Waterweg 13 Bulva valt college aan op uitblijven parkeerbeleid Cursisten zijn niet weg te slaan uit galerie De Duig Bestemming oude supermarkt Dennendal in nieuwe fase Eerste paal voor laatste bouwwerk Vogeltrekplaats gered Bantam allen Gevaarlijk gas ontsnapt bij Shell Chemie ff r':i; p1 m Bliksem treft schoorsteen Overval op uitzendbureau Politie onderzoekt videozaak verder Politie vecht met 'coureurs' v Motorrijder motor kwijt Man vernielt automobielen Rotterdams Dagblad Vrijdag 12 juli 1991 Regio Waterweg: Brede Havenstraat 6, 3131BC Vlaardingen Hf. 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - Met nachtburgemeester Jules Deelder als 'heibaas' en 'dagburgemeester' Peper en ir. W.G. Bleijenberg. directeur onroerend goed ran het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds als heiers, werd gis termiddag de eerste paal van het laatste gebouw aan hel Weena geslagen. 200 Weena luidt de naam van het kantoorgebouw, dat in opdracht van het ABP wordt gebouwd. Het nieuwe pand komt voor het bestaande kantoorge- bouw Weena.te staan maar door een bijzondere vormgeving zullen de huidige gebruikers hun uit zicht niet helemaal kwijtraken. Het langwerpige gebouw zal uit 12 verdiepingen be staan en is verdeeld in drie gelijke piiaarachtige ge bouwen waartussen openingen zjjn aangebracht. Burgemeester Peper gaat ervan uit'dat het het mooiste gebouw van het Weena zal worden, er van- uitgaande dat de maquette ongewijzigd blijft. Het ontwerp is van Brouwer Steketee Architecten uit Den Haag. Met de voltooiing van 200 Weena eind 1992 is de laat ste bouwlocatie aan het Weena gevuld. Peper ver wacht dat hier straks een "boulevard van intcmatio- .nale allure' zal liggen, zeker als na het afronden van de bouwactiviteiten het plaveisel wordt vernieuwd en nieuwe bomen en straatmeubilair worden ge plaatst. 'Heibaas' Ju les Deelder (links) schreeuwt zijn instructies door een me gafoon. burge mééster Peper (midden) en ABP-dlrecteur Bleijenberg k!|ken vrat be dremmeld toe. Foig Cc VG9 T 'lit' t i ui' tv i heefteen zeer ongebruikelijke transactie afgesloten reef het Rotterdamse GEB: Hij heeft het overbodig gewerden bovengrondse stroomnet boven zijniand overgenomen. Voor het symbolische bedrag van der. gulden kocht de Voorrisu b.>.-r drie e!ektriciteit=mas- Wageveld, die de natuur, eetl waizn hart toedraagt, heefteen buitengewóón goéde redenoni de masten .endraden aan de Meglzskseweg, die anders zouden Eajn weggehaald, te willen houden: het laagspan ningsnet is namehjk al smds jaar en dag een vast-dan gelijks verzamelpunt vcor huis-en boerenzwaluwen en spreeuwen; "Ais de winter nadert gebrilikén vo- sgéis de draden en palen als vertrekpunt voor de reis naarwarmere oorden Ket yógelparadüs' aan de Meelzakseweg dreigde échter te verdwijnen, omdat het GEB stukje b(j beet je het bovengrondse leidingnet vervangt door kabels ander de grond, .„''-"'■gi, Schiedam/Rotterdam - Twee mannen hebben van- ochtend om kwart over negen een overval gepleegd op een" filiaal'van de ABN-bank aan* de Koemarkt, in Schiedam. Onder bedreiging van geweld dwongen zij de beheerder éen onbekend geldbedrag af te ge- t Ven. De daders zijn op een motorfiets gevlucht in de richting van de 's Gravenlandsepolder. Dit indus- v triegebied werd. vanochtend fanatiek uitgekamd door de politie, r Ook bij een gewapende overval op de Amrobank aan de Havenstraat in Rotterdam is vanochtend een onbekend bedrag buitgemaakt. De overvaller drong rond negen uur het filiaal binnen en bedreigde het personeel. Nadat hy het geld in handen had vluchtte hij te voet.;. - Rotterdam - Bij Shell Nederland Chemie in het Rot- -terdamsè havengebied is donderdagavond rond kwart over negen ongeveer vijf ton van het giftige en explosieve gas vinyi-cMoride ontsnapt uit een reac- tor. De oorzaak van het ongeluk is een lekkende flens in de installatie geweest Br ontstond in Rijnmond geen gevaar voor de volks gezondheid. zo bleek uit metingen van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DCMR). Zuwel bij het terrein zelf als in Schiedam waarheen de wind richting was, werden geen schadelijke concentraties aangetroffen. Volgens een woordvoerder van de DCMR is het gas al boven de Nieuwe Waterweg op gelost. Vandaag is een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de storing. Volgens bur- gemeester Pe-i per wordt het nieuwe com plex het mooiste ge- boéw'aan het n* er Foto SytxC VUepio. Vlaardingen - Het WB-raadslid Jan Bulva heeft een frontale aan val geplaatst op het college van B en W vanwege het uitblijven van parkeerbeleid voor de Vlaarding- se binnenstad. Hij vindt dat het allemaal veel te lang duurt voor er maatregelen worden genomen. De liberaal verwijt het college dat „bewoners en organisaties aan het lijntje worden gehouden". Datzelfde geldt voor de raadsle den. Ook die krijgen toegezegde informatie niet (op tijd), meent de WD-er. Die ontwikkelingen hebben de politicus Bulva boos gemaakt. Deze week nog zou er na lang aan dringen eindelijk een vergade ring zijn van de raadscommissie over de parkeerprobiematiek, maar te elfder ure heeft wethou der Agnes van Ardenne-van der Hoeven (Verkeer) die afgezegd en verschoven naar een datum na de vakantie, eind augustus. „Tot mijn en andermans verbazing," aldus Bulva. De reden voor het afblazen van die vergadering ligt gelegen in het feit dat, zo schrijft Van Arden ne-van der Hoeven, „de menings vorming in het college nog niet is uitgekristalliseerd1'. Geschrokken Bulva zegt. „na het vertalen van die zin in gewone spreektaal", zeer geschrokken te zijn. Hij con cludeert dat de wethouders het onderling nog steeds in belangrij ke mate oneens zijn over het par keerbeleid. De WD-er: „Mijn oprecht angst gevoel is gebaseerd op het feit dat recentelijk al twee colleges 'ge vallen' zijn over de parkeerpro biematiek." De liberaal wil weten wat de meningsverschillen bin nen het college zijn en of er een redelijke kans is dat die op korte termijn worden opgelost. Bulva wijst erop dat antwoorden van het college op eerdere vragen van zijn kant 'onjuist' zijn ge weest, mede omdat nu de behan deling van de materie opnieuw is uitgesteld. Hij noemt dat 'zeer slecht'. Het college voert voor het uitstel van de voor deze week geplande commissievergadering verder aan dat er nog nader onderzoek moet komen. Bulva wil weten waarom dat niet eerder is uitge voerd. Jan Bulva: ver bazing. ijVl.v Schiedam - Tijdens het nood weer van de afgelopen nacht is de bliksem ingeslagen in de schoor steen van een woning aan de Buys Ballotsingel te Schiedam. Ais gevolg hiervan kwamen er brokstukken op straat terecht. Daarbij werd dc- achterruit van een auto vernield en liep een an dere auto lakschade op. De brandweer heeft met wat pro- fessorische maatregelen voorko men dat de schoorsteen verder af zou brokkelen. Schiedam - Vier gewapende mannen hebben gisteravond rond half tien een overval ge pleegd op een uitzendbureau aan Overdevesten in Schiedam. Ze zijn er vandoor gegaan met flink wat geld. Het was gisteren en in principe vandaag ook betaaldag. Het viertal dwong de aanwezige directeur op de grond te gaan lig gen en niet te kijken. Toen de buit binnen was werd de man ook nog aan handen en voeten vastge bonden met tapeband. Onbekend is nog hoeveel geld er precies weg is. - Door Mariëtte Olsthoorn Vierdingen - Nog nooit hebben Dik Kats en Aad Hofman een ad vertentie hoeven plaatsen. De eerste cursist mochten zij al wel kom heten nog voordat het pers bericht over de schildercursus in de krant had gestaan. Mond tot mond was de beste reclame die de Vlaardingse kunstschilders zich konden wensen. Dat was acht jaar geleden. De maandagavondcursus is in middels uitgegroeid tot een klei ne academie waar het tweetal zo'n 130 cursisten de fijne kneepjes van het vak bijbrengt. Om van de wachtlijst maar te zwijgen. En de eerstecursist? Die is er nog steeds. In galerie Dé Duig tonen de cursisten wat zij het afgelopen seizoen hebben gemaakt. Het is eerder regel dan uitzonde ring dat mensen de lessen van Kats en Hofman jaren achtereen blijven volgen. En niet in de laat ste plaats om de gezelligheid. Het niveau van de cursist is soms zo hoog dat zelfs 'de docenten' met moeite het werk kunnen evena ren en er tegelijkertijd nog iets aan toevoegen. Dat het tweetal er zelf ook het no dige plezier aan beleeft, is van de gezichten af te lezen. Vier dagen in de week geven zij les in galerie De Duig in het maken van teke ningen, olieverfschilderijen en aquarellen. Iedere cursist werkt in zijn eigen tempo en aan zyn ei gen onderwerp. De groepjes wor den klein gehouden, hoogstens elf personen, zodat iedereen per soonlijk kan worden begeleid. Hofman: „We geven les vanuit onze eigen achtergrond, waarbij we het accent leggen op zo realis tisch mogelijk tekenen. Voor ab stract werk ben je hier aan het verkeerde adres." Hij is er van overtuigd dat ieder een kan leren tekenen. „Het is hetzelfde als leren lezen en schrij ven. Dat kan toch ook iedereen." Dan vervolgt hij;„Sommige cur sisten beginnen bij nul en natuur lijk is er ook weieens iemand bij van wie ik denk: man, had een vakgeleerd." Meestal komt alles toch op zijn pootjes terecht. Het verloop on der de cursisten dje het echt niet redden is nihil. Wanneer de cur sist de inmiddels 'beruchte groe ne kan' goed op papier heeft staar ;t de rest vanzelf. „F. !,;<- nen moet goed zitten," ze0 man resoluut. „We doen alles voor en daar leer je natuur lijk veel van," vult Kats zijn part ner aan. „Wij zelf ook, want het is natuurlijk de kunst om dingen op de juiste manier over te bren gen." i-is de cursist de techniek van het potloodtekenen goed onder de knie heeft, wordt gekozen voor het werken et olieverf of aqua rel. Af en toe geeft het tweetal ook korte cursussen zoals portrette kenen en fijnschilderen met aquarel. Qua techniek is er zeker talent aanwezig tussen de cursisten, - verzekeren Kats en Hofman. „Het gaat erom wat iemand er verder mee doet," legt Kats uit. „De cursist moet natuurlijk ook over de nodige artistieke kwali teiten beschikken om iets aan het werk toe te kunnen voegen. Voor de meesten blijft het bij een hob by. Een enkeling vindt zijn weg maar de kunstacademie. Verslaafd „De aquarel is veruit het popu lairst," zegt Kats, die zegt zelf de laatste zeven jaar eveneens ver slaafd te zijn aan deze techniek. Daarvoor heeft hij voornamelijk olieverfschilderijen gemaakt. Zijn eigen werkzaamheden heeft hij momenteel op een laag pitje staan. Hij heeft zich helemaal ge stort op de lessen m de galerie Aad Hofman volgde op 26-jarige leeftijd een opleiding aan de Vrije Academie in Rotterdam en kwam later terecht bij galerie Mokum in Amsterdam, waar nu nog steeds werk van zijn hand is te zien. Hij houdt zich voornamelijk bezig met fijnschilderwerk en expo- seeiJe in groepsverband onder andere in Frankrijk, Nèw York en het Van Gogh museum in Am sterdam. Op de expositie in De Duig is een selectie te zien van werk dat cur sisten het afgelopen seizoen heb ben gemaakt Daarbij hebben Kats en Hofman niet gekeken naar de kwaliteit, yv hyt De tentoonstelling toont voorna melijk werk van mensen die nog niet eerder hebben geëxposeerd. Galerie De Duig aan de Land- straat is iedere zaterdagmiddag van half twee tot half vijf geo pend. Dik Kats (zittend) en Aad Hofman: „Niveau van cursisten soms erg hoog." Foto Fötobureau Roel Dijkstra. Maassluis - De bestemming van de voormalige VéGé-supermarkt aan het Dennendal in Maassluis is een nieuwe fase ingegaan. Het pand is in de verkoop gedaan. Bij Maeslanden Vastgoed is het voor 280.000 gulden k.k. te bekomen. "1 thans, dat wordt in Maassluis "erd, In Bhoon klinken ande re geluiden. Daar woont Jan Leendert Roos en hij zegt een huurcontract te hebben voor mi nimaal vijfjaar. Roos wil een Bra ziliaans café-restaurant beginnen in de voormalige supermarkt. De eigenaar van het pand, de Maassluise ondernemer Nico Rol van de supermarkt C1000, ont kent dat Roos zijn gang kan gaan. Rol, ook voorzitter van de Onder nemersfederatie Maassluis, is be zig het huurcontract te laten ont binden. Voorlopig heeft hij beslag laten leggen op de reeds aanwezi ge inboedel van Roos in het pand. De geschiedenis rond het vroege re VéGé-onderkomen is niet vro lijk. Hol kocht het pand een jaar of vier, vijf geledenmet de bedoe ling er in uit te breiden. Zijn ex pansiedrift kreeg echter een knauw toen de Konmar zich in Maassluis vestigde. Dat haalde de voedingsbodem onder de geplan de nieuwe supermarkt vandaan. Waarna de zaak in de verhuur moest. De eerste bestemming die voor 1 et pand werd bedacht was een dansschool. Maar protesten van omwonenden voorkwamen dat een dergelijke voorziening aan het Dennendal werd gereali seerd. „Dat was jammer," aldus make laar C. Barské van Maeslanden Vastgoed. „Nu heeft het al die tijd leeggestaan." Dat klopt, want het twee plan ging ook niet door. Het idee was ontstaan er een moskee in te ves tigen. Het was één van de lokaties die door de gemeente werden ge noemd als mogelijk gebedshuis voor Marokkaanse islamieten. Maar officiële procedures werden er nooit voor gestart. De betref fende moskee wordt nu elders in Maassluis gerealiseerd. Poolbiljart De laatste ontwikkeling betreft de komst van een Braziliaans café-restaurant in de om te bou wen supermarkt. Daartoe richtte Jan Leendert Roos samen met de Braziliaanse Eva Aparaeida de Melo de v.o.f. Dennendal op. Bij de gemeente werd een bouwver gunning aangevraagd die ook ruimte bood voor poolbiljarten: De ontwikkeling van de plannen liep echter vertraging op. Voor Rol was dat aanleiding te probe ren onder het huurcontract uit te komen. Als dat lukt kan hij de voormalige supermarkt weer ver kopen. Voorlopig heeft hij beslag laten leggen door de deurwaar ders R.Fontijne WJ.M.Dolk, want nadat het huurcontract met Roos was ingegaan, een jaar gele den, is er slechts twee keer huur betaald, hetgeen tot een huur schuld van meer dan 20.000 gul den leidde. Voor de koop van het pand Den nendal 139 zijn aardig wat gega digden, verzekert Maeslanden Vastgoed. Barské: „Er is onder meer interesse van een architec tenbureau. Verder heeft zich ie mand gemeld voor een kantoor ruimte." Maar Roos beweert op zijn beurt: „Maeslanden kan niet verkopen. Ik heb nog steeds dat huurcon tract, met de verplichting metter tijd te kopen. Zeker, er zijn wat strubbelingen geweest maar dat is opgelost. Mijn zaak gaat wel door. Wanneer de opening is weet ik nog niet, maar ik ben er nog steeds mee bezig." Barské zegt van de advocaat van Roos, mr. A.van Hemert van Mad- lener en Honée, te hebben ge hoord dat de huur niet doorgaat en dat er maar voor een andere bestemming voor het pand moet worden gezorgd. Van Hemert is niet voor commentaar bereik baar. Hij geniet van een vakantie. - Vlaardingen - De actie bij twee vi deotheken in Vlaardingen zal niet op korte termijn herhaald wor den. Het betrof gericht ingrijpen bij twee zaken, die van één eige naar zijn. Bij deze videotheken, één in de 2de Van Leyderi Gael- straat en één in de Vondelstraat, werden in totaal 45 illegale ban den aangetroffen. De actie werd uitgevoerd op ver zoek van de Buma/Stemra. Deze organisatie voor de auteursrech ten stapte naar de politie om de zaak samen aan te pakken. Bij de Buma/Stemra was informatie binnengekomen dat er m de be- treffende zaken met illegale ban den werd gewerkt De gearresteerde videotlieekhou- der heeft, als veel van zijn colle ga's, de non-piraat-verklaring on dertekend. Daarmee verplicht hij zich geen illegale banden te ge bruiken voor zijn handel. Gebruikelijk is dat bij overtre ding een boete van duizend gul den per band wordt betaald, een civielrechtelijke overeenkomst. Bij herhaling volgt proces-ver baal. Dat is ook opgemaakt ih Vlaardingen. De man wordt overtreding van de Wet op de Auteursrechten verwe ten. Van politiezijde wordt tegenge sproken dat het om een gering, aantal banden zou gaan. Het aan.-, kopen van de in beslag genomen banden volgens de gangbare re gels zou een investering van zo'n 10.000 gulden heblran betekend, wordt als toelichting gegeven. Die betaling is nu ontweken. Schiedam - De Sdiiedamse poli tie heeft vannacht een aantal jon geren aangehouden in verbrand met lawaaioverlast en verzet té gen de politie. Het drietal was be zig op de 's Gravèlandseweg, ach ter een supermarkt, een auto uit te testen. Daarby reden ze om beurt met gierende banden rond jes. Omwonenden klaagden waar na de politie optrad. Omdat de bestuurder van de auto gedronken had en achter het stuur zat toen de politie .'.wam werd hij gesommeerd mee te gaan naar het bureau. Hij verzet te zich daartegen en kreeg assis tentie van twee van zijn maten. Tijdens de vechtpartij lukte het de politie toch om assistentie te vragen waarna het drietal werd meegenomen naar het bureau. De bestuurder is zijn. auto kwijt, hij kreeg een rijverboden kon pas om vier uur vannacht weer ver trekken. De andere twee zijn ter ontnuchtering langer vastgehou den. ,s Vlaardingen - Een 23-jarige Vlaardinger is gistermorgen in de Zuidbuurt zijn. motor kwijtge raakt aan de politie. Een agent hield de man daar aan tijdens een routinecontrole. De motorrijder bleek niet over het vereiste rijbe wijs te beschikken en kreeg een proces-verbaal. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft op de Sehiedamsedijk een 21-jarige man aangehouden wegens vernieling. De man, af komstig uit Gaardingen, was in de afgelopen nacht rond één uur in de Ammanstraat bezig zijrui ten van auto's in te slaan. Getui gen waarschuwden depolitie, die aan de hand van het opgegeven signalement de man kon aanhou den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1