Waterweg 13 Woningbouw in Broekpolder dichterbij Bestuur WC maakt excuus Voorjaarnota blijft ongeschonden Te koud, ook voor platanen SP Geld Zcmerzegels voor nieuw konijnenhok AUTO HUREN? NOOTEBOOM AUTOVERHUUR J Vrouw valt van fiets 500 Gulden voor milieubewuste Antoniusschool Bloemen voor Rien Lensvelt Chemische Fabriek Schiedam weg Autokraker Video weg RW '2 Vlaardingen/Schiedam - Alle weermannen op televi sie huiveren de laatste tijd als ze hun dagelijkse be richt voor de camera moeten presenteren. De aan houdende, ongewoon lage temperaturen ontneemt hen de mogelijkheid gezellig nieuws te brengen. De barbecues blijven ongebruikt en de terrasstoelen blijven gestapeld staan of zijn weer naar binnen ge haald. Ook de natuur heeft te lijden van het koude weer dat op het vroege voorjaar is gevolgd. Zo zullen de door hun vlekkerige stam opvallende platanen dit jaar niet meer hun normale schoonheid krijgen. Deze populaire straatboom slaat onder meer in Schiedam aan de Broersvest en de Joseph Orelio- singel en in Vlaardmgen aan de havenkades, de Le pelaarsingel, het Plein Emaus, de Van der Duyn van Maasdamlaan, de Van Boisotstraat en de Platanen- dreef. Mensen hebben zich al over de kaalheid van de bomen beklaagd by de plantsoenendiensten. Theo van der Werf stelt alle verontruste bellers bij de Vlaarcüngse plantsoenendienst gerust; „Er zit nog wel weinig blad aan de platanen maar ze zijn zeker niet ziek. De vroeg uitgelopen knoppen zijn vernie tigd door de nachtvorst maar de bom: n komen er wel weer bovenop. We zullen het echter dit jaar met minder bladeren, minder bloemen en minder vruch ten moeten doen. Peter Krijgsman, chef aanleg en onderhoud plant soenen in Schiedam, signaleert tegenover die tegen valler ook weer meevallers als gevolg van de onge wone weersomstandigheden. „De voorjaarsbloem het algemeen duurt langer. Ook hebben we wat min der maaiwerk aan de gazons omdat de groei van het gras stagneert." De platanen aan het Broesvest In Schiedam staan er kaal bij. Foto Fotobureau Roel Dijkstra. Vlaardlngen - Bij het CDA gaan, in navolging van de WD, stem men op om mettertijd alsnog wo ningbouw in de Broekpolder mo gelijk te maken. Deze raads periode willen de christen-demo eraten daar nog niet aan vanwege afspraken met de collegepartijen, maar voor na 1994 moet een dis cussie daarover mogelijk worden, bleek gisteravond tijdens de ver gadering van de Vlaardingse ge meenteraad. Tot voor kort vond het CDA dat de Broekpolder geheel groen moest blijven, gedachtig de behoe aan recreatievoorzieningen op Vlaardings grondgebied. „Maar voor na deze raadsperiode willen we bebouwing niet uitsluiten," al dus CDA'er Jan Jumelet. De WD juichte deze voorzichtige ommezwaai toe. „Wij willen wo ningbouw daar ook niet uitslui ten," aldus de liberale Lenie van Halteren-Schilder. „Dat betekent niet dat we zeggen; bouw maar vol. Maar als het aantal inwoners op peil moet blijven zullen we toch moeten denken aan bebou wing aan de rand van de Broek polder." D65-wethouder Ton van der Steen heeft daar ook al enkele malen op gewezen. Zijn partijge- ot Leo den Hoedt verzekerde .umens zijn fractie onomwonden' „gelukkig te zijn met het feit dat nu niet over woningbouw voor de Broekpolder wordt gesproken" PvdA-fractieleider Bert Kandel betreurde het CDA-standpunt. „Het is jammer dat het CDA is gaan aarzelen. Je kunt anderen zo op bepaalde ideeën brengen," al dus Kandel. De mogelijke woningbouw in de Broekpolder kwam aan de orde bij de behandeling van het be heersplan voor dat stuk Vlaar dingse grond. In dat verband pleitte mevrouw Van Halteren .er nog voor een eventuele uitbrei ding van de golfbaan in de Broek-, polder alleen toe te staan als dat stuk openbaar gebied zou- wor-. den. „Nu wordt het merendeels door Rotterdammers gebruikt en niet door Vlaardingérs," verdui delijkte zij. Vlinders Fractievoorzitter Remi Poppe van de Socialistiese Partij stelde voor bordjes in de Broekpolder te plaatsen die aangeven waar ver ontreinigde grond ligt en hoe vuil die grond is. Wethouder Agnes van Ardenne-van der Hoeven was daar tegen: Zij Vond juist dat er bordjes .moesten komen - met daarop wat er allemaal aan bloe men, planten, vlinders en vogels te vinden is. Poppe vond dat.dan ook de planten vermeld moesten worden die niet groeien in de Broekpolder. De wethouder noemde de Broek polder 'een van de mooiste plek ken in de stad en een van de mooiste bossen van Zuid-Hol land'. Zij liet weten dat het pontje straks overbodig wordt omdat er meer fietsvoorzieningen komen. Het veerbootje wil ze wel handha ven, als oversteekmogelijkheid voor de Vlaardingse Vaart. Geld voor meer bosaanleg is er voorlopig niet, vertelde Van Ar- denne ook. Wel voor het instand- houden van een goede waterhui: houding; Wat dat betreft hebben de Flardingha Ruiters al om aan dacht gevraagd.En gekregen. Vlaardlngen - Penningmeester Wil Oskam van VFC is volledig in ere hersteld. Op de druk bezochte buitengewone ledenvergadering maakte het bestuur gisteren zijn excuus tegenover haar. Dat was een complete verrassing omdat voorzitter Bram den Hamer zater dag nog verklaarde dat het be stuur in de affaire Ad de Jong/Wil Oskam correct had gehandeld. Het VFC-bestuur had begin april nadat het in aanvaring was geko men met haar partner Ad de Jong, het vertrouwen in de pen ningmeester opgezegd. Tijdens de vergadering van gisteren die op aandrang van de leden was be legd en bezocht werd door ruim honderd VFC'ers, werd Wil Os kam volledig gerehabiliteerd. Over de tegen eerste elftalspeler en jeugdtrainer De Jong te ne men stappen wordt maandag in een bestuursvergadering beslist. Een eerst uitgesproken royement werd na protesten omgezet in een schorsing van vijf maanden en onlangs kreeg de tot beste voet baller van Vlaardingen verkozen De Jong toestemming de selectie trainingen by te wonen. Het jeugdbestuur wil hem ook de jeugdtrainingen laten leiden. m Maassluis - Zonder een komma aan het stuk te veranderen, is de Msassluisse gemeenteraad deze week unaniem akkoord gegaan met de eerste Voorjaarsnota. Na een vier uur durende discussie werd duidelijk dat de door de PvdA gewenste beleidsaanpas singen geen schijn van kans maakten, De sociaal-democraten ageerde* met name tegen de voorgestelde personeelsreductie. De partij vindt het onverteerbaar dat ge meente tussen 1993 en 1995 de personele omvang met ongeveer twintig werkplaatsen wil beper ken. De PvdA vindt, dat het ge meentebestuur eerst maar eens de noodzaak en de onontkoom baarheid van de maatregel moet aantonen. Wethouder Anton Wustrow, zelf verantwoordelijk voor het perso neelsbeleid, schaarde zich als eni ge lid van het college achter zijn fractievoorzitter. Deze stap ont lokte CDA'er Harm Woudstra de viaag of 'de wethouder nog wel bereid is om het college-beleïd loyaal uit te voeren'. wustrow stelde dat daar geen en- ale twijfel over mag staan. „Reeds sinds myn aantreden in 1986 toon ik mijn loyaliteit aan. Bij ingrepen onder het personeel vind ik alleen dat we uiterst voor zichtig te werk moeten gaan. Bo vendien ben ik van mening dat de overheid een taak heeft in het be houden van werkgelegenheid." Voor haar andere initiatieven wist de PvdA ook al geen steun te ver werven. De flinke reductie van he1 budget voor het emancipatie beleid bleek bij de andere fracties niet of nauwelijks op bezwaren te stuiten. Wel ondervonden de soci aal-democraten sympathie voor hun initiatief, de voorgestelde in krimping op de openingsuren van het Gemeentemuseum onge daan te maken. Tot het overne men van de motie wilden de an dere fracties echter niet ga?". Zij stelden zich tevreden met de aan kondiging van verantwoordelijk wethouder Snoeck dat de zaak nader zal worden onderzocht. Hoewel de raad uiteindelijk una niem met de Vooijaarsnota in stemde, legde de uitvoerige dis cussie wel enkele fundamentele meningsverschillen bij de coali tiepartners bloot. Aan de ene kant toonde de PvdA zich bereid om de in de voorjaarsnota aangekondig de investeringen in nieuw beleid grotendeels te schrappen als de positie van het gemeenteperso- neel kan worden gewaarborgd. Het CDA en met name de WD keken heel anders tegen de Voor jaarsnota aan. De liberalen uitten juist hun teleurstelling over het feit, dat het college slechts 10 pro cent van de nieuwe beleidsvoor nemens kan verwezenlijken. Vol gens deze partijen mag het colle ge in haar bezuinigingen best ver der gaan als hierdoor de gewenste ruimte voor de nieuwe investerin gen kan worden gevonden. „Nu wordt er bij het bezuinigen nog teveel gebruik gemaakt van de kaasschaaf," meende WD'er Cas van der Poll. „Een wezenlijke koerswijziging kunnen wij in deze Voorjaarsnota helaas nog niet ontdekken." Ze besteden het geld waar schijnlijk aan een nieuw konij nenhok, de medewerkers bij de kinderboerderij 't Gelten- weitje in Schiedam-Noord. Het bedrag, een schenking van het Fonds Zomerpost2egels, werd gisteren door de Schledamse voorzitter ervan, mevrouw M.C.Brokerhof (met witte bloe- se), overhandigd aan de me dewerkers van de kinderboer derij. De gift, 375 gulden groot, betreft een deel van de op brengst van de verkoop van de zegels. Foto Fotobureau Roel Dijkstra. InggïorxJen mededeling OFF, DEALER VOOR SCHIEDAM voorbeeld: SEAT MARBELLA 40,-per dag 100 km vrij incl. all-risk ven. en BTW excl. brandstofkosten ev. ook automatische versnelling PitAfii«la (ArintiAR uaa» iuaaLaaiI upeuiaiv laitovQii ivui noonouu iiAtqnljn nf rairitReirln «anemie in tanoinmu Volkswagen Groep. Winkelcentrum Spaland, Zwaluwlaan 84 Schiedam 010-4708122 Schiedam - Op de Oranjestraat maakte een fietster gisterochtend om half negen een lelijke val. De vrouw, een 2?-jarige Schiedamse, smakte op het plaveisel toen het klaarblijkelijk los zittende spat bord tussen haar voorwiel terecht kwam. Het ongeluk kwam haar op een gebroken neus en een her senschudding te staan. Het slachtoffer vv >or een ambu lance naar hei ziekenhuis ge bracht. Maassluis - De StAntonius school in Maassluis is 500 gulden rijker, dankzij de inzameling van batterijen. Omdat de school vorig jaar de meeste gebruikte batterij en ophaalde, werd gisteren door wethouder J.Storm de Batterij trofee overhandigd. Aan de prijs zit een bedrag van ,250 gulden vast. De AVR verdubbelde dat be drag gisteren, als waardering voor de prestatie. Het Kompas won de tweede prijs en kreeg 150 gulden. Een bedrag van 100 gulden was er voor de Meester Blomschool, die derde werd. Vlaardlngen - Het gereformeerde raadslid Rien Lensvelt is gisteren letterlijk en figuurlijk in de bloe metjes gezet tijdens de vergade ring van de Vlaardingse. gemeen teraad. Lensvelt, lid van de SGP/GPV/RPF-fractie, werd twin tig jaar geleden raadslid. Eigenlijk had hij in juli in bet zonnetje moeten worden gezet, maar het gebeurde gisteren om dat volgens burgemeester Fred van Lier het gevaar bestaat dat er komende zomer wel erg veel raadsleden met vakantie zijn. Schiedam - De Chemische Fa briek Schiedam BV is verhuisd van de t^nge Haven in Schiedam naar G* is. Zowel produktie, ver koop jib administratie zijn over gebracht. Chemische Fabriek heeft daarmee de integratie bin nen Perfecta Chemie BV (makers van onder meer lijmen als Bison, Gluton en Velpon) voltooid. De bedoeling is zo een sterkere posi tie binnen de Benelux te bewerk stelligen. In verband hiermee zal Chemische Fabriek Schiedam voortaan CFS-Products heten. Schiedam - In de Kreupelstraat heeft de Schiedamse politie gis teravond omstreeks negen uur een autokraker aangehouden. De man werd op heterdaad betrapt toen hij bezig was de radio-casset terecorder uit een geparkeerde auto te slopen. De dader is 25-jari- ge Schiedammer. Hij wordt op het politiebureau vastgehouden voor verhoor. ssluis - De bewoners van een li.us aan de Jongkmdstraat in Maassluis bemerkten gisteren in de namiddag bij thuiskomst dat er ongewenste bezoekers in hun woning waren geweest. Vermoe delijk met behulp van een valse sleutel verschafte men zich de toegang tot de woning en ont vreemde video-apparatuur en sie raden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1