Waterweg 13 College: lawaai aan Holysingel is bijna niet te bestrijden Ouderen allemaal even langs bij bloot Bewoners vangen bot ondanks inzamelen van 412 handtekeningen Groen Links: Gebruik geld van Stadserf voor stadsvernieuwing GRATIS Keuken en legeïha! „MATHENESSE" CAO-gesprek ECT na FNV-ruzie uitgesteld 'Gezamenlijke strijd tegen racisme is nodig' Overvallers voorgeleid Steekwonden na concert Auto-krakers opgepakt Jongen bedreigt kinderen Schiedam leurt met vriendschap Eerste 'kunstbus voor senioren' al tweemaal volgeboekt „MATHENESSE" Ook voor al uw keuken- inbouwapparatuur hoge kortingen! I I INT. MEUBELTRANSPORT I D. van Geyl Zn. B.V. Schip botst met auto Twee inbraken bij daglicht Autokraken Konmar opent 'milieupark' Wedstrijd in cocktails mixen Jantje Beton levert bijna 20 mille op Rotterdams Dagblad RW Donderdag 14 november 1991 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131BC Vïaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - HetbondsbestuurvandeVervoersbond FNV heeft verkiezingen uitgeschreven voor een nieuw bestuur van de vakbondsafdeling bij het ha venoverslagbedrijf ECT. Het heeft hiertoe besloten in de hoop dat daarmee een einde komt aan een al ge ruime tijd durende richtingenstrijd binnen het be stuur. Mede als gevolg van die strijd zijn de onderhan delingen over een nieuwe collectieve arbeidsovereen- komst voor het operationele personeel gisteren niet voortgezet. Districtsbestuurder P. Gouw van de bond in Rotter- dam en eerste onderhandelaar voor de ECT-CAOf heeft dit bevestigd. Hij hoopt dat er na de verkiezin- gen, waarvan de uitslag over twee weken bekend is, een nieuw bestuur zit dat wordt gedragen door een groot deel van de ongeveer 1300 leden bij ECT. Uit het afdelingsbestuur worden vertegenwoordigers geko- J zen die Gouw bijstaan in de onderhandelingen. Volgens Gouw heeft de bond geruime tijd geprobeerd f eenoplossingte vinden voor de problemen tussen wat ingewijden noemen de 'realisten' en aanhangers van een'harde lijn'binnen het bijna 25 leden leden tellen de bestuur. Dat heeft niets opgeleverd. Daarom heefi het bondsbestuur besloten dat de leden zich maar moeten uitspreken. Een deel van de discussie binnen het ECT-afdelingsbestuur draait volgens Gouw om het mandaat dat de bestuursleden zeggen te hebben. Rotterdam - De anti-discriminatieprogramma's van de EG-lidstaten moeten op Europees niveau getild worden. Dit zei minister D'Ancona (WVC) gisteren tij- denshet congres 'Bouwstenen voor een sociaal Euro pa' in Rotterdam. „Racisme en onverdraagzaamheid hebben een Europese aanpak nodig. In Duitsland is al een campagne gestart. Laten we daar een voorbeeld aan nemen," betoogde D'Ancona. Zij zou graag zien dat de eisen die aan hulpverlenende organisaties worden gesteld op Europees niveau wor den versoepeld. De manier waarop nu wordt gewerkt aan - ondermeer - deintegratie van kansarmegroe pen in de lidstaten, is volgens de minister 'niet stimu lerend voor de uitvoering van projecten en het beleid in het algemeen'. Staatssecretaris Ter Veld (Sociale Zaken) ging in haar toespraak in op de rol van de EG bij de bestrijding van sociale achterstanden. „Op zich is de zorg voor de sociale stelsels een taak van de tids- taienzelf. Maar die moeten wel voldoen aan minimale uitgangspunten." Ter Veld noemde een de garantie op een minimum-inkomen een plicht van elke lids- Spijkenlsse - Zeven jongemannen, in leeftijd vari- eerend van vijftien tot twintig jaar zijn vanmorgen voorgeleidaan de officiervan Justitie in Rotterdamop verdenking van gewapendeovervaüen in Spijkenisse en Hoogvliet. Dezeven, waarvan er vijf afkomstigzijn uit Spijkenisse, één uit Rotterdam en één uit Schiedam, worden verdacht van zes gewapende over- vallen.waarbij zeintotaaleen bedrag van 4500 gulden hebben buitgemaakt. Ze maakten gebruik van mes sen, een alarmpistool en een luchtdrukpistool om hun eisen kracht bij te zetten. De politie van Spijkenisse heeft de groep de afgelopen week aangehouden. Rotterdam - Een 2l-jarige inwoner van het Zuidhol landse Valkenburg is rond middernacht gewond ge raakt door messteken. Dat gebeurde voor het Ahoy'. Het slachtoffer kwam per ongeluk in een ruzie terecht van een groep jongeren die vroegtijdig uit Ahoy' wa ren gezet omdat zij voor overlast zorgden bij een con cert vanBryan Adams. De politie hield evenlateropde parkeerplaatseen22-jarige Rotterdammeraan die be kendere hebben gesloken. Vervoers- bond-be- stuurder Gouw: Le den moet het maar zeggen.' Archieffoto Krimpen aan den Ussel - Met de aire statie van drie mannen uit Hoogvliet is een einde gekomen aan een reeks auto-inbraken in de Hoeksche Waard, en in de gemeenten Krimpen aan den IJssel en Steenbergen. Het drietal van 26 en 27 jaar heeft een honderdtal in braken in auto's bekend waarbij voor ruim hon derdduizend guldenaan goederen is meegenomen en schade is aangericht. De opbrengst werd doorhetdrie- tal gebruikt om aan drugs te komen en om hun gok verslaving te financieren. Maassluis - Zeker vijftien Maassluise kinderen inde leeftijd van elf, twaalf en dertien jaar zijn in de afgelo pen tweejaar bedreigd enafgeperstdooreen veertien jarige jongen, De politie heeft de knaap opgepakt en zal hem morgenochtend voorgeleiden aan de officier van Justitie. De kinderen zijn al die tijd aangezet tot winkeldiefstal en werden daarvoor bedreigd met on der meer fysiek geweld en met een mes, aldus de ver klaring van de kinderen. De jongen geeft de verbale bedreiging toe, maar ontkent een mes te hebben ge bruikt. Nadat de kinderen een diefstal hadden ge pleegd werden ze ook bedreigd met bekendmaking daarvan. De kinderen hebben ongeveer 85 winkeldiefstallen gepleegd. Ze moesten zaken als snoep, sigaretten en cola voor de 14-jarige knaap halen. De politie, die aan de bedreigingen zwaarder tilt dan aan de diefstallen, sluit niet uit dat er meer winkeldiefstallen zijn ge- pleegden ermeerkinderenbetrokkenzijn bij dezaak. De in hechtenis genomen jongen woonde in de buurt van de school en werkte solo. Vïaardingen - De bewoners van de Holysingel en de Louise de Colignylaan in Vïaardingen blijven voorlopig last houden van verkeerslawaai. De suggesties die ze hebben gedaan om die te verminderen kunnen niet door de gemeente worden overgeno men. De bewoners zeggen geen nor maal gesprek op hun balkon te kunnen voeren omdat er veel te hard wordt gereden op de Holy- smgeh „Er is dan een voortduren de aanslag op onze gehoororga nen," schrijven ze in een brief die is vergezeld van 412 handteke ningen. Het college van B en W wijst erop dat de Holysingel een wijkverbin- dingsweg is en dus gemaakt is om veel (vracht)verkeer af te hande len. Snelheidsbeperkende maat regelen als drempels of een be perking tot veertig kilometer per uur zijn uit den boze, wordt geant woord, omdat ze de doorstroming belemmeren. Bovendien kunnen ze sluipverkeer bevorderen. Het college wijst de bewoners er op dat er regelmatig snelheids controles worden gehouden, on der meer met behulp van radar. Het aanbrengen van geluidswe- rend asfalt heeft pas effect bij snelheden boven de 50 kilometer per uur, wordt verder meege deeld. De aanleg van geluidswe- rende schennen wordt evenmin zinvol geacht. De flats zijn er te hoog voor en liggen te dicht bij de Holysingel. Het effect ervan zal dus gering zijn, aldus burgemees ter en wethouders. Het college noemt ook de aanleg van een route, westelijk van de Vlaardingse Vaart, „geen reeei al ternatief' gezien de kosten en de plek waar zo'n doorgaande route zou komen (tegen het Broekpol- derbos aan). Het enige waartoe het college bereid is, is te bekij ken of er een groene golf kan wor den gerealiseerd om het stoppen en optrekken van auto's te ver minderen. Nu springen de lichten automatisch op rood voor het Ho- lysingel-verkeerals er geen auto's aankomen, zodat er eerst moet worden gestopt. Schiedam - De ambassadeur van de Sovjetunie in Nederland kan een beleefd bedankbriefje tege moet zien van de gemeente Schiedam. De diplomaat hoeft, zal de gemeente mededelen, in zijn vaderland niet langer te zoe ken naar een partnerstad. Schiedam heeft het voornemen om vriendschapsbanden aan te knopen met een Russische stad laten varen. Dit gezien de chaoti sche situatie in de voormalige su perstaat. Veel opschudding zal het briefje niet verwekken. De Russen lopen bepaald niet warm voor een jumelage met Schiedam, is het afgelopen jaar weJ geble ken. De veelvuldige contacten met de ambassade hebben niets opgeleverd, „De laatste keer dat ik er naar vroeg was de verbaasde reactie op de ambassade: Wat?, is dat nou nog niet geregeld?" schetste burgemeester Reinier Scheeres vorige week de voort gang van het overleg. De Sovjet unie kwam hoog op het verlang lijstje te staan toen zich daar de afgelopen jaren ontwikkelingen richting democratie begonnen voor te doen. Nu Rusland door in tern e verwikkelingen als leveran cier is afgevallen, vraagt de Schiedamse politiek zich vertwij feld af welke andere landen een stad kunnen leveren voor een vriendschapsverdrag. Eén van de nieuwe EG-landen, Portugal bij voorbeeld? Of Spanje, omdat er betrekkelijk veel Spanjaarden in Schiedam wonen? Of toch maar een stad ergens in het voormalige Oostblok? De Hongaren zouden wel oren hebben naar een jumela ge met Nederlandse gemeenten. Ook denkbaar is, dat Schiedam de koers verlegt richting Turkije of Marokko; veel inwoners van die landen zijn immers naar West- Europa geëmigreerd. Aan knopen doorhakken kwam de raadscom missie voor Algemene Zaken vo rige week niet toe. Daarvoor is de zaak te ingewikkeld. Voorlopig blijft Schiedam alleen contacten onderhouden met zijn vertrouw de partners; Vienne (Frankrijk), Esslingen (Duitsland), Udine (Ita lië), Norrköping (Zweden), Neath (Groot-Brittannië) en Velenje (Joegoslavië). Hoewel de toestand in dat laatste land zo onzeker is, dat niemand precies weel hoe de relatie Schiedam-Velenje er in de toekomst uit zal zien. Door Jan Booister Vïaardingen - Mochten ze nou wel of niet langs de vier naaktmo dellen bij de tentoonstelling van Peter Greenaway in het Rotter damse museum Boymans van Beuningen? Groepsleidster Mi randa Kleisen had in de eerste Vlaardingse kunstbus, die gister middag speciaal voor ouderen vertrok, streng laten weten dat dat niet kon, maar museum-me dewerkster Yvonne Kraan had de groep Vlaardingse en Maassluise ouderen later uitgenodigd er toch vooral langs te gaan. Dus liep tijdens het laatste kwar tiertje van het museumbezoek zón beetje iedereen tussen de naakten rond. Want oudere men sen laten zich niet meer sturen. Sterker nog, een enkeling knoop te zorgeloos een gezellig ge sprekje aan met één van de naakt modellen. Die 55-plussers hadden toen al al le, vaak zeldzame, kunstwerken die door Boymans zijn verzameld voor de tentoonstelling Perspecti- veri, 'zoals dat in oud-Hollands wordt geschreven, in meer en mindere mate bewonderd. Want dat was de bedoeling van de tocht: ouderen, die niet naar kunstuitingen (kunnen) gaan, op dat'pad te helpen. Het initiatief daartoe is afkomstig van de Culturele Raad van Zuid- -Holland en in Vïaardingen en thousiast en doordacht uitge werkt door medewerkers(sters) van de Vrije Academie. En al di rect na de eerste berichten - be wust vooral in dienstencentra uit gezet - stroomden de aanmel dingen binnen. ,3 innen twee weken was de bus volgeboekt! verzekert Miranda Kleisen, die als stagiaire van de Hogeschool uit Rotterdam bij de Vrije Academie is gedetacheerd, „Dus gaat er volgende week nog een bus, ook met mensen uit Maassluis erbij, want die hebben •zich eveneens gemeld. En dan nog hebben we mensen moeten teleurstellen! Aantrekkelijk Het aanbod was dan ook zeer aan trekkelijk. Met de bus van het Hollandia-gebouw aan de Öost- havenkade in Vïaardingen tot de voordeur van Boymans voor het luttele bedrag van 8,50, inclu sief entreebiljet, vooraf een toe lichting op de expositie in debus van kunsthistorica Sylvia Hagen, een dia-lezing in het museum, een les over perspectieven erna en zowel voor als na de bustocht voortreffelijke koffie. Iedereen genoot, zoveel werd we! snel duidelijk. „Ja hoor, de moei te waard! „zeer, zeer leuk en „on gelooflijk interessant! luidden de reacties unaniem. Een meneer Noordhoek: „Ik had dit niet wil len missen! Mevrouw Jos van der Maarel: „Ik vind dit een heel goe de aanpak! En zo reageerde ieder een. Doelgroep De vraag is natuurlijk of de doel groep wel is bereikt, of niet een aantal mensen dat toch wel naar de bewuste expositie zou zijn ge gaan alleen maar aan een goed koop uitje is geholpen. Miranda Kleisen vindt de vraag terecht. „Maar daarom wordt er na afloop een enquêteformelier uitgereikt, die dat soort informatie moet op leveren! Nu ai lijkt men de toch ten van de kunstbus - er staat bijvoorbeeld ook een tocht ge pland naar een toneelvoorstel ling - een succes te vinden, want er zijn plannen voor groepstoch- ten naar het Imax-theater in Rot terdam en de Filmzaal bij de Stadsgehoorzaal in Vïaardingen. Sylvia Hagen hoorde die medede ling met meer. Zij bleef in Rotter dam achter. Buschauffeur Jan reageerde op die mededeling met: „Je gaat toch niet als model m dat glazen kassie zetten, hè. Want dan ga ik met je mee! Schiedam - Verminder het bud get voor het Stadserf met tien mil joen gulden en besteedt dat geld aan de stadsvernieuwing. Dit voorstel van Groen Links wordt vandaag ter sprake gebracht tij dens de algemene beschouwin gen in de gemeenteraad. De partij is van mening dat het opknappen van de oude wijken voorrang moet krijgen boven bepaalde ge bouwen die op het Stadserf zijn gepland. De stadsvernieuwing zit financieel in het slop door bezui nigingen bij het rijk. Staatssecre taris Heerma (Volkshuisvesting) heeft bovendien laten weten dat de stadsvernieuwing een aflopen de zaak is. Maar in Schiedam moet nog veel werk worden ver zet. Dat werk kan alleen worden uitgevoerd als de gemeente zelf een forse injectie geeft, redeneert Groen Links. Voor de fractie is UW ADRES VOOR Nieuw bij 3 Euro-comfort overnachtingen naar keuze, bij besteding van minimaal 400.- Plavuizen Wandtegels Keukens Sanitair Inbouwapparatuur Nw. Mathenesserstraat 32 - Schiedam - 010-4731170 t/o Formido. Donderdags koopavond schrappen in de stadsvernieu wing onverteerbaar. „Een ontzet tend baalpunt," in de woorden van raadslid JoJie Hakkert. Op het Stadserf daarentegen kan vol gens Groen Links best wat wor den bezuinigd. De gemeente wil daar voor circa 40 miljoen gulden een splinternieuw cultureel-be- stuurlijk complex gaan bouwen. Een nieuwe bibliotheek, een nieuw archief en een centraal in formatiepunt voor de bevolking moeten er ook volgens Groen Links komen. Een nieuwe verga derzaal voor de gemeenteraad en een bestuurscentrum voor burge meester en wethouders vindt de partij minder noodzakelijk. B en W kunnen best gehuisvest blijven op de zesde verdieping van het stadskantoor, en wat is er tegen als de gemeenteraad blijft vergaderen in de kantine, aldus een artikel in De Spot, het blad van Groen Links Schiedam. Welk standpunt de partij inneemt over de noodzaak van een nieuw thea ter op het Stadserf wordt niet dui delijk. Fractievoorzitter Bea Oomens zegt dat het voorstel niet gezien moei worden als een scherp omlijnd en uitgewerkt plan, maar enkel als een manier om de discussie los te maken. Daarom zal Groen Links donder dag ook geen motie indienen. „We willen alleen de vraag be spreekbaar maken of het op het Stadserf een ietsje minder kan." "vOORVAKKUNblG 1 Verhuizingen Expeditie i Opslag van goederen Jan van Riebeekweg 11 - Schiedam el. 010-4268071 - 4263045 Fax: 46208O2j Schiedam - De Schiedamse poli tie weet niet wat zij ervan moet denken, is hier nu sprake van een aanrijding of aanvaring? Gisteren kwam de melding binnen dat een auto, die geparkeerd stond aan de rand van de Hooikade, was ge raakt door een schip. De botsing ontstond bij het keren van het vaartuig. De autobezitter heeft aangifte gedaan van de vernie ling. Schiedam - Op klaarlichte dag is gistermiddag in twee woningen in Schiedam ingebroken. In beide gevallen werden sieraden wegge haald. De eerste inbraak was aan de Jan van Zutphenstraat, de tweede aan de Henri Polakstraat, waar ook geld werd weggenomen. Schiedam - Op vijf plaatsen in Schiedam zyn gisteren auto's opengebroken voor voornamelijk radio-cassettespelers. Dat ge beurde aan de Dr.Noietstraat, de Warande, de Burgemeester van Haarenlaan, de Delflandsewegen de Grofbaan. In het laatste geval verdwenen ook een CD-speler, een 'walkman, twee fotocamera's en een CD-plaat, Opengebroken zijn ook twee tuinhuisjes op het complex Vijfsluizen. Daar worden drank en een kookapparaat ver mist. Maassluis - Konmar opent bin nenkort bij haar supermarkt inde Koningshoek in Maassluis een milieupark', waar klanten ver pakkingsmateriaal kunnen inle veren. Het park bestaat uit bak ken voor verschillende soorten glas, en voor papier, kunststof blik en textiel. Het ingezamelde materiaal gaat voor hergebruik naar de fabriek. Met de introductie van milieupar- ken wil de supermarktketen een deel van de afspraken nakomen die gemaakt zijn met minister Al ders (milieu) in het Convenant Verpakkingen. Kern van die over eenkomst is dat de fabrikanten zoveel mogelijk van hun verpak kingsmateriaal terugnemen om dat opnieuw te gebruiken. Maassluis krijgt de primeur van Konmars milieuparken. Zeven andere Konmar-winkels in Den Haag volgen binnen afzienbare tijd. De gemeente Maassluis steunt het initiatief in de Ko ningshoek. Wethouder Jan Storm opent het park donderdag 21 no vember om twee uur 's middags. Gemeente en Konmar willen mei een gezamenlijke advertentie campagne de consument aan moedigen gebruik te maken van de nieuwe voorziening. Vïaardingen - De gemeente Vïaardingen is een cocktailmu- wedstrijd gestart. De enige voor waarde voor de deelnemers is dal het zelf bedachte drankje alcohol vrij is. Inzendingen moeten voor 6 de cember naar de gemeente word® gestuurd. Vïaardingen wil op de ze manier het assortiment alco holvrije drankjes, dat op receptie wordt geschonken, uitbreiden,» beginnen op de nieuwjaarsrecep tie van 2 januari op het stadhuis. Een jury, waarin onder anderen twee raadsleden en de korpschef van de politie zitting hebben, zul len de inzendingen beoordelen Vïaardingen - De collecte voor W Nationaal Jeugd Fonds (Ja1# Beton) heeft in VlaardmgEjj 19.225,95 gulden opgeleverd W collecte, die in de week van 3 t<P november werd gehouden, is N" doeld voor betere speelruim" voor de jeugd tot zestien jaar. De collecterende verenigingen® groepen mogen zelf de helft de opbrengst houden De afgdfr pen jaren hebben verschelde» Vlaardingse jeugdorganisaties^ dus aanzienlijke bijdragen gey gen voor hun werk. Ditmaal o? den mee de gezamenlijke sflfo tinggroepen, het Zeekadetkorp- het Hervormd-Gereform#f; Jeugdwerk, de jeugdclubs Hof Noord, CJV Liefde Vrede enW BK de Kleutertuin. dunt 'Jar 'Le tfcun Mok *0p wuki VU dont •Zal 'De maa done •Spi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1