Waterweg 13 Sociale Dienst wil nieuwbouw Cliëntenraad helpt wethouder Zoektocht naar nieuw onderkomen verloopt moeizaam STAATSLOTEN Vis is 't lekkerst als je er bij kan zitten 'Vossen moeten worden afgeschoten' Toast op vijfduizendste baby JBelbus blijft nog even Monster heeft y/eer r burgemeester Twee doden bij ongeval Woning Aarhuspad in de as gelegd Studiedag jeugdhulpverlening f "ÖÖR-/AKKUNDiG jT I INT. MEUBELTRANSPORT D. van Geyl Zn.jB.V. VERKOOPADRESSEN Hoek van Holland De Boekelier Advocaat even terug op Harga PTT-storingen in wijk Holy Kerstboom uit grond getrokken Garage één dag gratis Autokrakers opgepakt Auto door ruit Schiedam Vlaardingen Maassluis Rotterdams Dagblad Vrijdag 27 december 1991 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 'fi'r T% Honderdveertig kraamverzorgenden hebben vlak voor de kerst een toast uitgebracht op de geboorte van Kevin van der Knaap uit Hillegersberg. Zijn ouders waren het vijfduizendste echtpaar dat in 1991 kraamverzorging thuis aanvroeg. Om deze mijlpaal in de geschiedenis van de Rotterdams© kraam zorg niet ongemerkt voorbij te laten gaan, werden alle kraam verzorgenden uitgenodigd om het glas te heffen op de ge zondheid van moeder en kind. Het gebruik vanthuiskraamzorgin Rotterdam en Capelleaan den Ussel Is overigens de laatste twee jaar met twintig pro cent gestegen. Volgens de kraamzorg, onderdeel van de Stichting Thuiszorg Rotterdam, wordt deze toename niet al leen veroorzaakt door het stijgend aantal geboorten maar ook door een vermindering van het aantal kraambedden in ziekenhuizen. Foto"muls»rgRotterdam Hoek van Holland - De Belbus in Hoek van Holland -blijkt in een behoefte te voorzien. Dit project opge zet door taxibedrijf Rooney en een aantal Hoekse winkeliers, zal in elk geval tot eind februari worden yoortgezet „Het begin was wat aarzelend, maar we hebben nu een behoorlijke bezettingsgraad," zegt eigenaar John Rooney van het taxibedrijf. „De drempelvrees lijkt overwonnen, We zijn ook afgestapt van het prin cipe dat aReen 55-plussers gebruik zouden kunnen maken van deze vorm van vervoer, In principe kan iedereen gebruik maken van de Belbus, mits men een üenrittenkaart aanschaft. Per rit afrekenen is niet mogelijk." De andere voorwaarde is dat men zich ëeii dag tevo ren telefonisch aanmeldt Op dit moment wordt op dinsdag- en vrijdagmorgen rond tien uur gereden. De bus begint tussen elfen twaalf uur aan de terug reis vanaf de Prins Hendrikstraat/Rietdqkstrast. pAls het goed blijft gaan en de belangstelling blijft stijgen, dan gaan we de Belbus ook uitbreiden naar andere dagen," zegt Rooney. 1 Eten Haag - Drs, P. G. A. Capfeijn is met inging van 16 februari 1992 benoemd tot burgemeester .van Monster. Captejjn(47)isUdvanD66.Hjji$thansbe- stuursadviseur bij de gemeente Den Haag. In Mon-,, Ster volgt hij jneyrouwM. P. van der Klugt-Witteman ~h (CDA) op, örebp 1 november met pensioen, is gegaan. fotoland - By een verkeersongeval op de provinda- Hulp mocht Ie weg 36 in üttoland zyn dinsdagmiddag omstreeks njet meer drie uur twee mensen om het leven gekomen. Het haten. Bij zyn een 35-jarige man Uit het Friese Wouterswoude de botsing eh zijn 61-jarige moeder uit Nieuw-Lekkerland. Zij op Pe pro« overleden korte tijd na aankomst in het Beatrixzie- vinclale kénhuis in Gorinehem. - v.eg bij Gt- Se 35-jarige man reed over de provinciale weg in de toland kwa- richtlng van Ottoland toen hij ter hoogte van demen een Damseweg geen voorrang kreeg van een 56-jarige man €nzijn man uit Giessenburg. Deze botste tegen de lin- moeder om terflank van de auto van de man uit Wouterswoude. - het leven. De vader van de bestuurder en de inwoner van Gies- Fot0 Buslnk senburg bleven ongedeerd. De brandweer moest de beknelde slachtoffers bevrij den. Het slachtoffer uit "Wouterswoude laat een vrouw en zes kinderen achter. Rotterdam - Een felle brand heeft gisterochtend een Woning aan het Aarhuspad in Oosterflank in de as gelegd. Het vuur ontstond door nog onbekende oor zaak en werd door de toegesnelde brandweer geb lust. De 30-jarige bewoonster van het pand is met ademhalingsmoeilijkheden opgenomen in het Aca demisch Ziekenhuis Dijkzigt. Rotterdam - Veel jeugdhuipverleners vragen om praktische, pedagogische aanwijzingen voor de hulpverlening aan Nederlandse en buitenlandse jon geren. Daarom wordt er op woensdag 15 januari een studiedag gehouden over jeugdhulpverlening in de niulti-culturele samenleving. Op de studiedag zal be sproken worden hoe jeugdhuipverleners rekening kunnen houden met de culturele en levensbeschou welijke achtergronden van hun cliënten. De studie dag wordt georganiseerd door het Regionaal Samen werkingsverband Jeugdhulpverlening Botterdam en omstreken. Schiedam - De Sociale Dienst laat mogelijk samen met het maatschappelijk werk en de gemeentelijke Dienst Educatie een nieuw gebouw neerzetten. Volgens projectleider Gérard Smits is verhuizen naar een bestaand pand moeilijk te realise ren. „Er staat bijna niets leeg in de stad, "zegt de scheidende di recteur van de Sociale Dienst. „We kijken nu ook uit naar ge schikte plekken voor nieuwbouw." De verhuizing van de twee ge meentelijke diensten is onder deel van de ingrijpende verhuis- operatie van de gemeente Schiedam. Als gevolg van de bouw van een nieuw bestuurscen trum verhuizen onder meer de af deling Algemene- en Burgerza ken en de Dienst Personeel en Or ganisatie vanuit het gebouw aan de 's Gravelandseweg naar het te bouwen bestuurscentrum op het Stadserf. Gevolg zou zijn, dat de GSD als enige gemeentelijke dienst in kantoorgebouw 's Graveland zou achterblijven. Omdat er al jaren wordt geklaagd over de moeilijke bereikbaarheid van het gebouw, mag Smits omzien naar een ander gebouw. Dichtbij „We willen het liefst zo dicht mo gelijk bij de andere diensten op het Stadserf zitten," zegt Srmts, die overigens geen toestemming krijgt om de GSD ook op het be- stuursplein te situeren. „In de werkrelatie is er veel contact, dus het zou handig zijn als we bij elkaar in de buurt zitten." In de dagelijkse praktijk hebben ambtenaren van de GSD veel te maken met de collega's van de Stichting Maatschappelijk Werk. „Dat is de reden dat we gezamen lijk naar één gebouw zoeken. Voor de Dienst Educatie is in de toekomst ook geen plaats meer op het Stadserf, dus het ligt voor de hand dat die met ons één gebouw betrekken." Ruimte Nieuwbouw zou plaats kunnen vinden m het Schienokogebied. In de omgeving van de St. Joris Doele en het gebouw van het Ge meentelijk Woningbeheer zou voldoende ruimte aanwezig zijn voor het nieuwe ambtelijke com plex. Bovendien ligt de plek op loopafstand van het stadskantoor. Een mogelijke handicap is dat de gemeenteraad heeft uitgespro ken dat de gemeentelijke huis vestingslasten ondanks de groot scheepse verhuisoperatie niet mogen stijgen „Daar ben ik niet zo bang voor," zegt Smits. „In het gebouw aan de 's Gravenlandse- weg wordt een forse huurprijs be taald. Er is wel eens berekend dat we voor dat bedrag ook in een nieuw gebouw kunnen gaan zit ten." In de afgelopen week is één plek Verhuizingen Expeditie Opslag van goederen f 8 Jan van Riebeekweg 11 - Schiedam «Tel- 010-4268071 - 4263045 Fax: 4620502J Prins Hendrikstraat 386, tel. 01747-6327 Hoek van Holland P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265, tel, 01747-2516 Maassluis Sig.magazijn Hartelust Rembrandtlaan 1, tel, 01899-13184 Schiedam Dë Blockirent Groenelaan 99a, tel. 010-4730525 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodiniaan 58, tel 010-4703768 Schiedam St. Tabakshop Jacqueline Liduinastraat 55, tel, 010-4267613 Schiedam B. P. H. Janse Broersvest 8a, tel. 010-4268804 Schiedam p. j. Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek Troelstrslaan 31, tel. 010-4703037 Vlaardingen Fa. Berco Liesveld 161, tel. 010-4349911 Vlaardingen John C. Hey kantoorservice uitgebreide sortering wenskaarten en lectuur. Dirk de Derdelaan 25, tel. 010-4600609 Vlaardingen Tabakswinkel Op de Hoek Diepen broek straat/Verheystraat 8a tel 010-4344892 Vlaardingen Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek Oe Loper 82, tel. 010-4742997 voor het nieuwe kantoor afgeval len. De nieuwbouwcommissie heeft uitgebreid rondgekeken in het gebouw van de Rijksbelastin gen aan de Lange Nieuwstraat. „Het gebouw is niet geschikt," meent Gérard Smits. „Er is veel achterstallig onderhoud. We had den met name kritiek op de klei ne toegangshal. Op die manier kunnen we onze klanten niet ont vangen." John de Lorijn heeft in zijn wiswinkei een zithoekje ge maakt, waar zojuist ge kochte vis ook opgege ten kan wor den. Foto Roel Dijkstra. Vlaardingen - Zeker, vis is lekker. De meeste Vlaardingers zullen dat beamen. Maar het is nog lek kerder als je er al etende even rus tig bij kan zitten. Dat moet Vlaar- dinger John de Lorijn hebben ge dacht toen hij zijn viswinkel aan de Noordzijde van de Koningin Wilhelminahaven ging verbou wen. Het resultaat is een viszaak met tafeitjes en stoeltjes en in de zomer - maar dat is niet nieuw - een terras. „Uniek in Nederland, zo'n zaak waar je niet alleen vis kan kopen, maar ook op je gemak kan opeten," zegt eigenaar De Lo- njn. Uniek in Nederland? De Lo rijn: „Nou ja... Uniek m de regio." Wat in elk geval wel uniek oogt, is de eetruimte van de zaak. Daar waar vroeger de koelruimte was. John de Lorijn en rijn twee werk nemers hebben dat binnen drie weken het aangezicht van een schip gegeven. Drie patrijspoor ten als heuse ramen, geknoopte scheepstouwen en heel veel fo to's. „Foto's uit het Visserijmuseum," aldus De Lorijn. „Een man daar heeft 14.000 negatieven van de Vlaardingse visserij. Daar mag ie dereen naar hartelust gebruik van maken." Het ontwerp is door de drie werk nemers van Visbakkerij De Vleet, zoals de zaak van 60 vierkante meter officieel heet, zelf gemaakt. De inrichting wekt de indruk dat het zo uit een echte vissersboot is weggerukt, maar dat is slechts schone schijn. Alle uitgestalde at tributen zijn uit hout vervaar digd. „Eigenlijk," stelt De Lorijn, „zijn we gaan verbouwen omdat de klanten dat graag wilden. Die ko men hier in de zomer en kunnen dan heerlijk op het terras een vis je weghappen. Maar in de winter? Ze kunnen moeilijk met z'n allen in de zaak blijven staan en daar eten. Om die klanten vast te hou den, heb ik dit verzonnen." Vraag hem of al die vis wordt op gewarmd in de magnetron en De Lorijn zal je kwaad aankijken. Hij heeft niet eens een magnetron, zegt 'ie. „Mensen die by mij -ris komen halen, zullen wel wat ge duid moeten hebben. Want alle vis wordt gebakken waar de klant bij staat. Niks geen opwarmen. Dat kost natuurlijk wel wat meer tijd, maar de vis wordt er veel lek kerder docrTlfts opwarmen, das hetzelfde als patat bakken, daar na laten afkoelen en vervolgens opbakken. Dat is toch ook niet lekker... Bovendien, de klanten vinden het wachten niet zo erg, want bet eerste kopje koffie is al tijd van het huis." Visbakkerij De Vleet hoopt dat de nostalgie van de oudere Vlaardin gers over de tijd, dat de visserij nog het straatbeeld bepaalde, zijn zaak ten goede zal komen. Want in het pand aan de Noordzijde van de Koningin Wilhelminahaven huisde vroeger een kantoor van de befaamde rederij Kwakkel- stein. „Er zat toen een heel klein raampje in, van waaruit de sala rissen werden betaald. Vlaardin gers uit die tijd, die de tijd van Kniertje kennen, zullen toch met enige weemoed daaraan denken." Vraag: en al die vissers dan, die vanuit dat kantoortje hun ontslag kregen? De Lorijn: „Laten die dan met een vis in de hand daar aan terugdenken." Vlaardingen - Een cliëntenraad moet wethouder Aart Kool advise ren bij de vorming van beleid voor de minima. Die raad zal niet over individuele gevallen praten, maar uitsluitend over hoofdlijnen vergaderen. Over de precieze invulling van de taken moet verder worden over legd. Een eerste ronde op het stadhuis, in de raadscommissie Maatschappelijk Dienstverle ning, heeft geen eensluidende uitkomst opgeleverd. De overi gens niet volledige commissie ad viseerde verdeeld over de zaak. De vraag is of het overlegplatform De Arme Kant van Vlaardingen in de te vormen cliëntenraad deel neemt of apart blijft functioneren als adviesorgaan. Als beide in stanties aparte overlegorganen blijven zou de cliëntenraad zich moeten bezig houden met advise ring over de uitvoering van het beleid en De Arme Kant van Vlaardingen met de vorming van beleid. Als laatstgenoemde dub ook deelneemt in de clietenraad kunnen alles adviesfuncties daar in ondergebracht worden. Puur individuele zaken blijven ter be oordeling van de Sociale Dienst zelf. In de cliëntenraad zouden in ie der geval zitting moeien nemen vertegenwoordigers van de bij standsvrouwen, uitkeringsge rechtigden, ouderen, werkne mers, arbeidsongeschikten, werkloze jongeren en van cultu rele minderheden. Voorwaarde is wel dat de leden uit Vlaardingen komen, door hun organisaties aangesproken kunnen worden en moeten direct belang hebben bij het beleid van de Vlaardingse so ciale dienst. Schiedam - Het trainersduo Dick Advocaat/Peter van Velzen dat SW twee seizoen geleden naar de ere-divisie loodste, keert nog een maal terug naar Harga. Voor twee keer drie kwartier om precies te zijn. De oefenmeesters treden op als gastspelers in een elftal be staande uit oud-SWers dat za terdag 4 januari de degens kruist met het huidige eerste amateurel- fal Voor het roodgroene onderonsje zijn de volgende 'cracks' door coach Henk Koneman geselec teerd: Bas van Noortwijk, Hans Vorstenbos, Jan van der Velden, Leen Wamaar, Hans Hazenbroek, Jan Fels, Bart Kreft, Wim de Haan, Danny Molendijk, Ruud van Dijk, EYed Meerhof, Wim Mulder en Rinus Steenbergen. De toegang is gratis en er wordt om 17.00 uur afgetrapt. Schiedam - Het politiekorps van Naaldwijk zou de vossen- plaag, die ook aan de rand van Schiedam, Maasland en Hoek van Holland schade aanricht, gewapenderhand moeten be strijden, vindt hoofdagent G. Rijsdijk uit Naaldwijk. Want ook het Westland heeft de afge lopen tijd in toenemende mate last van slachtingen onder pluimvee. Die worden toege schreven aan vossen. Elders in het Westland wordt met meer te rughoudendheid gereageerd op de aanwezigheid van vossen. „De plaatselijke politiekorpsen moeten de nek uit gaan steken om hun gemeenten vossenwij te krijgen," aldus Rijsdijk. Het vossenprobleem is volgens hem veel groter dan tot nu toe in de openbaarheid is gekomen. In de duinen wemelt het ook van de vossen. Rijsdijk: „In een deei van het. duingebied van de Westlandse' Drinkwater Maatschappij 2ijn de 'belopen vossebouwen' (ver se vosseholen - red.) geteld. In een kwart van dat gebied wer den er daar al 34 van gevonden. In het hele Wesüandse duinge bied zitten er misschien wel honderden, Terwijl de vos hier helemaal niet thuis hoort Hy is fataal voor de broedvogels in de duinen." Niet alle Westlandse politie korpsen zijn zo fel tegen de vos sen. „De Westlanders moeten er maar aan wennen dat zulke roofdieren hier nu rondlopen," zegt de 's-Gravenzandse milieu agent K Korteland, „Wie kip pen of cavia's houdt, moet ze 's nachts goed achter een hek op sluiten. Niet meer los rond laten lopen, zoals nu. Rond de Veluwe lopen ook veel vossen en de be woners houden er gewoon reke ning mee." De Naaldwijkse politie is echter bang dat, als de kippen op zijn en de vossen noodgedwongen aan de huisdieren gaan begin nen, de mensen het heft in eigen handen gaan nemen. „De scha de die de vossen maken, is door de mensen op niemand te verha len, Als de plaatselijke overhe den vasthouden aan het verbod op de jacht op vossen, dan gaan de mensen het zelf illegaal aan pakken met klemmen, vergif tigd aas, strikken, geweren en dergelijke." Rijsdijk vindt dat er niet moet worden gewacht op ontheffing van restricties in de jachtwet, zoals het jagen bij nacht „In de jachtwet staat ook dat de vos schadelijk wild is, en daar gaat het om. Als er iemand tegen is op het bejagen van vossen in on ze gemeente, dan horen we het wel." Ook automobilisten hebben te maken met de vossenplaag. Het is tegenwoordig geen uitzonde ring meer als een automobilist 's nachts een overstekende vos raakt. In Naaldwijk en Monster zijn onlangs vossen aangereden. De kadavers zyn overgebracht naar een labaratorium in Lely stad. Deskundigen onderzoe ken of de dieren wellicht honds dol waren. Hondsdolheid (ra bies) is eenbesmettelijke ziekte, die ook gevaarlijk is voor men sen. In 's-Gravenzande heeft een boswachter in het Staelduinse bos een vos afgeschoten, waar van werd vermoed dat hij hondsdol was. Het dier reageer de apatisch en was zijn schuw heid kwijt. Hij reageerde zelfs niet op een vrouw die met een aangelijnde hond voorbij kwam wandelen. Het afgeschoten dier is onderzocht, maar bleek niet hondsdol. Vlaardingen - Teiefoonbezitters in de Vlaardingse wijk Holy heb ben de afgelopen tijd last gehad van storingen als gevolg van plaatsing van een computerge stuurde PTT-centrale. Door sto ringen in deze centrale ondervon den abonnees met een nummer beginnend met 474 of 475 hinder. Vlaardingen - Bewoners van een woning aan de Rillandhoeve in Vlaardingen hebben tijdens de kerstdagen anders tegen hun kerstboom in de tuin aangekeken dan anders. In de nacht voor Kerstmis probeerden drie vrou wen. in leeftijd variërend van 16 tot 20 jaar, namelijk de boom te stelen. Ze trokken de verlichte boom met een auto uit de grond. Op de Burgemeester Pruissingel eindigde het avontuur. Vlaardingen - De parkeergarage bij de Afrol in Vlaardingen is vrij dag 13 maart 1992 de hele dag gra tis. De gemeente heeft hiertoe be sloten vanwege de geringe par- keercapacïteit die dag in het cen trum van de stad in verband met de Geuzenherdenking. Voor de deelnemers aan die herdenking wordt het parkeerterrein bij de Dijksteeg gereserveerd. De Ajrol- garage dient daarom als uitwijk mogelijkheid voor de automobi listen die normaal hun auto nabij het stadhuis zetten. SchiedanVVlaardingen - Autokra kers hebben zowel in Schiedam als in Vlaardingen kerst 'gevierd' met een serie opengebroken au to's. In Schiedam kon de politie er vijf van hen arresteren. Eentje op heterdaad aan de 's Gravelandse weg en drie aan de Breedstraat. Laatstgenoemden hadden auto's opengebroken aan de Korte Ha ven, Lange Haven en Lange Ach terweg. Verder waren de krakers in Schiedam nog bezig aan de Vlaardingerdijk, Boterstraat, 's Graveland, Diepenbrockstraat, Halleystraat en Molensingel. In Vlaardingen werden auto's opengebroken aan de Adriaan Pauwstraat, Mr.LA Kesperweg, Oosterstraat, Emmastraat, P.K- .Drossaartstraat, Sperwerlaan, Lepelaarsingel, Dijksteeg en Hoogstraat. Vfaardingen - Meteen auto is gis ternacht het raam van een winkel aan De Loper kapot gereden, waarna men het pand kon betre den. Onbekend is nog wat er is ge stolen. zaterdag 28 december Verbruide Gompie (Clown Zize- ro), Teerstoof, 14.00 uur. Ziggy and the Blues Men, Po dium, 22.30 uur. 4 Scïuespoordag, modelspoorver eniging Schiespoor, Schiekade, 10.00-16.00 uur. zondag 29 december Arthur Ebeling Co, Podium, 22.00 uur. maandag 30 december Jeugdstad, Lijnbaanhal. dinsdag 31 december Oliebollen eten en muziek in de Loper, 10.00 -15.00 uur. Jeugdstad, Lijnbaanhal. woensdag 1 januari Nieuwjaarsreceptie CJV Liefde en Vrede, Triangel, 16.00 uur. Naked Gun (film), Triangel, 20.00 uur. donderdag 2 januari Lunchconcert Aad Zoutendijk, Grote Kerk, 12.45-13.15 uur. Speekuur GSD, Bijenkorf, 14.00 uur 4 Jeugdstad, Lijnbaanhal. Nieuwjaarsinstuif, trefcentrum de Bijenkorf, 14.00 uur. Chris Barber Jazz and Blues band, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. vrijdag 27 december The Doors (film), Schuurkerk. 20.30 uur. maandag 30 december Mutant Ninja Turtles (film), Schuurkerk, 13.30 en 15.30 uur. Volleybaltoernooi voortgezet onderwijs, Wethouder Smithal, 9.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1