I 9 'Rijksweg 20 verlengen tot Oranjepolder' Reijnhout (D66) ergert aan vingertje van Hans zich mateloos Bakker (PvdA) Minimumloon bij opleiding Auto sloot in 'gekegeld' Kmdertentoonstelïing naar Duitse Esslingen I GGD kan tijdelijk naar Het Scheur Knutselmiddag in d'Oude Koestal Economen provincie Zuid-Holland pleiten ook voor metro in Beneluxtunnel Jef Diederen maakt van woord beeld litis i iê kSll Hardhout 'ongewenst' Record aantal kerstbomen ingezameld Telefonische exhibitionist Overvaller weg met geld Binnenbrandjes Touwtje uit brievenbus Ammoniak weg R B d< S( Botsing op Hargalaan Weer auto's opengebroken Vrouw dreigt Pr I Rotterdams Dagblad Maandag 13 januari 1992 Vlaardingen - De GGD-Nieuwe "Waterweg Noord gaat mogelijk tijdelijk en met tegenzin naar het in dustrieterrein Het Scheur m Vlaardingen- Het is een van de mogelijkheden voor onderdak, in afwachting van de nieuwbouw, die voorlopig gedacht is nabij het NS-station Vlaardingen-Oost. Als tijdelijk onderkomen is toch ook weer de Cmcin- nati-vestiging in beeld. Eerder viel die af omdat de eigenaar, het bouwbedrijf Van der Waal. onmogelij ke eisen koppelde aan de verhuur ten aanzien \-an de nieuwbouw. Het nieuwe pand nabij het NS-station zal op zijn vroegst pas in het najaar van 1993 gereed zijn. De GGD had oorspronkelijk Schiedam-Nieuuiand als vestigingsplaats op het oog. Vanwege de keuze van de besturen van het Schieland- en het Holy-zieken- buisom op deze plek het te vormen fusie-ziekenhuis te bouwen zijn die plannen nu van de baan. Omdat de GGD naar alle waarschijnlijkheid per 1 mei het huidige onderkomen aan de Soendalaan in Vlaardingen moet verlaten, in verband met de bouw van een zorgcentrum aldaar, wordt op het moment gezocht naar een tijdelijk onderkomen. Van de door de gemeente Vlaardingen aangedragen mogelijkhe den is voorlopig alleen een kantoorruimte op indus trieterrein Het Scheur aan de Stoomloggerweg groot genoeg. Het nadeel van deze tijdelijke locatie is ech ter dat het pand niet met het openbaar vervoer te be reiken is. 's-Gravettzande - Op zondag 19 januari is er in bezoe kerscentrum d'Oude Koestal in het Staelduinse Bos een knutselmiddag voor de jeugd. Het thema is dit keer 'Rond de eik'. Zowel kleine als grotere kinderen kunnen dan dingen maken die te maken hebben met de tentoonstelling 'De Eik'. De knutselmiddag wordt gehouden van 12.30 tot 16.00 uur in D'Oude Koestal (Peppeltaan 2) in 's-Gravenzande. De kosten bedragen 50 cent per gemaakt artikel. Schiedam - Rijksweg 19 (of wel de A4-noord) tussen Schiedam en Rijswijk moet versneld worden aangelegd. De A 4-zuid tussen het Bene- luxplei n en Klaaswaal moet er ook komen en rijksweg A 20 moet worden verlengd tot de Oranjepolder bij Hoek van Holland, waar Rotterdam een nieuwe haven wil graven en waar verder glastuinbouw is gepland. Met deze aanbevelingen komt de afdeling Economische Zaken van de provincie Zuid-Holland in een rapport over de 'zuidvleugel' van de Randstad. De economen bij de provincie hebben zich deze dras tische uitbreiding van het wegen net uitgesproken omdat die be langrijk wordt genoemd voor de versterking van de mainport Rot terdam. De nuta noemt ook een verbin ding lussen het Terbregseplein en de Doenkade van belang (plan Noordrand), alsmede de bouw van de Blankenburgtunnel onder de Nieuwe Waterweg, verbreding van rijksweg A16 tussen Breda en de Moerdijk, en verlenging van rijksweg A15 (Maasvlakte- Duitsland). Tenslotte staan er veel provinciale wegen op de ver langlijst: Zoetermeer-Leidschen- dam, Zoetermeer-Delft. Delft- Westerlee, Zoetermeer-Rotter- dam en Pijnacker-Rotterdam. Bij verschillende knooppunten moet kantoorbouw prioriteit krijgen, zoals in Gouda, waar rijkswegen A 20 en A12 samenkomen. Naast het tracé voor de 'flitstrein' tussen Parijs en Amsterdam moet alvast een spoorbaan worden ge reserveerd. die speciaal bedoeld is voor treinverkeer tussen Rot terdam en Antwerpen- de Delta spoorlijn, zo luidt een andere aan beveling. Het is sowieso belang rijk. dat transport en economie zich vanuit Rotterdam ontwikke len in de richting van Dordrecht en Bergen op Zoom. Zelfs moet Rotterdam een strategische al liantie aangaan met Antwerpen om samen sterker te staan in het verenigde Europa, aldus de nota. Maritieme regio Hoewel men in het Provinciehuis pleit voor hoogwaardige verbin dingen tussen Rotterdam en Den Haag, Amsterdam en Utrecïit (zo als de Randstadrail), biedt het westen van Noord-Brabant nieu we perspectieven. De ambtenaren spreken van een maritieme regio Robrant, hetgeen een afkorting is Schiedam - Maar liefst vier zalen in het Stedelijk Museum Schiedam zijn ingericht mei het werk van Jef Diederen. Nadat bij in de jaren zeventig al twee maal in groepsverband heeft geëxposeerd in Schiedam en in '81, '86 en '87 solo, is er het afgelopen weekend een overzichtstentoonstelling van de kun stenaar geopend. De tentoonstelling 'Jef Diederen, 'zo de schilder' laat 50 schilderijen en 20 werken op papier zien. Met uitzondering van het schilderij 'De Mijnstreek' dal het Schiedamse museum in 1958 aankocht, zijn de werken tussen 1960 en 1992 ge maakt. Diederen werd in 1920 in het Limburgse Heerlen ge boren en schilderde veel mijnlandschappen. Hij laat zich niet alleen door sociale onderwerpen zoals de leegloop van de mijnen inspireren, ook de natuur en het landschap geven hem inspiratie. De werken la ten echter geen bomen of boerderijtjes zien. Diede ren abstraheert zijn onderwerpen tot het meest noodzakelijke. Het rgsultaat is dat er doeken met grote gekleurde vlakken ontstaan. Als je iets beter kijkt, zijn er wel herkenbare vormen te ontdekken. 'Het feest van de Joodse kinderen' een olieverfdoek dat de schilder in 1960 maakte, laat als je goed kijkt kinderen zien in plaats van een abstract schilderij. De teksten van Nederlandse dichters vormen voor Diederen ook een bron van inspiratie. Zo zijn er op deze overzichtstentoonstelling vijf werken met de li- lel 'Ezel mijn bewoner te zien. De kunstenaar werd geïnspireerd door het gelijknamige boek van Bert Schierbeek. Lucebert is ook een van de dichters die de schilder stof geeft om aan het werk te gaan. An dersom liet de Cobra-dichter zich inspireren door Jef Diederen. De eerste drie regels van een gedicht dat Lucebert aan Diederen opdroeg zijn: 'Zei meester drie vlekken op mijn keel omdat ik helemaal int ben en helemaal zwart is kleuren een daad die ertoe doet' Rood. blauw en geel. Diederen kan ermee toveren. Of je nu wel of niet wat kan ontdekken in zijn wer ken. de kleuren die hij gebruikt zijn schitterend. De tentoonstelling beurt op. Een mevrouw ging zoals zij vertelde 'vrolijk geworden van de schilderijen' het museum uit en een volgende bezoeker zong 'Mooi is het leven'. De tentoonstelling 'Jef Diederen 'zo de schilder" is tot en met 1 maart te bezichtigen in het Stedelijk Museum Schiedam. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen bindt op een andere wijze de strijd aan met het gebruik van tropisch hardhout. Omdat de bouwverordening hier van van de rijksoverheid niet meer voor gebruikt mag worden, zal een en ander anders worden aange pakt. Het college van B en W stelt de raad voor bij de uitbesteding van werk aan projectontwikkelaars dui delijk te maken dat het gebruik van tropisch hard hout 'ongewenst' is. Verder zal op aanvraagformulie ren voor bouwvergunningen komen te slaan dat de gemeente het gebruik van hardhout afwijst en za! er op alternatieven worden gewezen. B en W denken verder aan meer voorlichting over de materie. Het college heeft al eerder geconstateerd dat hand having van het betreffende artikel in de bouwveror dening welhaast onmogelijk is, vooral omdat het pro duct overal te koop is. Van rijkswege is daar nu aan toegevoegd dat de bouwverordening niet voor dit soort verboden gebruikt mag worden. Vlaardingen - De campagne van de gemeente waarin aan alle Vlaardingers werd gevraagd hun kerstboom na de feestdagen niet gewoon op straal te zetten, maar in te leveren bij de reinigingsdienst of bij een van de inzamelpunten, is een groot succes geworden. Aan de actie was ook nog een wedstrijd voor de jeugd verbonden. De Kinderen konden meedingen naar enkele prijzen door zoveel mogelijk afgeschreven kerstbomen voor twee kwartjes per stuk bij de rei nigingsdienst te koop aan te bieden. Massaal werd gehoor gegeven aan de oproep en het resultaat was er dan ook naar. Leverde de vorige actie ongeveer 700 bomen op, dit jaar werd dat aantal vervijfvou digd. Ruim 3700 bomen werden voor hergebruik door de medewerkers van de Plantsoenendienst ver snipperd. Behoedzaamtilt een takelwagen een auto uit de sloot langs Rijksweg20 ter hoogte van Schiedam. De wagen stond op de vluchtstrook geparkeerd en een andere auto reed hier begin dit weekeinde tegenaan toen uitgeweken moest worden bij een inhaalmanoeuvre. Als gevolg van de botsing sloeg de stilstaande auto, waar overigens niemand inzat, over de kop en kwam in genoemde sloot terecht. Foto Roel Dijkstra Schiedam - De verpleeg- en reactiveringscentra DrieMaasStede in Schiedam en DrieMaasHave in Maassluis starten een nieuwe opleiding voor ver- pleegassistenlen en herintreders. De opleiding start 1 april en biedt, als hel vereiste diploma is behaald, de garantie op een baan bij een van de huizen. Het initiatief wordt samen met het Gewestelijk Ar- bneidsbuveau van de grond getild. Tijdens de oplei ding. die uit theorie en praktijk bestaal, wordt het minimumloon uitbetaald. De deelnemers(siers) wor den opgeleid tot verpleegassistent, die het verple gend en verzorgend personeel in de huizen met na me ondersteunt in het verlenen van de basiszorg aan de patiënten. De doelgroep voor de opleiding zijn herintreders in hel arbeidsproces en mensen van 25 jaar of ouder, die vier jaar voortgezel onderwijs op LBO-niveau hebben gevolgd en minstens twee jaar werkloos zijn. Verwacht wordt dat met name in de kring van (part time) herintredende vrouwen die- vanwege kinderen -enige jaren uit hel arbeidsproces zijn geweest, veel belangstelling zal beslaan voor de opleiding. In de regio Nieuwe Waterweg-Noord is een dergelijk initiatief volstrekt nieuw, aldus de organisatoren. Er varingen elders hebben goede resultaten opgele verd. voor Rotterdam. Brabant en Ant werpen. De provinciale nota onderstreept dat het kabinet-Lubbers samen met de Belgische autoriteiten een visie moet ontwikkelen op de ruimtelijke mogelijkheden van de Rijn/Schelde-delta. Dat werd eerder bepleit voor vijf Kamers van Koophandel in de desbetref fende gebieden. Het CDA in Rot terdam opende al langer geleden besprekingen hierover met de ge lijkgestemde CVP in Antwerpen. Voor een belangrijk deel sluit de nota 'Zuidvleugel Randstad' naadloos aan op het Rotterdamse ontwerp-Havenplan 2010. De ambtenaren in Den Haag komen ook met een flinke waslijst van noodzakelijke voorzieningen: de Betuwelijn voor het goeder envervoer per spoor naar het 'ach terland' van Rotterdam; verdubbeling en elektrificatie van de havenspoorlijn in Rotter dam-Zuid; aanleg van servicecentra voor het transport in de Waal- en Eem- haven en op de Maasvlakte; verbreding van het Hartelka- naal voor zesbaksduwvaart; bochtafsnijdingen Van de Maas voor de binnenvaart naar de dis tributiecentra in Venlo en Nijme gen; aanpassing van de Rozenburgse Sluis; een metrolijn door de Benelux- tunnel, en managementsplannen van het bedrijfsleven voor groepsver- voer. De Rotterdamse regio moet zich met de kantoorontwikkeling con centreren op handel en logistiek. Dan kan Den Haag het centrum blijven voor bestuurlijke en inter nationale instellingen en kan Am sterdam de belangrijkste stad blijven voor de financiële dienst verlening. Rotterdam kan beter niet met Amsterdam concurre ren, luidt het advies. Spanningsveld Ondanks het pleidooi voor vee! nieuwe wegen en uitbreiding van de glastuinbouw in de Oude Campspolder (Maasland), het noorden van de Hoeksche Waard, de Zuidplaspolder, de B-drie hoek. Voorne-Putlen en de Oran jepolder. denkt de provinciale af deling Economische Zaken ook even aan het milieu. De ambtena ren zien dat er een spanningsveld kan ontslaan tussen economische activiteiten en leefmilieu. Maar somber is de provincie niet. Het probleem moet praktisch bena derd worden, staat in de nota. Schiedam - Juffrouw Dotje en juffrouw Lotje gaan naar Duits land. De twee Schiedamse type tjes maken hun opwachting tij dens een theaterfestival, dat in de week van 20 tot 25 januari in de Duitse partnerstad Esslingen wordt gehouden. In de voorstad van Stuttgart worden ook teke ningen van Schiedamse kinde ren getoond. Ze hangen op een internationale kindertentoon- steiling, die in november 1990 voor het eerst te zien was in de aula van het Stedelijk Museum in Schiedam. De tentoonstelling werd des tijds gehouden ter opluistering van de jaarlijkse partnersteden- conferentie. Naast Schiedam zijn onder meer het Britse Neath, het Franse Vienne, het Duitse Esslingen, het Italiaanse Udine en het Sloveense Velenje lid van deze jumelage. Op de te keningen geven de leerlingen van basisscholen uit de deelne mende steden hun visie op de stad waarin zij leven. Na Schiedam werden de tekenin gen in Vienne en Velenje ten toongesteld. Het ziet er overigens niet naar uit dat het evenement in Esslin gen en de andere uitwisselingen in 1991 op korte termijn kunnen worden geëvalueerd. De traditie wil dat dit jaarlijks gebeurt, maar op dit moment lijkt het ge meentebestuur van het Italiaan se Udine roet in het eten te gooi en. Tydens de laatste part- nerstedenconferentie in Schiedam bleven de voor de Ita lianen gereserveerde stoelen reeds leeg. Toch werd Udine toen aangewezen voor bet orga niseren van een vervolgconfe rentie. waar doorgaans ook de basis wordt gelegd voor de cul turele en sportieve uitwisselin gen in het komende jaar. Volgens onbevestigde berichten uit Italië zou de bijeenkomst plaatsvinden in maart 1992. In Schiedam is de officiële uitnodi ging echter nog steeds niet gear riveerd. Het gemeentebestuur betwijfelt nu of de conferentie nog wel doorgaat. Het Italiaanse geweifel heeft mogelijk te ma ken met een teleurstelling in 1990. Ter ere van het duizendja rig bestaan van de stad witde Udine toen graag de conferentie organiseren, maar voor die op zet werd een slokje gestoken door Schiedam. In Esslingen zullen juffrouw Dotje en juffrouw Lotje zich ver moedelijk niets aantrekken van de bestuurlijke impasse. Zij ver sterken de Schiedamse inbreng met minimaal twee optredens tijdens het kinderfestival. Geza menlijk vormen zij het Schiedamse peutertheater Pot- doosie. Achter het duo Dotje en Lotje gaan Magda Meijer en Ati Bastiaanse schuil. Meijer is werkzaam bij de jeugdbiblio theek Bachplein. In haar vrije tijd houdt zij zich bezig met ac teren en dansen. Zij was onder meer te zien in de twee open- luchtprodukties van het Schiedams Cultureel Historisch Amateur Toneel (SCHAT). Ati Bastiaanse werkt in het kleuter onderwijs. Zij houdt zich bezig met dansen en acteren en geeft toneelles aan kleuters. Door Ben van Haren Schiedam - Wethouder Adrie Reijnhout van D66 zegt zich ma teloos te ergeren aan het gedrag van de PvdA-fractievoorzitter Hans Bakker. Hij is zover, dat hij hierover herrie in de coalitie van PvdA. D66 en Groen Links durft riskeren. „Dal waarschuwende, schoolmeesterachtige vingertje van Bakker hangt me mijlenver de keel uit," verklaart Reijnhout in een interview in de laatst ver schenen Spot. het blad van de plaatselijke afdeling van Groen Links. Reijnhout, die met zijn collega Bart de Leede van Groen Links in 1990 de oppositiebanken verruil de voor een wethoudersstoel naast de PvdA'ers Wiegman, Van Kleef en Zijdeveld, die ze voor dien samen fel bestreden, vindt dat het college in zijn nieuwe sa menstelling goed bezig is en geen traagheid verweten kan worden. „Dit college zit wel degelijk op het goede spoor én met met de snel heid van een boemeltreintje. Het is een ploeg hard werkende wet houders, die soms op de grenzen stuiten van hun eigen ambities. Het probleem zit in het feit. dat we een te ambitieus collegewerk programma hebben. De verwach tingen waren veel te hoog gespan nen." De D66'er is er van over tuigd dat de plannen die bij de collegevorming zijn ontwikkeld ook uitgevoerd zullen worden. „Niet in éen of twee jaar. Daar heb je minstens de hele periode van vier jaar voor nodig. Er is dus veel te snel geroepen dat het allemaal niet van de grond komt. Het lijkt we! een race in de gemeenteraad wie het hardst kan roepen dai dit college lot niets in slaat is. En ik verwijt dat vooral de fractievoor zitter van de PvdA." 'Gezeur' Dat 'gezeur' heeft volgens Reijn hout een negatieve invloed op het werk van de wethouders en het ambtelijke apparaat. ..Als je amb tenaren onder druk zet werkt dat contra-productief. Het is nu een maal zo dw' de combinatie van kritiek en cUuk uitoefenen leidt tot vertragingstactieken aan de kant van het apparaat. Juist dan gaat men op alle bureaucratische slakken zout leggen, üm maar gen fouten te maken. Men dekt zich in. Je bereikt dus met al die kritiek precies het tegenoverge stelde." Reijnhout zegt het niet eens te zijn met Groen Links, dat geld voor de bebouwing van het Stadserf zomaar naar stadsver nieuwing zou kunnen worden overgeheveld. Wel noemt hij de vertraging van de binnenstads plannen de 'grootste schande' van Schiedam. Als gewoon raadslid zou hij anders reageren maar als collegelid wil hij zich niet al te kritisch uitlaten over de verschil lende onderdelen van de gemeen telijke nieuwbouw op het Stadserf. Een nieuwe raadszaal vindt hij overigens niet nodig. Hij zegt weieens moeite te hebben zijn 'politieke emotionaliteit' te onderdrukken. „Gelukkig is me dat aardig gelukt tot nu toe. An ders zou er constant herrie in de tent zijn." bekent hij. 'Bellen blazen' De houding van Hans Bakker gaat hem echter veel te ver en daarom wil hij daar best herrie om riskeren. Het laatste coalitie- overleg heeft voor Reijnhout de deur dicht gedaan. „Toen ik eruit kwam, woeg ik mezelf af 'wat heb ik hier eigenlijk zitten doen?' Bel len blazen. Het is een volstrekt bellenblazersgezelschap. Er wordt eindeloos gezeurd over pro cedures, punten en komma's, en nooit eens over de inhoud. Ik heb op het punt gestaan om weg te lo pen. Zo iets overkomt me geen tweede keer. Ik kan mijn tijd we! beter gebruiken. Het was een sfeer die Bart de Leede geheel te recht omschreef als 'alles wat je zegt kan tegen je gebruikt wor den'. Het geldt overigens niet voor iedereen. Met Brouwer en Wiegman valt wel inhoudelijk te dicussiëren, maar Bakker drukt zo'n stempel op het geheel, daarin bijgestaan door Posthoorn, dat het eindresultaat heel onbevredi gend ts. Alleen maar kritiek, kri tiek en nog eens kritiek. Nooit eens iets opbouwends, alleen maar negatief En die kritiek wordt op een arrogante, school meesterachtige manier naar vo ren gebracht. En als je je verde digt. wordt je uitgelachen." Volgens Reijnhout moet Bakker altijd 'tot op de laatste punt en komma' zijn zin hebben. Reatiie Bakker, die in zijn eigen partij ook al onder vuur heeft gelegen voor de wijze waarop hij Hans van Kleef heeft aangepakt, krijgt in dezelfde Spot ook de kans te rea geren op Reijnhouts uitlatingen. „Reijnhouts aanval is een klas siek voorbeeld van de boodschap per, die de schuld van de bood schap krijgt. Dat verhaal over de grote vertraging is met alleen door mij gehouden maar door alle fractievoorzitters in de raad. Ik heb alleen met cijfers aangetoond dat alle plannen uit het college werkprogramma op dit moment een vertraging van vijftig tot zes tig procent hebben. Als men op die manier doorgaat, is mijn boodschap, wordt het college werkprogramma nooit in vier jaar uitgevoerd." Bakker zegt voorts; „Ik zeg dus ook niet dat het college niks doet, nee het gaat er mij om dat het col lege juist die dingen doet die ze niet moet doen en zaken nalaat die ze wel moet doen. Dat ik in die zin vaak over procedures praat, dus over planning praal, is lo gisch omdat ik inhoudelijk mets op het collegewerkprogramma aan te merken heb." Het probleem van het college is volgens Bakker, dat hel 'voor het eerst sinds tijden' te maken heeft met een zeer zelfbewuste en kriti sche gemeenteraad. I. Schiedam - Een exhibitionist heeft zaterdag verscheidene meisjes in Schiedam opgebeld met het verhaal dat hij een schoolonderzoek deed en dat de meisjes zich moesten uitkleden." Op aanwijzing van de opbeller moesten zij vervolgens met hun geslachtsdelen spelen. Een aantal heeft dat gedaan. De politie is op zoek gegaan naar de man, die zich aanmeldde als de heer Versteeg. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie is op zoek naar een ongeveer 25-jarige blonde man die wijdag- middag een overval heeft gedaan op een reparatiebedrijf aan de K.\V,-haven. Daarbij maakte hij gebruik van een vuurwapen. Met geld verdween de in het blauw ge klede man. H( 1 te Schiedam - De brandweer heeft dit weekeinde in Schiedam twee binnenbrandjes geblust. Eerst werd vuur gedoofd aan de Boyle- straat, waar schade in de slaapka mer was ontstaan, en vervolgens ging de waterstraal aan het werk in de Morseslraat. waar brand was ontstaan onder de kruipvloer van een woning. Vlaardingen/Schiedam - Uit een woning aan de Röntgenstraal in Vlaardingen is vrijdagnacht een portemonnee met daarin geld en een rijbewijs weggenomen. Men kwam binnen door het touwtje achter de brievenbus te gebrui ken. Zaterdagavond werd een woning aan de Platan en dreef bezocht door onbekenden die alle kamers doorzochten. Diverse goederen werden gestolen. Uit een woning aan de Esdoorn- dreef zijn gisternacht enkele bankpassen en creditcards alsme de een hangklok gestolen. Met de aanhouding van een 32-ja- rige Rotterdammer heeft de poli tie afgelopen weekeinde goede zaken gedaan. De man bekende twee inbraken, in een sportzaak en in een sigarettenwinkel. Ook bleek dat hij een auto had gesto len. In Schiedam is nog ingebroken in een woning aan de Lange Achter weg. geld en cheques vormden de buit. Vlaardingen - Op het terrein van Hydro Agn aan de Maassluissc- dijk is zaterdagochtend om elf uur tijdens het lossen van een tankwagon ammoniadamp vrijge komen. Als gevolg van een hape rende voetklep van het treinstel liep ongeveer vijf liter ammonia in het ontgassingssysteem waar door het werd overbelast en de damp vrijkwam. De wind dreef het goedje naar het industriege bied het Scheur. Er zijn geen klachten binnengekomen over stank. j Wc IHc sta iaa I gei laa loc pai Aa var dot oor cor ger Uit WO) pe' RE pro on mei last ma: bek met sprt invi kan belt ;niet tVoo *doe ben In v sus vrijt die 'kun mak „dan allei - web daai Volfe - ten j Ark -over liscl A "Beïc - enrr zing pau2 belic polit Schiedam - Op de Hargalaan in Schiedam is vrijdagmiddag eery; botsing ontstaan toen een 72-jari- ge automoblist uit Rijswijk geen voorrang verleende aan een auto die werd bestuurd door een 22-ja- rige Vlaardinger. Beide voertui gen moesten worden weggeta- keld. Vlaardingen/Schiedam - In Vlaar dingen zijn auto's opengebroken aan de Julianasingel, le van Lev- den Gaelstraat. Zomerstraat (2x) en Johan de Wittstraat. In Schiedam gebeurde dit aan de Fabrenheitstraat, Pemnninglaan en Calandstraat. Meestentijds ging het om autoradio's. Schiedam - Een vrouw, verlacht van winkeldiefstal, heeft in een kledingwinkel aan de Rotterdam- sedijk meteen mes staan zwaaien toen men in haar tas wilde kijken. Ze rende vervolgens richting Rot terdam. In een warenhuis aan de Broersvesl lukte het wel winkel- dievenb aan de politie over te dra gen. daar had een stel ondergoed onder de jassen gestopt. Ook werd in die winkel een 32-jarige vrouw betrapt die huishoudelijke artikelen wilde meenemen. Het stuk cent ophs MW -• porti (>«ge - Were data DB meei .1 voor oud meei SCH dinsi '*Inf siésc VLA dms< *CuI 'Ra; Ir 20.00 -*Ch zaal, woer Alk 14.00 MAA dinsc *Bin woen 1 De Schu

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1