15 Uitzicht Actie voor behoud van tennisbal Op Dreef Nieuwbouw bij Hof van Spaland Teddy 'Op 'n gegeven moment hebben ze gewoon het park platgegooid' r Natuur voor beginners Geld voor De Werf Bridgetoernooi Oproepcentrale VW maakt promotie Sleutels eerste bewoners Schiedam Maassluis Door Peter de Lange, Foto Roel Dijkstra r Het Flats Maasboulevard vooral in trek bij Schiedammers SU êrrnrern Protest tegen pizzabakkerij Rotterdams Dagblad Dinsdag 29 oktober 1991 De burgerlijke stand weet vermoedelijk nog van niets en in de rou wadvertenties is ook met geen woord over zijn verscheiden gerept Toch is Schiedam eer, bekende verschijning ontvallen. Hij luisterde naar de naam Teddy en de echte vergader- en kroegtijgers in de je- neverstad weten wie er wordt bedoeld. Ted was blond, speels en alom aanwezig. De laatste tijd had hij zich enigszins teruggetrokken uit het publieke leven in Schiedam maar in de kracht van zijn leven behoorde hij bij het decor van de stad Kieskeurig was hij niet. Hij leek zich thuis te voelen op plechtstatige bijeenkomsten in de aula van het Stedelijk Museum, maar voor een draafpartijtje rond het terras van 't Vierkantje trok hij zijn neus ook niet op. Ook op inspraakavonden, recepties, bedrijfspresentaties en bewo- nersvergaderingen leerden de Schiedammers hem kennen Met name in het vergadercircuit van Schiedam-Zuid was hij kind aan huis. Hij bad iets van de karakteristieke receptieloper, maar Ted was veel kritischer. Schiedam kent veel mondige burgers, maar Teddy was de enige die het ooit aandurfde om de verkiezingsposters van DG6 van de muur te scheuren. Doorgaans liep hij aan de leiband van een journalist, maar toch had hij lang niet altijd ontzag voor de gedrukte media. Nooit is duidelijk geworden of hij zich stoorde aan de inhoud van de krant, maar zeker is dat hij ooit de kabels op de redactie van wijlen het Rotterdams Kieuwsblad doorknauwde. Waarna alle beeldschermen uitvielen Teddy, de beroemdste hond van Schiedam, werd elfeneenhalf jaar CAREL VAN DER VELDEN Zonnebaden aan het strand blijft voor velen een ge liefde bezigheid, maar een groeiende groep vakan tiegangers trekt erop uit voor een weekje bergwan- delen, kanoen of een overlevingstocht. Voor deze ca tegorie begint de Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging in november een cursus Na tuur voor beginners. De lessen zijn bedoeld als kennismaking met de na tuur in en om de stad. Excursies in de wijde omge ving moeten de kennis verder verdiepen. De cursus wordt gegeven in natuurcentrum De Boshoek achter het Baehplein in Schiedam-Noord. De les is op de maandagavond (4, 11, 18 en 25 november) tussen 20.00 en 22.00 uur. Telefonische inlichtingen bij W. de Ruyter (4350813) en W. van der Schalie (4262316). Stichting De Werf in Kethel heeft van het Juliana Fonds een gift van 12.500 gulden gekregen. Joke Adams, bestuurslid van De Werf, is dolblij met het geld. De stichting gaat het gebruiken om het vereni gingsgebouw aan de Kerkweg op te knappen. Bij de verbouwing van dat pandje, dat vroeger een stal was waar bezoekers van de kerk hun paarden stalden en dat nu dienst doet als ontmoetingscen trum voor de Kethelse jeugd, vergat de aannemer een keuken te installeren. Dat bleek bi] de inge bruikname van De Werf een heel gemis, en het geïm proviseerde keukentje in een kast was niet echt je ran het. Binnenkort kan De Werf eindelijk op een normale manier koffiezetten. Na de eerste, zeer succesvolle editie vorig jaar, wordt op 9 november het tweede Bondsspaarbank Bridge toernooi gehouden. Inschrijving staat open voor in woners van Schiedam en Vlaardingen en voor leden van bridgeverenigingen uit de regio. Er zal worden gespeeld volgens de regels van de Nederlandse Brid ge Bond en systemen als Poolse Pas zijn niet toege staan. Wedstrijdleider is H. Derksen. Inschrijven kan tot 1 november bij C. Wever (tele foon 4738543). Het toernooi wordt gespeeld in het Regionaal Technisch College Rijnmond in Schie dam. vlaardingen De oproepcentrale Nieuwe Waterweg-Noord die in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis partners en verzorgender thuiswonende mensen met psy- cho-geriatns<. 'lumen vrijwilligershulp biedt, kan in Vlaardin,, ig enkele krachten gebruiken. De vrijwilligers nemen een ochtend, middag of avond per week de taken over van degenen die thuiswonende partners, buren of vrienden verzor gen. Wie graag met oudere mensen omgaat, niet bang is voor hun problemen en enkele uren per week beschikbaar is, kan de groep vrijwilligers van de Oproepcentrale komen versterken. Belangstellenden kunnen voor informatie contact opnemen met meviuuw A.G. de Jong, coordinator vrijwilligerswerk in DrieMaasstede, telefoon 010- 4278199. De Vlaardingse VW-vestiging mag zich sinds 20 ok tober een I-kantoor noemen. Dat is de hoogste grada tie die een VW-kantoor kan bereiken. Na een gron dige inspectie van landelijke vereniging van WVs (AVNN) waarbij op het gebied van kennis, verleende diensten, personeelsbezetting en openingstijden aan strenge kwailiteits-eisen moet worden voldaan, ttag de onder het stadhuis gevestigde VW het I- beeldmerk hanteren. Maassluis Wethouder Wustrow overhandigt vrijdagmiddag de eerste sleutels van de dertien woningwetwoningen in de Steendijkpolder-Noord aan de toekomstige be woners van Oliemolen 19 tot en met 25. De woningen zijn in opdracht van de Algemene Woningstichting Maassluis gebouwd door Bouwbedrijf van der Waal. Na de officiële handeling wordt er in het restaurant van de Drieman qh a vr> nog een drankie genuttigd. dinsdag 29 oktober Informatiebijeenkomst uitbreiding winkelcen trum Hof van Spaland, de Rank, 20.00 uur. woensdag 30 oktober Rinoceros (kmdercabaret), Roo Roozenzaal, 14.00 Uur. dinsdag 29 oktober Bingo, Koningshof, 20 00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Care! van der Velden Brede Haven straat 6 3131 BC Vlaardingen Postbus 40Q8 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 „Het is een kwestie van de ge meente, de mensen die daar wo nen kunnen er niks aan doen. Wij ook niet. Alles was al in kannen en kruiken. Op een gegeven mo ment hebben ze gewoon het park platgegooid. Dat was in praktisch één dag gebeurd. De boompjes werden in een vermaler gedouwd en er bleven alleen snippers over. We hebben er nog foto's van, ook van hoe het vroeger was. Onze buurman heeft het een jaar tegen weten te houden via Pro vinciale Staten. Maar die pyrami- des kwamen er toch. Je wordt er bang van. Bang dat alles over een paar jaar helemaal vol staat. Niet alleen hier op dat laatste stukje groen; denk maar aan Groenoord, wat ze daar van plan zijn... Huizen bouwen tussen de flats, zoals aan de Jozef Oreliosingel, waar alle grasvelden vol moeten... Dat groen hier was maar tijdelijk. Het was de bedoeling dat de tram hier zou keren. Maar ze hebben de keerlus een stuk verderop neergelegd, aan de Scheepvaart weg. In feite mag je nog blij zijn dat ze voor dit soort woningen hebben gekozen. Ze giechelen er net zo makkelijk een flat van vijf tien etages neer. Die macht heeft de gemeente gewoon. De mensen hier vonden het niet leuk. Maar wat doe je eraan? Het probleem is dat dit huurwonin gen zijn. Er is een groot verloop. Je bent geen eenheid. De een gaat weg, de ander komt. Dan is een actie op touw zetten moeilijk. 'Als je over de stijl van bouwen praat, zeg je al gauw: het is maar niks. Er zijn maar drie echte pyra- Dirk en Ria Hansier wonen aan het Faassenplein in Schiedam- Woudhoek. mides bij. De rest heeft een uit- bouwtje of zo. Net als die kubus sen bij de Blaak zijn ze niet erg praktisch. De Egyptenaren be groeven er hun farao's in. Maar 't is wel anders dan anders, 't Is geen Spaland. De huizen daar zijn allemaal eender. Bij het milieuvriendelijke van die pyramides moet je toch wel een paar vraagtekens zetten. Hoe su per-geïsoleerd ze ook zijn en hoe veel milieuvriendelijke verf ze ook hebben gebruikt. Ze hebben houten palen gebruikt voor de fundering, maar die waren te kort om op de zandlaag te komen. Dus hebben ze de palen verlengd met beton. En het mooiste - en dat maakt het toch een beetje bela chelijk - is dat de helft twee au to's heeft. Die worden natuurlijk allemaal in de buurt geparkeerd. Er is nou te weinig parkeerruim te. Wij kunnen onze wagen niet meer kwijt als we 's avonds thuis komen. Die zetten we dan drie blokken verderop neer. Daar zijn we niet blij mee. Voor die mensen is het best leuk, dat wonen daar. Ze trekken ook veel bekijks. Bruidjes komen er speciaal naar toe om foto's te la ten maken. Maar wij hadden lie ver groen voor de deur gehad. Al leen, heeft het zin er ruzie over te maken? Je kan beter op een nor male voet met elkaar omgaan. Met kwaad blijven doe je alleen jezelf te kort. En ach, het kan best gezellig worden." Maassluis - Gebruikers van tennishal Op Dreef aan de Albert Schweitzerdreef zijn een actie begonnen voor het behoud van hun sportaccommodatie. De gemeente Maassluis wil de hal slopen om op er straks de afgegraven gifgrond uit de Steen- dijkpolder te dumpen. De tennissers vinden dat de gemeente pas tot sloop mag overgaan als elders voor een nieuwe sport hal wordt gezorgd. Maar daar bestaat nog geen enkel concreet plan voor. JA. Huizinga en W.L. Elgers, die tot de vaste bezoekers van Op Dreef behoren, hebben een actie comité opgericht en onder de an dere sporters 350 adhesiebetui gingen verzameld. In een brief aan burgemeester en wethouders en de gemeenteraad eisen zij dui delijkheid over de toekomst van hun sportaccommodatie. Het co mité heeft inmiddels steun gekre gen van de WD. Tijdens de alge mene beschouwingen in de ge meenteraad benadrukten de libe ralen vanmorgen dat er eerst een nieuwe tennishal m Maassluis moet staan, voordat Op Dreef ge sloopt mag worden. Actievoerder J.A. Huizinga zegt, ernstig te twijfelen aan de bereid- hetd van de gemeente een ver vangende tennishal te bouwen. „De gemeente wil wel meewer ken, maar alleen als een particu lier het grootste deel van de kos ten betaalt." Volgens Huizinga heeft die opstelling van de ge meente alles te maken met het feit dat Op Dreef een fors exploi tatieverlies lijdt. Dat verlies ligt, zegt de gemeentelijke voorlich ter, de laatste drie jaar op gemid deld 80.000 gulden. De gemeente benadrukt dat de voorgestelde sloop van de hal al leen verband houdt met het gif grondprobleem. De hal staat zelf ook op vervuilde grond. De ten nishal werd in 1980 gebouwd. De bouwkosten bedroegen volgens de gemeente 2,7 miljoen gulden; als huidige boekwaarde wordt is 3,2 miljoen opgegeven. „Sloop komt neer op een enorme kapitaalvernietiging," erkent Frank Otte, die de hal beheert voor de Maassluise Sport- en Re- creatieraad. Otte is van mening dat Op Dreef indertijd voor veel minder geld gebouwd had moe ten - en kunnen - worden. Een nieuwe tennishal zal, zegt Otte, dan ook goedkoper van uitvoe ring moeten zijn en zes in plaats van vier binnenbanen herbergen. Otte: „Het komt er nu gewoon op neer dat de gemeente straks de hal aan het Rijk verkoopt, en dan in één klap van de exploitatiete korten af is." Schiedam - Winkelcentrum Hof van Spaland gaat uitbreiden. Ge meentewerken presenteert van avond op een hoorzitting voor omwonenden plannen voor de bouw van twee kleinere winkels, een Edah-supermarkt en een nieuw onderkomen voor de kle dingzaak Kien. Daarnaast wor den tekeningen getoond van een bouwplan voor 36 gestapelde wo ningen voor vijftig-plussers. De nieuwbouw is gepland op het grasveld bij de tramhalte, tussen Hof van Spaland en wijkgebouw de Blauwe Brug, Het complex is bedoeld om zowel de kwaliteit van het winkelapparaat als die van de directe omgeving te verbe teren. Vooral de woningen kun nen een rol spelen bij het vergro ten van de sociale veiligheid rond Hof van Spaland en het Baeh plein, twee plaatsen die 's avonds en in het weekeinde volkomen Schiedam - De animo voor het aan de Maasboulevard te bouwen appartementencomplex Maas- hoove is overweldigend. Nauwe lijks twee weken nadat planont- wikkelelaar SSN en het Rotter damse makelaarskantoor Atta in restaurant La Duchesse het pro ject presenteerden, zijn al 30 van de 49 appartementen inclusief twee penthouses, verkocht. Daar mee zijn zelfs de stoutste ver wachtingen van Atta van West- reenen, eigenaar en direkteur van het makelaarskantoor, overtrof fen. „Ik hoopte in de afgelopen perio de twintig appartementen te ver kopen," zegt Van Westreenen te vreden. „Maar de goede pnjs-pro- duktverhoudmg is kennelijk flink aangeslagen. Eerlijk gezegd had ik dit met verwacht." Het veertien verdiepingen tellen de gebouw dat moet verrijzen op het Hoofdplein telt 49 luxe vrije sector appartementen, in prijs va riërend van 295.000 tot 790.000 gulden. De appartementen zijn verdeeld in drie typen. Daarnaast telt hei gebouw, dat volgens de planning medio oktober 1993 wordt opgeleverd, twee penthou ses op de dertiende verdieping met een doorlopende 'top-level' op de bovenste verdieping. Van de penthouses, die 790.000 gulden per stuk moeten opbren gen, is er één verkocht en ook voor het enige appartement a rai- son van 635.0U0 gulden, dat de twaalfde verdieping bestrijkt, heeft zich al een koper gemeld. De verkoop van de overige typen - 295.000 en 309.000 gulden - verloopt ook zo. „Het voordeel," beweert Van Westreenen, „is dat we niet te ma ken hebben met de zogenaamde prijsmarkt. Het gaat hier puur om mensen die uiterst gerieflijk wil len wonen. Ik vergelijk het maar met auto's. Een Renault is een auto die goed rijdt. Maar toch zijn er ook mensen die in een Cadillac willen rijden. Wat mij wel opvalt is dat tachtig procent van de ko pers bestaat uit Schiedammers. Degenen die in luxe willen wonen en veel waarde hechten aan hun stad kunnen, op een van de mooiste plekjes met vrij uitzicht op de Maas, in Schiedam blijven wonen." Van Westreenen verwacht dat met de bouw van Maashoove in juni volgend jaar wordt begon nen. De grond waarop vroeger de Totall-fabriek stond, is enigszins vervuild en moet eerst worden ge saneerd. In oktober 1993 moet het gebouw dat wordt voorzien van 20 garages, 20 carports en 22 privé parkeerplaatsen, klaar zijn. „Ik ben er absoluut van overtuigd dat we de appartementen voor die tijd allemaal kwijt zijnaldus Van Westreenen. Het nieuwe gebouw zal in Schie- dam-Zuid beslist niet uit de toon vallen, want menig woning m de Gorzen is ^itmoveerd, op het ter rein naast de Heilig Hartkerk worden premie-koopappartemen- ten gebouwd en bij de Buitensluis verrijzen 200 nieuwe woningen. ■pcr-BZ- verlaten zijn. Door de nieuwbouw te situeren aan de kant van de Blauwe Brug denkt Gemeentewerken ook het parkeerprobleem-1 bij Hof van Spaland voor een belangrijk deel te hebben opgelost. Nu proberen veel klanten hun auto te stallen aan de zijde van de Albert Heijn- supermarkt, terwijl het Baeh plein als parkeerplaats nagenoeg ongebruikt blijft. De Edah-super markt moet gaan fungeren als de 'trekker' die deze onevenwichtige situatie weer in balans brengt. Gemeentewerken ziet de komen de operatie als de afbouw van het winkelcentrum. Deze fase werd twaalf jaar geleden bij de opening van Hof van Spaland al gepland maar toen op de lange baan ge schoven omdat het inwonertal van Schiedam-Noord geen winke luitbreiding rechtvaardigde. In middels is, door de bouw van de wijken Woudhoek en Spaland, het aantal inwoners flink toege nomen. Aanvankelijk was een Hema-ves- tiging in de plannen opgenomen. De dochter van het Bijenkorf concern zag daar echter van af en stond haar plaats af aan het Ven- dex-concem. Edah is een dochter vanVendex. Los van de plannen van Gemeen tewerken, overwegen de winke liers zelf ook Hof van Spaland te vernieuwen en waar mogelijk uit te breiden. Zij hebben daarvoor projektontwikkelaar MBO in de arm genomen. De middenstan ders zeggen dat het huidige vloer oppervlak niet meer in overeen stemming is met het - sterk toe genomen - aantal klanten. Ook de supermarkt van Albert Heijn kijkt, wegens de groeiende druk te, uit naar mogelijkheden de winkel te vergroten. De middenstanders uit Hof van Spaland zijn formeel nog niet op de hoogte gebracht van de plan nen van Gemeentewerken. Dat gebeurt vanavond, een paar uur voor de informatiebijeenkomst m zaal De Rank aan de Sehiedamse^ weg, aanvang 20.00 uur. Deze avond is vooral voor buurtbewo-.' ners bedoeld. Vlaardingen - Bewoners van de Eendrachtstraat in Vlaardingen protesteren tegen de komst van een pizzabakkerij. Namens hen schrijft bewoner C.van Rossum dat er in juli al tegen de afgifte' van de hinderwetvergunning is- geprotesteerd en dat intussen de verbouwing gewoon doorgaat. Hij wil hier graag opheldenng overf hebben. Bij de gemeente zijn 1 zo'n vijftig protesten.ingediend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2