Waterweg 13 h Stadsgehoorzaal verliest karakteristieke aanzien Tankslag triomf voor gemeente Auto In de voortuin S'Serorer 'Wally' den Boef doet haarspeldje Wsterbork jn snor a|s [jgJ grg harf waalt Molesteerders pakten verkeerde Vlaardingers: twee jaar cel geëist II College wil 'het feestelijk gebeuren binnen naar buiten uitstralen' Na vijftien kinderen haalt moeder (65) haar Mavo-diploma Christen-democraten bezorgd over rivieren Maascollége doet fietsen cadeau Aquarel voor moedige blussers stel dat er geen krant was Politie pakt gehaaide dief In vijf auto's ingebroken Brommer botst op personenauto Inbrekers druk bezig in Maassluis Jongens lopen over auto Auto vliegt uit de bocht Overval op rijwielzaak Auto weg uit Havenstraat Inbraak in grillroom Rotterdams Dagblad Dinsdag IS juni 1991 Ridderkerk - Wat mijn vijftien kinderen kunnen, daar moet ik zelf eigenlijk ook toe in staat zijn, moet de nu 65-jarige mevrouw I. van der Staaij-van Beek uit Ridderkerk een paar jaar geleden stilletjes heb ben gedacht. Al haar kroost (acht zonen en zeven dochters) was inmiddels geslaagd voor het eindexa men op, en dat geldt voor allemaal, de plaatselijke christelijke scholengemeenschap Guillaume Parel. Moeder Van der Staaij nam dan ook op 56-jarige leef tijd het moedige besluit alsnog met de avondmavo te starten. „Ik heb vroeger altijd al willen leren, maar er kwam eigenlijk steeds maar niets van. Mijn man ,had hét druk als winkelier, terwijl ook de kinderen alle aandacht opeisten. Nu heb ik tijd, mijn oudste is Veertig; de jongste twintig." Langzaam maar zeker verzamelde de Ridderkerkse bij.de vestiging van het volwassenenonderwijs Rot terdam in Slikkerveer de nodige certificaten. Dit jaar was het dan eindelijk zover dat die verschillen de waardepapieren resulteerden in een einddiploma met daarop de vakken Nederlands, Engels, geschie denis, aardrijkskunde, Duits en economie. Gister avond ontving mevrouw Van der Staaij haar felbe geerde diploma. De 65-jarige mevrouw Van der Staaij uit Ridderkerk ontving gisteravond in Slikkerveer het felbegeerde MAVO- diploma. Eerder gingen haar vijftien kinderen haar op de Guillaume Fare! al voor. Foto M Molendijk "Rotterdam Er moet'een lange temijn-akkoord to- men over een gezamenlijk beleid van Nederland en -België voor de water- en waterbodemkwaliteit van de Maas en" de Schelde. Dat stellen de gemeente- raadsfracties-van CDA en CVP van respectievelijk Botterdam en Antwerpen. Ze hebben datvastgesteld na liet bezoek dat leden van het CDA aan hun Ant werpse collega's hebben gebracht. In een dergelijk akkoord moeten de grondslagen worden gelegd om in beide rivieren de noodzakelij ke waterkwaliteit tot stand te brengen. De fracties stellen voor twee permanente technische commis sies te vormen. In de ene kunnen concrete afspraken worden gemaakt over de toegelaten saneringsni veaus en over de sanering van de waterbodem. De andere commissie moet erop toezien dat de toegang tot de haven van Antwerpen tot veertig a vijftig voet wordtverdiept. Een automobilist op de Rotterdamse Rijweg raakte gisteren uit de koersen ramde een andere wagen. Die werd nog een stukje meegedsleurd en eindigde tenslotte in de voortuin van één van de bewoners. Fcto W. Dufvoslem Maassluis Leerlingen uit Hoek van Holland kun men gebruik maken van gratis fietsen als zij het Maascollege in Maassluis bezoeken. Met de fiets kunnen zij in Maassluis van het NS-station naar de school fietsen. Door de gratis fietsen moet de reistijd voor de leerlingen uit Hoek van Holland tot een mi nimum worden beperkt. Het opmerkelijke initiatiefis gedaan in verband met liet opheffen van de ir, P. Caland-mavo in Hoek van Holland. De school is ingelijfd bij het Maascollege in Maassluis.- Door een bijdrage van de gemeente Rotterdam zijn totaal zeventig fietsen aangeschaft voor de Mavo scholieren die het college bezoeken. Voor de brug klas hebben zich inmiddels achttien leerlingen uit Hoek van Holland ingeschreven. Rotterdam - Twee Rotterdammers hebben vandaag uit handen van de plaatselijke brandweercomman dant een aquarel ontvangen als dank voor hun moe dige optreden tijdens een brand in een woning aan de Zuidhoek op 28 april. De heren T. Möut en R.J.J. Laanen trapten destijds de deur van het woonhuis in om de vluchtweg voor de bewoonster van het pand vrij te maken. Ook wis ten ze een van de kinderen te bewegen uit het raam te springen. dan wist u met dat er zo'n fijne sportwagen tekoOpwas Vlaardingen - De karakteristieke entree van de Stadsgehoor zaal ondergaat een belangrijke gedaantewisseling. Het colle ge van B en W heeft de gemeenteraad voorgesteld „het bastio nachtige uiterlijk" te vervangen door een „open en uitnodi gend gezicht." te trekken. De gedaantewisseling voor de Stadsgehoorzaal is onderdeel van een 2,5 miljoen gulden kostend plan om het plaatselijke theater op te knappen. Zoals bekend heeft het college, vanwege finan ciële redenen, afgezien van de bouw van een nieuw theater aan het Buizengat Het opknapplan voor de Stadsge hoorzaal behelst verder onder Het is de bedoeling dat de „keu kendeuren" van de entree wor den vervangen door een glazen pui. Zo moet, aldus het college, „het feestelijk gebeuren binnen naar buiten uitstralenEen soortgelijk effect moet ook ont staan op de plek waar het theater café is. Ook de voorgevel van de Harmome wordt opgeknapt in de plannen van B en W, die voorstel len hiervoor meer dan zes ton uit meer de vervanging van de stoe ien. Die zijn bijna dertig jaar oud en verkeren in een slechte staat. „Klachten over beschadiging van kleding laten zich steeds vaker horen," aldus het college Verder is het de bedoeling de wandelgangen een grote opknap beurt te geven. Er komen ander meubilair, andere vloerbedek king en de verfkwast zat driftig worden gehanteerd. De akoestiek van de grote zaal zal opnieuw onderhanden worden genomen Hiervan moeten vooral koren, muziekgezelschappen en de plaatselijke toneelgroepen profiteren Een splinternieuwe lichtinstallatie moet de gedaante wisseling van de grote zaal com pleteren De handhaving van de Stadsge hoorzaal komt overeen met het beleidsvoornemen te streven naar een inwonertal van 75 000 Dat biedt net voldoende basis voor een verantwoorde bezetting van het theater aan de Schiedam - seweg Bij de programmering zal het be leid worden voortgezet dat vooral het eigen lokale publiek, „waarbij naast Vlaardingen ook gedacht kan worden aan Schiedam en Maassluis", wordt voortgezet Po gingen om tot afspraken te ko men met omliggende gemeenten over programmering zijn mis lukt, wordt nog gemeld Bekeken is nog of het aanbeve ling verdient de Stadsgehoorzaal te privatiseren. Maar experimen ten daarmee elders in Nederland zijn mislukt of ten koste gegaan van het programma-aanbod. In het worstel voor de uitgebrei de opknapbeurt van de Stadsge hoorzaal wordt nog gemeld dat het inmiddels met de eerder alar merende berichten over de staat waarin de Harmonie verkeert, in middels meevalt Er is geen spra ke (meer) van verzakkingen of ander ongerief. Schiedam - Het Schiedamse col lege gaat zich opnieuw buigen over een subsidie-aanvraag voor de herinrichting van het kamp Westerbork. Eerder weigerde burgemeester Scheeres om 7000 gulden beschikbaar te stellen voor het oprichten van een nieuw oorlogsmonument m het Drentse land. In tegenstelling tot het col lege voelt de raadscommissie voor algemene zaken wél voor het verlenen van een subsidie. De Drentse initiatiefnemers heb ben alle Nederlandse gemeenten om een bijdrage voor het monu ment gevraagd. Op een veld in het voormalige kamp wil men een gedenksteen plaatsen voor elke vanuit Westerbork weggevoerde Nederlander. Vanuit het Drentse kamp werden ruim 100.000 land genoten gedeporteerd. Het me rendeel vond de dood in Duitse concentratiekampen. Het initiatief voor het monument is in Schiedam met sympathie ontvangen, maar het gemeente bestuur wil wil er geen geld voor geven. Burgemeester Reinier Scheeres: „Normaliter steunen wij alleen Schiedamse initiatie ven." CDA, D66 en de VVD vinden dat er wel geld moet komen. Zij voe ren aan, dat met name jongeren steeds meer belangstelling tonen voor de jaarlijkse dodenherden king op 4 mei. Wellicht dient Wes terbork niet direct een plaatselijk belang, de dne fracties zijn wei van mening dat het nationale mo nument op zijn minst een Schie damse component bevat. Na een detentie in Westerbork kwamen in de oorlogsdagen ongeveer 125 Schiedammers in de Duitse kam pen om. Alleen de PvdA en Groen Links plaatsten kanttekeningen bij de visie van de drie voorstanders. PvdA-raadslid Yvonne Siljee vindt dat het oprichten van een dergelijk monument principieel een rijkstaak is „Ik bespeur een teneur om meer en meer zaken door de gemeente te laten beta len." Groen Links heeft geen principië le bezwaren tegen de subsidie aanvraag, maar volgens Bea Oo~ mens voldoet het kamp reeds op dit moment 'aan wat het moet zijn'. „Wij zouden liever het Zuid- hollands Verzetsmuseum subsi diëren." Uit ancst zijn enorme snor niet meer n model te krij gen, draait Koos den Boef de krul er met ulter- /T> ste voorzich tigheid uit. Er zrt een berg lak in Stel je voor dat mijn snor afbreekt! Foto F-Otoburaau Roei Dijkstra Door Sander Sonnemans Vlaardingen - „Hé snorretje, geef mij eens vier postzegels voor een brief." Een oude man die een lo ket verder staat, kan zijn lach met onderdrukken. Logisch, want de goed gemutste vrouw - waar schijnlijk een vaste klant - die in het postkantoor aan de Van Ho- gendorplaan in Vlaardingen wat zegels komt kopen, heeft het te gen een lokettist met een impo sante snor. Zo eentje die met de nodige zorgvuldigheid in elkaar is gekruld. „Ach," glimlacht Koos den Bpef, filiaalhouder van het Vlaardingse postkantoor, „dat soort uitspra ken hoor ik wel vaker. Ik ben er aan gewend, Met zo'n snor kan je dergelijke opmerkingen natuur lijk verwachten. Al valt het in "Vlaardingen wel mee. Omdat ik hier in alle filialen heb gewerkt, kennen heel veel mensen mij. Maar loop ik met mijn vrouw in een andere stad, dan zijn er heel wat mensen die mij nakijken. „Eén keer maakte een man een rotopmerking over mijn snor. Me neer, zeg ik, ik kan 'm afscheren, maar u moet het uw hele leven met het zelfde gezicht doen." Met gepaste trots meldt Koos dat zijn enorme knevel dne jaar gele den goed was voor een prys en de titel 'de mooiste PTT-snor'. Met het nodige geluk, dat wel. De 45-jarige Vlaardinger „De PTT had destijds voor het perso neel een snorrenwedstrijd uitge schreven. Zonder dat ik het wist hadden mijn dochters mij opge geven. Toen de fotograaf wat plaatjes voor het personeelsblad kwam schieten, kreeg ik al een flauw vermoeden. Ik verwachtte echter niet in de prijzen te vallen, want er zat in Amsterdam een col lega met een veel grotere snor. Ook hij was zonder het te weten aangemeld. Daar had ik mazzel mee, want vlak voor de uitverkie zing had hij zijn snor fbnk gekort wiekt. De foto van de prijsuitrei king heeft maar heel eventjes in mijn slaapkamer gehangen. Ik had het idee dat ik door mezelf in de gaten werd gehouden en heb dat ding maar gauw weggehaald Prikken Koos den Boef is ruim tien jaar geleden begonnen met het kwe ken van zijn indrukwekkende hangsnor omdat zijn vrouw en kinderen het dmg zo vonden prikken. Al gauw had hij een roy aal gestoffeerde bovenlip en uit die tijd dateert nog altijd zijn bij naam 'Wally', afgeleid van de te kenfilmfiguur Wally de walrus. „Ik liep besteldiensten in Rotter dam en mijn collega's daar ken den mij niet anders dan als Wally. Volgens mij denken ze dat het mijn echte naam ts," grijnst Den Boef. Het onderhouden van de keurig in krullen gedraaide hangsnor ging de FFT-ei aanvankelijk mei gemakkelijk af. „Joh," zegt hij, „ik heb van alles geprobeerd. Snorrevet, suikerwater, noem maar op. Niets hielp. Ik heb er zelfs een keer een krulspeld inge daan. Kon ik mijn snor helemaal kapot knippen omdat ik dat ding er met meer uit kreeg! Moetje kij ken als ik onder de douche van daan kom. Dan hangt 'ie tot aan mijn navel er is er geen goed ga ren van te spinnen. Nat indraai en, een flinke dosis haarlak erop en föhnen. Dan blijft 'ie een beet je in model. Als het hard waait, doe ik er een haarspeldje in. Dat ziet niemand." Aan het verzoek om de lengte van zijn snorharen te tonen, voldoet hij uit angst zijn handelsmerk niet meer in model te krijgen, met enige tegenzin. „Als ik mijn snor uitrol, kan ik 'm boven mijn hoofd vastknopen. Het liefst Iaat ik 'm zitten zoals 'ïezit,wanterzit een berg lak in. Stel je voor dat 'ie afbreekt." „Soms," besluit ny, „is het wel lastig. Iedereen herkent mij met mijn snor dus kan ik niets in het geniep doen. Maar ja, wie mooi wil zijn, moet pijn lijden." Rotterdam/Viaardingen - Officier van Justitie mr. Roukema heeft twee jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, geëist tegen twee Dordtenaren, die op 7 maart twee Vlaardingers in hun woning aan de Dr. "Wiardi Beck- mansingel molesteerden. De twee daders uit Dordrecht, 23 en 20 jaar oud, kwamen per vergissing in de betreffende wo ning terecht. Ze waren op zoek naar het huis van een Turkse slager, van wie zij in de veron derstelling waren dat deze veel geld bezat. De oudste van het tweetal had namelijk dringend geld nodig. Waarvoor werd gisteren op de zitting van de. Rotterdamse rechtbank niet helemaal duide lijk. De handlanger zei ooit ver nomen te hebben dat zijn 23-ja- rige maat schulden had door de aankoop van cocaïne en veelvul dig gokken. Hijzelf hield het op afpersing door klanten, die hij als portier van een Dordts café de deur had gewezen. De twee mannen was echter het verkeerde huis gewezen. By de twee Vlaardingers, bij wie zij nu belandden, viel geen geld te ha len. Dat belette hen evenwel niet onmiddellijk met vuisten en een honkbalknuppel te zwaaien. De slachtoffers werden tot bloedens toe--geslagen. De man liep een gapende" hoofd-* wond en een sehedelbasisbreük op terwijl de vrouw aan'de mo lestatie een 4 hersenschudding, een onderarmbreuk en een ge hechte hoofdbreuk van tien cen timeter overhield. De twee kleine Idnderen van het echtpaar onsnapten aan het ge weld, door uit het raam te klim men en via het balkon naar de buren te lopen. De buurman kwam daarna onmiddellijk poolshoogte nemen, waarna het tweetal zich uit de voeten maak te. De slachtoffers zijn nog altijd niet over de schok heen. Ze zijn inmiddels verhuisd naar een an dere woning, omdat zij zich op de plek des onheils niet meer op hun gemak voelden. De oudste dader heeft inmiddels door zijn advocaat een brief laten schrij ven aan de twee Vlaardingers, waarin hij zijn hevige spijt be tuigt. Ook in de rechtszaal zei den hij en zijn maat menigmaal door spijt overmand te zijn, maar dat was aan rechtbankpre sident Van der Grinten niet be steed, „Daar had u vooraf aan moeten denken," sprak deze streng. Van de twee jaar, die de officier tegen beiden eiste, zou zes maanden besteed moeten wor den aan een intensieve behan deling door de reclassering. Daarnaast moeten de molesteer ders ieder 1500 gulden overma ken aan de daders voor de mate riële schade en als smartegeld. De Dordtenaren stemden daar ai by voorbaat mee in. Uitspraak over twee weken. Schiedam - Bewoners van de Kappeyne van de Coppellolaan ontvangen als eerste een certifi caat voor hun deelname aan de actie Tankslag. Deze actie is op gezet door de gemeente Schie dam. Doel is het opruimen van oude brandstoftanks uit de tui nen van woonhuizen. Groot succes Door de grote respons vanuit de bevolking is de actie een groot succes geworden, meldt de ge meente Schiedam triomfantelijk. Volgens gegevens van Gemeente- Werken zouden in Schiedam on geveer 300 ongebruikte olietanks m de grond zitten. Bij de gemeen te kwamen 288 verzoeken binnen deze 'ecologische tijdbommen' weg te halen. In 12 gevallen ble ken de tanks al bodemverontrei niging te hebben veroorzaakt. Minus een aantal gevallen waarm de tanks al bleken te zijn verwij derd of waarin het technisch on mogelijk was het ijzeren gevaarte uit te graven, kon bij 242 deelne mers de tank volgens de richtlij nen onschadelijk worden ge maakt. Behalve schroot, leverde de actie 175.000 liter sludge (een mengsel van olie en water) op en 60.000 liter huisbrandolie. In een later stadium hadden deze stof fen voor ernstige verontreiniging kunnen zorgen Gesaneerde tuin De eerste certificaten worden morgen uitgereikt door wethou der Bart de Leede (Groen Links, milieu). De bewoners kunnen met dit officiële papier van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten aantonen dat hun tuin volgens de regels is gesaneerd. Van de kosten - circa 1000 gul den - hoefden de bewoners slechts 150 gulden te betalen. De rest werd bijgepast door de ge meente Schiedam. Maassluis - De Maasslmsse pos tie heelt een professioneel »-a kende autodief in de kraag Dat kon dankzij een getuige de politie tipte Die getuige had gezien hoede a, todief gisteravond rond te twaalf aan de Dr Jan Schouten laan bezig was een Mercedes be stelauto open te breken De na, 27 jaar en uit Rotterdam afltoav stig. bleek in het bezit van speaj le apparatuur om dergelijke at to's te kunnen starten Hij isvcrj verhoor ingesloten Vlaardingen - Op vijf plaatsen, verspreid over geheel Vlaardin gen, is gisteren m auto's mgebi^ ken. Daarbij werden diverse go», deren, onder meer waardepapie ren en geluidsapparatuur, ont vreemd Van een van de auto? werd een embleem gestolen Schiedam - IndePokkerstraatm Schiedam is gistermorgen eenH jange bromfietser uit Rotterdi gebotst tegen een personenauto De automobilist was aan het pa? keren. De GGD heeft de bromfiet ser met een gekneusd ondertëè naar het Schielandziekenhuis ge bracht. Maassluis - In Maassluis zijn in brekers op acht plaatsen actie: geweest, op zes plaatsen met suc ces. Op de overige twee plekke bleef de actie beperkt tot een p* ging tot inbraak. In de meeste ge vallen werd geld vermist. Maassluis - Baldadige jongek hebben de eigenaar van een aai de Fenacoliuslaan te Maassluis geparkeerd staande auto boos gemaakt Ze waren over zijr. vierwieler heen gelopen, zo vei moedt de pok tie. Uit onderzoek u verder gebleken dat de jongek vermoedelijk aangeschoten wa ren, De man heeft aangifte daan van vernieling. Schiedam - Op het Kethelplem u gisteren rond het middaguur eer auto uit de bocht gevlogen De wagen kwam uit de Beneluxtun- nel en reed richting Vlaardingea De vangrail ving de eerste klap op. De auto liep daarbij zoved schade op dat een takelwagen de restanten weg moest slepen Wonder boven wonder kwam automoblist met de schnk vnj. Schiedam - Twee jongens in leeftijd van 18 tot 20 jaar hebben gistermiddag rond half twee een overval gepleegd in een rijwiel zaak aan de Jan van Avenne- straat te Schiedam. Ze hadden® 55-jarige verkoper eerst gevraagd iets te pakken en toen hu dat w de doen stond een van de twee jongens opeens met een mes van hem terwijl de ander een greep» de kas deed. Dat leverde onge veer honderd gulden op. De twee jongens, ongeveer u» meter lang, gingen er vervolf0"' vandoor op de racefiets en - mountain-bike waarmee ze ooi waren gekomen. Vlaardingen - Vanuitde Havfö straat in Vlaardingen is vanna® een personenauto gestolen. 1* wagen, een rode Datsun Chertf heeft het kentekennummer la* 43-XX Schiedam - Tijdens een inbrf in grillroom Herzilya aan het m van Spaiand in Schiedam is van morgen vroeg zevenhonderd g® den uit een kassa gestolen. was binnengekomen door de nu van de voordeur in te gooien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1