9 Ibis snel open voor Italiaanse zomergasten Triathlon brengt gezellige drukte Organisator Zomerfestival ziet zonnetje als bekroning I Auto tegen boom: bestuurder gewond 'Maak één organisatie voor alle stadsfeesten' Middenstand wil markt voor de deur Aantal hotelkamers in Vlaardingen stijgt dit jaar van 78 naar 230 Av VLAARDINGSE zomerfestival: Vandalen gesnapt Auto geparkeerd in tuin politie Ylaardinger mishandeld Met uitkering in Portugal Drie takelen elkaar toe Hardrijder krijgt auto terug Vrouw slaat zakkenroller Rotterdams Dagblad I Maandag 24 jum 1991 RW W-" Rotterdams Dagblad Schiedam - De Brandersfeesten, de Aleidafeesten. het molenfestival en andere festiviteiten in Schie dam kunnen het best in één stichting worden onder gebracht. Deze overtuiging hebben havenmeester Theo Sabel en Man Dmgenouts van het Openbare Nutsbedrijf. Een dergelijke constructie is volgens dit duo een mogelijkheid om de promotie van Schie dam te verbeteren. Sabel en Dingenouts stonden dit jaar aan de baker mat van de manifestatie Schiedam Vaart Wel. Onder deze noemer werd in de maanden apnl en mei naast een groot aantal nieuwe ook een reeks reeds be staande activiteiten ondergebracht. De festiviteiten trokken vele tienduizenden toeschouwers. Het suc cesvolle concept biedt volgens Sabel en Dingenou's voldoende aanknopingspunten om Schiedam aan trekkelijker te maken voor toeristen Het introduceren van één stichting biedt volgens de ambtenaren legio voordelen. Eén Schiedamse stich ting voor alle grote stadsfeesten biedt volgens de be denkers van het plan ongekende mogelijkheden voor sponsoring. „De Branderfeesten en het Molenfestival versterken allebei het imago van de stad, maar uit het oogpunt van sponsors vormen zij in feite concurrenten," zegt Theo Sabel over de twee drukstbezochte evenemen ten in Schiedam. „Dat kan wellicht worden onder vangen als de sponsors nog maar met één organisa tie te maken hebben. Zo'n stichting heeft de spon sors dan ook meer te bieden Dmgenouts en Sabel willen hun plan binnenkort be spreken met WV-directeur Ruud Pillard en 'Schie dammers die een speerpuntfunctie in de promotie van de stad innemen'. Tot deze laatste categorie wor den onder anderen burgemeester Rei nier Scheeres, wethouder Aad Wiegman en de nieuwbakken voor zitter Frans van Krugten van de Stichting Branders- feesten gerekend. In de visie van Dingenouts en Sabel is het niet debe- doeling dat de nieuwe stichting de werkzaamheden van het bonte palet aan organisatoren in de stad overneemt. Met name de op jongeren gerichte activiteiten zou den kunnen profiteren van de nieuwe organisatori sche opzetrAarzeldën Veel sponsors dit jaar bij het geldelijk ondersteunen van Havenbeat, onder de vlag van een overkoepelende stichting zou het pop festival veel kansrijker kunnen zijn. Of Havenbeat als zelfstandig evenement terugkeert, is overigens de vraag. Er gaan stemmen op om het initiatief van Ron Jaspers te integreren in het Gorzens volksfeest, dat volgend jaar op 20 juni aan de Maasboulevard wordt gehouden. Een 34-jarige Spfjkenisser Is toe aan een nieuwe auto. De man reed vrijdagavond met hoge snelheid te gen een boom op de Maas- sluissedijk. De auto sloeg over de kop. De man, die te veel alcohol had gebruikt, Is opgeno men in het Holy-zieken- huis. Zijn voertuig is to tal-loss. ^oto Roel Dijkstra Maassluis - Met de herbestrating heeft de Markt in Maassluis een fraaier aanzien gekregen, maar on danks deze verbetering zijn de winkeliers op het plein ontevreden. Als gevolg van de werkzaamheden is de vr ijdagse weekmarkt verdwenen en het is voor- zeer de vraag of de ambulante handel op de Markt terugkeert. Als tijdelijke maatregel werd de markt begin april verplaatst naar bet parkeerterrein achter de Nieuw- straat Sinds de markt in de Anne de Vriesstraat en deAdbur van Schendelstraat wordt gehouden, kam pende-ondernemers op de Markt op vrij J^g met om zetdalingen. Gelukkig merk ik er weinig van," beweert Edwin Marinus, de eigenaar van een kledingzaak. „Mij irc&kthet ook weinig uit. Het is wel zo dat de loop er hier op vrijdag uit is. Veel marktkooplui zetten op de Markt hun wagens neer zodat er voor het winkelen- de'publiek amper een plek overblijft. Daarbij komt datje de hele dag tegen die grote bestelbussen aan- kijkt. Nee, het vertrouwde sfeertje is op vrijdag vol ledig verdwenen. Het ergste is natuurlijk dat de klandizie terugloopt. De winkeliers zijn er de dupe ran." André Breuer, waarnemend voorzitter van de winke liersvereniging, vindt dat de weekmarkt terug moet kom en. Hij voert aan, dat met het verplaatsen van de «weekmarkt op vrijdag 250 parkeerplaatsen verloren gaan, „Die werden in de tijd dat de kramen nog op de Markt stonden allemaal gebruikt. Gelukkig zet de Ondernemers Federatie Maassluis (OFN) zich in om ie markt weer op de oude plek te krijgen." Bij het begin van de werkzaamheden werd Breuer beloofd dat de markt na zes weken op de Markt zou terugkeren. „Maar ondertussen zijn we al twaalf we ken verder", klaagt Breuer. De vertraging werd in eerste instantie veroorzaakt door kanttekeningen van de brandweercomman dant. Hij stelde, dat de weekmarkt op de Markt een belangrijk obstakel vormt bij calamiteiten. „Dat is kolder," meent Breuer. „De markt zat er al jaren en nooif is er brand geweest. En mocht dat wel een keer gebeuren dan is er nog niets aan de hand, want de MarktHvördt omgeven door vlieten. Aan water geen gebrefTdiis. Neem dan de Nieuwstraat. Als daar een keer iets gebeurt, kan de brandweer er van geen kantbij.". Wethouder Ruud Timmermans, zelf voorstander ^an 'de markt op de Markt' ging na de opmerkingen fón de brandweer akkoord met het voorstel om een enquête onder de marktlieden en het publiek in te stellen. De uitkomst van de 31 mei gehouden meningspei- bng wijst uit dat zowel de ondervaagde marktlieden ds het publiek in meerderheid tevreden is over de nieuwe marktstek. Het resultaat wordt binnenkort Esproken met de OFN, de Marktcommissie en de jaadscommissie. Met het oog op de naderende va kantieperiode vinden die gesprekken pas plaats in augustus of september. Tot die tijd vindt de week markt in elk geval achter de Nieuwstraat plaats. Door Ben van Haren Vlaardingen - Het nieuwe Ibisho tel aan de Westlandseweg in Vlaardingen ontvangt volgende maand zijn eerste gasten. De offi ciële opening van het negentig kamers tellende hotel vindt pas in september plaats maar de vaag naar hotelkamers is zo groot, dat op 22 juli de deuren al opengaan voor Italiaanse zomer gasten. Directeur R, van der Ent Braat van Ibis Vlaardingen zegt dat re serveringen van buitenlandse toeristen de opening in de zomer noodzakelijk maken. Hij neemt zelf al volgende week zijn mtrek m het door architect F.J. van der Seyp van Kokon ontworpen ge bouw van vijf verdiepingen. De directeur werkt nu vanuit het Ne derlandse hoofdkwartier van Ibis bij Schiphol, maar begint volgen de week met de ovenge 25 perso neelsleden de komst van de eer ste toeristische groepen voor te bereiden Voor de eerste maanden hebben vooral Italiaanse gezelschappen gereserveerd, maar ook verwacht Van der Ent Braat spoedig groe pen uit Engeland en Frankrijk. Later m het jaar volgen gasten uit de andere categorieën waarop Ibis Vlaardingen zich zal richten. „Voor september, oktober en no vember hebben we al een groot aantal reserveringen binnen van bedrijven. We hebben opvallend veel reacties gekregen op de mai ling. die we naar zo'n zeshonderd bedrijven in de regio hebben ge stuurd Kennelijk willen ze alle maal het nieuwe hotel in deze re gio uitproberen," meldt Van der Ent Braat. Zuil Hij gaat ook nog de boer op voor het werven van congressen, semi nars en trainingen van enkele da gen. Ibis, dat met Novotel, Sofitel en Mercure, behoort tot de Franse multinational Accor, begint in Vlaardingen met 90 kamers, maar bij de bouw is al rekening gehou den met een mogelijke uitbrei ding tot ongeveer 140 kamers Het gebouw aan de oprit van rijksweg 20 bij Vlaardingen-West knjgt een ronde zuil met de hotel- naam als specifiek kenmerk. De bouwkosten bedragen acht mil joengulden. Met enige trots meldt de Ibis-di recteur dat goed wordt voldaan aan de doelstelling van het ge meentebestuur om met de hotel- bc iw op het Moermanterrein de regionale werkgelegenheid te verruimen. „Van de 25 perso neelsleden waarmee we beginnen is tachtig procent afkomstig uit Vlaardingen en Schiedam." Ibis opent zijn deuren later dan was gepland. Oorspronkelijk had men de nieuwe vestiging in het vooijaar van 1990 willen openen, maar verzet van buurtbewoners tegen de hoogbouw leidde tot aanpassing van het plan en een jaar vertraging. Bij het slaan van de eerste paal, vorig jaar juli, zei Van der Ent Braat nog te rekenen opeen opening op 1 april 1991. „Acht weken vorstverlet zijn er verantwoordelijk voor, dat die da tum niet is bereikt. Verder loopt alles op schema en het is ook met niks om na elf maanden het hotel gereed te hebben," redeneert hij nu. Vrees De vrees dat het ook uit Frankrijk stammende Campanile, op de hoek van de Burg. Heusdenslaan en de Kethelweg in Vlaardingen een hotel van 53 kamers bou wend, zijn 277ste vestiging eerder zou openen is met bewaarheid. Ook daar ontstond vertraging na bezwaren van omwonenden. Zij vrezen parkeeroverlast, geluid hinder en risico van toenemende criminaliteit. Nederlands vertegenwoordiger Ton Scheeren zegt, dat de deuren van het chalet-achtige Campanile in Vlaardingen half oktober zul len opengaan. Dat is vroeg ge noeg volgens Scheeren, die zegt zich vooral te nchten op de toeris- tenstroom voor de Flonade van volgend jaar. Tot nog toe telt Vlaardingen alleen 78 hotelka mers in het door Roel Rol geleide Deltahotei. Ibis en Campanile zullen daar dus dit jaar 143 ka mers aan toevoegen. Volgens ge meente-ambtenaar Sietze van der Hoek (Economische Zaken) is daarmee het niveau bereikt, dat by Vlaardingen past. Ibis wordt gerangschikt in de categorie drie sterren, Delta heeft vier sterren en Campanile telt als low-budge- thotel met twee sterren. Door Rodnck de Munnik Vlaardingen - Mensen op straat, de winkels open. Het op zondag zo stille winkelhart onderging gisteren een volledige gedaante wisseling. De intocht van de Vlaardmgse triathlon op het Lies veld maakte het feest compleet. Ruim een derde van de winkels in het centrum had de deuren voor het publiek geopend. Duizenden mensen slenterden langs etalage ruiten en hielden stil bij poppen kastspelers. Ook de hondenshow van Rand stad Agility Sport trok veel be kijks. Voor Wil de Groot aanlei ding om er al om,drie uur mee te stoppen. „Het is voor het publiek hartstikke leuk, maar de honden worden er vreselijk opgewonden van." In hun 'reiskooi' blaften de- tekkels en poedels dan ook hun keien schor. Cafetanahouder Rob Lutz, één van de organisatoren, kon niet van zijn eigen succes genieten. Jammer, vond hij, maar de frieten gingen voor. De opbrengst daar van vergoedde veel leed bij hem. Intocht Tegen twee uur werd alles op het Liesveld in gereedheid gebracht voor de komst van de deelnemers aan de halve en kwart triathlon van Vlaardingen. In drommen stonden de mensen achter de hekken om de intocht van de gla diatoren mee te maken. Zij wer den op de hoogte gehouden over het wedstrijdverloop door spea ker Bertus Stigter. Toen de sirene van de motorpoli tie hoorbaar werd, keek het pu bliek dan ook reikhalzend uit naar de winnaar, John Engele. Begeleid door een klaterend ap plaus sprintte hij over de finish lijn. Even raakten het publiek én de juryleden in verwarring toen nummer 583, Marc Stouten, over de streep kwam. Hij was de eerste van de deelnemers van de kwart- triathlon, maar later bleek dat hij ten onrechte was toegejuiehd: hij was eerder uit de wedstrijd ge stapt en had een kortere route ge nomen. Stigter was toen al door een technische storing mond dood gemaakt. Adjudant Rijsdam van de Vlaar- dingse politie keek tevreden toe. wc~.* Een ongekende beeld, motorrijders op het Liesveld en publiek achter de afzetting. Foto Gemt de Heus Acht mensen extra hadden hun vrije dag opgeofferd en ze hadden de klus geklaard, „Er is helemaal niets misgegaan, het is een geluk kige dag." Hij ontkende dat hij met de handen in het haar had ge zeten toen de triatleten door het Westland fietsten, zoals speaker Stigter suggereerde. Promotie Tn tegenstelling tot de adjudant waren sommige winkeliers min der tevreden. Ondanks de top drukte viel de omzet in veel ge vallen tegen. „Het is kijken, met kopen," wist Hans Holzken van Radio Molenaar. Maar dat deerde Martha van der Haar, voorzitter van de activiteitencommissie en uitbater van Hunkemöller, niet. „Het is een probeersel. We willen mensen naar het centrum lokken. Je moet dit meer zien als een pro motiestunt dan een poging om de kas te spekken." Toen om vijf uur de regen zach tjes begon te vallen, de winkels gingen sluiten en de mensen het centrum stil achter lieten, maak ten Van der Haar en Hans Smit, mede-organisator van de triath lon. de balans over hun samen werking op. Als het aan hen ligt, komt er volgend jaar een nieuwe editie. „Want laten we eerlijk zijn, in de Broekpolder hebben we geen toekomst meer," verklaarde Smit. Kinderen en ouders kijker» In afwachting van de triathleten naar de Oosterse poppenkastshow op het Liesveld. Foto Gemt de Heus - Alles is geregeld, behalve de belangrijkste artiest. En dat is de zon," grapt Willem van der Hoek, een medewerker van het Vlaardingse Zomerfesti val. Willem lacht, maar hij neemt de barre weersomstandigheden van de laatste tijd bijzonder se rieus. Het ex-bestuurslid van de Vereniging Oecumenische Jeugd (VOJ) moet er niet aan denken, dat een half jaar voorbereiding op 29 juni in Park 't Nieuwelant in het water valt. Als de zon wél schijnt, is het een bekroning van ons werk en het 31-jarige bestaan van de VOJ," zegt Van der Hoek met stille hoop. Vorig jaar bestond de vere niging dertig jaar. Het festival zou eigenlijk in dat jubileumjaar hebben moeten plaatsvinden. De verhuizing van-de VOJ naar 't Nieuwelant in 1990 veroorzaakte echter zoveel kosten en romp slomp, dat een dergelijk festijn onmogelijk was. Nu is het eindelijk zo ver. Op de laatste zaterdag van deze maand staat het Vlaardingse park in het teken van het grootste evene ment dat de jeugdvereniging ooit heeft georganiseerd. „Het wordt geen haring- en bierfeest," zegt de medewerker over de verwach te aanloop. „We rekenen op onge veer zevenduizend mensen." Volgens Van der Hoek hebben zich in Vlaardingen de afgelopen maanden weinig evenementen afgespeeld. „Er zal dus vrij veel animo zijn. Zeker als de zon zich laat zien." Weer of geen weer, het Zomerfestival heeft een goed ge vuld programma. Na het inlei dend optreden van de Vlaarding se showband Liberté en de ope ningstoespraak van de wethou der Kees van der Windt treden vanaf elf uur 's ochtends tot zeven uur m de avond artiesten op. Zij zingen in de openlucht. Het festi val gaat tot elf uur in het vereni- gi ngsgebouw verder. Sterren „Wie er komen en wat er precies allemaal gaat gebeuren, staat op de aankondigingen in de hele stad," meldt Van der Hoek. De be kendste sterren die op de plan ken verschijnen, zijn Corry Ko- mngs en Piet Veerman. De Vlaar dingse showlady Rita Young pre senteert het geheel. Om het open luchtpodium heen staan brade- nekraampjes, een Coca-Cola- stand en een informatiestraat van de gemeente Vlaardingen. Men sen die hun sportiviteit en uit houdingsvermogen willen bewij zen, kunnen een rodeostier berij den. „Op kleine ongelukjes is gere kend, want het bestuur van de VOJ heeft voor een Rode Kruis en EHBO-post gezorgd," zegt Wil lem. Wat het weer betreft, is hij toch nog optimistisch: '„Het zal ééns opklaren." Me<ledenng Zaterdag 29 juni 1991 EEH£ Door de barre weersomstandigheden kan Willem van der Hoek de aankondiging voor het Vlaardingse Zomerfestival alleen met een paraplu op laten zien. De medewerker van het festijn blijft vooraanstaande zaterdag niettemin hopen op mooi weer. Vlaardingen - Na een melding heeft de politie zondagochtend om zes uur zes jongeren aange houden. Het zestal, in de leeftijd van 17 tot 21 jaar, werd verdacht van het slopen van verkeerspalen in de omgeving van Kornoelje- dreef. Tegen vier verdachten werd pro- ces-verbaal opgemaakt. Twee van de aangehoudenen hadden geen strafbare feiten gepleegd. Maassluis - Een 4ö-jarige be schonken man heeft zijn auto in de nacht van zaterdag op zondag op een voor wetsovertreders on verstandige plek geparkeerd. Na dat de Maassluizer op de West landseweg de macht over het stui r verloor, kwam zijn auto in de voortuin van het politiebureau terecht. Getuigen zagen dat de man dui delijk onder invloed van alcohol verkeerde. De man weigerde de ademtest en een bloedproef. Hij werd op een proces-verbaal en een rijontzegging van 24 uur ge- tracteerd. Een 23-jarige Maassluizer werd vanochtend wegens rijden onder invloed in de kraag gevat. De man trok de aandacht toen hij met een snelheid van 100 kilometer per uur slingerend over de Mozart- laan reed. Pijnacker - Een 26-jarige fietser uit Vlaardingen is zaterdag met hoofd- en knieletsel in het zieken huis opgenomen, nadat hij was mishandeld door twee broers. De drie mannen kregen in Zoe- termeer onenigheid over het rij gedrag van de fietser. Na een ach tervolging werd het slachtoffer in Pijnacker op de Katwijkerlaan door de broers, een 29-jarige man uit Benthuizen en een 37-jarige inwoner van Zoetermeer, met de auto kb' gereden en vervolgens toegeta* 'd. Vlaardingen - Een 43-jarige in Portugal woonachtige vrouw is er vier jaar lang in geslaagd haar so ciale uitkering naar haar nieuwe vaderland te laten overmaken. De vrouw, die in 1987 naar Portu gal vertrok, wendde voor dat zij bij haar broer en schoonzus in Vlaardingen inwoonde. De ver klaringen ter verkrijging van de uitkering werden sinds haar ver trek door haar broer en schoon zus ingevuld en ondertekend. De Sociale Dienst is benadeeld voor 88.000 gulden. Vlaardingen - Tientallen toe schouwers zijn zaterdagochtend getuige geweest van een vecht partij op de Westhavenplaats. Juist op het moment dat de cafés op slot gingen, kregen drie jonge ren in de leeftijd van 19 tot 21 jaar, het met elkaar aan de stok. Toen de politie arriveerde, was het leed al geschied. De jongens hadden elkaar zodanig toegeta keld, dat zij alle drie naar het Holy-ziekenhuis moesten worden overgebracht. Schiedam - Een 25-jarige Schie dammer, die door de politie werd betrapt op het onverantwoord hard rijden over de Burgemeester Van Haarenlaan heeft na betaling van een hoge boete zjjn auto te ruggekregen. De man scheurde met 130 kilometer over de laan en negeerde rode verkeerslichten. Na aanhouding door de politie werd zijn auto in beslag geno men. In overleg met de Officier van Justitie werd de boete opge legd. Schiedam - Een 26-jarige Schie damse heeft een brutale zakken roller aan de Mgr. Nolenslaan van haar lijf geslagen. De vrouw voel de hoe de man probeerde haar portemonnee weg te nemen. Ze draaide zich om, pakte de dader vast en gaf hem een paar stevige klappen. De zakkenroller holde met een een bloedneus weg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2