15 Cartouche bezorgt Sloot wereldtitel Voor 't eerst op TV: 5 |aar garantie.... en 'n gratis stereo racliorccorder. ■Uitgewoond' huis voor ouder stel verkoper(ster) i Met 'teckels in de reclame' kwamen de honden in huis Tolk blijft weg: zaak aangehouden Vakantie aanbieding t/m 31 juli 1991 Bezorging? Zomerfeest Molenkrikkers Tienertoer Evangelisatie Festival Straten afgeloten Marokkaanse boeken Min 25 procent 1 ELECTROSTORE BV Kadoshop Exklusief ■A '4 Politie Maasland pakt inbrekers 0104004,444 I Rotterdams Dagblad Woensdag 26 juni 1991 Schiedam De regen blijft bij bakken uit de hemel komen, maar Plantsoenendienst blijft optimistisch. Zaterdag 29 juni proberen de 'groene werkers' van de gemeente Schiedam opnieuw een Zomerfeest te houden in het Beatrixpark. Oorspronkelijk zou dat al op 15 juni ge beuren. Maar toen regende het te hard. Traditionele attracties van het Zomerfeest zijn scha penscheren, demonstraties wolspinnen, geitemel- ken en geitenkaas maken en broodjes bakken. Daar komt dit jaar een pasgeboren Lakenvelder stierkalf je bij, niet zo populair als de ijsbeertjes in Blijdorp, maar zeker zo leuk om te zien. Pasen is nog ver weg, maar so what moet Gerrit Bor hebben gedacht toen hij begon aan de monsterklus om vijfjonderd eitjes leeg te blazen, opdat de jeugd op het Zomerfeest ook iets te schilderen heeft. Eie ren zijn tenslotte ook voortbrengselen van de natuur en natuur, daar draait het allemaal om, zaterdag in de kinderboerderij in het Beatrixpark. Het feest - mits de zon eindelijk meewerkt - duurt van twaalf tot vier uur. Ze noemen zich de Molenkrikkers, maar het gaat _iiiet om een carnavalsgezelschap. De Molenkrikkers vormen een fietsclub, Ze danken hun naam aan de Schiedamse molens en aan initiatiefnemer Roel Krikke. Zij trekken er in juli en augustus wekelijks op uit voor tochtjes door de omgeving. Vast tijdstip is de donderdagavond. Morgenavond (2? juni) om ze ven uur vertrekt het gezelschap vanaf de parkeer plaats achter de Spieringshoekflat aan de Burge meester van Haarenlaan. Inlichtingen: Roel Krikke, telefoon 4712968. Vlaardingen CJV Liefde en Vrede heeft een alternatieve manier van tienertoeren bedacht. Normaal gaan houders van zo'n speciale vakantie- kaart van de spoorwegen 's avonds naar huis. Vaak moet dan al vroeg in de avond worden vertrokken, want wie in Groningen zit en naar Vlaardingen wil is wel een paar uurtjes onderweg. De oplossing van de CJV: overnachten in het kamp van Liefde en Vrede inAmersfoort.DIe stadligt lekker centraal. Het speciale tienertoer-arrangement van Liefde en Vrede duurt van 24 tot en met 31 augustus. De be stemmingen van de groep staan niet vast, alleen is zeker dat er in Amersfoort wordt overnacht. Deelna me kost 100 gulden, inclusief de prijs van de NS-tie- nertoerkaart. Het Liesveld begint zich steeds meer te ontpoppen als een waar evenementenplein. Afgelopen zondag nog het decor van een triathlon, is het Liesveld ko mende zaterdag (29 juni) het domein van evangelisa- tiegroepen. Om tien uur 's morgens wordt het startsein gegeven ^voor het jaarlijkse evangeiisatiefestival van de Mara- nathakerk. Op het programma staan optredens van de Vlaardingse gospelgroep The New Spirit en een ^Indonesisch gezelschap dat Angklung-muziek ^Spéélt op bamboe instrumenten. Tussendoor zingen jeugd- en kinderkoren liedjes over de Here Jezus en voert een mime-groep sketches op. Stadsgehoorzaal .Uit het jaarverslag werd al duidelijk dat de Stadsge hoorzaal qua bezoekersaantal behoorlijk in de fift zit Afgelopen week heeft de Vlaardingse schouw burg de bezoekerscijfers over het afgelopen seizoen nog eens op een rijtje gezet en konden de eerdere po sitieve geluiden met cijfers worden gestaafd. Het blijkt dat de Stadsgehoorzaal tussen september en april 32.423 kaartjes heeft verkocht. Dat is 26 pro- cent meer dan in het seizoen daarvoor. De inkom- sten stegen navenant: van 330.000 gulden naar 550.00Q gulden.- Toppers afgelopen seizoen waren Paul de Leeuw, de Berini's, Frank Boeyen, The Nits, Rob de Nijs en na- tuurlijk Youp van 't Hek. Tot de artistieke hoogte punten rekent de theaterdirectie de voorstellingen in de Shakespeare-serie (Nederlandse en Vlaamse acteurs speelden drie koningsdrama's). De stijging van het aantal bezoekers deed zich niet alleen voor in de grote zaal. Ook de filmvoorstellin- t gen in de Harmonie trokken meer kijkers dan in vo- rigejaren, Vandaag is de Dienst Gemeentewerken begonnen met de herbestrating van de oostzijde van de Lange Haven. Er wordt gewerkt vanaf de Koemarkt, rich ting Korte Dam. Tijdens de werkzaamheden, die zo'n acht dagen in beslag nemen, is dat stuk geheel of gedeeltelijk afgesloten voor het verkeer. De door gang is afhankelijk van de piek waar het wegdek openligt. Gedurende de weekeinden is de Lange Ha ven normaal voor alle verkeer toegankelijk. Ook de Van Vlissingenstraat, die de Polderweg met dê Algerastraat verbindt, wordt van nieuw plaveisel voorzien. Derhalve is de Van Vlissingenstraat vanaf maandag 1 juli anderhalve week afgesloten voor het verkeer. Het bibliotheekfiliaal in de Westwijk denkt ook aan de anderstalige lezers. Het aantal buitenlandse boe- ken is tijdelijk uitgebreid met honderd Marokkaan- se' titels. Deze boeken zijn tot 1 december te leen. -Daarna gaat de Marokkaanse collectie op toemee, eerst voor een halfjaar naar de bieb aan de Van Ho- 1 gendorplaan, daarna naar de centrale bibliotheek aan de Waalstraat. De gemeente Maassluis heeft een originele bestem ming bedacht voor het geld dat is verdiend mèt de Actie bun 25 Procent De actie is gericht op het ver blinderen van het aantal verkeersslachtoffers. De premie die de gemeente onlangs ontving van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat - 9831 gulden - wordt besteed aan de automatisering van de Verwer- - kingvanongevaigegevens. Wethouder Jan Storm (D66, verkeer en vervoer) zegt rich er van bewust te zijn dat het dalend aantal ver- keersslachtoffers in Maassluis niet uitsluitend op conto van de gemeente mag worden geschreven. Ook landelijke maatregelen hebben invloed op de veiligheid in het verkeer. Radactie VSfierwej: Jan Booistar Bsé van Laitfa Caral van dar VWdan Ontda Havan- •tnatf Poetbua 400» 31» KA Vtaardlngan Tafataon 4343929, 4352MG, 4350557 lüMn 4349754 Spartradao tfe: Oonatd Bax 4343109 Door Evelyn Strube Vlwrdingen - Cartouche van Bamousch is de sjieke naam en hij hoort bij een hond met een we reldtitel. Het vierpotige wezen is de rode kortharige teckel van Jan Sloot uit Vlaardingen. Het jonge reutje werd onlangs in het Duitse Dortmund benoemd tot 'Wettju- gendsieger 1991'. „Ik doe puur voor de gezelligheid mêe aan wedstrijden," benadrukt de bezitter van de wereldkam pioen, die één jaar jong is. De Vlaardinger is lid van de Neder landse Teckelclub en - al is hij zelf geen fokker - de Kynologenclub Rotterdam. Binnen dit circuit van hondeliefhebbers is het heel nor maal, dat de dieren tentoonge steld worden. Op de grote dag stond het echt paar Sloot voor dag en dauw op om Cartouche samen met 687 ras genoten in alle soorten en maten te laten beoordelen door een des kundige jury van keurmeesters in Duitsland. De rode korthaar viel vanwege zijn leeftijd in de jeugdklasse. De honderden ruw-, kort- en langharige teckels wor den ingedeeld in allerlei catego rieën. De hond wordt op zo'n dag beke ken, betast en gecontroleerd. „Hiervoor zijn de meeste ge traind, want gewoonlijk laten de dieren zich niet zomaar aanraken door vreemden," legt Jan Sloot uit. Hij traint zijn Cartouche bij Joke van Baren in Rotterdam. Het reutje leert daar netjes naast zijn baas te lopen en zich te laten betasten aan lijf en gebit. Na één rondje in de ring mocht de korthaar nogmaals een stukje lo pen voor de jury in de erering. Teckel lief hebber Jan Sloot met jeugdwereldkampioen Cartouche van Barnousch. Het bewijs houdt hij in de hand. Foto Fotobureau Roel Dijkstra „Daarna is Cartouche voor altijd benoemd tot de'mooiste, jonge, kortharige teckel van de wereld," zegt de bezitter een beetje trots. „Die titel blijft in de stamboom vermeld staan." Het is niet de eerste keer dat een teckel van Sloot in de prijzen valt. De jonge wereldkampioen is na melijk niet het enige pronkstuk van de trotse Vlaardinger. Een chocoladebruine en een getijger de dashond vergezellen Cartou che. Met deze 'kortpoten' heeft Sloot ook menige prijs in de wacht gesleept. Ingezonden mededeling Onze Hitachi kleuren TV's gaan tijdelijk vergezeld beeldbuis. Kom daarom snel bij ons langs, dan van een gratis stereo radiorecorder met dubbel kunt u met eigen ogen zien dat een Htcachi casscttcdeck. Plus nog eens de unieke Hitachi kleuren T*V dc mooiste bedden combineert met het garantie van maar liefst 5 jaar. Deze aanbieding geldt grootste voordeel en voor alle Hitachi kleuren TV's met 55 tot 70 cm dc grootste zekerheid. i c Alleen Hitachi durft 5 jaar garantie te geven. Of IC ..i.i Jci mk Kom snel langs bij uw Hitachi dealer: Rotterdam: Schiedamseweg 31Tel. 010-4779210 Schiedam: Hoogstraat 10, Tel. 010-4262810 Vlaardingen: Van Hogendorplaan 65a, Tel. 010-4706500 Schiedam - Namens haar ouders gaat de Schie damse Nellie Boers bij wethouder Adri Reijn- hout en de gemeenteraad een klacht indienen tegen het Gemeentelijk Woningbeheer. Zij vindt het schandalig dat het GWB haar ouders heeft opgescheept meteen Volledig uitgewoon de woning' aan deMozartlaan. Het sinds jaar en dag aan de Dr. Kuijperlaan in Nieuwland woonachtige echtpaar Bners kreeg de flatwoning in Groenoord in de laatste week van april aangeboden. Zij wilden graag verhui zen, want het dagelijkse trappenkiimmen naar de derde verdieping viel met name de 80-jarige vader Boers steeds zwaarder. Bij een eerste blik schrok het echtpaar zich een hoedje. De keuken bleek verrot, de plafonds kwamen bijna naar beneden en de muren blad derden volledig af. Het echtpaar zag van het aanbod af, maar keerde later op haar schreden terug. Zij accepteerden de woning toen een op zichter een nieuwe keuken en vers gestucte pla fonds in het vooruitzicht stelde, „Mijn ouders hebben vermoedelijk toch iets te veel ontzag gehad voor de autoriteiten", zegt Nellie Boers, die zich 'naar schrok' toen zij een kijkje ging nemen in de woning. „Ik trof vader met een doodsbleek gezicht aan op een ladder. Voordat de muren konden worden gestuct, moest hij eerst het behang wegkrabben." Kosten Nellie liet het er niet bij zitten. Zij bestookte een trits ambtenaren en opzichters en stapte op 7 juni uiteindelijk bij wethouder Adri Reijnhout naar binnen. „Hij opperde om in ieder geval de betaling stop te zetten. De wethouder beloofde dat bet GWB binnen drie dagen contact zou op nemen over de aanpak van de andere werk zaamheden." Er verstreken tien dagen zonder dat er iets con- Rotterdam - Omdat de tolk die bij de verhoren van de laat ste getuigen nodig was, niet kwam opdagen, werd een rechtszaak tegen twee Schiedammers gisteren niet behan deld. De verdachten, 35 en 37 jaar, weiden het herhaaldelijk be zit, het vervoeren en verhandelen van heroïne ten laste ge legd. Eén van de advocaten, mr. C.J. Noppen, vond het van groot belang dat ook de resterende twee getuigen gehoord zou den worden. Rechtbankpresident mr. Koster besloot de zaak tot 20 au gustus aan te houden. Ingezonden mededeling Hoogstraat 56 - Vlaardingen vraagt een voor plm 20 uur per week Ie&frtjd vanaf 18j33r Inlichtingen 078-143438 of 078-166378 Jaloers De Vlaardinger heeft al jaren een grote liefde voor de teckel. Het begon zeventien jaar geleden. „Bij de dierenwinkel waren de teckels in de reclame. ïk heb er een meegenomen voor onze kin deren" vertelt Sloot. Toen het dier op 13-jarige leeftijd stierf, nam het gezin een nieuwe. Dit was een druk exemplaar, dus kwam er nog een om hem te kal meren. Later kwam Cartouche. „Nu onze drie kinderen allemaal het huis uit zjjn, vullen de hon den de leegte op," grinnikt de tec kelvriend. Zoals teckels betaamt zijn ook de drie van Sloot soms ontzettend eigenwijs. Ze worden dan stevig aangepakt. De honden kunnen het onderling heel goed vinden. Sloot: „Alleen ais er een van de drie-mee uit mag, zijn de andere wel eens jaloers." Verder leven de beesten als in een koninkrijk; slapen op dc bank of op de warme schoot van hun baas of bazin en als het droog is, lekker graven in de tuin. „Als het regent, komen ze het huis echt niet uit," bewijst Sloot de eigenwijsheid van het ras. Het echtpaar gaat nooit op stap zonder hun huisdieren. Altijd blijft een van de twee thuis om voor de honden te zorgen. De af gelopen twee jaar hebben ze hun vakanties aan de wereldhonden- tentoonstellingen in Denemar ken en Tsjechoslowakije gekop- peld. Een andere jeugdwereldkampi oen, de kortharige dwargteckel Doerak Duncan, is ook afkomstig uit Vlaardingen. Hij woont inmid dels in Dordrecht maar werd ge fokt in kennel De Rode Rebel van Jaap Vink. creets gebeurde. Haar dochter ging een week la ter opnieuw langs bij de wethouder en Nellie on derhield vrijwel dagelijks contact met de ambte naren. „Ten einde raad hebben we zelf maar mensen aan het werk gezet. Wij zijn bijna dage lijks tot één of twee uur 's nachts bezig," zegt mevrouw Boers. „De kosten belopen ai gauw 3500 gulden. Terwijl je voor een normaal rondje witten en schuren toch met 1000 of 1500 gulden moet uitkomen," schat ze. Tot dusver is de enige vrucht van haar inspan ningen dat het GWB het echtpaar uitstel van huurbetaling heeft verleend. „Door het heen en weer gepraat hebben de werkzaamheden lang stil gelegen," zegt directeur Ton Verdoes. „Het is sneu als het echtpaar hierdoor met dubbele woonlasten zou worden geconfronteerd." Verstandig Een verdere toenadering is van zijn kant niet te verwachten.„In onze begrippen was de woning bij oplevering absoluut niet uitgewoond. Alleen de keuken en de plafonds waren aan vervan ging toe en dat is ook gebeurd." Verdoes acht het niettemin denkbaar, dat de op knapbeurt een hele klus is, „Deze woningen zijn vijfentwintig jaar oud. Misschien hebben er al drie gezinnen gewoond en dat kan zijn sporen nalatenIn dergelijke woningen moet vaak flink worden geschilderd en behangen. Dat betekent in sommige gevallen wel eens een maandje hard werkentja." „Of het verstandig is een dergelijke woning aan een op leeftijd zijnd echtpaar te verhuren? Wij beheren 12.000 woningen waarvan het meren deel ouder is dan vijfentwintig jaar. Dat bete kent dat we lang niet alle ouderen een nieuwe woning .kunnen verhuren. Het opknappen wordt in de meeste gevallen gelukkig door de familie opgepikt." Maasland - Met de aanhouding .van vijf dorpsgenoten heeft de politie van Maasland een aantal inbraken opgelost. Het vijftal, in leeftijd variërend tussen de 18 en 24 jaar, heeft onder meer toegege ven in hun woonplaats voor tien duizend gulden aan sigaretten uit een garagebox te hebben ont vreemd, Ook is uit een jeugdso- ciëteit de stereo-apparatuur en uit een bedrijf in Maassluis vloer bedekking gestolen. Tevens be kenden twee mannen vorig jaar oktober aan de Kastanjehof een gasfles te hebben gegooid in een door hen in brand gestoken vuil container. Bei voor natezorgJng opmundagt/mwUdag vm 18.00-19.00 sur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2