Waterweg 15 'Dwarsliggers brengen centrumplan in gevaar' 'Vlaardingse haven is van bovenaf een slootje' VEILING 50-jarige 'Heer van stand' bezoekt Schiedam Carnavailers zoeken dansmariekes Popschool heeft nog plaats voor drummers Vervolgcursus voor sociale vaardigheden Voorlezen uit kinderboeken Doublet start met wintercompetitie Driemaasstede verlegen osn vrijwilligers Boekenmarkt in jeugdbieb Cursus Pools Mtk Wethouder Ranshuijsen waarschuwt middenstand voor vertraging en kostenstijging partij gereedschappen; audio video; huishoudelijk: siervoorwerpen; Veilingbedrijf Van der Kiip Rotterdams Dagblad I Dinsdag 24 september 1991 I RW Schiedam Carnavalsvereniging de Rietzeilers lijkt na dit jaar het zottenfeest te hebben overgeslagen, op de 'elfde van de elfde' extra goed your de dag te willen komen. -Ku de voorbereidirujÉpPiiddels zijn begonnen, zoekt men enkele zwfWmihokes die het gevolg van de nieuwe carnavalsprins willen versterken. Voor in formatie en aanmeldingen kan men bellen ina 17.00 uur) met Astrid Verwaal. Telefoonnummer: 4734942. Over het aantal aangemelde gitaristen heeft de op 12 september aan het publiek gepresenteerde Pop- school Schiedam niet te klagen. De inschrijving van drummers daarentegen valt tot op heden nog tegen. Voor de op donderdag 3 oktober te starten lessen kan de popschool nog enkele slagwerkers gebruiken. De drummers die willen deelnemen aan de nieuwe op leiding voor amateur-popmuzikanten dienen zich echter wel zo snel mogelijk in verbinding te stellen met de popschool (4269680). Voor hen die in het dagelijkse leven vastlopen in be paalde situaties, bijvoorbeeld bij sollicitatiegesprek ken of in werksituaties, start 30 september de ver volgcursus 'sociale vaardigheden' bij de Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam. Het betreft iu bij eenkomsten op maandagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Deelnemen kost 35 gulden. Info: 4731033. Programmeerwedstrijd Wie schrijft het origineelste computerprogramma? Computer Club Schiedam is daar erg nieuwsgierig naar, want zij heeft een programmeerwedstrijd uit geschreven waarbij programma's beoordeeld wor den op hun originaliteit. Het maakt niet uit voor wel ke computer het programma geschreven wordt. De juiyleden beschikken over een P.C.. een Commodo- re-64 en een Amiga. Ais hel programma voor een an dere computer geschreven is dient de maker het op één van de bijeenkomsten voor 14 maart aan de jury te demonstreren. Inleveren kan tijdens alle bijeen komsten. Graag de naam. adres en telefoonummer op de discette vermeiden. fi'oor meer informatie kunt u terecht bij het nummer 4716599. Vlaardingen Drie kinderboekenschrijvers(siers) lezen 7 oktober. op uitnodiging van Boekenhuis Den Draak, voor uit hun werk in de Stadsgehoorzaal. Twaalf scholen komen met hun leerlingen luisteren. De schrijvers Koos Meinderts, Hans Hagen en •schrijfster Anne Takens zullen voor en na hun voor lezen hun boeken signeren en vragen beantwoor dden. Wie bridgend de winter door wil kan op vrijdag 27 september beginnen. Dan start bridgeclub Doublet '91 namelijk haar wintercompetitie. De wedstrijden zijn elke vrijdagmiddag in wijkcentrum Holy aan de Aristide Briandring 90 en beginnen om 13.15 uur. Lid worden van Doublet '91 kan voor dertig gulden per jaar en het inschrijfgeld voor de competitie be draagt tien gulden. Verpleeg- en reactiveringscentrum Driemaasstede zit verlegen om vrijwilligers die graag met oudere mensen omgaan, niet bang zijn voor hun problemen -e'fi enkele uren per week beschikbaar zijn. Men ;zoekt gastvrouwen- of heren die patiënten willen be zighouden in de afdelingshuiskamers, mensen die -willen assisteren bij het zangkoor, intern vervoer, ••het vervaardigen van aangepast spelmatriaal en het (naken en presenteren van patiënten-radioprogram ma s. Tevens kan men enkele aktiviteitenbegelei* ders gebruiken De belangstellenden krijgen vooraf voorlichting over het verpleeghuis en kunnen deelnemen aan verschillende cursussen. Voor meer informatie kan men bellen met mevrouw A.G. de Jong. telefoon 010-4278199. Maassluis Ter gelegenheid van de kinderboekenweek die van 2 tot 12 oktober wordt gehouden, organiseert de jeug dafdeling van de openbare bibliotheek zaterdag 28- september voor de vierde achtereenvolgende maal een boekenmarkt met bekende jeugdauteurs. De ..gasten Thea Beekman, Els de Groen, Len Munnik, Haiii Gur, Annemie en Margriet Heymans, Mieke ...van Hooft en Jaques Vriens lezen voor uit eigen iwerk, beantwoorden vragen en signeren hun boe- :.'ken. De boekenmarkt wordt om 10.30 uur officieel geo pend door wethouder Snoeck-Schuller. Maasland De Pools-Nederlandse Kulturele Vereniging begint vandaag met taalcursussen Pools in het diensten centrum aan de Hammerdreef. Deze cursus in Maas land is de enige in deze Oosteuropese taal die in het Westland en omgeving wordt gegeven. 1 Behalve voor beginners is er ook een cursus (van 25 lessen van anderhalf uur) voor gevorderden. Onder- ;Wijs wordt gegeven in kleine groepen en het lesma- -teriaa] is Nederlandstalig. Inlichtingen en aanmelding bij de docente: K. Tim- ,mer-Lubaczweska (070-3913109 Redactie Waterweg: Jan Boolster Ben van Haren Peter de Lange Ca rel van der Velden Brede Haven straat 6 3131 BC Vlaardlngen Postbus 4008 3130 KA Vlaardlngen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 'Elke dag het gevoel dat ie op vakantie bent. Foto Roel Dijkstra Door Peter de Lange Dick Borst woont op de 19e ver dieping van de Bolder, de hoog ste flat van Vlaardingen aan de Columbusstraat op het haven hoofd. „Wij hebben altijd begane grond gewoond, in een rijtjeshuis, en we zeiden: als we ooit verhuizen willen wc of helemaal vrij, of zo hoog datje over alles heen kijkt. Het is dus 't laatste geworden en dat was vooral voor mij nogal wennen, want ik heb hoogte vrees. In 't begin durfde ik hoog uit één meter het balkon op, en dan voelde ik met gestrekte arm of het ijzeren hek 't we! hield. Wonder boven wonder heb ik die panische angst overwonnen. We zijn beiden bezeten van dit uitzicht. Het klinkt misschien gek. maar elke dag heb je weer het gevoel dat je op vakantie bent en in een hotel zit. Je zal zeggen: en al die industrie dan aan de overkant? Dat is wel zo, maar gek: bang of zo word je daar niet van. Ik kan ook de andere kant uitkijken. Als ik op de hoek van de bank zit zie ik Delft, de to- ren van Overschie en de vliegtui gen die op Zestienhoven landen. Met de verrekijker kan ik de au to's over de Van Brienenoord- brug zien rijden. En je hebt de rivier met al z'n vertakkingen, dat blijft ook fas cinerend. Dat beeld is zo wissel vallig, pas sinds ik hier woon be sef ik de enorme omvang van de Rotterdamse haven. En wat ze over het water vervoeren! Alle mogelijke en onmogelijke vracht. Tussen de pleziervaartui gen zie je opeens een onderzeeër varen. Je raakt vertrouwd met de scheepvaart, met de gebruiken en manoeuvres van de sleep dienst, je krijgt bewondering voor het vakmanschap van die mensen. Je raakt nooit uitgekeken. Toen we hier pas woonden zaten we hele dagen bij het raam. Je stond zuchtend op, je baalde ervan als je nog wat moest gaan doen. Het is een frappant panorama, het laat je niet los. 's Avonds zie je miljoenen lichten. Gigantisch gewoon. Sprookjesachtig. Ook een rare gewaarwording is datje de stad in z'n ware propor ties gaat zien. De haven is boven af een slootje. En je komt tot de ontdekking dat Vlaardingen heel groen is. Ik sta vaak achter, naar de Broekpolder te kijken. Dat is een groot contrast met de industrie die je uit de woonka mer ziet. Door die twee tegen hangers kan je zeggen datje hier het mooiste uitzicht hebt van heel Vlaardingen. In iedere ka mer is het weer anders. Als ik 's morgens uit bed stap, zie ik Rot terdam liggen. Het is soms ook handig dat je zo ver kan kijken. Toen ik nog mu ziekles gaf in Pernis zag mijn vrouw me met m'n fiets de Bu- taanweg oprijden. Dan dacht ze: dan heeft-ie het pontje van zo* en zo laat, en dan kon ze de aardap pelen opzetten." Door Ben van Haren Vlaardingen - Niet meer eind van dit jaar maar zeker wel be gin volgend jaar kan met de tachtig miljoen gulden vergende modernisering van het Vlaardingse centrum begonnen wor den. Daarvan is coördinerend wethouder John Ranshuijsen overtuigd. „Maar dan moeten wel alle zittende middenstan ders meewerken," voegt hij er lichtelijk bezorgd aan toe. De PvdA-wethouder, die als be heerder van de portefeuilles Fi nanciën en het Grondbedrijf de onderhandelingen van de ge meente leidt, hoopt eind deze maand met project-ontwikkelaar MultiVastgoed knopen door te kunnen hakken. „Aan ons zal het in ieder geval niet liggen en ook MultiVastgoed is nog steeds en thousiast over dit voor Nederland unieke plan." De projeetontwikkeiaar en de ge meente hebben een overeen komst gesloten waarbij de ge meente het voornemen heeft al zijn eigendommen op het Lies veld (inclusief de winkels onder het viaduct) te verkopen aan Mul tiVastgoed. dat dan tevens de erf pacht van de grond voor vijftig jaar afkoopt. Hij telt daarvoor bij elkaar 20'miljoen gulden neer. De ontwikkelaar verplicht zich bovendien tot modernisering van het gehele Liesveld, tot overname van de huurders en schadever goedingen volgens vooraf met middenstandsorganisaties over eengekomen regelingen. „Het gemeentelijke bouwplan heeft, inclusief de laatste in de Parkeernota vastgelegde wijzi ging van één in plaats van twee parkeergarages, de instemming van MultiVastgoed. C"k heeft verreweg de meerderheid van de bedrijven op het Liesveld inmid dels goedkeuring gehecht aan zijn verhuizing,, een huurprij saanpassing of schadevergoe ding. Natuurlijk is en wordt nog daarbij oprechte zakelijke strijd geleverd. Verder speelt een rol de keuze van ieders nieuwe plek in het verbouwde centrum." Stagnatie Ranshuijsen gaat verder: „Zoals ik zei, heeft de door ons en Multi Vastgoed ingehuurde onderhan delaar het overgrote deel van de problemen getackeld. Toch dreigt er nu stagnatie omdat er dwars liggers zijn." De wethouder maakt zich een beetje boos over de obstakels, die nu nog opgeworpen worden. „De middenstand heeft jarenlang ge roepen: gemeente doe wat aan het centrum. Nu hebben we''zon bij zonder plan van "de grónd kührien tillen en zijn er winkeliers,-die met onredelijke eisen komen. Om zo'n unieke operatie als, dit modemiseringsplan is,ook te doen slagen is medewerking van iedereen nodig. Eind deze maand moeten we met MultiVastgoed beslissen of we doorgaan «met het plan of niét. Dan móet ér dusgéen onzekerheid meer zijn. Er is nog wel een groepje winkeliers dat moeilijk doet over het aangebo den prijskaartje." Ranshuijsen waarschuwt: „Zij doen er verstandig aan snel tot za ken te komen, want verdere ver traging kan leiden tot stijging van de bouwkosten. Dat moet natuur lijk worden vermeden. Wij stellen echt alles in het werk om te voor komen dat de gehele uitvoering van het plan noodgedwongen moet worden afgeblazen omdat een enkeling niét wil meewer ken." Op dit moment zou er volgens de wethouder één winkelier zijn „die zijn machtspositie misbruikt". „Het gaat om een middenstander, die op een cruciale plek voor de uitvoering van het plan een be drijf heeft en eisen op tafel heeft gelegd die op geen enkele manier als redelijk zijn te bestempelen. We hebben het van alle kanten la ten bekijken en iedereen is het er over eens dat hier sprake is van onredelijke vertangens. Rechter Juristen hebben me ook verze kerd, dat in het uiterste geval met succes bij de rechter aangeklopt zou kunnen worden om een ver- df te dwingen.. Dat willen we eig- 'ijk vermijden, ook al omdat het eJxa' tijd en geld kóst. Daar om heb ikzelf geprobeerd met be trokkene in contact te komen, maar zelfs 'op de vraag wanneer een ontmoeting hem gelegen komt, biyftiael antwoord i Het', gevaar, bestaat nu dat hier door de uitvoering van het mo derniseringsplan vertraging op ioopt, ja zelfs op. de tocht komt te staan. De gemeente loopt daarbij volgens Ranshuijsen geen risico van schadeclaims. „Neen, dat is allemaal afgedekt. Het wordt alleen moeilijker om eind deze maand met MutiVast- goed af te spreken om door te gaan terwijl de middenstand, wij als gemeente en de project-ont wikkelaar dat juist zo graag wil len." Ingezonden mededeling Or ionderdagavond 26 september zal door Veicrgbedrijf Van der Klip t.o.v. Gerechts deurwaarderskantoor Fonteyne, Dolk en Knuppe bij opbod worden geveild o.a. compressoren en luchtgereed- schappen, boormachines, slijpmachi nes, vlakscbuurmachines, bandschuur- machines, decoupeerzagen als ook electrische en CO-2 lasapparatuur. daarnaast ook veie soorten handge reedschappen, kolomboormachines en lintzagen. tevens gaat er stereo-apparatuur onder de hamer waaronder stereotorens, los se cd-spelers, stereo-boxen, autora dio's, hoofdtelefoons, walkmans, ktv's (nieuw en gebruikt) en videorecorders ook magnetrons, stofzuigers, koffiezet apparaten. strijkijzers, tosti-apparaten en ander electrisch huishoudelijke ap paratuur, tafelcassettes etc. zal per stuk ter tafel worden gebracht. siervoorwerpen van porselein, kristal, etc., klokken, Chinese vazen, delfts blauw en verlichting. Alles wordt met 1 jaar volledige garantie ge veild. De veiling wordt gehouden in: De Triangel. Fransenstraat 14 te Vlaardingen. Kijk uur 18.00 uur Aanvang veiling 19.00 uur Dorpsweg 6, 4245 KP Leerbroek Telefoon: 03459-696 Telefax: 03459-942 Door Jan Booister Schiedam - Heer Fanth Mzn. noemde hem ooit onomwonden 'een kwast', regisseur Onderden steen gebruikte vergenoegd de omschrijving 'dikke zemel', krui denier Groot grut meent dat hij onophoudelijk de belangen van de middenstand verwaarloost en markies de Canteclaer is ook niet altijd over hem te spreken. Wat heet, parbleu! Maar in Schiedam zijn ze maar wat blij met zijn komst: Ollie B.Bommel, heer van stand, komt naar Jeneverstad. Als u begrijpt wat ik bedoel. Niet in eigen persoon uiteraard, daarvoor heeft Heer Bommel geen tijd. Goed, de Pierrace mag dan al lang geleden gewonnen zijn en De Bovenbazen houden hem niet meer bezig, evenmin als de Pronen, De Weetmuts of Het Vergeetboekje, maar andere avonturen vergen zijn gewaar deerde aandacht. Vandaar dat Eyso Toonder, zoon van Tom Poes-schepper Marten Toonder, donderdag 10 oktober acte de presence zal geven in Schiedam om de tentoonstelling Harr Wieg man: „Zonder meer nateke nen was er niet bij." Foto Roel Dijkstra '50 jaar Ollie B.Bommel en Tom Poes' te openen in wijkgebouw De Blauwe Brug. Want het was in 1941 dat Heer Bommel in De Telegraaf debu teerde met zijn avontuur Tom Poes ontdekt het geheim van de blauwe aarde', een verhaal dat op vindingrijke wijze bedekte kri tiek uitte op de Duitse bezetter, aldus expositie-organisator Jan Kemps. De Bommel-tentoonstelling is on derdeel van het stripevenement 'Strips...daar teken je voor!!!' dat in de maand oktober op vele plaatsen in Schiedam plaats vindt. Een werkgroep heeft zich anderhalf jaar lang met de voor bereidingen beziggehouden. Dat leverde onder meer een strip- tekenwedstrijd op, evenals enke le stripworkshops, het bezoek van een aantal stripfiguren aan het winkelcentrum Hof van Spaland, dat twaalfeneenhalf jaar bestaat, een strip straattekenwedstrijd, een kinderbingo-festival en de met strips onverbrekelijk verbon den ruilbeurs. Gisteren werd in het oude raad huis van Schiedam het stripeve nement officieel aangekondigd, alles onder leiding van Bommel kenner Reinier Scheeres, ook een heer van stand, want burgemees ter van Schiedam. De burgervader mocht niet alleen een glaasje Chateau Bommel- stem offreren en een grote torn poes aansnijden, hij onthulde ook de affiche die voor het evenement is ontworpen door de Schiedamse striptekenaar Harr Wiegman, te vens de trotse bezitter van, een kleine 10.000 strips. Het plakkaat toont een devoot kijkende Heer Bommel, die be kende stripfiguren ietwat verma nend toespreekt met de tekst 'Strips...daar teken je voor'. Het tekehkarwei was niet van problemen ontbloot. Wiegman: „Stripfiguren worden nooit recht van achteren getekend. Je ziet al tijd driekwart van het achter hoofd. Dus ik moest wel even puz zelen. Zonder meer natekenen was er niet bij." De striptekenaar bevestigt dat Schiedam de laatste paar jaar steeds meer met strips bezig is. Er is een (te) grote tentoonstelling geweest, voor het onderwijs is het stripverhaal gebruikt en de ge meente gebruikt stripfiguren om de begroting toegankelijker te maken. Dat laatste noemt Harr Wiegman „progressief, gedurfd". Met Uwweïnemen. Ingezonden mededeling

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2