13 Waterweg Sauna moet dicht door geluidhinder mm Appartementenplan voor in en om de Pelmolen Nieuwbouw langs Ylaardingse Vaart stilgelegd Maassluis kan leven met ziekenhuis in Schiedam Vergane glorie Bewoners willen prostitueés weg Man verkoopt drugs bij kas van sociale dienst DSM start fabriek weer Tiofine wil twintig miljoen van minister Eigenaar Koos Goedhart: 'Ik zie nut van een vergunning niet in' T H- T' is Bewoners Stationsstraatcomplex willen van gaslucht af Bezwaren tegen vergunning voor puinbreker Schiedam Parkeermeters 'onthoofd' Sociale fraude van twee ton Aanrijding op Troelstraiaan Disc-man uit tas gehaald I Inbraak in de Aalscholverlaan 11 Clausschool wordt groter i2 ƒ1,6 min voor nieuwbouw van De Beukenhof Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Woensdag 22 januari 1992 Rotterdams Dagblad De eens zo trotse bierbrouwerij d'Oranjeboom in Rotterdam wordt langzaam maarzeker met de grond gelijk gemaakt. En net als het omleg gen van een bos, laten ook de gebouwen van de bierbrouwer een onherstelbaar gat achter op de Linker Maasoever. Rotterdam vernieuwt, de bierbrouwers vernieuwen, maar soms is het toch een beetje jammer. Foto Jaap Rozema Rotterdam - De bewoners van de Weenaflat bij het Hofplein hebben een kort geding aangespannen te gen de eigenaar van één van de appartementen, omdat hij die heeft verhuurd aan prostituees. Zij zul len zich beroepen op oneigenlijk gebruik van de wo ning. Eén van de voorwaarden in het koopcontract is dat het appartement alleen mag worden gebruikt om in te wonen. Volgens de beheerder van de flat is de ellende begon nen op het moment dat er advertenties in de kranten verschenen, waarin de prostituees zichzelf aanpre zen. ,.Gp een gegeven moment verscheen er zelfs zo'n br^de Harry in de hal," zegt hij. „Dus zo iemand die weliswaar een keurig pak droeg, maar veel te veel King Com heeft gegeten. Hij moest de klanten de weg wijzen, maar de bewoners stoor den zich daar aan. Sommigen werden zelfs bang. En directe omwonenden zijn al diverse keren lastigge vallen toen klanten bij de verkeerde deur aanbel den," aldus de beheerder van de flat. Al met al kwam de tamelijk luxe flat in hartje Rotter dam in een slecht daglicht te staan: „Een bijnaam hebben we nog niet en dat willen we ook voorkomen. Want het is natuurlijk geen beste reclame." Dordrecht - Het drugsteam van de gemeentepolitie in Dordrecht heeft een handelaar in verdovende middelen aangehouden die zijn waar aan de man bracht bij de kas van de sociale dienst in het Dordtse Stadskantoor. De 45-jarige Rotterdammer bleek bij zijn arrestatie zestien porties heroïne en zes zakjes cocaïne in zijn auto te hebben. Er zijn nog drie ande re verdachten aangehouden, die de Rotterdammer enkele malen assistentie hebben verleend bij zijn de activiteiten. Rotterdam - DSM Chemicals in de Botlek start van daag de fenolfabriek op, die op 13 december vorig jaar na een explosie van een opslagtank op het ter rein uitviel. Bij de explosie kwamen zes werknemers om het leven. Bij de brand werd de verwerkingsunit voor benzoë- zuur, onderdeel van de fenolfabriek. vernield. DSM studeert nog op de herbouw van deze installatie, waarbij met name de veiligheidsaspecten een be langrijke rol spelen. Benzoëzuur komt ais tussenpro- dukt vrij bij de produktie van fenolen en wordt na zuivering in vloeibare- en poedervorm verkocht als conserveringsmiddel aan de voedingsmiddelenin dustrie. De Milieudienst Rijnmond en de Arbeidsinspectie hebben DSM Chemicals extra veiligheidsmaatrege len opgelegd bij het opstarten van de fabriek. Zo moet het bedrijf enkele onderdelen van de fabriek eerst vullen met stikstof om explosies te voorkomen. Benzoëzuur kan in combinatie met zuurstof ontplof fen. Ook zal de opslagtank voor benzoëzuur voortaan permanent gevuld moeten zijn met stikstof zodat er geen zuurstof in de tank aanwezig kan zijn. DSM Chemicals neemt voorlopig één tank voor de opslag van het zuur in gebruik. Tegen DSM Chemicals loopt nog een strafrechterlijk onderzoek als gevolg van de ramp. Eind deze maand zou duidelijk worden of vervolging wordt ingesteld, maar nu al ziet het er naar uit dat het onderzoek en kele weken meer in beslag zal nemen. Rotterdam - Omdat TDF Tiofine bv begin 1990 van de minister van Verkeer en Waterstaat een paar we ken lang geen vervuild afvalwater mocht lozen op de Nieuwe Waterweg, leed het bedrijf een schade van 20 miljoen gulden. Dat bedrag wil Tiofine via de civiele rechter van minister Maij terugkrijgen. Dat bleek gisteren bij de Raad van State, waar Tiofi ne probeerde gedaan te krijgen dal de vergunning alsnog wordt verleend. Niet om het vervuilde water nog te lozen, want de vergunningtermijn is ailang voorbij, maar om met een positieve uitspraak van de Raad van State in de hand naar de civiele rechter te stappen. Het bedrijf dat de witmaker titaandioxyde produ ceert, vindt dal de minister indertijd mei de hand over het hart had moeten strijken, toen Tiofine niet volgens afspi jak op 1 januari 1990 klaar was met de bouw van een nieuweschonere' fabriek. In een bijna twee uur durend betoog legde raadsman mr. L. van Veldhoven gisteren uit hoezeer Tiofine tijdens de bouw door tegenslag was getroffen. Tijdens de zitting werden ook de bezwaren van Tiofi ne behandeld tegen de lozingsvergunning, die het bedrijf op dit moment heeft. Voora] de beperkte duur - de vergunning loopt tot 1 januari 1993 - is bij Tio fine tegen hel zere been. De Róad van State beslist over een paar weken over de oude en de nieuwe vergunning. Schiedam - Het college van B Wheeft Koos Goedhart, de ei genaar van Saunacentrum Groenoord aan de Van Beethoven- laan in Schiedambevol en zijn zaak te sluiten, omdathij niet be schikt over een hinderwetvergunningen weigert die aan te vra gen. Volgens de Dienst Centraal Mi lieubeheer Rijnmond (DCMR) is hel elektrisch vermogen van de machines die de sauna draaiende houden, meer dan 1,5 kilowatt en En in dat geval, zo leert artikel 28 van de Hinderwet, is een vergun ning nodig. .,Het is die man zijn eigen schuld." laat een woordvoerder veroorzaken ze geluidsoverlast, van DCMR weten. „Hem is een paar keer verzocht een vergun ning aan te vragen, maar dat doet hij niet. Daarom moet hij binnen een maand zijn zaak sluiten." Goedhart laat het er echter niet bij zitten en heeft inmiddels een raadsman ingeschakeld om bij de Raad van State protest tegen het besluit aan te tekenen. „Ik," zegt Goedhart vastberaden, „zie de noodzaak van een hinder wetvergunning totaal niet in en daarom vraag ik er geen eentje aan. Zeven jaar zit ik hier a! met de sauna en nu ineens zou ik ge luidsoverlast veroorzaken. Ik heb zelfs nog nooit een klacht gehad. Het zaakje klopt volgens mij ook niet helemaal. Want mij is door de DCMR verteld dat het artikel van de Hinderwet, waarin is vastge steld dat voor een installatie met een vermogen als die van mij geen vergunning nodig is, is op geheven. Van mijn adviseur heb ik begrepen dat het artikel alleen een ander nummer heeft gekre gen en nog altijd van kracht is. En om protest aan te kunnen teke nen bij de Raad van State hadden we eerst het sluitingsbevel nodig, dus daar hebben we op gewacht. Voor de exploitatie van het hore cagedeelte heb ik vergunning, omdat ik daar het nut van inzie. Maar als ik geen geluidsoverlast veroorzaak, vind ik een hinder wetvergunning niet nodig." Al flink wat weken dreunt de slopershamer aan de Westha- verikade tegenover de Pelmo len in Vlaardingen. Een deel van het Pelmolen-complex is daar tegen de vlakte gegaan. Twee bedrijfshalletjes blijven nog even staan. Eigenaar CSM heeft er plannen voor de bouwvan watduurdereappar- tementen, in zowel de Pelmo- lenzelf als op de nu kaalgesla gen vlakte. Maar geluidsnor men verhinderen woning bouw, ruwweg gemeten, zui delijk van de spoorlijn. Uit de richting van Botlek en Pernis komt te veel lawaai om ak koord te gaan met woning bouw, redeneert de provincie Zuid-Holland. Mogelijk en stilletjes wordt daar in het stadhuis op gehoopt komt er wel toestemming voor de realisering van zo'n 25 appar tementen in De Pelmolen zelf, al was het maar om het karak teristieke gebouw voor Vsaf dingen te redden. Maar pro jectontwikkelaar Van Ommen De Groot voert aandatomfï- nanciële redenen ook de nieuwbouw moet kunnen wor den uitgevoerd en de kansen daarop zijn geringer. Foto Germ de Heus/Roel Dijkstra Den Haag/Vlaardingen - Eurowo ningen en Peter Stok hebben de kopers van woningen langs de Vlaardingse Vaart meegedeeld, dat hun bouwprojecten voorlopig zijn stilgelegd. De projectontwik kelaars lopen daarbij vooruit op een beslissing van de Raad van State op een verzoek tot onmid dellijke schorsing van de bouw vergunningen voor bij elkaar 192 woningen. Architect B. M. de Vilder en een andere bewoner van de zoge noemde Goudkust van Holy, mr. P. A. van Sluys, hebben onder de naam 'Comité Groene Long' te gen drie bouwprojecten bezwaar aangetekend. Het gemeentebe stuur heeft dit afgewezen. Wet houder Ton van der Steen heeft zelfs een dag nadat de provincie haar goedkeuring gaf de eerste paal geslagen voor het project van Eurowoningen (76 woningen m en rond een vijver en twee torens met 18 appartementen). Dat was eind vorig jaar. Vandaag zou de eerste paal de grond in gaan voor een ander bestreden project; achttien luxe villa's van Peter Stok. Het derde project, waartegen de bewoners van Prin ses Beatrixlaan en Prinses Mar grietlaan ageren betreft 60 rijtjes woningen van Rehorst Bouw. Hiervan is de start van de bouw in maart gepland. Een woordvoer der van deze maatschappij zegt, dat zij gewoon met de voorberei dingen doorgaan. Hoorzitting Gisteren tijdens een hoorzitting bij de Raad van State in Den Haag drongen de bezwaarmakers aan Den Haag/Schiedam - De 193 be woners van het zes jaar oude Sta tionsstraatcomplex in Schiedam hebben genoeg van de gaslucht, afkomstig van de stookruimte in het complex. Daarom stapten ze naar de Raad van State. Ze willen dat dat college de hinderwetver gunning voor de stookruimte te genhoudt totdat de overlast ver dwenen is. Gisteren werd de zaak behandeld. Volgens de bewoners functio neert de experimentele warmte/ krachtmstallatie met. „Na onze klachten heeft Wonmgbeheer, de verhuurder, een hoop maatrege len genomen. Er zijn metingen gedaan, buizen versmald, een schoorsteen is verplaatst. De gas lucht in de woningen aan de Sta tionsstraat was toen voor zeventig procent weg, maar de bewoners in de Reaumurstraat kregen de volle laag." zei bewoner A. Bal gisteren. Woordvoerder M. Eijkelhof zei namens de provincie, die de hin- derweivergunning aan de ge meente Schiedam verleende, dat de in de Stationsstraat genomen maatregelen voidoende waren. „Dezelfde maatregelen zullen nu in de Reaumurstraat getroffen worden, zodat ook daar de over last verdwijnt," zei hij. De installatie is pas over een jaar of negen afgeschreven. Aanschaf van een nieuwe installatie kost de gemeente minstens twee ton, bleek tijdens de zitting. De Raad van State doet uitspraak over een paar weken. op onmiddellijke schorsing van de vergunningen voor de bouw van de 192 woningen. In hun ogen moet het gebied langs de Vlaar dingse Vaart een groenstrook blij ven. Zitting Het schorsingsverzoek werd ge daan tijdens de zitting van de af deling rechtspraak van de Raad van State. De waarnemend voor zitter van die afdeling, mr. J. de Vries, zal de beslissing op het schorsingsverzoek nemen. Wordt dat verzoek door de staatsraad ge honoreerd dan zullen de werk zaamheden in het plan onmiddel lijk moeten worden stilgelegd. Voor de bouw van 192 woningen zijn vorig jaar november en de cember door het college van de B en W vergunningen verleend aan Rehorst Bouw BV uit Waddinx- veen en Eurowoningen BV en Projectontwikkelaar Peter Stok BV uit Rotterdam. Het college van B en W van Vlaardingen wil dat er zo snel mogelijk een begin wordt gemaakt met de daadwer kelijke bouw van de woningen. De voorbereidingen daarvoor zijn al in volle gang. Volgens het colle ge is er grote vraag in Vlaardin gen naar luxe koopwoningen. De Vilder en Van Sluys vinden echter dat het gemeentebestuur van de plannen moet afzien. De strook langs de Vlaardingse Vaart is al vele jaren een groenstrook met een belangrijke functie voor de recreatie, redeneren zij. De raadsman van de twee, mr. H.C.M. Geel hoedt zei in Den Haag: „Dit bouwplan is in strijd met elk beleid dat in het verleden verwoord is voor de Vlaardingse Vaart. Het gaat hier om een uniek gebied, waarlangs je vanuit de binnenstad van Vlaardingen zo het platteland in kunt fietsen. Ik vind het raadselachtig dat het ge meentebestuur hier bouwvergun ning voor heeft afgegeven." Gemeente-juriste D. H. van Ze- ben erkende tijdens de hoorzit ting dat de strook vele jaren een bestemming had die woningbouw onmogelijk maakte. „Maar de vi sie met betrekking tot de stede- bouwkundige invulling van deze locatie is inmiddels gewijzigd. Bovendien zal de groenstrook langs de Vaart door het nieuw bouwplan niet verloren gaan. Er blijft een groenstrook van gemid deld 30 meter over. Het gebruik dat nu van de groenstrook wordt gemaakt, blijft in de toekomst mogelijk." Strop Volgens Van Zeben zal de ge meente Vlaardingen met een aan zienlijke financiële strop komen te zitten indien het bouwplan moet worden uitgesteld. Die strop kan tot in de vele miljoenen gul dens oplopen. Van Zeben: „Na mens de heren De Vilder en Van Sluys is als bezwaar tegen de be bouwing aangevoerd dat de cul tuurhistorische, ecologische en structuurbepalende elementen van de Vlaardingse Vaart niet door bebouwing verloren mogen gaan. Dit is een weinig gespecifi ceerd bezwaar." Waarnemend voorzitter De Vries zal in deze zaak met spoed een uitspraak doen. Den Haag/Schiedam - De provin cie Zuid-Holland had in 1989 aan Bik sloopwerken en Houthandel bv in Lekkerkerk geen vergun ning mogen geven voor een puin- breekmstallatie aan de Nieuwe Watervvegslraat in Schiedam. Daardoor kwam het bestaan van de andere puinbrekers in het Rijnmondgebied in gevaar. Dat zei raadsman C van Lange- velde gisteren bij de Raad van State namens de twee andere puinbrekers m het Rijnmondge bied, West breker Recycling bv in Zoetermeer en Recycling Combi natie VOF in Rotterdam. De provincie besloot in 1988 het tot dan gevoerde afvalstoffenbe leid om te gooien, omdat teveel bouw- en sloopafval op stortplaat sen gedumpt werd in plaats van gebroken in een puinbreker. Ze verhoogde de tarieven voor de stortplaatsen en gaf Bik vergun ning voor de bouw van de puin breker. Volgens woordvoerster E. van Biene van de provincie is de hoeveelheid pum die gebroken wordt sindsdien aanmerkelijk toegenomen. Ze memoreerde dat de directies van Westbreker en Recycling Combinatie indertijd instemden mei het nieuwe beleid. Volgpns Van Langeveldc vormde de afgifte van de vergunning ech ter een afwijking van het aange kondigde beleid. De Raad van State doet over en kele weken uitspraak. Maassluis - Wethouder Ruud Timmermans (Volksgezondheid) heeft zijn verzet tegen de bouw van een nieuw regionaal zieken huis in Schiedam opgegeven. Dat standpunt verwoordt hij in ant woord op schriftelijke vragen, die onlangs werden ingediend door raadslid Herman van Hoeven. De vertegenwoordiger van RPF/SGP ziet het nieuwe ziekenhuis uit het oogpunt van de bereikbaarheid voor de Maassluizers liever in Vlaardingen verrijzen. In een eerste reactie liet ook wet houder Timmermans zijn twijfels over de lokatiekeuze blijken, maar na een nadere beschouwing vindt hij de plek naast NS-station Sehiedam/Nieuwland zo gek nog niet. Met adviesbureau Zand- voort Ordening en Planning is hij van mening, dat de plek in Schiedam goed bereikbaar is voor automobilisten en reizigers mei het openbaar vervoer. Het nieuwe ziekenhuis gaat als vervanging dienen van het Vlaar dingse Holy- en het in Schiedam gevestigde Schieland-ziekenhuis. De nieuwe medische voorziening gaat naar schatting honderd mil joen gulden kosten. Ondanks de ze forse investering venvacht staatssecretaris Hans Simons (Volksgezondheid) dat de samen bundeling op den duur kostenbe sparend zal werken. De fusiebe sprekingen tussen Holy en Schie- land werden verleden jaar op zijn initiatief gestart. Het nieuwe ziekenhuis krijgt naast Vlaardingen en Schiedam ook Maassluis, Maasdijk en Hoek van Holland als verzorgingsge bied. Herman van Hoeven vindt het daarom vreemd dat het nieu we ziekenhuis in de meest ooste lijke gemeente van de zieken huis-regio komt. Vanwege baar centralere ligging geeft de Maas- si uise volksvertegenwoordiger de voorkeur aan Vlaardingen. Volgens wethouder Timmermans is het voordeel van Vlaardingen echter relatief. In zijn beantwoor ding wijst hij er onder meer op. dat het Holy-ziekenhuis ondanks haar centralere ligging in de regio vanuit Maassluis slecht bereik baar is met het openbaar vervoer. De reis naar Schiedam is welis waar duurder, maar de strategi sche ligging van het nieuwe zie kenhuis naast station Nieuwland zorgt ervoor, dat klanten en be zoekers van de medische voorzie ning in de toekomst vanaf het sta tion in Maassluis binnen tien mi nuten op hun bestemming zijn. In zijn vragen beklaagde Herman van Hoeven zich er ook over, dat het Maassluise gemeentebestuur niet of m onvoldoende mate is ge kend in de ook voor de eerste stad aan de Waterweg zo belangrijke besluitvorming. Volgens wethou der Timmermans valt dit in de praktijk mee. Maassluis is verte genwoordigd in het bestuur van het Holy-ziekenhuis, waardoor het gemeentebestuur reeds vanaf het prilste stadium op de hoogte is geweest van de fusie-bespre kingen. Bij de lokatiekeuze is volgens wethouder Timmermans ook re kening gehouden met de wensen van Maassluis. Tijdens de begro tingsbehandeling nam de Maas sluise raad in oktober 1991 een motie aan, waarin wordt bepleit dat het nieuwe ziekenhuis vanuit Maassluis goed bereikbaar moet zijn per auto. openbaar vervoer en fiets. De plek in Schiedam vol doet alleen niet aan de laatste eis, maar dat is volgens Timmermans uitsluitend een gevolg van de uit gestrektheid van het verzorgings gebied van het ziekenhuis. In haar beantwoording plaatst het Maassluise gemeentebestuur geen vraagtekens bij de noodzaak van de nieuwbouw. Enkele medi schs specialisten listen onlangs weten, dat de staatssecretaris veel goedkoper uit is als hij het Schie land-ziekenhuis middels een uit breiding in laat trekken bij het Holy-ziekenhuis in Vlaardingen Schiedam - Aan de 's Graveland- seweg in Schiedam zijn twee par keermeters 'onthoofd'. Ze werden vervolgens opengebroken en de inhoud werd meegenomen. Vlaardingen - Rechercheurs van de Gemeentelijke Sociale Dienst in Vlaardingen hebben in de laat ste drie maanden van '91 tegen f twaalf personen proces-verbaal i opgemaakt inzake sociale zeker- heidsfraude. Er werd verzwegen I dat naast de uitkering werd bij- - verdiend of dat een gezamenlijke huishouding werd gevoerd. De GSD werd aldus benadeeld voor i ƒ210.611,-. De teveel betaalde uit- j keringen worden teruggevorderd. 1 Schiedam - Een 17-jange brom- fietser uit Vlaardingen is gister- morgen met armletsel opgeno- f men in het Holy-Ziekenhuis na i een botsing op de Troel stralaan in J Schiedam. De jongeman zou geen voorrang hebben verleend aan een 46-jarige Schiedammer die J met zijn auto uit de Prof. Aalber- selaan aan kwam rijden. j Vlaardingen - Een 19-jarige Schiedammer heeft gisteren aan gifte gedaan van de diefstal van een disc-man ter waarde van ƒ389,- uit zijn boodschappentas. Een en ander vond plaats in RET- buslijn 56, lussen de haltes NS- station Vlaardingen-Oost en de Dillenburgsingel. Vlaardingen - Uit een woning aan de Aalschoiverlaan m Vlaardin gen zijn tijdens een inbraak on der meereen CD. een fotocamera, geld en cheques gestolen. Daar voor werd de hele woning door zocht. Gisteren werd aangifte ge daan van de inbraak. Schiedam - Aan de De Wildes- traat in Schiedam-Nieuwland wordt morgenmiddag de eerste steen gelegd voor de uitbreiding van de Prins Clausschool. Dat ge beurt om drie uur door J. A. van Lambalgen. I k E I d t( G Vlaardingen - De bouw van een nieuw onderkomen voor de open bare basisschool De Beukenhof ih Vlaardingen gaal 1,6 miljoen gul den kosten. De gemeenteraad moet in de februari-raad over de uitgave beslissen. De nieuwe Beukenhof komt op de plaats waai nu ue ondetuuuw aan de Binnensingel is gevestigd. Heel even is bekeken of de school zou kunnen worden gehuisvest in een nieuw gebouw in de Oostwyk waar nu nog de fabrieksruimte is van de vroegere drukkerij Van Dooren. maar hel schoonmaken van de grond aldaar is te kost- baar. J De huisvesting van bovenbouw van De Beukenhof, die in zeer slechte staat verkeert, een situ atie waartegen ouders meerdere malen hebben geprotesteerd, wordt gesloopt. Op de vrijkomen de grond wil de gemeente huizen bouwen. Prisma H. v. Koon showroom Oosthavenkade 14 Vlaardingen 4343213

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2