9 'Lokale supermarkt' helpt werklozen Vlaardingse 'dienders' voorbereid op zeilrace Advocaat haalt uit naar de Schiedamse politie Vuurwerkverkoper wil afgepakte partij terug Experiment met scholing en begeleiding bij terugkeer in arbeidsproces Procedurefout: verdachte van incest vrij Drie maanden cel voor afranselen bromfietser Protesten tegen bouw Halsplein afgewezen Burgemeester j neemt ontslag Havenbrug vier i maanden dicht EFABER Berovingen in Vlaardingen Vlees geschroeid bij 't schaatsen Centrum stad zonder stroom In Hargapark bestolen Mishandeling Molens doelwit van inbrekers Autobanden lek gestoken Politie zoekt getuigen overval Rotterdams Dagblad Maandag 20 januari 1992 Den Haag/Maassluis - Een 20-jarige Maassluizer moet drie maanden naar de cel, terwijl er drie maan den voorwaardelijk boven zijn hoofd blijven hangen. Zijn evenoude vriend uit Monster krijgt drie maan den, waarvan twee voorwaardelijk. De twee mannen zaten maart vorig jaar per auto een bromfietser op de Haagweg in Monster achterna om hem daarna af te ranselen. Ze zijn vrijdag door de Haagse politierechter veroordeeld tot genoemde ge vangenisstraffen. wegens poging tot doodslag. Het slachtoffer was een 21-jange Hagenaar. Hij ont dekte op 27 maart vorig jan-dat de bougie van zijn op de Molenweg geparkeerde brommer los was ge draaidEen bij de politie bekend groepje keek toe hoe hij vergeefse pogingen deed zijn brommer te starten en lachte hem uit. De bromfietser maakte, nadat het hem alsnog was gelukt de brommer te star ten. een opmerking in de trant van: 'Leuk hè, jon gens'. Volgens de twee verdachten had het slachtof fer ook nog zijn middelvinger opgestoken. Reden genoeg voor twee vrienden van het groepje om in de geblindeerde Citroen van de Maasluizer te springen en de brommer op de Haagweg achterna te jagen. Zij drukten hem van het fietspad en wisten hem tot stoppe.j te dwingen. Volgens de man uit Maassluis, die achter het stuur zat. reed hij soms te gen de 100 kilometer per uur en minder dan ander halve meter achter de bromfietser. Nadat het slachtoffer was gestopt, hield de Monster- naar hem vast terwijl zijn vriend hem m elkaar sloeg. Toen het slachtoffer wist te ontkomen, begon de ach tervolging opnieuw. Een voorbijganger, bij wie het slachtoffer hulp zocht, wist de twee achtervolgers te verjagen. Politierechter mr. E. Ruijs vond dat de officier van Justitie de situatie te gering inschatte. Aanklager J. van den Berg liet zijn aanklacht 'poging tot doodslag' namelijk varen en hield het op 'bedreiging tegen het leven gericht'. Hij eiste drie maanden cel tegen bei den. Rechter Ruijs: .Anders dan de officier ben ik van mening dat het hier wel degelijk om poging tot dood slag gaat. Jullie hebben de auto letterlijk als een wa pen gebruikt en willens en wetens het risico geno men iemand dood te rij den." De politierechter stak zijn ergernis over de luchtige manier waarop de verdachten over de zaak praatten met onder stoelen of banken. „Het lijkt of u de ernst van wat u gedaan hebt nog steeds niet inziet." Aangezien hij ervan overtuigd was dat het initiatief duidelijk van de man uit Maasluis was uitgegaan, legde hij de Monstemaar een lagere straf op dan de aanklager voor hem in gedachten had. De man uit Maassluis kreeg van de rechter bovenop zijn straf nog eens een jaar rijontzegging, omdat hij ondanks een waarschuwing van de politie met een ongeldig kenteken deel III rondreed. Den Haag/Schiedam -"Raad van State-rechter C. van Zeben heeft vrijdag de bezwaren afgewezen die een aantal buurtbewoners heeft ingediend tegen de 'bouw aan het Frans Halsplein van een basisschool met gymzaal, een kinderdagverblijf en dertig wonin gen. Een dag eerder werd hierover bij de Raad van State ten spoedprocedure gevoerd tegen burge- meester en wethouders van Schiedam. ;De bezwaren van de buurtbewoners richten zich te- 'gen de afnemende lichtinval die het omstreden j bouwplan met zich mee zou brengen. Er werd voor gepleit om aan de zijkanten van de bebouwing het één en ander af te halen en te verplaatsen. Voorts vinden de bewoners de geplande nieuwbouw te j hoog. De afstand tussen de bestaande woningen en het nieuwe gebouw varieert van bijna drie nvrter tot S iels minder dan twee meter. Volgens de gemeente sluit het dertien meter hoge gebouw goed bij de hoogte van bestaande bebou wing aan. Dat de bewoners 's middags minder zon licht binnenkrijgen was ook al zo met het oude schoolgebouw. Het voorstel van de bewoners om in het bouwplan te snijden leidt ertoe dat woningen moeten worden gebouwd op de gymzaal. Dit vindt de gemeente ongewenst. Rechter Van Zeben zag geen aanleiding de verleen- l de bouwvergunning buiten werking te stellen. Zijn i uitspraak betekent dat direct met de bouw mag wor- j den begonnen. Burgemees ter Van Lier gaat met pen sioen Archieffoto Vlaardingen - Burgemeester Van Lier heeft officieel ontslag genomen. Dat gaat 1 september m in ver- band met het bereiken van de pensioengerechtigde j leeftijd. De gemeente Vlaardingen heeft de procedure in wer- king gezet ('ie moet leiden tot de komst van een nieuwe burgemeester. Er wordt een vertrouwens- commissie samengesteld, er zal een profielschets van de nieuwe burgemeester worden opgesteld en in de taads vergadering van 1 april komt de commissa- ris van de Koningin luisteren wat de gemeenteraad allemaal voor verlangens heeft op dit punt. I Maassluis - De Havenbrug in Maassluis is vanaf vandaag voor alle verkeer, dus ook voetgangers en fietsers, gestremd. De brug wordt verbreed, een kar- wei dat ongeveer vier maanden gaat duren. Na de verbreding moet de brug vrijliggendo voet- en fietspaden hebben en zijn gerenoveerd. Het werk houdt verband met de aanstaande reconstructie van het kruispunt Westlandseweg-Mozartlaan-Willem Landrélaan. die ertoe moet leiden dat het autover- j keer van de Westlandseweg voortaan voornamelijk via de Mozartweg naar de Industrieweg rijdt. De uitvoering van het werk kost twee miljoen gul- den. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen werkt aan een'lokale supermarkt' voor werkgelegenheid. De bedoeling is daarin alle activiteiten te bundelen die langdurig werklozen aan een baan kunnen helpen. Het bijzondere van de aanpak is dat zes mentoren de ongeveer 1800 Vlaardingse langdurig werk lozen (langer dan een half jaar zonder werk) gaan helpen bij zowel scholing als solliciteren. De mentor moet de werklozen weer 'bemiddelbaar' maken, met ande re woorden ze dusdanig 'bijspij keren' dat het voor werkgevers aantrekkelijk wordt ze in dienst te nemen. De supermarkt komt in het PEC- gebouw aan de Cornelis Hout manstraat, zo is de bedoeling. Het experiment, dat medio dit jaar van start zou moeten gaan, gaat twee jaar duren. Er moet onder meer een lokaal opleidingscen trum komen in het gebouw. Wethouder Aart Kool (Sociale Vernieuwing) heeft de Industri ële Kring Vlaardingen en de Or ganisatie Vlaardingse Onderne mers al gevraagd of ze willen meewerken aan het experiment. Die bereidheid is er in principe, heeft Kool te horen gekregen. Over de verdere uitwerking van een en ander overlegt de gemeen te nog met onder meer het Regio naal Bestuur voor de Arbeids voorziening. Zo wordt ook nog ge werkt aan een intentieverklaring waarin alle betrokkenen uitspre ken bereid le zijn een actieve in breng te leveren in de 'lokale su permarkt'. De instellingen en or ganisaties behouden wel hun ei gen verantwoordelijkheden. Door Wessel Penning Vlaardingen - Je zou het zo net na de jaarwisseling nog niet ver wachten, maar het zeilteam van de Vlaardingse politie bereidt zich alweer voor op een nieuw zeilseizoen. Voor juli staat deelna me aan een ware race op het pro gramma. Naar de Azoren of naar de Franse oostkust, dat is nog niet helemaal duidelijk. Maar tegen die tijd zal de bestemming wel be kend zijn en zal hun boot 'De Vlaardinge' ook wel weer in het water liggen. Vooralsnog ligt het jacht van re chercheur Alex Eckhardt -al sinds een paar jaar ter beschik king gesteld aan de zevenkoppige bemanning - op de kade van de Vlaardingse haven. „Voor wat on derhoudswerk, niets bijzonders hoor," zegt Eckhardt. „In april gaat de boot weer te water voor één van onze proeftochten ter voorbereiding op de grote race." Ze hebben er zin in. Tussen het drukke politiewerk door vonden dc bemanningsleden kapitein Alex Eckhardt en kok Marcel de Rond een gaatje om te vertellen over hun zeilplannen in het vol gendjaar. Over hun eerdere bele venissen op 'De Vlaardinge' en over „hoe het eigenlijk begon." Eckhardt: „Het was eerst een een mansproject. Ik startte een jaar of vijf geleden met het bouwen van een zeiljacht. Met wat hulp zo hier en daar. begon het ergens op te lij ken." Inderdaad. Volgens de kenners is het elf meter lange, zeven slaap plaatsen biedende, stalen schip niet van een fabrieksschip te on derscheiden. „Het is klaar om te zeilen en te slapen. Ik moet het binnenin alleen nog wat mooier maken." Omdat je alleen-zeilend niet zo gek ver kan komen, probeerde Eckhardt zijn collega's te interes- Kok Marcel de Rond:'Al je vcije en ATV dagen gaan eraan op Roel Dijkstra seren. „Daar werd niet negatief op gereageerd," zegt hij wat voor zichtig. Inmiddels krijgt het team de medewerking van de korpslei ding en van de Vlaardingse Poli tie, Sport- en Ontspanningsver eniging en heeft al een twintigtal korpsleden - variërend van re chercheurs tot wijkagenten tot administratief politiepersoneel - een keertje meegezeild. Tochten leidden al naar Oostende, Enge land en de Zeeuwse binnenwate ren. Familie Uiteindelijk is een vaste beman ning van zeven politiefunctiona rissen overgebleven. De selectie vond vanzelf plaats. De Rond: „Sommige collega's wilden het hun familie niet aandoen om een groot deel van hun vrije tijd in het zeilen te steken." Hij kan het best begrijpen. „Al je vrije- en ATV-dagen - de korps leiding verleent alle medewer king als we dagen willen opne men - gaan eraan op." Tijdens maandelijkse bijeenkom sten en korte bezoekjes aan het jacht wordt het komende seizoen besproken. Eckhardt: „Natuur lijk. Die zeilrace is ons doel." Over het doel van de race zelfver- wacht kapitein Eckhardt zeer bin nenkort uitsluitsel te kunnen ge ven. De organisatoren van de 'Specerijen-race' 1992' zouden nog twijfelen tussen bestemmin gen als de Azoren of de Franse oostkust. „Maar we doen zeker mee." Overigens moet het woord 'race' niet al letterlijk worden opgevat. Eckhardt: „Het gaat om de lol die we erin hebben. We hebben geen goede zeilers nodig, maar mensen die het graag doen. Het gaat ons om de prestatie, niet om de winst. En geloof me, het is een prestatie om met zeven man een race van vier weken te voltooien." De Rond: „Op Alex Eckhardt na, zijn we allemaal onervaren zei lers." Ervaren zeezeilers of niet, sponsors dragen inmiddels bi] in de materiaal- en kledingkosten. Fiets Zoals ze tóch oh^er de indruk zijn van alle belangstelling uit Vlaar dingen en omstreken. Van de ka pitein van het veer Maassluis-Ro zenburg bijvoorbeeld. De Rond: „Die man had óns vorig jaar juli uit zien varen voor de Noordzee Driehoek-race. Na afloop is hij nog helemaal naar het Vlaar dingse bureau gefietst om te ho ren hoe we geëindigd waren." Ze eindigden op de Kanaaleilanden en aan de-race-werd niet deeige-. nomen. Of beter gezegd: in ver band met de slechte weersom standigheden - windkracht acht tot tien - gelastte de wedstrijd leiding de race af. Omdat deze zomer de echte vuur doop alsnog zal volgen, is de oner varen bemanning zich alvast enigszins aan het scholen. Ieder heeft zijn eigen taken. Zo worden al cursussen motortechniek en navigatie gevolgd. Want je weet natuurlijk nooit. Eckhardt: „En als je een flinke wind niet gewend bent op zee, kan het best tegen vallen. Gevaarlijk? Ach, dat hangt af van de plaats. Een oude wet van zeezeilers zegt: hoe verder van land, met alle ondiepten en zand banken, hoe veiliger het Is. Zo konden we tijdens een tocht de haven niet binnenvaren omdat de wind ongunstig stond. Voor de veiligheid zijn we toen de zee maér weer opgezeild. Maar schrijf dat maar niet op. Het lijkt zo'n sterk verhaal." Door Sander Sonnemans Rotterdam/Vlaardingen Tegen een 31-jarige Vlaardinger, die wordt verdacht van brandstich ting in een woning aan de Dam- laan in Schiedam is vrijdagmid dag negen maanden gevangenis straf geëist, v arvan drie maan den voorwaardelijk en een proef tijd van twee jaar. De advocaat mr. Suermondt van de met een drankprobleem worstelende ver dachte achtte de brandstichting niet bewezen en pleitte voor vrij spraak. De advocaat haalde in zijn betoog, waarmee hij onder andere de door officier van Justitie mr. J.P. Wit top Koning aangedragen bewij zen resolu1 van de tafel veegde, fel uit naar werkwijze van de Schiedamse politie. Hij vond niet dat zijn cliënt correct was behan deld en verweet het plaatselijke politie-apparaat intimidatie en het onder druk zetten van de ver dachte. Tot die uitspraak kwam mr. Suermondt naar aanleiding van de verklaring van zijn cliënt die overigens in alle toonaarden ontkende. „Volgens mijn cliënt is hem tij dens de ondervragingen gezegd dat op zijn stoel de grootste moor denaars hadden gezeten. Die had den allemaal bekend, dus zou hij ook wel bekennen," kon de raads man duidelijk weinig waardering voor die manier van werken op brengen. „Dat is pure intimidatie. Verder begrijp ik trouwens ook niet waarom hij na twee maal vrij willig aan de verhoren te hebben meegewerkt, op een nacht om streeks half vijf ineens van zijn bed werd gelicht. Waarom is hij niet normaal opgeroepen. Hier heb ik weinig lovende woorden vojr over." Zonder daar op in te gaan haalde de officier, die niet achter het mo tief van de daad kon komen, er al lerlei getuigenverklaringen bij die overigens nogal uiteen liepen. Desondanks stond het voor hem onomstotelijk vast dat de ver dachte die voor hem stond, op 19 mei van het vorig jaar in de flat woning van een bevriende familie brand had gesticht door enkele meubelstukken en de vloerbe dekking in de fik te steken. Daar toe waren diverse delen van de in boedel met benzine overgoten. Vlak voor het tijdstip waarop de brand na een ontploffing onstond was de verdachte immers door verscheidene buren gesignaleerd. Terwiji de brand woedde had men hem ook nog eens uit de woning zien komen. De man, die regelmatig bij de fa milie over de vloer kwam, gaf toe vlak voor het ontstaan van de brand in het huis te zijn geweest. „Omdat ik wist dat die mensen naar Zwolle waren gegaan er. ik die avond omstreeks half tien de achterdeur open zag staan, dacht ik aan inbrekers en ben naar bin nen gegaan. Zo gauw ik de deur opendeed was er een ontploffing en raakte ik zelfs licht gewond. Toen ben ik het huis uitgerend," sprak de verdachte nauwelijks hoorbaar. Hoewel niet bewezen kon worden dat de voor de brand gebruikte jerrycan en aansteker, die later in de woning werden gevonden, door de verdachte waren meege nomen hield de officier voet bij stuk. Hij hield zich min of meer vast aan de verklaring van de brandmeester waaruit moest wor den geconstateerd dat de benzine vlak voor het onstaan van de brand in de woning was gespren keld. Tevens wijzigde mr. Wittop Koning de door hem ten laste gelgde feiten. Verweet hij de ver dachte eerst brandstichting met opzet en het veroorzaken van le vensgevaar voor de omwonenden, later voegde hij er ook nog eens het toebrengen van een ontplof fing aan toe. De uitspraak volgt over twee weken. Vlaardingen - De 2500 kilo vuur werk die de Vlaardingse politie kort voor de jaarwisseling in be slag heeft genome» bij een win kelier aan de Hoogstraat is kort geleden verplaatst van een bun ker nabij Wilton-Fijenoord in Schiedam naar het Brabantse Rij en. Het spul was aanvankelijk naar Schiedam gebracht omdat de Vlaardingse politie zelf geen opslagcapaciteit heeft voor derge lijke gevaarlijke zaken. Het heeft even geduurd voor het vuurwerk door controleurs van de afdeling Gevaarlijke Stoffen naar Carina H. v. Kooïj showroom Qosthavenkade 14 Vlaardingen 4343213 Vlaardingen - In Vlaardingen zijn dit weekeinde meerdere perso nen beroofd. Zaterdagavond rond zes uur overkwam dat twee jon gens op de Day er, die 160,-- moesten afstaan aan twee andere personen, 's Nachts werd een 15- jarige Vlaardinger door vier jon gens beroofd in de Lijnstraal. Vrijdagnacht overkwam dat een 24-jarige Vlaardinger. Die moest, op de Maassluisedijk ter hoogte van De Groote Lucht, zijn porte monnee afstaan aan drie perso nen. Deze man werd met een sti letto en een (alarm)pistool be dreigd. Toen hij zijn geld had af gestaan werd hij alsnog in zijn hand gesneden. de dienst Domeinen in Rijen kon worden gebracht omdat ook daar aan voorwaarden, ingevolge de Hinderwet moet worden voldaan. Voor Schiedam was al een hinder wetvergunning afgegeven. De inbeslagname had indertijd tot gevolg dat andere vuurwerk- verkopers snel de illegale aanwe zige hoeveelheid weer lieten weg halen. Leveranciers moesten daarvoor toen extra busjes laten rijden. De betreffende winketier heeft een advocaat in de arm genomen om bij justitie bezwaar aan te te kenen tegen de inbeslagname. Daar moet worden beslist of de partij wordt teruggegeven of ver nietigd. De winkeliers zegt nog niet te weten wat er verder gaat gebeuren. „Ik weet nog niets. Het enige dat ik weet is dat de politie ook nog niet alle gegevens op een rijtje heeft staan." Voorlopig moet de officier van Justitie ook nog alle stukken krij gen van de Vlaardingse politie, dus is ook nog niet bekend of hij tot vervolging overgaat. Waar schijnlijk doet hij dat wel omdat in Rotterdam veel meer ophef is gemaakt over veel minder in be slag genomen vuurwerk. Het illegaal opgeslagen vuurwerk zou bij een brand niet tot ontplof fing zijn gekomen, neemt preven tiemedewerker J. Twigt van de Vlaardingse brandweer aan. Hij wijst erop dat er proeven zijn ge houden waaruit blijkt dat er wel drukverplaatsing maar geen ex plosie ontstaat in dit soort geval len. Wel is er sprake van een 'ver grote vuurbelasling' en een 'he vig. felle brand met een behoorlij ke stralingsintensiteit'. Rotterdam/Vlaardingen - Het enorme aantal pleitnotities waar mee advocaat A J. Fontijn vrijdag voor de rechtbank op de strafeis van de officier van Justitie wilde reageren, kwam er niet aan te pas. De strafeis evenmin. Want even nadat de 31-jarige Vlaardinger, die terecht moest staan voor het plegen van incest met zijn vijf-ja rige dochtertje, de hem ten laste gelegde feiten had aangehoord, kwam rechtbankpresident mr. De Doelder met een voor beide partij en verrassende conclusie voor de dag. De rechtbank had geconsta teerd dat de sluiting van het ge- rechterlijk vooronderzoek niet juist was verlopen. Want voordat het onderzoek was afgesloten was er namelijk al een dagvaarding naar de verdachte uitgegaan. Tot de bepaling van de strafmaat kwam het dus niet want als ge volg van de procedurefout zat er niets anders op dan de verdachte op vrije voeten te stellen. Zowel de officier mr. J.P. Wittop Koning als de raadsman van de verdachte mr. Fontijn boog zich over de ge maakte misstap en moesten er kennen dat die inderdaad was ge maakt. Wel wees de president de man die zijn dochtertje in de pe riode van 1 januari 1990 tot 20 fe bruari 1991 meerder malen seksu eel misbruikt zou hebben, erop dat de officier zich kan beraden over nader te nemen stappen. Vlaardingen - De schaatswedstrij den om het Europees kampioen schap waren zo boeiend dat een tv-kijker aan de Van Hogendor- plaan in Vlaardingen vergat dat hij vlees op het vuur had staan. Dat brandde dusdanig aan dat er rookontwikkeling ontstond als gevolg waarvan de brandweer uit moest rukken. De schade viel Vlaardingen - Een gedeelte van het centrum van Vlaardingen (het gebied begrensd door de Westha- venkade, Parallelweg, Industrie- polder Groot Vettenoord, Indi sche Buurt, Markgraaflaan en Liesveld) heeft vanaf gisteravond elf uur tot vannacht kwart voor vier zonder stroom gezeten. Een breuk in een hoogspanningslei - ding was de oorzaak. Die breuk ontstond tijdens 'graafwerkzaam heden aan de Parallelweg waar GEWB-werknemers wegens wa teroverlast bezig waren. Zij trok ken een kabel kapot. Bij de politie kwamen ongeveer 100 meldingen binnen in verband met de storing. Schiedam - In het Hargapark in Schiedam is zaterdagavond rond eif uur een 37-jarige man uit Hel- levoetsluis overvallen. Twee man nen werkten hem in de buurt van de Olymniaweg onverwacht te gen de gTond en beroofden hem van zijn portemonnee. Ook zijn autosleutels werden meegeno men. Tijdens de roof kreeg de Hellevoetsluizer ook nog enkele schoppen in zijn buik en tegen zijn rug. Vlaardingen - Een 29-jarige Vlaar dinger heeft zich onder behande ling van een tandarts moeten stel len, nadat hij vrijdagavond tij dens een handgemeen op de Wes thavenplaats in Vlaardingen een 'kopstoot' had gekregen van een 21-jange stadgenoot. Dezelfde dag werd een 58-jange vrouw aan gehouden, die eerder die dag op de Binnensingel zonder enige re den een andere vrouw bij de keel had gegrepen, waarna een worste ling ontstond. De aangehouden vrouw is overgedragen aan het Riagg. die opname in een zieken huis noodzakelijk achtte. Schiedam - Uit de Walvismolen aan de Westvest in Schiedam is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. Er is vermoedelijk een ladder gebruikt om via een raam binnen te komen. Vermist worden een faxapparaat, een ant woordapparaat en geld. In molen De Vrijheid is ook ingebroken. Ook daar wordt geld vermist. Uit een winkel aan het Dr. Wibau- tplein is tijdens een inbraak een telefoon, een schrijfmachine en geld gestolen. Ook is er ingebroken in een school aan hetFaassenplem. Daar weid een videorecorder gestolen. Uit een kelderbox aan de Dr. Za- menhofstraat verdwenen nog een bromfiets, een herenfiets en een fototoestel. Schiedam - Op meerdere plaat sen in Schiedam zijn dit weekein de autobanden lekgestoken. Dat gebeurde aan de Van Hogendorp- slraat. Grevelingenstraat. Oost singel en Lange Nieuwstraat. Bij de politie kwamen tien klachten binnen. O - sc 5 df l cl .\B g< tii as 2( ge op Ec scl j lie I gu Ge Sc inl Schiedam - De Schiedamse poli tie zoekt getuigen van de overval die woensdagmorgen is gepleegd op een postkantoor aan de Mgr. Nolenslaan. Daarbij is gebruik ge maakt van een wit/beige klem model personenauto. De eerste twee kentekenletters zijn VK. De wagen stond rond half tien gepar keerd ter hoogte van de eerste flat aan de Van Heuven Goedhart straat (gezien vanaf de Minister Donkerstraat/Mgr. Nolenslaan). Twee mannen zijn erin weggere den. Hun signalement: blank. 1,80 Metei lang, liehtbduwe spij kerbroek. Eén van hen droeg een opvallend'giroblauw'jack. Men kan bellen naar 4494419/ 4494412/4494491.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1