Waterweg 13 Zestienhoven wijst voorstel PvdA-Schiedam van de hand 'Ik krijg nu begrip voor beslissingen' m Vliegveld geeft geen veto voor nachtvluchten weg Instappen voor De Klinker Fial en Van Wezel samen verder als Burgerbelangen Weer gesprekken bij Nerefco en Atochem Nieuwe school voor scheepsbouwtechniek FNV wil verlaging jan eisen vacatures ^Vredesgroep vraagt om respect en begrip Middenstand in verzet tegen komst Hoogvliet i f» -f sr f m v% Viaardinger verongelukt bij Hoogovens Man slaapt op brandende bank Nieuwe versie Verwij sgids Belangstelling voor lift in flat is groot Horecazaken geplunderd Snelkraker aangehouden Rotterdams Dagblad Donderdag 30 mei 1991 Regio Waterweg: Brede Havenstraat 6, 3131BC Vlaardingen Hf. 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - De onderhandelingen over nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomsten bij zowel Nerefco als Atochem worden op verzoek van de directie hero pend. De directie van Nerefco, de samenvoeging van de raffinaderijen van BP en Texaco in Rijnmond, heeft dit gisteren verzoek gedaan, direct nadat de le den van de Industriebond FNV haar bod hadden af gewezen. Districtsbestuurder P. Janssen heeft dit meegedeeld. Zijn collega K. van Dam van het CNV verwacht dat zijn leden het bod zullen afwijzen. In het bijna twee weken geleden door de directie uit gebrachte eindbod voor een eenjarige CAO zouden de 650 werknemers er onder meer drie procent loonsverhoging bij krijgen op I april en nog eens één procent per 1 oktober. Voor de directie van Nerefco waren voorstellen van de bonden voor arbeidstijd verkorting onbespreekbaar. Bij Atochem worden de onderhandelingen morgen heropend. De directie heeft onder meer voor dit jaar 3,75 procent en voor volgend jaar 3,25 procent struc turele loonsverhoging geboden plus uitbreiding van het aantal atv-dagen met twee. Be werknemers bij Atochem vinden het bod te ma ger. Uit protest zijn zij begonnen met een stiptheids- Ictie, Roftetaam - De Rotterdamse Anthony van Hobo ten-school wordt in de toekomst uitgebreid met een nieuwe afdeling voor scheepsbouwtechniek. De middelbaar technische opleiding, die leerlingen voorbereid op een baan in de scheepsbouw, is de eer ste in Nederland. Eerder deze week hebben de college van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, Utrecht en Zuid- Holland het licht op groen gezet en een positief ad- "Ties over deze school voor scheepsbouwtechniek in fde Randstad uitgebracht.-Tenzij het ministerie van Onderwijs er anders over denkt, betekent dat dat de opleiding in 1993 van startkan gaan. Een woordvoerder van het Rotterdamse scheepvaart en transport college Jan Backx-waarin de Anthony 3^Hoi»km-ichoolisóhdergebracht - zegt aange- !^aMSr^tSzi3fi®eï3e fêslissingvan de provin-, ciebesturen>„Wij hébben nog niets gehoord, maar jjtijn heel blflTnef dezfe uitkomst" r De aanvraag om irenraeuwé opleiding voor seheeps- tiouwteéhnièk in het leven te roepen, is al geruime -.t® geleden de.deur.uit gegaan, „Enkele jaren gele- "den constateerden wij door de vele contacten met de .Nederlandse Vereniging van Scheepsbouwers dat er "êen schreeuwend tekort is aan middelbaar gekwali- Eeeerd persdiiee{.Dat komt omdat er in heel Neder- 'iand geen opleiding is die aan de vraag voldoet. Nu kan daar straks verandering in komen," Rotterdam - De vakbond FNV wil dat de werkgevers ae eisen voor vacatures verlagen, zodat ook langdu- rig-werklozen in aanmerking kunnen komen voor v, Üverk. Dit stelt de FNV in Zuid-Holland-zuid. „De tijd - dat de bedrijven de arbeidsmarkt met hoge eisen femden afromen is voorbij," sprak bestuurder Léon teeters gisteren in Rotterdam bij de presentatie van -een nota, waarin het FNV-district voorstellen doet 1-omïnhoud te geven aan de sociale vernieuwing. „Nu - er weer krapte aan personeel is, moeten de werkge- ,vers zich op de gestelde eisen bezinnen." „Peeters leverde gisteren kritiek op de eenzijdige in vulling van de banenpools, „Er zijn te veel park- Veters en bewakers in de pools, maar te weinig an nate functies," Ook wil de FNV dat pools met meer dan 35 deelnemers een eigen ondernemingsraad Directeur H. Stenfert Kroese van de stich- ^hngRotterdam Werkt koppelde daaraan het voorstel om voor de pools ook te komen tot een eigen CAO. Twee Inwoners van Spijkenlsse zijn gisteren overleden door een ongeval aan op de Groene Kruisweg in Rhoon. Het ongeluk gebeurde 's middags om drie uur, Een auto vanuit de richting Spijkenlsse kwam door nog onbekende oorzaak op de andere weghelft terecht. De auto kwam in botsing met een bestelbus, die over de kop sloeg. De bestuurder van de bus, de 21-jarige A.J. Mes uit Spijkenls se, overleed ter plekke. De twee Inzittenden van de personen auto moesten door de brandweer worden uitgezaagd. De - de 19-jarige R. Soylu, werd naar een ziekenhuis gebracht, waar hij later aan zijn verwondin gen overleed. De bestuurder van de personen auto raakte zwaar gewond. Foto Few "^Rotterdam - HetKomitee Vredesmanifestatie roept f de bewoners van Rotterdam op om een verklaring te ondersteunen, waarin gevraagd wordt om op te tre den tegen racisme en discriminatie, waar dat ook s voorkomt: op school, in bedrijven, in de wijken, iValeer dan ooit is begrip en respect voor elkaar no- pel dig." zeggen de initiatiefnemers, onder wie oud-wet houder H. van der Pols en de vroegere WD-frariie- ïeiderW. Baggerman. In het Komitee Vredesmanifestatie zitten mensen met verschillende levensbeschouwingen, die het echter over één ding eens zijn: dat alle inwoners zich veilig moeten kunnen voelen en in vrede met elkaar r. moeten kunnen leven. „Wij vertrouwen erop dat ons stadsbestuur alles in het werk zal stellen om dat te ^bevorderen." -^.Volgens het comité zijn Rotterdammers met een ^Arabische afkomst veel geconfronteerd met intimi» "datie en grof racistisch gedrag, als direct gevolg van 5 de Golfoorlog. Ook kinderen rijn voor dit lot niet ge- 1 geaard, aldus het comité, j riet comité heeft al de steun gekregen van het colie- r ge van burgemeester en wethouders, van alle ge meenteraadsfracties (behalve extreem-rechts) en verder van de Rotterdamse Anti-Discriminatie L jaad, de Burgers Tegen Anti-Semitisme, het Rotter- j dams Instituut Bewonersondersteuning, de FNV, iSJs Charlois, centrum De Heuvel, het Humanis- Verbond, Hart van Zuid tegen Kernwapens, di- l,j|/erse herdenkingscomité's voor 4 en 5 mei en verte genwoordigers van sociaal, cultureel en kerkelijk 'otterdam. Vlaardingen - De suggestie van de PvdA-gemeenteraadsleden Hans Bakker en Yvonne Siljee dat vliegveld Zestienhoven voort aan toestemming aan de omrin gende gemeenten moet vragen om nachtvluchten uit te voeren, is op voorhand al van de hand ge wezen. Bakker en Siljee zijn bang dat het aantal nachtelijke vluchten toe zal nemen en willen derhalve een soort vetorecht op die vluchten voor de omliggende plaatsen. C.W.M. Bertels, havenmeester bij Zestienhoven: „Op dat verzoek kunnen we absoluut niet ingaan. Dat is organisatorisch gewoon niet mogelijk. En voor zover ik het op het juridische vlak kan in zien, maakt men ook weinig kans ons te kunnen dwingen voor nachtvluchten eerst toestem ming te vragen. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft een aanwijzingsbeschikking af gegeven waarin staat waar de luchthaven voor is bedoeld: open baar luchtverkeer. En dat vieren twintig uur per etmaal Middenweg Bertels beweert dat er steeds zo zorgvuldig mogelijk voor een gul den middenweg wordt gekozen. De luchthaven is gebaat bij een groot aantal vluchten maar daar tegenover staat echter wel dat de directie zelf, om de omliggende gemeenten een minimum aan overlast te bezorgen, beperkin gen heeft aangevraagd. „De lesvhegenj op zaterdag heb ben we aanzienlijk verminderd," legt Bertels uit, „en op zon- en feestdagen worden er al helemaal geen lesvluchten meer uitge voerd. Natuurlijk is het logisch dat de nachtvluchten meer hin der veroorzaken dan de vluchten overdag, maar het binnenko mend verkeer kan je echt niet weigeren, op Zestienhoven. Dat is nonsens. Het is zelfs zo dat men sen die 's avonds willen vertrek ken, door ons worden verzocht dat op een christelijke tijd te doen Meer kunnen wij niet doen Het afgelopen jaar vonden er 362 nachtvluchten plaats, elke nacht één, zo lijkt het. Vlieger „Maar ook die vlieger gaat met helemaal op," beweert Bertels. „Soms heb je in een nacht drie of vier vluchten, dus zijn er ook nachten bij dat er helemaal niet wordt gevlogen. We wringen ons echt in allerlei bochten om zo min mogelijk overlast te veroorzaken, maar we kunnen moeilijk 's nachts alles plat leggen En wat Schiedam betreft. Die stad ligt net buiten de route en in de regel wordt daar altijd netjes omheen gevlogen. Desondanks zal men af en toe best wei eens wat horen. De binnenkomende vluchten, daar gaat het om. Maar je kan toch moeilijk een am bulance-vlucht bestemd voor Rot terdam doorsturen naar Schip hol?" Vlaardingen - Ongeveer twintig Vlaardingse middenstanders zijn zeer boos over de komst van een supermarkt aan de Parallelweg. Zij hebben daarom zo snel moge lijk bezwaar aangetekend tegen de vergunning die het college van B en W wil verlenen aan Hoog- vlietBeheer. De middenstanders schrijven „met klem te protesteren tegen het verlenen van een bouwver gunning voor de exploitatie van een grootschalige food en non food vestiging." Zij zien de komst van Hoogvliet Beheer „als een directe bedrei ging voor het voortbestaan en de doorgroei-mogelijkheden van de ondernemingen in de directe om geving. De winkeliers: „Het vormt der halve een directe bedreiging voor de werkgelegenheid met alle ge volgen vandien Tot de onderte kenaars van het protest behoren de Extra Markt, slagerij Van Oost- stroom, Arti-fleurs, bakker Wim Scholtes, de Planten beurs, dro gisterij Boonen, de Wemka, At tent, Tabakswinkel 'Op de hoek', drogisterij Terleth en slijterij Bastiaanse. Het college van B en W heeft aan vankelijk ook geprobeerd de komst van de supermarkt tegen te houden. Het vreesde gevolgen voor de ont wikkeling van het nieuwe stads hart, waarin ook een supermarkt is gedacht. Toen Hoogvliet Be heer met beroepsprocedures dreigde, bond het college snel in en werd besloten alsnog de ver gunning af te geven. 7H vu m jSB Door Sander Sonnemans Schiedam - Wethouder Chris Zij develd (verantwoordelijk voor on der meer stadsontwikkeling) startte gistermiddag de eerste ge spreksronde met de Sehiedamse bevolking over de plannen voor de Sehiedamse binnenstad. De plannen van de ruim 125 miljoen kostende 'face-lift1 die het cen trum krijgt, werden eerder dit jaar gepresenteerd in de nota 'Kansen benutten, de tijd is er rijp voor...'. De belangrijkste onderdelen van de binnenstadsontwikkeling zijn de bouw van het ABC-complex in de Lange Kerkstraat, het verrij zen van bibliotheek, theater, ar chief, gemeentekantoren, be stuurscentrum, woningen en de aanleg van een plein op het Stad- serf en het Emmaplein. Tevens behelst de nota de komst van een supermarkt en andere winkels aan de Koemarkt/Buitenhaven weg en winkels en woningen tus sen de Passage en Hoogstraat. Die ingrijpende wijzigingen moe ten leiden tot de 'Grote Omloop' (Koemarkt- Hoogstraat-Lange Kerkstraat-Broersvest) die daar door een aantrekkelijke winkel- Wethouder Chris Zijdeveld legt de heer Broeders, wijzend op de plattegrond, uit waar de voornaamste veranderingen in het stadscentrum plaats zullen vinden. Foto Fötobureau Roel Dijkstra route moet worden. In de informatiewinkel aan de Hoogstraat kunnen de Schiedam mers op een aantal vastgestelde dagen met wethouder Zijdeveld, de 'Peetvader' van de nieuwe stadsontwikkeling, van gedach ten wisselen. Gisteren was Zijde- velds 'winkeltje' om half twee voor het eerst open, en niet lang nadat hij de deu»- had geopend, stond de eerste burger al binnen. Het plan leeft waarschijnlijk be hoorlijk onder de inwoners van Schiedam want het was een ko men en gaan van geïnteresseer den. „Zo." zei Zijdeveld een uur later een beetje amechtig, „en dan is er koffie. Even op adem komen. Ik had met verwacht dat het zo druk zou worden." Gedurende het eerste uur van de tot vier uur durende sessie had den zich al zes belangstellenden gemeld. Het opvallende was dat de vragen nagenoeg allemaal be trekking hadden tot het tijdstip waarop met bepaalde werkzaam heden zal worden begonnen, „Wanneer gaat de eerste paal van het ABC-complex de grond m?" en „Hoe lang duurt het nog voor dat met de bouw van het Bas van der Heijden wordt begonnen?", waren zoal de vragen. Afgezien van een enkeling die voor zijn persoonlijke belangen kwam pleiten, discussieerde Zij develd de langste tijd met een Schiedammer die het maar moei lijk kon verkroppen dat de Lange Kerkstraat als gevolg van de komst van het ABC-complex, voor een groot deel wordt ge schonden. De heer Broeders die onder het genot van een kopje koffie met de wethouder de plat tegrond bekeek en verschillende zaken de revu liet passeren, vond het initiatief de burgers op een dergelijke manier bij de planvoe- nng te betrekken positief. Wethouder Zijdeveld ts voor het voeren van persoonlijke gesprek ken over het centrum aanwezig m de informatiewinkeloan de Hoog straat 34 op: Vrijdag 31 mei van 9 00 tot 11.00 uur, Donderdag 6 juni van 19.00 tot 21.00 uur, Vrijdag 7 juni van 9.00 tot 11 00 uur; Maandag 10 jum van 14.00 tot 16.00 uur. Op de vrije woensdagmid dag blijf je meestal ver uit de buurt van school. Behalve als er iets leuks te doen is natuurlijk. En dat was gisteren het ge val op openbare basis school De Klinker. Want de marktdag op het school plein was er niet alleen voor ouders en andere volwas sen buurtbewoners. Terwijl directeur L.J. van Heeren uitleg gaf over het onderwijs op De Klinker in de hoop nieuwe leerlingen voor volgend Jaar te kunnen Inschrijven, maakte cte hui dige generatie scholieren een ritje in een speciale feesttrein. De jeugd hoefde zich geen moment te vervelen bij de schooi aan de Warmoeze- nlerstraat in Schiedam- Woudhoek. Er waren aller lei spelletjes te doen. De kinderen konden zich la ten schminken, een tocht maken door het dood-enge spookhuis of een graal doen in cte grabbelton. Foto Fotobufeau Roei Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen - Arnold van Kalken van Groen Links mag vanaf vol gende week in de gemeenteraad dienst doen als buffer tussen de uitgetredenen en de oude fractie van de Sociahstiese Partij onder leiding van Remi Poppe. De opgestapte SP-ers Joke Fial- Van Wingerden en Arnold van Wezel, die een fractie Burgerbe langen hebben gevormd, stellen dit voor. Een verzoek hiertoe heeft me vrouw Fial op het stadhuis gede poneerd Zij zal beginnen als voorzitter van de nieuwe fractie. Het uit de SP gestapte tweetal zal woensdag in de gemeenteraad ook verklaringen afleggen om de reden van hun stap toe te lichten. .Ik zal tevens vragen om het per hd aan een fractie uitgekeerde geld in ons geval niet meer aan de SP te geven, maar te laten storten op de rekening van een goed doel. Ik doe dit uit principe omdat juist het feit, dat ik bij de SP niet kan nagaan wat er met het per per soon uitgekeerde geld gebeurt, een belangrijke rol heeft ge speeld b.ij mijn besluit om uit die partij te stappen. Overigens zul len we ons over de normale frac tievergoeding niet druk maken. Die is voor ons niet interessant," zegt Fial Geld Zij beperkt zich tot de aan de per soon gekoppelde vergoeding, die ongeveer 1.900 gulden per jaar per fractielid bedraagt en door de gemeente aan de fracties wordt betaald De persoonlijke toelage van ongeveer 1.500 gulden per maand, die tot nog toe ook naar de SP gmg, zal nu automatisch op de pnvérekenmgen van Fial en Van Wezel terecht komen Aan het afdelingsbestuur van de SP in Vlaardingen heeft ze laten weten het laatst ontvangen verzoek om haar raadszetel ter beschikking van de partij te stellen „voor ken nisgeving aan te nemen." Naar verwachting zal Arnold van Wezel een eigen verklaring afleg gen om zijn vertrek na achttien jaar uit de SP toe te lichten. „Wij zijn afzonderlijk en op toch wat verschillende gronden tot hetzelf de besluit gekomen en dat zal in de verklaringen tot uitdrukking komen zegt Fial. „We gaar» wei samen verder en gebruiken ook beiden het SP-programma waar op we 2ijn gekozen als richt snoer." IJmuiden - De 25-jangeA.Gunes uit Vlaardingen is gistermorgen op het terrein van Hoogovens in IJmuiden dodelijk verongelukt De man was bezig met het de monteren van een steiger toen hij door nog onbekende oorzaak een val van twintig meter maakte. Het slachtoffer is op weg naar het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk aan zijn verwondingen over leden. Guneswas in dienstbij een steigerbouwfïrma uit Zwarte- waal. Vlaardingen - Een 27-jarige Viaardinger is prteren wel heel erg geschrokken m zijn huis aan de 2e Ammanstraat. De man was op de bank in slaap gevallen, ken nelijk met een brandende sigaret waardoor het kussen van de bank is brand raakte. Toen hij, moge lijk door de rookontwikkeling, wakker werd, smeet hij meteen het kussen naar buiten. De brandweer rukte ook maar uit en luchtte de woning omdat de vele rook van een schadelijke sa menstelling bleek als gevolg van het branden van de schuimrub bervulling van het kussen. Vlaardingen - De Verwijsgids Jeugdhulpverlening heeft een vernieuwde versie gekregen. De gids, een uitgave van het Regio naal Samenwerkingsverband Jeugdhulpverlening Nieuwe Wa terweg Nuord (RSJ-NWN) en het Gnderwijsvoorrangsgbied Vlaar dingen (OVGV), is sterk uitge breid, met name op het gebied van de keuze- en studieproble men. Het boekje is gemaakt om ieder een die met jeugd werkt overzich telijk aan te bieden waar hulp en advies voorradig is. Met de Ver- vrij sgids wordt, volgens de initia tiefnemers, „een brug geslagen tussen het (voortgezet) onderwijs en de jeugdhulpverlening." Ook voor het jeugd- en jongerenwerk kan de gids nuittige diensten be wijzen. Maassluis - De bereidheid om flink meer huur te betalen voor een lift in de flat is onder Maas- sluizers groot Dat blijkt uit een enquête die is gehouden bij de presentatie van een plan om twee flats aan het Willem Pijperplein van een vijfde woonlaag te voor zien (koopwoningen) en er een lift in aan te brengen. Van de bijna honderd geënquê teerde personen verzekerde bijna driekwart bereid te zijn honderd gulden meer aan huur te willen betalen als er een lift bij de flat komt. De kale huur is momenteel vierhonderd gulden. Voor een koopappartement op de vijfde verdieping was onder de geenquêteerden beduidend min der belangstelling Bijna zeventig procent gaf op niet geïnteres seerd te zijn. Schiedam - Tijdens een inbraak in café De Buitensluis m Schie- dam-Zuid is gisteren voor onge veer duizend gulden aan klein geld gestolen. Het geld, afkom stig uit de speelautomaat, was door de eigenaar verstopt op een niet voor de hand liggende plaats. De politie vermoedt daarom dat de dader een goede bekende is. De dief gebruikte een valse sleu tel. In snackbar Vita Nova aan de Lekstraat in Schiedam-Zuid is deze week voor de twede keer binnen tien dagen ingebroken. De gokkasten werden gekraakt. Schiedam - In Rotterdam is gis teren een 23-jarige man pan ge houden die verdacht wordt van een inbraak bij fotohandel Nies- tadt in Schiedam. De politie kwam hem op het spoor via het kenteken van zijn auto. Bij Niestadt werd vorig weekein de een steen door de etalageruit gegooid. De dader ging er van door met enkele camera's met een totale waarde van ongeveer 4000 gulden. Getuigen van deze snelkraak noteerden het kente ken en verschaften de politie een signalement van de dader.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2