Waterweg 13 Voortgezet onderwijs op de schop Groen Links springt op de bres voor fietser Drukkerij Mosman moet sluiten na conflict over vergunning SM-act in disco geschrapt na protesten raadsleden Jessye Norman: 2x RPhO Schoten op café 'Voorpost' van Boymans in verzekeringskantoor Opnieuw granaat bij Noordtunnel Nog geen oplossing in zicht voor LBO dat steeds minder leerlingen trekt Fietster loopt rugfractuur op Ambtenaren moeten voor kunst betalen Autorijder slaat met ketting Politie pakt 'kelderkraker' Een jaar voor medeverdachte hasjtransport Gereedschap voor tuin weg Boormachine uit auto Autoruit kapot Ontspoorde jongeling hoort twee jaar eisen Rotterdams Dagblad Vrijdag 21 februari 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131BC Vlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Spfjkenisse - De Spijkenisser discotheek DemiSec heeft een SM-act, die vanavond zou worden gehou den tijdens een house-party, geschrapt na 'protesten' van gemeenteraadsleden. Burgemeester L. Vleg- geert heeft de act niet verboden, maar wel zo vee! druk uitgeoefend dat de organisatoren vonden te veel consessies te moeten doen. Voor vanavond is nu een grote house-party georgani seerd. ,.Het wordt nu alleen maar een grotere happe ning," voorspelt organisator George Russier. „Er hebben al een heleboel mensen gebeld die hebben toegezegd 'in stijl' te komen. En tja, wat het publiek doet heb je natuurlijk niet volledig in de hand. Dat is vrij te doen en te laten wat het wil." Russier heeft nauwelijks moeite met de rel die is ont staan rond het optreden van een SM-groep. „Offici eel is de SM-act niet verboden," zegt hij. „Maar om de act door te laten gaan, moesten we zoveel conces sies doen dat we hebben gezegd, laten we hel maar niet doen. We hebben natuurlijk nog vaker met de gemeente en de politie te maken." Het gemeentebestuur liet eind januari een optreden van de heren-stripgroep London Knights in Demi- Sec wei gfcwoon doorgaan, ondanks protesten van de SGP. Burgemeester Vteggeert zei eerder deze week tegen de gemeenteraad dat de SM-act te snel na het omstreden optreden van de London Knights kwam. ,.Het rare is eigenlijk dat het thema van de avond ge woon overeind is gebleven," zegt Russier. „Alleen die ene act mocht niet. Dat begrijp ik niet. Ze denken toch niet dat. het hier een soort orgie wordt. Het was gewoon een dansgroepje in leer en rubber en met een paar zweepjes. Eigenlijk één grote illusie." De SM-groep is inmiddels vervangen dooreen ander - nog geheimgehouden - optreden. Russier: „Maar als ik het zo hoor, wordt het vanavond een dolle boel. Er hebben zelfs danseressen van It, een discotheek in Amsterdam, gebeld. Die willen hier gratis komen dansen. In passende kledij..." Rotterdam - De befaamde mezzo-sopraan Jessye Norman geeft komend najaar twee concerten met het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Het RPhO wordt dan gedirigeerd door Edo de Waart. Naast Jessye Norman zingt de tenor Vinson Cole. Het eer ste concert wordt 29 oktober in het Amsterdamse Concertgebouw gegeven. Het tweede een dag later in de Doelen. Op het programma staan 'Siegfried Idyll' van Richard Wagner en 'Das Lied von der Erde' van Gustav Mahler. Het RPhO is er ook in geslaagd een concert onder lei ding van Mstislav Rostropovitsj, chef-dirigent van het National Symphony Orchestra in Washington, in te lassen. Rostropovits dirigeert op 18 april in de Doelen werken van Prokofiev en Sjostakovitsj. So list is de pianist Alexander Toradze. Het contact tussen het RPhO en Rostropovitsj is ove rigens niet ad hoc, want orkest en dirigent werken in die periode al samen in de produktie die o Neder landse Operastichting uitbrengt van Sehnittke's opera 'Leven met een idioot'. Rotterdam - Een café aan het Mathenesserplein is gisteravond rond half elf door onbekenden bescho ten. Dat leverde een paar koge-gaten in het raam van het café op. Er raakte volgens een woordvoerder van de Rotterdamse politie niemand gewond. De politie stelt een onderzoek in naar de schutters. Politie agenten in de kogelga ten in de ruit van het cafe. Foto Rotterdam - Het Rotterdamse museum Boymans- van Beuningen opent binnenkort een dependance op de benedenverdieping van het torenhoge, zwarte spiegelkanloor van verzekeringsmaatschappij Na tionale Nederlanden, pal naast het Centraal Station. Het is volgens een woordvoerster van het museum de bedoeling dat in een ruimte van driehonderd vier kante meter langs de Weenazijde moderne kunst wordt tentoongesteld. De verzekeraar sponsort het museum voor vijfjaar door een deel van de vaste col lectie moderne kunst ruimte te bieden. De eerste tentoonstelling laat glaswerk zien van de onlangs overleden glaskunstenaar A. D. Copier. De tentoon stellingen vinden plaats vanaf 20 mei, de dag waarop het gebouw officieel wordt geopend. Directeur prof. Crouwel van museum Boymans ver klaarde eerder het idee voor een voorpost van zijn museum te hebben opgepikt in New York, waar het Whitneymuseum her en der in de stad enkele fiiialen heeft ingericht. Alblasserdam - Voor de tweede keer deze week is bij werkzaamheden in de buurt van de Noordtunnel aan de kant van Alblasserdam een granaat gevonden. Betrof het woensdag een brisant-granaat, gisteren werd een handgranaat in de aangevoerde grond ont dekt. Deze grond komt uit de omgeving van Arnhem en wordt gebruikt voor een zogeheten 'fiorawand' bij De Helling. De Explosieven Opruimingsdienst heeft de handgranaat, net als de brisant-granaat, onscha delijk gemaakt De politie in Alblasserdam onder zoekt waar de aangevoerde grond precies vandaan komt. Normaliter moet dergelijke grond aan bepaal de milieu-eisen voldoen om een certificaat van goed keuring te krijgen, aldus een politiewoordvoerder. Met allerlei explosief materiaal wordt evenwel geen rekening gehouden. Schiedam - Achter de schermen wordt in Schiedam driftig ge werkt aan een grootscheepse re organisatie van het voorgezet on derwijs De belangrijkste reden voor de besprekingen vormt het dalende leerlingenaantal, waar mee met name het lager beroeps onderwijs in Schiedam kampt. De roep om een fusie tussen de vier LBO-seholen is groot, maar bij de besturen leven veel aarzelingen. Zij vrezen dat het in elkaar schui ven van de verschillende scholen leidt tot een verlies van de eigen identiteit. Het LBO-onderwijs wordt op dit moment aangeboden op de scho len Brandersstad. De Burcht. Bui ten De Veste en Ter Schie. Vol gens de Schïedamse politiek is deze versnippering niet goed voor de toekomst van dit type onder wijs, dat ook ais gevolg van de landelijke ontwikkelingen reeds in de hoek zit waar de klappen vallen. De besturen van algemene, chris telijke en rooms-katholieke sig natuur voeren volgende maand een pi'incipiele discussie over de toekomst van het voortgezet on derwijs in Schiedam. Waar nemend wethouder van onder wijs Aad Wiegman verwacht, dat er bij deze bijeenkomst een oplos sing voor de problematiek wordt gevonden. ..Ik vind dat het onder wijsveld zelf met ideeen moet ko men. Zij moeten mij adviseren bij het ontwikkelen van het beleid." De discussies over het LBO in Schiedam spelen zich aftegen de achtergrond van de landelijke ontwikkelingen in het voortgezet onderwijs. In 1994 wedt de wet op de basisvorming van kracht. Vanaf dat moment krijgen alle leerlingen na de basisschool drie jaar lang een vergelijkbaar lespakket aangeboden. Het mi nisterie van Onderwijs denkt. 'Jat deze onderwijsvernieuwing het best tot zijn recht komt op een 'brede' scholengemeenschap. In de Schiedamse situatie zou dit betekenen dat de aanbieders van het lager beroepsonderwijs fuse ren met scholen voor algemeen vormend onderwijs. De katholie ke onderwijszuil kan door het rijk gewenste verbreding bereiken door een fusie van scholenge meenschap Brandersstad (Mavo, LEAO, LTO en LHNO) met Spie- ringshoek {VWO, Havo). Het openbaar en bijzonder-neu- traal onderwijs zouden een brede scholengemeenschap op kunnen zetten door de scholen Schraven- lant (VWO, Havo), Buiten De Ves te (Mavo, LHNO) en de neutraal- bijzondere school Ter Schie (LTO, LHNO) aan elkaar te koppelen. In deze opzet zou alleen de protes tants-christelijke zuil tussen wal en schip raken. In Schiedam res teert voor deze groepering alleen De Burcht. De meeste kinderen van protestant-christelijke huize volgen les op het Vlaardingse Groen van Prinsterer. Ideaalbeeld Directeur H. van de Woerd van Ter Schie beschouwt de komst van twee grote scholengemeen schappen in Schiedam als een 'ideaalbeeld'. Met 220 leerlingen is zijn school in de gevarenzone beland. De minister eist dat mid delbare scholen vanaf 1994 mini maal 240 leerlingen tellen. Vol gens Van de Woerd is het in ieder geval noodzakelijk dat de LBO- scholen op korte termijn tot een nauwe vorm van samenwerking komen. Ook directeur T. Fransman van Brandersstad ziet de noodzaak van een nauwere samenwerking in. „Als we alles specialisaties wil len blijven aanbieden, zullen er op korte termijn knopen moeten worden doorgehakt. Het is denk baar dat de verschillende speciali saties over de verschillende LBO- scholen worden verdeeld." De directeur schat in. dat het voorlopig bij deze vorm van sa menwerking zal blijven. Een fu sie van de LBO-scholen zou vol gens hem een 'grijze hap' opleve ren en bovendien op termijn een belemmering betekenen voor de vorming van brede scholenge meenschappen. „Dan moeten de katholieke en de openbare seg menten later weer uit die fusie- school worden getrokken." Een voorbode voor de ingrijpende veranderingen vormt op dit mo ment het geschuif met schoolge bouwen. Brandersstad verkoopt één dezer dagen het gebouw van de voormalige huishoudschool Liedewij de aan de gemeente. Op Ter Schie wordt ook serieus nage dacht over het afstoten van één van de twee lokaties. De meest se rieuze optie is. dat de school zich concentreert aan de Valenus- straat in Groenoord. In dat geval wordt hel schoolgebouw aan de Mgr. Nolenslaan verkocht. Vlaardingen - Hoe komt het toch dat auto's altijd voorrang krijgen in nota's over vervoer, verkeers veiligheid en parkeren? En dat de fietser, die gemiddeld 40 procent van alle verplaatsingen voor zijn rekening neemt, er in zulke no ta's altijd zo bekaaid afkomt? De Vlaardingse afdeling van Groen Links stelt die vraag aan de orde in een nota die van de weeromstuit geheel is gewijd aan de fietser. Maandag krijgt wet houder Agnes van Ardenne (ver voer) het eerste exemplaar. Groen Links hoopt dat de wethouder tenminste een paar van de vele suggesties overneemt en uitvoert. Want, onderstreept de partij in 'Fietsen in Vlaardingen', het rij wiel is en blijft een schoon en goedkoop alternatief voor de au to. Het wordt tijd dat de gemeente dat ook eens inziet Groen Links stelt ondermeer dat de fietser de dupe is geworden van de halfslachtige uitvoering van het Verkeerscirculatieplan. Daardoor zijn op sommige plaat sen - in Ambacht bijvoorbeeld - gevaarlijke situaties ontstaan. Waar consequente uitvoering van het VCP politiek niet haalbaar is, zouden 30 kilometer-zones uit komst kunnen bieden. Een optie overigens waarop wethouder Van Ardenne onlangs zelf zinspeelde. De veiligheid laat trouwens op veel plaatsen te wensen over. con stateert Groen Links. Aparte fietspaden ontbreken op veel drukke routes. De Schiedamse- dijk is berucht onder de Vlaar dingse wielrijders. „Als je vanaf de molen richting station Vlaar- dingen-Oost rijdt, is het elke keer weer een opluchting als je niet on der aan de dijk belandt,"' signa leert de nota. Fietsstroken een rood kleurtje ge ven om ze te onderscheiden van de rest van de rijbaan is met vol doende. Dat wekt alleen maar de indruk van veiligheid, terwijl au tomobilisten toch weer de kans krijgen op het fietspad te parke ren. En dat gebeurt dan ook. Als irritant voorbeeld wordt de druk ke Schiedamseweg genoemd, waar automobilisten op de fiets strook of half op dc stoep parke ren om even geld uit de automaat te halen of een vrachtje af te leve ren bij een winkel. Groen Links wil hier paal en perk aan stellen en eist hard optreden van de poli tie. Vlaardingen kent talloze van zul ke gevaarlijke situaties. Op de Maassluisedijk worden fietsers door te hard rijdende auto's van de weg gedrukt, de kruising van de Burgemeester Pruissingel en de Van Beethovensingel overste- Ben van der Velden, het nieuwe Vlaardingse raadslid van Groen Links, toont hoe vervelend fietsen is als je wordt weggedrukt door auto's. Maandag krijgt wethouder Agnes van Ardenne-Van der Hoeven een nota van hem over fietsen in Vlaardingen. FotoGemtue Heus/ Roel Dijkstra ken vergt de nodige moed. op de Deltabrug is de situatie zo ondui delijk dat die kan worden aange merkt als het toppunt van onvei ligheid. Groen Links pleit ook voor verbe tering van de sociale veiligheid van de fietser. „Alles veilig ma ken is onzin en onmogelijk," al dus de nota. Maar er zou wel een 'nachlraulenet' door Vlaardingen moeten komen: een goed verlicht doorgaand traject waar de gebrui ker niet bang hoeft te zijn voor be rovingen of verkrachtingen. Andere tips uil de fietsnota: houd dc fietspaden regelmatig schoon, strooi bij gladheid niet alleen op de autowegen, leg een fietsroute aan door het Hof, haal obstakels (paaltjes) uit fietspaden en regel de verkeerslichten zo dat wielrij ders met nodeloos lang hoeven te wachten. Groen Links wil ook verbetering van de stallingsmo- gehjkheden bij de stations en in het stadscentrum. De nota concludeert dat B en W van Vlaardingen 'een eigenaardig fietsbeieid' voeren. De gemeente steunt de veerpont naar Pernis voor het langzame verkeer en be pleit een tietsbuis door de nieuwe Beneluxtunnel. Maar tegelijker tijd, zegt Groen Links, gaat bij de herinrichting van de binnenstad alle aandacht uit naar de automo bilist. Daarom krijgt wethouder Van Ardenne maandag de sug gestie mee, in de nieuwe parkeer garages plaats in te ruimen voor fietsenstallingen. Schiedam - Een 40-jarige Schiedamse vrouw is gistermid dag op de Nieuwe Haven in haar woonplaats rond kwart over drie al fietsend aangereden door een automobilist. De bestuurder trof geen blaam. De botsing ontstond volgens de politie door onoplet tendheid van de vrouw zelf. De fietster moest naar het Schieland Ziekenhuis worden overgebracht met een rugfractuur. Vlaardingen - Een gratis bezoek aan de Stadsgehoorzaal of een zwem bad zit ervoor de Vlaardingse ambtenaren niet meer in. Het college van B en W heeft voorstellen daarvoor van wethouder Aart Kool (Perso neelszaken) geschrapt. Men vindt dergelijke extraatjes niet passen bij de arbeidsvoorwaarden. Een kerstpakket of een jaarlijks extra bedrag zal ook van jaar tot jaar worden bekeken. In de gemeentebegroting wil het college hier geen bedragen voor opnemen. Alleen als er een finan ciële meevaller is wil men er naar kijken. Vlaardingen onderzoekt mo menteel wel of er gekomen kan worden tot een grootverbruikerscon tract met de NS. Daartoe vindt er binnen de gemeente een oriëntatie plaats, maar wordt ook bekeken of samenwerking met andere gemeen ten zinvol is. Verder zal bekeken worden of er voor de ambtenaren iets aan 'bedrijfsfitness' kan worden gedaan en of een financiële bijdrage aan een jaarlijks, personeelsuitje tot ue mogelijkheden behoort Om het de ambtenaren verder aantrekkelijk te maken wordt ook nog bekeken of een aanpassing van de hypotheekregeling mogelijk is en er een PC-stimuleringsprojectkan worden gestart. Vlaardingen - Een woordenwisse ling tussen twee automobilisten is gistermiddag op de Deltaweg in Vlaardingen rond kwart over vijf geëindigd in een vechtpartij waarbij de er.e autorijder de ande re met een ketting sloeg. De twee rijders, een 40-jange en een 33-ja- rige Vlaardinger. hadden een woordenwisseling over het rijge drag van laatstgenoemde. Niet al leen het rijgedrag liet te wensen over, want ook het slaan werd door de 33-jarige man gedaan. De 40-jarige man liep enkele strie men op zijn rug op. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteren een 21-jange Vlaardinger aangehouden in de Van Linden van den Heuvelisin- gel. De man wordt ervan verdacht regelmatig in kelderboxcn te heb ben ingebroken. Dat is de laatste tijd bij ongeveer twintig boxen in de omgeving van de Koninginne- laan gebeurd. De politie besloot na de vele aangiften extra te gaan surveilleren in burgerkleding. Den Haag - Een 30-jarige man uit Maassluis is gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. Hij ging vorig jaar als ma troos mee aan boord van de Tormanta Dos om een partij hasj op te halen, maar keerde halver wege de reis terug naar Neder land. Het schip werd op 25 juli met 15.000 kilo hasj in de Rotter damse haven onderschept. Behalve van medeplichtigheid aan de invoer van hasj was de man door officier van justitie mr. D. van der Broek beschuldigd van het in bezit hebben van valse dollarbiljetten en diefstal en he ling van dure auto's en een partij whisky. De officier eiste twee we ken geleden een gevangenisstraf van 2,5 jaar. Schiedam - Uit een tuin aan de Muiderslotstraat in Schiedam is gisternacht tuingereedschap ge stolen. De dader(s) zijn waar schijnlijk over de heg geklom men om er met onder meer een heggeschaar, een snoeischaar en een schoffel vandoor te gaan. On derwijl zijn takken van een tul penboompje vernield. Gisteren is aangifte gedaan. Schiedam - Een boormachine en een reparatieset zijn gestolen uit een auto aan de Van 's Gra- vensandestraat in Schiedam. Au toradio's bleken verdwenen na autokraken aan de Lange Haven en het Groenweegje. Vlaardingen - Uit een auto die stond geparkeerd aan de Zwalu wenlaan in Vlaardingen is een ra dio gestolen. Er werd een ruitje voor ingeslagen. Schiedam - Drukkerij Rosman aan de Lange Haven moet dicht. Het bedrijf kreeg eergisteren een sluitingsbevel van burgemeester en wethouders. De drukkerij, die al een jaar of 60 bestaat, weigert mee te werken aan een aanpas sing in de hinderwetvergunning. Het bedrijf beschikt over een ver- gunni»"j. maar die is 30 jaar oud en nl> meer actueel. In de tus sentijd heeft drukkerij Rosman de nersen verplaatst naar een naastliggend pand. Deze veran dering aanbrengen in de vergun ning kost 4000 gulden. Woord voerder B.L. Weij van de drukke rij vindt dat bedrag absurd en bui ten alle pmpuiües. „Destijds kostte de vergunning 10 gulden, nu 4000. Ik weet niet of er mensen zijn die in de afgelopen 30 jaar 400 keer zoveel zijn gaan verdienen. Ik in elk geval niet." Weij is slecht te spreken over het optreden van de medewerkers van de Dienst Centraal Milieube heer Rijnmond (DCMR), die de hinderwetcontrole uitvoeren. „Toen ik bezwaar maakte, zijn ze naar andere kleinigheden gaan zoeken om me te pesten. Ze had den opeens aanmerkingen op de centrale verwarming in het pand hiernaast. En op de containers waarin ik het chemisch afval ver voer. Terwijl ik dat spul altijd keurig wegbreng." Weij vindt dat de gemeente Schiedam beter een paai dagen had kunnen wachten met het stu- ieiï tin een sluitn igbbcA el- Van daag behandelt de Raad van State een beroepszaak van Bruno Cau- we. een andere Schiedamse druk ker die zich verzet tegen hel aan vragen van een hinderwetvergun ning. Cauwe is van mening dat de grondwet zodanig kan worden uitgelegd, dat drukkers met hin- derwetplichtig zijn. Ook Cauwe kreeg indertijd een sluitingsbe vel. Drukkerij Rosman wil eerst de uitspraak in de zaak Cauwe af wachten, voordat het bedrijf be sluit of het de kosten voor de ver gunning al dan niet zal betalen. Woordvoerder Weij vindt het ove rigens een vreemde zaak dat de vergunningen de afgelopen tien tallen jaren nooit zijn gecontro- it-eiu. Dc inhaaloperatie die de gemeente op dit moment door de DCMR laat uitvoeren had volgens Weij wel wat fatsoenlijker kun nen worden aangepakt. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Vlaardingen - Vier in braken, een autodiefstal en we derrechtelijke vrijheidsberoving. Dat was het indrukwekkende lijstje van de delicten die de ver dachte, een 19-jarige Vlaardinger. gistermiddag door officier van justitie mr. J.P. Wittop Koning voor zijn voeten kreeg geworpen. Met enige schroom bekende de jongeman de hem ten laste geleg de feiten, maar hij voegde er wei aan toe spijt van zijn daden te hebben en het liefst zo snel moge lijk weer een normaal leven te willen leiden. „Een forse serie inbraken," druk te rechtbankpresident mevrouw R.C. Lensink-Bosman de ver dachte nog eens met de neus op de feiten. „En dat is nog niet eens alles. Het ergste moet nog ko men." De president doelde op de gijze ling van een man uit de drugswe reld waarin de Vlaardinger een belangrijke rol had gespeeld. Op 12 november van het vorig jaar werd er bij hem thuis door twee kennissen uit de onuei weield een geboeide en mishandelde man binnengebracht. De jongeman wees het verzoek 'op hem te let ten' niet van de hand. bond het slachtoffer met elektriciteitsd raad vast en bedreigde hem gedu rende de nacht en de volgende dag met een vuurwapen. Toen hij het bewakertje spelen zat was nam hij de man mee naar buiten en liet hem ergens op een gras veldje geboeid achter. Dat de Vlaardinger onder druk stond van de twee criminelen die binnenkort ook voor de recht bank dienen te verschijnen, werd al gauw duidelijk. Op de vraag waarom de verdachte de mannen met hun gevangene niet weg stuurde kwam als antwoord dat hij zelf niet het slachtoffer van eventuele represailles wilde wor den. Hem was immers ook tijdens zijn gevangenschap door middel van een geschreven boodschap op de muur van het cellenblok te verstaan gegeven zijn eerdere verklaringen in te trekken. Zo niet, dan zou de dood volgen. Maar omdat de verdachte zo snel mogelijk meer inhoud aan zijn le ven wil geven knikte hij bevesti gend toen de namen van de twee bij de gijzeling betrokken crimi nelen werden genoemd. Een slechte jeugu, zu werd door het rapport van de reclassering aangedragen, had de basis ge vormd voor het misdadige gedrag van de Vlaardinger. Hij werd al leen door zijn moeder opgevoed, verliet op jonge leeftijd het ouder lijk huis, kon op school niet aar den en werd als hij eenmaal een baantje had. vrij vlot ontslagen. Zodoende verviel hij al gauw in duistere praktijken. Om de verve ling te verdrijven en tevens aan wat geld te komen pleegde hij in braken in een sportkantine in Schiedam,, de kantine van hei Vlaardingse Kolpabad en een kof fieshop. Daar nam hij snoepwa- ren en diverse goederen weg. Ook ontvreemdde hij in zijn woon plaats een auto en veroorzaakte daarmee rijdend een botsing. Die delicten werden rap behan deld maar aan het aandeel in de korte gijzeling werd duidelijk zwaarder getrokken. Dat liet de officier van justitie dan ook zwaar meetellen in zijn strafeis. Twee jaar gevangenisstraf hoorde de ontspoorde jongeling tegen zich eisen. „Maar," streek mr. Wittop Koning enigszins de hand over zijn hart, „om de man een kans te geven straks overeind te kunnen blijven ais hem weer misdadige aanbie dingen worden aangeboden, „ver zoek ik zes van de 24 maanden in voorwaardelijk om te zetten met een proeftijd van twee jaar." Uitspraak volgt over twee weken. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2