Waterweg 13 Onrust op Stedelijk Gymnasium Waar blijft de tijd Hoek van Holland klaar voor vorst Maatregelen tegen foutparkeren hebben maar gedeeltelijk succes Oliebollen- kraam lost problemen bij bouw op I Bezorging? Lfii Truckers boos om prent waardiging voor negeren rijverbod f^svan Sprinter ramt opnieuw stootblok Hoeks station Duits bedrijf moet zinkafral terughalen Miljoen gulden voor verbetering busverkeer Docente vecht berisping aan bij Ambtenarengerecht; schoolleiding op de korrel Overval aan de Nieuwe Haven Fiets geschept door auto Slijpmachine uit auto gehaald Autoradio's weg uit garage Snacks buit bij inbraak Korps Schiedam iets groter CDA:'SP haalt zaken uit verband' 010 4004.444 Rotterdams Dagblad Vrijdag 29 november 1991 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BCVlaaTdingen tel 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam „Eigenlijk volkomen terecht, dat de po- tankwa- litie ons aan de kant zet met deze zware mist," zegt ëens, die één van de tientallen chauffeurs van voornamelijk door de tankwagens, die gisteren aan de kant zijn gezet. Rotterdam- „Maar wij vragen ons af. waarom ze bij willekeur be- se politie keuringen hebben uitgedeeld. De één kreeg wel een vanwege de prent en de ander niet." een "J~ De politie van Rotterdam bekeurde gisteren zeven verbod kre- chauffeurs van vrachtwagens, die met een zicht van £en opge- minder dan tweehonderd meter waren blijven door- 'e£d. 'Er be rijden, terwijl in verband met de mist een algemeen staat bij rijverbod voor vrachtwagens geladen met gevaarlij- sommige ke stoffen was uitgevaardigd. agenten „Er bestaat bij sommige agenten geen begrip voor ëeen begrip onzesituatie,verklaarde een bekeurde chauffeur v?or onze op het parkeerterrein bij de ECT. „Ze halen je wel situatie', van de weg, en terecht met deze mist, maar ze villen mopperde je niet een kilometertje verder brengen, want dan va" de was ik geweest, waar ik zijn moest." chauffeurs. Het verkeer dat gisteren in grote delen van het land Foto Roel werd geconfronteerd met dichte mist, heeft zich vol- 0iJkstfa gens de rijkspolitie redelijk goed aan die situatie aangepast. In Zeeland ondervond het verkeer de meeste hinder. Een ongeval aan het begin van'de middag tussen Schoondijke en IJzendijke, waarbij drie auto's wa rén betrokken, kostte twee mensen het leven. Later öp de dag waren :35 voertuigen, betrokken bij een reeks aanrijdingen pp de A58 tussen Kapeile en de Vlaketunnel. Er raakten zeven mensen gewond, van wie er vier bekneld zaten in eeh busje. Hoek van Holland - Öp het strandstetion in Hoek van Holland is gistermiddag weer een personentrein door eèh stootblok gereden. Hoewel de trein met ma- iige snelheid het; station naderde was de klap toch. groot Het hele.stootbiok werd weggevaagd en op het perron werden de tegels een halve meter opgetild. Niemand raakte; gewond. Het voorste deel van de 'sprinter' ontspoorde. Het treinstel zelf werd, als het ware, ran de wielêïfgeschoven en is vandaag wegge- takeld. Dit voorjaar reed op het Hoekse strandstation ook al een 'sprinter' door een stootblok. Ook afgelopen maandag kwam.eèn.trein te laat tot stilstand, maar toen brak echter alleen de houten bint van het blok. Den Haag - Het bedrijf HTA in het Duitse Duisburg moet vanaf 1 januari een dwangsom van vijftigdui zend gulden betalen voor elke dag dal hei verzuimt een partij van zeventienhonderd ton illegaal inge voerd zinkafval uit Rotterdam terug te halen. De dwangsom heeft een maximum van anderhalf mil joen gulden. Minister Alders (Milieubeheer) heeft dat aan de directie van HTA geschreven. Het zinkafval is op 18 januari van dit jaar in Neder-, land ingevoerd. Daarbij werd gehandeld in strijd met de voorschriften van dé regeling in-, uit- en doorvoer van gevaarlijke afvalstoffen. Het afval werd bij de Rotterdamse firma Frans Swarttouw; opgeslagen met de bedoeling het naar Polen te vervoeren. De Inspectie Milieuhygiëne sommeerde HTA in juni het afval met spoed naar Duitsland terug, te halen,' omdat niet aan de procedure voor doorvoer was vol daan. Eind augustus zegde het bedrijf toe het afval binnen acht weken te zuilen afvoeren, Het heeft daarna geprobeerd overeenkomsten te sluiten met afvalverwerkers in Polen, Bulgarije en de Sovjetunie. Volgenseen woordvoerder van het ministerie van Milieubeheer is echter uit niets geble ken dat de regeringen van deze lanuen toestemming hebben gegeven voor de invoer van het afval. Omdat de termijn van acht weken inmiddels is ver streken, wil Aiders een dwangsom gaan opleggen. Het is de eerste maal dat hiermee wordt gedreigd te gen een niet in Nederland gevestigde overtreder van de milieuwetgeving. Rotterdam - Om te komen tot een betere doorstro ming van het busverkeer gaat de provincie Zuid- Holland ruim een miljoen gulden steken in twaalf verbeteringsprojecten. De plannen passen in 'Vrij- baan 21', het gezamenlijke plan van de streekver- voerbedrijven dat een opwaardering en een uitbrei ding van het busnel beoogd. In Rotterdam draagt de provincie een deel van de kosten voor de aanleg van een zogenoemde Vecom- installatie op de kruising Doenkade/Verlengde Mo lenlaan. Via dit systeem verlenen verkeerslichten voorrang aan het busverkeer. De bus die tussen Rot terdam en Zoetermeer rijdt, zal van de installatie profiteren. Een dergelijk systeem komt ook op de aansluiting van de provinciale rondweg op de Sportlaan in Maas dam. Op Voome-Putten zullen de bushaltes langs de Groene Kruisweg worden verbeterd mei onder meer voetpaden en stallingen voor (brom)fietsers. Langs de Maasweg en de Raadhuislaan in Mijnsheerenland komen nieuwe haltes. De provincie draagt honderdveertigduizend gulden bij aan de aanleg van een busstrook langs het wegge deelte naar het veer Spijkenisse/Hekelingen. Dank zij de nieuwe busbaan kunnen in de toekomst de bussen van Zuid-West Nederland met voorrang ge bruik maken van het veer. Het rijk neemt de overige kosten (3C0.8G0 gulden) op zich. Door Nathalie Lans Schiedam/Rotterdam - Hel rommelt bij het Stedelijk Gymna sium in Schiedam. De leiding van het onderwijsinstituut is in bot sing gekomen met minstens één leerkracht, maar tijdens een zit ting van het Ambtenarengerecht in Rotterdam kwam gisteren naar voren dat hoogstwaarschijnlijk meerdere docenten in onvrede le ven met de rector. De problemen op de school spe len al langer. De gemeente Schiedam besloot naar aanlei ding van de verwikkelingen op het 'Stedelijk' een extern onder zoeksbureau in te schakelen, het bureau Interstudie. Dat heeft de gang van zaken op het gymnasi um onderzocht en daarover in middels al gerapporteerd aan het college van B en W. De uitslag van het onderzoek is niet bekend ge maakt. Eén van de docenten, drs. Riet Versteeg, die regelmatig in bot sing is gekomen met de schoollei ding. kaartte gisteren voor het Ambtenarengerecht een beris ping aan die zij had gekregen van de rector van de school, drs. Theo Waayers. Volgens laatstgenoem de is Versteeg, docente geschie denis, haar plichten niet nageko men. Tijdens de zitting ontspon zich re gelmatig een welles-nietes-spelle- tje, dat bij de rechter zichtbaar verveling veroorzaakte. Hij kon vaak met moeite een geeuw on derdrukken. De rector verwijt de docente on der meer dat zij niet heeft willen „surveilleren" tijdens een disco avond op de school. Het weer woord luidde dat de docente ziek was. Verder werd de leerkracht verweten zich niet in te hebben gezet voor excursies. Tijdens de zitting werd met name gesproken over een reisje naar Praag en daarvan zei Versteeg richting rec tor; „Ik wilde wel mee, maar u verbood het me." Waarop Waay ers haar verweet niet geschikt te zijn voor dergelijke reizen. „Er waren genoeg docenten die wel meewilden met die re's en zoals ai bij voorgaande excursies is geble ken, blijkt Versteeg niet te func tioneren bij deze buitenschoolse activiteit." De docente kreeg ook het verwijt dat ze niet meewerkte aan de ver vaardiging van de schoolkrant en stelselmatig niet reageerde op de wekelijkse briefjes die ze van de rector kreeg. Het gevolg van alles was dat ze een berisping kreeg. De advocate van Versteeg memo reerde -rit briefjes schrijven blijk baar hobby is van de rector. Ze bracru naar voren dat meerde re docenten worden overstelpt met briefjes van Waayers. Ter il lustratie wilde de advocate een bijna tien centimeter dikke stapel brieven tonen, maar de ambtena renrechter verbood dat. De lerares geschiedenis krijgt binnen drie weken van de rechter te horen wat zijn beslissing is. De onrust op het Stedelijk Gym nasium duurt al meer dan een jaar. Maar geruchten daarover werden in het voorjaar nog stellig ontkend door wethouder Hans van Kleef, die toen de portefeuille Onderwijs beheerde. Hij uitte toen nog het verwijt dat er beden kelijke journalistiek werd bedre- Vlaardingen - De Vlaardingse po litie is niet geneigd opnieuw ge richte acties te ondernemen te gen foulparkeerders bij de West havenplaats tegenover de Vis- bank. Sinds er paaltjes en een muurtje zijn geplaatst, zijn de au to's op het plein bij de Stadsom roeper weliswaar verdwenen, maar langs het trottoir staan, vooral 's avonds en in de week ends, nog grote aantallen foutpar- keerders. De politie ziet geen mo gelijkheid daar consequent tegen op te treden. De actie die de eerste drie maanden van dit jaar werd gehouden, krijgt, geen vervolg. „Wij kunnen daar niet twaalf maanden per jaar extra aandacht aan geven, er zijn nog wel andere terreinen waar we ons mee bezig moeten houden," aldus politie woordvoerder Korbijn. „Hoog stens blijven we prikacties hou dend Korbijn laat doorschemeren dat de politie niet bijster gelukkig is met het resultaat van de recente herinrichting rond de Westhaven plaats. De politie had liever ge zien dat er wat meer ruimte was gecreëerd vóór het Iaden en los sen. „Maar daarvoor had de as van de weg verlegd moeten wor den, en daar wilde de gemeente niet aan." Er is nu slechts één laad- en losplaats,.en dat vindt de politie eigenüjk?t& weinig. Leve ranciers parkeren nu verderop en vormen daar een belemmering voor het verkeer. Wat betreft de parkeerpaaltjes bij de Westhavenplaats en de Vis- bank aan de overzijde heeft Kor bijn de indruk dat die nogal ver uit de kant zijn geplaatst, waar door er toch auto's gedeeltelijk op de stoep parkeren. Dat is meer Vlaardingers opgevallen. Zij trek ken het nut van de reconstructie - die 75.000 gulden heeft gekost - enigszins in twijfel en vragen zich af wat het voor zin heeft paal tjes neer te zetten als er genoeg ruimte over blijft om toch gedeel telijk op of langs de stoep te par keren en als daar bovendien niet tegen wordt opgetreden. Standaardmaat De gemeentelijke afdeling voor verkeer- en vervoerszaken denkt dat het allemaal wel meevalt. „Ons hebben tenminste nog geen klachten bereikt." Gemeentewer ken, dat de reconstructie heeft voorbereid, zegt.dat.in ieder geval het probleem van het parkeren op het plein is opgelost. „Daar staan nu geen auto's meer." De indruk dat de paaltjes te ver uit de stoep rand staan, is onjuist, zegt Ge meentewerken: ,.De standaard- maat is 60 centimeter uit de kant. Die is hier toegepast. Er moet ge noeg ruimte vrijblijven om een autoportier te openen." Want al mag er niet worden geparkeerd, een stopverbod is op deze plaats niet van kracht. Staan er toch au- *4o's geparkeerd, dan is dat vol gens Gemeentewerken een zaak van de politie. Die is echter niet van plan voort durend een oogje in het zeil te hquden. Dat blijkt ook uit de be- keuringen-statistiek. In de eerste helft Van het jaar werden bij de Westhavenplaats 455 bonnen uit gedeeld aan foutparkeerders. Dat hoge aantal was voornamelijk te danken aan de doelgerichte actie in januari, februari en maart, waarvoor extra personeel werd vrijgemaakt. Tussen juli en no vember werden op dezelfde plaats 'slechts' 254 bekeuringen geschreven. Met de vernieuwingsplannen voor de Schiedamse binnenstad in het vooruitzicht zal menig Schiedammer zo nu en dan met zijn ge dachten teruggaan naar de tijden van weleer. Toen werd de aanblik van het stadscentrum voornamelijk bepaald door de molens, pakhui zen en karakteristieke pandjes met trap-, klok- en halsgeveltjes waarvan er steeds minder zijn overgebleven. Straks verrijst aan de lange Kerkstraat het ABC-complex en ondergaan de Passage en het Broersveld als gevolg van de bouw van een nieuwe winkelconcentratïe een gedaantewisseling. Waar blijft de tijd? Dat kan je je natuurlijk wel afvragen. Zeker als je er de uurwerken van het ONS - verspreid over heel Schiedam op na slaat. Want welke geeft nu de juiste tijd? De klokken op de rotonde nabij de Oranjebrug in ie der geval niet. Ai dagen staan de wijzers op twee voor twaalf. En dat terwijl die van de klok ken op de hoek van Vlaardingerdijk en de Rem- brandtlaan op twaalf uur zijn blijven steken. Verderop, op het kruispunt Burgemeester Knappertlaan/Vlaardingerdijklshetal niet veel beter gesteld met de tijdsaanduiding. Vijf voor half zeven is het daar. Al weken. Op de Koemarkt wordt de passant die uitrekent hoelanghet duurt eer detram of bus eris, rede lijk geholpen door het trio klokken. Al heeft eentje er een voorsprong van twee minuten op de andere twee. Maar een kniesoor die daarop let. in Groenoord en Spaland, hoe kan het ook anders in de nieuwe(re) wijken, is de tijdnietstil blijven staan. Daar loopt vrijwel ieder rader werk met de zelfde snelheid. Hier en daar scheelt het een minuutje. Maar ach, wat is een minuutje? Nee, dan de vier uurwerken die aan een van de lantarenpalen op het kruispunt van de 's-Gra- velandseweg en de Delflandseweg hun wérk doen! Sta je 's middags voor het verkeerslicht, is het zestien voor een. En ga je de bocht om is het ineens vijf over half een.' Foto Roei Dijkstra Vlaardingen - Het braakliggende terrein op de hoek van de Hoogs traat en de Peperstraat wordt voorlopig niet bebouwd. De on derhandelingen met de project ontwikkelaar die er winkels met daarboven enkele woningen wil de realiseren, zijn gestaakt. Ge meente en ontwikkelaar konden het niet eens worden over de erf pachttermijn. Een nieuwe gega digde voor het terrein heeft zich nog niet gemeld. De gemeente Vlaardingen heeft zich er na jaren praten en zoeken naar een gegadigde nu bij neerge legd dal het lapje grond niet snel bebouwd zal worden. Het perceel krijgt tijdelijk een andere be stemming. Gedacht wordt aan een seizoengebonden verkoop punt. De komende feestdagen bieden daarvoor een goede gelegenheid, denkt de gemeente. „Een oliebol- lenkraam of een verkoper van kerstbomen." preciseert een woordvoerder de beoogde bran ches. Na de sloop van het fonotheekge- bouw enkele jaren geleden wer den geen activiteiten meer ont plooid op het terrein, behalve een kort maar succesvol archeolo gisch onderzoek van de werk groep Helinium. Woensdag werd de houten schut ting die het terrein tegen illegale schatgravers moest beschermen afgebroken. De grond wordt afgedekt met be tonnen platen, zodat de verkopers van kerstartikelen en hun klan ten met in de modder hoeven te slaan. De ïorst mag nu elke dag beginnen in Hoek van Holland. De kustplaats Is er helemaal klaar voor. De grote ijsbaan aan het Haakpad staat sinds kort alweer onder water. „Nee, het is niet omdatwenu plotseling nachtvorstverwachten. De gemeentezet de baan eikjaar onder water tussen november en maart," zegt bestuurslid mevrouw Dekker. De ijsbaan werd vorig jaar ergdruk bezocht. Op sommige koude avonden kwamen duizenden schaatsliefhebbers op de attractie af. Foto Richard Hogeveen Schiedam - Op het pompstok aan de Nieuwe Haven "ii Schiedam is gisteravond even voor half elf een gewapende over val gepleegd. De pomphouder een 39-jarige Vlaardinger, moest onder bedreiging van een vuur wapen geld uit de kassa afstaan De pomphouder probeerde, nadat het geld was gegeven, het wapen uit de handen van de overvaller te slaan, maar dat lukte niet. Er ont stond nog een vechtpartij, waarbij de dader kans zag er met het geld vandoor te gaan. Schiedam - Op de Rotterdamse dijk in Schiedam is gistermiddag tegen hair vijf een 72-jarigevrouw uit Schiedam met haar fiets ge schept door een auto. De wouw probeerde over te steken op dei- kruising Rotterdamsedijk- Broersvest. Volgens getuigen had de vrouw groen licht. De automo bilist stopte even om mee te delen dat hij niet door rood licht reed en ging er vervolgens vandoor. Schiedam - Uit een auto die stond geparkeerd aan het Em- maplein in Schiedam is een slijp machine en een schuurapparaat gestolen. Autokrakers haalden uit een auto Achter de Teerstoof twee lakstiflen weg en uit een au to aan de Kreupelstraat een radio. Vlaardingen - Uit een garagebe drijf aan de Taanderijstraat in Vlaardingen zijn twintig autora dio's en 64 lichtmetalen velgen gestolen. De waarde Êrvan is 17.000 gulden. Men verschafte zich toegang tot het bedrijf door de deur te forceren. Gisteren werd aangifte gedaan van de in braak. Vlaardingen - Uit een snackbar aan de Pieter Karei Drossaert-. straat in Vlaardingen zijn vannacht kroketten, fkricadeOen en andere snacks gestolen tijdens een inbraak. De ruit van de deur was verwijderd om binnen te kun nen komen. Schiedam - Het Schiedamse poli tiekorps is gisteren negen mede werkers rijker geworden. Com missaris P.J.van den Hengel in stalleerde een parkeercontroleu- se, vier agenten, een hoofdinspec teur en een inspectrice, een admi- nistratief medewerkster en een (pers)voorlichtster. Vlaardingen - De Socialistiese Partij in Vlaardingen „haalt za ken uit hun verband en plaatst ze in een negatieve context", vindt het CDA. De confessionelen rea geren daarmee op de kritiek die de SP heeft geuit op het CDA- plan om het park het Hof op te knappen. Het CDA heeft geopperd het park een aantal nieuwe functies te ge ven en voor het onderhoud onder meer werkloze jongeren aan te trekken. De kritiek van het de Sr luidt dat het CDA eerst mensen werkloos maakt en ze vervolgens voor een Jager loon weer in dienst neemt. Dat nu vinden de confes sionelen ver bezijden de waar- heid. „Wij staan," zo schrijft de CDA- fractie aan de SP, „de belangen van de gemeente Vlaardingen en haar ingezetenen voor." En ver der: „Met u zijn wij van mening dat de plantsoenendienst voor zijn taak berekend is. Bezuinigin gen hebben de formatie bij deze dienst inderdaad onder druk ge zet, Uw cijfers geven echter een vertekend beeld van de werke lijkheid. De formatie is weliswaar verminderd maar zoals u weet wordt nogal wat werk door derden uitgevoerd. Uw opmerking over de inzet van werkloze jongeren en ouderen vinden wij beneden de maat." j Bal voofn«bozor£ln£

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1