Waterweg 13 Verbouwing Blauwe Brug halfjaar uitgesteld Gabriëlle is 'best wel' trots op schildersprijs Hare Krishna's op kruistocht DE KLIP Foutenfestival voor rechtbank Directeur Sociale Dienst voorzitter nieuw bestuur Bezorging? Pas zondag weer water in industriegebied Akzo verdient aan geschenk Greenpeace OPEL KADETT 1.7 Foutparkeren weer bekeurd Doortrapte zakkenrollers 'DAT-pand' weer dicht Illegalen opgepakt Brandweer blusl twee brandjes 010 4004.444 Rotterdams Dagblad Vrijdag 2 augustus I9S1 RegioWaterweg- Brede Havenstraat 6, 313! BC Vlaardingen Hf 010-4350557/fax 4349754 Schiedam - De dienst Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) zal vandaag alle leidingen in het in dustriegebied 's-Gravenlandse Polder met gechlo reerd rater doorspuiten om zo de bacteriologische verontreiniging te bestrijden die gistermiddag werd geconstateerd tydens werkzaamheden aan het lei dingnet. Die werkzaamheden waren nodig omdat er ais gevolg van grondverzakking een breuk was ont staan. Daarbij ontstond de verontreinging. In de loop van zondagmiddag wordt bepaald of er weer drinkwater door de ladingen kan stromen. Ge beurt dat niet dan komen nog meer bedrijven in de problemen. Dat zijn de ondernemingen die nog net wat watervoorraad hebben kunnen inslaan en dat dan kwijt zijn. „Paniek is niet nodig," zegt waarnemend ONS-di- recteur Van der Zei „Er is geen sprake van alarme rende vergiftiging.,Maar we nemen geen risico's." De klap is het grootst by de Coca-Colafabriek. Daar ligt -de produktie sinds gisteravond zeven uur stiL Bedrijfsleider J.D. Erkelens heeft een groot deel van het personeel naar huis gestuurd. Erkelens heeft no| geen beeid van de financiële schade die zijn bedrijf door de verontreiniging zal lij den maar dat het om een'groot bedrag gaat staat .vast Bij de' Coca-Colafabriek, ook producent van Fanta en Sprite; worden per dag ongeveer veertig duizend kratten limonade gemaakt, Wie de schade moet betalen, de verzekering of de Openbare Nuis- bedrijvenSchiedam,iknognietuitgezocht Bij Euro Sate, een ander gedupeerd bedrijf in de in- dustriepolder, is de produktie na een korte onder breking gedeéltelijkdiervat. Directeur P. van 'den Berg' laat de saté sinds vanmorgen marineren In bronwater. „Misschien smaken ze dan wat malser," grapt de fabrikant. "Evengoed verwacht ook Euro Saté een flinke, schadepost De aanmaak van ham burgers is wegens de verontreiniging van het water 'geheelgestaakt.,,rt Wofstmak'erij Zijdenbos vreest de helft van "zijn klanten te zullen verliezen als er maandag geen wa ter is. ;,Als je een paar dagen stil ligt, ben je die kwijt want wij leveren-onder meer aan schepen en die wachten niet," aldus directeur J.Zijdenbos. Bij de worsimakerij werken dertig mensen. Die kun nen nog even aan de slag blijven omdat er op het laatste-moment in.een aantal ketels water is ver gaard dat vanmiddag, 'na te zyn'gekookt, wordt ge bruikt om de installaties te reinigen. „Als er maan dag geen schoon water is komen er echt problemen," aldus Zijdenbos, die de export van produkten in pe kel stil heeft gelegd en de geproduceerde waar op slaat in de diepvries. Bij Zoutewelle-de Bie ën Ca, die aardappelen, groen te en fruit levert aan ziekenhuizen bejaardenhuizen en restaurants in het Rijnmondgebied ligt de snijdt rij stiL Dat werk is voorlopig overgenomen door een Ahold-bedrijf in Barendrecht Het betekent dat er een pendeldienst met dat bedrijf moet worden on derhouden. Bij Zoutewelle-de Bie en Co werken 35 mensen. De meesten kunnen gewoon aan de slag blijven. De ONS heeft In het getroffen gebied tankwagens neergezet, kunnen ha len. Foto Roel Dijkstra Rotterdam - De partij 'onverwerkbaar' PVC-afval die Greenpeace op 19 juni tijdens een actie op de stoep van Akzo Zoutehemie in de Botlek heeft gede poneerd, blijkt minder onverwerkbaar te zijn ge weest dan de milieu-organisatie dacht. „Het materi aal heeft inmiddels op eenvoudige wijze zijn weg naar recycling gevonden," laat Akzo nu aan Green- peaceweten. Akzo heeft via de organisatie van fabrikanten van kunststof leidingen een afnemer gevonden voor de 'gift' van Greenpeace. Het verwerken van de 300 ki logram afval kostte het concern niets. Sterker nog: het leverde geld op, aldus Akzo-woordvoerder R. de Vries. Akzo toont zich in een brief aan Greenpeace gepi keerd over de gang van zaken. „Bij uw actie heeft u PVC-afvalmateriaS afgeleverd omdat daarvoor geen afnemer kon worden gevonden die het voor recy cling kon of wilde gebruiken. Met deze informatie bent u onzorgvuldig geweest," meldt de Rotterdam se concemdirecteur J. Zwinkels de actiegroep. Hij voegt er aan tos dat ook het bedrijf Besipiast Neder land, dat „aanzienlijke ervaring heeft op het gebied van PVC-recyding" zich heeft geërgerd aan de actie van Greenpeace. Bij de milieuorganisatie wordt anders aangekeken tegen de verkoop van het geschonken afval. „Dat het bij nader inzien toch verwerkbaar bleek, daar kan ik geen uitsluitsel over gevenWaar het om draait is dat het spul vroeg of laat toch schadelijk is voolthet mi lieu," aldus woordvoerder Jan Bjjjlsma, die vindt dat Akzo de suggestie wekt „dat Greenpeace maar wat zeurt." „Het milieu," aegt Bylsma, „heeft gewoon geen be hoefte aan hergebruik van PVC, want de verwerking heeft wel degelijk milieueffecten. Het verminderen van de produktie ervan, dat is belangrijk." Volgens Bjjisma hebben Akzo en Shell, die samen werken bij de produktie van PVC, plannen de pro duktie met vijftig procent te vermeerderen. „Dat is de.opzet. Van een fundamentele aanpak van het mi- Öeuprobieem is geen sprake." Door Peter de Lange Schiedam - De verbouwing van wijkcentrum De Blauwe Brug is uitgesteld tot de zomer van 1992. Volgens eerdere plannen zou de verbouwing al deze winter van start gaan, maar dat blijkt niet haalbaar. De architect kan pas aan de slag als de gemeenteraad met de organisatorische herstruc turering heeft ingestemd. De raad bespreekt de plannen pas half september. Ondertussen wordt wel gewoon doorgewerkt aan de reorganisatie van het wijkcentrum in Schie- dam-Noord. De gemeente Schie dam gaat er nog steeds vanuit dat De Blauwe Brug op 1 januari vol gend jaar wordt overgedaan aan een particuliere stichting. De ge meente blijft behalve eigenaar van het complex ook subsidiege ver, maar zal vanaf dat moment niet meer als beheerder optreden De Leidse organisatiedeskundige Jaap Korpel, door de gemeente ingehuurd om de reorganisatie te begeleiden, is er in geslaagd een voorlopig bestuur by elkaar te brengen voor de nieuwe slichting Accu, die De Blauwe Brug vanaf januari 1992 gaat beheren Voorzitter van dit bestuur wordt Gérard Smits, de directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst m Schiedam. Mevrouw M.J.E. Ruse ier, werkzaam bij het personeels-, organisatie- en advieskantoor van de gemeente Rotterdam, is aan getrokken als secretaris terwijl Korpel zelf de functie van pen ningmeester zal bekleden Eet bestuur wordt gecompleteerd door Bert van Kan, oud-voorzitter van wijkcentrum De Erker uit Sehiedam-West en mevrouw A. van Krimpen, sociaal-cultureel werkster uit Vlaardmgen. Om de rijstebrij van problemen waarmee het wijkcentrum wor stelt tijdig te klaren was het vanaf het begin Korpels bedoeling een klem en slagvaardig bestuur te vormen Het clubje 'troubleshoo ters' kan aan de slag zodra de ge meenteraad het groene licht heeft gegeven Overnemen Belangrijke taak wordt het 'over nemen' van de Stichting Samen levingsopbouw Schiedam-Noord - mogelijk inclusief het perso neel - die verantwoordelijk is voor het sociaal-cultureel werk m de wijk Daarnaast moeten nieu we overeenkomsten worden aan gegaan met de vaste huurders en gebruikers en uitgangspunten worden opgesteld vooreen nieuw activiteitenprogramma. Het uitstel van de verbouwing be tekent een lelijke streep door de rekening van Jaap Korpel maar zal veel huurders goed uitkomen. Op een informatie-avond in juni dit jaar maakten veel gebruikers ernstige bezwaren tegen een ver bouwing in de winter, omdat zij dan genoodzaakt zouden zijn hun programma's af te breken. Korpel wilde de reorganisatie en de ver bouwing gelijktijdig doorvoeren, omdat er anders een ondoorzich tige situatie zou ontstaan. De stichting Accu gaat overigens met het hele complex aan het Bachplein beheren De biblio theek. de muziekschool en de peuterspeelzaal blijven zelfstan dig. De verbouwing heeft alleen betrekking op het centrale ge deelte van De Blauwe Brug. De gemeenteraad heeft daar een be drag van ongeveer een half mil joen gulden voor gereserveerd Vlaardingen - „Een bruisend weekend in het Kijkduinse Atlan tic hotel is natuurlijk wel leuk, maar het liefst win ik een schil- derspakket Dan kan ik voorlopig weer even vooruit" De 13-jarige Gabriëlle Camphens blijft opvallend nuchter onder het succes dat ze op 6 en 7 juli tijdens een schilderswedstrijd in Kijk duin boekte. Zij werd afgelopen week uitgenodigd voor de prijs uitreiking die vanmiddag in Kijk duin plaatsvond, en is dus verze kerd van een van de drie prijzen: een weekendje Kijkduin, een schilderspakket ter waarde van 500 gulden of voor 250 gulden aan schildersbenodigdheden. Aan het door de Stichting Toeris me Den Haag georganiseerde schildersweekend namen zo'n ze ventig amateurschilders deel. Met ezel, palet en penselen nes telden zij zich op diverse locaties op de boulevard en in de duinen om een stukje Kijkduin op het doek vastte leggen. „Op school vond ik tekenen altijd al het leukste vak," vertelt de Vlaardingse Gabrielle, die ook nog postzegels verzamelen en zei len als hobby heeft. „Maar het schilderen heb ik eigenlijk van mijn opa. Hij schildert al jaren en heeft me opgegeven voor het schildersweekend omdat hij er zelf ook aan meedeed. Dus ik kon met mijn opa en oma mee. Het is voor het eerst dat ik aan zoiets heb meegedaan. Ik vond het best wel moelyk." Gabriëlle schildert het liefst van alles en nog wat, met een lichte voorkeur voor landschappen en dieren. Tijdens de schilderswed strijd koos zij voor de duinen en de zee. „Het was niet makkelijk," blikt ze terug. „Ik heb vier schilderijen gemaakt, en myn opa heeft de twee beste ingeleverd bij de jury. Ik had nooit verwacht in de prij zen te vallen, maar nu het dan toch is gebeurd, ben ik best wel trots op mezelf," Gabriëlle Camphens uit Vlaardingen heeft vanmiddag In Kijkduin een prijs in ontvangst voor haar prestaties In een schilderswedstrijd. Polo Foei Dijkstra genomen Vijftig Hare Kri8hna-voi- gelingen de den op hun voettocht van Belfast naar Moskou giste ren Maassluis aan. Foto Genit de H&us ingezonden mededeling AUTOBEDRIJF Boterstraat 14, Schiedam, tel. 010-4733271 nin Boierstraat 4, Schiedam, tel. 010-4270664 Tax' VÓÓR DE BETERE OCCASIONMET STIP! Alle auto's zijn APK-gekeurd en krijgen een 10. Audi 80 Coupé GT Austin Metro 20.000 km BMW 316i 2-drs., M4Q-motor BMW 323ï div. acc Citroën BX, wit Daihatsu Cuore 850 TG Daihatsu Cuore 850 TG Ford Sierra 1,6 L, 3-drs Ford Sierra 2.0 CL 5-drs Ford Scorpio 2.0 CL Ford Escort 1.6 Diesel Ford Orion 1.4, Ipg 8 Ford Orion 1.6 Honda Accord Aerodeck EX Honda Civic de Luxe Mazda 626 2.0 Coupé GLX Mitsubishi Colt 1,2 GL 3-drs. Mercedes 190 Diesel, veel acc. 2 Nissan Micra SDX Nissan Sunny 1.3 SLX Nissan Bluebird 1.6 LX 5-drs Opel Ascona 1.6 S Sedan Opel Ascona 1.6 S Ipg 4-drs Opel Ascona 1.6 SR 2-drs Opel Corsa Swing 3-drs Opel Corsa 1.2 S TR Opel Corsa 1.6 GSi div. acc Opel Kadett 1.2 S Opel Kadett 1.3 Splash Opel Kadett 1.6 S GT Sedan Opel Kadett 1.6i automaat, Ipg Opel Kadett 1.6 Diesel Opel Kadett 1.6 S GT Opel Kadett 1.8i GTI Sedan, Ipg Opel Omega 2.4i Ipg Opel Vectra 1.6i GL, Ipg Peugeot 309 30.000 km 000 km-beurt 1984 12.950.- 1988 8.950.- 1990 24.950.- 1984 14.950.- 1987 9.950.- 1990 11.950.- 1989 10.950.- 1986 9.950.- 1989 18.950.- 1987 14.950.- 1985 8.950.- -1988 13.950.- 1987 10.950.- 1988 21.950.- 1987 11.950,- 1990 24.950.- 1988 12.950.- :-1990 52.950.- 1986 6.950.- 1987 9.950.- 1988 14.950.- 1988 11.950.- 1987 9.950.- 1985 7.950.- 1989 15.950.- 1985 6.950.- 1991 26.950.- 1986 10.950.- 1988 13.950.- 1988 16.950.- 1989 18.950.- 1985 8.950.- 1985 11.950.- 1988 18.950.- 1989 25.950.- 1990 26.950.- 1987 9.950.- AUTO VAN DE WEEK Diesel, station Van 1990 1 0-%70U«™ VW Golf 1.3 CL 3-drs1987 11.950.- VW Golf automaat 1985 8 950.- VW Golf 1 3 Road.1986 9 950 - Skoda Rapid Coupé 1 g87 4.950,- Maassluis - Een vier meter hoge rijdende tempel, voortgetrokken door stevige ossen, gaat niet on opgemerkt voorbij. Tot grote ver bazing van de bevolking trokken gisteren vijftig Hare Krishna-vol- gelingen Maassluis binnen, ko mend uit de richting van Naald wijk. De Hare Krishna's zijn bezig met een voettocht van Belfast naar Moskou. De tocht, die steeds in delen gedurende zomervakanties wordt afgelegd, duurt tot 1996. De stoet arriveerde gisteren met eni ge vertraging in Maassluis omdat de huifkar in Naaldwijk een lek ke band had gekregen. Vandaag zou de optocht de reis voortzetten in de richting van Hellevoetsluis. Met de voettocht willen de gelovi gen de leer van hun goeroe Srila Pabhupada verspreiden. Tijdens de voettocht delen de Hare Krish na's folders uit en vertellen iede re belangstellende over het heil dat hun meester kan brengen. De trage stoet op de openbare weg geeft soms een kleine opstop ping, tot ergernis van automobi listen. De wandelende volgelingen en hun rijdende tempel trekken overal veel belangstelling, „Men sen die zich spontaan aansluiten en tot ons geloof bekeren, hebben we nog niet meegemaakt," zegt de leerling-priester Benjamin, met een tas vol Hare Knshna-fol- ders om zijn schouder. „Maar daar gaat het ons niet om. Als mensen maar de naam van Hare Krishna horen begmt hun medi tatie al. Het is het begin van een rein hart en een leven zonder ver ontreiniging." De opzienbarende karavaan slaat 's nachts op een weilandje de ten ten op, om vervolgens een vegeta rische maaltijd te nuttigen. Met wierook, trommels en bellen wordt dan ook de god eer be toond. Sommigen werpen zich daarbij op de grond of knielen voor de kar. 's Avonds gaan de gordijnen rond het godsbeeld in de kar dicht en wordt het beeld van de meester warm aangekleed, zodat de mees ter lekker kan slapen. Kort daar op, al rond negen uur, gaan de volgelingen ook zelf naar de ten ten om te slapen, 's Morgens vroeg, omstreeks zonsopgang, be gint voor de Hare Krishna's al weer de eerste eredienst: Twee uur lang moeten korte gebedjes worden opgezegd, aan de hand van een 108 kralen tellende ket ting. De ketting moet zo dagelijks zestien maal worden afgewerkt: dat betekent dus in totaliteit 1728 gebedjes. De vijftig gelovigen zijn afkom stig uit alle delen van de wereld, tot Canada en Rusland toe. Schiedam - Opnieuw heeft de po litie tijdens de wekelijkse koo? avond m de Schiedamse biniS stad massaal foutparkeerders® de bon geslingerd. Gisteravonc kregen 33 automobilisten een be- keuring. De parkeercontrole i het centrum duurt al enkele w* ken en zal ook op de volgend* koopavonden worden voortgezet „We blijven actief zolang de ov^ last aanhoudt," zget een pohtié- woordvoerder. Schiedam - Bij het wijzen vandc weg aan twee vreemdehnger werd gisteren de portemonn* gerold van een 44-jange Schie dammer. De behulpzame stadge noot werd op de Burgemees te Honnerlage Gretelaan aange sproken door twee mannen t vroegen de weg naar een straat Terwijl de Schiedammer ntf over een plattegrond boog, viel een van de mannen 'perongelul tegen hem aan. Korte tijd late miste de Schiedammer zyn porie monnee. Vlaardingen - Op last van burge meester Fred van Lier is het pain Havenstraat 24-26 te Vïaarcte gen, waar ooit nog enige tijd ét sociëteit DAT was gevestigd, ge sloten. De ruimte werd als horeca gelegenheid gebruikt, zonder vereiste vergunningen. Het aanwezige publiek verlig zonder op- of aanmerkingen te pand. Vlaardingen - DeVlaardmgsej» Utie heeft gisteren drie illegaalir Nederland verblijvende buiten landers uit een pand aan de Pie- ter Karei Drossaartstraat gehaald Zij waren in het pand bezig vies te verwerken. Het drietal is inge sloten. In het pand werkte ook een ml Egypte afkomstige man Al- asielzoeker genoot hij een zoge heten ROA-uitkering. Verdenw; er een Nederlander die bezig met verbouwingswerk. Het vlees verwerken ging tijdens dat ver bouwingswerk gewoon door. De Dienst Inspectie Arbeidsver houdingen, alsmede de Keuring- dienst van Waren, zijn ingescha keld, mede omdat er werd ge werkt zonder koeling en andere hygiënische maatregelen. Vlaardingen - De Vlaardingse brandweer heeft gisteravond eet brandje geblust op het school plein van de Meidoomschool. R stond een vat met vloeibare bitu men in brand. 's Middags had de brandweer nog geblust nabij de meubelfabriek Ouwenbroek. Op een terremtje aldaar was een hoeveelheid sloop hout m brand geraakt. Bal wot iwlrewtJn* op maandag ran 10,00-19.00 aar Opzatanlag van 14.00 tot 18.00 nr. Adressen en ovenge tel.nra. zie pagin® 4* Door Paul van den Bosch Rotterdam - Rechtbank-presi dent mevrouw R.C. Lensink-Bos- man was heel even erg boos. „Ik sta op ontploffen," sprak ze tegen de officier van Justitie mevrouw mr. SAJ. van 't Hui, die echter ook nauwelijks iets viel te verwij ten. De verdachte, een 26-jarige Vlaardinger, had geen dagvaar ding ontvangen van de (aange houden) zaak, die een aantal roof- inbraken in de regio Rotterdam betreft. Dat was een foutje van de officier, maar voor alle andere za ken, die gisteren misgingen, trof zy geen blaam. De reclassering had - en dat maakte de rechter zéér boos -na gelaten een rapport in te leveren over de mogelijkheden tot sociale byscholing, die de Vlaardinger zou kunnen ondergaan. De recht bank had de zaak begin juli juist aangehouden, om de reclassering daarvoor de nodige tijd te geven. Toen het gewraakte rapport na enig bel- en faxwerk toch boven water kwam, bleek de reclasse ring aan een oud rapport over de 'verdachte slechts een half kantje tekst toegevoegd te hebben. Met dat broddelwerk kon de recht bank niets beginnen. Toch wilde de officier de verdach te met de dupe laten worden van de dwalingen van de reclassering. Tijdens de uitvoerige behande ling van de zaak, begin juli, had zij al aangeboden een deel van de voorwaardelijke straf in te ruilen" voor een gedegen sociale begelei ding. Mits de reclassering daar voor maar een kant en klaar plan in elkaar kon timmeren. Ook zonder dat plan deed de offi cier water bij de wijn. Aanvanke lijk had zij gedacht aan een straf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk voor de roofo vervallen in woonhuizen. De eis werd uiteindelijk vijftien maan den waarvan vijf voorwaarde^ met een proeftijd van twee jaar In die tijd zal de verdachte zier wel onder toezicht van de giste ren zo bekritiseerde reclassering moeten stellen. Schade berokkende de verdachts onder meer aan een echtpaar uil Hoogvliet, van wie de man giste ren voor de rechtbank kwam Waarom wist niemand, want ÏU ontbrak op de dagvaarding 9 mocht dus volgens de wet rij' schadepost ook niet claimen Achteraf bleek dat de Stichten Slachtofferhulp de man per brie had gevraagd naar de rechtbarö te komen, zonder dat bij de recht bank te melden. Die foutieve gang van zaken kor er ook nog wel bij. De verdacht* toonde zich bereid de schade var 371 gulden te betalen. toe kf Mc fa, W Ml uitspraak. De rechtbank doet op 14 augustus toiej

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1