Waterweg 13 Sociale vernieuwing: bibliotheek aan huis Niemand treurt om sloop Bols-silo Novotel gaat strijd aan met concurrentie Actie tegen hondepoep slaat aan Balen kleding versperren weg Henderson: beloning voor werkwilligen Fanmail van voetbalfans voor Rotterdamse politie Raad van State wijst Bergeschenhoek terecht Regionale voorzieningenwinkeï voor Maassluis, Vlaardingen en Schiedam op komst 'We gaan ons profileren op zakelijke markt' Liduina-vereerders bidden voor behoud van kerk Fietsendief aangehouden Overvallers wachten vrouw op Gestólen auto terug Autodieven weer op pad Drukker bij vierdaagse Prijs aardgas naar 47,5 cent Branders knechtjes weg Holy-Noord even zonder stroom Sotterdams Dagblad Dinsdag li juni 1991 RW Regio Waterweg; Brede Havenstraat 6, 3131BC Vlaardingen Hf. 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - Werkloze Rotterdammers, die een baan k aanvaarden, moeten recht krijgen op een bonus van enkeie honderden guldens. Wethouder J. H. A Hen- J derson (Sociale Zaken) heeft hiertoe voorstellen ge daan aan de raadscommissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Werkwilligen, die tenminste een halfjaar niet meer hoeven aan te kloppen bij de sociale dienst, zouden een bonus moeten krijgen die kan variëren van 660 tot 960 gulden. Deze eenmalige 'incentive' wordt pas na die zes maanden verstrekt. 1 Langdurig werklozen, die via een banenpool arbeid zijn gaan verrichten, zouden een gratificatie van 500 gulden moeten krijgen. Deze gratificatie wordt dan jaarlijks verstrekt en is belastingvrij. De voorstellen van Henderson vloeien voort uit een j motie, die in december 1990 in de Rotterdamse ge meenteraad werd ingediend door CDA'er J, van der Tak. Morgen vergadert de raadscommissie van PvdA-wethouder Henderson hierover. Met het belonen van (ex-)werklozen wil Henderson 1 vooruitlopen op de herziening van de Algemene Bij standswet (ABW). De besluitvorming daarover valt pas in 1993 te venvachten. Henderson vindt een gemeentelijk bonussysteem gerechtvaardigd, omdat een uitkeringsgerechtigde er meestal niets op vooruitgaat bij het aanvaarden van werk. Het inkomen wordt wel hoger, maar daar Staat tegenover dat allerlei subsidies, kortingen en kwijtscheldingen komen tevervallen. De gemeente heeft de ervaring dat veel werklozen daardoor niet bijster gemotiveerd zyn om te gaan werken. Een beloning van enkele honderden gul- dens zal als een stimulans worden beschouwd, hoopt Wethouder Henderson. Rotterdam - Supporters van de Engelse voetbalclub Manchester United hebben nu ook schriftelijk de Rotterdamse politie gecomplimenteerd met het op treden rond de Europa Cup-Il-linaie op 15 mei. Di rect na de wedstrijd in de Kuip staken de supporters var» Barcelona en Manchester hun bewondering voor het Bottardamse politiekorps niet onder stoe len of banken, Woordvoerder G. de Jong van de politie heeft de af gelopen dagen enkele bijzondere brieven op zijn bu- ram gekregen. Die waren niet alleen gericht aan de politie, maar ook aan burgemeester Peper. 2e voetbalfans bedanken de Rotterdamse politie voor de goede begeleiding en behulpzaamheid. De supportersvriendeüjke aanpak heeft resultaat ge boekt „Niet dat we nu gelijk naast onze schoenen &sn lopen," zegt De Jong, Maar een beetje gevleid zijn zs bij het korps wel degelijk. Óe briefschrijvers hebben in Engeland complimen ten gekregen^oor hun sportieve gedrag, maar schui- jen deze pluimen door naar de Rotterdamse agen- ^n. Toch zijri het niet alléén mensen van de politie geweest die het voetbalfeest tot zo'n succes hebben gemaakt De Jong roemt in dit verband ook de werk nemers op de veerboten en de medewerkers van de Nederlandse Spoorwegen. A. F. Hessing uit Kent had, afgezien van de positieve 'ervaringen met de politie, nóg een reden om contact zoeken/Hij beeft dezelfde naam als de Rotterdam se korpschef Hessrng, en vroeg zrch af of er familie banden bestaan. Zijn grootvader komt in ieder geval Wel uit Nederland. Gevraagd naar de reden van het succes van de sup portersbegeleiding van het toch 'beladetf duel, be- tjadrukt De Jong vooral het 'k]antvriende!ijk''tege- ihoet treden van de supporters. Dat dit de juiste aan pak is, wordt bevestigd door een andere brief uit En geland. De afzender: „Engelse voetbalfans zyn luid ruchtig, drinken veel en zien er ruig uit, maar zij rea geren positief als zij op correct worden behandeld," Üit Barcelona zijn (nog) geen bedankjes binnenge komen. Den Haag - De afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft bepaald dat het college van burge meester en wethouders van Bergschenhoek op 20 maart 1987 S. J. Verboon ten onrechte heeft gelast binnen twee" uur grote hoeveelheden chemicaliën van zijn terrein te verwijderen. Het ging hierbij om stoffen met een laag ontvlammingspunt De ge meente dreigde poliiiedwang toe te passen. De last geving is vernietigd. Verboon had geen vergunning voor de opslag. De ge meente hanteerde de Hinderwet. Dat had niet gemo gen, oordeelt de Raad van State. De opslag van che micaliën valt onder de Afvalstoffenwet; een vergun ning op basis van die wet is een zaak van de provin» ae:Een aanvraag om een vergunning liep. He gemeente beriep zich behalve op de Hinderwet <5ok op de Wet Chemische Afvalstoffen. Maar dat is Weer een zaak van het ministerie van VROM. De ge beente mag wel controle-ambtenaren aanwijzen, maar dat wil niet zeggen dat zij met de Wet Chemi sche Afvalstoffen in de hand, ook politiedwang mag toepassen. Vlaardingen - Met een dienst nahteit kan worden teruggedron- met daarin vertegenwoordigd de lijk Educatief Vlaardingen - Met een dienst 'Boeken aan huis' verhoogt de Vlaardingse gemeentebiblio theek mettertijd mogelijk haar service. Op korte termijn zal wor den onderzocht of een biblio- theek-aan-huis financieel moge lijk h. Het idee wordt geopperd in een ambtelijke notitie over het Aktieplan Sociale Vernieuwing. Het stuk meldt nog een aantal op merkelijke plannen. Zo wordt bekeken of kleine crimi naliteit kan worden teruggedron gen als wordt toegestaan dat bo ven winkels, met name in de Hoogstraat, mag worden ge woond. De sociale controle zou zo groter worden. Ambtenaren heb ben onderzocht of het plan bouw- technisch mogelijk is en in welke panden Binnenkort wordt meer over het idee bekend. Verder worden plannen ontwik keld voor de realisering van een regionale voorzieningenwinkeï, met daarin vertegenwoordigd de Gemeenschappelijke Medische Dienst, het Kruiswerk, het regio naal ziekenfonds DSW en de soci ale diensten van Schiedam. Maas sluis en Vlaardingen. Alle vier deze diensten houden zich bezig met verstrekking van medischf kunst- en hulpmiddelen. De be doeling is nog dit jaar met de re gionale voorzieningenwinkel te starten. Samen met de GSD, het Plaatse lijk Educatief Centrum en het GAB is de realisering van een 'su permarkt' voor werk en scholing nader bekeken. Er is al een con cept-plan voor gemaakt. De be doeling is dat er één punt komt in Vlaardingen waar iedereen met vragen en problemen over scho ling en werk terecht kan. Ook moet dan één medewerker de vra gensteller van begin tot eind hel pen. In het kader van de sociale ver nieuwing wordt al enige tijd ge werkt met een banenpool. Er zijn een kleine vijftig werklozen bena derd, hetgeen heeft geleid tot de plaatsirg van vier personen als hulpeoncierge bij een basis school. Voor een aantal anderer wordt nog naar mogelijkheden gezocht. A eerder zijn onder meer twee wijkwerkplaatsen geopend en zijn projecten met buurtbeheer gestart. Met deskundige hulp van een vakman laat burgemeester Schee- res de caterpillar dreunen tegen de voormalige moutwijnfabrlek. De sloop Is officieel begonnen. Foto Fotobureau Roei Di/kstra Door Carel van der Velden - Het kan haast niet anders of de ontwikkelingen op de regionale hoteimarkt baren Jan Willem Mijinke zorgen. Nog voor het eind van het jaar krijgt de direc teur van Novotel er in het naburi ge Vlaardingen twee concurren ten bij. „Natuurlijk heb ik een be paalde angst. We zullen ons in de toekomst nog beter moeten profi leren op de zakelijke markt." De concurrenten heten Ibis en Campanille. Uit zijn blote hoofd weet Mijink te melden dat Ibis haar deuren op 22 juni opent. De opening loopt vooruit op het ge reedkomen van het Campanille- hotel, dat wordt gevestigd aan de Kethelweg in Vlaardingen. He melsbreed is deze concurrent slechts driehonderd meter van Novotel verwijdert. Naast de Vlaardingse ligging heb ben de nieuwe loten aan de hotel- stam nog een eigenschap ge meen: voor een nachtje slapen bij Ibis of Campanille is de hotelgast goedkoper uit dan by Novotel. Dat lijkt geen leuk vooruitzicht voor het Schiedamse hotel, dat in de eerste vijftien jaar van haar be staan in de eigen contreien nau welijks concurrentie heeft ont moet Nuance De directeur, die na een tijdelijke overplaatsing naar Amsterdam op de Schiedamse basis is terug gekeerd, bekijkt het gebrek aan concurrentie met een nuance. In Schiedam en Vlaardingen mag er jarenlang niets gebeurd zijn, als hotelier heeft Mijinke naar zijn zeggen in eerste instantie te ma ken met de Rotterdamse hotel- markt. En binnen dit werkterrein zijn de ontwikkelingen in het laatste de cennia spectaculair geweest. „Toen wij begonnen telde Rotter dam zeshonderd hotelbedden. Dat aantal is ondertussen opgelo pen tot ruim tweeduizend. Toch gaat het nog steeds goed. Verle den jaar is het aantal zakelijke gasten in Rotterdam flink geste gen. Daardoor is de gemiddelde bezetting in de hotels ondanks de enorme uitbreiding gelijk geble ven." Voor de hotelgast biedt deze ont wikkeling ontegenzeggelijk voor delen, want met de uitbreiding is het aantal prijsklassen ook geste gen. Captains of industry mogen in Hilton gnf 350 piek voor een nachtje slapen neertellen, een eenvoudige handelsreiziger voelt vermoedelijk minder pijn in zijn portemonnee als hij in een één- sterrenhotel een rekening van zestig gulden krijgt gepresen teerd. Zakenlieden Met prijzen tussen de 90 en de 130 gulden per nacht richten Ibis en Campanille zich voornamelijk op het middelste segment van de ho teimarkt. Met prijzen tussen de 170 en 200 gulden gaat het met vier sterren gekroonde Novotel op een iets bemiddelder doel groep mikken. „Met de hete adem van Campa nille en Ibis in ons nek is het zaak dat wij het van ons verwachte ni veau waarmaken," taxeert Mijin ke zijn concurrentiepositie. „Daarom ondernemen we ver schillende initiatieven om ons produkt verder te perfectione ren." Met het inrichten van onder meer een speciale businesscomer hoopt Novotel zich verder te pro fileren op de zakelijke markt. Een kopieermachine, een fax en een computer moeten er voor zorgen dat de zakenman ook in het hotel kan werken. Ook voor ontspan ning wordt gezorgd. Voor de vele joggers onder de eigentijdse ma nagers zet Novotel zelfs een eigen renparcours uit. Ook de contacten met het plaatse lijke bedrijfsleven wil Novotel verder uitbouwen. „Nog meer dan vroeger willen we uitgroeien tot een vertrouwd ontmoetings centrum voor het zakenleven," zegt Mijinke, die morgen twee honderd zakenlieden uit de regio verwelkomt op een door het hotel aangeboden haringlnnch. Schiedam - As geroutineerde gulle schenker keek Reinier Scheeres vreemd op toen hij voor de verandering zélf een exem plaar van het officiële relatiege schenk van de gemeente Schie dam in ontvangst mocht nemen. De door de Schiedamse mole naars geschonken fles Oude No taris vormde gisteren niet het eni ge opvallende element op het winderige Bolsterrein. Want in welke stad wordt de sloop van een gebouw ingeluid met vlaggetjes, hapjes en drankjes? In Schiedam kijkt het stadsbe stuur van een dergelijk entourage echter niet meer op. Het is nog maar een paar maanden geleden dat de burgemeester en andere stadsbestuurders het opblazen van de schoorsteen van de Hol- landia-fabriek bijwoonden. Ook gisteren werd op feestelijke wijze het startsein gegeven voor de sloop van alweer een rudiment van de eens zo florerende jeneve rindustrie. Gezeten in een dreu nende Caterpillar gaf de burge meester zelf het startsein voor de sloop van de voormalige mout wijn fabriek, die wordt gedomi neerd door een bijna vy ftig meter -hoog gebouw. Het gevaarte aan de overzijde van de Noordvest staat bekend als de Bols-silo en veel Schiedammers zyn van me ning dat alleen het stadskantoor in haar lelijkheid kan wedijveren met het gevaarte. Waar of niet waar, bijna iedereen is het er over eens dat de vaak met elkaar ver geleken gebouwen uit de toon vallen in de door laagbouw gedo mineerde binnenstad. Ook Scheeres toonde zich giste ren geen seconde rouwig over het verdwijnen van het in 1971 ge bouwde bedrijfsgebouw. „Bij de bouw rekende het gemeentebe stuur ongetwijfeld op een flinke impuls van de werkgelegenheid. De omstandigheden zijn onder tussen echter flink veranderd. Zo kijken we tegenwoordig ook an ders tegen bouwvolumes aan. Het in dezelfde tijd gebouwde stads kantoor zou nu ook niet meer op een dergelijke wijze worden ge bouwd." Na de ontboezeming meende Scheeres een lachende sloper Bik te ontwaren. „Sommi gen zouden het misschien graag zien, maar de sloop van het stads kantoor is "niet aan de orde." Dat de stelling van Scheeres uitslui tend op financiële motieven is ge stoeld, bevestigde ook wethouder Wiegman van financien. „As ik niet met de boekwaarde zou zit ten zou dat kreng zo wegmogen." De vijf ton kostende sloop van de Bols-silo moet de weg vrij maken voor de bouw van kantoren en wo ningen op het terrein. Bemog- /Wessels Bouw uit Rijssen gaat op het terrein ongeveer honderd huizen bouwen in de prijsklasse tussen 180.000 en 225.000 gulden. De opbrengsten van de erfpacht volstaan volgens wethouder Aad Wiegman op termijn om de hoge sloop- en aankoopkosten van het terrein te compenseren. De gemeente kocht het terrein verleden jaar van zakenman George Toth, die het Bols-com- plex enkele jaren geleden voor de neus van de gemeente Schiedam wegkaapte. As beloning voor de verkoop aan de gemeente mag de in Hongarije geboren zakenman het aanpalende Lanvasterrein nu omtoveren in een zakencentrum. Dit Jumbo Trade Center opent de deuren in september. Schiedam - Pastoor P.M. Vis- mans heeft katholiek Schiedam opgeroepen vrijdag 14 juni te bid den voor het behoud van de Sin gelkerk. Naar verwachting zullen ook vele niet-Schiedammers die dag de handen vouwen voor het zelfde doel. Voor de Singelkerk werd enige tijd geleden vergeefs een restau ratiesubsidie aangevraagd bij Monumentenzorg. Venvacht wordt dat minister d'Ancona (WVC) deze maand officieel rea geert op het bezwaarschrift van de Schiedamse parochie tegen de negatieve beschikking acht mil joen gulden voor de restauratie uit te trekken. De gelovigen ho pen met gebeden de reactie van mevrouw d'Ancona op een posi tieve manier te kunnen beïnvloe den. F rtoor Vismans heeft de 14de juni uitgekozen omdat op die datum het Liduina-feest wordt gevierd. Deze viering, waarop wordt herdacht dat enke le relikwieën van de heilige Li- duina vanuit Brussel naar haar geboorteplaats Schiedam terug keerden, trekt traditioneel veel bezoekers. Er zijn vrijdag drie bij eenkomsten in de Singelkerk, om 14.00,16.00 en 19.00 uur. Tijdens de eucharistieviering die om 16.00 uur begint zal bisschop Bar uit Rotterdam de onlangs ge vormde broederschap van de H. Liduina officieel installeren. Deze broederschap bestaat uit priesters en diakens van het "bis dom Rotterdam. Maassluis - De anti-hondepoep- actie, een inititatiefvan bewoners uit de Bloemenbuurt, die 1 juni van start ging en die nog een week doorloopt, lijkt nu al het ge wenste resultaat op te leveren. Met enorme spandoeken wordt hondebezitters erop gewezen dat men de grasvelden en groenvoor zieningen niet langer vervuild wil zien door de uitwerpselen van viervoeters. 'Gras poepvrij, bewo ners dolblij', valt er op de flats aan de Lavendel-, Oleander-, Mimosa- en Seringenstraat te lezen. De actie wordt ondersteund door de gemeentepolitie die extra con troleert op overtredingen van de regels betreffende het uitlaten van honden. Mensen die hun hond los laten lopen en hun huis dier ondanks de speciale straatte gels met daarop de tekst 'hond in de goot', op de grasvelden de be hoefte laten doen worden be keurd. In de tweede helft van 1992 wil wethouder Storm (o.m. milieu en reiniging) met een bre der actie-pakket, gericht op heel Maassluis, voor de dag komen. Hij onderzoekt momenteel de mogelijkheden. „Het gaat," zegt wethouder Storm, „om een stukje gedrags beïnvloeding van de hondebezit ters. Er zijn enkele mogelijkhe den aan te dragen zoals een hon dentoilet, speciale speelterrein- tjes voor de honden of het beken de plastic zakje met schep voor de eigenaren van de dieren. Hon dentoiletten zie ik vooralsnog niet zitten want bij enkele experi menten die in diverse steden zijn uitgevoerd, bleek dat er nog al eens kleine kinderen waren die dachten dat het zandbakken wa ren. Tot op heden worden de regels in de Bloemenbuurt keurig nage leefd en is er nog geen bon ge schreven. Binnen enkele weken krijgt de actie een vervolg in de Burgemeestersbuurt. Schiedam - Op de Rotterdamse- dijk is gistermiddag een 24-jarige Rotterdammer gearresteerd. De politie keek al enige tijd naar hem uit omdat hij op de Hoog straat een fiets had gestolen. De man had de fiets aan de hand. Hij bleek ook een weegschaal bij zich te hebben die eveneens was ge stolen. Schiedam - In de Van Ostade- laan is afgelopen nacht een 50-ja- rige vrouw door twee mannen be roofd. De vrouw werd omstreeks één uur bij thuiskomst overval len. Vanuit haar auto had zij in de Hobbemastraat reeds een ver dachte man waargenomen. Toen zij van de wagen naar de voordeur liep werd zij door twee mannen vastgepakt. Ze werd twee keer op het hoofd geslagen en viel op de grond. Op dat moment werd haar schoudertas weggerukt. De over vallers maakten wat geld en siera den buit. Maassluis - Een eerder in Vlaar dingen gestolen Volkswagen Golf is gisteren teruggevonden in Maassluis. Het voertuig stond aan de Prinses Julianalaan en is teruggebracht naar Vlaardingen. De zijruit bleek ingeslagen. Vlaardingen - Aan de Dirk de Derdelaan in Vlaardingen is gis ternacht geprobeerd drie perso nenauto's te stelen. Van de voer tuigen v gene loten te forceren. Uit een van de auto's is een zonnebril gestolen. Aan de Samuel Esmeijerstraat is het in dezelfde nacht wel gelukt een auto te stelen. Daar werd een rode Opel Astona (DP-71-TV) weggenomen. uigen waren de zijruiten ingesla gen en geprobeerd was de stuurs- Vlaardingen - Het aantal deelne- mers(tjes) aan de avond-wandel vierdaagse in Vlaardingen is dit jaar iets gestegen. Er lopen in de gisteren van start gegane editie zo'n 200 lopers méér mee dan vo rig jaar. Er gingen ditmaal bij de 45ste aflevering van het wandele venement 3.200 deelnemers van start. Schiedam - Het aardgas in Schie dam is vanaf 1 juli duurder. Het tarief stijgt dan van 45,1 cent naar 47,5 cent per kubieke meter, ex clusief btw. De wettelijke milieu heffing gaat omhoog naar 9,72 gulden per duizend kubieke me ter. De verhoging van de aardgasprijs is het gevolg van de ontwikkeling van de gasolieprijs, aldus een me dedeling van het Openbare Nuts bedrijf Schiedam. Schiedam - Uit het atelier van kunstenaar Frits Henderickx zijn twee bronzen beeldjes gestolen. De beeldjes, verschillende model len van De Brandersknecht, zijn samen ongeveer 4Q0Q gulden waard. Een van de kunstwerken is door Henderickx gesigneerd en draagt het nummer 15. Henderickx heeft zijn atelier aan de Oude Sluis, op een steenworp afstand van de plek waar een aan tal jaren geleden het 'volwassen' model van De Brandersknecht werd geplaatst. Vlaardingen - Het westelijk deel van de wijk Holy-Noord in Vlaar dingen heeft gistermiddag enige tijd zonder stroom gezeten. Tij dens graafwerkzaamheden, die aan de kop van de Lepelaarsingel werden uitgevoerd, werd een ka bel van 10 kilovolt stukgetrok ken. De stroomvoorziening is weer in orde gemaakt door omschakelin gen in het electrieiteitsnet De storing duurde ongeveer drie kwartier.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1