Waterweg 13 Huis aan huis controle op hondebezit in Vlaardingen Bij Brodelientje komen altijd blije mensen Niels HolseÈFt^» Wiegman wil 'concern' Schiedam snel opbouwen Extra vergadering over Maribo-crisis Jongerenwerk Schiedam zet zichzelf buitenspel Sta-steun voor stadsbus Weer aanhoudingen in ontvoeringszaak Inzamelaars scheepsolie willen afval vergunning Weer rapport kustlocatie Rotterdam leert van iuchthavenconferentie Gewurgd na weigering seksuele toenadering Party-service Raad vraagt hoe - banenpool werkt Enquête mislukt Chauffeur mishandeld Spoorwegen gedupeerd Winkeldiefstal Rotterdams Dagblad Woensdag 4 december 1991 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131BC Vlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - De bagageruimte achterin de nieuwe RET-stadsbussen worden uitgerust met 'sta-steu- nen'. Volgens het Rotterdamse vervoersbedrijf is daaraan behoefte. De met foam bekleedde stalen buizen zijn bedoeld om de mensen die (moeten) staan houvast te bieden. In samenwerking met de af deling industrieel ontwerpen van de Technische Universiteit in Delft is een constructie ontwikkeld die voor zowel lange als korte mensen geschikt is. Daartoe worden drie buizen met een doorsnee van vijf centimeter horizontaal op verschillende hoogte aan de wand van de bus bevestigd. Gekozen werd voor de steunen, en niet voor bij voorbeeld klapstoel tjes. omdat dit passagiers het meeste comfort biedt. De sta-steu- nen zijn ge schikt voor mensen van iedere lengte. Foto Fred Ernst/Cor Vos Schiedam - Na vier eerdere arrestaties heeft de Sehiedamse politie opnieuw twee aanhoudingen verricht in de ontvoeringszaak, die op 22 november door riool werkers tot een einde werd gebracht in Vlaardingen, De verdachten zijn een 29-jarige Rot terdammer en een 25-jarige Vlaardingen. Bij de laat ste werd een vuurwapen in beslaggenomen. Volgens de politie is het tweetal betrokken geweest bij de gij zeling van een 25-jarige inwoner van TieL De man werd 21 november op de 's-Gravenlandseweg in een auto gesleurd. De actie hield volgens de politie ver band met een mislukte drugstransactie. De gegijzel de man zou geld schuldig zijn geweest aan zijn ont voerders. Den Haag - Tijdens een monsterzitting heeft de Raad van State gisteren de beroepszaken van een aantal imzamelaars van afgewerkte olie en chemi sche afvalstoffen afkomstig van schepen behandeld. De inzamelaars willen dat de minister van VRQM hen alsnog een vergunning op grond van de Wet Chemische Afvalstoffen verleent. Zonder die ver gunning kunnen ze niet meer werkzaam zijn. A. J. M,Bouman Olie-Transport BV in Sehiedam was een van de aanwezige bedrijven. Bouman, die voor namelijk in de Rotterdamse haven werkte, raakte zijn vergunning in maart vorig jaar kwijt. Toen bracht de minister van VROM de inzamelbranche in rep en roer met een vergaand saneringsplan. De klei ne bedrijven kregen geen vergunning meer. Bouman is door de weigering in grote moeilijkheden gekomen, voerde het bedrijf aan in zijn beroep schrift, temeer omdat de minister niet genegen is een schadeloosstelling te betalen. Ook de Rotterdamse inzamelaars Booy Clean BV en Tankcleaning Rotterdam CV, die wél een vergun ning kregen, keerden zich gisteren tegen de minis ter van VROM. Zij hebben onder meer bezwaar te gen het feit dat hun vergunning slechts tot 1 januari 1993 loopt. De Raad van State doet over een paar weken uit spraak, Den Haag - De provincie Zuid-Holland moet probe ren Den Haag, Rotterdam, het Westland en de 'marktpartijen' op één lijn te krijgen vooreen kustlo catie. Uitvoering van dit plan - aanleg van nieuw land in zee, tussen Scheveningen en Hoek van Hol land - komt echter pas na het jaar 2005 aan bod. An dere grote bouwvoorstellen hebben voorrang. Dit standpunt heeft het college van Gedeputeerde Staten ingenomen. Op grond van gesprekken die de afgelopen maanden zijn gevoerd met zowel de twee grootste Zuidhollandse steden als met het Westland, trekken GS de voorzichtige conclusie dat er een ge meenschappelijk draagvlak te vinden moet zijn voor het kustlocatie-plan. Rotterdam - De gisteren in De Doelen afgesloten in ternationale luchthavenconferentie is door de ge meente Rotterdam als 'bijzonder leerzaam' ervaren. Vertegenwoordigers van een groot aantal Europese regionale vliegvelden gaven gedurende twee dagen toelichtingen op hun situatie. Projectleider Schrijnen van het IPNR, in Rotterdam nauw betrokken bij de ontwikkeling van een nieuwe luchthaven was een van de inleiders. „In heel Euro pa is iets aan de hand," blikt hij terug. „Overal zie je een sterke samenhang tussen stedelijke ontwikke ling en de luchthaven. Ai is de situatie overal weer anders. Toch zijn er tal van voor Rotterdam interes sante voorbeelden. Neem Glasgow, waar het vlieg- wld van groot belang voor de regionale economische ontwikkeling is gebleken." Rotterdam - De 29-jarige inwoner van Bruinisse die maandag is aangehouden op verdenking van het om hel leven brengen van een 21-jarige plaatsgenoot, heeft gisteren een bekentenis afgelegd. De verdach te en het slachtoffer Peter Jansen, van wie het stoffe lijk overschot maandagmorgen bij de Maasvlakte in Rotterdam werd gevonden, waren zaterdagnacht na ^ébezoek m Bnuxnsse naar de woning van eerstge noemde gegaan. Daar zocht hij seksuele toenadering lot bet slachtoffer, die daartegen zich echter verzet te. Tegenover de politie heeft de verdachte verklaard jfet hij daarna 'in een paniekreactie' Peter Jansen heeft gewurgd. Vlaardingen - Met een uitgebrei de actie wordt in Vlaardingen vol gend jaar het hondebezit gecon troleerd. Huis aan huis zai wor den nagegaan wie wel en wie geen hond(en) heeft. Op die manier wil de gemeente de inkomsten uit de hondenbelas ting verhogen. Eerder deed Schiedam dat al. Acht controleurs waren daar vorig jaar in touw om het hondebezit in kaart te bren gen. In Schiedam wordt voor 3900 honden belasting betaald. In Vlaardingen is dit aantai nu 2800. Met ingang van het volgend jaar gaat de hondenbelasting in Schiedam, Vlaardingen én Maas sluis omhoog. In Schiedam is die belasting nu nog afhankelijk van het inkomen, maar dat gaat ver dwijnen omdat mettertijd de ge meentewet deze inkomensafhan kelijke aanpak verbiedt. Nu is de regeling als volgt opgebouwd: mensen met een inkomen tot 18.000 gulden betalen 15 gulden per hond. Voor inkomens tussen de 18.000 en 23.000 gulden is dat 40 gulden, tussen de 23.000 en 28,000 90 gulden, tussen 28 000 en 34,000 125 gulden en boven de 34.000 150 gulden. Voor elke vol gende hond moet 200 gulden wor den betaald. Volgend jaar moet iedereen met een hond m Schiedam 103 gulden betalen. Voor elke volgende hond moet het dubbele, 206 gulden dus, op tafel komen. In Vlaardingen wordt dit jaar voor de eerste hond ƒ70,20 betaald. Dat wordt volgend jaar 72,60. Voor de tweede en elke volgende hond moet nu ƒ104,80 worden neergelegd en dat bedrag gaat ko mend jaar naar 108,-. In Maassluis wordt nu voor de eerste hond 98,- in rekening ge bracht. Dat bedrag stijgt naar ƒ101,-. Voor de tweede is dat 121,- en dat wordt 124,-. En voor elke volgende hond liggen de bedragen op 145,- en 148,-. Schiedam - Het jongerenwerk m Schiedam heeft de eigen toe komst uit handen gegeven. De politiek veegde gisteren de vloer aan met een rapport over een nieuwe aanpak van het jongeren werk en zegde de sociaal-culture le instellingen die het hadden op gesteld meteen de wacht aan. Ze kregen in uiterst koele bewoor dingen te horen dat er geen snars deugde van hun werkstuk. De po litiek gaat nu zelf een beleid uit stippelen, buiten de instellingen om. De raadscommissie voor jeugd- en jongerenwerk had de instellin gen om concrete voorstellen ge vraagd. Daarbij stond een stede lijke aanpak voorop, omdat de ou de methode - iedere wijk zijn ei gen manier van werken en zijn ei gen onderkomen voor jongeren - niet meer voldoet. Het merendeel van de instellingen pleitte in het rapport echter toch weer voor de 'eigen toko'. De commissie gaf de vertegen woordigers van het jongerenwerk niet eens de gelegenheid het rap port toe te lichten. De raadsleden hebben, zeggen zij, de afgelopen maanden herhaaldelijk laten we ten wat zij van de instellingen verwachtten: meer samenhang en samenwerking in het jongeren werk. Aan excuses waarom daar van m het rapport niets is terug te vinden hadden de politici geen behoefte. Door Nathalie Lans Vlaardingen - „Goedenmiddag. Het is misschien een beetje een rare vraag, maar heeft u ook iets van rond de 25 gulden?" vraagt een klant verlegen. Gerry van Kronenburg die in haar winkel Brodelientje een atelier heeft, komt achter haar naaima chine vandaan en laat een schort je, een mutsje, kussentjes en een tuïnbroekje zien, „Toch niet zo'n gekke vraag," zegt de vrouw en kijkt vertederd naar de pastel- kleurige kledingstukken. Na enig getwijfel kiest de vrouw voor een mintgroen schortje. Het is ook niet gemakkelijk een keuze te maken bij Brodelientje. De winkel hangt vol met witte, zaeht- blauwe, roze, lila en mintgroene babykleding van broderie. Bo vendien zijn de stoffen waarvan de kledingstukjes zijn gemaakt heel apart. In plaats van de geijk te witte broderie, zijn bijvoor beeld konijntjes en muizen afge beeld op pastelkleurige stoffen. Gerry van Kronenburg vertelt dat de stoffen met het fijne handbor duurwerk uit Oostenrijk komen. „In deze regio zijn meerdere cou peuses die een Brodehentje-win- kel hebben. Doordat wij met elkaar stoffen inkopen, kan je aan exclusieve stoffen komen. Wij ha len de stof met bij de groothandel, maar bestellen via een Oosten rijkse vertegenwoordiger. Uit Oostenrijk komt namelijk de mooiste broderie." Een jurkje of jasje van Brodelien tje is dus niet bij een warenhuis, een 'babywinkel' of op de markt te koop. De stoffen zijn exclusief Gerry van Kronenburg: uit Oostenrijk komt de mooiste bro derie. FotoGerrit de Heus/Roel Dijkstra en de modellen zyn ook niet stan daard. Gerry maakt haar eigen ontwerpen, „Ik maak wel dingen van bestaande patronen, maar je geeft er altijd je eigen draai aan. Met een kantje hier en een strikje daar wordt een modelletje al snel heel anders. Het leukste vind ik trouwens het maken van een op dracht. Klanten komen dan met eigen ideeen en dan maken wij dus eigenlijk samen een kleding stuk." Voor degenen die geen specifiek model in hun hoofd hebben, is er genoeg keus. De rekken in de winkel hangen vol met kleertjes. Je zou niet zeggen dat de kleding door één persoon is gemaakt, De coupeuse geeft toe dat zij veel produceert, „Dit is een prettig be roep. Als ik geen klanten heb, dan ga ik achter de naaimachine zit ten en laat m'n handen wapperen. Ik vind het heerlijk om babykle ding te maken. Ik heb er echt lol in." Als er wel klanten in de winkel zijn, neemt zij daar uitgebreid de tijd voor. De klanten krijgen uit gelegd dat öe stof waarvan de kle ding is gemaakt, uit katoen en po lyester bestaat. „Het is een fijne combinatie; katoen neemt goed vocht op en het voordeel van poly ester is dat het niet kreukt." Hoewei Brodelientje pas sinds september op de Hoogstraat is ge vestigd, heeft Gerry Kronenburg al een vaste klantenkring opge bouwd. Mensen komen regelma tig kijken of er al nieuwe modelle tjes zijn of vragen de coupeuse iets in opdracht te maken. „Mensen zijn soms echt naar me op zoek. Ik ben het op-één-na- laatste winkeltje op de Hoogs traat, maar men vindt me. Er is echt een enorme markt voor ba bykleding gemaakt van broderie. De klanten zijn blij dat het win keltje er is en ik vind dat ik leuke klanten heb; het zijn altijd blije mensen. Logisch want zij zijn zwanger of hebben net een baby gekregen." k'i'l liu-nsöii niissi-ii lucli «IV huiselijke sk'i-r roiul (lidyuii hoont. Wij lit'ltheii eeit véél heter (flee vot»r ii. Kin yir.s I el ijk kcr.st<liiU;r;i;iii uw i-ijic-u lalyl (huis. IJ KUNT KEUZE MAKEN UIT: Kerst.Iitiirs cl Kerst.hors cl' I>rv. soorten kersts;ihides Rerslsnlnite ,,r<>vu Kerst hors-cl oeuvre (rrund I.iino vlees i Ii vc rsè ke r.s ins ijjereêiit en Kerst hors cl oeiivi Iïêstcl tijdig zwliit oiizc dielkok cr ut zijn aandacht■■aan" kun beste- ck'ii. Dé brochure ligt piir it klaar op de Gcnidsesingel 21 of bel Lwlm, dan sturen néhein ii toel Wij van,l*artv-servifê NIELS HOI.GER \ven.sen ii alvast. prettige kerstdagen en een voorspoedig-1992 GOUDSESINGEU21, 3135 CA VLAARDINGEN TELEFOON 010-4345060 Schiedam - Nog voordat in 1994 de zit tingsperiode van het rood-groene college afloopt, wil PvdA-wethouder Aad Wiegman de reorganisatie van het ambtelijk appa raat in Schiedam hebben afgerond. De gemeente Schiedam zal volgens Wieg man s concept gaan lijken op een 'concern'. De diensten en bedrijven krijgen elk hun eigen budget en scherp afgebakende ver antwoordelijkheden. Een bestuursdienst moet er voor zorgen dat de diverse onder delen goed met elkaar samenwerken. He lemaal aan de 'top' van het concern zetelen het college van burgemeester en wethou ders en de gemeenteraad. Garantie Wiegman garandeert de arbeidsplaats van alle zittende ambtenaren. Wel zullen velen ander werk krijgen of bij een andere dienst worden ondergebracht. Efficiency, klant gerichtheid en verhoging van de kwaliteit van de dienstverlening staan bij de opera tievoorop. De PvdA-wethouder zegt lering te hebben getrokken uit eerdere, mislukte pogingen het ambtelijk apparaat in een nieuw jasje te steken. In plaats van eindeloos te over leggen, wil Wiegman de zaak voortvarend aanpakken. Zijn reorganisatieplan maakt duidelijk, hoe voortvarend: het beslaat niet meer dan vijf A4tjes. Wiegman wil geen el lenlange procedures, geen discussies over knelpunten en organisatiemodellen, hij wil dat de ambtenaren zich bezinnen op praktische vragen. Zoals: wat doen we pre cies, voor wie werken we, doen we het goed of kan het soms beter. Een belangrijk deel van de operatie zal worden voorbereid en uitgevoerd door in gehuurde deskundigen 'van buiten'. Ter geruststelling schrijft de wethouder in zijn 'vernieuwingsnotitie' dat het personeel volop medezeggenschap krijgt. Een twee de geruststelling is zyn mededeling dat „niet alles in één keer overhoop gehaald zal worden." Om het werkklimaat en de dienstverlening niet in gevaar te brengen wil Wiegman de reorganisatie gefaseerd uitvoeren. „Tijdens de verbouwing moet de verkoop gewoon doorgaan." meent de wethouder. Eerste stappen De eerste aarzelende stappen naar een nieuwe organisatie zijn inmiddels gezet. De afdeling onderwijs is omgevormd tot een Dienst Edukatie, de Dienst Kunst en Cultuur is in de maak en binnenkort be gint de vorming van een Dienst Volkshuis vesting. Het splitsen, omvormen of samenvoegen van de overige gemeentediensten moet voor januari 1994 zijn afgerond. Voor de vernieuwingsoperatie is tot en met 1995 per jaar 350.000 gulden beschikbaar. Schiedam - Alle partijen in de Sehiedamse gemeenteraad, met uitzondering van de CD-fraetie, hebben het college van B en W ge vraagd hoe de banenpool nu ei genlijk werkt. De banenpool is opgezet om instellingen en orga nisaties te stimuleren om bijvoor beeld langdurig werklozen aan te stellen als conciërge. Als een instelling uit eigen initia tief iemand aanneemt kan bij de indiensttreding van een tweede arbeidskracht het Fonds Additio nele Werkgelegenheid worden aangesproken. Dat vergoedt dan een groot deel van de kosten. Raadsleden van vijf fracties heb ben over deze zaak schriftelijke vragen gesteld aan het college van B en W. Op 12 november is al binnen het college van B en W ge sproken over de toekenning en afwijzing van verzoeken voor geld uit het fonds. Vlaardingen - De Vlaardingse ge meente heeft tevergeefs gepoogd inzicht te krijgen in het aantal ambtenaren van buitenlandse af komst. Onder de ambtenaren zijn 985 enquêteformulieren ver spreid en zijn er 445 ingevuld te ruggestuurd, Op de eerste vraag 'Rekent u zich tot een etnische groep?' is door het overgrote deel met nee of niet geantwoord. Vol gens de uitkomsten van de en quête behoort slechts twee pro cent tot een etnische groep, Volgens een vergelijkbaar onder zoek dat een aantal jaren geleden is gehouden zou het aantal amb tenaren uit etnische minderhe den echter rond de vier procent moeten liggen. De Vlaardingse gemeente streeft ernaar dat het personeelsbestand een afspiege ling vormt van de Vlaardingse be volking. Dit houdt in dat binnen een aantal jaren het aantal ambte naren van buitenlandse afkomst 5,5 procent van het hele ambtena renapparaat moet bedragen. Vlaardingen - Een vrachtwagen chauffeur heeft zijn getoeter op de Oosthavenkade gisterochtend moeten bekopen met een pak slaag. In het ziekenhuis moest hij behandeld worden voor een ge broken neus. De dader is voort vluchtig. De 38-jarige Vlaardinger moest om half elf plotseling remmen voor een plotseling overstekende man. Uit ongenoegen claxonneer de de bestuurder. De chauffeur werd even later door de wande laar aangesproken toen hij hon derd meter verderop een pakje af leverde. Er onststond een woor denwisseling, die ontaarde in de vechtpartij. Vlaardingen - De Nederlandse Spoorwegen missen een grote hoeveelheid speciaal gereed schap, dat wordt gebruikt bij het onderhoud van de spoorbaan. De spullen werden weggenomen uit een aan de Doggerstraat gepar keerde keet. Dieven hebben gisteren ook toe geslagen aan de Lissabonweg. Daar werd een een witte Mini Me tro ontvreemd. Schiedam/Maassluis - Door het vernielen van een ruit hebben dieven zich de toegang verschaft tot een winkel aan de Lange Sin gelstraat. Er werden sigaretten en een onbekende hoeveelheid geld weggenomen. Een middenstander aan de Noordviiet in Maassluis werd ook bezocht door dieven. Bij sluiting van zijn winkel miste hij een draadloze telefoon. Maassluis - Naar aanleiding van het conflict tussen het gemeentebestuur en de Maribo-holding heeft wethouder An ton Wustrow een extra commissieverga dering uitgeschreven. De wethouder hoopt, dat de commissie voor ruimtelij ke ordening vanavond instemt met de door het college gekozen opstelling. Maribo wil, dat het nieuwe kantoorge bouw langs de Waterweg vijftien meter hoog wordt. De gemeente vindt dat de bovenste verdieping slechts half zo groot mag worden als de onderste drie bouwlagen. President-directeur Boers van de Mari bo-holding heeft intussen gedreigd dat hij de gemeente Maassluis de rug toe zal keren als het gemeentebestuur aan haar standpunt vasthoudt. De onderne ming legde v september ongeveer drie miljoen gulden neer voor anderhalve hectare grond op bedrijventerrein De Nieuwe Waterweg. In de aan de koop voorafgaande onderhandelingen heeft de gemeente volgens Maribo geen be zwaar gemaakt tegen een kantoorge bouw dat dne meter boven de twaalf meter hoge, enorme fabriekshal uit steekt. Volgens wethouder Wustrow geeft Ma ribo een verkeerde voorstelling van za ken In beantwoording op door de CDA- fractie geformuleerde vragen stelt Wus trow, dat Maribo van meet af aan op de hoogte is geweest van het bestem mingsplan, waarin de maximale bebou- wmgshoogte is vastgesteld op 12 meter. „Klip en klaar willen wij benadrukken, dat er geen sprake is van een beperking, maar van een verruiming." Volgens het college kan de impasse al leen worden doorbroken als Maribo concessies doet. „Zij is degene die zich niet aan de afspraken houdt." De direc tie van Maribo heeft aangekondigd, dat zij vanavond gebruik zal maken van het inspreekrecht. Het bedrijf wil de com missieleden overtuigen van haar visie, dat het zonder reden wordt gedwars boomd door de gemeente. Volgens Ma ribo wordt de door haar gewenste vierde bouwlaag mogelijk als de gemeente ge bruik maakt van haar vrijstellingsbe voegdheid. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan heeft de gemeente deze bevoegdheid aan het college ge gund,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1