Waterweg 17 Ouderen dupe ombouw kabelnet m mi m CDA: 'Discussie binnen PvdA is van laag allooi' Inregelen tv-toestel kost in Maassluis 25 tot 40 gulden Kinderen snuffelen in nieuwe bibliotheek Bo Derek inspiratiebron vlechtster Ria Rooie Vrouw af VOR boos over 'eigen bijdrage' invaliden Bezorging? Levertransplantaties in Dijkzigt hervat Man overleden na steek met sehroevedraaier Ravage en file op A29 Douane houdt kern smokkelbende aan Gewonden bij brand Zwaanshals 0104004.444 Hele pand doorzocht Sportkleding weg uit auto Bus botst op meisje Bromfietsen opgevoerd Vier auto's opengebroken Crossmotor teruggevonden Gratis shampoo voor bejaarden Veerdienst zoekt nieuw personeel Rotterdams Dagblad Dinsdag 17 september 1991 Rotterdam - Chirurgen van het Academisch Zieken huis Rotterdam Dijkzigt hebben na bijna een jaar wachten opnieuw een ievertransplantatie uitge voerd. Als eerste kreeg een. 39-jarige vrouw een nieu we lever. Volgens een woordvoerder van het Dijk zigt-ziekenhuis maakt zij het op het ogenblik goed. De levertransplantaties werden vorig jaar september stopgezet wegens onduidelijkheid over de financie ring van de operaties en het vertrek van een chirurg. De afgelopen maanden werd het levertransplanta- tieteam weer compleet, waarna de Raad van Bestuur besloot de transplantaties voorlopig uit eigen budget te betalen. Vanaf 1987 waren erin Dijkzigt43 levertransplanta ties verricht. Samen met het Academisch Zieken huis Groningen behoort het Rotterdamse zieken huis tot de twee centra in Nederland waar dergelijke operaties worden uitgevoerd. Schelluinen - Als gevolg van een steekpartij is een 31-jarige inwoner uit Gorinchem in het ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam aan zijn verwondingen overle den. De man had vorige week op het werk ruzie ge kregen met een collega, een 28-jarige Rotterdam mer, waarbij de laatste hem met een sehroevedraaier in het achterhoofd had gestoken. De twee colega's van een bedrijf in Schelluinen la gen al lange tijd met elkaar overhoop. Eén van de ru zies was vorige week dinsdag aan het eind van de middag en liep uit in een handgemeen. De verdachte pakte hierbij een sehroevedraaier uit zijn overall en stak het slachtoffer in het achterhoofd. De Gorkum- mer is in coma geraakt en niet meer bij kermis geko men. De Rotterdammer wordt morgen voor de raad kamer in Dordrecht voorgeleid. Barendrecht - Als gevolg van een botsing tussen twee vrachtauto's ontstonden gistermiddag op rijks weg 29 in Barendrecht een ravage en daarna lange fi les. Een 45-jarige bestuurder uit Oud-Vossemeer reed rond kwart over één met zijn wagen in op een voertuig voor hem. De man had niet opgemerkt dat er door de wegwerkzaamheden in en voor de Heine- noordtunnel een file was ontstaan. Hoewel de cabine van de achterste vrachtwagen to taal werd vernield, kon de bestuurder toch onge deerd zijn ruimte verlaten. Ook de chauffeur van de andere auto, die door de klap was gekanteld, kwam met dc schrik vrij. Beide voertuigen werden ver nield. De brandweer moest er aan te pas komen om de olie van het wegdek te spuiten. Het autoverkeer onder vond tot laat in de middag last van het ongeval. Na het onge val op rijks weg 29 in Ba rendrecht moest de brandweer er aan te pas ko men om het wegdek schoon te spuiten. Foto Fok Spijkenlsse - De douanerecherche in Haarlem denkt met de aanhouding van vier verdachten de or ganisatie achter de smokkel van 2.400 kilogram hasj in Spjjkenisse te hebben opgerold. Eén van de ver dachten is degene die de verdovende middelen afge lopen donderdag per vrachtwagen vanuit Antwer pen naar Spijkenisse vervoerde. De drugs zaten verstopt in een lading walnoten, die bij een inmiddels failliet bouw- en aannemingsbe drijf aan de Puntweg werd uitgeladen. Volgens de douanerecherche komt de hasj oorspronkelijk uit 'de omgeving van Pakistan' en is per boot naar Bel gië vervoerd. Een tip uit Duitsland maakte de doua ne op de komst van de lading attent. Er worden neg arrestaties verwacht van enkele men sen die betrokken waren bij de opslag van de hasj. De eigenaar van het pand aan de Puntweg in Spijke nisse, waar de drugs zijn gevonden, heeft de ruimte waarschijnlijk aan de smokkelaars verhuurd. Rotterdam - Op het moment dat de brandweer van ochtend vroeg bij de brand op de hoek van de Zwaanshals en de Tochtstraat arriveerde, sloegen de vlammen al uit de ramen. „Het vuur reikte wel tien meter hoog," beweerde een omstander. Op de kop af een half uur hadden de veertig brandweerlieden no dig om de vlammen meester te worden. De brand in een woning op de bovenste verdieping aan de Zwaanshals, recht boven een café, ontstond vannacht rond half drie. Een ongelukje met een fri tuurpan, luidde de eerste analyse, de brand was in elk geval in de keuken van de woning ontstaan. Een te hulp schietende buurman raakte gewond, evenals de bewoner van de verdieping. Beide slacht offers werden met brand- en snijwonden naar het Zuiderziekenhuis gebracht. De drie bluswagens en twee redvoertuigen van de brandweer hadden volgens officier van dienst D. P. Pattynama de grootste moeite om de vlammenzee te benaderen. De straat was opengebroken, vertelde hij, en bovendien zorgden dubbel geparkeerde au to's in de omgeving voor extra hindernissen. De bo venste verdieping van de Zwaanshals brandde ge heel uit. De panden eronder liepen rook- en water schade op. Maassluis - De ombouw van het kabelnet in Maassluis levert de plaatselijke tv-installateurs een aardige bijverdienste op. Omdat het gemeentelijke cai-bedrijf die service niet biedt, hebben veel abonnees de hulp van een profes sionele monteur ingeroepen om hun toestel opnieuw in te regelen, „Het is gigantisch druk," zegt C.W.M. Paalvast van installatie bedrijf Volta. „Gemiddeld helpen we per dag dertig tot veertig klan ten bij dit karweitje." Per klant wordt veertig gulden in rekening gebracht, afstemmen van een tweede toestel kost twintig gul den. Paalvast schat dat twintig procent van de Maassluise kabel abonnees niet zelf hun tv kunnen inregelen. Een particulier uit MaassLuis heeft dat inmiddels ook ontdekt. Hij trekt er na zijn gewone werk dag 's avonds op uit om de tv's van hulpeloze kijkers voor vijfen twintig gulden te her-program meren. Een advertentie in het plaatselijke huis aan huisblad De Schakel leverde deze slimme ge- legenheidsondememer een flin ke klantenlijst op. De lijst bestaat voornamelijk uit ouderen. Die kunnen minder goed met de knoppen en druktoetsen overweg dan jongere kijkers. Volta zit er als installateur met mee dat het minder officiële cir cuit een graantje probeert mee te pikken van het geldelijk gewin dat de kijk-misère oplevert. „Wij doen het goed en compleet, wat anderen doen en hoeveel dat kost zal me een zorg zijn," aldus Paal vast. Ook het cai-bedrijf maakt zich er niet druk om. „De betreffende persoon heeft ons opgebeld en ge vraagd zijn telefoonnummer door te geven aan klanten die zich bij ons melden. Dat hebben we ge- weigerd, omdat we anders in het vaarwater zitten van de officiële installateurs. Verder vinden we het wel een goed initiatief. In ie der geval is het een clevere jon gen," verklaart een woordvoer der. Niet alleen bij de plaatselijke radio- en tv-handel staat de tele foon roodgloeiend. Ook het cai- bedrijf krijgt om de haverklap Maassluizers aan de telefoon die de programma's op hun toestel 'kwijt' zjjn. Maar het cai-bedrijf kan niets voor hen doen. „Als we daaraan gaan beginnen, is het eind zoek. Dan zijn we voor lopig nog wel even bezig," aldus de cai-zegsman. „Wij kennen het verhaal van een collegabedrijf, dat voor rijf piek tv's van abon nees inregelde. Dat bednjf kon meteen 22 man in dienst nemen." De 'zenderverwarring' in Maas sluis is het gevolg van de uitbrei ding van het kabelnet van 23 naar 34 kanalen. Tot deze ombouw werd begin dit jaar besloten, toen duidelijk werd dat de capaciteit van het net onvoldoende was om nieuwe zenders door te geven. Dankzij de operatie is het net straks ook geschikt voor het door geven van HD-TV (high defini tion televisie). Bij het kabelbedrijf vindt men klachten uit de bevolking over de extra kosten die de ombouw voor de abonnees met zich meebrengt, niet terecht. „De mensen vragen zelf om meer kanalen. We kryg^n hier stapels brieven met verzoe ken om Fitmnet, Sportnet en noem al die programma's maar op." Niet alleen de eerste volwas senen, ook de eerste kinderen snuffelden gisteren alweer tussen de boeken in het nieu we onderkomen van het bi bliotheekfiliaal in Vlaartilngen- Holy, gevestigd in het pand van de voormalige Gruma. De verhuizing was hard nodig om dat het oude onderkomen al heel lang veel te klein was. Net als bij de centrale biblio theek In het centrum van Vlaardingen is ook dit gisteren geopende pand toegankelijk voor gehandicapten en telt het een aantal terminals waarop is te zien welke boeken er zoal zijn. Wfethouder Kees van der Windt (Cultuur) opent het ge bouw pas op 24 september of ficieel. Foto Gemt de Heus/Fötobureau Roet Dijkstra. Joyce Hofs tee demon streert één kan goed kleding ma ken, ik kan goed vlech- roto Fotobureau Roei Dijkstra 'Vlaardingen - „Ach, het is een hobby voor me. Ik doe het nu zo'n zeven jaar en het is een leuke bij verdienste." Ze is razendsnel met haar vin gers, de 40-jarige Joyce Hofstee uit Vlaardingen. Ze tovert dan, al vlechtende, bossen haar in een mum van tijd om tot prachtige coupes, zo toonde ze vorig en dit jaar op de vrijmarkt tijdens het recente Haring- en Bierfeest. Voor rijf gulden kun je haar op al lerlei manieren in laten vlechten. Dat kan iedere zondag op de bou levard in Scheveningen, waar ze dan staat, maar ook op feesten en braderieën kun je Joyce ai vlech tend vinden. Maar ook thuis ont vangt ze klanten, zij het minder. Bo Derek bracht de vrouw op het idee te gaan vlechten. „Ik zag haar in die film 'Ten', waarin ze haar haar in allemaal kleine vlechtjes met kraaltje1; had. Ie dereen wilde toen ook die vlech tjes en dat leek me wel leuk om te doen." Haar dochter diende als proefkonijn en na zes keer vlech ten had ze de haarsierkunst in grote lijnen onder de knie. Ter illustratie pakt ze uit een gro te tas vijf poppehoofden. Voor zien van pruiken. Het haar is op allerlei manieren gevlochten: een vlecht van links naar rechts, een staart van onder naar boven, het is allemaal mogelijk. „De mensen kunnen aldus opeen idee worden gebracht, maar als ze dat al zelf hebben doe ik dat ook. Met kraaitjes, linten, speldjes, al les kan ik. De één kan goed kle ding maken, ik kan goed vlech ten," zegt ze overtuigend. Joyce is niet meteen gaan vlech ten op markten en braderieën. „In het buurthuis De Pod was een fancy fair. Ik vroeg of ik daar mocht vlechten. Het geld dat ik daar verdiende ging uiteraard naar het goede doel," aldus de la chende vlecht-kunstenares. Daarna adverteerde de 40-jarige vrouw een aantal malen in de wijkbladen en al snel werd haar naam bekend in Vlaardingen en omstreken. „Al zo'n zeven jaar sta ik overal in Vlaardingen, Schie dam en Maassluis. Er komen zo als gezegd ook mensen naar mijn huis, maar dat zijn er niet zo veel." Zo'n tien a twintig mensen per maand komen naar Joyce voor haar vlechtkunsten. Voor vijf gulden krijgen ze een staart naar eigen wens. „Ze leren tege lijkertijd ook hoe ze zelf een vlecht kunnen maken. Zodat ze 't de volgende keer zelf kunnen doen. De meeste mensen willen hun haar laten doen voor een feest of een bruiloft." Dat ze snel is bewijst ze ook. Ze roept haar dochter bij zich en bin nen twee minuten heeft zij een mooie vlecht in haar donkere haar. Schiedam - Ria Huijken heeft definitief bedankt voor de func tie van contactvrouw voor de Rooie Vrouwen in Schiedam. „De naam Roc;e Vrouwen staat mij steed? meer tegen. Altijd maar die vrouwen die gekozen moeten worden om het vrouw zijn geeft ze in de onlangs ver schenen ledenkrant Voorwaarts van de Partij van de Arbeid aan als sterker gegroeide weerzin te gen de functie. „Ik dacht toen ik eraan begon dat het wel interessant was en dat ik er wel wat van zou kun nen opsteken. Maar dat viel zwaar tegen. Ik. was gewoon een postadres." Ria Huijken schrijft voorts ervan te balen dat ze zich door haar functie beperkt voel de in het maken van een vrije keuze. „Als er een persoon ge kozen moet worden ontmoet je vrouwen die je op een ledenver gadering normaal nooit ziet. Ik vind dat echt beschamend. Dus ben ik gewoon een geëmanci peerde PvdA-vrou w en niet lan ger een Rooie Vrouw." Vlaardingen - Wethouder me vrouw Agnes van Ardenne-van der Hoeven heeft zich de toorn op de hals gehaald van het Vlaar- dings Overleg Revalidatie (VOR). „We zullen acties gaan onderne men, want mevrouw Van Arden- ne is haar belofte niet nageko men," zegt een boze Eric Geraets, secretaris van het VOR. De CDA-wethouder beloofde be gin dit jaar de VOR te laten weten of er financiële compensatie mo gelijk is voor invaliden die finan cieel krap zitten en moeten gaan meebetalen aan de aanleg van een parkeerplaats voor hun deur. Maar op die toezegging is nog niets gevolgd, aldus Geraets. Invaliden moeten sinds begin dit jaar 575 gulden betalen voor zo'n parkeerplaats. De aanleg moet gezien worden als een door de ge meente geleverde dienst, luidt de argumentatie van het college van B en W en van de gemeenteraad. De VOR is ook boos omdat de wet houder het overlegorgaan niet heeft geraadpleegd over de be slissing om een eigen bijdrage van 575 gulden te vragen. „We zullen een aantal boze brieven gaan schrijven naar de gemeente raad en naar het college van B en W. Invaliden met een minimum inkomen kunnen onmogelijk zo'n bedrag voor een parkeer plaats op tafel leggen," aldus Ge raets. 8d ww nstwzHglnC op mandag t/mvri)<bC mi 18.00-19.00 nar Opzatarrfaf van 14.00 tot 18.00 air. Adressen en overige tel.ars. lie pagina A. Schiedam - De raadsfractie van het CDA heeft zich gisteren ook gemengd in de discussie over de 'affaire Van Kleef. In een open brief aan de leden van de Partij van de Arbeid, die zich morgenavond -1 De Rank over de kwestie bu ^en, spreekt de CDA-fractie haar ergernis uit over de onderling" discussie van de Schiedamse sociaal-democra ten. Verder wordt het onderzoek on der ambtenaren naar het functio neren van de wethouder veroor deeld en krijgen PvdA-raadsle- den het verwijt de sociale ver nieuwing te blokkeren. „In het belang van alle inwoners van Schiedam," schrijft de chris ten-democratische fractie zich ge noodzaakt te voelen haar uitdruk kelijke zorg aan de PvdA-leden kenbaar te maken. In de PvdA- raadsfractie is het 'complex van persoonlijke wanverhoudingen' zo groot geworden dat het tot poli tiek/bestuurlijke stagnatie leidt binnen de gemeente, meent het CDA Ook vindt ze, dat de be trouwbaarheid van de politiek en de waardigheid van raadsleden hierdoor in het. geding is. „In de eerste plaats staan wij ui terst negatief tegenover de wijze waarop prominente leden van uw partij via de media met hun colle ga's omgaan; de wijze waarop zij elkaar bejegenen is van buitenge woon laag allooi. Burgers mogen van raadsleden een zekere mate van waardigheid en respectvol gedrag verwachten, zeker waar het gaat om persoonlijke aspec ten," schrijft fractievoorzitter Daan Baart van de oppositiepartij onder meer. De werkwijze van de speciale on derzoekscommissie van de PvdA „waarvan nota bene twee college leden deel uitmaken" keurt het CDA 'ten sterkste' af. „Het gaat niet aan dat een enkele politieke partij op eigen initiatief onder ambtenaren een onderzoek in stelt naar het functioneren van een wethouder." De publieke handelwijze van de PvdA'ers staat volgens Baart haaks op de door fractievoorzitter Hans Bakker in december gefor muleerde hoofddoelstelling van het 'op gang brengen' van de soci ale vernieuwing. Baart: „Dit laat ste wordt door toedoen van PvdA- raadsleden daarentegen juist ge blokkeerd." Verder wijst de CDA-fractieleider op het gevaar, dat door het in dis- crediet brengen van de betrouw baarheid van de politiek en de ge meenteraad kiezers zich van de politiek afwenden „of hun toe vlucht nemen bij door u en ons ongewenste groeperingen". De 'uiting van onze ernstige zorg' schrijft Baart tenslotte, moeten de PvdA-leden zien als 'punt van oriëntatie' bij het bepalen van hun verdere koers. Vlaardingen - Inbrekers 1 huisgehouden in een woning aj de Van Hogendorplaan in Vlaar dingen, De bewoner ontdekte vannacht, bij thuiskomst, dat al- les was doorzocht. Ontvreemd: waren een videorecorder, fotoap.^ paratuur en een klok. Vermoede lijk is men ria een niet afgeslote achterdeur binnengekomen. Ingebroken is er ook in een kan toorpand aan de Jacob Güle- straat. Dat gebeurde in de nacht van zondag op maandag. Er bleek een ruit vernield en geluidsappa- ratuur en buitenlands geld weg- genomen. 0 Vlaardingen - Uit een auto, die geparkeerd stond aan de Rotter damseweg, zijn een auto-audioset en sportkleding gestolen. De. waarde ervan is 1200 gulden De diefstal vond gisternacht plaats Van de auto was een ruit ingesla- gen. Schiedam - Een 14-jange meisje uit Schiedam is gisteren op een zebrapad aangereden door een bus. Dat gebeurde op het Broers- vest. Ze dacht ten onrechte dat de: weg vrij was waarna ze overstak Het meisje liep letsel op. Schiedam - Tijdens een controle op de Parkweg in Schiedam heefl de politie gistermiddag twee bromfietsers aangehouden die een opgevoerde brommer reden De voertuigen zijn meegenomei naar het politiebureau. Schiedam - Op drie plaatsen m Schiedam is in personenauto's in gebroken om radio-cassettespe lers te stelen. Dat gebeurde opè Mgrs. Nolenslaan, de Wattstraai en de Couwenhovenstraat. Aan de Voorhavenlaan werd een vrachtwagen opengebroken Daaruit verdween een brandblus- Maassluis - Een crossmotor, die vorige week van een Maassluizer werd gestolen, is teruggevonden op een aanhanger in de Wouwer- manstraat. Omdat hij m de weg stond, zetten werknemers van een bedrijf de aanhanger tydehjk in een garage. Ze vergaten de va gen daar echter weer uit te halen. Dat gebeurde pas een paar dagen later. Bij onderzoek bleek dat de aan hanger was gestolen in Den Haag De motor verdween vorige wees toen de eigenaar het voertuig wi de verkopen en meegaf aan eei onbekende voor een proefrit, Dé politie vermoedt dat de dief de motor wilde meenemen op de aanhanger, maar daar op het laat ste moment van af zag. Vlaardingen - De bewoners van de verzorgingstehuizen in Vlaar dingen krijgen allemaal gratis shampoo. De gift is afkomstige het drogisterijbedrijf Cency, dat kort geleden de vijftigste zaak heeft geopend. Wethouder Aart Kool zal vrijdag het cadeautje voor de Vlaardinsge ouderen in cpitvangst nemen. Voor de klanten in de winkels heeft Cency-directeur Jan Ander son ook een presentje klaarlig gen. Vlaardingen - De Stichting Veer diensten 'Nieuwe Maas'uit Vlaar dingen kampt met personeelspro blemen en geldgebrek. Daarom kijken burgemeester en wethou ders uit naar werknemers voor® veerdienst bij de banenpoolers de sociale werkvoorziening. Het vervoersbedrijf is zeven j&' geleden opgericht als een prop voor werklozen. Sindsdien is h* een florerend bedrijf. In de eerst* rijf jaar zette de 'Nieuwe Ma® ruim 700.000 passagiers over. De veerdienst is echter nel steeds afhankelijk van finance injecties van omliggende meenten. v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1