Wat swfwft 131 'Vanavond gaan we bij opa in bad' 30% «mrn DE KLIP Verhulsdonk pleit voor ander college .-sgfeSs. In september praat PvdA over Van Kleef Ook gezinnen dupe van waterverontreiniging Keuken en Tegelhal "IATHENESSE" Kinderen maken eigen museum Reinwater komt met milieuproject Inbreker gepakt ~v<5ör-v-k"und.g n INT. MEUBELTRANSPORT D. van Gey! Zn. B.V. 'PvdA zou aan samenwerking met CDA kunnen denken' Fitte Van Troost: in basis Oranje 'Ergerlijke I aanrijding' j Hoge kortingen tot VERBOUWINGSUITVERKOOP Ook voor al uw keuken inbouwapparatuur hoge kortingen! te» r. Botterdame Dagblad j Donderdag 8 augustus 1991 Op het plein voor het Stedelijk Museum mochten Schiedamse kinderen gistermiddag kijkdozen maken. Ze maakten er echte museumstukken van. Mo Fdotwreau Roel Dijkstra Schiedam - „Hé, moet je zien. mijn kijkdoos is bijna af Hij worrit mooi, jó." nep een kind gis teren naar juf Aletha. „Nou. dat R-ordt /.eker leuk! Misschien kun je er hier en daar nog wat poppe tjes of dieren bij plakken." moe digde Aletha aan. In de branden de zon liep zij van de één naar de ander om te helpen bij hel maken van de kijkdozen - of om alleen maar te kijken naar de knutsel werken. 's Morgens vroeg zette Aletha Steijns lange tafels op het mu seumplein en sleepte potten verf, tientallen schoenendozen, lijm, papier en andere materialen naar buiten. Zij deed die moeite niet tevergeefs, er kwamen veel kin deren op de gratis romeractiviteit af. Aletha, dte studente is aan de Remwardt Academie (de faculteit Museologie van de Amsterdamse Hogeschool voor Kunsten) en die nu stage loopt in het Schiedamse museum, wist eigeniyk al van te voren dat het maken van kijkdo zen een succes zou zijn: „Kijkdo- zen slaan bijna altijd wel aan. En Üfcik zeggen dat de kinderen heel creatief zijn. Ze houden het niet alleen bij het uitknippen en vastplakken van plaatjes, maar verzinnen originele dmgen. Er zitten een paar kijkdozen by die je beter theatertjes zou kunnen noemen." ■De kinderen maakten inderdaad ingenieuze constructies. Zo maakte Eva van haar kijkdoos een disco. Zy had een poppetje aan een touwtje bevestigd dat op en neer sprong, wanneer je aan een touwtje aan de buitenkant van de doos trok. Ook de 8-jarige Gwenda maakte een bijzondere doos: een circus met alle glamour en glitter die daarbij hoort. Juist het pnegelwerk met de stokjes en draadjes vond Gwenda leuk: „Ik heb wel eens een kijkdoos ge maakt, maar toen was ik een kleutertje en dan knip en plak je alleen maar. Maar dit met die touwtjes en zo is weer anders. Hartstikke leuk." Aadje maakte op zijn manier het museumplein in miniatuur na. Nadat hij een kaart van de gevel van het museum achterin zijn doos had geplakt, pakte hij een dikke kwast en begon de rest van zijn doos gToen te verven. „Ik maak het museum een beetje na, maar dan wel met een grasveld ervoor," iegde hij uit. Degenen dte hun kijkdoos afhad den, kregen voordat zij met hun kunstwerk naar huis gingen een kleine rondleiding door het mu seum. Aletha liet de tentoonstel ling 'De wereld in het klein' zien. Deze expositie van oud speel goed, miniaturen en antieke kijk dozen, was de inspiratiebron voor haar 'kijkdozendag'. „De tentoon stelling draait om voorwerpen die de wereld m miniatuur afbeelden. Een kijkdoos is daar een voor beeld van. Ik vmd dat kinderen met kijkdozen eigenlijk hun ei gen museum laten zien." Schiedam - Hans van Kleef was nauw betrokken bij het onder zoek naar de troubles bij de socia le vernieuwing en zijn eigen func tioneren daann. Dat schrijft voorzitter Maarten Seuderink in een brief aan de le den van de PvdA-afdelmg Schie dam. De wethouder, die nog steeds voor commentaar onbe reikbaar is, zou zelf aan de hand van dit resultaat gezegd hebben -zich opzijn positie te beraden. Vooruitlopend op een uitgebreide rapportage in september en met het oog op krantenberichten meldt Reuderink in de vorige maand gedateerde maar pas gis teren verspreide brief, dat de moeizame start van de sociale vernieuwing in Schiedam aanlei ding was om de oorzaak en het functioneren van Van Kleef als eerstverantwoordelijke wethou der te analyseren .De gemeente raadsfractie van de PvdA pakt volgens hem de zaak-Van Keef „eensgezind en op een volwassen, zorgvuldige manier" aan. De commissie heeft dit voor de frac tie en in nauwe samenspraak met Hans van Kleef gedaan, aldus Reudennk. Over het resultaat schrijft hij: „Het onderzoek van de commis sie leverde een weinig rooskleu rig beeld op met betrekking tot de kansen om de situatie weer recht te trekken. In de gesprekken met de commissie heeft Hans van Kleef naar aanleiding daarvan la ten weten zich op zijn positie te beraden Kort daarop is Hans met ziekteverlof gegaan. De fractie heeft in afwezigheid van Hans vooralsnog geen conclusies wil len trekken." Fractievoorzitter Hans Bakker deelt desgevraagd mee, dat de fractie zich begin september weer over de zaak zal buigen. „Aan onze wethouders hebben we ge vraagd om gedurende de ziekte van Hans deze specifieke PvdA- portefeuiüe niet braak te laten liggen. De coalitiepartners heb ben we geïnformeerd en zij heb ben begrip getoond," aldus Bak ker. Vlaardingen/Schledam - Stichting Reinwater wil van 21 tot 25 oktober dit jaar de gemeenten Schiedam en Vlaardingen aandoen ten behoeve van het milieuproject De Varende Klas. Dat project is gericht op school kinderen van 9 tot 14 jaar en er wordt daarbij aan boord voorlichting ge geven over waterverontreiniging. De Varende Klas zal twee dagen in Vlaardingen en twee dagen in Schie dam verblijven. Schiedam - Bij houthandel De Wetering inde Nieuwe Maasstraat is af gelopen nacht een 20-jarige inbreker op heterdaad betrapt. Zijn hand iger wist te ontsnappen. De politie achtervolgde het tweetal over het irrin achter de houthandel, maar kreeg slechts één dader te pakken, be eigenaar van de houthandel, die bij de zaak woont, had de politie ge garneerd nadat hij midden in de nacht verdachte geluiden had ge hoord. Ingebonden medadeling 1 ^4 Kïi Verhuizingen •liif*.:; s-v' n greinig P Opslag van goederen £i Jan van Riebeekweg 11 - Schiedam I^Tel. 010-4268071 - 4263045 Fax: 4620802JJ Door Sander Sonnemans Schiedam - Een deel van de 's- Gravelandsepolder beschikt sinds gistermiddag weer over drinkwater. Het Openbaar Nuts bedrijf Schiedam kreeg gister middag even voor dne uur toe stemming van de Inspectie van Volksgezondheid en het laborato rium van de DWL om de drinkwa terlevering te hervatten Het oostelijk deel van de indus triepolder staat voorlopig nog droog en zal vermoedelijk pas aan het eind van de week weer over de eerste levensbehoefte kunnen beschikken. Iets meer dan 100 be drijven moeten nog enkele dagen schipperen om over voldoende water te kunnen beschikken. Be halve bedrijven zijn ook een handjevol gezinnen die in de pol der wonen, de dupe van de bacte riologische verontreiniging die al week duurt. Eén van die bewo ners is mevrouw Van der Knaap. Zij is nog steeds niet helemaal ge wend aan de ongewone situatie. „Zonder na te denken draaide ik iedere keer toch de kraan open. En de WC doorspoelen zorgde ook voor de nodige problemen, want met emmers water kreeg je niet alles doorgespoeld. Tenslotte hebben we de stortbak steeds met water gevuld, zodat we toch door konden trekken." „Ik heb mazzel," vervolgt zij, „dat ik in de verpleging werk. Dou chen is dus voor mijn geen pro bleem. Maar myn ouders die ook hier wonen, rijden iedere dag naar mijn zus in Vlaardingen om onder de douche te stappen. Per dag twee keer water halen bij een opslagtank is best wel te doen, maar voor een bad even op en neer naar Vlaardingen, is verve lend. En met het wasgoedbeb ik dadelijk heel Wat schade in te ha len. Dat blijft allemaal liggen," De meeste bewoners en bedrijven zijn overigens goed te spreken over de wijze waarop ze door het ONS worden geïnformeerd. Re gelmatig worden zij door een stenciltje op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen en gister middag kwam er zelfs een ge luidswagen aan te pas om het goe de nieuws omtrent de watervoor ziening kenbaar te maken. Dode mus Ron Dries, die met zijn vader een bedrijf gespecialiseerd in auto schade runt, en boven de zaak aan de Bokelweg woont, werd woensdag echter blij gemaakt met een dode mus. Ron: „We kregen te horen dat de waterleidingen weer op het net waren aangesloten, maar dat het water nog niet geschikt was voor de consumptie. Ik was al blij dat ik kon douchen en afwassen. Maar toen er bij ons maar geen water uit de kraan wilde komen, ben ik gaan bellen naar het ONS. Er werd mij toen verteld dat het bij ons in het gebied nog wat lan ger zou duren voor het probleem uit de wereld zou zijn holpen Ik heb een zoontje van dne jaar. Maak hem met dit weer maar eens duidelijk dat hij niet in het badje kan spelen. Vanavond gaan we bij opa in bad, zeg ik dan maar." „Over de medewerking van het ONS hoor je ons niet klagen, op tal van plaatsen kunnen we water halen. Mijn vader neemt iedere dag van thuis honderd liter water mee naar de zaak, want ons perso neel wil zo nu en dan wel een bak kie koffie drinken. Maar het blijft natuurlijk wel behelpen als je je tanden wilt poetsen en zo." De 3-jarige Menno Dries helpt zijn moeder de plantengieter te vullen met schoon water van bulten de polder. Waarom hij thuis niet In een badje kan spelen, is hem niet bij te brengen. Foto Fotobureau Roel Dijkstra Door Ben van Haren Schiedam - De samenstelling van het Schiedamse college van burgemeester en wethouders moet grondig veranderd worden, meent raadsnestor Gerard Ver hulsdonk (VVD). „Het is aan een totale revisie toe, nu blijkt dat Hans van Kleef voor zijn eigen partij niet meer accep tabel is en de andere coalitiepar tijen ontevreden zijn over de PvdA. Andere personen, een an dere politieke constellatie, is no dig om de geloofwaardigheid in het stadsbestuur te herstellen." Verhulsdonk, die 29 jaar geleden zijn entree in de Schiedamse raadszaal maakte, spreekt over een 'droevige periode' voor de plaatselijke politiek en over 'die arme PvdA' waarin hij naar eigen zepen veel kennissen heeft. De brief, die afdelingsvoorzitter Maarten Reuderink van de PvdA aan zijn leden heeft gestuurd, was voor hem reden om zich uit te la ten over de wat zijn eigen fractie eerst als een interne PvdA-kwes- tie beschouwde. „In die brief staat zwart op wit dat Van Kleef zich op zyn positie be raadt en vervolgens met ziekte verlof is gegaan. Een schoolvoor beeld dus van een situatie waarin iemand het niet meer ziet zitten. Voeg daarbij de aanhoudende kri tiek van D68 en Groen Links op dit college. Wie kan dan nog gelo ven in een vruchtbare samenwer king?" Door de affaire-Van Keef is vol gens Verhulsdonk, die op eigen titel als raadsnestor spreekt om dat hij 'vanwege vakanties' geen overleg met de twee andere VVD- raadsleden heeft gehad, een on duidelijke situatie ontstaan voor de ambtenaren. „De geloofwaar digheid van het college is vooral aangetast, omdat bij de onder zoekscommissie van de PvdA an dere wethouders zijn betrokken." De WD'er, die zegt dat hij eigen lijk niet in de raad had willen te rugkeren maar als lijstduwer op de laatste plaats zoveel stemmen verwierf bij de laatste raadsver kiezingen dat hij zich als liberaal- democraat verplicht voelde ver der te gaan, is zeer benieuwd naar de wijze waarop ambtenaren zijn benaderd door de leden van de PvdA-commissie (Gé Brouwer, Herman Posthoorn, Aad Wieg man en Chris Zijdeveld). „Is er sprake geweest van een of ficiële enquête of van informele contacten? Met de laatste metho de heb ik geen problemen. Als je wilt weten hoe het ambtelijk ap paraat samenwerkt met een wet houder, moet je daar informeel naar vragen. Bij mij hebben hoof den van diensten gelukkig ook wel in beslotenheid dingen ver teld, waarvan ik daarna snel was vergeten hoe ik erachter was ge komen. Die informele gesprek ken zijn nuttig en soms nodig. Verhulsdonk omschrijft Van Kleef als 'een gewaardeerd wet houder' met wie hij in de raad al tijd vriendschappelijk is omge gaan. „Hans is deze keer opgeza deld met de sociale vernieuwing, iets waarvan niemand weet wat het is. Het is geen tastbare zaak, maar een mentaliteit. Ik vind het jammer dat Van Kleef nu zo is be schadigd door een fictie als socia le vernieuwing is." Hij zegt ook verzet te verwachten vanuit de PvdA-afdeling tegen de gang van zaken. De moeilijkhe den zitten volgens hem in de sa menstelling van het college. „Bij de PvdA moet het een onderwerp van studie zijn, of ze wel verder willen met Groen Links en D66. Deze partijen uiten volop kritiek op hun coalitiepartner. Een sa menwerking met andere zou mis schien wel beter zijn voor Schie dam," meent Verhulsdonk. Hij denkt daarbij niet in de eerste plaats aan zijn eigen partij, met ex-wethouder Luub Hafkamp, die nu merkwaardig genoeg in de zo genaamde 'Bende van Schaefer' landelijk de sociale vernieuwing gestalte probeert te geven. Haf kamp vormde in de vorige perio de met de aangebleven PvdA'ers Van Kleef, Wiegman en Zijdeveld het wethoudersteam. „Wij heb ben wel de kwaliteit in huis, maar niet meer de kwantiteit," stelt Verhulsdonk vast. „De PvdA zou gezien de nieuwe verhoudingen aan samenwerking met het CDA kunnen denken," vindt de raadsnestor. Schiedam - De lichtgeblesseerde] André van Troost komt volgende! week toch naar Nederland voor] de cricket-interlands van het Ne-< derlands elftal tegen West-Indië.j i De voormalig speler van Excel-] sior krijgt dit weekeinde van zynt huidige werkgever, het Engelse] Somerset, rust om zijn voetbles-1 sure goed te laten genezen. i Als Van Troost door de medische] test heenkomt, heeft hij voor bei de interlands (donderdag en vrij-; dag) in Haarlem een vaste plaats, zo heeft Oranje-captain Steven] Lubbers op voorhand al medege-i deeld. Hetzelfde geldt voor de' eveneens met een lichte blessure kampende Engeland-vaarder Ro land Lefèbvre (Somerset). - 1 Schiedammer Eric Dulfer (van* Excelsior) en Hermes' Nolan Cl ar-J ke maken eveneens deel uit van» de 16-koppige selectie. Schiedam - De Schiedamse poli-j tie heeft een speurtocht op touw 1 gezet naar een automobilist, die] gistermiddag na een aanrijding] doorreed. De bestuurder schept?] omstreeks kwart over twee op d?'j kruising van de Parkweg en de] Burgemeester Van Haarenlaanj een 68-jarige vrouw, toen zij de weg overstak. De voetgangster kwam op de motorkap terecht en maakte daarna een lelijke smak. Wonder boven wonder liep zij slechts lichte verwondingen op. In plaats van te stoppen gaf de au tomobilist gas. Hij reed door een rood licht en verdween. De politie spreekt van „een ergerlijke aan rijding." Ingazoodon mededeling i.v.m. op alle plavuizen wandtegels 1 keukens sanitair inbouwapparatuur Nw. Mathenesserstraat 32 - Schiedam - 010-4731170 t/o Formido donderdags koopavond Ingezonden mededeling .SCHIEDAM BROERSVEST 105 115 TEL OIO 42603'; Ook op «ruandagmlddag en donderdagavond geopend Ruime parkeergelegenheid t o on-, modehuis 10.00 - 17.00 uur in ons modehuis Alja start het najaar/winter-seizoen met een fantastische modeshow Terwijl u een drankje en hapje wordt geserveerd showen mannequins modethenu's van vele vooraanstaande modemerken Onder andere ziet u ideeen van de jaren oO ver taald naar de mode van de |aren 90 Zoals een complete Black While combicolleciie waar van deze foto u een voorproefje geeft Komt u ook' AUTOBEDRIJF Boterstraat 14, Schiedam, lel. 010-4733271 ,,,n Büterstraat 4, Schiedam, tel. 010-4270664 ,ax' VOOR DE BETERE OCCASIONS MET S TIP! Alle auto's zijn APK-gekeurd Audi 80 Coupé GT Austin Metro 20.000 km BMW 316i 2-drs., M40-motor BMW 318i 4-drs BMW 323i div. ace Citroen BX, wit Daihatsu Cuore 850 TG Daihatsu Cuore 850 TG Ford Scorpio 2.9 GLi Ford Scorpio 2.0 CL Ford Escort 1.6 Diesel Ford Orion 1.6 Honda Accord Aerodeck EX Honda Civic de Luxe Hyundai Pony 1.5 XP Mazda 626 2.0 Coupé GLX Mitsubishi Colt 1.2 ÓL 3-drs Mercedes 190 Diesel, veel acc Nissan Sunny 1.6 SLX Sedan Nissan Sunny 1.3 SLX Nissan Bluebird 1.6 LX 5-drs Nissan 100 NX, wit Cpel Ascona 1.6 S Sedan Opel Corsa 1.2 S TR Opel Corsa 1.6 GSi div. acc Opel Kadett 1.2 S 5-drs Opel Kadett 1.2 S Opel Kadett 1.3 Splash Opel Kadett 1.6 S GT Sedan Ope! Kadett 1 6i automaat. Ipg Opel Kadett 1.6 Diesel Opel Kadett 1.6 S GT Opel Kadett 1.8i GTI Sedan, Ipg Opel Omega 2.4i autom Opel Omega 2.0i autom Opel Omega 2.4i Ipg Opel Vectra 1.6i GL, Ipg Peugeot 309 30.000 km en krijgen een 10.000 km-beurt 1984 12.950.- 1938 8.950.- 1990 24.950.- 1985 10.950.- 1984 14.950.- 1987 9.950.- 1990 11.950.- 1989 10.950.- 1987 18.950- 1987 14.950.- 1985 8.950.- 1987 10.950.- 1988 21.950.- 1987 11.950.- 1988 9.950.- 1990 24.950,- 1988 12.950.- 2-1990 52.950.- 1987 12.950.- 1987 9.950.- 1988 14.950.- demo 31.950.- 1988 11.950.- 1985 6.950.- 1991 26.950.- 1985 9.950.- 1986 10.950.- 1988 13.950.- 1988 16.950.- 1989 18.950.- 1985 8.950.- 1985 11.950.- 1988 18.950.- 1989 25.950.- 1987 15.950.- 1989 25.950.- 1990 26.950.- 1987 9.950.- AUTO VAN DE WEEK OPEL KADETT 1.7 H Diesel, station Van 1990 I 3*«IOUia VW Golf 1.3 CL 3-drs1937 11.950.- Suzuki Swift GTi 16 Valve 1990 19.950- VW Golf 1.3 Road 1986 &950!- Skoda Rapid Coupé 1987 4.950 -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1