14 'Als mi jn handen beginnen te beven, stop ik er gelijk mee De grootste Heine auto van Nederland Jur Post (83) smijt porselein aan diggelen om mozaïek te maken X KOEVERMANS Rijdend carillon-concert Bestuur reddingsbrigade gered Kermis in de Zuidbuurt Recreatieve triathlon Zomerconeert WF Jong Begin beëindigt seizoen Steunpunt even gesloten Cursussen in Erker Ouderenspreekuur vervallen tweewieler specialist Koga Myata Coinage Peugeot Mongoose/ATB Concorde Raleigh Gazelle Giant Batavus Jan Janssen Verhuisd naarvan Hogendorplaari 129 a - Vlaardingen L010-471 63 60 De Suzuki Alto! Al vanaf fl 12.995,- VARl VlaARuÏNGEN B.V, Taanderijstraat 5, 3133 El Vlaardingen, 010-4356311 VARI SCHIEDAM BV., De Nijverheidstraat 14, 3125 AK Schiedam, 010-4624922 Rotterdams Dagblad RW Donderdag 27 jam 1991 Rotterdams Dagblad Vlaardingen Het bestuur van de Vlaardingse Reddingsbrigade is weer compleet. Door het plotselinge aftreden van penningmeester J. Hofstee kwam de vereniging voor zwemmers en duikers enige tijd zonder finan cieel beheerder te zitten De heer P. van Wouwen hielp het bestuur uit de brand en verklaarde zich on langs bereid de functie op zich te willen nemen Playbackfestival bij De Doorloper In de openbare basisschool de Doorloper aan de Van Limburg Stirumstraat wordt morgen het jaarlijkse playbackfestival gehouden. In de gemeenschaps ruimte van de onlangs gerenoveerde school kruipen de leerlingen tussen 10.45 en 13.45 uur in de huid van nationale en internationale artiesten. Iedereen die de imitaties van onder andere Patrick Swazy, Lois Lane, Dolly Parton, John Travolta en Abba wil zien, kan het evenement gratis by wonen. Ook bassischool de Zuidbuurt heeft morgen een ne venactiviteit op het lesrooster staan. Voor de veer tiende maal wordt de speelplaats aan de Prof. Tel- dersstraat omgetoverd m een kermisplein. Al is het weer er nog niet naar, toch wordt met de vrolijke ker mis het begin van de zomer ingeluid. Terwijl de leer lingen zich amuseren met tal van spelletjes, kunnen de ouders zich op het terras de poffertjes en andere versnaperingenlaten smaken. Het feest duurt van 10.30 tot 12.00 uur en wordt bij slechte weersomstandigheden verplaatst naar het schoolgebouw. Wie dat wil kan zaterdag 6 juli zijn uithoudingsver mogen testen tijdens de negende recreatieve triath lon. Het evenement start om 10.00 uur in het Kolpa- bad met 550 meter zwemmen, waarna er 30 kilome ter gefietst moet worden. Het laatste onderdeel be staat uitvier kilometer hardlopen. Zaterdag geeft Harmonie Wïlton-Fijenoord weer één van haar gezellige gebouwconcerten. Medewerken den zijn de leerüngengroep Wilton-Fijenoord, de Balletgroep Rozenburgse Muziekschool en de Har monie Wilton-Fijenoord. Het programma bestaat uit lichte, zomerse muziek. Na het concert bestaat de mogelijkheid om gezellig bij te praten. De zaal van Clubgebouw 't Trefpunt aan de Nieuwe Waterweg straat 14 is om 19.30 uur open, het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Info tel. 4748580 of 4748562. Het kinderkoor Jong Begin, dat onder leiding staat van dirigente Ellie Meijboom, geeft vrijdag 5 juli om 19.30 uur een zomerconeert in de Ark aan het Harg- plein. Daarmee wordt het seizoen afgesloten. Bege leid door pianist Pieter de Ruiter en Jan Kboy op het orgel, worden er zowel geestelijke als populaire lie deren ten gehore gebracht. De toegang is gratis en de kinderen krijgen een glaasje limonade. In verband met vakantie is het Steunpunt Vrijwilli gerswerk in de periode van 1 tot en met 22 juli geslo ten. Mensen die iets in het vrijwilligerswerk willen gaan doen, kunnen tijdens de vakantie wel een kijk je nemen in het vacaturebestand. Dit ligt ter inzage in de hoofdbibliotheek, de bibliotheken Zuid en Nieuwland, bij de receptie van de Blauwe Brug en de infotheek van de sociale dienst. Voor meer informa tie is het steunpunt vanaf 22 juli weer iedere werk dag telefonisch, bereikbaar (4732111toestel 290). In wijkcentrum de Erker worden komend seizoen cursussen voor het middenstandsdiploma en het praktijkdiploma boekhouden gegeven. Het onder richt wordt verzorgd door bevoegde docenten. Voor inschrijvingen en/of inlichtingen kan men contact opnemen met de Erker aan de Jan van Avennes- Het ouderenspreekuur met wethouder L. Timmer mans (Sociale Zaken) dat voor woensdag 3 juli in dienstencentrum de Vloot op de agenda stond, is ko men te vervallen. Het eerstvolgende spreekuur wordt gehouden in dienstencentrum de Vliet aan de Arthur van Schendelstraat op 7 augustus om 14.00 Redactie Waterweg: Jan Boolster Ben van Haren Peter de Lange Carel van der Velden Brede Haven straat 6 Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 de uitgaander dagblad-advertenties geven een hoop plezier. Door Sander Sonnemans Schiedam - Hij exposeert tot eind juni in de hal en gangen van ontmoetingscentrum de Koningshof in Maassluis. Het zal hem een zorg zijn of de kunstwerken worden ver kocht, want tenslotte maakt hij ze voor de lol. Jur Post, ge boren en getogen in Schie dam, is 83 jaar en vult sinds hij van zijn pensioen geniet, de dagen met het vervaardi gen van mozaïekwerken. Zo nu en dan, als hij een nieuwe serie af heeft, laat hij zijn dochter een tentoontoonstelhng organise ren. Hooguit drie keer per jaar, want het moet natuurlijk wel leuk blijven. Het is maar een hobby. En het is hem zeker niet om de opbrengst van de verkoop te doen. „Natuurlijk", zegt de ras-Schie dammer, „is het leuk als iemand een mozaïek koopt. Dan heb ik eer van mijn werk. Het betekent dat men mijn werk mooi vindt Rijk zal ik er nooit van worden, want de opbrengst wordt altijd volledig besteed aan de aanschaf van nieuw materiaal. Ik zal er geen tientje aan overhouden." Zijn passie voor mozaïeken heeft Post te danken aan de Techni sche Universiteit in Delft waar hij bouwkunde doceerde. Een im mens mozaïek aan de wand van de ontvangsthal maakte zo'n enorme indruk, dat hij al gauw zelf 'voorzichtig' met wat mozaï eksteentjes aan de slag ging. Dat was twintig jaar geleden. Nog al tijd is Post bij de vroegere Hoge school kind aan huis om er steen tjes en scherven op de juiste kleur te glazuren. Scherven De unieke creaties vervaardigt hij thuis in een tot mmi-atelier om getoverd zijkamertje. Heiwerken met porseleinen scherven, naast het gebruik van pasklare stan daardsteentjes, maakt de Schie dammer enig in zijn soort. „Voor zover ik weet", zegt Post, „ben ik de enige in Nederland die kopjes en schoteltjes kapot gooit om de scherven te gebruiken voor een mozaïek. Waar bij andere ge zinnen wordt gevloekt als iemand tijdens het afwassen één van moeders mooiste kopjes op de grond laat vallen, kijk ik handen wrijvend toe hoe mijn vrouw de stukjes bij elkaar veegt. We heb ben nooit getreurd om een gebro ken bord of ander aardewerk. Tenslotte zien we het altijd weer Jur Post in zijn mini-atelier: 'Vroeger mocht ik graag puzzelen en schilderen, maar de mozaïeken hebben het toch gewonnen. Dat prlegelwerk is best wel inspannend, maar tegelijkertijd ook uiterst ontspannend.' Foto Roet Dijkstra terug in mijn mozaïeken", zegt hij met een brede grijns. Door de jaren heen is Jur Post professioneler gaan werken. In het begin legde hij altijd een nat te doek over een schoteltje en tik te het met een hamer kapot. Nu beschikt hij over speciale tangen waarmee hij de porseleinscher- ven in de juiste vorm kan knip pen. En als hij bepaalde deeltjes in een aparte kleur moet hebben, en zijn zoektochten op diverse rommelmarkten leveren niet het gewenste resultaat op, dan pakt hij de trein naar Delft en glazuurt bij zijn voormalig werkgever de schoteltjes in de beoogde tint. Priegelwerk Post: „Het maken van mozaïeken is een zalig tijdverdrijf. Vroeger mocht ik graag puzzelen en schil deren, maar de mozaïeken heb ben het toch gewonnen. Dat prie gelwerk ts best wel inspannend, maar tegelijkertijd ook uiterst ontspannend. Zit ik eenmaal aan een nieuw ontwerp te werken, dan is het moeilijk om er mee op te houden. Soms moet het wei, want mijn vrouw is slecht ter been. Dus doe ik alle boodschap pen. Ik zou niet weten waar ik het zonder die hobby zou moeten zoe ken. Ik ben er nu 83 en heb ze in mijn bovenkamer allemaal nog goed op een rijtje staan. Alleen het lopen gaat wat langzamer. Ge lukkig tnl ik nog niet, Want als mijn handen beginnen te beven, stop ik er gelijk mee. Dan is het met de mozaïeken gebeurd." Post heeft duidelijk plezier in zijn hobbv en geeft graag een demon- stratie Al gauw blijkt dat ieder kunstwerk uniek is, want geen enkele scherf is identiek „Kijk," iegt hij uit „Neem nou dil stadswapen waar ik momenteel mee bezig ben. Het kroontje moei volgens het voorbeeldenboek mei een goudkleur omzoomd zijn, dus heb ik talloze kopjes met gouden randjes verzameld. Die randjes moet ik er voorzichtig in stukjes afknippen om ze vervolgens in de gewenste vorm op te kunnen plakken Heel intensief werk, maar ik heb er onnoemelijk vee! plezier m. Het liefst maak ik boe ketten Dan kan ik mijn fantasie devnjeloop geven. Familiebezoek De stadswapens die Post meiden-, teel in mozaiekvorm giet, zijn ge-' wilde objecten. Dat heeft de uj Groenoord wonende mozaïekma- ker inmiddels wel ondervonden Post weer: „Een naat Canada ge- emigreerde Rotterdammer zag enkele jaren geleden, toen hij voor familiebezoek in Nederland was, een door mij gemaakt mozai ek van het Rotterdamse stadswa pen. Toen de man het voor onge veer negentig gulden had ge kocht, beweerde hij er m Canada wel 500 dollar voor te kunnen vangen. Dat hij er dan flink aan verdient, laat me totaal koud. ft vind het veel leuker te weten dat er iemand in Canada een origine le 'Post' aan de muur heeft han gen." Omdat wegens restauratiewerk zaamheden aan de Grote Kerk de wekelijkse Tive'-bespeling en de zomeravondconcerten van de beiaardiers dit jaar niet door kunnen gaan, heeft men iets verzonnen om de inwoners van Maassluis toch nog een keer de klanken van een carillon te laten horen. Zaterdag 29 juni komt de rei zende beiaard - een compleet carillon geplaatst op een vracht wagen - van de Koninklijke Klokkengieterij Petit Fran sen B.V. naar Maassluis. In samenwerking met de vier muziekverenigingen worden er op verschillende plaatsen in de stad concerten gegeven. Van 10.30 tot 11.30 uur geven de Maassluise Harmonie en stads- beiaardier Gerard de Waardt een concert in de binnenstad bij de Nieuwstraat en rond twaalf uur wordt bij verpleeghuis Drie- maashave het tweede optreden verzorgd. Jan van der Zwart en Kunst Na Arbeid nemen op de stoep van het stadhuis tussen 14.00 en 15.00 uur het derde concert voor hun rekening. Daarna reist het gezelschap onder begeleiding van Drum- en Twirlgroep Melo dy naar winkelcentrum Palet, waar het laatste muziekstuk van 15.30 tot en niet 16.30 uur wordt opgevoerd. Als de weersomstan digheden het optreden in de openlucht dwarsbomen, vinden alle concerten plaats op het plein voor het stadhuis op ge noemde tijdstippen. -• 45 jaar - Voor race trim - of ATB fietsen,- van bekende merken o.a. van nabij benzinestation De kleine auto die je in Neder land het meest ziet rondrijden is de Suzuki Alto. En dat is logisch, als u ziet wat hij u allemaal te bieden heeft. In de eerste plaats is de Alto bij zonder economisch. De motor is zuinig, pittig en compact door de toepassing van de modernste materialen en tech- zoek heeft dat meermalen aangetoond. Maar de Alto heeft n iet alleen eco nomische voordelen. Hij biedt ook veel comfort. Dankzij de compacte motor blijft er genoeg ruimte over voor de passagiers. En u zit heel comfortabel op volledig verstelbare voorstoelen met hoofdsteunen. Bovendien ligt de Alto, nieken. Als motorfietsfebrikant heeft Suzuki een geweldige know-how op dit gebied Dat maakt de 800cm3 motor van de Alto trouwens ook duurzaam en betrouwbaar. En dat zorgt weer voor iage onderhoudskosten en een hoge inruil- door de doordachte onkfhankelijke wiel ophanging, stabiel op de weg. U hebt een ruime keus in uitvoe ringen. De Alto is er als 3-deurs GA, 3-en 5-deurs GL, en als 3- en 5-deurs GLX De GL en GLX zijn ook leverbaar met automaat Bovendien bieden ze u tal van luxe extra's. Stap maar eens binnen bij de Suzuki-dealer. En ontdek waarin een kleine auto groot kan zijn. De Alto GLX heelt o a standaard getint glas en een wis was installatie op de achterruit waarde A] met ai zal het u niet verba zen, dat de Alto in het dagelijks gebruik jfflll de voordeligste auto van Ha Nederland is. Onafhankelijk onder- KRIJS IS EXCL AFLEVERINGSKOSTEhl AFGEBEELD DE ALTO Gl 5 DEIIRS UW SUZUKI DEALER KAN EEN GUNSTIGE FINANCIERING REGELEN

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2