15 Geen meerderheid leengeld voor boeken Subsidie blijft voor de jeugdvakanties Int. Meubeltransport CDA wil met WD in Broekpolder woningen Merkwaardig Schiedam vreest voor eigenbelang Rotterdam m GRATIS Keuken en Tegelhal „MATHENESSE" KOEVERMANS S.G. Schravenlant exposeert Wereldwinkel: gratis koffie Informatiemiddag voor inval-leerkrachten Postkantoor start verkoop nieuwe kinderpostzegels Knutselen in kiuphuis Oost 60-jarig bruidspaar Vlaardingen Maassluis Schotland te kijk in bibliotheek Pianist Hans Eijsackers op valreep in Schuurkerk Schiedam Kostuumsensatie by New Bassy's Fashion new fashion „MATHENESSE" Ook voor al uw keuken- inbouwapparatuur hoge kortingen! Rotterdams Dagblad Commentaar Ambtenaren kunnen gratis naar Stadsgehoorzaal TWEEWIELEB SPECIALIST Koga Myata Coinage t Peugeot Mongoose/ATB Concorde Raleigh Gazelle verhuisd naarvan Hogendorpiaan 129 a - Vlaardingen 010-471 63 60 Giant Batavus Jan Janssen 'iJke wijk moet schoongemaakt' Rotterdams Dagblad Donderdag 31 oktober 1991 Schiedam De expositie 'Oost-Europa? Bekijk 't eens* die in zes tien verschillende Nederlandse steden te zien is, staat vanaf vrijdag 1 november in scholengemeen schap Schravenlant. Het thema is de omwenteling in Oost-Europa, De expositie geeft een beeld van de po sitie van jongeren in dat gebied. De officiële openingshandeling wordt ingeleid door wethouder Bart de Leede. waarna drs. C. Volwater, coördinator jongerenproject Oost Europa van het IKV. de aanwezigen zal toespreken. Ter gelegenheid van het driejarig bestaan van de Wereldwinkel wordt er morgen m de Albert Heijn- vestiging aan de Hagastraat gratis 'zuivere' koffie geschonken. Voor de supermarkt staat ook een kraam waar koffie, thee, kunstnijverheid en kleding uit de Derde Wereld te koop is. Op de Schiedamse basisscholen en scholen voor spe ciaal onderwijs bestaat een groot tekort aan leer krachten die bereid zijn vervangingswerk te verrich ten. Daarom gaan de gezamenlijke schoolbesturen een wervingsactie houden, financieel gesteund door het ministerie van Onderwijs. Onderwijsgevenden die gedurende lange tijd niet meer voor de klas hebben gestaan maar zo nu en dan best wel weer eens les willen geven, worden opgeroe pen naar de informatiemiddag van dinsdag 4 novem ber te komen. Deze wordt gehouden in het stadskan toor van 14.00 tot 17.00 uur en behandelt de voor- en nadelen van bet werken als invaller. Uiteraard ko men daarbij ook salariëring, rechtspositie, bijscho ling, kinderopvang, begeleiding en toekomstper- specteieven aan de orde. Postzegelverzamelaars kunnen vanaf woensdag 6 november hun collectie uitbreiden. Dan start men in het postkantoor aan de Lange Nieuwstraat met de verkoop van de nieuwe kinderpostzegels, eerste dag enveloppen en de postzegelmapjes. Tevens wordt vanaf die dag de nieuwe serie wenskaarten aan de man gebracht. Het thema van de kinderzegels is dit jaar 'Kind en buiten spelen' en met de opbrengst worden tal van projecten en speelvoorzieningen bekostigd. Kinderen tussen negen en twaalf jaar die graag knutselen kunnen dat doen bij de hobbyclub van Kiuphuis Oost aan de Gallileistraat. Onder deskun dige leiding wordt er iedere maandagavond van half zeven tot kwart voor acnt met de handjes gewerkt. Jeugdige liefhebbers van volksdansen kunnen ook op maandagavond in het clubhuis terecht. Voor kin deren vanaf zeven tot en met twaalf jaar is er van kwart voor zeven tot kwart voor acht ruimte beschik baar om buitenlandse volksdansen te leren. Voor beide aktiviteiten moet men zich wel eerst telefo nisch opgeven (4735435) en deelname kost een gul den per keer. Vlaardingen Ter ere van hun 60-jarig huwelijk hebben Dirk Vink en Baartje Vink-Kattestaart gistermiddag burge meester Fred van Lier op visite gehad. De burgerva der kwam naar de woning aan de Billitonlaan om het echtpaar, dat 30 oktober 1931 in het huwelijk trad, te feliciteren. Burgemeester Van Lier overhandigde hen namens de gemeente de gebruikelijke geschen ken. donderdag 31 oktober •Gemeenteraad (begroting), stadhuis, 19.30 uur. •Piccolo (theater). Harmonie, 20.15 uur. Milou en mai (film), Filmzaal Stadsgehoorzaal, 20,30 uur. The Rosenberg Trio (zigeunerjazz), Stadsgehoor zaal, 20.15 uur. wijdag 1 november Bingo, oudercentrum Drieënhuyzen, Willem de Zwijgerlaan, 14.00 uur. •Opening expositie Wilma Kuil, cultureel centrum Hollandia, Oosthavenkade 42. wijdagl november Jeugdpostzegelclub, Koningshof, 18.45 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Carel van der Velden Brede Haven straat 6 3131 BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Vlaardingen - Het kwartje leengeld per boek wordt waar schijnlijk niet ingevoerd. Er lijkt geen meerderheid voor te vinden in de gemeenteraad. De CDA-fractie (minus de wet houders), D66, SGP/GPV/RPF, SP, Burgerbelangen en Groen Links, samen 19 van de 35 stemmen, zijn tegen. CDA-fractieleidster mevrouw Jo- Windt is wethouder Cultuur). Vol- pie Schumacher-Schnitger vreest praktische problemen bij de in ning van wat zij het 'Van der Windt-kwartje' noemt (Van der gens haar hoeft het leengeld ook niet te worden ingevoerd als afge zien wordt van de kwaliteitsver betering bij de bibliotheken en het abonnementsgeld met vijf gulden extra wordt verhoogd. Ook de SGP/GPV/RPF-fractie meent dal de verbetering van de kwaliteit van het boekenbestand kan worden uitgesteld. Er is, vol gens deze raadsleden, eerst een enquête nodig onder de lezers of zij hiervoor extra geld over heb ben. WD-fractievoorzitter Bram Zon- ne ziet ook financiële problemen voor de minder draagkrachtige groepen Hij is tevreden niet de toezegging dat hiervoor oplossin gen worden gezocht Bert Kandel van de PvdA steunt het leengeld van een kwartje. ..De keus was: contributie verhogen of leengeld invoeren. En bij het eer ste zullen velen direct weglopen. Bij leengeld niet." Vlaardingen - De bezuinigingen op de jeugavakantie-activiteiten gaan niet door. Het college van B en W heeft de gemeenteraad gis teravond voorgesteld hiervoor 27.000 gulden per jaar te blijven uitgeven. Er bleek in het geheel geen meer derheid voor te vinden in de raad. Tijdens de behandeling van het voorstel in de raadscommissies was al duidelijk geworden dat het voorstel middels een amende ment zou worden verworpen. B en W zijn de raad een slag voorge- weest, overigens met goedvinden van een meerderheid van de raad. Met name het CDA vond dat de raad middels genoemd amende ment duidelijk moest maken dat het terugschroeven van de bezui niging een initiatief van die raad was. Maar WD, PvdA en D66 wa ren al tevreden met het intrekken van het betreffende bezuinigings voorstel op zich. De bezuingingen in de welzijns- hoek hebben het decor waarbin nen de raad gisteren vergaderd mede bepaald. Spandoeken met teksten als 'Kinderweek moet blijven' en 'OJC de sociale ver- Spandoeken hangen aan de publieke tribune in de raadszaal tij dens de be moeiing van begroting. .aadsleden plegen over leg. Op de foto zijn dat Joke Fousert (staand) en Bertie Vugts Middelburg van de SP. Foto Gernt de Heus/Roel Dijkstra nieuwing in, ech niet' hingen aan de balkons van de publieke tribu ne. Tussen het publiek zaten en lie pen talloze als spoken gesc hminkte demonstranten. Zij we zen er met hun witte gezichten op dat Vlaardingen een spookstad aan het worden is vanwege de be zuinigingen! De protesten zijn niet helemaal zonder resultaat gebleven. De ge meenteraad heeft het college voorgehouden een en ander no- geenste bezien. Vlaardingen - Coalitiepartners CDA en PvdA zijn in botsing ge komen over de vraag of er ge bouwd mag gaan worden in de Broekpolder. De sociaal-demo craten zijn daar mordicus tegen, maar tijdens de behandeling van de gemeentebegroting gister avond liet het CDA weten een on derzoek naar 'de baten en lasten van een gedeeltelijke bebouwing van de Broekpolder'te wensen. Eerder op de avond had de PvdA, bij monde van fractieleider Bert Kandel, nog gezegd er vanuit te gaan dat de confessionelen hem in zijn verzet zouden steunen. Hij verwees naar het beleidspro gramma van het college waarin Het werk dat Gijs en Dini van Gent de afgelopen vier jaar in het meest noordelijk deel van Schotland maakten, is de hele maand november in de Gemeen tebibliotheek te bezichtigen. Het echtpaar fotogra feerde hoofdzakelijk op de eilandengroep de Hebri- den die ook wel eilanden van het licht worden ge noemd. De specifieke atmosferische omstandighe den zijn in de tentoonstelling terug te vinden. Omdat de Maassluise pianist Hans Eijsackers over enkele weken vertrekt naar de Verenigde Staten is de werkgroep van het Schuurkerk-theater zeer ver heugd dat de musicus op het nippertje is gestrikt voor een lunchconcert. Dat concert vindt plaats op zondag 3 november vanaf 13.00 uur en er worden werken van Weber. Schumann, Schubert en Stra vinsky ten gehore gebracht. Eijsackers is op grond van zijn fraaie vertolkingen van tal van bekende en onbekende componisten ver zocht zijn kunst ten gehore te brengen op één van de meest vermaarde universiteiten in de VS. Liefheb bers die zijn muziek in Maassluis willen beluisteren kunnen nu al kaarten a vijf gulden kopen bij de WV in het stadhuis en bij de Verenigde Spaarbank aan deVeerstraat. Voor kinderen tot en met twaalf jaar betaalt men slechts één gulden. donderdag 31 oktober Spirituele Vereniging Harmonia, wijkcentrum Nieuwland, 20.00 uur. •DeMist (akoestisch concert), de Tender, 22.00 uur. De totale najaarscollectie kostuums 1/2 prijs o.a Bordeux, Antraciet, D.blauw, Zwart, Oker, D.groen, Tabak enz, elders 469,= 498,= Bij new Bassy's nu 249,= 198,= Kostuums Carter Davis De oplossing voor de "lastige" maat. Geen maatproblemen meer Pantalon of Klobert eventueei in andere maat en toeb maar 279 6 kleuren Pantalons perfect model 129,= nu 79,90 Jeans Black, Stoned, Bleach Uitgewerkte modellen 59,90 per stuk en de 2e 39,90 Kijk bij New Bassy's en je bent voor altijd verk(n)ocht! Ie Middellandstraat 7a - Rotterdam - Telefoon 010-4134668 UW ADRES VOC Nieuw bij 3 Euro-comfort overnachtingen naar keuze, bij besteding van minimaal 400,- Plavuizen Wandtegels Keukens Sanitair Inbouwapparatuur Nw. Mathenesserstraat 32 - Schiedam - 010-4731170 t/o Formido Donderdags koopavond staat dat er in deze raadsperiode niet gebouwd wordt in de Broek polder. Voor CDA-fractieleidster Jopie Schumacher-Schnitger betekent dat niet dat er dan ook geen on- derzoek mag komen. Zij kreeg steun van de VVD die zich ook voor een dergelijk onderzoek uit sprak. WD-fractieleider Bram Zonne rekende voor dat bebou wing in de Broekpolder de ge meente jaarlijks een miljoen gul den kan opleveren. Hij hield de Taad voor dat dit tot minder pijn lijke bezuinigingen en tariefsver hogingen kan leiden. Zonne: „Het is onzin te menen dat de recreatieve functie van de Broekpolder verloren gaat als een gedeelte een andere bestemming zou krijgen." De Maassluise gemeenteraad heeft deze week ten merkwaar dig besluit genomen. Geheel onverwacht stemden 20 van de 23 raadsleden vóór de aanleg van wat de 'gifheuvel' is gaan heten. Alleen drie PvdA-leden (van de zeven leden tellende fractie) waren tegen. Door een motie van het CDA aan te nemen ging de raad akkoord met de afgraving van verontreinigd havenslib onder en naast de woningen in de Steendijkpoider tot een diepte van 1.30 meter. Bo vendien betekende de beslissing dat die grond wordt opgeslagen in een berg op de plaats waar nu nog de tennishal Op Dreef staat. De beslissing is daarom merkwaardig omdat voorbij wordt gegaan aan alle verworvenheden op het gebied van de inspraak. Betrokke nen en geïnteresseerden hebben zich nog geen moment kunnen uitspreken over het meest recente plan voor de bodemproblematiek in Maassluis-West. Gebruikelijk is dat er inspraakavonden komen, waar mondeling bezwaren en suggesties kunnen worden geuit, gebruikelijk is ook dat er schriftelijk kan worden geprotesteerd. Dat levert informatie op die normaliter wordt meegewogen door bestuurders. Die hebben daar nu blijkbaar geen behoefte aan en daarmee laden zij de verden king op zich dat ze het maar vervelend vinden dat het begrip in spraak buiten die ene keer in de vier jaar ooit is uitgevonden. Het democratisch gehalte van de raad staat zo op de tocht, zoals dat kort geleden ook ai het geval was met de beslissing over de plaats voor de nieuwe weekmarkt. Als het recente optreden van de ge meenteraad een voorbode is van alle belangrijke beslissingen in de toekomst staat de Maassluise bevolking nog vreemde zaken te wachten. Vlaardingen Ambtenaren in Vlaardingen kunnen gratis naar voorstellingen m de Stadsgehoor zaal die niet uitverkocht zijn. Die mogelijkheid is bij de laatste 'CAO-onderhandelingen' opgeno men in hun pakket arbeidsvoor waarden. De afspraak met de ambl, naren bonden heeft verbazing gt«^n.L bij de WD. Tijdens de behande ling van de gemeentebegroting zei de liberale fractieleider Bram Zonne gisteravond een en ander 'niet te kunnen bewonderen'. „Het moet voor degenen die der gelijke uitgaven niet kunnen doen toch schrijnend zijn dat ambtenaren, niet de laagstbetaal den in onze gemeenschap, deze zaken voor niets krijgen," aldus Zonne. Volgens PvdA-fractieleider Bert Kandel kunnen de ambtenaren nog redelijk vaak naar de Stads gehoorzaal want er zijn volgens hem nog teveel voorstellingen voor een klein publiek. Hij sugge- Schiedam - Rotterdam zal meer bereidheid tot samenwerking moeten tonen in de toekomst. On deronsjes met het Rijk moeten af gelopen zijn als het samenwer kingsverband Vervoerregio Oude en Nieuwe Maas een feit is. Dat is de mening van de gemeenteraad van Schiedam. De vrees voor bevoordeling van de eigen stadsbelangen van Rot terdam boven de regionale belan gen kwam deze week to uitdruk king in de gemeenteraad toen er over de ondertekening van de door hogerhand opgedrongen be stuursovereenkomst ten behoeve van het openbaar vervoer werd gesproken. De vervoersspecialist van de PvdA, Cor Huijken, waar schuwde voor voortzetting van het huidige beleid, waarin de gro te steden hun eigen overleg met regering en rijksinstanties heb ben. „Rotterdam regelt nu nog van al les zelf zonder enig overleg met haar buurgemeenten. Dat moet straks afgelopen zijn. Wij moeten natuurlijk niet de dupe worden van dure oplossingen zoals ze voor hun eigen stad verzinnen. Kijk bijvoorbeeld naar het Ha venplan, de noordrand en de Kop van Zuid met die nieuwe brug met geknikte pyloon, waarvan D. VAN GEYL ZN B.V. VERHUIZINGEN fl EXPEDITIE B OPSLAG VAN GOEDEREN Jan van Riebeekweg 11 Schiedam Tel. 010 - 4266071 4263045 Fax: 4620802 het budget wordt overschreden voordat met de aanleg is begon nen." „Een regionaal samenwerkings verband is er voor de regio dus zal niet meer het Roiterdams belang mogen prevaleren. We moeten nu wel even het spel meespelen, maar om te kijken of het samen werkingsverband echt regionaal werkt. Een van de eerste dingen die dan misschien geregeld kun nen worden is een city-spoor, zo dat de sprinter uit Hoek van Hol land zijn rit niet eindigt bij Rot terdam CS. Hij ka., beter doorrij den naar de andere kant van de vervoerregio, naar Dordrecht dus." Wethouder Chris Zijdeveld en de rest van de gemeenteraad delen de mening van Huijken. „Het is terecht dat we aan de regionale samenwerking meedoen en in derdaad kan ik het pas serieus ne men als blijkt dat het dan ook af gelopen is met de gewoonte van rijk en Rotterdam om vooraf gaand aan het regionaal overleg zaken met de grote gemeenten te regelen," vindt Zijdeveld. Havenplan De vrees van Schiedam voor Rot terdamse overheersing is ook tot uitdrukking gekomen bij de be- 301*0*11*9 45 jaar Voor race trim - of ATB fietsen, van bekende merken o.a. van nabij benzinestation reerde jaarlijks een 'brede Vlaar- dingse kunstdag voor een breed publiek' te organiseren. De soci aal-democraat denkt dat Vlaar- dingse kunstenaars langs die weg ook meer zullen verkopen. Vlaardingen - Elke wijk in Vlaar dingen moet minstens eenmaal per jaar een uitgebreide schoon maakbeurt krijgen, vindt PvdA- fractieleider Bert Kandel. In het verlengde daarvan bepleit ten zowel WD als SGP/GFV/RPF in de gaten te houden dat onkruid de stoepen en straten'niet gaat overwoekeren. Klein Rechts sprak bij monde van Rien Lens- velt evenals SP-fractieleider Remi Poppe de zorg uit over het verdwijnen van banen bij de veegdienst van de ROM. spreking van het startconvenant ROM (Ruimtelijke Ordening Mi lieu) Rijnmond, waarin afspraken voor de toekomstige ontwikke ling van de gehele Rotterdamse regio worden gemaakt. Schiedam vreest overheersing van de eco nomische belangen en eist bij voorbeeld een belangrijke rol op voor de Zuidhollandse Milieufe deratie. Bea Oomens van Groen Links wijst op de gevaren, die het door Rotterdam gepresenteerde Ha venplan heeft voor het gehele ge bied. „We kunnen niet ongelimi teerd wegen en andere voor eco nomische groei gewenste voorzie ningen blijven uitbreiden. Waar wordt de grens gelegd? In. maar ook buiten ons gebied Wethouder Bart de Leede, die de noordelijke Maasoevergemeen ten vertegenwoordigt bij de ROM Rijnmond, heeft ook zijn twijfels over dat Havenplan als juiste op lossing tot verbetering van de kwaliteit van het woon- en leefmi lieu in deze regio. Ter geruststel ling meldde hij, dat de Rotter damse havenwethouder René Smit hem al heeft toegezegd, dat het bewuste plan aangepast zal worden als duidelijk wordt dat anders de milieudoelstellingen voor de regio in gevaar komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2