Waterweg 13 TBC-onderzoek Schieland-personeel Burgemeester gaat weg uit ambtswoning Wustrow wijkt niet voor eisen nieuwkomer Maribo 'Onzinnig verwijt' van Rotor aan Schiedam en Vlaardingen Int. Meubeltransport D66 wil spitsbus tussen Holy en industriegebied 'Vrouwen moeten meer aan sport kunnen doen' Van Ommeren Ceteco verkoopt kantoor Taxicentrales praten over samenwerking RED: geen windmolens in de Hoeksche Waard Inbraakpreventie samen met Doe Het Zelf-schoo! Bewoners dreigen met acties tegen metro Ex-patiënt kan bron zijn van besmetting in ziekenhuis Ê^deToi !ett^IS,u,Ver - Bijdorp geschikt voor camping of golfbaan Brand PPSC aangestoken Hooi en peen gestolen Autokrakers gepakt Van Eijk weg uit raad Hoek GSD-directeur wordt secretaris Erepenning voor Leen Stigter Rotterdams Dagblad Donderdag 28 november 1991 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3331 BC Vlaardingen tel 0104350557/fax 4349754 Rotterdam - Van Ommeren Ceteco (VOC) heeft haar uit de beginjaren '60 daterende kantoorpand aan de Westerlaan verkocht aan Bastionen AIS In Denemar ken. Het bedrag dat het concern voor de verkoop krijgt, zal worden gebruikt voor investeringen in de belangrijkste activiteiten van VOC, transport en tan kopslag. VOC houdt aan de verkoop van het karakteristieke pand een boekwinst van ongeveer acht miljoen gul den over. De verkoop hangt samen met de verder gaande decentralisaie van de organisatie. In dit ka der zullen diverse werkmaatschappijen die nu nog in het hoofdkantoor zitten, naar elders verhuizen. De komende vijf jaar huurt VOC het gehele kantoor nog van de nieuwe Deense eigenaar. Rotterdam - Vertegenwoordigers van de taxibedrij ven in de vier grote steden praten in januari verder over de vorming van een samenwerkingsverband. Het informele overleg dat hierover is gevoerd in Rot terdam heeft niet tot resultaat geleid. De taxi-ondernemingen uit Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Utrecht ovenvegen een samenwer kingsverband, mogelijk in de vorm van een vereni ging, om zo sterker te staan tegenover ondermeer het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Dén van de onderwerpen die taxi-ondernemers na drukkelijk willen bespreken is de mogelijke komst van de treintaxi naar de grote steden. De centrales hebben al een vervoerssocioloog van de Erasmus Universiteit ingeschakeld om onderzoek in te stellen naai- de treintaxi en alternatieven daarvoor. Dordrecht - De geplande windmolens in de Hoek sche Waard komen er niet. Het Regionaal Energiebe drijf Dordrecht (RED) heeft besloten van het project af te zien wegens te strenge milieu-eisen. Zo zou het RED op last van het ministerie van VRQM de wind molens stil moeten leggen als de draaiende wieken de vogelstand te veel schade zouden toebrengen. Er zouden windmolens in Cromstrijen, 's-Gravendeel en Korendijk komen In de natuurgebieden van deze gemeenten komen veel bijzondere vogels voor. Het hoofd kantoor van Van Omme ren aan de Westerlaan in het Rot terdamse Scheep vaartkwar tier: ver kocht om investerin gen moge lijk te ma ken. Archieffoto Rotterdam - Het aantal inbraken in district West (politiebureau Marconïplein) mag volgend jaar niet boven de duizend uitkomen. Het oplossingspercen tage moet stijgen van vier naar tien procent Deze doelen wil de districtsleiding onder meer bereiken door samen te werken met de Doe Het Zelf School in Rotterdam. Twaalf zogenaamde sleutelfiguren in de wijk krijgen een cursus inbraakpreventie in de school. De Rotterdamse politie richt zich volgend jaar vooral op woninginbraken en geweldsmisdrijven. Naar schatting zijn er in de wijk Rotterdam-West 20T1 vijf tien inbrekers actief. „Dat zijn onze vaste klanten. Als we er een paar van oppakken, zie je het aantal in braken minder worden." Het is de bedoeling dat in 1992 alle slachtoffers van een woninginbraak in Rotterdam een briefje van de politie krijgen waarin onder meer staat dat ze een cursus inbraakpreventie kunnen volgen bij de Doe Het Zelf school in het Groothandelsgebouw. „Maar om oudere mensen ook beter te beschermen tegen inbraken, hebben we sleutelfiguren aangezocht om omaatje van negentig te helpen." Onder sleutelfigu ren verstaat de politie medewerkers van de diensten centra die gewend zijtfom ouderen te helpen. Rotterdam - De deelraad Prins Alexander, bewoners uit de wijk en RET-metrobestuurders hebben in een brief aan de gemeente Rotterdam hun eisen vooreen veiliger metro kracht bijgezet Als de gemeente daar aan geen gehoor geeft, komen er acties, „Denk maar aan ludieke, publieksvriendelijke acties," zegt woordvoerder Syb van Vellinga van de gezamenlijke bewonersorganisaties. De bewoners, de deelraad en de metrobestuurders willen met hun voorstellen een einde maken aan het grote aantal ongevallen op de gelijkvloerse kruisin gen in Ommoord, Zevenkamp en Prins Alexander. Ze pleiten voor een gefaseerde aanpak. Obstakels die het zicht belemmeren moeten wegge haald worden en de dienstregeling moet voorzichtig rijden mogelijk maken, stellen de opstellers van het rapport, dat een reactie is op de gemeentelijke plan nen, Ook een voorlichtingscampagne die zich richt op de kwetsbare groepen in de wijk, zoals scholieren en jongeren, maakt deel uit van het eisenpakket. In de tweede fase moet de gemeente ahob's aanleg gen op kruisingen met fietspaden en voetpaden. „En onder ahob's verstaan wij automatische hele over wegbomen. Geen halve overwegbomen," stelt Van Vellinga. Ook zou er een viaduct moeten komen tus sen metrostation Alexander en het NS-station. Dit moet volgens de brief aan het college van burge meester en wethouders binnen twee jaar gebeuren. In de derde fase moeten er ongelijkvloerse kruisin gen komen op vier plaatsen waarde metrolijn het au toverkeer kruist. Door Bas Sleeuwenhoek Schiedam - Ongeveer honderdnegentig personeelsleden van het Schielandziekenhuis in Schiedam worden onderzocht op tbc, nadat drie maanden geleden bij een patiënt open tuberculo se werd geconstateerd. Ongeveer tien ex-patiënten zullen deze week eveneens op besmetting worden gecontroleerd. Van één vrouwelijk personeelslid van het ziekenhuis staat inmid dels vast dat zij met tbc is besmet. Het is echter niet zeker of zij de ziekte in het Schieland heeft op gelopen. Directeur patiëntenzorg M. Stoffels zegt dat de vrouw de ziekte ook kan hebben overgeno men van een familielid. Stoffels wil geen mededelingen doen over de afdeling waar het bewuste per soneelslid werkt. De kans op verdere besmetting van personeel en patiënten acht Stoffels vrijwel uitgesloten.- De patient bij wie tbc werd geconsta teerd heeft het ziekenhuis eind september verlaten en wordt nu thuis verder behandeld. Het personeel van het ziekenhuis wordt deze week voor de tweede keer op tuberculose onderzocht. Het eerste onderzoek vond plaats in oktober. Volgens de GGD in Rotterdam is een tweede onder zoek noodzakelijk vanwege de lange incubatieperiode van tbc. Deze bedraagt ongeveer twee maanden. Aangezien de patient bij wie tbc werd geconstateerd en kele maanden in het ziekenhuis heeft gelegen, kunnen perso neelsleden over eer. langere pe riode zijn besmet. Ongeveer tien ex-patienten wor den deze week voor de eerste maal onderzocht, Zij lagen drie maanden geleden op dezelfde ka mer als de tbc-patiënt. Om welke verpleegafdeling het gaat laat Stoffels, om paniek te voorko men, in het midden. De Schieland-directeur zegt dat er bij ex-patienten geen enkele reden tot ongerustheid hoeft te zijn. Volgens Stoffels is de tbc „hoogstens licht besmettelijk" en bestaan er voor de ziekte goede medicijnen. Ook anderen die in dezelfde pe riode in het ziekenhuis hebben gelegen als de bewuste patiënt hoeven zich volgens Stoffels geen zorgen te maken. Stoffels: „De kans op besmetting is nul. Alleen door zeer nauw met de patiënt in contact te komen, kan de ziekte worden opgelopen." Henny Baars, arts op de tbc-afde- ling van de GGD in Rotterdam, bevestigt dat er weinig reden tot zorg is. Het eerste contact-onder zoek bij het personeel heeft niets opgeleverd, en dat is volgens dok ter Baars een goede indicatie dat er geen sprake is van een ernstig geval. Volgens de tbc-arts komen onderzoeken als nu in het Schie landziekenhuis worden gehou den, wel vaker voor onder perso neel uit de gezondheidszorg. Maassluis - Menig Maassluizer moet jaloers zijn op het stekje, maar toch gaat het burgemees tersechtpaar Van Es aan het eind van de volgende maand de ambts woning aan het Vondelpark verla ten. De raadscommissie voor al gemene zaken vergaderde gister avond over het afstoten van de woning, die eigendom is van de gemeente Maassluis. Als de raad zich in het voorstel kan vinden, wordt de ambtswo ning bij inschrijving verkocht aan een particulier. Belangstellenden moeten vermoedelijk diep in de buidel tasten, want naast de ruime villa krijgt de koper de be schikking over een eigen oprij laan en een park, dat maar liefst 5000 vierkante meter telt. De ambtswoning werd in 1958 ge bouwd door architect J.H. Steen- kist, die tegenwoordig actief is als voorzitter van de historische ver eniging in Maassluis. De nieuwe woning werd betrokken door bur gemeester Van Dijck, waarna res pectievelijk de burgemeesters Van Dijke en Van Es de plek be- De idyllisch gelegen ambtswoning wordt waarschijnlijk verkocht aan een particulier. FotoRoeiDijkstra woonden. Hans van Es, die over twee jaar met pensioen gaat, gaat in de nadagen van zijn burge meesterscarrière een apparte ment bewonen. Het afstoten van de woning levert Maassluis - De houdstermaat schappij Maribo mag haar nieuwe kantoorgebouw op industrieter rein De Nieuwe Waterweg niet ho ger bouwen dan vier lagen. Dat is de uitkomst van een langdurig gesprek, dat deze week werden gevoerd tussen wethouder Wus trow en de directie van het be drijf. Op een vijfde laag wil Mari bo een volledige verdieping in richten als onderkomen van de directie. „Er bestaat nog steeds een ver schil van inzicht over de inhoud van het bestemmingsplan," zegt wethouder Wustrow, „In alle met het bedrijf gevoerde besprekin gen heeft de gemeente duidelijk aangegeven dat de maximale be bouwingshoogte 12 meter is. We zijn het bedrijf tegemoet geko men door in te stemmen met een halve verdieping extra. Daar heb ben we geen spijt van, maar he laas krijgen wij als gemeente nu toch de modder in ons nek." Het conflict tussen de gemeente en Maribo draait om de interpre tatie van het bestemmingsplan. De gemeenteraad heeft aangege ven, dat bouwen tot een hoogte van vijftien meter 'bij uitzonde ring' mogelijk is als 'het bedrijfs belang' dit noodzakelijk maakt. Volgens Maribo is daar bij haar bouwaanvraag sprake van. De ge meente denkt er anders over. „De oplossing met de halve ver dieping kunnen we voor de voile honderd procent verdedigen," zegt wethouder Wustrow. „Maar met onze plannen moeten we ook nog naar de provincie. De kans is aanwezig dat we daar met lege handen staan als we met de bouw aanvraag van Maribo akkoord gaan." De gemeente heeft Maribo nu aangeboden, de gewenste extra kantoorruimte in plaats van in de hoogte in de breedte te realiseren. De directie van Maribo laat op korte termijn weten hoe het over de opstelling van de gemeente denkt. Rotterdam - Belachelijk en on zinnig: die kwalificaties geeft het Rotterdamse gemeenteraadslid P, J. Aubert (PvdA) aan het verwijt van de ontwikkelingsraad Rotor aan het adres van Schiedam en Vlaardingen. Volgens Rotor be perken beide gemeenten zich tot specifieke eigen belangen, waar mee ze het proces van noodzake lijke regionale coöperatie afbreuk doen. Zij moeten hun eigenbe lang ondergeschikt maken aan het regionale en internationale belang en hun verzet opgeven te gen doortrekking van rijksweg 19 en de twee geplande tunnels on der de Nieuwe Waterweg, vindt Rotor. Aubert vindt dat een belachelijke voorstelling van zaken: „Is het te genwoordig al eigenbelang als je een behoorlijk milieubeleid pro beert te ontwikkelen?" De PvdA- woojdvoerder in milieuzaken heeft de sterke indruk dat juist Rotors streven naar meer infra structuur is ingegeven door ei genbelang. Aubert is het volko men eens met de Schiedamse wethouder voor ruimtelijke orde ning Chr. Zijdeveld, die openbaar railvervoer een uitstekend alter natief vindt voor nieuwe wegver bindingen. Zijdeveld reageerde vorige week verontwaardigd op de beschuldiging van Rotor. „De Rijnmondgemeenten kunnen een beleid ontwikkelen om de fo renzen eert ander middel van ver voer dan de auto aan te bieden. Ten behoeve van het milieu. Als Rotor dat kleinsteeds eigenbe lang noemt, voel ik mij vies ge pakt." Aubert staat achter Zijdeveld. 1 „5 Rotterdam Hoogsv^liZi „En niet alleen ik. Wij hebben in de Rotterdamse gemeenteraads fractie dit jaar het standpunt in genomen dat uitbreiding van het autowegennet onwenselijk is." Rotor had het verwijt aan Schiedam en Vlaardingen vervat in een rapport met definitieve conclusies en aanbevelingen aan het Regionaal Economisch Over legorgaan Rijnmond (REQ). Dit orgaan, waarin alle Rijnmondge meenten vertegenwoordigd zijn, vergadert niet in het openbaar. Rotor vindt Schiedam en Vlaar dingen hun beslissingen over de toekomstige infrastructuur moe ten nemen in het licht van de in ternationale positie van de main- port Rotterdam. De ontwikkeling van de mainport vraagt volgens Rotor om nieuwe wegverbindin gen. de gemeente vermoedelijk een kleine besparing op. Voor het onderhoud van de bur gemeesterswoning trekt de ge meente jaarlijks 6000 gulden uit. Het onderhoud van het park rond de woning komt bovendien ten laste van de gemeentelijke plant soenendienst. Als tegenprestatie stort de burgemeester maande lijks ongeveer duizend gulden huur in de gemeentelijke kas. Schiedam - De door brand dak loos geworden wijkvereniging Bijdorp mag tijdelijk gebruik ma ken Van het voormalige clubhuis van de voetbalverenigingen WK en Olympus. De wijkvereniging, die vorige week de sleutel kreeg van de gemeente, kan in het ge bouwtje blijven tot het nieuwe on derkomen aan de Schietbaan straat klaar is. Bijdorp gaat dat onderkomen, dat twee weken ge leden in vlammen opging, zelf herbouwen met geld van de ver zekering. Sinds WK en Olympus op andere velden zijn gaan spelen, denkt de gemeente Schiedam na over een nieuwe bestemming voor de leeg staande sportaccommodatie in Bijdorp. De wijkvereniging heeft maar een tijdelijk huurcontract gekregen. Op de langere termijn wil de gemeente het terrein zijn recreatieve functie teruggeven. Er ligt al een aantal - nog niet na der uitgewerkte - ideeën. Kantine en velden zouden ge bruikt kunnen worden door 'denksporters' (schaken, dam men), door een jeu de boules-ver- eniging, of kunnen dienen als ac commodatie voor een free golf baan of een doortrekcamping. Er is een werkgroep benoemd om de voors en tegens van deze moge lijkheden te onderzoeken. Vlaardingen - Een 'direct-bus' moet in Vlaardingen tijdens de spitsuren verlichting geven in het verkeer. Die maatregel stelt een D66-werkgroep als tijdelijk voor, in afwachting van de komst van een tramverbinding tussen de wijk Holy en het centrum. Het voorstel is al bij wethouder Agnes van Ardenne-van der Hoeven (Verkeer) op tafel gelegd. De direct-bus zou moeten starten bij de begraafplaats in Holy- Noord en rijden via de Lepe laarsingel, Van Hogendorplaan, station Vlaardingen-Oost, Vijf sluizen, zuidelijke randweg (KW- haven), station Vlaardingen-Cen- trum en Deltaweg naar industrie gebied De Vergulde Hand. Van daar zou de weg terug moeten gaan via de station Vlaardingen- West, Westwijk, Maralhonwég, Heusdenslaan en Holysingel naar Holy-Noord. D66 voert aan dat vanuit de Schiedamse wijken Groenoord en Woudhoek met buslijn 52 de di rect-bus kan worden bereikt. „En ook bij de stations kan men over stappen," aldus de werkgroep. Voorgesteld wordt alleen abonne menthouders op de bus toe te Ia- ten om de omloopsnelheid zo hoog mogelijk te houden. Met de ze snelle instap is ook een zit plaats zo goed als gegarandeerd. De direkt-bus moet in eerste op zet als spitsbus fungeren, voert D66 aan, en zou om het kwartier moeten rijden, 's morgens tussen zeven en negen uur en 's avonds tussen vier en zes uur. Later kan worden bezien of er tot uitbrei ding kan worden overgegaan. D66 is met het plan voor de spits bus gekomen omdat verwacht wordt dat de aanleg van een tram verbinding van Holy naar cen trum nog flink wat jaren op zich zal laten wachten. De democraten vinden dat het huidige openbaar vervoersnet overigens redelijk voldoet. De dienstregeling zou be trouwbaarder kunnen zijn en het Holy-ziekenhuis zou een bushalte voor de deur moeten krijgen, maar verder valt er niet zoveel te wensen meer, aldus de werk groep. Vlaardingen - Vrouwen moeten meer mogelijkheden krijgen om recreatief te sporten, vindt de Vrouwen Emancipatie Advies commissie in Vlaardingen. In een D. VAN GEYL ZN B.V. VERHUIZINGEN EXPEDITIE OPSLAG VAN GOEDEREN Jan van Riebeekweg 11 Schiedam Tel. 010 - 4268071 4263045 Fax: 4620802 brief aan het college van burge meester en wethouders wordt om die kansen gevraagd. Er moeten meer sportinstuiven komen, met eventueel een speciale instuif voor vrouwen, zo wordt geopperd. De emancipatiecommissie signa leert in het schrijven dat er in de door de gemeente verspreide krant 'Sportief Vlaardingen' slechts één specifiek op de doel groep vrouwen gerichte activiteit wordt gemeld. „Een zeer gering aanbod voor deze grote doel groep," zo staat in de brief. De vrouwen in de adviescommis sie vinden dal de gemeente bij het organiseren van recreatieve (5port)activiteiten meer deze doelgroep moet denken. En dat daarmee moet worden bedacht dat grote groepen muwen juist overdag behoefte hebben om be zig te zijn. De emancipatiecom- missie vindt overigens dat ook „het financiële aspect bijdraagt tot de huidige bewegingsarmoede onder vrouwen". Schiedam - De brand die de kan tine van voetbalvereniging PPSC gisternacht volledig in de as leg de. is vermoedelijk aangestoken. Dat zeggen brandweer en poltie, die bij een onderzoek in de zwart geblakerde restanten sporen heb ben aangetroffen die er op duiden dat er kort voor de brand iemand in de kantine is geweest. Zo ston den er bepaalde deuren open, die alleen van binnenuit geopend konden worden. Direct na de brand werd al het vermoeden van brandstichting uitgesproken. Vlaardingen - Een geheimzinnige inbraak, die mogelijk in het teken stond van de naderende Sinter klaasviering, vond gisteren plaats in een paardenstal aan de Traw- lerweg. De inbrekers hadden het niet voorzien op dieren, maar op paardenvoedsel. Ze gingen er vandoor met drie balen hooi, drie balen stro en een zak peen. Vlaardingen - Twee Schiedam mers zijn in Vlaardingen opge pakt voor het openbreken van au to's aan de Eksterlaan. De daders. 21 en 22 jaar, hadden nog gepro beerd zich van de buit te ontdoen. Ze verstopten de radio's die ze uit drie auto's hadden gestolen in de zijtassen van een fiets. Hoek van Holland - Theo van Eijk verlaat op 1 januari de deelge- meenteraad. Van Eijk is de voor man van Hoeks Welzijn, dat sinds maart de grootste partij van Hoek van Holland is. Theo van Eijk kwam in 1988 in de raad nadat Hoeks Welzijn was op gericht als lokale groepering. De partij haalde direct al drie zetels. Het doel van de partij is zelfstan digheid van Hoek van Holland. Theo van Eijk is van mening dat hij dat ideaal nu beter op een an dere manier kan dienen. „Nu het ernst lijkt te gaan worden met de regiovorming is er een grote kans dat Hoek van Holland dezelfde status gaat krijgen als andere ge meenten en deelgemeenten. Daarmee zou ons streven in feite verwezenlijkt zijn. Ik ga me daar om nu samen met Hans Hess richten op de Haagse politiek om te proberen daar resultaten te be halen." Het feit dat Van Eijk bin nenkort vader wordt heeft overi gens ook meegespeeld in zijn be sluitvorming. In de Hoekse deelgemeenteraad wordt hij opgevolgd door Dik van Wijngaarden. Vlaardingen - Mevrouw ir. Th .AA van Miltenburg-Kraak man wordt de nieuwe gemeente secretaris van Vlaardingen. Zij is momenteel directeur van de Ge meentelijke Sociale Dienst (GSD). Ze volgt A van Beuzekom op, die van de vut-regeling ge bruik maakt. Het college heeft de gemeente raad voorgesteld haar tijdens de raadsvergadering van 3/4 decem ber te benoemen. Formeel moe ten er twee kandidaten aan de raad voorgelegd worden. Die tweede is de huidige gemeentese cretaris van Voorschoten, H.Over- bosch. Maassluis - Leen Stigter sr. heeft gisteravond de erepenning van de gemeente Maassluis gekregen. In gebouw De Ark kreeg hij de on derscheiding uit handen van bur gemeester Van Es. Stigter hield gisteravond zijn 100ste dia-avond, verzorgd door de Historische Ver eniging Maassluis. Leen Stigter kreeg de penning voor 'zyn ver diensten gedurende een reeks van jaren om de geschiedenis van Maassluis vast te leggen in woord en beeld en deze toegankelijk te maken voor de burgers van Maas sluis'. Leen Stigter is vanaf de oprich ting van de Historische Vereni ging Maassluis, zo'n 25 jaar gele den, een actief Lid. In de spectacu laire groei yan het aantal leden heeft hij, mede door zijn dia-le zingen, die tegenwoordig steevast 'uitverkocht' zijn, een zeer groot aandeel gehad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1