15 "Mijn eigen katten komen ook uit het dierenasiel' f 16.000 II A Oplossing in geschil rond machinefabriek 3 cm ZWEMEN SPORTCENTRUM KRALINGEN Jarig adviesbureau verafschuwt berg papier over plan Noordrand Erker zoekt biljartleraar Vrouwen weerbaarder Rommel KI up huis Oost ;t,Kruispunt Holysingel wordt veiliger Decorbouwers gevraagd Vrouwen geven advies Chemocar blijft rijden •li Peter de Vries geeft benefiet-optreden voor Hargahoeve in café Podium Hattem mag toch af en toe op kade repareren Van OPBRENGST NACHT-ZWEMMARATHON ZWEM- EN SPORTCENTRUM KRALINGEN Deelnemers, sponsors en medewerkers bedankt! Véél meer dan Sport en Spel! F Rotterdams Dagblad Woensdag 15 januari 1992 Schiedam i Een enthousiaste groep kinderen tussen de acht en twaalf jaar krijgt iedere vrijdagmiddag van half vier tot half zes biljartles in wijk'nlrum de Erker. Maar omdat de vakkracht die hen begeleidt is vertrokken, zoekt men nu iemand die leiding kan geven aan deze groep. Belangstellenden worden gevraagd contact op te nemen met de Erker, 4267767. In het wijkcentrum aan de Jan van Avennesstraat is trouwens nog meer te doen. Op maandagmiddag wordt ervan 15.30 tot 17.30 uur in de kunstclub voor kinderen geknutseld. Aan de hand van opdrachten gaan ze met allerlei teken- en schildermaterialen aan de slag. In de maand mei volgt er een tentoonstelling van de gemaakte werkstukken. Kinderen die hieraan willen meedoen kunnen zich opgeven bij het wijkcentrum. Dienstencentrum De Woudhoek houdt met ingang van vrijdag 24 januari weer een cursus weerbaarheid voor 55-r-vrouwen. Deze cursus, die door een des kundige docente wordt gegeven, omvat tien bijeen komsten die elk van 13.30 tot 15.30 uur duren. Er kunnen maximaal vijftien wouwen aan de cursus deelnemen en de kosten bedragen 45 gulden. In de cursus wordt aandacht besteed aan houding, stemgebruik, eigen krachtbelevingen er wordt inge speeld op zowel de geestelijke als de lichamelijke weerbaarheid. Voor nadere informatie en aanmel dingen kan men terecht bij de medewerkster van het dienstencentrum, telefoonnummer: 4709555. De eerste rommelmarkt van 1992 in Kluphuis Oost wordt dit jaar op zondag 26 januari van 13,00 tot 16.00 uur gehouden. Dat lijkt misschien wel wat ver weg, maar belangstellenden die allerlei snuisterijen aan de man willen brengen kunnen nu al een kraam re serveren bij de organisatie (4735435). Het aantal beschikbare kramen is beperkt dus men moet er snel bij zijn. Voor de huur van een kraam wordt tien gulden gevraagd en professionele hande laars worden niet toegelaten. Vlaardingen ij Het kruispunt Holysingel/Rijksweg A20/Burgemees- ter Heusdenslaan krijgt een nieuwe verkeersregel automaat, zeg maar computerbesturing voor de ver- j keerslichten. Aan de oude installatie kleeft een aan- tal mankementen als gevolg waarvan de verkeers- J lichten verschillende keren enkele dagen aaneen uitgevallen zijn. Tijdens die perioden hebben zich ongelukken voorgedaan waarbij een aantal fietsers gewond raakte. Daarom stelt het college van B en W voor een nieuwe installatie te kopen. De kosten bedragen ruwweg een kwart miljoen gulden. Met de nieuwe installatie wordt jaarlijks bijna 25.000 bespaard, omdat van iwee op één installatie wordt overgegaan. De vervan ging op zich kost 150.000 gulden, maar er moet ook voor ongeveer een ton aan grondwerk worden ver richt. De gemeente had er eigenlijk geen geld voor, maar omdat de installatie zich in zo'n tien jaar terugver dient, wordt de aanschaf verantwoord geacht. Iedereen die kan timmeren, schilderen of ontwerpen (kan reageren op de oproep van toneelvereniging Va- jria die dringend verlegen zit om decorbouwers. Tweemaal per jaar moet er op de decorzolder een nieuw decor in elkaar worden gezet voor de voorstel lingen in de Stadsgehoorzaal en voor die werkzaam- heden zoekt de toneelclub nog enkele mensen. 'De voorbereidende karweitjes kunnen 's avonds maar eventueel ook overdag worden uitgevoerd. Be langstellenden kunnen contact opnemen met Nata lie Wassink (4602913). Maassluis Burgemeester en wethouders hebben de dames P.A. van de Burg-Romeijn en A, Kapoen benoemd tot lid van de Vrouwen Advies Commissie (VAC) voor de woningbouw. De nieuwe leden volgen de inmiddels afgetreden dames J.F. Gaarman-Voss en F. J. van den Poel-Boomsma op. Ook in 1992 rijdt de Chemocar van de reinigings dienst weer door Maassluis. De speciale vrachtwa- gen die sinds september 1989 twee dagen per maand -klein chemisch afval uit de huishouding ophaalt, komt iedere vierde maandag en woensdag van de maand in de verschillende wijken. Woensdag 22 en maandag 27 januari worden de eerste ritten van het nieuwe jaar gemaakt. Degenen die willen weten waar de halteplaatsen zijn en wanneer de Chemocar dit jaar nog meer rijdt, kunnen bij de WV in het stadhuis een gratis informatiekaart afhalen waarop bovengenoemde zaken alsmede de stoptijden zijn vermeld. Schiedam woensdag 15 januari Spirituele bijeenkomst met als thema uittreding, spiritiuele vereniging Harmonia, Wibautplein 165, 20.00 uur. Takken- en knoppenavond KNNV, De Boshoek Bachplein, 20.00 uur. Commissie welzijn, volksgezondheid en milieu, stadhuis Grote Markt, 19.30 uur. VJaardingen woensdag 15 januari Raadscie. Milieu en Volksgezondheid, stadhuis, 19.30 uur. donderdag 16 januari Lunchconcert Aad Zoutendijk, Grote Kerk, 12.45 ,'uur. Annemarie Oster (theater), Stadsgehoorzaal, 14.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Brede Haven straat 6 3131BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Peter de Vri js: 'We moeten oppassen dat de mensen niet op ons uitgekeken raken'. Foto Gemt de Heus/Roei Dijkstra Door Carel van der Velden Schiedam - Vaak zijn het wercldslerren die zich met liefdadigheid bezighouden, maar volgens Peter de Vries zouden ook kleinere artiesten wat meer voor het goe de doel moeten doen. „Er gebeurt veel le weinig op dit vlak," meent de 27-jarige Schiedammer. Mei een üeneüetoptre den voor dierenasiel De Hargahoeve poogt de zanger/gitarist aanstaande vrij dag in café Podium het goede voorbeeld te geven. „Ik hou van dieren," motiveert De Vries zijn initiatief. ..Ik heb zelf wel eens een oude kat uit het asiel gehaald. Kort gele den heb ik een rondleiding in het asiel gehad en toen werd mij duidelijk dat ze in grote geldnood zitten. Daarom heb ik dit initiatief genomen. Bovendien is hel ook wel een prettig idee dal het niet al het geld van de optredens aan drank op gaat." AH Starr-band In café Podium treedt Peter de Vries vrijdag op mei zijn 'AU Starr-band'. De groep ontstond in juni van het vorig jaar tijdens een jamsessie, die eveneens werd gehouden in Podium. Met drum mer Marcel Gootjes en de gitarist Rien Schaap en bassist Rob op 't Ende speelt De Vries voornamelijk covers uit de ja ren zestig en zeventig. Niet zonder suc ces. want in de regio zijn de muzikanten graag geziene gasten in zaaltjes en cafés. Mede dankzij het optreden op het Vlaar- dingse Haring Bierfeest groeide De Vries binnen de kortste keren uit tot een lokale held. De Vries zingt op eigen wijze gearran geerde liedjes van onder meer Lynyrd Skynyrd, The Byrds en The Beatles. Op de bühne vormen het viriueuze gitaar spel. het rauwe stemgeluid en zijn guiti ge kop de belangrijkste attracties. „De kroeg loopt vol als we moeten spelen." zegt De Vnes. „Daarom worden we ook vaak gebeld. We moeten alleen oppassen dat de mensen niet op ons uitgekeken raken. Daarom willen we graag ook in andere regio's spelen. Verder is het na tuurlijk zaak om het repertoire te verver sen." Dat De Vries vaak op het podium is te vinden, vloeit ook voort uit zijn los/vaste verbintenissen met verschillende muzi kanten en groepen. Naast de AU Starrs zingt hij tegenwoordig onder meer m de Vlaardingse Hot Bluezzband de Schiedamse band Fresh Fudge en treedt hij op als solist. Wellicht de interessantste combine vormt hij met Rim van Willigen Met de zanger van de Anton Geesinkband heeft hij de rauwe stem en het venijnige gi taarspel gemeen. In Schiedam werd De Vries om deze reden jarenlang als een epigoon van de in blues en rhythm Blues grossierende zanger uit de Gorzen gezien. De combinatie is interessant, omdat De Vries zich met het inslaan van andere muzikale wegen heeft ontwor steld aan de invloed van zijn leermeester Van Willigen. Voorbeeld „Van Willigen is voor mij natuurlijk al tijd een voorbeeld geweest." zegt Peter de Vries, die de eerste schreden op het muzikale pad zette als 7-jarig jongetje. Hij kreeg een blauwe maandag les op de accordeon en vijfjaar later switchte hij naar de gitaar. „Toen ik bij de rock-a-bii- iv band Juke Box Jive gitaar speelde, op perde Van Willigen het idee om te gaan zingen. Van hem heb ik ook veel mu- zit-kkennis opgedaan. Met Goats Palace speelden we destijds rauwe Texas-blues Veel van de ideeen hadden we natuurlijk bij Van Willigen opgedaan." Met vier muzikanten van rond de twin tig gold Goats Palace een jaar of zes gel e- den als de grootste belofte van Schiedam. Totdat gitarist Rob Boer in zijn bekering tot het evangelie aanlei ding zag om de band op te doeken. In zijn nieuwe leven zag hij zijn mede-mu- zikanten plots als zondaars die zich laaf den aan wereldse geneugten als drank, drugs en vrouwen. De Vries deed in de krant een boekje open en dat luidde voor hem een moeilij ke periode m. ..In het café werd ik ineens gezien als een outcast. Ik was ineens die slechte Peter de Vries die achter de vrou wen aanliep. Met godsdienst heb ik nog steeds niet veel op. Er komt een hoop ge donder van als oorlogen. Ik probeer ge woon goed en slecht van elkaar te onder scheiden. Dat is ai moeilijk genoeg. Hel leven blijft een leerproces." Ondanks de bedenkingen van zijn voor malige gitarist ondervindt De Vries op het Podium naar zijn zeggen weinig ver derfelijke invloeden op zijn psvehe. De regelmatig terugkerende optredens in de Vlaardingse en Schiedam cafés heb ben hun invloed op zijn fysieke gesteld heid echter niet gemist. „Het spelen heeft me een stuk zwaarder gemaakt," lacht De Vries, die als nieuwste project op donderdagen een muzieksessie orga niseert in café Slingenck in Rotterdam- Zuid. Timmerman Met zijn drukke agenda lijkt een sprong naar een professionele carrière tot de mogelijkheden te behoren. „Als ik ja zeg, wordt mijn baas zenuwachtig," lacht De Vries, die m de Gorzen werk zaam is als houtbewerker. „Ik zou het wel willen, maar voorlopig bevalt de combinatie werken/spelen mij goed. Ai heeft het wel de consequentie dat ik wei nig tijd heb om te slapen. Na een optre den ben ik vaak om drie uur thuis en om half acht moet ik weer met werken be ginnen." Voor het uitbouwen van zijn loopbaan zou een cd volgens Peter de Vries een handig hulpmiddel zijn. „Ik heb al een aanbieding gekregen om er één op te ne men. maar volgens mij zijn we er nog niet aan toe. Bovendien 2ou ik nog niet weten wal we er op moeten zetten." Een forse handicap lijkt bovendien het ontbreken van eigen repertoire. „Ik vind dat er al zo veel mooie nummers zijn," verdedigt hij zijn citeerdnft. „Maar mis schien is het ook wel luiheid. In Neder land krijgje als band toen beteie reacties als je covers speelt Mensen die uitgaan willen het liefst toch iets bekends horen. Ik hoor weinig gmppon met eigen re pertoire de zaal kunnen boeien." Het benefiet-optreden voor dierenasiel De Hargahoeve vindt plaats op vrijdag 17 januari in het Schiedamse café Po dium, Lange Haven 28. De aanvang van het optreden is 22.30 uur. Den Haag/Schiedam - Administratief rech ter mr. J. J. M. S Leyten gaat akkoord met de door de DCMR (Dienst Centraal Milieu beheer Rijmond) voorgestelde voorlopige voorziening in het milieu geschil tussen de gemeente Schiedam en de Machinefa briek Van Hattem Zn. aan de Noordvest. Daarmee krijgt Van Hattem voorlopig toe stemming om vijf keer per jaar de kade aan de voorkant van het fabrieksterrein te gebruiken voor reparatiewerkzaamhtden In die hinderwetvergunning van de ma chinefabriek zijn die werkzaamheden na drukkelijk verboden. Het college van B en \V heeft dat verbod opgelegd om overlast voor omwonenden te voorkomen. Met dat verbod heeft de machinefabriek echter geen genoegen genomen. Vorige maand werd in een spoedprocedure bij de Raad van State om schorsing van dat verbod ge vraagd. In Den Haag bekritiseerde de ma chinefabriek het strenge milieubeleid van de gemeente Schiedam. Administratief rechter Leyten. de waar nemend voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, vroeg beide partijen tijdens de be handeling van de spoedprocedure om m overleg met de DCMR tot een oplossing te komen voor het geschil rond het gebruik van de kade. Dat is gelukt. De kritiek van Van Hattum tegen de door de gemeente verplicht gestelde vloei stofdichte vloer op het binnenterrein van de fabriek, alsmede de voorgeschreven laad- en lostijden en het historisch bodem onderzoek hebben echter weinig uitge haald. De bezwaren daartegen zijn door staatsraad Leyten verworpen. Schiedam - De informatie over het plan Noordrand, die ook de ruimtelijke orde ning noordelijk van Schiedam en Vlaar dingen betreft, is te complex. De stapel van 76 rapporten is niet te overzien. „Zo'n berg papier gaat zichzelf in de weg zitten. Gegevens zijn nog geen informatie." aldus de forse kritiek, die er bij het Bureau voor Economische Argumentatie (BvEA) be staat op de overvloed aan gegevens over het Integraal Flan Noordrand Rotterdam (IPNR). „Wij zeggen hier altijd: het moet ook nog in de koppen van de politici kunnen," al dus medewerker De Boer in een brochure, die de Rotterdamse publicist Herman Mo- scoviler heeft vervaardigd ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het Bureau voor Economische Argumentatie. Dit ad viesbureau onderscheidt zich van andere door kortlopende opdrachten en actieve deelname aan onderhandelingen. Bij het BvEA vraagt men zich af welke burger die meer dan één meter hoge stapel dossiers over de Noordrand nog kan over zien. Medewerker Kamps zegt in hetzelfde artikel: „Je'zou de stelling kunnen pone ren:: hoe groter de berg rapporten, des te minder integraal wordt de afweging. Zo'n grote berg kan toch niemand meer ver stouwen? Wie gaat dat nou zitten lezen?" Er is ook kntiek op de totstandkoming van de milieu-effectrapportage (MER). „Een wettelijk verplicht milieu-effectrapport dat zowel op de verstedelijking als het groen, als de luchthaven, als de mobili* teitsproblematiek, als de vollopende rijks wegen ingaat en dat in samenhang met' elkaar brengt, dat is toch te complex. Ruimtelijke ordening en milieu en econo mie moet je tezamen brengen. Maar met kortere lijnen en in evenwicht met elkaar. Noem het een horizonprocedure, waarbij iedere discipline wordt gedwongen om binnen een gestelde termijn op twee A4't- jes de hoofdlijnen uiteen te zetten. Helder en bondig. Ik zweer dat je in 20 procent van de tijd 80 procent van het resultaat hebt bereikt. Mensen kunnen het dan weer volgen. Onmisbaar voor het draag vlak van ingrijpende besluitvorming." Uit de door Moscoviter samengestelde brochure komt ook naar voren, dat men bij. het BvEA aanvankelijk veronderstelde dat Rotterdam geen eigen luchthaven nodig heeft. Maar uit de economische effect-rap portage (EER) kwam naar voren dat een aanpak met luchthaven toch beter scoorde voor de werkgelegenheid dan een aanpak zonder de luchthaven. Overigens zijn bei de varianten in het EER opgenomen. Hoewel de economie de aanleiding was tot het plan Noordrand, bungelde de econo mie er een beetje bij, toen met de MER werd gestart. De Rotterdamse gemeente raad besloot daarom om een vergelijkbaar onderzoek te houden naar economische argumenten. In de brochure laat het ad viesbureau zich er niet over uit of de MER en de EER op een logische manier op elkaar aansluiten. DE NACHT-ZWEMMARATHON TEN BATE VAN STICHTING HET ZIEKE KIND IN BEWEGING IS EEN ENORM SUCCES GEWORDEN. ledereen die betrokken is geweest bij het slagen van dit evene ment wordt hartelijk bedankt. Want zonder uw medewerking was het succes zeker een stuk minder geweest. Wat nu bij elkaar is gezwommen is grandioos! In de hoop dat we niemand hebben overgeslagen volgt hier de lijst van de Nacht-Zwemmarathon bedrijfssponsors: Satchmo's pianobar Porto Belfo Auto Domstad B.V. Autobedrijf Steenhoven Hofland automaterialen Aannemersbedrijf H. v.d. Hoek v.o.f, Architektenburo Jan Weeda B.V. Drukkerij Baas Megamat Bouwmaterialen Hijs en montagebedrijf Hymo Liberty café PTT regio Zuid-west Werkon Haleco B.V. Covi B.V. Den Toom koopcentrum de Vondel speelautomaten Huurland Verhuur BV Radio Nova Nie. Visser kantoorvakhandel Nationale Nederlanden Megamat BV Fa. Dupont Peineman B.V. Mampaey BV Stichting Buitenlands Werknemers Rijnmond Hofrijn N. v.d. Graaf BV Omar Shipping BV Transportbedrijf de Jongh Attecc administratieve automatisering Drukkerij Steens Slagerij Kuip Ring autoverhuur MC Donalds Coolsingel Johan Deliën Snackbar Tamboer Snackbar Qudedijk Big Ben 't Fust Gerdesiaweg 480/Slaak 15 - Rotterdam - Tel. 010 - 413 64 44

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1