Waterweg 11 Kinderen voetballen op joodse graven Echtpaar Florie geniet al 60 jaar samen Historisch onderzoek legt fouten van gemeente rond begraafplaats bloot blijft Gratis parkeren voor centrumbewoners Schiedam ruilt inwoners voor bedrijfsterrein Eerste paal geslagen voor uniek nieuwbouwproject Lubbers 'toehoorder' bij stadsbrug-discussie Rijschooïreclame trams antireclame voor RET YlaVla-onderzoek: roken voor vrouwen slechter Raad Maassluis stemt over trouwregister Vrouwen willen kleding stelen Ongeduld luidt arrestatie in Deuren busje tegen auto's Macht over stuur kwijt, sloot in Tot zes jaar cel voor overvallers Rotterdams Dagblad RW Dinsdag 12 november 1991 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - Nadrukkelijk zal hij zich vanavond niet met de discussie bemoeien, teminste, niet onge vraagd „Ik zal er zijn als toehoorder," zegt Rob Lub bers, die afgelopen vrijdag in een advertentie in het Rotterdams Dagblad opriep tot 'verzet' tegen de keuze voor het zogeheten 'een-pyloons'-ontwerp voor de nieuwe stadsbrug naar de Kop van Zuid „Ik heb me vergist in de aard van de discussie, van avond in Zaal De Unie," licht hij toe. „Daar wordt ge sproken over architec- tonische aspecten van y de ontwerpen, niet over j het feit of de gemeente Rotterdam er verstan- j - dig aan doet vijftig mil- joen gulden meer voor j een mooiere brug te be- talen. Het spijt me voor f de mensen van DeUnie als zij zijn gaan denken dat ik een andere wen- - ding aan die discussie heb willen geven." De grote advertentie in de ze krant moet volgens Lubbers ook meer wor den gezien als een 'sig naal'aan deRotterdam- se politici, die komende donderdag tijdens de I vergadering van de ge meenteraad een beslissing moeten nemen over de nieuwe stadsbrug. Een meerderheid van de Rotter damse raad is voor het duurdere ontwerp van archi tect Ben van Berkel, de 'een-pyloons'-brug. Het 'vier-stokken'ontwerp van gemeente-architect Maarten Struijs is zo'n vijftig miljoen gulden goed koper. „Tijdens een vergadering van een raadscommissie, ruim een jaar geleden, riepen deRotterdamse politi ci nog dat ook een mooie brug binnen het beschik baar budget moest blijven. Nu is een meerderheid bereidmeer geld uitte trekken voor een mooier ont werp. Voor mij is het verhaal een afgerond dossier. De geld-component speelt kennelijk bij de overheid bij dit soort proj ecten een ondergeschikte rol. Als de meeste mensen in Nederland daarmee akkoord gaan, dan moet ik dat maar accepteren." Rotterdam - Redame-inkomstenzijntegenwoordig een onmisbare bron van inkomsten voor een open baar-vervoersbedrijf als de HET, maar reclamema kers moeten geen anti-reclame voor het openbaar vervoer gaan maken. Dan wegen de opbrengsten voor de RET niet meer op tegen de kosten op de lan ge termijn.Daarom wordt de provoceren de reclame- - leus van een autorijschool verwijderd van de Rotter damse trams.. De omstreden reclametekst liegt er niet om. 'Beter bij ons slagen dan dat ze naar je kaartje vragen', to deelt de rijschool mee vanaf de RFT-trains. Dèt vindt de RETnu echt eenbeetjete gek, zolaathetbe- drijf desgevraagd weten. De redame-boodschap is eën overvalste anti-propaganda tegen het openbaar vervoer, waarin de rijschool de argeloze tramreizi ger nog eens impepert wat eenpo ver bestaan hij toch heeft in vergelijking met de automobilist. Wie ver- kiestimmersniethetgeriefvandeeigenautometra- dio boven het gedrang in de overvolle trams, waar je op de koop toe nog wordt lastiggevallen door een conducteur, dieje op barse toon beveelt om je plaats bewijs te tonen? Inmiddels heeft de RET contact opgenomen met het reclamebureau Mediamax, dat de reclame op trams en abri's verzorgt „We zullen Mediamax verzoeken om de tekst te wijzigen" zegt G. Hovius van afdeling marketing van de RET. „Reclames moeten passend zijn, en niet schadelijk voor het imago van het open baar ver/oer." Het is niet de eerste keer dat de RET een veto uit- spreektover eenreclameleus. „Ooit werd deredame voor reizen naar Turkije van de tram afgehaald, omdat dat land toen niet democratisch was," vertelt Hovius. Vlaardingen - Vrouwen hebben meer last van roken dan mannen. Hun longen zijn veel gevoeliger, zo blijkt uit het regelmatigterugkerende CARA-onder- zoek in Vlaardingen en Vlagtwedde, het VlaVla-on- derzoek. De longen functioneren bij rokende vrou wen veel minder. De klachten die daar het gevolg van zijn variëren van hoesten, piepende ademhaling tot kortademigheid. Het gebruik van sigaretten zorgt bij jonge vrouwen voor een verminderde groei van de longen. Op grond van bet onderzoek (onder 840 mannen en 669 vrouwen) concludeert drs. H. C. J. Rijcken, die op dit onderwerp promoveert, dat vrouwen ernstig moet worden afgeraden met roken te beginnen en dat rokende vrouwen moet worden geadviseerd te stoppen met roken. De onderzoeker heeft geen an dere oorzaak dan roken kunen vinden voor het op merkelijke verschil in de longfuncties bij mannen en vrouwen. Maassluis - Als eerste gemeente in het Rijnmond gebied wordt er in Maassluis wellicht een trouwre gister ingesteld. Op initiatief van PvdA-fractievoor- zitter Robert Punt spreekt de gemeenteraad zich vanavond over de kwestie uit. Met haar stap gaat de PvdA in op het verzoek van de Stichting Vrienden van de Gay Krant. Deze belangenorganisatie voor homoseksuelen ijvert reeds voor het instellen van het homohuwelijk. Tot dusver verbiedt de wetgever het afsluiten van een volwaardig juridisch huwelijk tussen partners van gelijke sexe. In afwachting van een doorbraak op dit vlak pleiten de verenigde ho- mosexuelen nu voor het instellen van een trouwre gister. Juridische waarde heeft dit niet, maar het re gister zou de homoparen wel een vrijbrief moeten geven voor een ceremoniële gang naar het stadhuis. Vlaardingenkeerdezichorilangstegenhet instellen van een trouwregister. Burgemeester Peper is voor stander, maar de Rotterdamse gemeenteraad heeft zich nog niet over de kwestie uitgesproken. De ge- meenten Deventer, Ruction en Giessenlandeu stel den onlangs wel een trouwregister in. Rob Lub bers: 'Ik heb mij ver gist in de aard van de discussie in De Unie' Archieffoto Door Ben van Haren Vlaardingen - De Joodse Begraafplaats in Vlaardingen, aan de kop van de Schiedamseweg, is veel groter geweest dan wat er nu nog van terug te vinden is. Ook zijn er veel meer mensen begra ven dan tot nog toe werd aangenomen. Onder het grasveld aan heteind van de Parkweg, waar kinderen regelmatig voetballen, liggen mogelijk nog resten van enkele volwassen joden. Een en ander blijkt uit de publicatie 'Joden in Vlaardingen' van plaats vervangend stadsarchivaris Harm Jan Luth in het vandaag ver schenen Historisch Jaarboek 1991. Deze ontdekking plaats het ge meentebestuur voor problemen. Immers sinds 1918 is ervan uitge gaan, dat alleen in de uiterste punt van de begraafplaats een volwassene en vier kinderen ter aarde waren besteld. Op grond van die wetenschap heeft de jood se gemeenschap na twintig jaar onderhandelen tenslotte in 1938 het resterende terrein aan de ge meente overgedragen, die er eerst een weg en later een grasveld overheen heeft gelegd. De weerstand van de joodse ge meenschap tegen de overdracht van het terrein in de hoek bij de kruising van Schiedamsedijk en Schiedamseweg was destijds vooral zo groot omdat men de aar de waarin doden liggen begraven, beschouwt als heilige grond. Om die reden liet de joodse gemeen schap in de overeenkomst een bij zondere bepaling opnemen. Op grond hiervan kan ze nu met het resultaat van Luths onderzoek ei sen, dat de begraafplaats zijn oor spronkelijke grootte terugkrijgt en de gemeente er een gemeen schappelijke steen plaatst vooral le minstens vijftien kinderen, die er zijn begraven. Tijdens zijn onderzoek naar de geschiedenis van joden in Vlaar dingen ontdekte Luth, dat in alle publicaties van de gemeente ge sproken wordt over de aanwezig heid van rijf graven op de be graafplaats, die in 1862 door de Vlaardingse kehilla (joodse ge meente, BvH) werd gesticht en waar in 1900 de laatste begrafenis heeft plaatsgevonden. Hij vond dat een opvallend laag aantal. Lu th, die voor zijn onderzoek vijf tien- a twintigduizend bladzijden van de bevolkingsadministratie doorbladerde, stelde vast dat in de kolom godsdienst tussen 1862 en 1900, achter minstens 35 na men van overledenen 'Joods' stond vermeld. Harm Jan Luth vertelt: „Dat van die 35 mensen er slechts vijf hier zouden zijn begraven, leek mij vreemd. Natuurlijk zijn er ook buiten de stad joodse Vlaardin- gers begraven, maar ik kon me niet voorstellen dat het er zoveel zouden zijn. Bij nader onderzoek in stukken van de gemeente Vlaardingen werd me duidelijk, dat op de begraafplaats aan de Schiedamseweg zeker 20 en mo gelijk zelfs 29 personen zijn be graven. Voorts wees een oude te kening van Gemeentewerken uit, dat in de nog bestaande punt alle kindergraven en slechts een en kele rij graven voor volwassenen waren gelegen. De meeste vol- wassenengraven bevonden zich dichter bij de dijk Enkele jaren geleden heeft een joodse oud-Vlaardinger al eens kritiek geuit op de verwaarlozing van de begraafplaats. Het gras wordt er regelmatig gemaaid door de gemeente, maar dat is ook al les. Luth constateert aan het eind van zijn artikel in het Historisch Jaarboek 1991, dat de aanwezig heid van alleen een steen van Sa lomon ben Awrohom Isaacs (1856- 1889) en nog wat resten van kin derstenen hem met in overeen stemming lijkt met de eertijds moeizaam bereikte overeen komst. Hij noemt het hek „een begraafplaats onwaardig". Vlaardingen - Bij de Hema Vlaardingen zijn gislermidfe twee vrouwen uit Hoogvliet, 26ec 36 jaar oud, opgepakt vaat» winkeldiefstal Ze hadden v.x; een bedrag van 312 gulden een kleding bij zich die ze zonder fc betalen wilden meenemen. Ha tweetal heelt een proces-vertaal gekregen. Gisteren werd ook aangifte ge daan van de diefstal van onder meer koffie, sigaretten en vlei waren uit een winkelwagen die stond geparkeerd aan de Kethei- weg. De waarde van de gestolen spullen ligt rond de 900 gulden' De schade aan de geforceerde toe gangsdeur is hoger: 2500 gulden. Vlaardingen - „Eigenlijk hebben wij elkaar door een vuurpijl ge vonden," zegt Gerardina Johanna Florie lachend. „Het was tijdens het vuurwerk dat in 1927 ter ere van de koningin de lucht inging. Ik zag 'hem' in de verte en het leek me wel een aardige jongen.. Toen hij even later achter me stond, legde ik m'n hoofd op zijn schouder om naar een vuurpijl te kunnen kijken. Ja, en het was raak." Gisteren vierden de nu 82-jarige Gerardina Johanna en de 88-jari- ge Arie Florie hun 60-jarige bruidsdag. Tijdens de feestelijke dag die temidden van kinderen, kleinkinderen en een achter kleinkind werd gevierd, kletste het bruidspaar honderduit over vroeger en nu. Arie Florie verdiende zijn eerste loon met het vlechten van man den. Hij werkte vervolgens bij de Super (ENCK) en was tenslotte 20 jaar als magazijnmedewerker bij Sunlight in dienst. Gerardina Johanna Florie werd als 12-jarig meisje tolgaarster. Aan de Maassluisedijk inde zij geld. De prijzen die zij destijds vroeg, vergeet mevrouw Florie nooit meer: „Voor een koe of een Arie en GerardinaFToriezijnnogsteedsdolopelkaar, hetgeen ze niet onder stoelen of banken ste ken. „Ja, het was raak." Foto Gefnt de Heus/Roel Dijkstra geil vroeg ik 1,5 cent. Een hand kar betaalde 2,5 centen een paard en wagen zonder lading 37,5 cent. De auto's probeerden er wel eens tussen door te glippen. Dat liet ik Vlaardingen - Centrumbewoners in Vlaardingen kunnen gratis blijven parkeren. Het college van burgemeester en wethouders is afgestapt van het voornemen geld te vragen aan de autobezitters die hun wagen in het stadshart willen neerzetten. Aanvankelijk lag er een voorstel van wethouder Ag nes van Ardenne-van der Hoeven (Verkeer) om aan de centrumbe woners een tientje per maand te vTagen als zij hun auto voor de deur wilden parkeren. Zij leek het college voor de bijdrage te heb ben gewonnen tot de PvdA-wet- houders John Ranshuijsen en Kees van der Windt afhaakten en hun fractie volgden die tegen het tientje was. In de zojuist versche nen definitieve versie van de Par- keemota wordt geen geld meer gevraagd aan de centrumbewo ners. Anderen moeten wel gaan betalen want een uur parkeren in het centrum gaat twee gulden kosten als de auto bij een meter wordt neergezet. Het tarief in de parkeergarages wordt twee gul den per dag. Op die manier wil het college de parkeergarages vol krijgen. Parkeren bij de Havenstraat gaat voor het eerste uur twee gulden en de daarop volgende uren één gulden kosten. De auto achterla ten aan de Dijksteeg kost twee gulden per uur op werkdagen. Bij de plannen is ervanuit gegaan dat er tweehonderd parkeerplaat sen op straat in het centrum ko men. Er komt (voorlopig) één par keergarage bij, nabij het Liesveld. Bekeken wordt of er voor de par keerplaats bij het stadhuis een uitgang naar de Maassluisedijk kan komen, Automobilisten krijgen de moge lijkheid tegen een bedrag van driehonderd gulden per jaar een abonnement te nemen op de par keergarages. Winkeliers kunnen tegen betaling van 840 gulden een algemene parkeeronlheffmg krij gen waarmee de bedrijfsauto na genoeg overal in het centrum kan worden geparkeerd. De parkeervergunning op grond van de belanghebbenregeling blijft. Slechts de leges moeten in dit geval worden betaald. Als de parkeerplaatsen in het stadshart eenmaal intensief wor den gebruikt, wordt bekeken of het aantal plaatsen kan worden uitgebreid. Daarbij wordt gedacht aan een extra parkeerdek op de Afrol-garage, dan wel ingebruik neming van het terrein van Ge meentewerken aan de Hoflaan. natuurlijk niet zomaar toe! Ik no teerde het nummerbord, belde naar de tolgaarder in Schiedam en vroeg hem dubbele tol te in nen." Mevrouw Florie kon de auto's zo goed m de gaten houden omdat er nog niet veel op de weg waren. „In die tijd was een auto heel wat! Ik weet nog wel dat toen de eerste auto in gebruik werd genomen een man met een rode vlag voor de auto liep. Het was een teken dat zo'n voertuig een gevaar op de weg was. Ja, wij hebben een hele ommekeer meegemaakt. Van gas naar elektrisch, de eerste auto, de eerste maanlanding. Oh, Arie weet je nog. Op onze trouwerij kregen wij van Pietje een blaker (kandelaar - red.) met kaars en een po! Dat kan je je toch niet meer voorstellen!" schatert mevrouw Florie. Maar het bruidspaar praat niet al leen maar over de 'goede oude tij den'. Zij maken nog genoeg mee om gezellig over te kletsen. Arie Florie is goed op de hoogte van de politiek. Vooral het nieuws in Vlaardingen volgt hij nauwlet tend: „Ik zit vaak samen met m'n vrouw te discussieren over de Vlaardingse problematiek. Nou als je ons hoort! Overal hebben wij wel een mening over. Ja. wat dat betreft passen wij goed bij elkaar, nou ja, dat is wel duidelijk, anders hou je het geen 60 jaar met elkaar uit." Ook mevrouw Florie verveelt zich geen moment. „Ik ben penning meester van de serviceflat waarin wij wonen en bovendien speel ik hier gastvrouw. Ik organiseer van alles. Een mooie kerstavond, bingo, kaartmiddagen. Wat de mensen willen hebben, regel ik. Zo hebben wij hier ook een paar keer per jaar een modeshow. Nou dat loopt hartstikke goed, want er wordt hier wel gekocht door die ouwetjes. Ik regel dat allemaal en heb er plezier in." De bruidegom en bruid zijn echte levensgenieters: „Wij zeggen zo vaak tegen de kinderen en klein kinderen: als wij er niet meer zyn dan hoef je nergens sn kastjes of- zo te gaan zoeken, want er is niets. Wij vinden het belangrijker om met elkaar lol te maken. Iede re zaterdag zit de hele familie hier en dan drinken we thee met iets lekkers erbij Daarna soep en vaak nog een diner. Dat is dus on ze erfenis." Schiedam - Ongeduld is een 13- jarige Schiedamse inbreker vannacht noodlottig geworden De man was met een kennis ge- signaieerd toen hij een inbraak wilde plegen in een supermarkt aan de Parkweg en had zich, toen de politie eraan kwam, verstop! op een balkon aan de Van Olden- barneveltstraat. Het wachter, daar duurde hem kennelijk té lang, want op een zeker momen: sprong hij van het balkon om ver der te vluchten. De politie zag da: en pakte hem. Zijn mede-dade was er eerder vandoor gegaan Ingebroken is er ook m een wo ning aan de Burgemeester Gijseniaan, een bedrijf aan de Cs landstraat. een haar-importzask aan de lange Kerkstraat, een dis tributiecentrum aan de Buitenha venweg en een woning aan tk Geert Remdersstraat. Auto's zijn open gebroken aandt Potgieterstraat, de Pnns Maunts- straat, de Houtstraat en de Park weg. Schiedam - Klapperende deun* van een bestelauto hebben flink wat schade aangericht in de Wa rande te Schiedam. Zeker vijf ge parkeerde auto's werden bekhê- digd omdat de bestuurder vanhe: bestelbusje, een 29-jange Rotter dammer, de achterdeuren niet goed had dichtgedaan. Een voor bijganger maakte de chauffeurcp de situatie attent Lichte schade ontstond er giste ren op de Polderweg waar toet auto's elkaar m een bocht te wei mg ruimte heten. Eén van dm- gens kwam daarbij met het rech- terachterwiel boven het water te hangen en kantelde nog net met het nat in. Een 33-jarige man uit Hoek van Holland is gistermorgen op de Maassluisedijk, rijdend in de richting van Vlaardingen, de macht over het stuur van zijn auto kwijt geraakt en vervolgens de dijk afgereden. De auto sloeg daarbij over de kop en kwam in een sloot tot stilstand. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de zuiveringsinstallatie. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Een school, gymnas tieklokaal, kinderdagverblijf en dertig woningen samengebracht in één nieuw gebouw. Dit voor Nederland unieke bouwproject wordt gerealiseerd aan het Frans Halsplein in Schiedam en moet rond het eind van volgend jaar worden opgeleverd. Gistermid dag gaf wethouder Bart de Leede het officiële startsein voor de werkzaamheden en ging de eers te paal onder flinke belangstel ling van de toekomstige gebrui- kertjes de grond in. Het nieuwbouweomplex, dat on der meer de onderkomens voor basisschool de Kring en kinder dagverblijf Katja behelst, mag uniek worden genoemd omdat er niet eerder in Nederland een bouwwerk is ontworpen dat on derdak biedt aan deze combinatie van functies. Het bouwwerk komt in plaats van een uit 1930 date rend schoolgebouw dal was ver ouderd, financieel gezien niet meer in aanmerking kwam voor renovatie en inmiddels is ge sloopt. In opdracht van de Dienst Educatie, de secretarie-afdeling Maatschappelijke Aangelegenhe den en het Gemeentelijk Woning- beheer heeft René Meere, archi tect van de dienst Gemeentewer ken, het symmetrische gebouw ontworpen. De bouw wordt uitge voerd door aannemingsbedrijf Verschoor uit Pemis. De ingangen van de school, het kinderdagverblijf en het gymnas tieklokaal komen aan de zijde van het Frans Halsplein en het wo ninggedeelte krijgt zijn toegang aan de Van Ostadelaan. De mees te woningen, waarvan twee er worden aangepast voor invaliden, liggen op de tweede en derde ver dieping, dus boven de school en het dagverblijf. De meningen over de nieuwbouw zijn bij de buurtbewoners enigszins ver deeld. Een enkeling betreurt het dat er weer een oud pand is verdwenen maar de meerderheid lijkt zich toch wel te kunnen vinden in het moderne gebouw dat in het wijk verrijst. „Joh, daar knapt de buurt toch alleen maar van op," zegt een moeder met een kind op haar arm die de ceremoniële handeling van een afstandje volgt. „En de buurt blijft levendig ais er veel kinde ren naar school en het dagverblijf gaan. Dat is toch beter dan dat de woonomgeving vergrijst? Nee, ik houd wel van een beetje levendig heid in de straat." Een bewoner van de Van Ostade laan bekijkt de ontwikkelingen voor zijn deur van een geheel an dere kant. „Over de nieuwbouw," lacht h(j, „hoor je mij niet klagen. Beter dan dat oude gebouw dat de laatste maanden werd bevolkt door opgeschoten jongelui. Er kleeft voor mij alleen een nadeel aan. Nu er mensen tegenover ons komen te wonen moeten we na al die jaren die we hier wonen in eens overgordijnen kopen." De bewoners konden gisteren in ieder geval alvast wat wennen aan meer drukte in de straat. Want de leerlingen van basisschool De Kring die momenteel gebruik maken van een schoolgebouw aan de Aleidastraat en de 'kleint jes' van Katja dat nu nog is geves tigd aan de Lange Haven, hadden zich met hun begeleiders verza meld op het modderige bouwter rein. En na het slaan van de perste paal steeg er een iuid gejuich op. Alsof er een school uitging... Schiedam - Dankzij een grond ruil met Rotterdam kan Schiedam binnenkort het tekort aan industrieterreinen met 7 hec taren aanvullen. De ruil, waar Schiedam ongeveer 4,5 miljoen gulden op moet toeleggen en een handjevol inwoners op verliest, heeft betrekking op grond ten noorden van de industriepolder 's-Graveiand. De percelen liggen langs de Schie nabij de Oost- Abtspolder. Schiedam hoopt het nieuwe industriegebied in 1992/93 in ontwikkeling te bren gen. Over deze ruil wordt al 35 jaar ge correspondeerd en gesproken. De zaak is in een stroomversnelling gekomen smds Rotterdam begon met de aanleg van het bedrijven terrein Noord-West en er een brug voor de verkeersafwikkeling over de Schie werd gebouwd. Rotter dam wil graag de grond waarover de ontsluitingsweg loopt in bezit krijgen. Bij de ingewikkelde transactie staat Schiedam ondermeer de grond af van scheepswerf De Hoop. Daar staat tegenover dat Schiedam de beschikking knjgt over een klein stukje van het Rot terdamse bedrijventerrein. Met Rotterdam is ook overeenkomst bereikt over de overname van een perceel aan de Polderweg, dat voor Schiedam van groot belang is om een weg naar het nieuwe grondgebied aan te leggen. Volgens de economisch specialis ten van de gemeente, is de ruil on danks de hoge kosten bijzonder voordelig voor Schiedam. Op be drijvenpark Vijfsluizen na, is de bedrijfsgrond in Schiedam nage noeg uitgeput. Bovendien wil de gemeente zuinig omspringen met Vijfsluizen. Een zorgvuldige in vulling van dit bedrijfsterrein bij Wilton Fijenoord wordt van het grootste belang geacht voor de werkgelegenheid. Daarom zal Vijfsluizen niet worden volge bouwd met enkel kantorenflats. Er moet ook werkgelegenheid ontstaan voor lager geschoolden, liefst afkomstig uit Schiedam zelf. Om dat doel te kunnen bereiken, is er bij de exploitatie-opzet reke ning mee gehouden dat een dró van het terrein tamelijk lang ren leloos mag blijven liggen hoeven dus niet koortsachtig be drijven te gaan wenen omdat w die grond zonodig kwijt moeten, aldus economisch medewerker Raymond Vredebregt. Burge meester Remier Scheeres vind: hel geen probleem als Vijfsluizen pas over tien jaar vol is. Rotterdam/VIaardingen -Vooro: der meer een gewapende overval op een bankfiliaal in Vlaardingec zijn gisteren zes mannen mtSpij- kenisse, Rotterdam, Vüssingö en Temeuzen door de Rotterdam se rechtbank veroordeeld tó straffen variërend van 18 maas den tot 6 jaar. Het zestal had oca in wisselende samenstelling, vet* der schuldig gemaakt aan een ge wapende overval op W postagentschap aan de Zwatf- hoek in Spijkenisse en eenkoffc shop in Terneuzen. Daarnaa* werden twee van hen beschuldig van overvallen op twee ti3" chaufeurs en een café m Rott® dam. De mannen werden op 24 juM de overval op de koffieshop, doï een speciaal arrestatieteam woning van een van de verdam- ten in Spijkenisse aangehoud® Hoewel de mannen over het# meen nog jong zijn (van 29 tot-; jaar) vond rechtbankpresidfr M.F.L.M. van der Grinten zware straffen op hun plaats ren. „De mannen hebben op 6# enkele manier laten merken ze inzien dat ze de slachten^ voor hun leven lang opgei hebben met angsten en de gen van hun acties," zo meen* 4 de president.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1