Waterweg 13 'Maassluis moet deel Maasland annexeren' Staande ovatie voor musicalgezelschap PvdA erkent moeizaam fouten in de 'affaire Van Kleef Slibdepot Schiekade afgedekt met folie en schone grondlaag Wilton krijgt steun voor bedrijfsschool Bezorging? Rotterdam heeft de beste business-school Ook bij Hof celstraf geëist voor 'Ajax-bom' Vrachtwagen gekanteld Schurft op Dansacademie Milieu-voordeel Ussel- sanering nog onduidelijk Kelderbox leeggehaald Opel Manta gestolen Achtervolging gestolen auto Negen auto's opengebroken Vijftien gegadigden voor koop Weeshuis 010 4004.444 Rotterdams Dagblad Dinsdag 29 oktober 1991 Rotterdam - Ruim tweehonderd grote, internationa le bedrijven in Duitsland hebben de Rotterdam School of Management (onderdeel van de Erasmus Universiteit) tot beste business-school in Europa aangewezen. Het is de tweede keer dat de Rotter damse school bovenaan de lijst van twintig busmess- scholen terechtkomt. De Rotterdam School of Management verzorgt post doctorale opleidingen voor topmanagers. Jaarlijks volgen ongeveer honderdvijftig studenten de oplei dingen International master of business administra tion of Master of business informaties. Bijna drie kwart van de studenten komt uit het buitenland. De studenten vertegenwoordigen 41 nationaliteiten en hebben uiteenlopende studies gevolgd. De verkiezing tot beste business-school, die enkele dagen geleden onder leiding van het Duitse blad In- du striemagazin Top Business is afgerond, werd deze keer door het bedrijfsleven gehouden. „Een reden om extra blij te zyn met de eerste plaats," aldus een woordvoerder van de Rotterdamse school. „De oplei ding is deze keer namelijk beoordeeld door de ge bruikers: de bedrijven." Amsterdam - Procureur-generaal mr. E. Manschot heeft gisteren bij het gerechtshof in Amsterdam tien maanden celstraf, waarvan drie maanden voorwaar delijk, geëist tegen een 21-jarige Dordtenaar. Deze hèeft twee jaar geleden tijdens de wedstrijd Ajax- ,J?eyenoord een zelfgemaakte fragmentatiebom tot •ontploffing gebracht, jDa bom werd feitelijk door een vriend van de man vanuit een Feyenoord-vak naar een vak met Ajax- supporters in De Meer gegooid. Hierdoor raakten twaalf bezoekers en twee MS'ers gewond. De Dordtenaar werd eerder door de rechtbank in Amsterdam veroordeeld tot eenzelfde straf als nu in hoger beroep is geëist. De man tekende bezwaar aan tegen deze uitspraak omdat het nooit zijn bedoeling zou'zijn geweest om de bom tussen de supporters te gooien. „Be dacht meer aan een soort welkom op het station. Als we de bom daar zouden laten ontploffen, dan zouden de Ajax-supporters weten dat we eraan kwa men," verklaarde de verdachte die de door de recht bank opgelegde straf al heeft uitgezeten. Negèn gewonden voegden zich in de strafzaak als "bëléiigde partij*. Volgens mr. Manschot moet de Dordtenaar 'hrö,£chadevergoedingen betalen die va riëren v^ongéttèejjdriehonderd tot het maximale bedragvznrijftienhonderd gulden. De vriend van de man is door de rechtbank veroor deeld tot vijftien maanden cel waarvan vijf voor waardelijk. Het hof wijst arrest op 11 november. Papendrecht - Een vrachtwagen met aanhangwa gen is gisteravond rond half zeven langs de noorde lijke rijbaan van rijksweg A15 bij Papendrecht in de sloot terechtgekomen. De bestuurder, een 2?-jarige Schiedammer, wilde iets uit het dashboardkastje ha len, maar verloor daarbij de macht over het stuur. De combinatie, geladen met zevenduizend kilogram kopieerapparatuur, raakte daardoor van de weg, kwam in de berm terecht en kantelde. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar politie en brandweer waren tot rond elf uur met zwaar materieel bezig om de wagen weer op zijn wielen te zetten. Het verkeer ondervond weinig hinder. Rotterdam - Vijf leerlingen van de Rotterdamse Dansacademie zijn naar huis gestuurd met ver schijnselen van schurft. Ze mogen pas na het week einde weer op school komen. „We willen geen risico lopen dat andere leerlingen ook besmet worden," zegt directeur Ed Kortlandt van de academie. De schooldirectie heeft de Gemeentelijke Gezondheids dienst (GGD) ingeschakeld, die eerst gaat uitzoeken wat er aan de hand is. „Pas dan kunnen we bezien of maatregelen nodig zijn," zegt een GGD-woordvoer- der. Nieuwerkerk aan den IJssel - De voordelen van de sanering van de Kollandscbe Ussel voor het milieu moeten beter in kaart worden gebracht. Dat is de conclusie van de Stuurgroep Hollandsche IJssel naar aanleiding van de reacties die eerder dit jaar zijn geuit tijdens de inspraakbijeenkomsten over de voorgenomen schoonmaak van de 'vuilste rivier van Nederland'. De voordelen van de sanering moeten worden ver duidelijkt in een zogenaamd ruimtelijk ontwikke lingsplan. Dit plan, zo vindt de stuurgroep, moet vooral de samenhang duidelijk maken tussen de verschillende initiatieven die er bestaan voor de ont wikkeling van de rivier en haar oevers. Tegelijk met het maken van het ontwikkelingsplan wordt ook de procedure voor de Milieu-Effect Rap portage gestart om de gevolgen voor een slibstort- plaats in de Zuidplaspolder bij Nieuwerkerk aan den IJssel duidelijk te maken. Maassluis - Maassluis dient het zuidelijke deel van buurgemeen te Maasland te annexeren. In voorzichtige bewoordingen klonk deze boodschap vanochtend door in de bijdrage van het CDA en de WD aan de algemene beschou wingen. Volgens deze partijen heeft Maassluis op dit moment onvoldoende grip op 'ongewenste ontwikkelingen' aan de rand van de gemeente. Tot de negatieve ontwikkelingen rekent de WD onder meer de bouw van het transportcentrum. Dit grootschalige distributiebe drijf voor de tuinbouw in het Westland heeft Maasland aan de rand van de Steendijkpolder in Maassluis geposteerd. De liberalen in de eerste stad aan de Waterweg vinden het onver teerbaar dat Maasland in haar plannen de eigen dorpskern ont ziet en buurgemeente Maassluis met de verkeersproblemen en ge- luidsoveriast opzadelt. De industriële activiteiten aan de grens van de gemeente zijn ook volgens het CDA strijdig met het beleid, dat er op is gericht om het gebied buiten de stedelijke ker nen 'groen' te houden. In dit ver band doelden de christen-demo craten ook op de Rotterdamse plannen voor aanleg van een Oranjehaven tussen Hoek van Holland en Maassluis. Ook dit ini tiatief wordt als een bedreiging voor het leefmilieu gezien. Omdat Maassluis het meest betrokken is, vraagt het havenplan om een grenscorrectie. „We moeten het roer in eigen handen kunnen houden." De ruimtelijke ontwikkelingen m de directe omgeving van Maas sluis speelden vanochtend een belangrijke plaats in de bespiege lingen van de verschillende par tijen. De PvdA raadt het college aan om samen met de deelge meente Hoek van Holland in ver zet te gaan tegen het initiatief. Volgens D66 kan het college zich beroepen op de zogenoemde mi lieutoets van het Overlegorgaan Rijnmond (OOR). De plannen voor aanleg van de Oranjehaven en de Blankenburgtunnel tussen Vlaardingen en Maassluis zyn in de visie van de democraten strij dig met de door de bestuurders uit het Rijnmondgebied gemaak te milieu-afspraken. Zorgelijk In hun eerste termijn gaven de fractievoorzitters vanochtend tra ditiegetrouw ook hun visie op de financiële positie van de gemeen te Maassluis. De meeste partijen delen de mening dat de eerste stad aan de Waterweg zorgelijke tijden tegemoet gaat. Onlangs presenteerden de ge meente Maassluis en de provincie Zuid-Holland een nieuw plan voor de sanering van de Steen- dijkpolder-Zuid. Minister Alders (Milieu) is ondertussen met het voorstel akkoord gegaan. Maassluis wil in 1992 met de sa nering beginnen. Aan de kosten zal de gemeente een bedrag van tussen de vijf en tien miljoen gul den moeten bijdragen. Verschil lende partijen zijn verbaasd over het feit, daler in de op papier slui tende meerjarenbegroting geen gulden is gereserveerd voor deze werkzaamheden. Met name het CDA en de WD hebben kritiek op het feit, dat de gepresenteerde begroting voor 1992 een tekort kent van 373.000 gulden. In een motie eist de WD dat dit tekort voor het einde van het jaar wordt gedekt. De opposi tionele RPF/SGP-fractie kondig de vanochtend als eerste aan dat het tegen de begroting gaat stem men als het college vandaag niet aan deze vraag tegemoet komt. Schiedam - Het slibdepot aan de Schiekade levert geen gevaar op voor de volksgezondheid. Dat is door burgemeester en wethou ders per brief meegedeeld aan de omwonenden bij wie onrust was ontstaan nadat bleek dat de nabij gelegen grond is vervuild. Het feit dat de gifgrond niet is afgeba kend deed verontruste bewoon sters van het woonwagencentrum aan de Schiekade vorige week be sluiten hun beklag te doen bij wethouder B. de Leede op het stadskantoor. Zij verwijten de ge meente nooit op de hoogte te zijn gebracht van de afdekking van het slibdepot. Die actie lijkt het nodige resultaat ie hebben opgeleverd want in het schrijven wordt uitvoerig uitge legd welke werkzaamheden er worden verricht en in hoeverre het terrein is vervuild. Het gebied aan de Schiekade werd een aantal jaren geleden nog gebruikt voor de tijdelijke op slag van slib dat vrijkwam bij het uitdiepen van de Schie en de Schiedamse singels en havens. De provincie stak daar op een ze ker moment een stokje voor. De bomen, struiken en andere be groeiing zijn intussen verwijderd en momenteel wordt de kale grond - zo'n vijfduizend vier kantemeter - afgedekt met folie. Op de afdeklaag worden een drai nagesysteem en een schone laag grond van een meter dik aange legd. Daar wordt tenslotte nieuwe begroeiing op geplant. Vanwege de, volgens de gemeen te, slechte toegankelijkheid van het terrein zijn er tijdens de werk zaamheden geen hekken ge plaatst, maar op aandringen van de boze bewoners beloofde wet houder De Leede zo snel mogelijk voor omheining te zorgen. De omwonenden dachten met ernstige vervuiling te maken te hebben toen ze werklieden in be schermende kleding aan de slag zagen gaan. Maar omdat er bij het lassen van de folielaag dampen vrijkomen waartegen de werkne mers zich met een masker dienen te beschermen, leek het allemaal veel erger dan het is, aldus de brief. Het Vlaardings musicalgezelschap, swingend de titelsong van 'Stampei in de abdij' zingend, op het krappe podium van de fraaie zaal van het nieuwe wijkcentrum Holy. Poio Gerrttde Heus/Roel Dijkstra 1 Door Ben van Haren Vlaardingen - De helft van de zes voorlopig geplande voorstellin gen van de nieuwe Vlaardingse musical is al uitverkocht. Waar schijnlijk zal de jubilerende Stadsgehoorzaal in het voorjaar zelfs wel tien keer vollopen voor 'Stampei in de abdij'. Want het uit het honderd personen, in de leef tijd van zes tot zeventig jaar, be staande Vlaardings Musicalgezel schap heeft iets moois op het pro gramma staan. Het creatieve gezelschap bewees dat tijdens haar eerste openbare optreden in de fraaie zaal van het wijkcentrum in Holy. Spontaan brachten de bijna 150 aanwezigen aan het einde een staande ovatie voor de prestaties van het musi calgezelschap. Samen met het Maassluis Mannenkoor verzorg den de musical-maatjes onder de bezielende leiding van compo nist-dirigent Dick Borst een aan trekkelijk avondvullend pro gramma met selecties uit be roemde musicals en gaven ze een voorproefje van de nieuwe musi cal. De musical behandelt de beleve nissen van een Vlaardings da meskoor, dat bij een dorpje in de Zwitserse bergen ingesloten raakt en tot schrik van de wereld vreemde bewoners bij een mon- nikkenklooster aanklopt voor tij delijk onderdak. De stemmige, Gregoriaans klinkende, opening! 'Te Laudamus', het gevoelige 'Heimweelied' en de swingende titelsong zitten er al goed in. Evenals het hartveroverende 'Oui, je suis la petite file' van de allerjongste soüste, de zesjarige MarliesScholtes. Het, na de succesvolle bevrij dingsrevue 'Kantje Boord', een jaar geleden gestarte Vlaardings Musicalgezelschap geeft op 28 april de premiere van 'Stampei in de Abdij', die tevens geldt als de jubileumuitvoering van de veer tigjarige Stadsgehoorzaal, Kaar ten voor de daarop aansluitende voorstellingen zijn verkrijgbaar aan de kassa van deze zaal. Vlaardingen - Voor het moderni seren van haar bedrijfsschool krijgt Wilton Fijenoord van het Vlaardingse gemeentebestuur een bedrag van 70.000 gulden. Het is bij hoge uitzondering dat de plaatselijke overheid bijdraagt in kosten voor een opleidingsin stituut van een particulier bedrijf. WF heeft echter in het kader van de steunregeling van de Europe se Gemeenschap voor gebieden, die door het wegvallen van werk gelegenheid in de scheepsbouw- industrie, zogenaamde Renavai- gelden kunnen verwerven voor het nieuw leven inblazen van de bedrijfsschool. Voorwaarden daarbij was, dat ook plaatselijke overheden zouden bijdragen. Uit het voor subsidie aan werkge legenheidsprojecten bestemde Europees Sociaal Fonds stelt Vlaardingen het geld beschik baar. Dit potje is speciaal be stemd voor het ondersteunen van initiatieven, die op de verwerving van EEG-steun zijn gencht. De vernieuwde bedrijfsschool zal in het in aanbouw zijnde bedrij venpark Vijfsluizen in Schiedam zich ook gaan bezighouden met bijscholing van volwassenen. Dit gebeurt in samenwerking met het Regionaal Overleg Volwassene neducatie Nieuwe Waterweg Noord. De financiële bijdrage uit Vlaar dingen is slechts een onderdeel van het geheel, waarin ook de ge meente Schiedam en het Regio naal Beraad Arbeidsvoorziening deelnemen. In totaal gaat het om een investering van 1,2 miljoen gulden. Vlaardingen - Uit een kelderbox aan de Eykmanstraat in Vlaardtn. gen zijn gistermiddag twee boor. machines, een decoupeermaeb ne, een hengel, een herenfietsen een grote hoeveelheid handge- reedschap gestolen. De deur was opengegaan door gebruikmaking van een valse sleutel. 1 Vlaardingen - Op een parkeer plaats aan de Lissabonweg m Vlaardingen is een grijze Qpd Manta (JS-60-PR) gestolen. Giste ren werd aangifte gedaan van de vermissing. De wagen was 5.0GQ gulden waard. Vlaardingen - De Schiedamse po litie heeft vannacht handenvol werk gehad aan de achtervolging van een auto. De wagen kreeg op de Churchillweg een stopteken, maar de bestuurder negeerde dat Via de traimrails reed hy richting Sehiedam-Noord, Spaland en weer via de Zwaluwlaan terug Daar was inmiddels een versper ring opgericht. De auto stopte waarna één inzit tende zich overgaf en de ander vluchtte. Die kon later ook wor den aangehouden. Het tweetal, een 20-jange man uit Den Haag en een 21-jarige man uit Rijswijk, bleek de auto in Den Haag te hebben gestolen. Schiedam - Op negen plaatsen zijn de afgelopen dagen auto's opengebroken met meestal radio- cassettespelers als buit. De wa gens stonden in de Laan van Spieringshoek, Overschiese Dwarsstraat, Alphons Ariens- straat, Delflandseweg, Buitenha venweg, 's Graveiand, Faassen- plein, Blekerstraat en de Korte Haven. Vlaardingen - Voor het Weeshuis in Vlaardingen, dat sinds enkele weken te koop is, hebben zich al vijftien gegadigden op het stad huis gemeld. Wethouder Ton van der Steen (Stadsontwikkeling) vindt het 'heel erg meevallen'wat dit aantal betreft en verwacht zelfs nog meer kandidaat-kopers als er een bo,ekje over het Wees huis is uitgekomen. Dat moet in de komende weken plaatsvinden In dat boekje wordt iets over de historie van het Weeshuis ge schreven en wordt uit de doeken gedaan welke eisen de gemeente stelt bij de verkoop. Eén daarvan betreft het uiterlijk van het ka rakteristieke gebouw. Of de vijftien gegadigden die zich totnutoe gemeld hebben allemaal even serieus zijn, weet de wethou der (nog) niet. „Dat zijn we nu aan het inventariseren," aldus Van der Steen, die het boekje over het Weeshuis zal laten verspreiden in de aannemers- en beleggerswe reld. B«lvoor nabeiorglng op maandag t/m vrtjdit van 18.00-1900 *at Op zaterdaf van 14.00 tot 18.00 uur. Door Ben van Haren Schiedam - De PvdA heeft in de 'affaire Van Kleef niet verstandig geopereerd. Het aanzien van de politiek in Schiedam heeft hier door een ernstige deuk opgelopen en aan de betrokken wethouder is onherstelbare schade toege bracht. De gemeenteraad wreef dit gister avond over de volle breedte frac tievoorzitter Hans Bakker onder de neus, die uiteindelijk onder druk van D66 zelf ook toegaf dat het 'niet politieke maar menselij ke probleem' beter anders aange pakt had kunnen worden. Burgemeester Scheeres had aan het begin van de vergadering ge meld, dat wethouder Hans van Kleef zijn werk voorlopig niet zal hervatten en dat zijn partijgenoot Chris Zijdeveld definitief de coör dinatie van de Sociale Vernieu wing van hem heeft overgeno men. Over de waarneming van de andere taken moet het college zich nog beraden. Aanleiding tot de discussie in de raad over de 'affaire' waren twee, al in juli aan de gemeenteraad ge zonden brieven over het PvdA- onderzoek onder ambtenaren naar het functioneren van wet houder Van Kleef. Oud-raadslid Jacob Wiersma (ook PvdA) vindt, dat zoiets niet kan en wilde weten of de gemeenteraad er ook zo over denkt. Een van zijn buren, de journalist Hans Leijte, sluit zich aan bij die kritiek en trekt daarbij een parallel met het op non-actief zetten van zijn echtgenote Clam Stroman, de oud-adjunct-direc- teur van het Stedelijk Museum. Beide briefschrijvers wijzen de in die PvdA-commissie deelnemen de collega's van Van Kleef (Aad Wiegman en Chris Zijdeveld) aan als 'inquisiteurs'. Daan Baart van het CDA zette gis teravond de toon in de discussie. Hij heeft steeds volgehouden, dat de affaire in de gemeenteraad be sproken moest worden. PvdA en zyn coalitiepartners D66 en Groen Links verzetten zich hier tegen en de WD sloot zich aan bij deze opvatting. Het was een inter ne zaak van de PvdA, luidde de redenering, die het verkleinde college omarmde. De zaak liep gisteren echter wat anders toen fractieleider Bakker van de PvdA behalve puur for meel redeneerde, dat het bewuste onderzoek toelaatbaar was, ook nog stelde, dat alle andere partij en het onderzoek hadden uitge lokt door zelf geen openbare dis cussie aan het functioneren van Van Kleef te wijden. „Alle partij en hebben duidelijk laten blijken, dat wij intern iets moesten doen om te komen tot een beleidskader voor de sociale vernieuwing." Met die opmerking haalde hij bij na alle partijen over zich heen. Al leen Bea Oomens van Groen Links zei geen behoefte te heb ben 'aan het roeren in minder smakelijke aangelegenheden'. Van Luub Hafkamp (WD) kreeg hij te horen: „Het is onjuist ons op deze wijze mede-verantwoorde- lyk te maken." Vincent Broecke (D66) zei: „Wat u zegt is op de grens van waarheid." En Ton Seis (CDA): „De inhoudelijke kanten zijn wel degelijk in commissie vergaderingen aan de orde ge weest." Voorzitter Marcel Houtkamp van D66 trok zich het verwijt van Baart aan, dat zijn partij aan de leiband liep van de PvdA „Wij hebben tussen twee klippen door gemanoeuvreerd. Toen wethou der Reijnhout door de PvdA-com- missie werd benaderd, heeft hij zeer verontwaardigd gereageerd. Wij voelden niks voor die proce dure en hebben dat de PvdA ook gezegd. Maar wij willen wel de harmonieuze sfeer tussen de coa litiepartijen behouden." Hij kwa lificeerde de redenering van Bak ker, dat ambtenaren aan de com missie geen antwoord hoefde ge ven, als 'te simpel'. Bakker stribbelde lang tegen „Formeel is dit onderzoek met onjuist geweest." Hij erkende ook: „Het is een moeilijk pro bleem en er zijn geen richtlijnen voor. Wellicht hadden we bete het college en seniorenconvent kunnen inschakelen." Toch hield vol tot aan het einde: frAnder£; partijen hebben duidelijk latej blijken: Jullie moeten die zaas oplossen." Burgemeester Scheeres weigert pertinent te antwoorden op vra gen van CDA-voorman Baart ove de invloed van ambtenaren op het functioneren van Van Kleef. Vanavond praat de ledenvergade ring van de PvdA in Cultures Cafe 't Spul, Hoogstraat 92 over 'de affaire'. Aanvang 20.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1