9 Overvallers hebben niets te zoeken in nieuw postkantoor Sluipverkeer is gevolg van snelle bouw Spaland' Set"™/«so,. CAFE CENTRAAL [Kerstvrouwtje verklapt geheim D66 pleit in nota voor I 'aanpasbaar renoveren' 'Bieb-aan-huis' gaat van start Ridderorde voor Riet van Lambalgen NS-station opgeknapt Communicatie- deskundige niet erg gewenst Buizenpost doet intrede in vandaag heropende postkantoor Toekomst renovatiecomplex in Fabristraat blijft onduidelijk Avalance mogelijk naar Broekpolderweg Viertal int 'nieuwjaarsgeid' Politie pakt 100 kerstbomen af Kelderboxen branden uit Ook Maassluise box brandt Artsenkoffer gestolen Boekhouder op hoofd geslagen Politie vangt drie autodieven Bijter gepakt Zakkenroller in tramlijn 1 Rotterdams Dagblad Maandag 23 december 1991 IFH* I Hoe krijgje de spullen voor een lekkere kerstmaaltijd bij elkaar? I Heel eenvoudig: je gaat naar de supermarkt en koopt watje no- dighebt. Maar hoe komt een rattenfamiljein de feestdagen aan I eten? Dat weten alleen de ratten zelf. En het Kerstvrouwtje, na- I tuurlijk. I Zaterdagmorgen verklapte zij dit goedbewaardegeheim aan de I allerjongste lezers van de bibliotheek in Schiedam-Noord. „Een I rat," vertelde zij In de voorleeshoek, „vraagt noortom eten, hij steelt het gewoon. Een rat die magikalsjeblieft..zegt, moetzijn I mond spoelen met zeep." Natuurlijk bleef het walgelijke gedrag van de rattenfamilie niet I onbestraft. De kleuters namen die wijze les uit het boek ter har- I te. Na het voorlezen gingen ze met hun vader en moeder braaf I naar de supermarkt. Foto Gerot de Heus/Roel Dijkstra Vlaardingen - Er moeten in Vlaardingen meer wo ningen komen die sne! en goedkoop zijn aan te pas sen voor gehandicapten. Niet alleen bij nieuwbouw, maar bok bij renovatie moet hiernaar gekeken wor den,'zo oordeelt D66 in een nota over 'aanpasbaar I bouwen1. Nieuwbouwwoningen worden al op meerdere plaat- sen dusdanig gebouwd dat ze later in een 'handom- - draai' zijn aan te passen voor gehandicapten. Onder meer in Spijkenisse is er zo een wijkdeel gereali seerd. Met renovatie is dat nog niet zo. Daarom wordt het idee geopperd om hiermee te experimenteren bij de woningverbetering in Vlaardingen. De gemeente 1 zou dat samen met de woningbouwcorporaties moe ten doen. Met aanpasbaar bouwen wordt voorkomen dat men sen moeten verhuizen als ze invalide worden, wordt de integratie van lichamelijk gehandicapten in de maatschappij gediend en ontstaan kostenbesparin gen omdat woningen niet steeds rigoureus moeten worden verbouwd. D66 vindt dat dit soort woningen er in principe voor iedereen is. De woningen zijn ook niet als aanpas baar herkenbaar. Ouderen komen er, in de visie van D66, het eerst voor in aanmerking omdat zij een gro tere kans op een functiestoornis hebben. D66 vraagt te bekijken of het mogelijk is bij de wo ningbouw in de Babberspolder al een en ander in te voeren. Overigens is de wethouder met de porte feuille Stadsontwikkeling, mr. Ton van der Steen, van D66-huize. In '89 en '90 zijn er in Vlaardingen zo'n zeshonderd woningen verbouwd voor gehandicapten. Dat kostte de gemeenschap anderhalf miljoen gulden, zo heeft D66 berekend, Dit jaar zijn er ongeveer 150 wonin gen aangepast, wat zes ton kostte. Die teruggang wordt veroorzaakt door nieuwe financiële regelingen van het Rijk. Als de aanpassingen in 'aangepaste wo ningen' hadden moeten worden uitgevoerd zouden de kosten veel lager zijn geweest. Vlaardingen - De Vlaardingse bibliotheek zoekt vrij willigers voor het project 'bibliotheek-aan-huis', dat half januari van start gaat. Het is de bedoeling dat een vrijwilliger(ster) maximaal vijf klanten krijgt, die één keer per drie weken moeten worden, bezocht. Het project is opgezet in het kader van de sociale ver nieuwing. De afdeling Wisselbibliotheek van de Ge meentebibliotheek werkt er voor samen met de Stichting Raad voor het Ouderenwerk. Er is een sub sidie toegezegd voor de periode tot 1 januari 1993. De afdeling Wisselbibliotheek bedient al diverse Vlaar dingse bejaardeninstellingen en dienstencentra. In formatie is verkrijgbaar op tel.nr. 4343900. Schiedam - Riet van Lambalgen-Brouwer is be; hoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zij kreeg de koninklijke onderscheiding bij de beëindi ging van haar carrière in de gezondheidszorg. De rid derorde werd uitgereikt op het ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur in Rijswijk. Mevrouw Van Lambalgen is fysiotherapeut. Daar naast is zij actief geweest in diverse organisaties op sociaal en kerkelijk gebied. Van 1978 tot 1990 was zij lid van de Schiedamse gemeenteraad voor het CDA. Haar specialisaties in de fractie waren volksgezond heid, ouderenzorg en welzijn. Vlaardingen - Het NS-station Vlaardingen-Oost krijgt een opknapbeurt. Volgende maand wordt in opdracht van de vervoersmaatschappij een en ander opgeknapt. Dat gebeurt nadat alle stations in Neder land zijn geïnspecteerd op de service die ze de klan ten bieden. Daaruit kwam naar voren dat 'Vlaardin- gen-Oost' als eerste in aanmerking komt voor een fa ce-lift. Er zullen onder meer beschuttingen worden geplaatst op het perron, samen met het reclamebe drijf Alrecon. De opknapbeurt staat los van de verlegging van de tracé, waaraan de laatste hand wordt gelegd. Vlaardingen - Het beroep van communicatie-des kundige wordt niet echt bewonderd door de leider van de PvdA-fractie in de Vlaardingse gemeenteraad Bert Kandel. Hij gruwelt van dat slag vakmensen. In de raadscommissie Voorlichting is de opvolging aan de orde gekomen van voorlichter Jan Maneij, die van de vut-regeling gebruik heeft gemaakt. Maneij komt uit de journalistieke wereld en dat is klaarblij kelijk bevallen. Wethouder Ton van der Steen deelt de mening van Kandel. Vlaardingen - Een snelle overval op het postkantoor in de Waal straat loont de moeite niet meer, daar is PTT-manager Rob Weber van overtuigd. Na een ingrijpen de verbouwing, die dertien weken heeft geduurd, gaan er aan de ba lie bijna geen contanten meer om. Via buizenpost verdwijnt prak tisch ieder dubbeltje naar een goed bewaakte afdeling in het binnenste van het pand. „Over vallers kunnen hoogstens nog een paar honderd gulden en wat postzegeltjes meenemen," ver klaart Weber tevreden. Hoewel hel nooit werd overval len, waren strengere veiligheids normen een belangrijk motief om het Vlaardingse postkantoor be trekkelijk kort na de opening in 1989 alweer grondig te verbou wen. Een tweede reden was, zegt Weber. het kwaliteitsbewustzijn van de klant. „Die eist een veel persoonlijker behandeling dan vroegeT." Weber geeft toe dat het prakti scher was geweest als het kantoor meteen bij de opening twee jaar geleden volgens de nieuwe in zichten was ingericht. Dat had de PIT ruim een miljoen gulden aan verbouwingskosten gescheeld. „Maar de plannen voor de Waal straat waren nu eenmaal al rond op het moment dat in Den Bosch het eerste experiment met een nieuw type postkantoor van start ging. Vlaardingen kon op dat mo ment niet meer terug, de plannen veranderen was minstens zo duur geweest." Net als de Brabantse hoofdstad, heeft Vlaardingen vanaf vandaag een postkantoor stijl Jaren 90, compleet met postwinkel. Verder zijn bijna alle loketten vervangen door open balies. Dat maakt een 6 persoonlijker contact tussen De V aar- el ingse PTT- manager Rob weber en me dewerkster Diana van Spijck in het vernieuwde postkantoor aan de Waal straat. Zijd ra gen het meu we blauw-ro de uniform. Fo.o Roel Dijkstra klant en personeel mogelijk. Lan ge rijen wachtenden voor de balie behoren tot het verleden. De post heeft een nummertjessysteem in gevoerd, iedere klant wordt op af roep geholpen. „Alleen voor de snelle handelingen, zoals che ques innen en geld storten, zijn drie loketten gehandhaafd," ver telt Rob Weber. Grote geldtransacties worden af gehandeld in een aparte kamer. Het postkantoor is voorzien van een winkel voor de verkoop van kaarten, verpakkingsmateriaal en cadeau-artikelen. In de hal staan verder een fax, een fran- keerautomaat, een kleurenkopt- eermachine, een fotocabine en een kaarttelefooncel. Aan de bui tengevel zijn twee giromaten te vinden. Volgens de Vlaardingse PTT-ma- nanger zal de dienstverlening in de toekomst nog verder worden uitgebreid. De PTT heeft een con tract afgesloten met uitzendorga nisatie Manpower om proeven te nemen met de vestiging van alen in postkantoren. Weber: „We krijgen tenslotte dagelijks zaken mensen binnen. In de toekomst kunnen die bij een PTT-kantoor ook hun personeelszaken rege len Het vernieuwde postkantoor werd vanmorgen in besloten kring in gebruik genomen door burgemeester Fred van Lier. Na mens de PTT overhandigde de burgemeester een cheque aan de Vlaardingse wandelvereniging voor verstandetijk gehandicap ten. Voor de opening voor het pu bliek vanmiddag hadden de pos terijen Feyenoordvoetballer Gas ton Taument ingehuurd. Tau- ment speelt ook in het Olympisch elftal, dat door de PTT gespon sord wordt. De bewoners zijn het zat, en lieten dat merken ook. De smalle Polderweg werd geblokkeerd, wat niet iedereen kon waarderen. Foto John de Pater. Door Peter de Lange Schiedam - Drempels in het weg dek. Een 30-kilometerzone. Of een paar borden: Alleen voor be stemmingsverkeer. De bewoners kunnen zo een paar maatregelen opnoemen om de verkeersover last op de Polderweg, de Broekka de, de Joppelaan en de Kerkweg in te dammen. Maar de gemeente Schiedam werkt niet mee. Misschien beantwoordt wethou der Chris Zijdeveld de laatste brandbrief van de bewoners met een concreet voorstel. Misschien ook kiezen automobilisten na de protestactie van afgelopen vrij dag voortaan een andere route. Want niet uitgesloten is dat de weg een volgende keer wordt ge blokkeerd met containers of strontkarren. De buurt is het sluipverkeer goed zat. Volgens een recente telling passe ren dagelijks 3200 auto's de Pol derweg. Voor veel pendelaars uit Woudhoek en Spaland is de pol derroute aantrekkelijk: ze komen op die manier eerder op de snel weg dan via Groenoord, waar ze bij de opritten in de file moeten staan. Maar de bewoners van de Polderweg en omgeving zitten met de gebakken peren. „In de spits ben je hier je leven niet zeker," aldus actievoerder Marcel Mucek. „Iedereen wil op schieten, is agressief en onbe schoft. Laatst werd hier een man van zijn fiets gereden. De be stuurder die dat flikte gaf 'm nog een klap toe. Ze rijden als gek ken. De afgelopen maanden heb ben er vijf of zes auto's in het wa ter gelegen." „Er is maar weinig ruimte op deze smalle weg. Dan krijg je irrita ties," vulllen Marianne Wille- boordse en Christa van der Meer aan. „Je kinderen laten spelen is onverantwoord Zelfs je autopor tier openen is al levensgevaar lijk." Volgens Mucek is de gemeente Schiedam de hoofdschuldige: „Ze bouwen een nieuwe wijk van een paar duizend huizen, maar in de haast vergeten ze een goede ont- sluitingsweg aan te leggen. De aansluiting tussen Spaland en de 's Gravelandseweg wordt pas in 1994 opgeleverd. Dat is toch een misser van de eerste orde?" De meeste automobilisten wilden vrijdagmiddag wel een pamflet aanpakken. Een enkeling ging met de actievoerders in discussie, anderen namen het strooibiljet onverschillig in ontvangst. De be stuurder van een bestelbus bleek niet gediend van de blokkade. In plaats van het portierraam te ope nen, trapte hij op het gaspedaal. Een van de actievoerders werd bijna van de sokken gereden en liet van schrik zijn stapel pamflet ten vallen. Marcel Mucek: „Kijk, dat bedoel ik nou met agressief gedrag. Dat soort dingen maken we hier dagelijks mee." Vlaardingen - Het Vlaardingse drum- en buglekorps Avalance verhuist mogelijk van het Wees huis naar een nieuw onderkomen in het scouting-gebouw aan de Broekpolderweg. Volgens be leidsmedewerker Rob de Jonge van de gemeente Vlaardingen wordt die mogelijkheid momen teel onderzocht. Het is overigens maar een van de mogelijke oplos singen voor de huisvestingspro blemen van Avalance. Voor p.r.-medewerker Frans de Jong van Avalance komt deze me dedeling als een verrassing. „Het zou ons wel goed uitkomen. Ik moet het gebouw wel eerst gezien hebben voordat ik een oordeel kan vellen. Maar zo langzamer hand zijn we overal tevreden mee." Het zoeken naar een nieuw on derkomen voor de muziekvereni ging duurt al enige tijd. Het aan bod van de gemeente om gratis in de leegstaande machinefabriek De Toekomst een repetitieruimte in te richten is eerder al van de hand gewezen. Volgens Avalance is de staat van het pand om te hui len. De gemeente zegt haar best te doen bij het zoeken van nieuw on derdak. In een boze brief aan hel college en de Vlaardingse ge meenteraad schrijft Avalance evenwel dat de vereniging hele maal niet de indruk heeft dat de gemeente enige actie onder neemt. Volgens De Jong zijn er twee re denen waarom er nog niets is ge vonden. De eerste is de financiële situatie van zowel Avalance als de gemeente. Voor de huur van Het Weeshuis betaalt het drum- en buglekorps duizend gulden per jaar. De vereniging is bereid acht duizend gulden te gaan betalen en wil daarvoor driehonderd vier kante meter hebben. Maar daar voor wordt al gauw 50.000 gulden gerekend. Een door Avalance voorgestelde oefenruimte in een leegstaande basisschool aan de Korhoenlaan in de wijk Holy-Zuid, zou per jaar 30.000 gulden gaan kosten. Voor de gemeente, die het verschil zou moeten bijpassen, is dit een on overkomelijk bedrag. Het tweede obstakel is de geluids overlast bij de repetities. De klachten van de omwonenden van Het Weeshuis hebben ervoor gezorgd dat de politie enkele ma- fen een speelverbod aan Avalance heeft opgelegd. Volgens De Jong heeft, wat de huisvesting betreft, Avalance 'een paar keer pech gehad'. Het gebouw van de voetbalvereniging De Hollandiaan is aan de neus van de vereniging voorbij gegaan en het DSS-gebouw ging in vlam men op. Avalance was al met de verbouwing begonnen aan dat laatste onderkomen. Avalance gaat overigens opereren onder de naam 'Westcoast, drum en bugle corps', als het samen met Con Bravura uit Leiderdorp, waarmee wordt samengewerkt, optreedt. Binnen de stadsgrenzen blijven beide verenigingen even wel onder hun oude naam opere ren. Avalance en Con Bravura fuseren dus niet De samenwerking is er alleen gekomen omdat beide ver enigingen worstelen met een te ruglopend ledental. Afgesproken is dat de samenwerking wordt be ëindigd als beide clubs weer groot genoeg zijn. Avalance en Con Bravura hebben beide instructieteams in elkaar geschoven, zodat die ploeg nog nooit zo groot is gewees* m de ge schiedenis van beide verenigin gen. Schiedam - Over de toekomst van een complex snel verpaupe rende woningen in de Fabristraat zal niet eerder dan in februari duidelijkheid worden verschaft. Dat zegt wethouder Adri Reijn- hout naar aanleiding van vragen Schiedam - Vier Rotterdamse jongens (twee van 15, één van 13 en één van 12 jaar) zijn gistermid dag aan de Lange Singelstraat door de Schiedamse politie opge pakt^ De vier deden zich teri onrechte voor als krantenbezorgers. Het ondernemende viertal was aan de Rotterdamsedijk bezig ge weest fooien binnen te krijgen. Daarvoor gebruikten ze de beken de nieuwjaarskaartjes. De politie heeft de knapen mee genomen naar het bureau en daar hun verhaal aangehoord. Daarna is contact opgenomen met bet bureau HALT, dat met al ternatieve straffen probeert jeugdige vandalen weer op het rechte pad te krijgen. van de bewonersvereniging Sehiedam-West. De bewuste woningen zijn eigen dom van de Woningbouwvereni ging Schiedam. Die wil de huizen alleen opknappen als de gemeen te een forse financiële bijdrage le vert. De gemeente heeft geld voor het project apart gelegd, maar worstelt met de vraag wat er pre cies moet gebeuren. De huizen zijn onlangs aangewezen als ge meentelijk monument. Daar naast loopt een subsidieverzoek bij de EG, waarop de gemeente nog geen antwoord heeft gekre gen. De bewonersvereniging is het ge treuzel meer dan zat. Ongeveer de helft van de panden in de Fa bristraat staat a! leeg en dat mist zijn uitwerking op de gemoeds toestand van de huurders niet. Maar de bewoners krijgen van geen enkele instantie een duide lijk antwoord. De Woningbouw vereniging reageert nauwelijks op onderhoudsklachten en de ge meente blijft wachten met kno pen doorhakken. De bewoners- vereniging heeft drie mogelijke oplossingen aangedragen: over name door een particuliere ver huurder, overname door het Ge meentelijk Womngbeheer of ver koop aan de huurders. Westhavenplaats 34 Vlaardingen Telefoon 4340540 De zaak waar gezelligheid héél gewoon is. Prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar toegewenst door al het personeel. Vlaardingen - Twee automobilis ten hebben zaterdagavond op rijksweg 20 dure ritjes gemaakt. De politie betrapte ze op te hard rijden -165 en 152 kilometer per uur - waarna de officier van Justi tie schikkingen voorstelde van' ƒ650,- en ƒ400,-. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft ongeveer honderd kerstbomen door de Gemeente Reiniging laten weghalen uit de kelderbox van een leegstaande flatwoning aan de Professor Rut- gersstraat. De bomen waren ver zameld door dejeugd. Vlaardingen - In een kelderbox aan de Van Hoornbeekstraat in Vlaardingen heeft inde nacht van zaterdag op zondag een brandje gewoed, dat vermoedelijk is aan gestoken, aldus dc politie. Het vuur legde twee kelderboxen vol ledig in de as. Maassluis - In een kelderbox aan de Van Beelhovenlaan in Maas sluis heeft dit weekeinde ook een brandje gewoed, dat vermoede lijk is aangestoken. De deur van de box was ingetrapt, evenals die van enkele andere boxen. Maassluis - Tijdens het bezoek van een GGD-ambulanee aan de Mgr.Bekkerslaan in Maassluis is een artsenkoffer verdwenen. Er zitten enkele opiaten in die verve lende gevolgen voor de gebruiker kunnen hebben. 'i Vlaardingen - De boekhouden van een bedrijf aan de 4e Industries traat in Vlaardingen is vrijdag te gen het einde van de middag overvallen toen hij zijn werk ver liet. Hij werd met een hard voor werp op het hoofd geslagen waar na zijn attachékoffer met papie ren en wat geld werd weggeno men. Vlaardingen - Op rijksweg 20 zijn gisteren drie personen gearres teerd die reden in een gestolen auto. De wagen was kort daarvoor weggenomen. Maassluis - De Maassluise politie heeft dit weekeinde een 16-jarige jongen opgepakt die een bewaker in het winkelcentrum Konings hoek in de hand heeft gebeten. Schiedam - Een 21-jarige Schiedammer is zaterdagmorgen in een tram van lijn 1 zijn prote monnee met geld en bankpas kwijtgeraakt aan een zakkenrol ler.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1