Waterweg IT 'Wmdmill-terreln' met arseen vervuild wmi mmé 'Ik sliep maar drie uur dus ik ben met nachtdienst opgehouden' D66-wethouder wil snel eind aan de 'affaire Van Kleef Herkomst vervuiling onduidelijk; grond moet afgegraven Steun voor klagende omwonenden stomerij Kamerlid: geen behoefte aan nieuwe vuilstort Bus niet over de vluchtstrook Deel Brielle zonder water Onbekende vrouw uit Rotte gered Fietser (83) op rijksweg Gemeenteraad hoopt op afblazen kort geding 't Ambacht vol grommende 'dieren' Wy wmm E FABER Auto over kop jiu-jitsu tae-kwondo aerobic-beatballet recreatie- en wedstrijdjudo peuter- en kleuterjudo fitness sauna en snelbruiner caüanetics Rotterdams Dagblad Woensdag 18 september 1991 Dordrecht - Er is landelijk gezien helemaal geen be hoefte aan nieuwe stortplaatsen. Dat blijkt volgens het Tweede Kamerlid W. WÜlems (Groen Links) uit een pas verschenen rapport van het zogeheten Afval Overleg Orgaan. Daarin staat volgens WiUems dat, wanneer er niets wordt gedaan aan het beperken van de stroom afval, er in 1995 toch twee miljoen ton aan stortcapaciteitvrij beschikbaar is. Willemse voerde gisteravond het woord tijdens een bijeenkomst van zijn partij in Dordrecht Aanleiding voor de bijeenkomst was de mogelijke komst van een definitieve opslagplaats (DOP) in de Dordtse Merwedehaven. Willemse toonde zich geen voor stander van de komst van nieuwe opslagplaatsen. Anders wordt er namelijk nooit begonnen met be perking van het afval en het hergebruik," stelde hij. Zoals bekend kampt de provincie Zuid-Holland met een overschot aan. afval, Jaarlijks komt er in deze provincie 7,5 miljoen ton afval vrij. In november '89 kwamen het Dordtse gemeentebestuur en de provin cie overeen dat de (vervuilde) Derde Merwedehaven in principe gekocht kan worden door de provincie, waarna er een vuilstort ingericht kan worden. Naar verwachting zal de Dordtse gemeenteraad in oktober het definitieve besluit over de komst van de vuilstort nemen. Tegen de komst van de DOP zijn zo'n duizend bezwaarschriften ingediend. Met name omwonenden zijn bevreesd voor overlast, schade aan de omgeving en risico's voor het milieu. Rotterdam - Rijden op de vluchtstrook kan flinke, tijdwinst opleveren voor de bus, maar voor de regio Rotterdam is deze manier van file-ontwijken niet ge schikt, Tot deze conclusie komt de busonderneming Westnederland. In samenwerking met de ANWB, de SWOV en het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft ver voersonderneming door het bureau Goudappel Cof- feng een onderzoek laten doen naar het gebruik van de vluchtstrook door de bus. Bij het knooppunt Ou denrijn bij Utrecht, waar het experiment werd uitge voerd, bleek dat de bus over een traject van achthon derd meter een tijdwinst van een halve minuut tot tweeëneenhalve minuut kon boeken. Uit de proef, die nog steeds loopt, blijkt dat de passa- giers en chauffeurs tevreden zijn over rië gang van zaken. Ook blijkt dat de verkeersveiligheid er niet door in gevaar komt. Toch ziet Westnederland de bussen in de regio Rot terdam niet binnenkort over de vluchtstrook rijden. „Dat ligt voorlopig niet voor de hand," zegt B. A. Jon- gerius, hoofd Vervoersontwikkeling van Westneder land. „Op delen van de weg waar we intensief rijden kunnen we met deze methode in de regio Rotterdam nauwelijks tijdwinst boeken," meent hij. Op sommige plaatsen In ons land mag de bus al over de vluchtstrook om files te omzeilen. Archieffoto Brieile - Het zit de inwoners van Brielle de laatste dagen niet mee. Moesten ze het gisteren doen zon der bussen, omdat het openbaar vervoer op heel Voome-Putten plat lag, vanochtend hadden ze geen water. In de binnenstad kwam niet of nauwelijks wa ter uit de kraan. De oorzaak was gelegen in een lek in een zestig centimeter wijde aanvoerleiding, waar door het drinkwaterleidingbedrijf genoodzaakt was het water af te sluiten. Weliswaar loopt er nog een tweede transportbuis naar Brielle, vanaf Oostvoor- ne, maar daar loopt momenteel weinig water door omdat er reparaties aan worden uitgevoerd. De lekkage werd omstreeks om middernacht ont dekt door het waterleidingbedrijf, toen de druk in de aanvoerbuis plotsklaps wegviel. Onderzoek wees uit dat in de buurt van een van de jachthavens ten noor den van Brielle het water uit de pijp spoot. De Geu zenstad kwam echter niet blank te staan: het water, dat bovendien toch al snel werd afgeslotenliep zo de haven in. Wat er precies met de leiding is fout ge gaan, kon woordvoerder Baldus Hagenbeek van het Rotterdamse drinkwaterleidingbedrijf vanochtend nog niet zeggen. De waterleverancier begon begon vannacht meteen met het herstellen van de schade. In afwachting van reparatie van het lek, wat waarschijnlijk tot bet eind van de komende nacht of morgenochtend zal duren, werd een 'by-pass', een omleiding langs het gat, aan gelegd. Omstreeks negen uur vanochtend besehik- ten de Briellenaren weer over water, dat in eerste in stantie alleen nog wat bruin was omdat er roest meekwam. Rotterdam - Een nog onbekende vrouw is gister middag om ongeveer vijf uur bij de Zaagmolenkade in de Rotte gevallen. Een paar voorbijgangers spron gen in het water en wisten haar van de verdrinkings dood te redden. Ze werd meteen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Dijkzigi De politie heeft geen enkel idee wie de vrouwis, om dat ze geen papieren op zak had. Het gaat om een on geveer 60-jarige vrouw, fors postuur, bol gezicht, zwart/grijs krullend haar, een meter zestig lang. Ze droeg een rood/paarse jurk, een zwarte legging en blauwe sloffen. Aan de linkerhand droeg zij een goudkleurige ring met een camee. Wie deze vrouw kent kan contact opnemen met de politie, telefoon nummer: (010) 4243210. Vlaardingen - De Vlaardingse politie heeft gister morgen een 83-jarige fietser van rijksweg 20 ge haald. De man reed op de linkerbaan en had niet in de gaten dat hij op een snelweg zal. Hij was via een secundaire weg op RW 20 gekomen. De politie heeft de man, met fiets, thuis afgezet. Vlaardingen - Het'Windmill-ter- rein1 aan de Westlandseweg in Vlaardingen is ernstig vervuild. Er is arseen in vrije hoge concen traties aangetroffen, waarvan de herkomst onbekend is. Het college van B en W heeft be sloten dat er een saneringsplan voor het gebied moet worden ge maakt. In afwachting daarvan is het vervuilde gedeelte van het terrein met hekken afgezet. De arseengrond is hoogstwaar schijnlijk aangevoerd tijdens op hogingswerkzaamheden, aldus een woordvoerder van de ge meente. Dat moet zo'n vijftien a twintig jaar geleden 2ijr» gebeurd, toen er nog niet op vervuiling van grond werd gelet Dat dit nu wel gebeurt, wordt be wezen door de vondst op het 'Windmill-terrem'. De gemeente heeft het plan aldaar, en op de rest van het 'Hoogstad-terrein', gelegen tegenover het Kolpabad. kantoren en bedrijven neer te zet ten. Voorafgaand daaraan is alle grond een paar maanden geleden onderzocht. De uitkomst van dat onderzoek was dat alle grond, met uitzonde ring van het vrij grote terreinge deelte bij het voormalige recrea tiegebouw van Windmill, schoon is. Maar voor het vervuilde ge deelte geldt dan wel de zogeheten C-waarde. Die waarde wordt genoemd in de Intenmwet Bodemsanering en betekent dat er gesaneerd zal moeten worden. Maar omdat er op de grond geen woningen ko- men denkt de gemeente dat wed te kunnen beperken tot een deeltelijke afgraving. De kost*, daarvan worden verwerkt in het inrichtingsplan voor het geiaed De verwachting is dat het v® marginale invloed ral zijn opfc prijzen. Door Ben van Haren Schiedam - Wethouder Adn Reijnhout van D66 vindt dat de PvdA snel een einde moet maken aan de 'affaire Van Kleef. Hij hoopt dat zijn PvdA-collega Hans van Kleef terugkeert op de zesde etage van het stadskantoor, maar vindt dat er in ieder geval spoedig iets moet gebeuren om zijn colle ga Bart de Leede (Groen Links) van zijn dubbele portefeuille te verlossen. Desnoods door tijdelij ke vervanging. „De Leede werkt zich momenteel een ongeluk. Hij doet zijn uiterste best maar bij zo'n langere afwe zigheid van een collega wordt toch de bestuurskracht aange tast. En dat kunnen we eigenlijk niet hebben. Voor het echt goed op poten zetten van een nota Soci ale Vernieuwing is bijvoorbeeld nauwelijks tijd te vinden." Juist het uitblijven van die nota is aanleiding geweest voor het con flict binnen de PvdA. Hierom werd het functioneren van wet houder Hans van Kleef onder werp van discussie en zelfs van onderzoek van een speciale com missie van de PvdA-fractie. De wethouder is lopende dat onder zoek met maagklachten naar huis gegaan. Hij wil pas terugkeren als de werkomstandigheden zo zijn aangepast, dat herhaling hiervan is uitgesloten. Een commissie van de PvdA werkt hier nu aan onder leiding van oud-fractie- voorzitter Gé Brouwer. Reijnhout wil best begrip opbren gen voor deze beslissing van de PvdA-fractie. „Maar het kan met eeuwig duren,", zegt hij. „Als er nog geen oplossing in zicht is moet bijvoorbeeld de vervanging anders geregeld worden. De wet biedt zelfs de mogelijkheid om een formele tijdelijke plaatsver vangend wethouder aan te wij zen. Ik vind dat we dit snel in het college moeten bespreken." De D66-wethouder, die net als De Leede geweigerd heeft vragen van de PvdA-onderzoekscommis- sie te beantwoorden, vindt het voortbestaan van het conflict bin nen de PvdA met bevorderlijk voor de door de coalitie van PvdA, D66 en Groen Links gewenste verbetering van het contact tus sen bestuur en bevolking. Over de op Van Kleef uitgevoerde aandrang om snel met een breed gedragen nota Sociale Vernieu wing te komen, zegt hij: ..In te korte tijd wordt er teveel ge vraagd." Samenwerking De lijsttrekker bij de laatste raadsverkiezingen van het zo suc cesvolle D66 ziet het liefst een ge zonde Van Kleef terugkeren. „Wij hebben goed kunnen samenwer ken tot nog toe," zegt Reijnhout. Hij meent wel. dat het een moei lijke opgave wordt voor zijn PvdA-collega. „De uitgebreide discussie in de pers komt een ren tree van Van Kleef uiteraard niet ten goede. Hij heeft onheroepe- lijk aan prestige ingeboet en zal dus steun nodig hebben." Reijnhout ontkent dat hiervoor de samenwerking binnen het col lege onvoldoende zou zijn, zoals het eerste rapport van de onder zoekscommissie van de PvdA sig naleert. Vanavond vergadert de afdeling Schiedam van de PvdA vanaf 20.00 uur in De Rank, eerst open baar over de WAO-kwestie en la ter besloten over Hans van Kleef. Maassluis - Rechter mr. L. De Bruin kan vrijdag uitspraak doen in het kort geding, dat de Onder nemers Federatie Maassluis (OFM) twee weken geleden tegen de gemeente Maassluis aanspan de, maar politiek Maassluis hoopt dat het niet zover zal komen. Ver schillende politici deden gister avond in de gemeenteraad een oproep aan de middenstanders het niet zover te laten komen. De raad wees gisteravond het par keerterrein achter de Nieuw- straat aan als de nieuwe lokatie voor de weekmarkt. En dat is te gen het zere been van de midden standers die blijvend omzetver lies vrezen omdat er minder men sen naar de Markt zullen komen, waar de markt vroeger was. Reeds op voorhand eiste de OFM veertien dagan geleden een rech terlijke uitspraak over de terug keer, ook al omdat wethouder Timmermans dat indertijd be loofd zou hebben. Gisteren besloot de raad er een onderzoek naar die omzetverlie zen komt PvdA-raadslid Pieter Hoogenraad zei daarbij wel dat hij 2ich niet kan voorstellen dat de raad alsnog op haar beslissing terugkomt. „Wij zijn geen Bana nenrepubliek. Uit het door bu reau Compron ingestelde onder zoek blijkt, dat de verplaatsing geen invloed heeft op de koop stromen." WD-fractieleider John Scheerstra weigert het onderzoek naar de koopstremen te zien als een fopspeen in de richting van de winkeliers, „Als blijkt dat er inderdaad sprake is van enorme omzetverliezen, dan moeten we de zaak serieus heroverwegen." VAT) en D66 zijn voorstander van het zogenoemde Markt-Plussce- nario. In dit plan vinden de mees te kramen een plekje op de Markt, De resterende handelaren zouden kunnen worden verdeeld over verschillende lokaties in de directe omgeving. -Cc TBf -cc - Nee, ze zijn niet gevaarlijk. Ze bijten niet. Het zijn ook geen echte beesten, maar kinderen die als gevaarlijke en onschuldige dieren verkleed zijn. Kinderen van de Vlaardingse basisschool 't Ambacht, om precies te zijn. De leerlingen zijn ook niet zomaar verkleed. De school bestaat zestig jaar, vandaar. In dat verband wenft er op school met een aantal thema's gewerkt en één daar van is 'dieren'. Foto Gerrrt de Heus/Roel D»]ksïra DoorLoesElshof Vlaardingen - Raadsleden van verscheidene fracties zeggen be woners van de Vettenoordsepol- der steun toe in hun protesten te gen de overlast, veroorzaakt door wasserij Lips in deze wijk. J. Ju- melet (CDA) zal het college vra gen met de bewoners in overleg te gaan. A Attema (PvdA): „Het is duidelijk dat zo'n stomerij niet in een woonwijk hoort." Gisteren in het buurthuis van de Vlaardingse wijk Vettenoordse* polder informeerden 'gedupeer den' de plaatselijke politici over de problemen met Lips. De was serij veroorzaakt ontoelaatbare geluidshinder, nevel en stank in de wijk, vinden de omwonenden. Lips moet weg en op de vrijko mende ruimte horen nieuwe wo ningen, zoals was vastgesteld in het bestemmingsplan uit 1986. Hiervoor heeft de bewonerscom missie al eerder een plan opge steld. Een greep uit de klachten: 's Mid dags 'doucht' iedereen gratis door neerslaande stoom uit de (ver geefs) verhoogde pijpen. „Zoute regen, lijkt me goed voor de ha ring, maar niet voor de plantjes," meent een bewoonster. Er hangt vaak een ammoniak- en 'luier'- lucht. Milieurapporten van de ge meente bevestigen dat er een 'on schuldige' uitstoot is van chloor- bleekloog en natriumbisulfiet. Vanwege de hoge temperaturen staan de ramen in het bedrijf open. Vanaf zeven uur 's och tends zorgt het lawaai van machi nes en radiomuziek in de omlig gende woonhuizen voor irritatie en wanhoop. „Ik had een tijd nachtdienst, maar daar ben ik mee opgehouden. Vanwege de herrie overdag kon ik hoogstens drie uur slapen. Als je belt of de radio zachter kan, zeggen ze: 'bel de politie'. Dat doe ik, even helpt het, maar binnen een uur staat het apparaat weer hard," ver zucht iemand, Gewillig maken vertegenwoordigers van D66, CDA PvdA, GPV en SP hun aan tekeningen. „Soms zijn er harde knallen," vervolgt een nerveus rokende dame, „op een keer dacht ik zelfs dat Shell was ontploft, Bovendien hoor je de hele dag door, met de ramen dicht: 'Telefoon voor Erik, telefoon voor meneer Hendriks." „Toestel drie," vallen anderen haar in koor bij. „De vraag is: hoe kom je er als ge meente zo goedkoop mogelijk vanaf," verzucht A. Attema (PvdA). Lips heeft tot nu toe ieder aanbod te verhuizen naar het in dustriegebied afgewezen, Het is voor Vlaardingen niet financieel haalbaar Lips uit te kopen. Een mogelijk dwangmiddel van de ge meente is het weigeren van be- drijfsuitbrcidmg, waarvoor Lips binnenkort een aanvraag zal in dienen. De bewonerscommissie heeft al verscheidene malen via juridische weg geprobeerd Lips weg te krijgen, maar tot nu toe hielp niets. R. Poppe (SP) spreekt de bewoners moed in: „Die juridi sche strijd is verschrikkelijk moeilijk. Blijf daarom Lips ook gewoon constant lastigvallen, blijf ouwehoeren. Dat is de enige manier." IngeKtncWxi mededeling Varia H. v. Kooij showroom Oosiha venkade 14 Vlaardingen 4343213 De vier gewonden, die gisterochtend vielen bij een verkeersongeluk op rijksweg 20, wa ren allen inzittenden van het voertuig, dat pal achter NS-station Schiedam/Rotterdam- West bij een invoeg manoeuvre over de kop sloeg. Het ongeluk gebeurde even voor tienen toen de bestuurster op de zeer drukke rijks weg aarzelde bij het invoegen. Uiteindelijk schoot zij de rijksweg op toen een chauf feur op de rechterbaan een gaatjè liet vallen tussen twee vrachtwagens. In plaats van in te voegen op de rechterbaan zwenkte zij met haar voertuig direct door naar de mid delste rijstrook. Daar schampte zij de auto, die na een inhaalmanoeuvre op de linker baan juist op de middelste rijstrook wilde terugkeren, stuurde In paniek naar rechts en vloog met de auto over de kop. De moeder van de bestuurster, die bij de duikeling half uit de auto vloog, is met ern stig letsel opgenomen in Dijkzlgt. De drie andere Inzittenden werden eveneens over gebracht naar het ziekenhuis, maar konden na behandeling huiswaarts. De politie zoekt getuigen. Ingszondan mededeling Lange Haven 41 Schiedam Telefoon 4269550 Al meer dan 20 jaar een begrip in Schiedam. Uw adres voor: Bel of kom even langs voor informatie: 4269550.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1