9 'Meer op- en afritten voor rijksweg nab 1 fsluizen' Nacht lang in de rij voor Dire Straits #|2 Vlaardingen en Schiedam willen meer mensen op de fiets naar hun werk Vlaardingen samen met Pernis: 'wonderlijk' Tweede hoorzitting binnenstadsplannen Bezorging? Vleesexporteur moet terugvordering betalen Ook 'oud' wild op Rita Young Veiling van zout bij Visserijmuseum College helpt drie creches Werkloze Maassluizers krijgen baan aangeboden 010 4004.444 8% 8% 8% De Bondsspaarbank doet meer voor spaarders. Politie pakt inbrekers op Brandweer rukt vier keer uit Autodieven gesnapt Kledingdieven betrapt Fietsendieven aangehouden Nieuwe auto gestolen Dit jaar geen Kerstmarkt Rotterdams Dagblad Maandag 14 oktober 1991 ffs" ;s v/~f- >_*sa Den Haag/Schiedam - Het Produkschap voor Pluim vee en Eieren heeft terecht ruim acht ton exportsub sidie teruggevorderd van M. Voogd Vleesimport- en Export BV uit Schiedam. Dat vindt het college van Beroep voor het Bedrijfsleven in Den Haag. Het be drijf had daar een procedure aangespannen om de terugvordering aan te vechten. Zonder succes, blijkt nu. Om te concurreren op de wereldmarkt verstrekt de EG exportbedrijven subsidie. Het Schiedamse be drijf heeft in de jaren 1986 tot en met 1988 pluimvee- delen geëxporteerd naar Gabon, Ivoorkust, Kame roen en Togo. Volgens het Produktschap heeft het bedrijf in die tijd niet juist doorgegeven wat er pre cies werd geexporteerd. Er werd opgegeven dat het om ladingen Vleugels van phiimee" ging, terwijl in werkelijkheid volgens het Produktschap 'andere Pluimveedelen met been' zijn verstuurd. Het Produktschap is dit nagegaan aan de hand van facturen van Italiaanse leveranciers. Ook andere la dingen zouden verkeerd benoemd zijn. Door de ver keerde benoeming zou het Schiedamse bedrijf regel matig te veel subsidie hebben gekregen. Daarom is er geld teruggevorderd. In de rechtszaak bij het CBB heeft M. Voogd Vlee simport aangevoerd dat net Produktschap alleen pa pieren controles heeft uitgevoerd en dat er nooit daadwerkelijk ladingen zijn nagekeken. Het CBB vindt echter dat het Produktschap op grond van de papieren controles mag terugvorderen. Mill :i Uitverkochte zalen zijn geen bijzonderheid voor Rita Young, maar gisteren viel de belangstel ling voor haar ouderenshow behoorlijk tegen. Voor de 65-plussers had ze een speciaal pro gramma in elkaar gezet. Dat werd gistermiddag op haar vertrouwde stek, zaai Mïddelhuyse, op gevoerd. Dus klonken er liedjes als 'Diep in mijn ogen', 'De glimlach van een kind', 'Daar bij de water kant' en 'Vfear je geboren bent' uit de mond van Rita Young en de door haar uitgenodigde ar tiesten. Dat waren ditmaal John Anders en het duo Chris Co de gasten. De voorstelling was gratis, aangezien het een 'try-out' van een nieuwe show betrof. Die show heeft de titel 'De 65+-show' meegekregen. Foto Gemt de Heus/Roel Dijkstra Vlaardingen - Het Visserijmuseum beschikt over een week over een vat zout, afkomstig uit het Portu gese Averio. Dat zout is geschonken door de ge meente Vlaardingen, die het weer heeft gekocht uit de lading van de tweemastgaffelschoener Undine. Dat schip moet volgens de planning komende don derdag in Vlaardingen afmeren. De Undine wordt in de Oude Haven verwacht en komt mede op initiatief van het Visserijmuseum naar Vlaardingen met het zeezout, dat is bestemd voor de firma Warmelo Van der Drift. Het vat zout voor het Visserijmuseum zal zaterdag bij opbod wor den verkocht tijdens een openbare veiling. Bij mooi weer gebeurt dat buiten, bij slecht weer in het mu seum. Leden van de Schiedamse zakkendragersgilde los sen zaterdag op oude wijze, dus zak voor zak, het zout. Daarna kan het vat zout worden geveild door veilingmeester J.H.Kroes. Vlaardingen - Met de kinderopvang in Vlaardingen gaat het stukje bij beetje beter. Het college van B en W heeft kort geleden besloten drie creches ver der te helpen. De Holy-creche krijgt een eenmalig bedrag van 1.760 gulden en een premie van achtduizend gulden om uit te kunnen breiden. Verder is het college akkoord gegaan met de werving van twee directeuren, beiden voor een halve week, voor de nieuwe kinderopvang aan de Prof.Teldersstraaten de Kraanvogellaan. Maassluis - Bewoners van de Maassiuise wijk Dijk- polder die op zoek zijn naar een baan of een oplei ding met garantie op werk, doen er goed aan zich woensdag 23 oktober om 20.00 uur in wijkgebouw Dijkpolder te melden. Daar worden vier vacatures aangeboden en stelt men drie plaatsen in de zoge naamde leertrajecten met baangarantie beschik baar. Vier Maassiuise bedrijven in de metaal-, bouw- en dienstverleningsector zijn al enige tijd op zoek naar de juiste persoon voor hun vacatures. Daarnaast zijn er in de steigerbouw en electro- en autotechniek op leidingen te volgen voor werklozen van achttien jaar en ouder. Belangstellenden kunnen zich in het wijkgebouw op de hoogte laten stellen van hun persoonlijke moge lijkheden. De informatie-avond in het gebouw aan de Olean derstraat 7 begint met een korte inleiding waarna de videofilm 'werk dat past' over mensen die dachten nooit werk te zullen vinden, wordt vertoont. De bijeenkomst wordt afgesloten door Loud Mom- mersteeg van de Stichting Beroepseducatie Nieuwe Waterweg, die uitlegt wat de leer-trajecten en vaca tures inhouden. Vlaardingen/Schiedam - Rijks weg 19 moet, ter hoogte van Vijf sluizen tussen Vlaardingen en Schiedam, in alle richtingen op en afgereden kunnen worden, zo bepleiten beide gemeenten bij de Vervoerregïo Oude en Nieuwe Maas. In dat orgaan werken alle gemeenten in het Rijnmondge bied samen. Het krijgt van minis ter Maij-Weggen (Verkeer en Wa terstaat) grote uitvoerende be voegdheden. Vlaardingen en Schiedam vinden dat de volledige openstelling eventueel vooraf moet worden ge gaan door een gedeeltelijke uit breiding van de op- en afritten. In ieder geval, zo schrijven beide steden, moet er een afrit komen voor het verkeer dat komt uit de Beneluxtunnel. De opmerkingen over de situatie bij Vijfsluizen vormen een onder deel van een algemene advisering over de toekomst van de ver keersstromen in Vlaardingen. Schiedam en Maassluis. De rode draad daarbij is voorrang voor openbaar vervoer en het fietsver- keer. Want beide steden vinden dat veel meer mensen op de fiets naar hun werk moeten gaan. Daartoe moet het bestaande fiets- padennet worden verbeterd en uitgebreid, zowel binnen als bui ten de gemeentegrenzen. Verder moeten er bewaakte fietsenstal lingen bij komen en doorgaand autoverkeer worden geweerd uit binnensteden, woonwijken en polderwegen. En er moeten ge meenschappelijke rijwielstallin gen komen in de oude wijken. Vlaardingen en Schiedam spre ken zich uit tegen de aanleg van de Blankenburgtunnel (die moet eventueel ten westen van Maas sluis komen), vóór een railverbm- dmg van het Marconiplein via het station Schiedam/Rotterdam West naar Spijkenisse, tegen Rijksweg 19 (A4) en de geplande Rijksweg A4-noord, die ten noor den van Vlaardingen en Schie dam een verbinding moet vor men met het geplande industrie park Rotterdam-Noordwest. Wel zou op korte termijn tramlijn 1 van Schiedam-Noord moeten worden doorgetrokken naar het industrieterrein 's Graveland. Verder wordt opgemerkt dat het Holy-ziekenhuis beter met het openbaar vervoer bereikbaar moet worden. In zijn algemeen heid spreken beide steden zich uit tegen de aanleg van nieuwe (rijks)wegen. Niet de toeneming van het autogebruik zou uit gangspunt moeten zijn bij de plannen, aldus Vlaardingen en Schiedam, maar de vraag hoe het openbaar vervoer beter kan con curreren met de auto. Schiedam/Vlaardingen/Maassluis - „Olé, olé, olé, olé." Zelfs om half negen zat de stemming er za terdagochtend bij het stadhuis in Maassluis nog in. Dire Straits- fans verzamelden zich vrijdag nacht bij de VW-kantoren in Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis om kaartjes te bemachtigen voor het openluchtconcert dat de popgroep vrijdag 29 en zaterdag 30 mei in de Rotterdamse Kuip geeft. In De Koningshoek in Maassluis nestelden de eerste jongeren zich vrijdagavond om tien uur bij de deuren van het stadhuis. Bij de Schiedamse VW-vestiging wer den die avond om half acht ai de eerste tuinstoeltjes uitgeklapt. Vier jongeren uit de Gorzen had den zich voorgenomen er een ge zellige nacht van te maken en zet ten op de hoek van Buitenhaven weg en de Koemarkt een tent op. „We zijn de nacht prima doorge komen," zegt een van hen. „Een beetje zuipen, blowen en de radio aan. Zo'n ding is echt onontbeer lijk als je de hele nacht op moet blijven. We zfjn niet in café 't Ster retje gaan zitten, al was het wel aanlokkelijk. Voor je het weet ben je je plek kwijt. Nee, we hebben zelfs lekker liggen maffen in de tent." Op het plein voor de VW in Vlaardingen, waar de eerste 'lig gers' zich vrijdagavond om acht uur meldden, waren dranghek ken neergezet, maar echt nodig waren die niet. Ze werden door de jeugd gebruikt om de slaapplaat sen af te bakenen. Spitsvondige Vlaardingers parkeerden vrijdag nacht hun auto voor de deur van deVW. „Ik ben blij dat we in de auto heb ben geslapen," zegt een fit ogen- Volhouders voor het VW-kantoor in Schiedam. De echte fans van Dire Straits hadden er een koud nachtje best voor over. Foto Gemt de Heus/Fotobureau Roel Dijkstra de jongeman. „Hier voor ons wijst hij naar drie jongens die om acht uur nog geen teken van le ven geven, „ligt een stel gasten die stomdronken aankwamen. Een van hen heeft nog liggen kot sen. Die lucht was niet te harden. We hebben toen de raampjes maar dicht gedraaid." In een mum van tijd waren bij de ,drie WVs alle kaartjes uitver kocht en ging men over tot de ver koop van toegangsbewijzen voor het ingelaste derde concert. Bij de VW in Schiedam kwamen ruim duizend Dire Straits-hef- hebbers over de vloer Maar zater dagochtend om tien uur waren de vijfhonderd beschikbare kaarten al weg. De keurige nj m Maassluis die Vlaardingen - „Een heel wonder lijke eenheid," zo luidt de type ring die wethouder John Rans- huijsen geeft aan het idee, om van Vlaardingen en Pernis één gemeente te maken. Dat idee is vorige week in de Rotterdamse gemeenteraad geopperd door PvdA-fractieleider Jan Janse. De Rotterdamse raad sprak over de bestuurlijke herindeling van Rot terdam. Ranshuijsen, in een eerste reac tie: „Vlaardingen en Pernis lig gen op verschillende oevers. Ik zie de logica niet. De tunnel en de veerpont als verbindingspunten? Je zou aan de tunnel kunnen den ken, maar ik dacht dat er meer criteria golden voor dit soort za ken. En over dat pontje heb ik het dan maar niet. Nee, ik vind het gezochte argumenten." De PvdA-wethouder, tevens eer ste loco-burgemeester, benadrukt dat hij voor de vuist weg reageert als hij oppert dat de combinatie Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland een logischer oplos sing zou zijn. Ranshuijsen: „Dan zou er een soort gemeente Water weg-Noord kunnen komen. Hoek van Holland is te klem om al- zelfstandige deelgemeente te functioneren. En Maassluis is ouk redelijk klein. Met Hoek van Hol land en Maassluis samen is dat ei genlijk ook nog het geval." Ranshuijsen wijst erop dat Rot terdam zelf ook geen deelge meenten creëert die zowel op de ene als op de andere oever van de rivier te vinden zijn. ,,En," aldus de verraste wethouder, „mis schien was het handiger als ze in Rotterdam eerst eens hier wat polsten over hun ideeen." Schiedam - Inwoners van Schie dam en belangengroepen die zich betrokken voelen bij de toekomst van het stadscentrum krijgen een tweede kans hun mening betref fende de hoofdlijnen van de B«l nor nab«zor£ln£ op munóMt t/m vrijdag van 14.00-19.00 uur Opzaterdaf van 14.00 tot 16.00 uar. Adressen en overige tel.nra. zie pagina 4. stadsontwikkeling te ventileren. Wethouder Chris Zijdeveld die de plannen begin dit jaar presen teerde in de nota 'Kansen benut ten, de tijd is er rijp voor', leidt dinsdag 22 oktober de tweede hoorzitting die om acht uur in het stadskantoor plaatsvindt. De hoorzitting is openbaar en dus vrij toegankelijk voor iedereen, maar wijkt toch af van de eerste bijeenkomst. Wie gebruik wil ma ken van de mogelijkheid om te spreken, dient zich dit keer eerst telefonisch aan te melden op het stadskantoor (4275439 of 4275552). Dat moet uiterlijk 15 ok tober zijn gedaan zodat er een in deling van de spreektijd kan wor den gemaakt. Sparen is tijdens de Wereldspaarwcek aantrekke lijker dan ooit Want buiten de traditionele TOP- rekening (1 jaar vast) bieden wij van 34 t/m 18 oktober op onze 2 en 3 jaars spaardeposito's een hogere rentevergoeding De/.e aantrekkelijke rente bieden wij af bij een minimum inleg van f 500,-. Aan het einde vjn de door u gekozen looptijd, weer tijdens de Werelds pa ar week, komt het geld vrij til kan het desgewenst op een spaardeposito- rekemng worden gezet Wie een lied rag heelt dat één, twee of drie jaar 'gemist' kan worden, mag de/e buiten kans niet voorbij laten gaan 24 Rozen cadeau. Wie nu, tijdens de Wereld- spaar week, eén van deze rekeningen opent, ontvangt gratis het nieuwste boek van Toon Hermans Wilt u meer weten over deze spaarvormen, stap dan eens binnen bij de Bondsspaarbank Er is altijd wel een kantoor hij u in de buurt *Zütanu de voorraad strekt Rentetarieven. ROZEN Top- rekening Sp.i.i r- dt pi is it ei Spjjr- depoMtu Minimum ink-i! F 5011.- f 500 - f SMJ,- Loopltjil 1 ).i.ir 2 jaar 3 jaar Normale 7.7 5 lv, 775", 7,751.. Rentetarief tijdens Wereld - spaar week** De/c rent et j neven zijn alkvn gcldip, als u tijdens de Werd ds paar w eek van 14 t/m IK oktober '991 eens.m de vermelde rekeningen opent Maassluis - Twee jongens uit Maassluis zijn afgelopen week einde op heterdaad betrapt bn een inbraak in de Reigerstraat Omwonenden zagen hoe de ne- gentien- en twintigjarige bezig waren in een afgesloten winkelen waarschuwden de politie. Deze greep de jongens even later in de kraag. Een van de inbrekers had ook goudkleurige voorwerpen bij zich, die eerder waren weggeno- men bij een juwelierszaak in de Koningshoek Het duo is al eer der wegens inbraken met de poli- tie in aanraking geweest. Vlaardingen - De Vlaardingse brandweer heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag tier brandjes geblust. Op het speelplein van een school aan de Olmendiwf werd brand gesticht en aan de Amstcrdamlaan moest de state- boardbaan het ontgelden. Op de Hoogstraat werd een loem- piawagen in brand gestoken. Ten slotte rukte men ook nog uit naai cen aan de Commandenjstraat geparkeerde vrachtwagen. De banden van het voertuig bleken door vandalen in de fik gestoken Schiedam - De Rotterdamse poli tie heeft gisteren in de buurt van het Marconiplein vier Rotterdam mers aangehouden. Zij reden in een auto, die verleden weck werd buitgemaakt na een inbraak in een woning. Daarbij werden on der meer de autosleutels gesto len. Een 25-jange Schiedammer werd gisteren op heterdaad betrapt bij het inbreken in een auto. De man, die flink om zich heen sloeg toen hij werd gesnapt door de eige naar, wordt verdacht van meer delicten. vooral in de vroege ochtenduren gestaag groeide, duidde op disci pline. Dringen was er niet bij want door de sfeer die was opge bouwd door het gezang en de gi taarmuziek van de nachtbrakers, waagde niemand het de saamho righeid te verstoren. Vlaardingen - Twee dieven die zaterdagnacht hadden ingebro ken in een modezaak aan het Liesveld en dachten er met de buit vandoor te kunnen gaan, zijn op heterdaad betrapt, Een van de inbrekers kon ontkomen maaide ander, een 21-jarige Delftenaar werd aangehouden en voor ver hoor meegenomen naar het bu reau. Vlaardingen - De politie van Vlaardingen heeft zaterdagnacht dno fietsendieven opgepakt De eerste twee verdachten werden bij station Vlaardingen-Oost ge snapt Daar hadden zij een fiets gestolen. Na aanhouding zijn zij voor nader onderzoek ingesloten. Ook een 25-jarige Vlaardinger werd in de kraag gevat. De man hield zich verdacht op bij een wo ning aan de Keizerstraat en was in het bezit van een moutainbike. Die bleek afgelopen donderdag uit een kelder box aan de Kemper straat te zijn gestolen Schiedam/Maassluis - Aan het Bachplein werd zaterdag een mo torfiets weggenomen. Een bewo ner deed aangifte van diefstal van zijn witte Suzuki. Een bewoner van de Schiedamse Obrechtstraat mist sinds zater dagochtend zijn nieuw Opel Ka- dett. De witte auto, kenteken ZL- 77-HF, heeft een geschatte waar de van 30.000 gulden. Ook in Maassluis is de Ope! popu lair bij dieven. Aan de Adnaan Brouwerstraat weid zondagoch tend een rode Kadett, kenteken NH-06-BT, gestolen. Schiedam - Er wordt dit jaar geen Kerstmarkt gehouden in de Korenbeu is. De gezamenlijke serviceclubs van Schiedam na men in 1989 het initiatief voor een jaarlijkse Kerstmarkt, maar zien dit keer geen kans het evenement te organiseren. De serviceclubs hebben hun handen nog vol aan de afwikkeling van de eerste twee markten. Veel werk is gaan zitten in het op de juiste wijze besteden van de 50.000 gulden die op de eerste markt in 1989 werd ingezameld voor de wederopbouw van molen De Palmboom.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1