Waterweg 13 Popmuzikanten krijgen professionele training Bestuur VFC stapt op Honden houden buurt wakker Na klapband bovenop de vangrails «anHjiaQI Annie M.G. Schmidt wil wel naar Schiedam komen Strengere ^ntrole op parkeren caravans Vrouw werd door messteken gedood Dirkzwager exporteert wodka naar Oostblok Beste schoenverkoopster komt uit Maassluis Studenten zingen in 'eigen' musical Eenjarige opleiding Streekmuziekschool voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis Voorzitter Bram den Hamer: 'De Jong schopte mij tegen mijn benen' CDA-vragen over De Beukenhof Vrouw slaapt door Inbraak heen Inbraak bij Rovato Parkeerbon koopavond Oliespoor in Coornhertstraai Politie pakt graffiti spuiters Inbraak in Maassluis Politie pakt fietsendief Inbrekers storen duttende vrouw Rotterdams Dagblad Vrijdag 21 juni 1991 RW Rotterdam - De 23-jarige vrouw die eerder deze week levenloos werd aangetroffen op het talud van de Westzeedijk, is door messteken om het leven ge bracht. Volgens de Rotterdamse politie werkte het slachtoffer 'bij gelegenheid' als prostituee. Ze leidde een zwervend bestaan en was verslaafd aan verdo vende middelen. Het rechercheteam dat de zaak onderzoekt bekijkt of er verband bestaat tussen eerder onopgeloste moorden op prostïtuées in Rotterdam. Volgens een woordvoerder zijn er wat betreft de wijze waarop het slachtoffer om het leven is gebracht overeenkom sten met andere zaken. De vrouw heeft waarschijnlijk enkele uren op het ta lud gelegen voordat ze door een voorbijganger werd ontdekt De rechercheurs hielden een buurtonder zoek bij het Centraal Station, waar het slachtoffer wel eens kwam, en de G. J. de Jonghweg. De vrouw droeg een dubbelgebreid lichtgrijs vest met een horizontale lichtbruine streep. De politie zoekt nog steeds naar getuigen. Zij kunnen zich mel den onder telefoonnummer 4243161. Schiedam Ondanks het teruglopende jeneverge- bruik in Nederland ging bij de Schiedamse distil leerderij Dirkzwager deze week de eerste paal de grond in voor een nieuwe bedrijfshal. Dirkzwager in vesteert met vertrouwen in de toekomst: het bedrijf is erin geslaagd nieuwe afzetmarkten te vinden die het verlies op de traditionele markt compenseren. „We groeien tegen de verdrukking in," aldus direc teur Cees Dirkzwager. De Schiedamse drankenproducent exporteert sinds kort - bescheiden - hoeveelheden wodka naar lan den van het voormalige Oostblok, waar grote schaar ste heerst, ook aan drank. Meer zoden aan de dijk zet de toenemende export naar Engeland en Duitsland. De Britten blijken gretige afnemers van enkele li keursoorten en jenever in stenen kruiken met spe ciaal voor de lokale markt ontworpen etiketten. Naar Duitsland gaan voornamelijk partyen bessenjene ver. Dirkzwager brengt sinds kort ook een eigen merk rum op de markt. Cees Dirkzwager verwacht in eigen land een groeiende vraag naar dit produki Petra van der Linden uit Maassluis is deze week uitgeroepen tot meeste klantvriendelijke verkoopster in de gehele Nederlandse schoenen branche. Juryleden hebben incognito schoenenza ken in het hele land bezocht om de van tevoren aan gemelde deelnemers en deelneemsters te testen op hur. service en deskundigheid. Petra, werkzaam by schoenhandel Voorberg in Maassluis, liet collega's uit Den Haag en Tilburg achter zich. Naast de praktijktest was ze ook met glans door detheorieproefgekomen dooreen aantal vragen over mogelijke praktijksituaties op uiterst bevredigende wijze te beantwoorden. Met het houden van deze competitie wil schoenen vakblad 'Schoenvisie' aandacht wagen voor het gro te belang van goede, passende schoenen. Iedereen die weieens schoenen heeft gekocht die bij nader in zien toch niet helemaal pasten; maar daar wegens de gedane investering toch maar op bleef of blijft rond lopen kan daarvan meepraten. Rotterdam - Trommel zangtalenten bij elkaar. Zoek muzikanten, arrangeurs en een dirigent Zet vlotte danspasjes in elkaar en zoek swingende teksten uit. Dan: showen maar! Het zijn de ingrediënten voorde eigen musical van drie Rotterdamse conservatori um-studenten. Nout Heil, Martine Grüfaald en Femke Ton grepen de uitdaging aan en zetten hun eigen show op. Daar mee staan zaterdag ruim twintig conservatorium studenten op de planken, in de Stadsgehoorzaal/ Harmonie in Vlaardingen. Pretentieus willen ze niet zijn. Maar ambitieus zijn ze zeker. Een nummertje uit de musical 'Cats' gaat ze vlotaf. Niet verwonderlijk volgens GerrieVan der Klei, regisseur. „Het materiaal is goed." Ze bedoelt daarmee de zangkwaliteit van de zangers. Uit popu laire musicals als 'Hair' en 'Grease1 zijn andere num mers geplukt. Solo's zijn er niet. Ze doen alles sa- men' - T,r Het moeilijkste van alles? „De organisatie. Mensen gemotiveerd houden. Iedereen op tijd bij elkaar krij gen." De jonge organisatoren zijn er duidelijk over. Wat ze doen vinden ze 'grensverleggend'. „Het draait om de zang. Het is heel leerzaam voor ons." Het idee ontstond een jaar geleden. Aanleiding was het min of meer verplichte koor waarin elke zangstu dent repeteert Het drietal wilde wel eens iets ver frissends. Een musical of zo. De school werd bij het plan betrokken en trok regisseur Gerrie van der Klei aan. „Zij houdt controle," klinkt het streng uit de mond van Nout HelL Van der Klei, in maart erbij gekomen, denkt dat de •studenten in dit project het meeste leren van het met elkaar samenwerken. Er is niet zoveel verschil met de 'echte theaterwereld'. „Hier spelen zich dezelfde dingen af." Zaterdag om 20.15 uur te zien in Stadsgehoorzaal/ Harmonie in Vlaardingen, Kaarten te koop bij Rot terdams Conservatorium, telefoon 4767399. Swingen maar! Rot terdamse conserva torium studenten repeteren voor hun eigen mu sical. Nog één dag en dan staan ze op de planken. Met de voorberei ding wa ren ze een kwijt. Foto Robert Vos Schiedam - Paul McCartney, Keith Richards en Bruce Springs teen hebben er nooit aan meege daan, maar jeugdige muzikanten uit de regio kunnen zich binnen kort wel tijdens een intensieve popcursus in het vak bekwamen. In het nieuwe seizoen start de Streekmuziekschool met een eenjarige opleiding voor popta lent met ambitie. Het nieuwe initiatief gaat m sep tember van start onder de noemer Popschool Schiedam. De naam zet potentiële deelnemers wel licht op het verkeerde been, want de opleiding is wel degelijk be doeld voor het gehele werkgebied van de Streekmuziekschool Nieu we Waterweg-Noord. Naast Schie dammers worden Vlaardingse en Maassluise muzikanten uitgeno digd om deel te nemen. Adjunct-directeur Arthur De Bus- sy belooft de cursisten een brede en grondige training. Er wordt aandacht besteed aan alle vaar digheden die nodig zijn om uit te groeien tot een volwaardige pop musicus. De muziekschool heeft reeds een vervolgopleiding in voorbereiding. Als het eerste jaar succesvol is, kunnen de leerlin gen hun kennis na het starters- jaar verder uitbreiden. Volgens Arthur De Bussy is het professioneel begeleiden van popmusici nog een uitzondering in Nederland. Met de oprichting volgt de regio nale muziekschool de pioniers op dit gebied. De initiatiefnemers kunnen pro fiteren van de relatieve nabijheid van het Rotterdamse conservato rium. Deze instelling staat inter nationaal bekend vanwege haar nadruk op lichte muziek. Studen ten van deze instelling en andere gekwalificeerde muzikanten ne men de opleiding voor hun reke ning. Aan de nieuwe opleiding zitten meer opvallende aspecten. Hoe wel de muzikanten veel vaker les krijgen dan gebruikelijk is op een muziekschool, zijn de deelname kosten niet hoger dan bij de regu liere muzieklessen. Een klapband heeft de bestuurder van een vrachtwagen gisteren rond het middaguur enkele zeer benauwde mo menten bezorgd. De man reed met zijn wagen op de noordelijke rijbaan van Rijksweg 20, het gedeelte tussen Vlaardingen en Schiedam, toen het on geluk gebeurde. Door de klapband ver loor hij de macht over het stuur en reed tegen de vangrail, die over een lengte van zestig meter werd vernield. De chauffeur zelf bleef ongedeerd. De vrachtwagen liep dusdanige schade op dat deze met een dlepJader naar een garage moest worden gebracht De noordelijke rijbaan was korte tijd gestremd. Foto Fotobureau Roet Dijkstra Vlaardingen - VFC zit sinds dins dagavond zonder bestuur. Na een brief met handtekeningenlijst die voorzitter Bram den Hamer na mens enkele leden ontving, vond de clubleiding dat de maat vol was en stapte, met uitzondering van penningmeester Wil Oskam, op. In het schrijven werd verzocht de inmiddels gewijzigde strafmaat tegen Ad de Jong wederom te ver minderen. Tijdens de recente bui tengewone algemene ledenverga dering werd gevraagd om de schorsing van De Jong te reduce ren tot drie maanden en hem on danks de straf zijn functie als jeugdtrainer uit te laten oefenen. Het bestuur van de voetbalver eniging gaf te kennen daar over te willen praten, maar besloot la ter toch voet by stuk te houden. Dat was voor eerste elftalleider Henk van Rij aanleiding zijn sleutels in te leveren. De leden pikten het niet en stuurden het bestuur een brief. „In het belang van de club heb ik nooit de publiciteit gezocht," zegt voormalig voorzitter Bram den Hamer, „maar nu is het tijd dat de andere kant vande medaille wordt getoond. Vriend de Jong heeft zich verschrikkelijk mis dragen, dus zagen we absoluut geen reden om de straf nog eens te verminderen. Hij heeft mijn vrouw vreselijk uitgescholden en mij tegen mijn benen geschopt Achteraf gezien kwam hij er met die vijf maanden nog goed van af, „Ad heeft nooit toenadering ge zocht. Tijdens de vergadering van afgelopen dinsdag heb ik zijn partner Wil Oskam verzocht een opening te creëren om met Ad te kunnen praten. Mij werd te ver staan gegeven dat hij alleen maar wilde praten als zijn straf vermin derd werd. Zo valt er natuurlijk niet te onderhandelen. De brief van de leden deed de emmer overlopen. Als een kleine groep leden geen genoegen neemt met een democratische beslissing en dan ons het mes op de keel zet, passen we ervoor de club nog lan ger te besturen. Het is triest, maar zo kon het absoluut niet langer." De gerehabiliteerde penning meester Oskam is inmiddels tot actie overgegaan. Zij heeft enkele ere-leden een brief gestuurd waarin ze hen verzoekt een nieuw bestuur te formeren. Schiedam - Het CDA in Schie dam heeft het college van B en W schriftelijk gevraagd om inlich tingen over de situatie op de be graafplaats De Beukenhof. Be grafenisondernemers mijden dat Schiedamse kerkhof vanwege verminderde dienstverlening, zo lieten ze deze week in het Rotter dams Dagblad weten. Naar aanleiding van dat artikel wil het CDA weten hoe het zit met de 'verbeteringen' op de begraaf plaats. De partij wijst erop dat de gemeenteraad in maart van dit jaar nog heeft ingestemd met een voorstel de dienstverlening te verbeteren. Gevraagd wordt of er over de ver anderingen overleg is geweest met de betrokken begrafenison dernemingen en of er een ver band is tussen de veranderde dienstverlening en de ontevre denheid bij een aantal begrafe nisondernemers. Verder wil men weten of die ondernemers eerder zelf hun klachten bij de gemeente hebben kenbaar gemerkt. Het CDA houdt het college voor dat het „gezien de aard van de dienstverlening" belangrijk is de bezwaren zo spoedig mogelijk weg te nemen. Schiedam - Schiedammers die hun caravan langer dan zeven da- gen voor de deur stallen, moeten weer precariorechten gaan beta len. Voor het parkeren op straat is dan een ontheffing nodig. Omdat er de laatste anderhalf jaar geen buitendienstambtenaar was die zich met deze regeling be zighield, hebben Schiedammers hun caravan in die periode koste loos op straat kunnen stallen. Sinds 1 april is daar met dekonist van een controle-ambtenaar een resoluut einde aan gekomen. „Tussen mei en oktober mag men de caravan zeven dagen achter el kaar op de openbare weg parke ren," laat gemeentevoortichter Sjaak Poppe weten. „Wil men de caravan langer stallen, dan moet er ontheffing worden aange vraagd. Of men die nu wel of niet krijgt toegewezen, toch moet er 30,48 gulden per vierkante meter per jaar worden betaald. Als je uitgaat van tien vierkante meter, dan komt dat op ongeveer 300 gulden per jaar. Bedragen onder de tien gulden worden niet aange slagen. Daarom kan men een week gratis parkeren. Tussen ok tober en mei is het toegestaan de caravan drie dagen zonder ont heffing te stallen." De werkzaamheden van de bui tendienstambtenaar zijn inmid dels niet onopgemerkt gebleven. Diverse Schiedammers hebben al het verzoek gekregen over te gaan tot betaling van de precario- belasting. Dat leidde in één geval tot een boze reactie van een bewo ner uit Groenoord, die weinig be grip op kan brengen voor de situ atie. De schrijver, A de Koning, richtte na de ontvangst van de brief direct een 'pittig' schrijven aan de gemeenteraad. „Ik betaal wegenbelasting voor mijn auto en caravan, milieube lasting en bezopen hoog opge schroefde benzineprijzen," Ücht hij zijn epistel toe. „Tevens is het gebruik van onze parkeerplaats opgenomen in de huishuur. Ik moet toch zelf weten of ik er mijn caravan of mijn auto neerzet? Ik ben verraden door een buurtbe woner d ie is gaan huilen bij de ge meente." Volgens de gemeente bestaat de veronderstelde tipgever helemaal niet „Er is niemand die heeft ge klaagd en wij zijn ook niet getipt. De buitendienstambtenaar heeft die caravan zien staan en gewoon zijn werk gedaan. Men zal er even aan moeten wennen, dat er na an derhalf jaar weer wordt gecontro leerd." Schiedam - Schrijfster Annie M.G. Schmidt voelt zich zeer ver eerd dat er in Schiedam een school naar haar vernoemd wordt. „Maar ik hoop maar dat ze er geen spijt van krijgen lacht ze. „Want dat risico loop je toch als je iets vernoemt naar een le-, vend persoon. Stel je voor dat die' nog allerlei schandelijke dingen gaat doen. Maar niet dat dat er bij mij inzit, hoor." De Annie M.G. Schmidtschool ontstaat uit een fusie tussen ba sisschool Goeman Borgesius en de Erasmusschool. Het oude ge bouw van de Goeman is al met de grond gelijk gemaakt. De Eras mus wordt binnenkort gesloopt. Vooroud-leerlingen gaan morgen tussen elf uur en half twee nog één keer de schooldeuren open. Annie M.G. Schmidt zal daar niet bij zijn. Mogelijk komt zij wel naar de opening van het nieuwe gebouw als ze daar voor wordt uit genodigd. „Het hangt er dan van af wanneer het is, of ik kan." Ze hoopt alleen dat ze bij de opening van het schoolgebouw aan de An thony Muijsstraat niet op een voetstuk wordt geplaatst. De schrijfster: „Er zyn ook in Waddinxveen en Amsterdam Annie M.G.Schmidt; vereerd. Fotoarchief Rotterdams Dagblad scholen naar mij vernoemd. In Waddinxveen ben ik bij de ope ning geweest. Maar daar werd ik ontvangen alsof ik de koningin was. Met vlaggetjes en helemaal in het middelpunt. Nee, dat vond ik niet leuk." Ze zegt wel vereerd te zijn met het feit dat ze weer vernoemd is. Aan de ene kant streelt het je ij- delheid en geeft het steun. Dat je toch niet voor niets geleefd hebt. Maar aan de andere kant vind ik het ook weieen s wat overdreven." Schiedam - De bewoners van de 's Gravenlandseweg en Alphons Ariënsstraat in Schiedam (tie en kele weken geleden by de politie klaagden over blaffende waak honden die hen 's nachts wakker houden, zullen voorlopig nog niet van een volledige nachtrust kun nen genieten. De honden, die waken op het ter rein van handelsonderneming Meerts aan de Noordvestsingel, slaan bij het minste geringste aan en zijn in de wijde omtrek te ho ren. Op aandrang van de bewoners verzocht een adjudant van het Schiedamse politiekorps de eige naar van de viervoeters daar iets aan te doen, echter zonder resul taat. „Het is ongelooflijk," klaagt een bewoonster. „Het geblaf gaat soms de hele nacht door. Ik snap niet dat die beesten daar zelf niet moe van worden. We wachten tot dat de politiefunctionaris terug is van vakantie, dan kunnen we hem daarvan op de hoogte stel len." „Mijn collega is niet op vakantie, maar drie weken op cursus laat men op het politiebureau weten. „Als die man weigert iets aan de situatie te doen, kunnen we op korte tijd weinig ondernemen. We zouden de honden in beslag kunnen nemen, maar daar zal ge zien de dan te volgen procedure, een aanzienlijke periode over heen gaan." De autohandelaar is niet voor commentaar bereikbaar. Vlaardingen - Terwijl de bewoon ster lag te slapen is er ingebroken in een pand aan de Burgemeeslej Lmjennksingel te Vlaardingen Toen ze gistermorgen wakker werd miste ze een groot aantal aj tieke voorwerpen. De wjari. daarvan is nog niet bekend bij politie. Men was binnegedrongen door een raam te forceren. Schiedam - Bij Rovato, een win. kei in eleetnsche apparatuur aan het Hof van Spaland te Sdue- damzijn tijdens een inbraak drie draagbare radio's en een mini-a: gestolen. Er werd een ruitverbÜ ken om binnen te komen, njerkte de winkelier gistermorgen. Schiedam - De Schiedamse poli tie is gisteravond, tijdens koty avond, weer op gaan treden tegen verkeerd geparkeerd staande aa to's in het centrum. Dat levenfe tien bonnen op. Vlaardingen - De Coomhefi straat te Vlaardingen is gistere: rond half twaalf vervuild met olie carter. Die was afkomstig uitee auto en kwam vrij bij het wegre den van de bestuurder. Over ra lengte van 150 meter werd <fe straat bevuild met een oliespoor Gemeentewerken verwijderde de olie. Vlaardingen - De politie gisteren twee jongens m de kraag kunnen vatten vanwege het aan brengen van graffiti. Het tweetal afkomstig uit Vlaardingen en 11 en 18 jaar oud, was bezig bij ra bouwkeet aan de Korthoenlaan Die keet werd met verf bespoten zo zagen omwonenden, die met een de politie alarmeerden. Het duo bekende de graffiti 11 hebben aangebracht, wat niet s verwonderlijk was want ze had den nog twintig andere spuitbus sen bij zich. Die bussen zijn in be slag genomen. Tegen de jonj is proces-verbaal opgemaakt ti Maassluis - Uit een wonmg de Mgrs. Beckenslaan in Maas sluis zijn bij een inbraak een vi deo-recorder, CD-speler, sieraden en videoband gestolen. De waar de ervan bedraagt ongeveer dne- duizend gulden. Gisteren werd aangifte gedaan van de vermis sing. Schiedam - Een politieman heeft gisteren na een achtervolging tt Schiedam een 24-jarige fietsen dief uit Rotterdam kunnen pak ken. De agent zag de man, een be kende van de politie, op de Koe markt morrelen aan een fiets- Toen het niet lukte deze te stelen, ging de dief naar de Vlaardinger* dijk waar het wel lukte een fietste bemachtigen. j De dief stapte op en reed zonder het te merken richting polity man. Die pakte daarop de did, die zich vervolgens liet vallen, zich losrukte en het op een lopen zette. 4 Ver kwam hij niet Wel zette <fe dief het op een schreeuwen toen hy opnieuw werd i trok nogal wat bezoekers, ook enkele collega's van de zodat de fietsendief kon worden ingesloten. 1! Schiedam - De bewoonster vac een woning aan de Rotterdam^ dijk in Schiedam is gisterm tijdens een dutje in de sla-, mer opgeschrikt door onbekend geluiden uit de huiskamer. To® zij ging kijken zag ze nog netto# mannen met een zak hard weglfr pen. De 27-jarige vrouw zag {ft dat de inbrekers ongeveer 25 ja» waren en schatte de lengte op meter. De buit is nog niet beken

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1