Waterweg 11 Geen hoge parkeergarage in centrum Maaslandse bestuurders bewaken in buurgemeente hun autonomie Ylaardings bedrijf naar Moordrecht De simpelste weg naar de top i*4f *Sf 1 qmo Nog een jaar steun voor Feyenoordsupporters Inbreker belt politie Meisjes melden ontvoering Alblasserdam wil einde aan het wildkamperen Hond bijt man in bii Posterdieven op NS-station Deur open voor inbrekers Twee brandjes geblust Huis leeg bij terugkeer Kast valt door luifel Verbouwing Liesveld start medio dit jaar met eerste paal voor woningen i Kristiaan wint kerstbomenwedstrijd - 'f. r'.lNiuk'Kets R Meubelmaker dwingt gemeente tot aanpassen bestemmingsplan D< Vr Rotterdams Dagblad Dinsdag 14 januari 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BCVlaardingen lel 010-4350557/fax 4349754 Hoogvliegers worden er opgeleid op de Eras mus Universiteit. Althans, dat is de bedoeling van het academische onderwijs. De een doet er vier jaar over, de and rrzesjaar, maar uiteinde lijk willen de studenten met hun gezwoeg hoog op de maatschappelijke ladder eindigen. Je kunt natuurlijk ook de eenvoudige weg naar de top kiezen: met een houwkraan. rotopeter Rotterdam - Het supportersproject Feyenoord krijgt nog een jaar steun van de gemeente. De commissie wijkwelzijn is bereid akkoord te gaan met het verle nen van een eenmalige subsidie van 50.000 gulden. Dit ter aanvulling van een bijdrage van het ministe rie van Binnenlandse Zaken van in totaal anderhal ve ton. WD-raadslid J. vah Keest merkte nog wel op, dat het hem steekt, dat dit jaar Feyenoord zelf geen geld voor het project over heeft PvdA-eollega H.Oedai- ram was het roerend met hem eens. Vanuit de com missie kwam er echter geen duidelijke reactie op de opmerking. De bedoeling is, dat de stichting Maaswerk, die het project begeleidt, dit jaar in samenwerking met di verse instellingen probeert de twee supportersver enigingen bij elkaar te brengen om gezamenlijk en naast elkaar samen met de club Feyenoord het kli maat rond het bezoeken van wedstrijden te verbete- De commissie ging verder akkoord met het beschik baar stellen van een bedrag van 30.000 gulden aan de stichting Plataan. Deze stichting werkt aan de op vang van dakloze jongeren. Pavarotli gaf de stich ting eerder al ter gelegenheid van zijn concert in Ahoy' een bedrag van 50.000 gulden. Schiedam - De Schiedamse politie heeft vannacht een inbreker moeten helpen. De man was tijdens zijn werk door het dak van een bedrijf aan de Gustoweg in Rotterdam gezakt en kon geen kant meer op. Pijnlijk moest hij de Schiedamse politie bellen met de mededeling dat zijn voet gebroken was. De inbreker werd inderdaad kermend aange troffen en eerst maar overgedragen aan de Rotter damse collega's. Schiedam - Drie meisjes hebben de Schiedamse po litie gisternacht gemeld dat ze zondagmiddag zijn ontvoerd op het plein voor het NS-station Schiedam/ Rotterdam-West. Ze werden in een rode BMW, waar van het kenteken eindigt met de letters JN, getrok ken en geslagen. Vervolgens werden ze geblind doekt, zo hebben ze de politie verteld. Later zijn de slachtoffers weer uit de auto gezet. Dat gebeurde in Delft Het motief voor de ontvoering is onbekend. De politie 2oekt getuigen. Alblasserdam - De gemeente Alblasserdam wil een einde maken aan het wildkamperen met campers. In het zomerseizoen staan zowel op de parkeerplaats bij het molengebied Kinderdijk als voor het Alblasser- damse gemeentehuis dagelijks 20 tot 25 campers. Volgens een woordvoerder van de gemeente horen de wagens hier niet thuis en Is het de bedoeling liefst dit jaar nog een speciale ovemachtingsplaats voor kampeerwagens aan te leggen op een steenworp af stand van de Kinderdijkse molens. Met dit door de Grontmij ontworpen plan CarCamp is een investering van ongeveer l miljoen gulden ge moeid. De gemeente kan dit bedrag niet alleen op ta fel leggen en heeft daarom het plan voorgelegd aan de ministeries van Economische Zaken en Land bouw en de provincie Zuid-Holland. Volgens de woordvoerder is van de Europese Gemeenschap een subsidie te verwachten van 10 procent van de sticb- tingskosten. Wel moet het plan dan in 1992 worden gerealiseerd. Jaarlijks worden de molens van Kinderdijk door 230, OQO toeristen bezocht, waarvan ruim 40 procent buitenlanders. Vlaardingen - Een joggende 42-ja- rige Vlaardinger is maandagmid dag in zijn bil gebeten door een loslopende hond. De sportende man liep ir het park 't Nieu- weland toen de witte bastaard te gen hem opsprong en toesloeg. Het slachtoffer moest zich onder doktersbehandeling laten stellen en heeft onder meer een tetanus- injectie gekregen. De politie zoekt de eigenaar van de hond. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft vannacht twee Vlaar- dingers van 18 en 20 jaar aange houden op verdenking van de diefstal van zes reclameposters op het NS-station Vlaardingen Centrum. Het tweetal is aan de Spoorwegpolitie overgedragen. De waarde van de posters is onbe kend. Vlaardingen - De achterdeur stond open, dus was hel een koud kunstje uit een uitzendbureau aan de Oosthavenkade een fax en een kleurentelevisie Ie stelen. Van de vermissing is gisteren aangifte gedaan. Schiedam - De Schiedamse brandweer is gisteren twee keer uitgerukt om een brandje te blus sen. De eerste keer was 's mid dags om vijf uur toen tussen de nieuwbouw aan de Slimme Wete ring een hoeveelheid afval in brand stond. 's Avonds werd uitgerukt voor een brand bij een school aan het Bachplein. Daar waren enkele kranten op het schoolplein aange stoken. Schiedam - De bewoners van een woning aan de Groen van Prinste- rerlaan in Schiedam keken gis ternacht vreemd op toen ze thuis kwamen van vakantie. Hen wachtte een leeg huis. Dieven ble ken er met zowat de hele inboedel vandoor te zijn gegaan. Aan het Liszlplein is ook ingebroken. Daar is een aantal schilderijen, bestek en porcelein weggeno men. Schiedam - De verhuizing van de Belastingdienst aan de Lange Nieuwstraat in Schiedam is gis termiddag niet van een leien dak je gegaan. Tijdens het naar bene den takelen van een grote archief kast schoot de kast los en viel van enkele tientallen meters. De kast schoot half door de luifel van het PTT-gebouw en richtte aanzien lijke schade aan. Doordat het 'werkterrein' van de verhuizers was afgebakend de den zich geen persoonlijke onge lukken voor. Door Ben van Haren Vlaardingen - Gemeente en projectontwikkelaarMultiVastgoed hebben overeenstemming bereikt over de uiteindelijke vorm geving van het nieuwe Liesveld. Het laatste knelpunt was de in passingvan 350bewaakte parkeerplaatsen. Er is definitief afge stapt van de kostbare bouw van een drie verdiepingen tellende garage aan de Joubertstraat. De keuze is nu gevallen op de aanleg van eenvoudige parkeer dekken langs beide zijden van het Liesveldviaduct boven een af gesloten parkeergarage op het ni veau van de Van Riebeeckstraat. Architect Jan Decker van het bu reau AGS uit Heerlen heeft in middels opdracht gekregen bin nen twee maanden met uitge werkte tekeningen te komen. De gehele modemiseringsopera- tie van het Vlaardingse centrum moet halverwege dit jaar van start gaan. Het gaat om een uitbreiding met 5.000 vierkante meter win keloppervlak en ongeveer 130 wo ningen. De eerste paal zal de grond ingaan voor twee identieke woningcomplexen van zes verdie pingen aan beide zijden van de oprit van het Liesveldviaduct aan de Markgraaflaan. Daarop zal in Joubertstraat en Schepenstraat de onder het viaduct doorlopende parkeergarage met de parkeer dekken aansluiten, die mogelijk een uitrit op het viaduct krijgen. De twee jaar in beslag nemende bouwerij behelst verder een volle dige overkapping van het Lies veld door verbreding van het via duct tussen Hoogstraat en Veer- plein, waarop twee smalle woon torens van zeven verdiepingen komen te staan met een onder bouw, die bevoorradingsstations verbergt. Beeldbepalend wordt een appartementengebouw van elf verdiepingen op de plek waar nu Ster, Roobol, Hij en China Pa lace zijn gevestigd. Daartegen over, aan de noordrand van het viaduct, verrijst een kantorenge bouw van vijf verdiepingen, waar heen ook het chinees restaurant verhuist. Tussen het warenhuis van Vroom en Dreesmann en mo demagazijn Van Uffelen komt een supermarkt (vermoedelijk van Albert Heijn). omzoomd door kleine winkeltjes. Het dak van de nieuw te bouwen Autovrij winkels op het Liesveld krijgt aan weerszijden van de te handhaven smalle doorgaande weg een park achtige aanleg. Verder zal in; plaats van de bestaande donkere! tunneltjes een rollend trottoir de; verbinding tussen Hoogstraat en" Liesveld gaan vormen. Het Veer-! plein wordt autovrij en bestemd: voor weekmarkt en evenemen-! ten. De totale investering vergt eeir bedrag van ongeveer 90 miljoen, gulden. Hiervan komt ongeveer: 55 miljoen voor rekening van de; projectontwikkelaar MultiVast-j goed en is 15 a 20 miljoen nodig- voor de woningbouw, waarvan bet] merendeel in opdracht van wo-t ningbouwvereniging Samemver-i king'77 zal worden uitgevoerd inj de premie-huursector. Hij had een spelcomputer kunnen krijgen, maar omdat er thuis al een Commodore staat heeft zijn vader gekozen voor het geld, 300 gulden. Dus houdt hij dat triomfantelijk omhoog. Ja, winnaar Kristiaan van der Gaag van de kerstbo menwedstrijd was het eens met de beslissing van zijn vader. Ook deze ll-jarige knaap uit de Willem Beu- kelsznstraat vulde een, uiteindelijk winnende, deelnemerskaart in toen hij kerstbomen inle verde bij de reïnigingsdienstaan de Hoflaan. En hij incasseerde natuurlijk zijn twee kwartjes per boom. ,.lk heb er 29 verzameld en ingeleverd," somt Kristiaan zijn buit moeiteloos op, ,,Dat is dus 14,50. Nee, dat geld heb ik nog niet uitgege ven. Ik weet ook nog niet wat ik ervoor ga ko pen." Kristiaan heeft de bomen in zijn eentje verza meld. Hij is er drie, vierdagen meebezigge- weest. „Ik verzamelde ze in de tuin en als ik er drie of vier had, dan bracht ik die gelijk naar de Hoflaan." Daar wreven ze zich ook in de handen want de wedstrijd verhoogde het aantal ingeleverde bomen van 700 in 1990 naar 3.700 vorig jaar. De bomen zijn versnipperd en vervolgens her gebruikt door de plantsoenendienst. Vanwege de grote deelname aan de wedstrijd hebben nog eens zes jeugdige Vlaardingers een ca deaubon van vijftig gulden gekregen. Foto Roei Dijkstra Maassluis - Maassluis wil niet uitsluiten dat een gedeelte van het naburige Maasland op de lan ge termijn middels een grenscor rectie bij het grondgebied van Maassluis wordt gevoegd Onder het wakend oog van de Maasland- se burgemeester Kokxhoorn en twee van haar wethouders stelde de Maassluise raadscommissie voor Algemene en Bestuurlijke Zaken zich in het grote lijnen op achter de visie van het college. De Maassluise burgemeester Van Es herhaalde gisteren de wens dat Maasland moet worden betrok ken bij de ruimtelijke ontwikke lingen in het nieuwe regionale be stuur in Rijnmond. Dit standpunt wordt verwoord in een brief, die één dezer dagen aan het dagelijks bestuur van het Overlegorgaan Rijnmond (OOR) zal worden ge zonden. In de brief geeft het gemeentebe stuur van Maassluis haar visie op de discussienota, waarin de grove conluuieii rijn gesdieLL \uui het nieuwe regionale bestuur dat moet worden gevormd door acht tien in het Overlegorgaan Rijn mond verenigde gemeenten. Volgens het OOR moet een nieuw regiobestuur binnen haar territo rium de taken overnemen van de provincie Zuid-Holland innemen. De gelijkwaardige positie van de verschillende participanten zou moeten worden bevorderd door het opheffen van het grote Rotter dam. De deelgemeenten zouden moeten worden opgewaardeerd tot volwaardige gemeenten, die op voet van gelijkheid met de randgemeenten over de regionale ontwikkelingen in het Rijnmond gebied kunnen beslissen. Tot de belangrijkste uitdagingen van de regio behoort de bouw van enkele tienduizenden woningen. Het overlegorgaan ziet het verleg gen van haar grenzen als een mo gelijkheid om de benodigde wo ningen te bouwen. In dit verband wordt het Maaslandse deel van de Dijkpolder genoemd. Maassluis kan zich voorstellen, dat op ter mijn groter gebied van de buurge meente bij het Maassluise do mein Wuidt gevuegd. Woordvoerder Leny van Duijn van D66 was weinig vleiend over het gelonk naar het grondgebied van de buren „Dit is geen ver nieuwende. maar een imperialis tische benadering. Deze discussie moeten we pas voeren als de Vin- ex - vierde nota ruimtelijke or dening extra - is behandeld." Diplomatiek Wellicht onder invloed van de aanwezigheid van de bedreigde buren gooiden de Maassluise voorstanders van het college standpunt hun diplomatieke ga ven in de strijd In eerste instan tie herhaalde WD'er John Scheerstra zijn standpunt dat Maassluis de Maaslandse bezit tingen tussen de rijksweg en de Steendijkpolder beter kan over nemen als de buurgemeente toch haar 'troep' - lees het transport centrum - op het stoepje van Maassluis blijft leggen. Met betrekking tot de annexatie voor woningbouw plaatste hij echter een nuance. ..We dienen eventuele grondcorrecties niet uit te sluiten, maar we moeten er niet bij uulbaat vajj uitgtiul). Uril l") een positiever signaal in de rich ting van Maasland." Burgemees ter Van Es beloofde, dat de brief in grote lijnen rekening zal hou den met de aanwijzingen van Scheerstra. Minus de PvdA-fractie kan de Maassluise raad zich in grote lij nen vinden in de schets voor het nieuwe regionale bestuur. Het college eist wel, dat de democrati sche controle wordt gewaarborgd in de nieuwe regio. Ook stelt Maassluis als voorwaarde, dat de provincie Zuid-Holland zich uit hel gebied terugtrekt. De raadsleden plaatsten gister avond nieuwe kanttekeningen. Het meest kritisch toonde Pieter Hoogenraad (PvdA) zich. Plannen voor de vjrmmg van een regio naal grondbedrijf en het instellen van een regionale onroerend- goedbelasting bekijkt hij met ar gusogen. „Dat wordt voor de Maassluise burger een dure aangelegen heid," voorspelt hij. „Bovendien is het de vraag wal het Maassluise stadsbestuur na het uithollen van deze functies nog moet doen. Het kan 'lui.li luët Zu Zijn ual we dlleiru nog de kleur van de bloembollen mogen bepalen. Ik vrees dat het een Rotterdamse stadstaat wordt met een aantal wingewesten." I Vlaardingen - OK Model Europe BV gaat voor Vlaardingen verlo ren. Het bedrijf verhuist binnen kort van Vlaardingen naar Moor drecht. De onderneming is distri buteur van modelvliegtuigen en betrekt op 20 januari de voormali ge verffabriek van IJssel Coatings BV. OK Model komt niet alleen, want ook Famaloy Nederland BV trekt in de oude fabriek. Deze twee be drijven zijn ondergebracht in een derde bedrijf: de holding Famaloy BV uit Vlaardingen. Famaloy Ne derland houdt zich bezig met de assemblage van broodsnijmachi nes. Deze apparaten worden via een uitgebreid dealernetwerk af gezet in heel Europa, Canada en Australië. De voormalige verffabriek werd in oktober 1990 verlaten door IJs sel Coatings, dat een nieuw pand betrok aan de Veenweg. Sinds de zomer wordt het pand gehuurd door de School met de Bijbei. En kele klassen hebben les in de fa briek, zolang de echte school aan de Middelweg wordt verbouwd. De verbouwing is echter achter de rug. De holding Famaloy kocht de fa briek op 30 december, na bemid deling door Rabo-Makelaardij Midden-Holland BV. Sindsdien worden met enige regelmaat spullen overgebracht en wordt de fabriek grondig schoon gemaakt. Hel is de bedoeling dat de verhui zing op 20 januari helemaal rond is. De heer W.C. Noordegraaf, direc teur van beide bedrijven, over de verhuizing: „Ten eerste was ons onderkomen in Vlaardingen te klein. We hadden de keus te in vesteren in dat pand. of elders; vo< ku 1 koi ku dei In ste ^sp( "f we dir die De woi UUl ser Hel moi woi een groter pand te kopen. We bo zen voor het laatste." Hij vervolgt. „Maar Vlaardingen lag ook niel centraal genoeg voor onze activi teiten. Moordrecht is ideaal. Het ligt zeer centraal. De grote steden liggen allemaal binnen een half uur afstand." Het ontstaan van OK Model Euro pe is opmerkelijk. Directeur Noordegraaf: „Het begon alle maal met mijn hobby, modelvlie gen. Ik ben zelf modelbouwer. In 1974 zette ik een bedrijfje op* naast Famaloy. heel kleinschalig! en het groeide maar langzaam] Maar in 1984 zocht het Japanse] H bedrijf OK Model contact meti ons. Zij wilden dat wij de distribu j tie op ons namen van bouwdozen]A van radiografische bestuurde moj delvliegtuigen. Dat Japanse be-]" drijf is de grootste fabrikant vanj Hgt die bouwdozen in de hele we-j Ier reld." J aulc Hij vervolgt: „In eerste instantiej kee was het de bedoeling, dat we ons- Ld alleen op de Benelux zouden rich-! Ik'h ten. Maar nu zij n we actief in heel ui tg Europa." Famaloy Nederland is in 1954 be gonnen als Noordegraafs Ma- chinehandel. In 1970 werd het ong gew Daa inst een besloten vennootschap erfi, kwa werd ook de naam gewijzigd Sindsdien richt het bedrij f zich op de wereldmarkt, Het is de bedoeling dat Famaloy en OK Mode! beide een eigen ruimte krijgen in de fabriek. Met de twee bedrijven gaat het goed Directeur Noordegraaf spreekt van 'een gezond rendement'. Bij Famaloy Nederland en OK Model Europe werken in totaal negen tien mensen. Schiedam - Het nieuwe bestem mingsplan voor Bijdorp is door de provincie Zuid-Holland afge keurd. Volgens Gedeputeerde Staten heeft de gemeente Schiedam bij het opstellen van het plan onvoldoende rekening gehouden met de bedrijfsmatige belangen van meubelmaker Kap pelhof. De tussen de Schiedamse- weg en de Poldervaart werkzame ondernemer tekende bezwaar te gen het plan aan omdat hy zich belemmerd voelt in zijn uitbrei dingsmogelijkheden. In het nieuwe bestemmingsplan voor Bijdorp legt de gemeente de ruimtelijke ontwikkeling vast voor het gebied dat wordt beg rensd door de wijken Tuindorp, Groenoord, de as van de Polder vaart en de spoorlijn. Centraal ligt de bebouwing van Bijdorp. Met de nieuwe ruimtelijke schets wil de gemeente de bestaande situ atie in Bijdorp zoveel mogelijk consolideren. Naar het oordeel van Gedeputeer de Staten is de gemeente niet consequent geweest in het berei ken van haar doelstellingen. In het geval van meubelmaker Kap- pelhof bepaalde de gemeente eenzijdig, dat de bebouwing niet verder mag worden uitgebreid. Hiermee verhinderde de gemeen te de opzet van Kappelhof om zijn fabriek op eigen erf in westelijke richting uit te bouwen. De gemeente heeft de macht om een dergelijke blokkade op te werpen, maar volgens GS had de gemeente als consequentie stap pen moeten ondernemen om het niet bebouwde deel van Kappel- hofs erf op te kopen. Dit gebeurde niet. Deze gang van zaken duidt op 'een onzorgvuldige voorberei ding van het plan'. Daarmee is de door de gemeente vastgestelde bestemming van het terrein voor de priA itiCie FOel üuHvaai uuaal". Uitbreiden De provincie eist, dat de gemeen te op korte termijn met Kappel- wori twe< ging VOOl rich De ome dien lede .kan jria i Twe meu lmg( [hede hof gaat overleggen over de invul-J De ling van het terrein. Reeds op maa voorhand geven GS aan, dat de gemeente in grote lijnen tege moet zal moeten komen aan de wensen van de meubelmaker. Hij wil zijn fabriek in westelijke rich ting uitbreiden en laten voorzieri van een tien meter hoge afzuigin stallatie. De gemeente vindt deze situatie ongewenst, maar volgens GS kan de meubelmaker zijn wensen; goed beargumenteren „De daar] bij door reclamant geuite wenS p^j voor een hoogte van tien meteil lijkt, gelet op de hoogte van de bijgelegen sporthal, alleszins re j eel." J Volgens de provincie heeft Schiedam bij het vaststellen var het bestemmingsplan meer fou ten gemaakt. Naast de fabrieks hal bevindt zich op het erf var Kappelhof de stomp van een oude watermolen. In dit gebouw wonen twee huishoudens. Ondanks eer eerdere inventarisatie van het ter rein bleek de gemeente tot vorige maand niet op de hoogte van deze situatie. Slcoprijp Volgens Kappelhof heeft dit ei toe geleid, dat het bestemmings plan de plannen van de bewoners blokkeert. Volgens de bewonen is de stomp over niet al te lange tijd slooprijp. In dat geval zouder er twee nieuwe woningen op de vrijkomende plek moeten worder gebouwd. In deze wens voorzie! het plan van de gemeente ook niet. GS vinden dat de twee partijen ook over het woonprobleem rond de tafel moeten gaan zitten. Van een gemeentelijke blokkade mag volgens de provincie geen sprake zijn. GS vragen zich wel af. of de plek langs de Poldervaart ge schikt vuui woningen. De wo ningen van Kappelhof zouden in de directe nabijheid van de herrie i Lur van rijksweg 20 moeten worder^'uur, gebouwd. Ann uur. lie W Burg van van woni Ook diem .gene - klein komt maar maar nieui waar ditje stad! bovei verm Sch .woeii Spi spirit 20.00 4 Tal Bach; Cor stadh Vla£ woen 4 Rai 13.30 dirndl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2