Waterweg 7 Vuurzee vernielt voormalige meubelfabriek Westlandia Stekkie is nu een cactus die alleen s nachts bloeit Politie onderzoekt relatie met inbraak bij Romi Geen skateboard-baan voor Pascal en Jaco 'Watertarief omlaag' Een referendum haalt weinig uit Groen Links ongerust over puinstort in Oost Bewoners tegen geluidsscherm Toren slecht, maar veilig Geen geld voor Koerden Auto vier maal over de kop Muziekschool moet verhuizen Plant - het moet een epiphylum zijn - afkomstig van de burgemeester van Nablus Man steelt aluminium Echtpaar in cel Bejaarde pakt dief bij kladden Brandje na blikseminslag Inbraak in bakkerij Straat blank na hoosbui Inbrekers betrapt Politie pakt badvandalen Rotterdams Dagblad Maandag 8 juli 1991 RW Vlaardingen - Pascal Arabit en Jaco Hessels moeten het voorlopig zonder skate-boardbaan in hun buurt, de omgeving van de Samuel Esmeijerstraat in Vlaar dingen, doen. Ze hadden er één willen hebben op het grasveld bij het clubhuis, maar de gemeente heeft er geen geld voorover. Het sportieve tweetal had het verzoek voor een ska te-boardbaan per brief bij het stadhuis ingediend, „Wij zijn te oud voor de wipjes," schreven ze onder meer. „En te jong voor het clubhuis." En steeds naar de baan in Holy gaan zijn ze 'zat'. Het college van B en W laat het duo echter weten dat voorlopig maar naar de baan in de wijk Holy moet worden gegaan, de enige in Vlaardingen. „Voor sportieve kinderen zal het toch niet zo'n groot probleem zijn om er rolschaatsend, skatend, hardlo pend of fietsend naar toe te gaan?" schrijven burge meester en wethouders. Maasland - Het Maaslandse raadslid J. van der Kooij (CDA) pleit wat de watertarieven betreft, tot een gelijke behandeling van de agrarische sectoren. Veehouders in Maasland betalen voor het leidingwa ter aanzienlijk meer dan tuinders. Wethouder mevrouw L.A.Snoeck- Schuiler heeft vrijdagmorgen in Maassluis dit kunstwerk onthuld, voorstellende een baanwagen zoals die werd gebruikt In de touwfa brieken die vroeger op de grond van de Vertowijk In Maassluis stonden. Daar is nu een woonwijk gekomen, met ter herinnering het kunstwerk dat geplaatst is in de vijver bij de Touwslagerlj. Illustratie Gemeente Maassluis Vlaardingen - Het houden van een referendum, tot welke mogelijkheid kort geleden ook is besloten in Vlaardingen, vergroot de betrokkenheid van de be volking niet bij het plaatselijk gebeuren. Dat blijkt uit onderzoek in Leiden en Haarlem. De betrokkenheid met de plaatselijke politiek is door het houden van een referendum, een volks raadpleging, niet vergroot, werd daar geconstateerd. Wel is de uitkomst van een referendum van invloed op het gemeentebeleid. In Haarlem kon de bevolking zich uitspreken over woningbouwplannen in onder meer de Verenigde Polders. De Leidse bevolking sprak zich uit tegen vrije sluitingstijden. De Haarlemse kiezers lieten het zo massaal afweten dat de kiesdrempel voor het referendum nietwerd gehaald. Vlaardingen - Terwijl de puinstort in het Licke- baertgebied nog volop onderwerp van discussie is tussen de gemeente Vlaardingen en de provincie, heeft Groen Links zich inmiddels gestoord aan een nieuwe puinstort binnen de gemeente. Weet het col lege van burgemeester en wethouders wat van de stortingen van puin die langs de Schiedamsedijk, evenwijdig aan de Parkweg, plaatsvinden? Dat vraagt het raadslid Arnold van Kalken per brief aan het college. Ook wenst hij te weten of ze de samen stelling van het puin bekend wil maken. Vlaardingen - Een aantal bewoners van de Spoorsin- gel in Vlaardingen verzet zich tegen de mogelijke komst van een geluidsscherm langs de spoorbaan. De Projectgroep Stadsvernieuwing Oostwijk had daarom gevraagd, maar de Vereniging van Eigena ren Spoorsingel 154 t/m 159 en de gelijknamige vere niging met de nummers 160 t/m 167 wil dat helemaal niet De gemeente is wel van plan een dergelijk scherm elders aan de Spoorsingel neer te laten zetten en dat was voor de projectgroep aanleiding te opperen om zo'n voorziening overal aan te brengen. Vlaardingen - De toren van de Grote Kerk te Vlaar dingen moet worden opgeknapt, maar onveilig is de situatie niet. Het college van B en W antwoordt dat op vragen van de CDA-raadsleden Leo de Snaijer en Maarten Vermeer. De uit 1745 daterende toren kent een aantal gebre ken, Aan de dakbedekking moet wat worden ge daan, op een aantal plaatsen in het metselwerk zit ten losse voegen en andere onderdelen zijn verroest. Maar de onderhoudstoestand is niet verontrustend, aldus B en W. „Zeker niet ten aanzien van de veilig heid," wordt eraan toegevoegd. Er is intussen wel twee ton gereserveerd om de toren op te kunnen knappen. Dat gaat volgend jaar gebeu- Vlaardingen - Het Koerdistan-Komitee krijgt geen geld van de gemeente Vlaardingen voor het trans port van opgehaalde kleding, voedsel en medica menten. Met het Cmchtjvervoer is ongeveer een ton gemoeid en daarvan mist de comité nog 80.000 gul den. Er is 20.000 gulden gegeven door het Koerden- beraad. Om aan het ontbrekende geld te komen was een aan tal gemeenten om een bijdrage gevraagd. Vlaardin gen laat weren geen subsidies te verstrekken aan in stellingen waarmee geen gemeentelijk belang is ge diend. Vlaardingen - Zo'n 45 brandweer lieden kwamen er zondagmorgen aan te pas om het hardnekkige vuur in de voormalige meubelfa briek Westlandia te blussen. Zelfs de havendienst was in de Konin gin Wilhelminahaven ter plekke om assistentie te verlenen, maar toen na vijf kwartier het sein brand meester werd gegeven, kon de blusboot, met dank voor de be reidwilligheid, weer vertrekken. Omstreeks acht uur werd de brand ontdekt. Op diverse plaat sen kwam er rook uit het pand. Brandweermannen met pers- luchtapparatuur trokken het pand in om de vuurhaard te loka liseren. Maar toen de vlammen al naar buiten sloegen en grote de len van de gevel op straat stort ten, en instortingsgevaar binnen ook niet denkbeeldig was, wer den ze weer snel naar buiten ge commandeerd. De neerstortende stukken puin sloegen gaten in flink wat slangen. Een gewaar schuwde vrachtwagenchauffeur kon op tijd zijn voertuig wegha len en schade aan zijn wagen voorkomen. De eerste vlammen sloegen naar buiten op de bovenste verdieping van het vier etages tellende dub bele pakhuis. Met vier bluseenhe- den en twee ladderwagens, goed voor vier waterkanonnen en ze ven losse stralen, werd het vuur bestreden. Het bleek een welhaast hopeloos gevecht. Met een ongekende hardnekkigheid zocht de enorme vuurzee steeds verder een lagere verdieping op. De ene na de ande re brandende balk donderde met geraas naar beneden. Pas toen het vuur nagenoeg alles op zijn weg naar de begane grond had verslonden kwam het tot rust. Assistentie Duidelijk was toen al wel dat er zich geen gevaarlijke stoffen in het vrijwel lege pand bevonden. Ook in de nabijgelegen magne- sietfabriek van N.E.M. was dat niet het geval. De Schiedamse brandweer was wel om assistentie gevraagd om te voorkomen dat het vuur zou overslaan. Dat kar wei werd met succes geklaard. „De windrichting was gunstig," aldus brandweercommandant Jan Willem van És. „Het treinver keer, noordelijk van de brand, kon ook gewoon doorgaan." Rond kwart over negen kon het sein 'brand meester' worden ge geven, waarna het nablussmgs- werk een aanvang kon nemen. Vanwege instortingsgevaar wer den nog overeind staande restan ten van de gevel omver getrok ken. Brandweercommandant Van Es: „We laten de situatie vei lig achter." Zodat ook het verkeer langs de Koningin Wilhelminaha ven weer zijn gang gaan. Omdat er groot alarm was gege ven stond er een ambulance con stant klaar voor gebruik, hetgeen in dergelijke situaties voorge schreven is. In de kazerne van de brandweer was een complete ploeg van zes man paraat voor het geval er elders in Vlaardingen nog een brand zou uitbreken. De politie onderzoekt o f er een re latie is met een inbraak in het ver derop gelegen pand van Romi. Daar werd in het kantoor ingebro ken. Niet ongebruikelijk is dat in brekers een aantal bedrijfspan den naast elkaar 'afwerken'. Het is standaard dat een dergelijke onderzoek wordt gehouden als in de buurt een inbraak is geweest. Burgemeester Fred van Lier was gedurende bijna de gehele perio de bij de brand aanwezig om zich van alle ontwikkelingen direct op de hoogte te laten houden. Het vuur vrat zich van de verdieping af naar de begane grond Foto Rooi Dijkstra Vlaardingen Op Rijksweg 20 tussen Vlaardingen en Maassluis heeft zich zaterdagmiddag op de zuidelijke rijbaan een vrij ernstig ongeluk voorgedaan. Een auto mobilist sloeg er viermaal over de kop nadat hij een langzaam rij dende file voor hem te laat had opgemerkt en bij een poging een auto te ontwijken de macht over het stuur had verloren. Hij kwam met zijn auto in de berm terecht tegen een paal van een ANWB-bord. De inzittenden zijn met nek- en rugklachten overgebracht naar het Holy-zie- kenhuis. Zij konden na behande ling naar huis. De auto was total- loss. Door het ongeluk ontstond er een file van een kilometer of vier, ge durende een half uur. Daarbij ontstonden soms gevaarlijke situ aties omdat automobilisten op de rijbaan stopen, kennelijk om de beschadigde auto beter te kun nen zien. Vlaardingen - De muziekschool, die is gehuisvest in het pand van het Plaatselijk Educatief Cen trum (PEC) aan de Willem Beu- kelsznstraat te Vlaardingen moet in het najaar nieuw onderdak hebben gevonden aan de Mei- doomstraat. Per 1 oktober is het huurcontract voor het pand Wil lem Beukelsznstraat opgezegd. Vorige week al besloot de ge meenteraad dat het onderkomen van het PEC wordt opgeknapt en dat de muziekschool moet ver huizen. Op verzoek van het CDA- raadslid L. de Snaijer heeft de ge meente nog bekeken of de mu ziekschool ondergebracht kon worden in het pand Oosthavenka- de 11/13 maar dit blijkt niet moge lijk. Het college van B en W laat ver der onderzoeken of de J.van Stol- bergschool tot het jaar 2O0Q mede gebruikt kan worden als wijk- steunpunt voor de Stichting Wel zijn '90 en het PEC. Door Wessel Penning Vlaardingen - Een dertig centime ter hoog 'stekkie', afkomstig van de burgemeester van Nablus, dat tuinier P.L. Komaat vier jaar ge leden via via in handen kreeg is nu een 'Vlaardingse' cactus die al leen 's nachts bloeit en ook maar hoogstens een enkele keer per jaar. Om ook anderen te laten meegenieten was tuincentrum P.L. Komaat aan de Floresweg vrijdagavond na tienen even open. Vrijdagmiddag voorspelde hij eventuele belangstellenden al een bijzondere avond en nacht. Want de knoppen van de meters hoge plant beloofden veel goeds. „Ze staan op springen. Ik denk dat er vanavond zeker twintig uit komen. Ik heb 'm al even toege- spoken en gezegd dat hij van nacht goed z'n best moet doen," aldus Komaat. Zoveel als hij die avond verwacht, heeft ook Kor- naat nog niet gezien, Donderdag nacht zag hij al wel iets bijzon ders en trommelde direct wat buurtbewoners op. Komaat: „Ik verwachtte al zoiets en gmg speciaal even de kas m om een kijkje te nemen. Het was grandioos. In een uur tijd zie je de knoppen opengaan en een prach tige witte bloem van zeker tien centimeter ontstaan. En daarbij een zoete geur, Heel bijzonder." Een buurtbewoner vond het die nacht op een waterlelie lijken. Maar deze cactus zou veel unie ker zijn. De precieze naam van de bijzon dere plant kent zelfs Komaat niet direct. Daarvoor moeten eerst enige handboeken worden ge raadpleegd. Komaat, na enig zoe ken: ,Dit moet'm zijn. De epiphy- Trots toont bloemenhandelaar P.L. Komaat een deel van de bij zondere plant, 's Nachts kwamen de bloemen uit. „Het was gran dioos." Foto Fotobureau Roel Dijsktra lum, een van de bladcactusachti- gen." Hij somt de kenmerken op: „Een stengel, eeri breed blad met bloemen in de oksels Een bladcactus blijkt iets anders te zijn dan de veel meer bekende stekelcactus. Aan de epiphylum kan je je niet prikken. Deze plant onderscheidt zich door de enorme rode knoppen die, als we Komaat moeten geloven, tijdens de nach telijke uren prachtige witte bloe men voortbrengen. Zoveel als dit jaar heeft de cactus nog niet eerder getoond. Een en kel bloempje in voorgaande zo mers, dat was het dan. Maar dit jaar weet de plant voorlopig van geen ophouden, denkt Komaat. „We kunnen nog veel meer ver wachten. Ik heb de eerste nieuwe knoppen al weer gezien," aldus Komaat. Hij wijst op miniscule knopjes „in de oksels van de bla deren. Over een maand zijn ook die volgroeid." Echte liefhebbers kunnen bij tuincentrum Komaat een stekje kopen van de bijzondere plant. Met de huidige epiphylum - nu al zo'n drie meter hoog - heeft Kor- naat meer plannen. „Misschien kan ik 'm in een grotere pot zet ten en door mijn hele zaak door trekken." Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteravond op de Schiedamsedijk een 37-jarige Vlaardinger aangehouden. De manjiad kort daarvoor aan de Waterleidingstraat dertig alumi nium strips en tien aluminium broodjes gestolen. Een voorbij ganger had gezien dat de Vlaar dinger de spullen aan het wegha len was en waarschuwde de poli tie. Tegen de dief is proces-ver- baal opgemaakt. Kort daarna kon de politie weer in actie komen. Twee Schiedammers waren in een steegvan de 3e Industrie- straat bezig een bouwstelling te demonteren met de bedoelingdie te stelen. Een derde zat in een auto waarin de spullen kennelijk moesten worden geladen. Ook hier had een getuige de politie ge waarschuwd. Schiedam De Schiedamse poli- tie heeft gisteren een man en een vrouw uit de Rozenburgs»]aan opgepakt nadat die allerlei drei gementen tegen de buurt hadden geuit en met een staaf een politie agent hadden geslagen. Daarmee eindigde een burenruzie die te gen het eind van de middag was ontstaan. Toen al hadden omwonenden meerdere malen geklaagd over de veel te harde muziek die werd af gespeeld. De klachten waren aan leiding op te treden. Omdat niet werd opengedaan forceerde de politie de tuindeur en nam de ge luidsapparatuur mee. 's Avonds kwamen vader en zoon naar het bureau om de appara tuur terug te eisen. Daarop werd met ingegaan. Het gevolg was dat opnieuw lawaaioverlast in de buurt ontstond en er dreigemen ten aan omwonenden werden ge uit. De politie besloot opnieuw het pand te betreden, forceerde weer een deur en zagen de man binnen met een hamer staan en de vrouw met een staaf. Nadat een agent geslagen was werd het tweetal meegenomen naar het bureau. Ondermeer ter afkoeling. Maassluis - Een 76-jarige be woonster van een bejaardenwo ning in het bejaardencentrum Zonneweelde te Maassluis heeft dit weekeinde een dief bij de kladden gevat. De bejaarde ont dekte de dief toen zij thuis kwam. De man probeerde te vluchten, maar hij werd gepakt. Omdat hij de oude vrouw vervolgens tegen de benen schopte en in het ge zicht sloeg kon hij zich losrukken en ontsnappen. Er wordt niets vermist. Uit enkele tuinen van woningen gelegen aan de Lareystraat, de H.R.Holstraat en de Touwslagerij te Maassluis is door onbekende badkleding van de waslijn ge haald. Schiedam - Het noodweer van' dé 1 afgelopen nacht heeft gezorgd - voor blikseminslag in het dak van een pand naast de Havenkerk aan de Lange Haven in Schiedam. Als gevolg daarvan ontstond een brandje net onder het dak. De brandweer had weinig moeite dat onder controle te krijgen, ook al omdat de regen met bakken uit de hemel viel. Vlaardingen - In een bakkerij aan de Groen van Prinsterer- straat te Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag in gebroken. Er is wat geld wegge nomen. Vlaardingen - Als gevolg van de hevige regenval van vannacht is de Haydnstraat te Vlaardingen blank komen te staan. De brand weer heeft het water wegge pompt. Verder ontstonden heren der in de stad enkele gaten in het wegdek. De overlast was niet zo groot als bij de hoosbui van vonge week. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft zondagmorgen twee jeugdige inbrekers van 17 en 18 jaar oud op heterdaad kunnen be trappen bij een inbraak in auto mobielbedrijf Vink Co aan de Stadhouderslaan. Er was gestom mel en een slaande deur gehoord waarna de politie werd gewaar schuwd. Vrijdagavond werden nog twee autokrakers op heterdaad be trapt. Ze waren bezig geweest aan de Buitenhavenweg. Ook hier was de politie door getuigen ge waarschuwd. Vlaardingen - De Vlaardinge po litie heeft zaterdagavond een groepje jongens opgepakt, dat wordt verdacht van vernielingen in het Kolpabad, Ze hadden die kort daarvoor aangericht. Het zwembad is de laatste dagen regelmatig in de avond en nacht doelwit van vernielers. Er is in tussen al flink wat schade ont staan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1