7 Hondebezitters melden zich spontaan wmiEDum Vlaardings Songfestival in startblokken f.1395,- Aankondiging van belastingcontrole levert meteen al geld op Terken voelen zich thuis in Schiedam STAATSLOTEN John de Wolf laat zich water in slaan Eurosport; 15 reacties Texaco bestrijdt voorwaarde Foto's van vissen in Visserijmuseum Glas-in-Iood in museum DEENSE FAUTEUIL irnnonn Markt 57 Vlaardingen Tei, OIO - 434 36 85 'Verfschieters' Papier in brand door brievenbus Jongeman mishandeld Wapen afgepakt Brand blijkt stoom te zijn Inbreker met vuurwapen Winkeldieven betrapt Trottoirtegel door ruit Bandenprikkers Rotterdams Dagblad Maandag 3 februari 1992 iff Schiedam - Op de randen van het kinderbad in zwembad Zuid zaten zaterdag tientallen kinderen te wachten op het spel dat een aantal van hen met John de Wolf zou gaan spelen. Toen de Fey noorder in koite broek en T-shirt het zwembad inliep om piaats te nemen op een evenwichtsbalk. begonnen de kin deren massaal te watertrappelen en verwelkomden hem met een daverend applaus. De Wolf toonde 2ich een echte kindervriend. De an ders zo woeste voetbalspeler het zich regelmatig door zijn tegenstandertjes met een nat kussen van de balk afslaan zodat hij tot groot genoegen van de kinderen steeds een nat pak behaalde. Hij hoefde de act maar 25 keer op te voeren Slechts de winnaars van de spelenmiddag die eerder m de middag in het zwembad werd gehouden, hadden de eer een partij tje te kunnen knokken tegen hun idool. De kassière van het zwembad, mevrouw Van Kapel, stond glunderend te kijken bij het waterspektakel en vertelde: „Ik werk al 19 jaar in dit zwembad en ik ken John vanaf dat 'ie een klem ventje was. Ja, vroeger heb ik hem nog weieens hel zwembad uit moeten sturen hoor. Hij woonde in de Gorzen en kwam hier altijd zwemmen. Maar hij doet het nu leuk hè?" Vlaardingen - De oproep van Kees Don voor een te rugkeer van Eurosport op het kabelnet heeft onge veer vijftien reacties bij het GEWB opgeleverd. De Vlaardinger adverteerde vorige week in de huis aan huis bezorgde Weekendkrant met het verzoek aan televisiekijkers om een kaartje of briefje te sturen naai1 het energiebedrijf om Eurosport weer op de ka bel te krijgen. De briefschrijvers krijgen van het GEWB binnenkort een mededeling dat hun verzoek is doorgespeeld aan hel gemeentebestuur omdat dat uiteindelijk beslist welke zender op de kabel komt. De plaats van Euro sport is enige tijd ingenomen door Sportnet omdat eerstgenoemde een tijdje van het scherm verdween. Met Sportnet is een contract voor twee jaar aange gaan. Kees Don ergert zich aan de kwaliteit van Sportnet. Volgens hem brengt die sportzender overwegend ou de wedstrijden en is Eurosport veel actueler. Die er gernis leidde tot zijn spontane advertentie-actie. Den Haag/Viaardingen - Het Texaco-tankstation aan de Westlandseweg m Vlaardingen heeft bij de Raad van State bezwaar gemaakt tegen het bodembe- schei mingsvoorschnft in zijn nieuwe hinderwetver gunning. Het bezwaar richt zich niet tegen de in houd van het hele voorschrift, maar tegen een passa ge erin, zo bleek vrijdag. Het voorschrift is bedoeld ter voorkoming van bo demverontreiniging. Er staat in welke actie Texaco moet ondernemen als er verontreinigde stoffen m de grond „dreigen te geraken, geraken of zijn geraakt Texaco richt zich tegen de woorden „zijn geraakt". Het bedrijf is van oordeel dat duidelijk moet worden vastgelegd dat het voorschrift alleen betrekking heeft op verontreiniging die is ontslaan op of nadat de vergunning van kracht is geworden en met in het erre) velleden. Texaco ucioept znJi up treuleue rechterlijke uitspraken, die verbieden dat een ver gunning terugwerkende kracht heeft De gemeente Vlaardingen. die de vergunning heeft verleend, verzet zich met tegen de eis van Texaco. Volgens een woordvoerder is het nooit de bedoeling geweest om het voorschrift met terugwerkende kracht te laten gelden. De nieuwe vergunning is verleend voor de m 1989 uitgevoerde sanering van het tankstation, waarbij onder meer vloeistofdichte bestrating is aange bracht. De uitspraak is over enkele weken. Vlaardingen - Jchlyoloog (kenner der vissen) en Iv- bekendheid Midas Dekkers heeft vorige week de eerste van een reeks kleine foto-exposities geopend in het Visserijmuseum. Dat is gebeurd in de nieuwe zaal die sinds kort voor tijdelijke exposities is inge richt. Het Visserijmuseum heeft de titel Vis-a-Vis bedacht voor de zeven kleine fototentoonstellingen die de ko mende twee jaar worden gehouden. De Amsterdam se fotograaf Hannes Wallrafen bijt het spits af met een serie van ongeveer vijftien platen over het leven van de zalm. Schiedam - Leerlingen van diverse basisscholen in Schiedam steken binnenkort de handen uit de mou wen om een glas-in-lood raam te maken van zeven meter lengte en twee meter hoogte. Het werk is on derdeel van een project van het Stedelijk Museum Schiedam over het snel verdwijnen van hei oude am bacht van het maken van dergelijke ramen. In dit verband is samen met de Schiedamse glaze nier Frits Hendenckx een groot glas-in-lood atelier ingericht in een bovenzaal van het museum. Daar wordt getoond hoe het ambacht in elkaar steekt. Vlaardingen - De aankondiging dat de gemeente Vlaardingen uitgebreid gaat controleren op het bezit van honden heeft al meteen succes gehad. Zo'n driehonderd hondebezitters heb ben zich 'spontaan' op het stadhuis gemeld om de verplichte hondenbelasting te betalen. Zo'n 2.800 hondebezitters betaal den de belasting al. Wethouder Ranshuijsen (Finan ciën) heeft aldus ongeveer 20.000 gulden aan inkomsten kunnen bijschrijven En daar is de actie, die dit jaar van start gaat, ook om begonnen: meer inkomsten voor de gemeente. De actie houdt in dat er huis aan hvis zal worden nagegaan of er één of meerdere honden zijn. Voor het bezit van een hond moet dit jaar ƒ72.60 worden betaald. Voor elke volgende hond is dat 108. Vlaardingen is daarmee goedkoper dan Maassluis (respec tievelijk ƒ103 en ƒ124) en Schiedam 103 en 206). In Schiedam is eerder al uitge breid gecontroleerd op het bezit van honden. Acht controleurs hebben in 1990 het hondebezit in kaart gebracht. Op het Vlaardingsc stadhuis wordt aangenomen dat er nog zo'n kleine duizend hondebezit ters zijn die hun belasting niet be talen. Bij dat aantal is uitgegaan van landelijke gemiddelden. Op het niet betalen van de hon denbelasting staat een boete van 250 gulden en dat is niet veel, vindt sectorhoofd P van der Touw van de afdeling Belastin gen van de gemeente Vlaardin gen. „Er gaat geen echte dreiging van uit zoals bijvoorbeeld bij een boete van 10.000 gulden. En dat maakt het voor gemeenten moei lijk een drukmiddel te gebruiken. Dus moeten we meer een beroep doen op de solidariteit. Zo van ais de één wel betaalt, moet de ander dat ook." John de Woif bleek in Zwembad Zuid ook een kindervriend, want hij liet zich regelma tig het water in meppen of trekken. Foto Gerrit de Heus/Roe! Dijkstra Vlaardingen - Tientallen kandi daten zijn dit jaar teleurgesteld door het bericht dal ze niet kun nen deelnemen aan de derde edi tie van het Groot Vlaardings Songfestival. ..De verzoeken stroomden binnen," blikt organi satrice Rita Young op die periode terug. „Aan kandidaten geen ge brek en dat is een prima teken aan de wand. Ons songfestival ge niet behoorlijke bekendheid en staat gerangschikt onder de bete re festivals van ons land. Zelfs uit Duitsland, Twente en Drenthe kregen we verzoeken om mee te mogen doen." Ampele afweging ging vooraf aan het toelaten van 26 kandidaten, die komen uit het Rijnmondge bied. Leiden en Nagele (Flevopol- der). Zij strijden in de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen in twee voorronden (donderdag en vrij dag) voor een plaats m de halve fi nale (14 februari), die leidt naar de slotavond op 7 maart. Een mini- playbaekshow is ook dit jaar weer onderdeel van het festival. Hier moest eveneens loting het aantal deelnemers bepalen, want ook nu overtrof het aantal inschrijvingen het aantal kandidaatjes dal kan meedoen. De voorronde is op za terdagmiddag lö.februari en de fi nale gaat vooraf aan die van het songfestival. Nieuw is ook dat alles zich gaat af spelen in de schouwburgzaal van het theatercenlrum. Directeur Marten Putman: „Het Groot Vlaardings Songfestival en de mi- mplaybackshow zijn uitgegroeid tot volwaardige evenementen. Door ons is dat gehonoreerd met opname in ons jaarprogramma. Ik merk nu al aan de kaartver koop dat de belangstelling op nieuw is toegenomen." Pre deo Rita Young: „En de hele organisa tie van het festival werkt pro deo. Dat geldt ook voor de jury. Met zijn allen vinden we het leuk om het te doen. Nogmaals: het kost iedereen persoonlijk geld." Voor de kandidaten is een aan zienlijk prijzenpakket beschik baar. Naast bekers ts dat voor de festival winnaar een opname in de Prime-Time Studio te Rotterdam en een reis voor twee personen naar Luxemburg. De tweede prijs bestaat uit stereo-apparatuur en de derde plaats is goed voor een meubelset. De eerste drie ontvan gen bovendien een horloge. Voor 'mini's' zijn leuk speelgoed en horloges beschikbaar gesteld. Voorts is er een wisseltrofee te winnen voor de meest getalen teerde deelnemer en is er ook weer de Omroep Vlaardingen Tro fee. die de luisteraars van dit sta tion mogen vergeven. De prijzen worden uitgereikt door John Ranshuijsen, de loco-burgemees- ler van Vlaardingen. De technische verzorging van het Het Groot Vlaardings Songfestival gaat donderdag van start. Van links naar rechts technicus Jan deJong, presentatrice/zangeres RitaYoung en directeur Marten Putman van de Stadsgehoorzaal. Foto Gerrit de Heus/Roel Dijkstra. evenement is in handen van Jan de Jong, die zich eveneens voor het derde jaar belangeloos inzet. „Ik sta telkens verbaasd van het talent dat meedoet. Nederland is een bijzonder muzikaal land. Al leen veel te klein om door te bre ken, Inderdaad, ik trappel van on geduld. Van mij mag het nu al donderdag zijn." Tijdens de voorronden zijn ook optredens te verwachten van Grace Szymanska (vorig jaar tweede en winnares Omroep Vlaardingen Trofee), Wiiieke D'estell (winnares Veronica's Sterrenjacht) en Hoogvlieter Mi chael Rambas (vorig jaar in Vlaar dingen winnaar). In de finale staat, als klapper, de zanger Den- nie Christian. De presentatie van het evenement is in handen van Rita Young en dat doet ze in een decor van Jan van Ginneken. Ook voor het derde jaar staat de jury onder leiding van Rein Wol* ters. Hij is werkzaam als journa list bij het Rotterdams Dagblad. Andere leden van de jury zijn de zangeres Angelina Vandijk, bal letpedagoge Hanneke van Soolin- gen, platen- en studioproducer Jack van der Lee en Piet Ver heugd van Groot Vlaardingen. De voorronden beginnen om acht uur. De entree voor de voorron den is vijf gulden en voor de fina le vijftien gulden. Schiedam - Wat heeft Europa '93 voor consequenties voor migran ten? Hoe is de sociale wetgeving dan in Nederland? En wat bete kent voor Turkse vijftig-plussers een terugkeer naar het geboorte land? Deze drie vragen stonden gisteren centraal tijdens een dis- cussiemid'1 voor Turkse mi granten Vier Molens. Mabir Engin, die m Rotterdam bij de stichting Buitenlandse Werkne mers Rijnmond werkt en in Schiedam PvdA-raadshd is, orga niseerde de middag omdat hij vindt dat directe communicatie hel meest oplevert. „Informatie via folders blijkt vaak niet te werken. Ik ben ervoor om de mensen direct voor te lich ten Het voordeel is dat er vragen kunnen worden gesteld en dat mensen ook van eikaars vragen leren op zo'n bijeenkomst." Onder de Turken die in Schiedam wonen blijkt behoefte te zijn aan dergelijke informatieve bijeen komsten. Ruim drie uur lang luis terden zo'n 200 migranten naar sprekers en stelden vragen. Tijdens het eerste gedeelte van de middag werd erover de terugkeer naai" Turkije gesproken. Voor vijf- tig-piussers oestaat de mogelijk- heid om met behoud van een uit kering terug te keren naar het land van herkomst. Mahir Engin nam bij dat gesprek een waar schuwende houding aan. Hij ver telde dat veel remigranten spijt hebben van hun keuze. „Mensen komen vaak in een heel andere wereld terecht. Zij zijn de gezond heidszorg en bijvoorbeeld de scholen van hier gewend en kun nen niet wennen aan de regels die in Turkije gelden. Wanneer je eenmaal weer terug bent gegaan naar Turkije, kan je niet meer te rug. Conflicten Er zijn veel mensen die met de ge dachte rondlopen terug te keren, maar het is met altijd leuk. In een gezin wil niet iedereen hetzelfde. Er ontstaan vaak conflictsituaties doordat bijvoorbeeld de man naar Turkije wil, maar de vrouw in Ne derland, waar haar kinderen wo nen, wil blijven. Er zijn natuurlijk ook mensen die heel tevreden zijn na hun terugkeer en zich hier ongelukkig voelen. Het gaat erom datje goed oesell waar je aan be gint." De positie van de Turksemigran ten in Europa '93 is onzeker. De heer Onna, beleidsadviseur exter ne zaken van de gemeente Rotter dam, vertelde dat de mensen er niet vanuit moeten gaan dat de wetgeving voor migranten uit de twaalf lidstaten hetzelfde zal zijn als voor migranten uit andere lan den. Het verhuizen naar een an der land zal voor de Turkse mi granten bijvoorbeeld niet zo ge makkelijk zijn als voor de mi granten afkomstig uit één van de twaalf lidstaten. Mede door de le zing van Onna namen vele mi granten gisteren een aanvraag formulier voor de Nederlandse nationaliteit naar huis. Mahir En gin weet dat steeds meer Turken voor de rechtsgelijkheid de Ne derlandse nationaliteit aanne men. Wetgeving Lange tijd werd er gesproken over rechten en plichten van mi granten. De Schiedamse migran ten blijken te weinig af te weten van de Nederlandse wetgeving. Een advocaat beantwoorde vele vragen uit het publiek. „Na een bedrijfsongeval moest mijn been worden geamputeerd. Ik heb daar te laat melding van gemaakt. "Wat nu?" Een ander wist niet wat hij moest doen om zijn gestolen auto terug te krijgen „Mijn auto is gestolen en de politie belde mij onlangs om te zeggen dal de auto in Brus sel is teruggevonden. Wanneer ik daar heen moet reizen kost dat veel geld. Hoe moet ik dit nu aan pakken?" De middag in de Vier Molens krijgt volgens Engin zeker een vervolg. „Het is belangrijk om met elkaar over dit soort belang rijke onderwerpen te praten. De migranten zijn vaak niet op de hoogte van belangrijke ontwikke lingen. Het is niet uit ontevreden heid dat wij dit doen. Het meren deel van de Turken in Schiedam voelt zich hier thuis en kan het goed vinden met de Nederlandse bevolking. Wat wij wel jammer vinden is dal veel mensen een verkeerd beeld van Turken heb ben; dat kan je zien aan het stem gedrag van de Schiedammers. De mensen generaliseren snel. Dat is jammer want ook wij vinden het niet leuk als Turken ztch niet wil len aanpassen. Ik ben ervan over tuigd dat je ook zonder verlies van eigen identiteit, goed kan in tegreren." OD SBB QBBSB Een werkelijk prachtige fau teuil op draai- voet van gebo gen beukehout (blonk gelakt of zwart ge beitst), in verschillende kleuren leder uitgevoerd. VERKOOPADRESSEN Hoek van Holland De Boekelier Prins Hendrikstraat 386, tel. 01747-6327 Hoek van Holland P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265, lei. 01747-2516 Maassluis Sig.magazijn Hartelust Rembrandtlaan 1. tel. 01899-13184 Schiedam De Blocktrent Groenefaan 99a, tel. 010-4730525 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodmlaan 58, tel. 010-4703768 Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat 55, tel. 010-4267613 Schiedam B. P. H. Janse Broersvest 8a. te! 010-4268804 Schiedam p. j Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek Troelstralaan 31, (ei. 010-4703037 Vlaardingen Fa. Berco Liesveld 161, tel. 010-4349911 Vlaardingen Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek De Loper 82, tei. 010-4742997 Maassluis - De Maassluise politie heeft zaterdag zes mannen in de leeftijd van 14 tot 26 jaar. afkom stig uit Maassluis. Delft, Den Haag en Katwijk opgepakt in het recreatiegebied aan de Vlaar- dmgsedijk. Ze waren daar gemas kerd begonnen met het zogehe ten 'paintbail shooting' waarbij met behulp van gaspistolen verf hallen worden afgevuurd. Vlaardingen - Via de brievenbus is zaterdagnacht rond kwart over vier een stuk brandend papier in een woning aan de Brederostraat te Vlaardingen terecht gekomen. De deurmat brandde en de deur schroeide toen het vuur werd ont dekt. De brandweer bluste de zaak. Eén van de bewoonsters ging met ademhalingsmoeilijk heden naar het Holy-ziekenhuis. De overige bewoners brachten de rest van de nacht elders door. Vlaardingen - Een groep jongeren heeft zaterdagavond een 18-jarige jongeman dusdanig mishandeld dat het slachtoffer letsel aan zijn hoofd opliep. Eén van de daders is later aangehouden. Vlaardingen - De politie heeft dit weekeinde bij een 24-jarige man thuis een gas-alarmpistool in be slag genomen. De man had ermee lopen zwaaien bij onenigheid over een verkeerskwestie op rijksweg 20. Schiedam - Brandweer en politie zijn vrijdag v-^r een brandmel ding uitgerukt en vervolgens ge confronteerd met stoom uit een droogtrommel. Dat was aan de Van der Duyn van Maasdam- straat in Schiedam. De afvoer van de trommel zat op een binnen waarts afvoerkanaal, waardoor de stoom bij de buren naar binnen kwam. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een inbreker aange houden die in het bezit was van een vuurwapen. Hij had gepro beerd met twee anderen in te bre ken in de Chopinstraat en moest vluchten. Een inbraak in een woning aan de Acaciadreef lukte wel. Daar wer den een hangklok en een staande klok weggenomen. Uit een bedrijf aan de Mereuriusstraat is fax- en laserapparaluur weggenomen. Er zijn ook meerdere auto's open gebroken. Dat gebeurde aan de Insulindestraat, Mahlerstraat, Heerdehoeve, Larixdreef, Maria Louisestraat, Adenauerlaan, Pijn- boomdreef, Duizendguldenkruid, Dalkruid en Jacob van Dijkstraat. Vlaardingen - De oplettendheid van een motoragent heeft geleid tol de arrestatie van drie vrouwen en een man, die voor 1500 gulden aan kleding uit diverse Vlaar dingse winkels hadden gestolen. De agent had gezien dat er kle ding onder de achterbank van een auto werd gestopt. Maassluis - Bij een opticien in het Maassluise winkelcentrum Palet is een trottoirtegel door de ruit gegooid waarna een zonne bril werd weggenomen. Een ruit van een autobedrijf aan de Troel- straweg werd ook kapot gegooid. Hier werden radio's en CTipp lers vermist. Verder is er ingebroken in auto's bij Koningshoek, aan de Merel laan, Mozartlaan, Rembrandt- laan, Hobbemastraat en Burg. Dommisseplein. Aan de Dunant- dreef werd een Volkswagen Golf (XY-03-RT) gestolen. pttntTpli oiiripn Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft vannacht een P- en een 20-jarige Schiedammer opgepakt die de banden van twee auto's aan de Singel hadden lekgestoiten. v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1