15 'Relatie met water moet beter' Rita met kinderkoor Young Stars op CD Burgemeester Van Lier verbiedt houseparty Structuurschets over Vlaardingén zuidelijk van spoorbaan bekritiseerd Organisator Tim Thiel wil uitwijken naar Schiedam of Rotterdam I 3 Slimme vogel Verkeersles voor ouderen Carnaval op zaterdag Weer les in terugslaan Groen Links in verzet tegen havenplan 2000 Ingebruikname Hoekse sporthal Rotterdams Dagblad Vrijdag 31 januari 1992 'h ïfW~ ps 4ï'Hifi „Koop een hangslot," raadde een vriend mij een paar jaar geleden aan toen ik hem trots mijn nieuwe fiets liet zien. Ik sloeg zijn wèlge- meende advies niet in de wind en schafte een ketting aan. Zo eentje die was gehuld in doorzichtig plastic en met zo'n koperkleurig slot eraan. Desondanks viel mijn glimmende tweewieler al snel ten prooi aan een fietsendief en ook van de fiets die ik op de kosten van de verze kering kocht, had ik weinig plezier. Die werd gewoon op school gejat. Eén of andere student, die kennelijk in het zelfde schuitje had geze ten, plaatste hartje Amsterdam ooit een bord voor zijn raam met de niets aan duidelijk te wensen overlatende tekst: 'Krijg de schijt, ik ben mijn fiets kwijt'. Dat dacht ik die dag ook. Je spullen zijn toch niet veilig meer? Als je jongste zoon dure Nikes draagt, wordt-ie er bij wijze van spreken zo uitgetild. En zijn suède jack van Naf-Naf kunnen ze ook wel gebruiken. Dat je geen autora dio in het dashboord moeten laten zitten is tegenwoordig eveneens een gegeven. Ergens in Schiedam werden van de week de wielen onder een auto vandaan gehaald. Ja, daar is natuurlijk geen kruid tegenop gewas sen. Heel de nacht wachthouden voor het raam gaat ook weer te ver. Voor berijders van een racefiets of een moutain-bike heb ik goed nieuws. Dat werd mij enkele dagen geleden aangedragen in een rook varenwinkel. Een klant zette keurig zijn glimmende snelheids monster voor de deuT, draaide een vleugelmoer los en tilde het voor wiel er uit. Onder de arm ging het wiel mee de winkel in. De overige klanten konden een spottende glimlach niet onderdrukken. Maar toen ik hem met het pakje shag naar buiten zag lopen, het wiel er handig weer in zag zette en zag wegrijden, dacht ik: slimme vogel! SAN'DER SONNEMANS Schiedam De Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk houdt in februari en maart enkele voorlichtingsbijeenkom sten over het verkeer voor oudere weggebruikers. Tijdens de bijeenkomsten, die in verschillende wij ken worden gehouden, komen onder meer de nieu we verkeersregels, verkeersveiligheid en verkeers gedrag aan de orde. De Verkeerslessen' worden met dia's en een quiz verlevendigd. De toegang is gratis dus vanwege de kosten hoeft men niet weg te blijven. De bijeenk om- •sten werden gehouden in dienstencentrum de 4 Mo- lens (vrijdag 14 februari 14.00 uur), Trefpunt Oost (woensdag 19 feruari 10.00 uur). Wijkpost Zuid, (woensdag 26 februari 14.00 uur) en dienstencen trum de Woudhoek (dinsdag 3 maart 14.00 uur). In het bericht dat eerder deze week over de carna valsoptocht van de Rietzeilers werd gepubliceerd is een hinderlijke fout geslopen. De bonte stoet trekt niet op zondag 2 februari maar op zatedag 22 februari door het centrum van het Brandersgat. Deelnemers kunnen zich blijven opgeven en wel bij Wil van der Heijden, bereikbaar op het telefoonnummer: 4701700. Vlaardingén De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie zet op nieuw cursussen voor zelfverdediging op. Deze zijn voor 50-piussers en voor vrouwen. De cursus voor eerstgenoemde groep zit al vol, maar men kan zich al opgeven voor de volgende cursus. De activiteiten vinden plaats in de Sporthal Westwijk en de kosten bedragen voor zes lessen ƒ25,-. De nieuwe cursus voor vrouwen start in de gymzaal aan de Cornelis Houtmanstraat op dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. De kosten bedragen even eens ƒ25,- voor zes lessen. Cursusleider Egbert Tho mas brengt de deelneemsters een aantal verdedi- gings-lechnieken bij, waarmee men in vervelende si tuaties van zich kan afbijten. Informatie is verkrijg baar bij N. den Boom, telefoon 44.55.593. Agenda SCHIEDAM vrijdag 31 januari Kiss of the spiderwoman (film), Filmhuis, 21.30 uur. Karin Bloemen (liedjesprogramma). Passagethea ter, 20.15 uur. Zindroom (cabaret), Teerstoof, 20.30 uur. zaterdag 1 februari Wandelexcursie Broekpolder, KNNV, vertrek bij scouting, 09.00 uur. Poppentheater Pimpernel, Teerstoof, 14.00 uur. Mv beautiful laundrette (film), Filmhuis, 21.30 uur. Bavo Galama (soloprogramma). Passagetheater, 20.15 uur. Zindroom (cabaret), Teerstoof, 20.30 uur. dinsdag 4 februari Bijeenkomst ouderwerk, dienstencentrum de Woudhoek, Heijermansplein 35,13.30 uur. VLAARDINGÉN wijdag 31 januari Kom onmiddellijk thuis (Radetsky), Stadsgehoor zaal, 20.15 uur. De avonturen van Bar on Munchausen (film), Stadsgehoorzaal, 21.30 uur. Rien ne va plus (populaire muziek), Stadsgehoor zaal, 22.30 uur. zaterdag 1 februari Vlooienmarkt, Lijnbaanhal, 9.00 uur. Vlooienmarkt, De Pijpelaar, 09.00-16.00 uur. Pinokkio (film), Triangel, 13.30 uur en Leger Des Heils-gebouw, 14.30 uur. Kinderparadijs (expo. oud speelgoed), Streekmu seum, 14.00-16.00 uur. Terminator 2 (film), Traingel, 18.30 en 21.00 uur. 1 De avonturen van Baron Munchausen, Filmzaal, 20.30 uur. Jubileumconcert Van Dijk's Amusementsorkest, Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. zondag 2 februari Militariabeurs, Lijnbaanhal, 10.00 uur. Opening tentoonstelling Art Trouveau (gemengde technieken met bloemen), thee- en koffieschenkerij de Zeeman, Hoogstraat, 15.30 uur. Kinderparadijs (tentoonstelling oud speelgoed), Streekmuseum Jan Anderson, Keihelweg 50,14.00- 16.00 uur. Lezing Het Gilde, De Bijenkorf, 14.00 uur. dinsdag 4 februari Spreekuur wijkagent, Bijenkorf, 14.00 uur. MAASSLUIS wijdag 31 januari Sleeping with the enemy (film), Schuurkerk, 14.00 en 2-0.30 uur. Lezing over antropologie, St.Scarabee, Konings hof, 20.00 uur. zaterdag 1 februari Boelhuis. gebouwde Kern, 10.00 uur. zondag 2 februari Lunchconcert. Penta Brass (koperkwartet), Schuur- ke.x, 13.00 uur. Vlaardingén - De relatie die Vlaardingén heeft met de rivier moetworden uitgebuit. Er moet, in dat verband, ondermeereen wandelroute komen vanaf de Stationsstraat over het NS-perron van het Centraalstation heen (verbonden met die perrons) naar de Maasboulevard. De gemeente Vlaardingén heeft één en ander vastgelegd in de Ontwerp-structuurvisie Rivierzo ne, die overigens al door de raads commissie Economische Zaken als 'onvoldoende concreet' is aan gemerkt. Het stuk levert in grote lijnen gedachten over de ontwik keling van dat deel van Vlaardin gén dat zuidelijk van de spoor baan ligt. De commissie verwerpt overigens de gedachte om genoemde route vanaf de Stationsstraat aan te leg gen. 'Ongewenst en financieel niet haalbaar' wordt over die sug gestie opgemerkt. Verder wordt het opknappen van het station Gaardingen-Centrum zeer gewenst genoemd door de commissie. De structuurvisie dringt daar ook op aan. Er moet, wordt in dit verband onder meer geopperd, een stationsplein bij komen van hoge kwaliteit'. Ver der moet er worden gedacht aan de ontwikkeling van kleinschali ge kantoren of representatieve bedrijven nabij het station, met name aan de zuidzijde. Metro Overigens is station Gaardingen- Oost in aantal reizigers gemeten het belangrijkste station van Gaardingen. De kwaliteit van de ze NS-halte moet sterk worden verbeterd, meldt de structuurvi sie, ook al omdat er plannen zijn om een metro door de Benelux- tunnel te laten lopen, die bij sta tion Viaardingen-Oost zou moe ten stoppen. In het stuk wordt enerzijds op een recreatiever ge bruik van de rivierzone aange drongen, maar wordt aan de ande re kant ook voorgesteld de be drijfsactiviteiten veilig te stellen. De gedachten gaan uit naar fiets routes naar en langs de oevers met rustpunten langs het water. De structuurvisie herinnert eraan dat de milieubelasting, veroor zaakt door industriële bedrijvig heid aan de overkant van de Wa terweg, hoog blijft. Terugdringen krijgt hoge prioriteit, staat in het stuk. met name omdat er om die reden eigenlijk geen woningen meer mogen worden gebouwd ten zuiden van Rijksweg 20. In de structuurvisie wordt aange kondigd dat er een 'interne mi lieuzonering* moet komen, die het weer mogelijk maakt huizen te bouwen in de stad. Zangeres Rita Young en het (gele- genheids)kinderkoor The Young Stars hebben in de Rotterdamse Prime-Time studio de laatste mu zikale hand gelegd aan een CD. Het koor bestaat uit kinderen van de Oostwijk in Gaardingen, waar Rita Young woont. „Ik wilde graag een nummer met kinderen op de CD. Spontaan is op mijn verzoek gereageerd. Na enkele keren oefenen bleken ze het voortreffelijk te doen," vertelt Rita die zelf enkele weken in de opnamestudio van Jack van der Lee heeft vertoefd. „Het is mijn eerste CD. Deze komt in maart uit. „Er komen twaalf eigen Nederlandstalige nummers op voor, zowel in coun try- en house-stijl als ballads. Ik verwacht er veel van." De songs zijn speciaal voor haar geschreven en gearrangeerd door producer Jack van der Lee. Ook bezingt de zangeres, die elke maand een nieuwe theatershow heeft in zaal Middelhuyse, op de CD haar onlangs overleden hond. „Daar heb ik veel verdriet door gehad. De vader van Jack, Henk van der Lee (Three Jacquets), heeft een prachtige tekst geschreven. Daar mee eer ik de hond die ons veer tien jaar veel liefde heeft gege ven." Eerder bracht Rita Young eigen singles en cassettes uit. Jack van der Lee, Rita Young en de kinderen tijdens het opnemen van de plaat. Fotocorvos Vlaardingén - Groen Links heeft de strijd aangebonden met het Havenplan 2000. De partij is be gonnen krachten te mobiliseren voor wat ze de actie 'Havenplan Rampenplan' noemt. Groen Links heeft 21 april, 'Earthday', aangegrepen om bij het havenplan stil te staan. Op die dag wordt internationaal aan dacht gevraagd voor wat er met onze aarde gebeurt. Enkele dagen later, op 25 april, moet er een breed opgezette actie worden ge houden tegen het plan. De partij vindt dat 'Havenplan 2000' slechts is voor het milieu. Onder meer de chemische industrie ver dubbelt, er komen meer tunnels en snelwegen door het landschap en meer gevaarlijk vervoer langs woonwijken, aldus Groen Links in een verklaring, waarin wordt gesproken van een 'rampzalig plan'. Er worden nog krachten gezocht voor de organisatie van het verzet. Informatie is verkrijg baar op telefoonnummer 434.51.62. Hoek van Holland - De officiële in gebruikname van de nieuwe Hoekse sporthal zal nog wel een poosje op zich laten wachten. Het dagelijks bestuur van de deelge* meenteraad wil namelijk die ge beurtenis laten samenvallen met het gereedkomen van de renova tie van alle zalen van wijkgebouw De Hoekstee en dat kan nog wel een paar maanden duren. Overigens werd er deze week toch voor het eerst gebruik gemaakt van de nieuwe sporthal. Een zaal voetbalteam, samengesteld uit deelraadsleden en beleidsmede werkers speelde een wedstrijd te gen een ploeg van leden van de sportcommissie en de bouwcom missie. Vanaf zaterdag kunnen ook de korfballers van 'Hoekse' gebruikmaken van de eigen thuishal. De jeugd gaat in dit ge val voor, want om elf uur vertrekt een jeugdteam vanaf het korfbal- veid met muziek naar De Hoek stee om daar een competitiewed strijd te spelen. De hoofdmacht van 'Hoekse' speelt zondag 9 fe bruari de eerste thuiswedstrijd in de hal. Ook zaalvoetballers en badmintonspelers gaan vanaf 1 februari de nieuwe hal gebruiken. Vlaardingén - In het café wordt Tim Thiel regelmatig aange klampt door een wildvreemde. Aan de succesvolle organisator van the Tropical Houseparty in het Kolpabad wordt dan gevraagd wanneer hij weer eens een feestje geeft. De btondgekrulde scholier schudt in dat geval mismoedig het hoofd. De burgemeester per soonlijk heeft hem verboden om het Kolpabad opnieuw om te tove ren in een dampend danstheater. Het betekent een streep door de rekening voor Thiel, want de aan plakbiljetten voor zijn volgende feest waren reeds rijp voor de drukker. Tot vorige week leek al les in kannen en kruiken voor het festijn, waarmee de Gaardingse organisator een vervolg wilde ge ven aan op de eind november ge houden Tropical Houseparty. De datum was reeds geprikt, 22 februari, en met de gemeentelijke verhuurder had hij overeenstem ming bereikt over het gebruik van het zwembad. Thiel rekende echter buiten de waard, in casu burgemeester Van Lier. Na een gesprek met seetorhoofd E.J. Ne vens van de afdeling algemeen- juridische en economische zaken en een vertegenwoordiger van de politie liet de burgemeester vori ge week donderdag plotseling we ten dat het feest niet doorgaat Volgens de burgemeester is het gemeentelijke zwembad niet ge schikt voor een grootschalig pu blieksevenement. Donderslag Voor Tim Thiel kwam de medede ling als een donderslag bij helde re hemel. „Begin januari heb ik directeur Bulthuis van het Kolpa bad benaderd. Hij was positief over mijn voorstel." Wel kreeg de organisator te horen, dat de uit eindelijke beslissing over de ver huur in handen ligt van de raad voor sport en recreatie. Op 14 januari stelde deze raad zich redelijk coulant op. De verte genwoordigers van de gemeente bepaalden wel dat de huurprijs werd verhoogd van 159 naar 250 gulden per uur. Ter compensatie van de hoge schoonmaakkosten zou Thiel het bad ook twee uur langer moeten huren. „Nadat we akkoord gingen, vroeg ik om een huurcontract," zegt Tim Thiel, die met zijn kompaan Jacco Bastins aan de basis staat van de house-feesten in Gaardingen. „De directeur zou het opsturen, maar toen begonnen de proble men." Veiligheid De aarzelingen over de verhuur kwamen uit de hoek van bijzon dere wetten. Zij plaatsten vraag tekens bij de geplande verhuur van het Kolpa-bad. In november verliep het evenement zonder in cidenten, maar toch werden er vraagtekens gezet bij de veilig heid van de bezoekers. „Ik heb de gemeente gevraagd wat ik de vorige keer fout heb ge daan. Ik heb verteld dat ik even tueel meer uitsmijters wilde uit nodigen om de orde te bewaken. Verder begonnen ze over de be perkte parkeergelegenheid bij het zwembad. Maar dat is in hei centrum van de stad niet anders. De bezoekers van de cafés in het centrum parkeren hun auto's ook op de stoep. Daar wordt ook niets tegen ondernomen." Daarnaast voerden de ambtena ren aan, dat Thiel de Gaardingse horeca oneerlijke concurrentie aandeed. „Ik heb begrepen dat er vanuit de horeca nogal wat pro testen zijn geweest tegen mijn feest. Toch is er geen sprake van oneerlijke concurrentie, want bij mij is de toegangsprijs hoger dan in de Gaardingse discotheken. In Gaardingen wordt alleen nooit iets origineels gedaan. Daarom trokken we met het eerste evene ment 900 bezoekers." Verbazing Eerst wil de gemeente haar zwembad verhuren en vervolgens besluit diezelfde gemeente dat het feest niet doorgaat. Ambte naar mr. Nevens kan zich voor stellen dat dat de beslissing van de burgemeester verbazing heeft gewekt. „Deze zaak is wat ons be treft onbevredigend gelopen. De dienst sport en* recreatie streeft een zo goed mogelijke exploitatie van hel zwembad na. Daar past de verhuur voor dit evenement in. „Maar de gemeente heeft ook nog een andere pet. We hebben moe ten concluderen dat het niet ver antwoord is om zulke grote aan tallen mensen in het Kolpa-bad te ontvangen. Met name de voorzie ningen op het gebied van de brandveiligheid en de hygiëne schieten tekort. Voor de huurder is het echter één en dezelfde ge meente. Dat komt niet goed over." Tim Thiel vindt het jammer dat de gemeente er drie weken over heeft gedaan om tot afwijzing van zijn voorstel te komen. In de tus sentijd was hij reeds druk in de weer met de organisatie van het feest, ëat met liet oog op Valen- Tim Thiel: 'Er wordt in Vlaardingén nooit iets ori gineels ge daan.' FotO Gerrit de Heus/Roe) Dijkstra tijnsdag tot House Of Love was gedoopt. Eén vraag houdt Thiel wel: waarom gaf de nu weigeren de gemeente verleden jaar wei haar fiat voor het feest? Volgens gemeentewoordvoerder Nevens was er destijds sprake van een inschattingsfout. „We hadden destijds het idee dat er 100 of200 mensen .ouden komen. Deze enorme belangstelling had den we niet verwacht. Met zoveel mensen over de vloer moet je strenge eisen aan de accommoda tie stellen. In de tennishal werd vroeger de Nacht van de Mode ge houden. Dal mocht niet langer omdat het complex niet aan de veiligheidseisen voldeed. Het zou natuurlijk vreemd zijn als je der gelijke eisen niet aan je eigen ac commodatie zou stellen.*' Burgemeester Scholier Tim Thiel heeft nog even overwogen om op het stadhuis verhaal te halen bij burgemeester Van Lier. Dat bleek uiteindelijk niet nodig, want in de trein vanuit Rotterdam naar Gaardingen keek Thiel afgelopen maandag plotseling recht in de ogen van de burgervader. „Ik wist in het begin alleen niet zeker of hij het was. Daarom be gon ik met mijn vriend over de house-party te praten. Samen be spraken we het idee om bij de burgemeester langs te gaan." Op dat moment liet Thiels verbaasde overbuurman weten dat dit be zoek overbodig was. „Volgens Van Lier was de beslissing niet meer terug te draaien." Ondanks de tegenvaller zit Thiel niet bij de pakken neer. Hij vindt het jammer dat het feest niet doorgaat, te meer omdat het eve nement hem een buffer had moe ten geven voor andere activitei ten in de haringstad. „Ik heb plannen voor een Reggae-feest en een Back To The Sixties-party," zegt Thiel. „Dat staat nu voorlo pig ook op losse schroeven." Het verbod op de house-party leidt ongetwijfeld tot een zucht van verlichting bij enkele Gaar dingse horeca-eigenaren. Op de avond van de Tropical Housepar ty bleven zalen als My Way en het Packhuys akelig leeg. „Maar ze 2ijn nog niet van mij af," zegt de enthousiaste scholier. „In Schiedam en Rotterdam ben ik op zoek naar een geschikte zaal voor het Valentijnsfeest. „Ik ben van plan cm drie RÈT-bussen te huren. De Gaardingse feestgan gers worden gratis naar de feest zaal vervoerd."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1