Waterweg 11' Gebouw van Visnet en Springplank 'knoeiwerk' Bedenker Furie-ade stapt uit organisatie kr-1 Opknappen Stadsgehoorzaal moet binnen budget blijven Eerste geslaagden 'unieke' cursus Eerste brand op eerste warme dag Lensvelt 20 jaar raadslid Woedende bewoners P.C. Hooftstraat eisen schadevergoeding Patrimonium Opblaaspop als lokkertje Marskramer overvallen Vijf jaar geëist in beroep 'voodoomoord' 'Hoekse Havendagen imet volop spektakel Derde vacaturekrant vbor migranten uit Huuractie in 'Alblasserdam Brandstichter aangehouden Alerte getuigen grijpen dief Bejaarde over de kop Honden en 'baasjes' vechten Jaap de Nie na conflict weg bij Maassluis volksfeest Rotterdams Dagblad Donderdag 4 juli 1991 Rotterdam - Twee mannen hebben gisteren het fili aal van de Marskramer aan de Groene Hilledijk overvallen. Rond half vijf kwam het tweetal de zaak binnen en bedreigde het personeel met messen. Na dat zijezich meester hadden gemaakt van de inhoud van'd&kassa, die op dat moment enkele honderden gtdd^Êfbedroeg, verdwenen ze. De buitvan de bankoverval op de Verenigde Spaar bank aan de Kouwenoord blykt enkele diüzenden guldens te bedragen. Dat heeft de politie gister avond .meegedeeld. Hier kwamen 's morgens om half tien twee gemaskerde mannen met vuurwapens de bank binnen. - Den;"Haag/Rolterda^!Procureur-generaal ar. P. WuizSr heeft woensdag bij het gerechtshof in Den Haag vijf jaar cel geëist tegen een 53-jarige Rotter dammer. Dé raari wordt verdacht van de liegen jaar oude 'voödobmoord' op de 37-jarige Lila Bhageloe. De Rotterdamse rechtbank veroordeelde hem vorig jaar tot dezélfde'straf.V •Wurzer verklaarde wjjënsdaggeen aanleiding te zien voor strafvermindering. De man heeft bekend jn september 1982 het slachtoffer in haar slaap te heb ben doodgeschoten. Hjj schoot ook op haar vriend, die de aanslag echter overleefde. Voodoo en magie! Speelden een grote rol bij de moord, die pas vorig jaar aan het licht kwam. Volgens de verdachte heeft hij een onevenredig hoge straf gekregen ten opzichte van de overige drie betrokkenen. Zo,is een vrouw, die volgens.de ver- .1 daehte de, aanzet tot de moord heeft gegeven, tot drie jaar veroordeeld. Deze Eosita zou bezeten zijn ge weest van*dè' kwadé'géest'Baba','die haar opdracht gaf om Lila Bhageloe te laten vermoorden. Rosita had in'die tijd een verhouding met de zoon van Lila, die tegen5deze relatie-wa^. ^ita gebruikte de ver- dachferaan' wielBafcaregelmatig boodschappen r doorgaf,om haarplan ten uitvoerte brengen. ',',Deze*"vefdachte <&as niets ineer dan een willoos slachtoffer, die is opgevoed mét magie", aldus de ad vocaat, die meende dat Rosita het lichaam en geest ,van dé' Rotterdammer heeft gebruikt. Volgens de -.raadsman was,zijn cliënt op het moment van de moord sterk verminderd toerekeningsvatbaar. Uit* spraakrlöjuli. Een opblaaspop voor het raam is het nieuwste wapen van Katendrecht- se bordeel houders in hun strijd tegen het tippelverbod. Raam- prostitutie mag ook niet van de rechter. Dus is de opblaaspop nu wegwijzer naar de vrouwen van lichte zeden. De prostituées hebben hun werkgebied verlegd naar onder meer de Tolhuisstraat nadat hun bordelen in de Atjehoiraat zijn ontruimd voor renovatie. foto John de Pater. Hoëk van Holland - De Hoekse Havendagen zuilen i 1 morgen, zaterdag en zondag weer een levendig spek- -1takel gaan bieden. Een gratis massa-ontbijt, vhur- twerk, duihdemonstraties en een moonlight-cruise zijn",enkele hoogtepunten. De Havendagen worden .gecombineerd met een braderie in het centrum. De r* uur lULgüituUjigu vuur CC" giaus vuvujjt, mui uc ucig SaveRcVaMochten zijn mogelijk met verscheidene -'^schepen, vanaf 's morgens elf uur tot middernacht. ^'Omroeporganisaties komen naar De Hoek met hun "J'-drive-in shows. De Havendagen worden afgesloten T'ihef één vuurwerk.1 - nT' t Rotterdam De derde Migranten Vacature Krant is .ilit. Door een gerichte verspreiding van deze vacatu rekrant onder migranten wil de Stichting Buiten landse Werknemers Bijnmond werkzoekende mi granten in coptact brengen met bedrijven die een structUTeéL personeelstekort hebben. De vorige vacaturekrant 'is hierin succesvol geble ken. Honderden migranten hebben gereageerd en "tientallen van hen zijn aan het werk gekomen. De komende weken zal de nieuwe krant overal in Rijn mond onder migranten worden verspreid. Door het structurele karakter van de vacatures heeft de krant een lange geldigheidsduur. .Alleen bedrij ven en instellingen die voortdurend personeel nodig hebben, kondenindekrantadvertéren. In de derde uitgave van de Migranten Vacature Krant wordt uitgebreid aandacht besteed aan een paar beroepen waarin veel werk te vinden is. Zo zit -de gemeente Rotterdam te springen om vakkrach- "t ten wegenbouw en zijn er in het grootwinkelbedrijf ■volop banen. In de krant komen migranten aan het woord die in deze beroepen werkzaam zijn. Alblasserdam - Bewoners van de Begoniastraat in Alblasserdam weigeren de jongste huurverhoging van 5,5 procent te betelen. Een vertegenwoordiger van de bewoners heeft vanmorgen een gezamenlijke klachtenlijst over het onderhoud aan. de woningen overhandigd aan de Centrale Beheerstichting Al- blasserdam (CBA), de beheerder van het gemeente lijk woningbestand. Bovendien hebben 37 van de 40 bewoners van de Al- bïatserdamse straat kenbaar gemaakt niet ran plan te zijn de jongste huurverhoging te betalen. De huurders vinden dat de forse stijging van de huur niet in verhouding staat met het onderhoud dat de afgelopen jaren aan hun woningen is gepleegd. Vlaardingen - De bouwkundige staat van de aan elkaar gebouwde basisscholen Het Visnet (bijzon der) en De Springplank (open baar) in Vlaardingen is zo slecht, dat de CDA-raadsleden Leo de Snaijer en Jan Jumelet er schrif telijke vragen aan het college van B en W over hebben gesteld. Na een bezoekje aan Het Visnet hebben zij geconstateerd dat de bevindingen van een onafhanke lijk onderzoeksbureau, Van Hou- tun Bouw Begeleiding uit Rotter dam, niet ver van de waarheid lig gen. Het bureau constateerde on der meer dat: het dak gigantisch lekt, de plafondplaten loshangen, de vloerbedekking ligt te rot ten, het tegelwerk niet waterdicht is, glaslatten niet diehtgekit zijn en het schilderwerk niet is afge maakt. Als gevolg daarvan wordt gecon cludeerd dat het hele gebouw te vochtig is. De Snaijer vat het in één woord samen: knoeiwerk. Gevolgen De Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs overweegt het gebouw met in eigendom te aan vaarden, omdat er al snel grote herstelmvesteringen moeten worden gedaan. De Snaijer en Ju melet vragen het college dan ook, of al aangegeven kan worden wat de financiële gevolgen voor de ge meenten zijn. Verder stellen zij in hun vragen dat de slechte staat van het ge bouw de kwaliteit van het onder wijs doet afnemen. Tot de verve lende zaken behoort onder meer dat er als gevolg van de vochtig heid niet kan worden gekopieerd. Het onderzoeksbureau trekt de conclusie dat er geen sprake is van kleine onvolkomenheden, maar van grove fouten, dan wel nalatigheden. De school is ge bouwd door het Vlaardingse aan nemersbedrijf Van der Waal, dat tijdens de bouw failbet ging. Vlaardingen - De grote opknap beurt voor de Stadsgehoorzaal mag geen cent meer kosten dan de 2,5 miljoen gulden die ervoor is uitgetrokken, zo heeft de ge meenteraad gisteren uitgespro ken. „Dit is het matje," aldus Leo ten Have (PvdA). „Er mogen geen budgetoverschrijdingen komen," aldus Wil Baris-Hoogerwerf (CDA). In meerderheid was de raad positief over de opknap beurt, omdat hiermee de komst van een splinternieuw theater van de baan is en de toekomst van de Stadsgehoorzaal weer voor een lange reeks van jaren verzekerd Vragen waren er nog wel over het rapport dat indertijd vernieti gend oordeelde over de bouwkun dige toestand van de theatervoor ziening Maar wethouder Kees van der Windt (Cultuur) ontkende dat er met dat onderzoek bewust naar nieuwbouw toegeredeneerd zou zijn, zoals Martin den Hollan der (SGV/GPV/RPF) had gesug gereerd. Laatstgenoemde fractie (4 leden) stemde tegen de op knapbeurt voor de Stadsgehoor zaal omdat in dat gebouw „met God en zijn geboden wordt ge spot" en omdat het geld beter ge bruikt "zou kunnen worden voor zaken als verkeersveiligheid en het schoonhouden van de stad. Met name WD-fractieleider Bram Zonne was verheugd met het voorstel. Zijn partij is altijd te-' gen een groter theater in Vlaar dingen geweest. Meviouw Baris sprak nog van "onze Stadsge hoorzaal" en was blij dat zo het 'voorzieningenniveau van de cul tuur in Vlaardingen1 op peil bleef. Wethouder Van der Windt voerde aan dat een theater voor Vlaardin gen noodzaak is „willen wij een aantrekkelijke stad kunnen bie den". Hij verzekerde dat Stopera- effecten vermeden zullen worden en beloofde een goede kostenbe waking. Was het gisteren de eerste echte warme dag, voor de Schiedam brandweer was het de eerste extra warme dag. Er moest watten uitgerukt voor een brandje onder het dak van een renovatieflat aan de Eduard van Béinumlaan, waar een vlonder in brand was geraakt en vervolgens pek en ander materiaal vlam had gevat. Het dak liep wat schade op. Verder ontstond er waterschade. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Met de aanhouding van een 31-jange VLaardinger denkt de Scbiedamse politie de dader van een brandstichting in een woning aan de Damlaan te hebben gegrepen. De inbreker, van wie niet bekend is of hij wat heeft weggenomen, stak op Eer ste Pinksterdag voor zijn vertrek het huis in brand waarop een ont ploffing volgde. Er werd voor 40.000 gulden schade aangericht. Vlaardingen - Omwonenden van de Schiedamseweg zagen gister middag rond vier uur dat een man een ruit van een auto insloeg en zich met een autoradio uit de voeten maakte. De 19-jarige Rot terdammer kwam echter niet ver met zijn buit. De getuigen zetten de achtervolging in, grepen de dief bij station Vlaardingen-Oost in de kraag en droegen hem over aan de politie. Vlaardingen - Een 80-jarige Vlaardmger heeft gistermiddag aan de Oosthavenkade met zijn fiets een flinke smak gemaakt. Doordat het plastic tasje aan zyn stuur tussen de spaken van het voorwiel terecht kwam, sloeg de man over de kop en moest in het Holyziekenhuis aan een hoofd wond worden behandeld. Vlaardingen - „Uniek voor Neder land." Zo noemde de Vlaardingse wethouder John Ranshuijsen (Emancipatiezaken) de cursus MeMos (Medewerker Modern Se cretariaat), die gisteren de eerste acht geslaagden opleverde. De cursus duurde een jaar en giste ren konden de diploma's worden uitgereikt. MeMos is opgezet omdat er van uit het bedrijfsleven vraag is naar vrouwen met meer kennis van onder meer informatica en mana gement. Tot de lessen, die een jaar lang vier dagen per week werden gegeven bij het Plaatse lijk Educatief Centrum (PEC), be hoorden dan ook enkele software- paketten. Van de acht geslaagden heeft de eerste vrouw al een baan gevon den. Volgens wethouder Rans huijsen zal het vinden van werk voor de overige deelneemsters aan de cursus ook geen proble men opleveren. Hij citeerde daar voor een onderzoek van zijn par tijgenote Elske ter Veld waaruit blijkt dat genoemde vrouwen snel binnen het bedrijfsleven in functie stegen. Vlaardingen - De Vlaardingse ge meenteraad heeft gisteren Hien Lensvelt (SGP/GPV/RPF) in het zonnetje gezet omdat hij twintig jaar raadslid is. In die tijd groeide de eenmans fractie naar de vier leden tellende club van nu. Na een lovende, uitgebreide toe spraak van PvdA-fractïeleider Bert Kandel bekende Rien Lens velt dat de grote winst van zijn partijen combinatie bij de laatste raadsverkiezing niet geheel toe vallig tot stand was gekomen. „We hebben echt zitten denken dat we iets moesten verzinnen," aldus Lensvelt over de poging om minimaal twintig stemmen extra te trekken omdat daarmee het aantal zetels van twee op dne zou komen. Het werden er dus vier. Na afloop van de vergadering dronk de raad een borreltje op de jubilaris. Vrijdag is er een recep tie inde Bethelkerk. Schiedam - Blaffende honden waren gistermiddag in de Ohm straat aanleiding tot een vecht partij tussen twee buurtbewo ners. Omdat de hond van een 34- jarige Schiedammer door de twee aangelijnde viervoeters van zijn buurman werd aangevallen, ont stond er een woordenwisseling waarbij de dieren tegen enkele rake trappen opliepen. Daarna raakten de buurmannen slaags met elkaar. De 34-jarige man kwam er het slechtst vanaf. Hij moest met een gebroken neus naar het Schielandzïekenhuis. Aad Dijkshoorn en buurman Bertus van Papeveld In de opengelegde woonkamer van Dijkshoorn. Van Papeveld (rechts) is Inmiddels tot actie overgegaan. Fo*o Gernt de Heus. Door Sander Sonnemans Vlaardingen - Patrimoniums Wo ningbouwvereniging (PW) wordt er bij de inwoners van het Vlaar dingse centrum niet populairder op. Verzette men zich drie weken geleden nog tegen de sloop van 59 woningen waartoe PW wilde over gaan, dit maal zijn enkele bewo ners uit de P.C. Hooftstraat onte vreden over het feit dat de wo ningbouwvereniging de opgelo pen schade die als gevolg van op trekkend vocht in hun woningen is onstaan, weigert te vergoeden, PW wordt verweten tijdens de re novatie van drie jaar geleden half werk te hebben geleverd bij het herstellen van de vloeren. „Het begon bij ons met vochto- vérlast," doet Aad Dijkshoorn zijn beklag. „De muren vertoonden vochtplekken dwars door het be hang heen en met de vloer had den we de zelfde problemen. Die was net als het tapijt gaan schim melen, waardoor we ook nog eens werden geplaagd door stankover last. Die Machten hebben we in de afgelopen twee jaar regelmatig kenbaar gemaakt. Er kwam iede re keer wei iemand kijken, maar er gebeurde niets. Toen we ander halve week geleden Weer belden, zei de heer Neele, de betreffende opzichter, doodleuk niets van onze klachten te weten. Nalatig heid dus. Gelukkig ging hij wél direct tot actie over en het de vloer eruit halen." Slaapkamers „De vloer en de balken waren kuis verrot. De zwammen ston den erop," wijst Dijkshoorn van uit de keuken naar het onbegaan bare woongedeelte. Het vierhoof- dige gezin van Dijkshoorn is ge noodzaakt op de slaapkamers van de bovenverdieping te vertoeven. „Het is geen doen," klaagt zijn vrouw die zichtbaar te lijden heeft van de erbarmelijke om standigheden. „Ik kook in de keuken, moet met het eten om het huis heen lopen en in onze slaapkamer eten we op bed. Daar na gaan we met de afwas weer buitenom" Haar'echtgenoot: „Met het feit dat ze de vloer er nu uit hebben gebroken, geeft men toch toe dat ze bij de renovatie de problemen met het optrekkende pondwater over het hoofd hebben gezien? Ik eis schadevergoeding. Mijn buur man ook. De manier waarop we steeds te woord werden gestaan, liet ook al te wensen over. Vrien delijkheid komt in het woorden boekvan PW geloof ik niet voor," Niet te voorzien Hoofdopzichter De Koning van PW: „Het gaat hierom een onder houdstechnisch geval. Tijdens de renovatie hebben we de vloeren waar nodig hersteld. Dat ze nu aan vervanging toe zijn, viel toen nog met te voorzien." „Maar als alles klaar is," vervolg Dijkshoorn, „moet er wel nieuw vloerbedekking en ander behang komen. Wie betaalt dat? Het toch niet onze schuld, dat we nu in de ellende zitten? In een brief werd ons meegedeeld dat de ver huurder niet aansprakelijk voor zichtbare en onzichtbare ge breken van het gehuurde pand We krijgen mets vergoed, geen spijker. Dat is schandalig Daar zijn geen woorden voor!" Klachtenlijst Bertus van Papeveld, zyn buur man wiens woning de volgende week het zelfde lot moet onder gaan, is inmiddels tot actie over gegaan. Met pamfletten die hl aan de buurtbewoners overhan digde, roept hij hen op een klach tenlijst samen te stellen om er Pi! mee te confronteren en eventuele stappen te kunnen ondernemen. „Ik vind het spijtig dat men tó zo'n actie overgaat," reageert De Koning, „Normaal overleg moei mogelijk zijn. Heeft men eet klacht, dan moet men on? eves bellen en vervolgens spelen wij ff op in." Maassluis - Het bestuur van de Furie-ade moet het dit jaar zon der de organisatorische inbreng van Jaap de Nie stellen. De Nie, elf jaar geleden de initiatiefne mer van het grote volksfeest, is ontevreden over het beleid van voorzitter Jan Groot. Volgens De Nie vertoont de nieuwbakken praeses 'autoritaire trekjes'. De Nie is vanaf het eerste uur de belangrijkste man achter de schermen geweest. Jaarlijks orga niseerde hij de braderie. pVerder had de bedenker van het evene ment een belangrijke inbreng in de sponsorwerving en de pro- pammatische invulling van het volksfeest, dat jaarlijks op de eer ste zaterdag van oktober bijna 100.000 mensen naar Maassluis lokt. Het conflict spitst zich toe op de financiering van de Furie-ade. In navolging van zijn voorganger Huib Swanenburg streeft Jan Groot een verhoging van het or ganisatiebudget na. Volgens De Nie doet de nieuwe voorzitter dit echter op de verkeerde manier. Zocht Swanenburg jaarlijks nieu we sponsors aan, volgens het ge wezen bestuurslid is Groot er op uit om de bestaande geldschie ters'uit te persen'. „Tot dusver droegen de winke liers in de binnenstad 4000 gul den aan het evenement bij", zegt - Jaap de Nie. „Groot heeft dit be drag ineens verhoogd tot 10.000 gulden." Persoonlijk werd De Nie ook met de nieuwe aanpak gecon fronteerd. Sinds jaar en dag be staat de afspraak dat de Furie-ade de organisatie van de braderie uitbesteedt aan het reclamebu reau van De Nie. „Aan deze overeenkomst hield ik best iets over. Maar dat mag ook wel, want er staat zeer veel werk tegenover. Nu ze ineens een hele boel geld vragen, krijg ik het idee dat ik mijn eigen evenement moet terugkopen,", zegt De Nie, die het bestuur verleden week liet weten dat hij niets meer met de Furie-ade te maken wil hebben. Volgens Groot vloeit de verho ging van de bijdragen voort uit een 'zakelijker aanpak' van het evenement. De Nie vindt dat er het nodige op doze redenering valt af te dingen. „Voor mijn ove rige bijdragen in het resterende deel van de organisatie kreeg ik tot dusver een vergoeding van 4000 gulden", zegt De Me. „Daar staan echter wel 400 uur werk te genover. Mijn uurtarief is 100 gul- •den, dus als we de redenering van Groot volgen zou ik jaarlijks 40.000 gulden van de organisatie moeten ontvangen." De lezing van Jan Groot luidt ech ter heel anders.„De Nie," zegt hij, „is afgehaakt omdat hij het orga nisatorisch niet helemaal zag zit ten. Of dat komt doordat we als bestuur meenden voor een ande re opzet van de braderie te moe ten kiezen, weet ik niet. Ik weet wel dat het ieder jaar geld heeft gekost. De Nie heeft, afgezien van enkele gemaakte kosten, nooit geld doen toekomen aan het stichtingbestuur. De braderie was zijn pakkie-an. Omdat de inkom sten dit jaar niet toenemen en de kosten stijgen, moeten we op ver schillende manieren geld binnen zien te halen. Daar is het zelf or ganiseren van de braderie een on derdeel van. En om niet m deprv blemen te komen, wordt het aan tal kraampjes drastisch vermin derd." Ontsnapt Met de gemeentelijke bijdrage, een kleine 5000 gulden, en de fi nanciële inbreng van enkele sponsors is de begroting van 120.000 gulden nog niet sluitend Het gat van 24.000 gulden rneeni men echter wel binnen afzienba re tijd te kunnen dichten. Groot „Omdat er vorig jaar op de brade rie geld moest worden toegelegd zijn we ternauwernood ontsnap! aan een negatief saldo. Daan® wordt de winkeliers gevraagd meer te doneren dan voorheen 2e moeten natuurlijk niets, toch." In tegenstelling tot vc jaren drukt nu ook de krant van Üe Furie-ade stevig op de begro ting. Waar men voorheen tien p* gina's gratis mocht vullen oj sponsors in huis te halen, nu worden betaald voor de pla* sing van sponsor-wervende arti keltjes." Door de financiële touwtrek^ is het bestuur extra gecharme®1 van de zogenaamde 'doe-sp^ sors' die niet alleen geld Af brengen maar het béstuur teven, een stuk organisatie uit hand» nemen. Zo is er bijvoorbeeldw J« horeca-uitbater die de optreo© van Albert West, Corrie Korw en Saskia en Serge in de fee! voor zijn rekening nept. wordt er in Dansschool Sitton jazz-nacht georganise deze gelegenheden wordt ent geld gevraagd. Di st«

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1