Waterweg 11 Grond aan Kesperweg vervuild 'Het is geen pretje nu boven de frituur te moeten hangen' Onderzocht wordt of ook elders bij singels cadmium zit Nieuw offensief tegen hondepoep Poepruimen dure aangelegenheid Vakantie drukke tijd voor inbrekers Inbrekers aangehouden \\feer brand in slooppand Duikles op trottoir Overlast door sproeivliegtuig Meisje (6) na half uur uit water gered Politie arresteert Fransman in Bridle Popgroepen krijgen vier bunkers als oefenruimte Gratis naar het CHIO m Jongeren sloegen slag ook in Viaardingen Rotterdams Dagblad Dinsdag 30 juli 1991 Regio Waterweg: Brede Havenstraat 6, 3131BCVlaardingen HE 010-4350557/fax4349754 Strljan - Zit je lekker in je tuin van het avondzonne tje te genieten, komt er in één keer een sproeivlieg tuig over dat zijn lading te vroeg lost Dat overkwam gisteravond een bewoner van de Oud Bonaventura- ïsdijkinStrijen. - De man zat helemaal onder de bestrijdingsmidde len, evenals de ramen, het tuinhek en de auto. De po litie van Binnenmaas heeft de klacht doorgegeven aan de Dienst voor het Luchtvaartverkeer. Deze zal proces-verbaal opmaken tegen de bestuurder van het sproeivliegtuig. WteWjzIjn eerste dulkJes niet meteen in het diepe wil wotden ge gooid, kan bij deze duik school in Rot terdam eerst eens rustig aan het water wennen, zo lijkt heL Di ploma en dul- ku (trusting niet vereist Foto Cor Vos. Rotterdam - Een zesjarig meisje uit HeUevoetsluis is gistermiddag voor de Maasvlakte ontsnapt aan verdrinking. Het meisje was op een luchtbed het wa ter opgegaan. Daarbij is ze ontsnapt aan de aandacht van de familie, want plotseling zagen zij alleen nog maar het luchtbed. Een zoekactie leverde in eerste instantie weinig op, maar na een half uur werd het meisje toch nog door omstanders gevonden. Nadat direkt reanimatie werd toegepast is ze getransporteerd naar het Ru waard van Puttenziekenhuis, om later te worden overgebracht naar het AMC in Amsterdam. Volgens een politiewoordvoerder ging het gisteravond weer wat beter met het meisje. -e i rikOM* Brfoü® —Eèri-spSsaai arrestatieteam van de rijkspo litie heeft gisteren op een camping in Brielle een 34- jarige Fransman aangehouden. In de caravan van de man, die met zijn vrouw op vakantie was, vond de politie honderd gram heroïne en een jachtgeweer met afgezaagde loop en bijbehorende munitie. Het onderzoek, dat leidde tot de arrestatie van de Fransman, weid verricht in samenwerking met le den van de Franse politie die daarvoor speciaal naar Brielle waren gekomen. De man wordt ervan ven dacht in Frankrijk diverse misdrijven te hebben ge pleegd. Hij is vandaag voorgeleid aan de rechter commissaris. Rotterdam - Het einde van de Koude Oorlog krijgt Sok voor de popgroepen in Botterdam een positief gevolg. Vier in de jaren vijftig gebouwde bunkers 1 --zullen voor een bedrag van 35.000 gulden per stuk Siorden gerenoveerd en geschikt gemaakt voor da- gelijks gebruik door drie popgroepen, De vier bunkers maken deel uit van een groep van negentien, die nooit zijn gebruikt Ze leken gezien de internationale ontwikkelingen ook in de toe komst niet meer nodig te zijn. Bovendien stonden de ruimtes stedebouwkundige plannen in de weg. Dat laatste was niet het geval bü de vier bunkers die opgeknapt gaan worden. Ze vallen nu nog onder de sectie Openbare Orde en Veiligheid (rampenbestrij ding en civiele verdediging) en liggen aan Mijnsher- enlaan, Zuïdplein, Bergweg en Heemraadsplein. Een vijfde bunker aan het StieHjesplein is al eerder met succes door popgroepen in gebruik genomen. De bunkers moeten eik dagelijks ruimte bieden aan drie popgroepen, die de ruimte per dagdeel kunnen huren. Voor het in gebruik nemen zijn aanpassingen pop het gebied van elektriciteit en sanitaire voorzie- ningen nodig. Het ombouwen van de bunkers moet enigszins een öplossing bieden voor het enorme tekort aan oefen- ruimte voor popgroepen in Rotterdam. Bij Via Rit me, het oefencentrum aan de Boompjes, is er een •wachtlijst van meer dan honderd popgroepen. -Bij de Rotterdamse Kunststichting, waar het idee voor de bunkers is geboren, beziet men nog wat de beste beheersmogelijkheid voor de nieuwe oefen- v raimten is. Als mogelijkheden worden genoemd be neer door een aparte beheersstichting per bunker, -door Via Ritmo of door de Stichting Kunstaccomoda- tie Rotterdam, Rotterdam - Bij de Recreatiebaiie van de gemeente lijke dienst Recreatie Rotterdam in het Hulp- en In formatiecentrum CHIO zijn vanaf komende vrijdag gratis toegangskaarten voor de eerste dag van het CHIO op 15 augustus verkrijgbaar. Het grote paardensportevenement in het Kralingse Bos heeft dit jaar voor het eerst een landenwedstrijd voor dressuurruiters. Het CHIO duurt van donder dag 15 tot en met zondag 18 augustus. De vrijkaarten voor de eerste dag zijn ook verkrijg baar bij de meeste unitkantoren van Recreatie Rot terdam en bij de deelgemeenten op de Rechter Maasoever. Per persoon zullen maximaal twee toe gangskaarten worden verstrekt. Viaardingen - Over enkele weken moet bekend zijn hoe ernstig de vervuiling van de grond langs de Mr. LA Kesperweg, ter hoogte van de Wereldhaveflat, is. De vondst van cadmium in de grond van een nabijgelegen singel heeft namelijk geleid tot nader onder zoek in de buurt. De vervuiling werd geconstateerd tijdens werkzaamheden voor de aanleg van nieuwe singels, die nodig zijn m verband met de be maling van de Babberspolder. Daarbij was het de bedoekng flink wat grond af te voeren, maar omdat daar nogal wat kosten aan zouden zijn verbonden is beslo ten de grond, voorzover dat ook maar enigszins mogelijk is, te la ten waar die ligt. De vondst was voor miheu-wet- houder Kees van der Windt aan leiding de overige singels in de nabijheid te laten onderzoeken op de aanwezigheid van cadmi um. Het betreffende rapport is bijna klaar. De bewoners in de buurt zijn di- 'rect geïnformeerd nadat de ver vuiling m de grond was aange troffen. De hoeveelheden cadmi um waren geen aanleiding voor nadere maatregelen. Er kan ge woon op het gras bij de singel worden gespeeld, aldus een woordvoerder in het stadhuis. Naar de herkomst van het cadmi um kan alleen maar worden ge gist. De groenstrook is in de jaren '50, '60 aangelegd en sindsdien is er nooit iets gebeurd. De enige mogelijkheid zou kunnen zijn dat er een keer tijdens ophogings- werk een partij vervuilde grond is meegekomen, maar dat is niet meer te achterhalen. De gemeente laat tegenwoordig alle partijen grond die worden vervoerd eerst bemonsteren. Dat gebeurt om te voorkomen dat men voor verrassingen wordt ge plaatst. Het PvdA-raadslid Leo ten Have heeft wethouder Van der Windt gevraagd of het juist is dat de kos ten voor het afvoeren van grond worden gewenteld op een restant krediet voor werk aan de Van Ho- gendorplaan. Unda Coencfers (rechts) en Klarie van der Glessen; constant alert *Jjn. Raio's G«nK de Heus Door Sander Sonnemans Schledam/VlaanJingen - „Dit is gouden handel," glundert een licht zwetende kelner van café het Vierkantje in Schiedam. „Van mij mag het iedere dag zo zijn, Hoe voller het terras, hoe beter," en hij beent weer met een afgela den tableau naar buiten. Zomer in Nederland. De één ge niet er luierend van, de ander moet erin werken. In de horeca branche is dat laatste bijvoor beeld het geval. Stralend weer be tekent immers een top-omzet, In het Vierkantje neemt een man met een snor, die puffend aan de bar wacht totdat hij wordt gehol pen, het heft in handen en pakt bij afwezigheid van de ober dood leuk zelf een Spa'tje uit de koel kast Kennelijk is hy kind aan huis, want als de bediende het ziet, wordt er niets van gezegd. Jan van Deurzen heet hij, en hij is de kok van bistro de Koffiemolen aan de Rotterdamsedijk, „Ik vind het verschrikkelijk," blaast hij „Het is mijn eigen zaak, dus ik moet wel aan de bak. Maar met dit weer is het eigenlijk geen doen. Het is soms wel vijftig gra den in de keuken. Liters Spa gaan er dan doorheen. Af en toe moet ik even naar buiten, anders ga ik echt van mijn stokkie." De ober weer: „Het enige nadeel van de warmte is dat de klanten steeds gekker gaan doen. Laatst had ik iemand op het terras die wegliep naar een andere zaak, en by my zyn gekochte broodjes ging zitten eten. En als je er dan iets van zegt, krijg je nog een gro te bek ook." „Van mij mag het wel wat koe ler," zegt de haringventer op de Koemarkt „Ik sta onder een zeil en dat is best wel broeien hoor. Hoe ik mij haring goed houd? Grote blokken ijs erop. Ook weer niet te veel natuurlijk, anders gaat de smaak eraf." Een stuk verderop is Anton Rib- zaad van de stadsreiniging druk in de weer met grote kartonnen dozen. Hem hoor je niet klagen. Hij vindt het wel lekker zo. „Hou wen zo, dit weer," lacht hij tevre den. „Maar achter de vuilniswa gen moet je nu niet lopen. Dat is met deze temperaturen echt sme rig en hardwerk." Op de Broersvest zingt een straat muzikant dat het een lieve lust is. Met zijn gitaar beweegt hij zich vol overgave van het ene naar het andere terras. „Het is mijn werk, want ik ben artiest," legt hij uit. „Maar het gaat mij niet om het geld. Ik ben bezig bekend te wor den. Binnenkort ga ik in Amerika op straat staan. Ricky Desire, ont houdt die naam, want je zal nog veel van mij horen," In het water aan de Buitenhaven- „Het Is mijn werk, want ik ben artiest," lacht Ricky Desire. Schipperskin deren combi neren het nut tige met het aangename: schrobben en weg hebben twee schipperskin deren het grootste plezier met een luchtbed en reddingsboei. En tijdens de waterpret maken zy zich nog nuttig ook. Ze schrobben de romp van het sch'p schoon, terwijl moeder zo nu en dan een goedkeurende blik op haar doch tertjes richt. Een ludiek zomers schouwspel. Ook de portier van het Shell- sportcomplex in Viaardingen is dik tevreden met de zomerse tafe relen. „Het is onzettend druk, maar wat wil je met dit weer. Nee, het is best werken zo. De mensen zijn ook een stuk vriendelijker Stropdas Een taxichauffeur heeft het dui delijk minder naar de zin. „Myn hemd plakt aan de rugleuning," klaagt hij. „En die stropdas hé. Die mag niet af. Gelukkig is mijn baas niet al te streng, want mijn jasje hoef ik niet aan. Het liefst zet ik mijn raam helemaal open, maar die ouwe mensies moeten daar niets van hebben. Dan jam meren ze dat ze een pessie oplo pen." Al benijdt men het zwembadper soneel, toch geven Linda Coen- ders en Klarie van der Giessen te kennen het niet makkelijk te hebben. „Natuurlijk," zeggen ze, „is het wel lekker werken, maar vergeet niet dat je constant alert moet zijn. *s Avonds zijn we bek af, maar je hoort ons niet klagen. We kunnen ons rottere baantjes voorstellen." De pompbediende aan de Westha ven kade is ook al in zijn nopjes met het weer. „Ze zeggen wel eens," lacht hij, „dat ik hier 200 jaar kan worden. Men vergeet echter wel dat ik tien van de twaalf maanden buiten sta en dus ook in de regen en bij vorst ge woon myn werk moet doen." En grappend als een briesje voor af koeling zorgt: „Oei, het gaait waaien. Gauw naar binnen, we krijgen storm." „Ik," zegt Piet van snackbar 'Eet friet van Piet' in Vlaardingen- West, „werk me wel in het zweet, maar daar kies je voor. Het is geen pretje nu boven de frituur te hangen, maar de handel gaat door. Zeker met dit weer. De mensen hebben geen zin om te koken hè. En daar vaar ik wel bij." Op een bankje aan de Blois van Treslongstraat zitten vier bejaar den. Twee mannen en twee vrou wen. „Werken?" zegt de 83-jarige Cees de Bruin, „dat doe ik geluk kig niet meer. Maar ik kan me voorstellen dat ze het in de bouw zwaar te verduren hebben." „Werken ze nog wel?" schampert zijn buurman. „Tegenwoordig doen ze niets anders dan staken. En als ze iets voelen gaan ze de ziektewet in." Schiedam - Dit najaar onder neemt de gemeente Schiedam een nieuwe poging de overlast die honden veroorzaken aan banden te leggen. In 1989 bestonden daar ook al plannen voor maar uit geldgebrek kwam de gemeente raad toen niet verder dan mooie voornemens. Nu is er 70.000 gul den om de maatregelen uit te voe ren. Poep is de voornaamste bron van ergernis in de 'hondenproblema- tiek'. De maatregelen zullen dan ook vooral gericht zijn op het vrij waren van de Schiedamse straten van de uitwerpselen. In de Algemene Politie Verorde ning (APV) wordt de bepaling op genomen dat hondebezitters een zakje of schepje bij zich moeten hebben om de poep op te ruimen als zy met hun viervoeter de straat op gaan. Wie zijn hond op de stoep of in het groen z'n be hoefte laat doen en de rommel niet meteen opruimt kan worden bekeurd. Op straat poepen wordt gedoogd; speciaal voor die uit werpselen overweegt de gemeen te de Openbare Nutsbedrijven uit te rusten met een poepzuiger. Waterdicht is de regeling in de APV echter allerminst. Honde-ei- genaren zijn niet verplicht het poepzakje te tonen als een politie agent daar naar vraagt. Schiedam zag van een toonplicht af omdat de gemeente Bergen op Zoom, die een dergelijk gebod invoerde, door de kantonrechter werd teruggefloten. Hoewel de naleving van de nieu we regels vooral een taak van de politie is, gaat ook het personeel van de Plantsoenendienst hon den en hun bazen scherper in het oog houden. Werknemers van Plantsoenen krijgen een spedale cursus om deze nieuwe taak te kunnen uitoefenen. Verder wor den ze uitgerust met portofoons waarmee in noodgevallen de poli tie kan worden gewaarschuwd. Het pakket anti-poepmaatrege- len bestaat verder uit de aanleg van meer hondetoiletten en het regelmatig schoonhouden van deze voorzieningen. In het najaar start ook een uitgebreide voor lichtingscampagne. Bij de vol gende accept-girokaart voor de hondenbelasting wordt een bij sluiter over het nieuwe beleid meegestuurd en een poepzakje, zodat de 3940 geregistreerde Schiedamse hondenvrienden vast kunnen wennen aan het ge bruik ervan. Hondepoep opruimen blijkt een dure aangelegenheid. Dit jaar denkt de gemeente Schiedam ongeveer 70.000 gulden nodig te hebben voor de uitvoering van nieuwe poepbeperkende maat regelen.. Ieder volgend jaar be dragen de kosten ongeveer 40.000 gulden. Daarnaast ligt nog een jaarlijkse post van circa 80.000 gulden in het verschiet. Zoveel geld is er naar schatting nodig voor het leasen en beman nen van een kakkinette. Kakkinettes of poepzuigers zyn er in alle soorten en maten. De Openbare Nutsbedrijven Schie dam (ONS), die op verzoek van de gemeente een inventarisatie maken van alle verkrijgbare mechanische poepruimers, on derscheiden twee hoofdsoorten: de motorfiets en het vierwielige voertuig. Beide typen zijn uitge rust met een apparaat dat werkt als een krachtige stofzuiger. De motorfiets is ideaal voor ge bruik op (smalle) stoepen, het voertuig is vooral bedoeld voor het reinigen van straatgoten. Hoewel grote steden als Amster dam en Rotterdam al langere tijd gebruik maken van kakki nettes, bestaat er geen eenslui dend oordeel over het rende ment van mechanische poepzui gers. „De ervaringen ermee zyn heel verschillend," aldus een woordvoerder van de ONS. Niet overal, zo valt uit de woorden van de zegsman op te maken, is de waardering even groot De ONS laten zich niet uit over de wenselijkheid, een kakkinet te aan te schaffen, „Het nemen van dat besluit is een zaak van de gemeenteraad. Wy verken nen alleen de markt." Viaardingen - Op diverse plaat sen in Viaardingen is de afgelo pen dagen ingebroken. Gisteren werd aangifte gedaan van een,in braak in een winkel voor huis houdelijke artikelen aan de Dr. Wiardi Beckmansingel. Diverse artikelen werden meegenomen. Gisteren werd ook aangifte ge daan van de diefstal van schilde rijen, alsmede zilveren en koper en voorwerpen uit een woning aan de Prins Bemhardlaan. Dé in braak was gepleegd tijdens deva- kantie van de bewoners. Ingebroken is er vertier in een woning aan de Dijklaan waar-sie raden werden ontvreemd en een woning aan de Billitonlaan waar geld werd gestolen. Door inkümming werd verder nog ingebroken in een woning aan de Primulastraat Ook-hier waren de bewoners met vakantie. Ontvreemd werden een televisie, videorecorder en stereo-installa tie. Schiedsn - Op de Koemarkt in Schiedam zijn vanmorgen rond zes uur twee mannen aangehou den. Zij worden verdacht van eén inbraak in de Lange Nieuwstraat. Een buurman hielp de politie door een bruikbaar signalement van het tweetal te geven De arrestanten hadden drie radio cassetterecorders bij zich. Die wa ren niet afkomstig uit het woon huis aan de Lange Nieuwstraat, want daar zagen de inbrekers geen kans iets mee te nemen. Zij werden daar betrapt en sloegen op de vlucht De geluidsapparatuur is mogelijk afkomstig uit auto's die gisteren in Schiedam werden gekraakt. Bij de politie kwamen meldingen binnen van diefstallen uit auto's die waren geparkeerd aan de Wa rande, Fabristraat en Charlottstie Bourbonstraat De mannen, 33ten 35 jaar oud en afkomstig uit Woerden en Rotterdam, hebben nog niet bekend. Viaardingen - In een slooppaiid aan de Joubertstraat in Viaardin gen is in de afgelopen nacht op nieuw brand uitgebroken. 'Be brandweer bluste het vuur bin nen tien minuten. In het afgelopen weekeinde moest ook al worden uitgerukt voor een brandje in dezelfde straat, eveneens in een sloop pand. In de Salviastraat in Viaardingen heeft de politie gisteravond èen automobilist gecontroleerd, 'die onverzekerd bleek rond te ryden. Het voertuig is in besiag geno men. Viaardingen - Met de aanhou ding van een groep jongeren in Barendrecht is onder meer een aantal inbraken in Viaardingen opgelost Het gaat om acht Baien- drechters in de leeftijd van 14 tot 23 jaar, dat naast het plegen van diefstal ook voor vele tienduizen den guldens schade heeft aange richt. In wisselende samenstelling gin gen de jongeren, soms in gestolen auto's die waren voorzien valse kentekenplaten, op pad. Meestal waren winkels, bouwketen en'au to's in hun woonplaats het doel wit Daarbij ging het niet louter om geldelijk gewin, wantze pleegden ook inbraken om aan voedselendianktekomen. 1 Behalve in 'Viaardingen sloegen de jongeren ook hun slag in Rot terdam, Barendrecht en Binnen maas. De politie schat dat de ver dachten zeker voor een ton scha de hebben aangericht. Dat is in clusief de waarde van de gestolen goederen, maar zonder de waal-de van de gestolen auto's. Tijdens huiszoekingen bij de acht trof de politie nog wat gestoten spullen aan en een vuurwapen. De meeste gestolen goederen, waaronder een grote partij spórt- kiedrng, werden verhandeld on der de Barendrechtse jeugd en in Rotterdamse coffeeshops. Twee gestolen auto's en het vuurwapen zijn in beslag genomen en de te ruggevonden waar is aan de bena deelden teruggegeven. In afwachting van hun berech ting zitten vijf van de acht ver dachten nog steeds vast in een huis van bewaring.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1