I aterwi ig 9 Honderden mensen kijken naar brand Ie de Montessorischool Chris Bezooijeii kneedt woorden voor musical AKKERMAN B.V. Tennisclub boos over huurv erhoging Politie tevreden over rustige verloop van de jaarwisseling Vee! braïï-len in de stad .«j Aanpak georganiseerde misdaad moet breder Schietpartij in café Telefooncel in, auto gestolen Spanning stijgt langzaam voor medewerkers van 'Stampei in de Abdij' am* II TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF «kkermesn bv Overval op VW opgelost Bommetje in café gegooid Herriemaker opgepakt Merken fietsen heeft nut 'Overval' op apotheek Protesten tegen bouw zorgcentrum Sponsorloop bij PPSC I Rotterdams Dagblad Donderdag 2 januari 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 8 3131 BC Vlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - In Rotterdam hebben de afgelopen da gen opvallend veel branden gewoed. Daarbij kwam één persoon om het leven. Het gaat om een nog onbe kende man die zich bevond in een huis aan de Schil- peroortstraat in Charlois. Dit huis brandde op oude jaarsavond volledig uit. De brand is vermoedelijk aangestoken. De recherche stelt een onderzoek in. De brandweer moest uit een woning aan de Oost- maaslaan in Kralingen vannacht bewoners en huis dieren redden nadat brand was ontstaan. De brand is volgens de politie aangestoken dooreen 27-jarige be wonervan het pand. Hij is geboeid aan armen en en kels afgevoerd naar het politiebureau, waar hij zich zeer agressief gedroeg. Het motief voor de brand stichting is nog onbekend. Diverse bewoners van omliggende huizen zijn behandeld met ademha lingsmoeilijkheden. Eén vrouw is opgenomen in het Havenziekenhuis. Ook een schoenenwinkel aan de Lijnbaan en een wijkcentrum aan de Putsebocht in Rotterdam-Zuid gingen tijdens de Oudejaarsnacht in vlammen op. Vannacht om twintig over twee brak er brand uit in de Jacob van Campenschool aan de Van Bassen- straat in Prins Alexander. De brandweer had het vuur om tien voor vier onder controle. De brand weerlieden bestreden het vuur met acht hoge-druk- spuiten. Twee lokalen werden verwoest. De andere lokalen liepen rook-, roet- en waterschade op. Rotterdam - De Rotterdamse korpschef R. H. Hes- sing vindt dat een effectieve aanpak van de zware ge organiseerde misdaad niet langer een exclusieve rol voor politie en Justitie moet zijn. Hij denkt dat sa menwerking met de politiek en 'andere relevante participanten in onze samenleving' noodzakelijk is om te komen tot een integrale bestrijding van deze vorm van criminaliteit. Het in kaart brengen van de diverse vormen van misdaad is een prioriteit, meent de korpschef. De Rotterdamse politie nam in 199175 procent méér vuurwapens in beslag dan in 1990. Het aantal 'schie tincidenten' verdubbelde, waarbij minder mensen om het leven kwamen, maar wel meer slachtoffers gewond raakten. Bij ongeveer 140 berovingen en overvallen was een vuurwapen in het spel. Tenslotte trad de politie vorig jaar 39 keer op tegen overlastge vende drugspanden, werd 64 kilo heroïne en 1435 ki lo cocaïne in beslaggenomen en in verband hiermee 240 verdachten aangehouden. Schijnhuwelijken Een explosieve toename van de vraag naar verblijfs vergunningen bij de Rotterdamse Vreemdelingen politie resulteerde in een 'onverantwoorde' werkach- terstand van veertien weken bij dit bureau. Mede dankzij de steun van vijftien man Koninklijke Mare chaussee kon echter wel vastgesteld worden dat veelal de toevlucht wordt genomen tot schijnhuwe lijken om een verblijfstitel te krijgen. „Ook is vast komen te .staan," zegt Hessing hierover, „dat de cri minaliteit, hier een gat in de markt heeft ontdekt." De Rotterdamse politiechef stelt verder vast dat de problematiek van de speelautomaten en de gokver slaving in de plaatselijke horeca verder is toegeno men. Samen met de Erasmus Universiteit stelt de politie een onderzoek in naar de invloed van gokver slavingen de daarmee samenhangende kleine crimi naliteit op de samenleving. Hessing denkt dat met name goede informatie over het reilen en zeilen van criminelen - de zogeheten misdaadanalyse - een sleutelpositie kan gaan vormen bij de bestrijding van de misdaad. „Op grond van alle cijfers en voorspellingen doen wij er goed aan niet langer te spreken van criminaliteitsbe strijding, maar van criminaliteitsbeheersing. Steeds alleen maar meer mensen en middelen stoppen in repressief optreden is op den duur een doodlopende weg. Steeds alleen maar meer van hetzelfde lost uit eindelijk de daaronderliggende problematiek niet Rotterdam - Twee mannen zijn op oudejaarsavond gewond geraakt bij een schietpartij in een café aan de Vijverhofstraat in de Agniesebuurt, Een 26-jarige Rotterdammer werd met letsel aan zijn been opgeno men in een ziekenhuis. Een 28-jarige man kreeg ko gels in zijn been. De politie heeft twee verdachten gearresteerd. De slachtoffers zeggen dat een betalingskwestie de aan leiding was voorde ruzie. Rotterdam - Voor een 34-jarige automobilist uïtHei- levoetsluis begon het nieuwe jaar niet best Toen hij even over twaalven in het nog prille nieuwe jaar in de telefooncel bij het Dijkzigt-ziekenhuis stapte om een familielid te bellen, zag hij dat zijn auto werd gesto len. Een dief ging er met het voertuig vandoor, stop- te honderd meter verder om een andere man in te ia- ten stappen en verdween uit het zicht. De benadeel- de automobilist had de motor van zijn auto laten draaien. Schiedam/Vlaardingen/Maassluis - Vele honderden Maasslui- zers hebben kort na de jaarwisseling een kijkje genomen bij de brand, die een gedeelte van de Maassluise Montessorischool in de as heeft gelegd. De brand, die om tien voor een uitbrak, is ver moedelijk veroorzaakt door vuurwerk. In de omgeving van het schoolgebouw aan het Westeinde was de poli tie's nachts tot half drie in de weer met het regelen van het verkeer. Een politie man helpt een be woonster uit een brandend huls aan de Oost- maaslsan. Foto DuWesteir» De brand legde een leslokaal vol ledig in de as. Een aanpalende klas kampt met flinke rook- en waterschade. De brand bezorgde de brandweer en de politie een drakke nacht, maar toch kan het Maassluise politiekorps over het algemeen terugkijken opeen rus tige oudejaarsnacht. Ook in Schiedam en Vlaardingen zijn de festiviteiten in grote lijnen ordentelijk verlopen. Met name in Schiedam kon de politie met de armen over elkaar waken over de feestvierders. „Uiteraard waren er de nodige klachten over vuur- weik," zegt een woordvoerder van het Schiedamse korps. „Maar verder kan de nacht in één regel worden samengevat. Alles is pri ma gegaan." In Vlaardingen moest de politie wel ingrijpen bij enkele vechtpar tijen. In de Sneeuwbalstraat brak in de loop van de nacht een knok partij uit in de huiselijke kring. Door overmatig drankgebruik kreeg de hoofdbewoner ruzie met twee van zijn gasten. Bij de scher mutselingen raakte één van de gasten zodanig gewond, dat hij moest worden afgevoerd naar het Holy-ziekenhuis. Volgens een ooggetuige zwaaide de hoofdbe woner tijdens de ruzie onder meer met een gaspistool in het rond, maai op het bureau kon de dader zich mets van het incident herinneren. Voor de deur van een café aan de Oosthavenkade brak in de loop van de nacht ook een gevecht uit. Twee ruziënde mannen bedreig den elkaar met stukgeslagen bierglazen. Eén van de kempha nen moest het gevecht gek open met een verwonding aan zijn oog. De man js opgenomen in het Ho- ly-ziekenhuis Vermoedelijk kan hij zijn gezichtsvermogen behou den. Het leeuwedeel van de jongeren op straat onthield zich echter van gewelddadigheden en vernielin gen. Velen staken vuurwerk afin de eigen straat, al verzamelden in Vlaardingen zich honderden jon geren rond de traditionele kerst bomenvuren aan onder meer de Maassluissedijk en in de Oranje- buurt. Op verzoek van omwonenden is het feestvuur m de laatste buurt verplaatst van het Landje van Chardon naar een terrein tussen de Burgemeester Heusden slaan en rijksweg 20. Rond één uur be stond bet grootste vermaak van een groep jongeren uit het stil houden van auto's op de Heus- denslaan. De reacties van de automobilisten waren verschillend. Sommigen gaven een dot gas, waarop de weg- blokkeerders snel opzij moesten springen. Eén man stapte dood- gemoederd uit zijn auto. „Zijn er soms problemen?," vroeg hij op een spottende toon. „Jullie doen zo vreemd." Een vergelijkbare situatie liep in Maassluis uit de hand. Daar reed een automobilist naar zijn zeggen per ongeluk tegen een vuurwerk- afstekende man aan. Het slacht offer sleurde vervolgens woedend de medepassagier van de automo bilist uit de auto. De man raakte licht gewond, de politie suste het incident. Na de schermutselingen in het voorbije weekeinde hadden de Schiedamse feestvierders hun kruit verschoten. Ook in de Gor zen kon de politie werkloos toe kijken bij het nieuwjaarsvuur naast de Heilig Hartkerk. De Gor- zenezen vonden de 31 arrestaties bij een kerstbomenrei in deHuys- mansstraat in West klaarblijke lijk volstaan. Ze dronken wat, gooiden vuurwerk en luisterden naar een schreeuwende discjock- ey. „Mijn naam is Frank van der Burg. Namens mijzelf wens ik jul lie een gelukkig 1992." Door Ben van Haren Vlaardingen „We zijn nog met m het zenuwenstadium, maar het nadert wel. Nu, na nieuwjaar, gaat de spanning langzaam oplopen, denk ik Voor het derde bedrijf moet nog een enkele liedtekst worden geschreven en in het tweede bedrijf wat worden aange past, maar het is op een oor na ge vild." De nieuwe produktie 'Stampei in de Abdij' van het Vlaardings Mu sicalgezelschap staat, meent Chris Bezooijen. Hij schreef tek sten en is betrokken bij de regie. Teksten schrijven is van jongsaf een hobby van Chris Bezooijen. „Al in de schoolbanken schreef ik onder saaie lessen tekstjes voor een schoolvriendje, dat cabaret speelde," zegt de 57-jarige Schiedammer. Hij legt momen teel met Vlaardinger Joop Vos de laatste hand aan de liedjes en dia logen voor de musical 'Stampei in de Abdij', die op 28 april in pre mière gaat. Daarmee is het werk overigens nog niet afgelopen. Tot op het laatste moment wordt ge kneed om woorden in de juiste volgorde, op de juiste toon, kort om in de beste vorm voor de musi cal te krijgen. „Dialogen schrijven lijkt ondank baar, maar als je er eenmaal mee bezig bent is het boeiend. Ik weet niet wat het is, maar waarschijn lijk gaat bij mij op zo'n moment een knop om. Vaak komen er nog wendingen als je teksten m repe tities hoort gebruikt"1.. Ik kan me sterk concentreren op die dialo gen en knjg dan een soort kick, waarin ik tot verbeteringen kom." Bezooijen, werkzaam op het be drijfseconomisch bureau van de RET en momenteel druk bezet met de verhuur van de vakantie bungalows van het bedrijf, heeft Chris Bezooij en: 'Al in de school banken schreef ik on der saaie les sen tekstjes voor een schoolvriend je, dat caba ret speelde.' FotoGeiritde Heus/ Roel Dijkstra moeite om het aantal teksten aan te geven dat hij m de loop der ja ren heeft afgeleverd. Hij, vader van twee kinderen, begon met Ed Verkade en les Hoogland m 1973 aan de Vlaardingse jubileumre- vue 'Even Goeie Maatjes', ging la ter door met 'Laat 'ns wat na' en de Schiedamse jubileumrevue 'Krijgh de Claere'. Toen volgden 'CarousselVMaud' en twee jaar geieden de Bevrijdingsrevue 'Kantje Boord', die liefst twaalf volle zalen trok. Alle jaren door werkte Chris sa men met Dick Borst, die ook de basis voor de nieuwe musical leg de. „Dick is de motor, hij trekt de kar. Ik ben een beetje lui en heb dat dus nodig. Voor hem teksten maken is herljjk. Het is een eni ge componist.'' De meeste liedteksten voor 'Stampei in de Abdij' zijn overi gens van Joop Vos. „Hij denkt al tijd in liedteksten. Zo is hij. Hij schrijft ze ook vlot op. Ik heb meer de dialogen geschreven," zegt Bezooijen. Zijn bijdrage is overigens niet gering en zeker apart, „Ja, de titelsong is van my en ook het Franse tekstje van de jongste deelnemer. Het idee daar voor kreeg ik op zeker moment. Zoiets pakt mensen, redeneerde ik." Ook het Latijn, dat Chris Bezooij en op het gymnasium leerde, heeft hij deze keer benut. „Dick kwam met het idee voor een vier stemmige, Gregoriaanse opening en had daar een soort tekst voor. Ik heb toen uit mijn vroegere schoolkennis geput, een woor denboek erbij gesleept en tenslot te - voor alle zekerheid - ook nog een pastoor het resultaat voorgelegd. Hij was tevreden. Een kleine vrijheid hebben we ons gepermitteerd om het beter te laten klinken." Het Vlaardings Musicalgezel schap, dat niet op overheidssubsi die kan rekenen, is inmiddels be gonnen met de werving van spon sors. Een speciale vorm van spon soring is daarbij mogelijk ge maakt. De tekstschrijvers zijn be reid om tegen een bijzonder tarief in de gesproken tekst of in de cou pletten van het lied 'Heimwee naar Vlaardingen' sponsortekst vermelden als dit geen afbreuk doet aan het verhaal. U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of renovatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl aanleg of reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-insta!laties aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwing etc, vernieuwingen van dakbedekking, waarin wij diverse kwaiiteiten dakbedekkingsmaterialen verwerken, al naar gelang uw wens electrotechnische installaties Al ons werk wordt uitgevoerd door goede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaatselijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KIWA, GIVEG en KEMA instituut. ■"2 31 I b 3-1342130 Fax 010 -13 Hoek van Holland - „De andere veldsportverenigingen in Hoek van Holland hebben de afgelopen vijfjaar 2 miljoen gulden toe ge kregen van de deelgemeente. Wij hebben daarentegen 35.000 gul den voor ze verdiend. Maar van een huurveriaging wil de deelge meente met weten. Zo worden we gestraft voor onze zelfwerkzaam heid." Aldus de kern van het probleem waarmee voorzitter Fred van den Bergh van de vereniging tennis park De Hoek worstelt. „Het is ge woon te gek. De plannen om het park uit te breiden hebben we voorlopig opgeschoven, want we willen niet nóg meervoer de over heid verdienen. Wel blijven we doorgaan met de plannen voor plaatsing van een ballonhal bo ven de hoofdbanen. Maar ik vraag me af hoeveel de deelgemeente- raad daar nu weer aan denkt te verdienen. Dat zien we wel weer op de volgende begroting." Zijn vereniging heeft het tennis- paik sinds 1985 m eigen beheer. Van den Bergh: „Er komt bij ons geen ambtenaar meer op het com plex. althans niet om onderhoud te plegen. We doen dat allemaal zelf en we betalen desondanks aan de gemeente een huurbedrag van 33.000 gulden per jaar voor onze negen banen. Als je dan ziet dat de deelgemeente dit een batig saldu oplevert van 8800 gulden, dan vind ik dat de huur omlaag moet. Maar nee, we lopen ieder jaar gewoon mee met de huurver hoging van rond 3 procent." „Op alle sportvelden samen is het tekort 444.000 gulden. Omgere kend over ruim 800 veldsporters betekent dat dus een overheids- bydrage van vijfhonderd gulden per persoon. En op de exploitatie van de tennisbanen weet de deel- gemeenteraad geen verlies, maar een batig saldo te krygen. Dat be drag van 3800 gulden zal jaarlijks gaan oplopen" Van den Bergh verwacht dat de contributies zullen moeten wor den opgetrokken met veertig gul den per jaar. Dat houdt in dat competitiespelers 240 gulden gaan betalen en de recreatiespe lers komen op 200 gulden per jaar. Hij zal dat zelf niet meer als bestuurslid meemaken, want eind januari stapt Van den Bergh op als voorzitter van de tennisver eniging. Voordat hij weggaat wil Van den Bergh, in het dagelijks leven fy siotherapeut, nog de knuppel in het hoenderhok gooien. Op de ko mende bestuursvergadering en twee weken later op de ledenver gadering zal hij voorstellen de vereniging in zijn huidige voTm op te heffen. „Ik stel voor om het huurcontract m deze vorm te beëindigen en het hele onderhoud terug te schuiven naar de deelgemeente. Laten zij dan maar veer overal voer zorgen." Hy gaat er van uit dat hij de meerderheid van de 850 leden van de tennisvereniging achter zich zal krijgen. Vlaardingen - De overval op het WV-kantoor in Vlaardingen is opgelost. Door oplettendheid van een voorbijgangster is de politie erin geslaagd de overvallers aan te houden. Het zyn een 22-jange man uit Schiedam en een 27-jan- ge man uit Rotterdam. Een deel van de buit is terecht. Vlaardingen - Bij een café aan de Winkelhoeve in Vlaardingen is oudejaarsnacht een molotovcock tail door een vernielde ruit naar binnen gegooid. Persoonlijke on gelukken deden zich met voor omdat het café al gesloten was. Vlaardingen - Een 19-j an ge bewo ner van de Sweeli nek straat in Vlaardingen is op oudejaarsnacht zijn geluidsinstallatie kwijtge raakt. De politie nam die in beslag omdat ook herhaalde waarschu wingen niet tot minder lu'de mu ziek hadden geleid. Omdat de man zich verzette en een valse naam opgaf is ook hij meegeno men naar het politiebureau. Maassluis - Het merken van de fiets met de postcode heeft wel degelijk nut. Vorig jaar werden aan het bureau van de Maassluise politie 401 fietsen gebracht. Daar van konden er 197 aan de recht matige eigenaar worden terugge geven, het merendeel dankzij de ingegraveerde postcodes. Maassluis - Afgelopen nacht is in Maassluis een 52-jange man uit die gemeente aangehouden. Hij had zich bij de apotheek aan het Westeinde gemeld en daar ver schillende medicijnen gevraagd, onder andere alle valium die de apotheek in huis had. Toen het personeel niet op zyn verzoek inging, zei de man: „Je weet toch wel dat dit een overval is?" Vlaardingen - Bewoners van de Soendaiaan en de Burgemeester Pruissingel in Vlaardingen pro testeren tegen de bouw van een zorgcentrum voorouderen aan de Billitonlaan. Ze claimen 'een bil lijke schadevergoeding' als ge volg van verminderd woongenot. De bewoners, de families Els hout en Oosterman. voeren aan dat hun woningen m waarde dalen als gevolg van de bouw. De nieu we bebouwing zal hoger worden dan de bestaande en er wordt dichterbij gebouwd Verder wordt als bezwaar aange voerd dat het nieuwe zorgcen trum de functie van woonbestem ming krijgt. En daardoor, aldus ue briefschrijvers, kan er continu vanuit een groot aantal woningen vanaf grote hoogte op onze erven WGrden gekeken. Dat is nu niet zo, zo wordt verduidelijkt. Ge vreesd wordt dat de woningen 'aanmerkelijk donkerder zullen worden. De families zijn ook bang dat de parkeerdruk zal toenemen „Meer geluidshinder en uitlaat gassen zullen het woon milieu blijvend aantasten, ook gezien het feit dat de ingang van liet zorgcentrum aan de zijde van de Soendaiaan komt." Het zorgcentrum, een initiatief van de verzorgmgs- en verpleeg huizen in Vlaardingen, zal 60 ver zorgingsplaatsen en 30 verpleeg huisplaatsen tellen. Daarbij komt een zelfstandig wooncomplex voor redelijk zelfstandige oude ren. De investeringskosten bedra gen volgens de bouwdirectie 13 miljoen gulden. Schiedam - De jeugdafdeling van PPSC houdt zaterdagmiddag een sponsorloop. Om tien uur wordt gestart op het gravelveld bij het ODI-complex. Gepoogd wordt zo veel mogelijk geld bijeen te lopen voor de bouw var. een nieuwe kantine. De kantine van de Schiedamse derde klasser brand de eind november namelijk volle dig af.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1