13 WD krijgt weinig steun bij kritiek op het college Int, MeiMansport J Verzet omwonenden tegen nieuwe functie Korenbeurs GRATIS Keuken en fëgëÜTal „MATHeIsËF ces Ai^SJTT Culturele confrontatie in wijkcentrum de Erker Steunpunt zoekt vrijwilligers Vlaardingen Geheugentraining voor 55-pIussers Koos Vorrink voor het laatst Hoek van Holland 'Deelgemeente niet goedgeefs' Schiedam Vlaardingen Maassluis Nota over economie aanleiding voor frontale aanval op B en W Vaartland kijkt terug op verleden Smullen van vijf meter cake Voorlichter bij politie Schiedam MATHENESSE" Ook voor ai uw keuken- mbauwapparatuur hoge kortingen! Poppen Schiedam-West en gemeente ruziën na sloop school VERDIEN GELD MET UW RIJBEWIJS Rotterdams Dagblad j Donderdag 3 oktober 1991 RW Schiedam Muziek- en theaterliefhebbers kunnen zondag 6 ok tober vanaf 21..00 uur hun hart ophalen in De Erker. Het wijkcentrum aan de Jan van Avennesstraat heeft die avond als eerste in Schiedam de 'Confron tatie', een programma van bureau Kunst en Cultuur van de Stichting Program, in huis. Het avondvullen de evenement behelst gekke, leuke en boeiende acts, afgewisseld met passende muziek. De presentatie is in handen van Amazing Stroopwa fel Wim Kerkhof die met zijn muziekgezelschap ook de nodige optredens zal verzorgen. Het theatergedeelte bestaat uit de humoristische act van Mario van Erp, winnaar van het Delftse straat theater 1991, en een voorstelling van de mimegroep Zenit. Tevens bestijgt Tine van Kooten met haar straatanimatie-act het toneel en exposeert beeldend kunstenaar en decor-ontwerper Paul Pasman in de zaal en op het podium. In de pauze van de 'Confron tatie' worden er stomme films met een hoog humor gehalte vertoond. Mensen die hun vrije tijd graag nuttig willen beste den kunnen zich aanmelden voor vrijwilligerswerk bij het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam. Bij het Steunpunt kan een keuze worden gemaakt uit ruim honderd vacatures. Ook organisaties die nog vrijwilligers nodig hebben kunnen een beroep doen op het steunpunt. Het vacaturebestand is tevens in te zien in de centrale bibliotheek, bibliotheek Zuid en Nieuwland, het arbeidsbureau, de Blauwe Brug en bij de infotheek van de sociale dienst Voor meer informatie kan worden gebeld met het Steunpunt Vrijwilligerswerk, telefoon 4732111. Het steunpunt is gevestigd aan de Gravelandseweg 567 op de vijfde verdieping en is elke werkdag geopend van 9.00 tot 12.30 uur. Vlaardingers van 55 jaar en ouder die wel eens iets vergeten kunnen in dienstencentrum West hun ge heugen weer in conditie brengen. Daar start 11 okto ber om 9.30 uur de cursus geheugentraining. De cur sus behelst tien wekelijkse bijeenkomsten van ruim een uur en deelname kost 50 gulden, inclusief een lesboek. De training is niet bedoeld voor mensen die lijden aan dementie of ernstige geheugenstoornissen heb ben. Geïnteresseerden die meer informatie willen heb ben of zich op willen geven, kunnen in de ochtend uren bellen met Coory van Dorp (4601500) van de Stichting Raad voor het Ouderenwerk, Of de stormen in de PvdA de aandacht voor de op richter van de partij hebben ondergesneeuwd, weet men bij Streekmuseum Jan Anderson niet, maar het- is wel opgevallen dat nog maar weinig Vlaardingers de tentoonstelling over Koos Vorrink hebben be zocht. Geïnteresseerden die de expositie alsnog wil len bekijken, moeten dat zaterdag of zondag doen want komend weekeinde is de tentoonstelling voor het laatst. „Ik ben blij dat we nu zover zijn gekomen dat de po litiek zich heeft uitgesproken voor het behoud van een zwembad in Hoek van Holland. Maar de deelge- meenteraad moet niet doen alsof ze nu heel veel ex tra geld geeft, want dat is gewoon niet waar. De vijf entwintig gulden per inwoner die men beschikbaar wil stellen, vormen gewoon een optelsommetje van de beschikbare middelen." Peter Blok en Jos van Asten behoren tot de grote groep inwoners van Hoek van Holland die zich de laatste paar jaar in het dorp gevestigd hebben. Het feit dat ze een heleboel afweten van financiën was voor Rob Heggelman, voorzitter van de 'Werkgroep tot behoud van een zwembad in Hoek van Holland', aanlèïding het tweetal in de groep te halen. Voor Heggelman is het het tweede grote projekt bin nen een jaar. Hij was ook een van de stuwende figu ren die de bouw van een sporthal hebben doorge drukt. „De deelgemeenteraad doet het een beetje voorko men, alsof ze nu de goedgeefsheid zelf is," vindt Blok. Volgens de financiële deskundigen van de werkgroep is er nog een andere manier om de tekor ten terug te dringen. In alle bedragen is men er na melijk van uitgegaan dat er 18,5% btw betaald moet worden en dat die belasting niet terug te vorderen is. Blok heeft zijn twijfels daarover. Hij is van mening dat zelfs bij een exploitatie door de deelgemeente in ieder geval een deel van de btw teruggevorderd of verrekend kan worden. Maar hij ziet daarnaast ook nog mogelijkheden om het hele bedrag aan btw uit te sparen. Dat het nieuw te bouwen bad een L-vorm krijgt en een wat grotere diepte, zal volgens de werkgroep ze ker leiden tot een toename van het aantal bezoekers. Met name volwassenen zullen eerder geneigd zijn om te gaan zwemmen. In de berekeningen is uitge gaan van een toename van het aantal abonnementen van ongeveer 400 tot 600. Ook de verkoop van losse kaarten zal stii gen. Redactie Waterweg: Jan Boolster Ben van Haren Peter de Lange Carel van der Velden Brede Haven straat 6 3131 BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Agenda/' donderdags oktober Soesja Citroen Band (jazz), de Tender (toegang gra tis), 22.00 uur. Spirituele vereniging Harmonia, wijkcentrum Nieuwland, 20.00 uur. vrijdag 4 oktober Kleding-, speelgoed- en boekenbeurs, wijkcen trum de Erker, 11.00 uur. Tentoonstelling "Vrouwen geschoold', No Problem, Passage 6, tot en met 18 oktober. donderdag 3 oktober Boksinstuif, gymnastiekzaal Lissabonweg, 18.30 tot 20.00 uur. Informatie-avond werkgroep Voorlichting Versla ving, zaal de "Vleet, Schiedamseweg 49,20.15 uur. vrijdag4 oktober Bingo, ouderencentrum Drieënhuyzen, Willem de Zwijgerlaan, 14.00 uur. donderdag 3 oktober Visser Vrienden, muziek, Schuurkerk, 20.30 uur. Vlaardingen - De WD heeft gis teravond in de Vlaardingse ge meenteraad een frontale aanval geplaatst op het economisch be leid van wethouder Agnes van Ar- denne-van der Hoeven, maar daarvoor weinig medestanders gevonden. Alleen de Socialisti sche Partij van Remi Poppe viel de WD bij. De liberale Lenie van Halteren- Schilder verkondigde dat de nota over de economie in Vlaardingen de raadsleden 'door de strot' was geduwd. Ze stoorde zich er onder meer aan dat het stuk al keurig in druk was verschenen, mét een fraaie omslag, zonder dat de raad er goedkeuring aan had gegeven. „Dat ontmoedigt amenderen en getuigt niet van respect voor de raad," verweet zij het college. Het WD-raadsÖd bekritiseerde meer gedetailleerd onder meer 'de kannibalisering' van de buurt winkelcentra. Ze verweet wet houder Van Ardenne een 'koude sanering' door te voeren. „De ge meente moet proberen die win kelcentra te redden." bracht ze naar voren. Vraagtekens plaatste ze bij het voornemen in Vlaardingen een meubelboulevard te (laten) ont wikkelen. Die zou ten koste gaan van de plaatselijke middenstand, hield zij de wethouder voor. Daar naast vroeg ze zich hardop af of er wel voldoende draagvlak is voor een dergelijke winkelstraat ge zien de concurrerende voorzie ningen elders in de regio. Zoals gezegd, steun kreeg ze hoe genaamd niet. De PvdA ging in hoofdlijnen akkoord met de visie van de wethouder, D'66 deed dat ook, evenals het CDA en de SGP/GPV/RPF-fractie. ■Ceelkritiek was er wel. Vooral de ontwikkelingen rond het buurt winkelcentrum Voorstraat gaven daarvoor aanleiding. Als gevolg van het verkeerscirculatieplan is dat gebied zeer moeilijk met de auto bereikbaar geworden. „Die situatie is de schuld van het college." vond Martin den Hollan der (SGP/GPV/RPF). Remi Poppe (SP) vond de nota nog te vaag en Joke Fial-van Wingerden (Bur gerbelangen) zette vraagtekens bij de milieu-aspecten. Strot Wethouder Van Ardenne ontken de dat de nota de raadsleden door de strot was geduwd. „We praten er al sinds januari over," stelde ze. „De teksten kunnen met nieuw zijn." Ze kondigde aan dat het ver keerscirculatieplan zal worden geëvalueerd, maar voegde er wel aan toe niet te verwachten dat de situatie voor de Voorstraat-wan- Vlaardingen - Het Vlaardingse verzorgingstehuis Vaartland maakt zich op voor het feest, dat in de maand november wordt ge vierd ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van het huis aan de Dillenburgsingel. Ter herden king van dit feit heeft de beheren de Stichting Rusthuizen der Her vormde Gemeente intussen een jubileumboekwerkje uitgebracht Naast ontboezemingen van bewo ners van het huis wordt er aan dacht besteed aan de verschillen de aspecten van het leven in een verzorgingstehuis. Het meest le zenswaardige deel van het boekje komt van de hand van archiefme dewerker Matthijs Struijs. Hij vertelt het verhaal van de her vormde bejaardenzorg in Vlaar dingen. De geschiedenis hiervan voert veel verder terug dan de opening van Vaartland in 1966, Struijs vertelt dat de bejaarden in vroege eeuwen waren overgele verd aan de armenzorg. Pas in 1853 kwam er in Vlaardingen een eigen onderkomen voor.de oude ren van hervormde huizen. Ideaal was deze situatie niet, want de be jaarden moesten het onderkomen delen met de weeskinderen. On derling bleek het niet zo goed te boteren tussen beide groepen. Deze situatie verbeterde pas in 1898, toen het nieuwe diakonie- huis in de Emmastraat werd geo pend. Struijs verhaalt met smaak over het reilen en zeilen in het huis, waar de vader en de moeder soms met harde hand de scepter zwaaiden in het huis. In de Emmastraat kende men zelfs een strafregister, waarin ou deren met normafwijkend gedrag een aantekening kregen. Volgens Struijs konden zelfs ouden-van- dagen van onbesproken gedrag aan het eind van hun leven door een ondeugendheidje alsnog te gen een 'strafblad' oplopen. De bewoners van Vaartland, die zich tegenwoordig beschermd weten door een bewonerscom missie en andere inspraakorga nen, kijken tussen 4 en 10 novem ber op het verleden terug. Tijdens de feestweek worden onder meer oude films en dia's vertoond en komt het Vlaardings Vissersvrou wenkoor de Vaarlanders toezin gen. Buitenstaanders zijn op 9 no vember welkom op de open-dag, 's middags van twee tot vijf uur. Het jubileumboekje is te verkrij gen middels een telefoontje naar Vaartland, 4747444. U kunt het er ook gratis afhalen. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft sinds eergisteren een voorlichter in dienst. Klaske Hei- da (24) is door korpschef Piet van den Hengel aangesteld om de in terne communicatie bij de politie te stroomlijnen en de contacten met pers en publiek te verbete ren. Mevrouw Heida moet haar functie van de grond af opbou wen. De voorlichting bij de Schie damse politie werd tot nu toe be schouwd als een neventaak van de staf. 99 Nieuw bij UW ADRES VOOR 3 Euro-comfort overnachtingen naar keuze, bij besteding van minimaal 400,- Plavuizen Wandtegels Keukens Sanitair Inbouwapparatuur Schiedam - 010-4731170 Donderdags koopavond Nw. Mathenesserstraat 32 t/o Formido. Vijf meter cake, dat was smullen gisteren voor de bezoekers van het met een passage vernieuwde winkelcentrum De Loper in Vlaardingen. Wethouder Agnes van Ardenne-van der Hoeve sneed het smakelijkse baksel aan, waarna hostesses de rest opsneden voor het winkelende publiek. in verband met de feestelijkheden zijn er de komende dagen tal van activiteiten voor vooral de jeugd. Er Is onder meer een springkussen, een zevenpersoonsstep, een mini-trein, een pop penkast en een reizende kinderboerderij. Voor de groten Is nog één minuut gratis winkelen te winnen. Foto Roel Dijkstra D. VAN GEYL ZN B.V. VERHUIZINGEN EXPEDITIE OPSLAG VAN GOEDEREN Jan van Riebeekweg 11 Schiedam Tel. 010 - 4268071 4263045 Fax: 4620802 keiiers zal veranderen. ..En als een winkelcentrum daar onvol doende levensvatbaar is. zullen we naar een andere functie moe ten zoeken." De wethouder denkt daarbij aan de omvorming tot een buurUa- kencentrum. Voor de WD was dat aanleiding erop te wijzen dat ook voor een dergelijke voorzie ning de bereikbaaHield per auto slecht blij ft. Van Remi Poppe vroeg de wet houder zich af of bij haar nota wel gelezen had. „Want die geeft toch voldoende informatie over de door de SP aangedragen zaken Bij de stemming over de nota ble ken WD en 3P tegen de zijn. De overige fracties gingen akkoord met het stuk, dat onder meer aan geeft waar bedrijfsterreinen moe ten worden ontwikkeld en hoe het imago van Vlaardingen verbe terd kan worden. Door Sander Sonnenians Schiedam - Het idee van de ge meente Schiedam De Koren beurs te gaan gebruiken als par tycentrum en congresruimte heeft bij de omwonenden van het monumentale gebouw kwaad bloed gezet. Om tot exploitatie over te kun nen gaan heeft het gemeentebe stuur een vergunning nodig en dat is wat de boze bewoners van de Lange Haven, de Dam. de Oude- en Nieuwe Sluisstraat willen verhinderen. Een deel van hen. dertien in getal, heeft de bij de gemeente inmiddels overbekende Rotterdamse ad vocate Dorien Cleton m de aim genomen. De gemeente wil de vergunning slechts beperkt benutten alhoe wel De Korenbeurs de laatste ja ren meer activiteiten heeft ont plooid. Zo vormt het monument sinds 1987 het toneel voor de ge meentelijke nieuwjaarsrecep tie, het traditionele schippers- bal aan het slot van de Bran- dersfeesten, de Kerstmarkt en het Bokbierfestival. Omdat het gemeentebestuur betreffende de vergunningen op grond van de Drank- en Horeeaverorde- ning alsmede de Verordening op de Recreatie-inrichtingen geen uitzondering wil vormen, diende de gemeente in juli van het vorig jaar bij zichzelf een vergunning-aanvraag m. Die kwam ter inzage te liggen waar op de bezwaren bij bosjes op het stadskantoor werden inge bracht. Na de hoorzitting die daar op volgde werd er een be zwaarschrift, ondertekend door veertig bewoners, ingediend. Bedreigd „Op dat laatste bezwaarschrift." zegt een van de leden van het actiecomité die zijn naam niet wit noemen omdat hij eerder al eens telefonisch is bedreigd, is tot op heden nog geen reactie geweest. Door er niet op te rea geren denkt het gemeentebe stuur zeker haar eigen gang ie kunnen gaan. Maar zo werkt het natuurlijk niet Men denkt ze ker met "een stelletje onbenullen te maken te hebben, die het zo maar aan zich voorbij laten gaan. Nee, de beren ambtenaren vergeten dat zij er voor de bur gers zijn, en niet andersom Inmiddels heeft advocate Cle ton namens het actiecomité en de bewoners een bezwaarschrift ingediend bij het college van B en W. Ze geeft, daarin aan dat de plannen voor De Korenbeurs strijd zijn met het bestem mingsplan Schienoko, dat is op gesteld ten behoeve van het leefbaar houden van de binnen stad. Dat bestemmingsplan heeft een beperking opgeno men ten aanzien van het ge- bruik van panden voor horeca, in die zin dat nieuwe horecaves- tigingen worden geweerd en be staande horecazaken eventueel op kleine schaal mogen uitbrei den. „Dat spreekt voor zich," stelt de actievoerder onomwonden vast. „Een bestemmingsplan wordt niet voor niks gemaakt, laat staan dat de gemeente er dwars tegenin gaat Daarbij komt ook nog eens de geluidsoverlast. Ik heb niets tegen feesten en acti viteiten. Ook mei als het er wat luidruchtig aan toe gaat. Maar de herrie wordt pas gemaakt als de festiviteiten ten einde zijn. In februari was er nog een feest in De Korenbeurs en daar had den we tot middernacht geen last van. Maar toen begon men met het opruimen van de appa ratuur en het inladen van auto's. Om dan nog maar niet te spre ken over de luidruchtige gasten die laveloos over straat lopen of met de deuren van de taxi smij ten. Tot vier uur in de ochtend heb ik geen oog dicht gedaan. I< dat dan wat men bedoelt met het leefbaar houden van de bin nenstad?" „De gemeente," reageert Ray mond Vredebregt. ambtenaar van Economische Zaken. ..han delt met tegen het bestem mingsplan in. Anders zou men ook met met het plan op de proppen zijn gekomen. In het plan wordt gesproken van een beperking van horecazaken en ik geloof met dat we De Koren beurs daartoe kunnen rekenen. Het gaat tenslotte niet om een permanente horecazaak maar om een aantal activiteiten Dai het advocate Cleton ernst L blijkt uit haar reactie. ..We heb ben ons bezwaarschrift inge diend en als ue vergunning tod» wordt verstrekt, zullen we daar tegen in beroep moeten gaan. Dan proberen we de zaak voor lopig op te schorten om ons te beraden over nieuw te nemen stappen Schiedam - De Bewoners vereni ging Schiedam-West is niet te spreken over het gedrag van de gemeente Schiedam rond de sloop van de voormalige school De Kring aan het Frans Hals pleinVolgens John de Kievitb. secretaris van Bewoners Vereni ging Schiedam-West komt de ge meente haar afspraken niet na. zodat men bijvoorbeeld nog met weet of de grond er verzuild is ..In juni al /ouden wij een exem plaar krijgen van het rapport over de grondkwalitcit. Tot vandaag hebben wij echte- niets bmnen- eekreeen." aldus De Kievith Het is mot het enige waar de be wonersvereniging /ich over op windt. Johri de Kievith. „Twee weken geleden vond een buurtbe woner een stuk asbest op het bouwterrein We hebben meteen de Milieudienst Rijnmond inge schakeld die vaststelde dat het in derdaad om asbest ging. Maar daarna hebben we daarover niets meer vernomen." Hij vervolgt „Het vreemde is na melijk dal er voor de sloop des kundigen in de school geweest zijn om te onderzoeken of er as best aanwezig was. Hun conclusie was dat dit met het geval was Maar dan is mijn vraag: hebben ze het echt met gezien of hebben ze het met wallen zien?" Don de Munmk, jurist van de ge meente. geeft toe dat er iets ge vonden zou kunnen /ijn. „Tij dens de sloop zijn er twee ont- iuchtmgsbuizen van etaniet ge vonden Een daarvan het.'ft een tijdje op de puinhoop gelegen i>r is waarschijnlijk gevonden fr om won enden hoeven zich echter geen zorgen te niaken want het ging om etaniet m een vast* vorm. Wat bctieft eventuelt bodemverontreiniging kan '.k duidelijk zijn Er zit beslist geen asbest inde grond De vereniging stelt dat Schiedam de buurtbewonois niet serieus neemt. „Het overleg met de ge meente verloopt zeer moeizaam We hebben bepaalde zaken wel voor elkaar gekregen maai daar hebbeh we zeer hard aan moeten trek ken Z< heeft de gemeente er voor ge/oi gd dat het risico van beschadiging aan de wonmger verkleind werd dooi bijvoorbeeld de verkeersdrempels weg te ha len. Maar we hadden ook afge sproken dal er zou wu len ge sloopt met hydraulische scharen Die afspraak is de gemeente niet nagekomen," aldus De Kievith. „Ik vind het allemaal maar boude uitspraken,' reageert De Mun mk „We hebben regelmatig over leg met de bewonersveretiigwgm de vorm van informatie-avonden Dan kan men de grieven kenbaar maken." De sloop is inmiddels afgerend en momenteel wordt het terrein bouwrijp gemaakt Aanvankelijk werd er gedacht de nieuwbouw medio juli op te kunnen leveren maar De Munmk wil zich met op vastpinnen Volgens z'F verwachtingen kan het nieuw complex p«as cincl volgend juar worden betrokken. Dat kan bij Selektvracht. Bent u minimaal 18 jaar, telefonisch bereikbaar en beschikt u dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 13.00-19.00 uur over vrije tijd en een auto, dan kunt u direkt bij Selektvracht aan de slag, voor de bezorging van pakjes in het distrikt Schiedam. Representatieve en service-bewuste toekomstige kollega's bellen donderdag of vrijdag tussen 9.00 en 17.00 uur met 010-4266620. U krijgt dan alle informatie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2