19 'Misverstand' rond vacaturekrant Wanden raadszaal weggestopt Maasland dreigt: blokkade van transportcentrum Groen Links protesteert bij benoeming directeur van GSD Onderwijs bereidt basisvorming voor Stichting Buitenlandse Werknemers beschuldigt gemeente van onwil Overval op Marskramer nog niet opgelost Weer raadslid uit CDA- fractie in Maassluis Hulp bij invullen Landschapsfotografie Erfenis van moeders' Goedkoop zwemmen in voorjaarsvakantie Vrouw blijft in raad Klussen voor vrouwen e®!KffiSiss Geen 100 piek voor verdwijnen haardhout Buurtpark dichterbij VOR is boos op college Paulusschool weg, maar blijft toch Rotterdams Dagblad Woensdag 26 februari 1992 -tv Schiedam \e( ais voorgaande jaren is het voorde Schiedamse gden van de FNV ook dit jaar weer moge-;'k de hulp jte roepen van de FNV-belastingsemt.v die des kundigen hebben ingeschakeld voor het geven van advies bij het invullen van de belastingformulieren. Belangstellenden die daar gebruik van willen ma ken moeten zaterdag 29 februari tussen 10.00 en [2.00 uur in hei FNV-gebouw aan de Stadhouder- i!aan 119 een afspraak maken, tlensen met vragen over het maken van een af- jraak of over de belastingservice kunnen iedere laandagavond het telefoonnummer 4730171 bellen. wijkcentrum De Erker start binnenkort een eur- Sus landschaps- en architectuurfotografie die zes les- ;en in beslag neemt Een van de lessen wordt be steed om foto's te gaan maken. De organisatoren la ten vooraf weten dat men wel tegen kritiek moet Lunnen. [n De Erker wordt binnenkort ook begonnen met an cursus kunstgeschiedenis, waarbij met name de moderne schilder- en beeldhouwkunst wordt behan deld. vanaf de negentiende eeuw tot aan onze tijd. In .edere les wordt aan een extra onderwerp, bijvoor de factor licht, aandacht besteed. De cursus vordt gegeven op vrijdagmorgen van 09.15 tot 11.15 iur, kost 160 gulden en duurt twaalf lessen. Daar door krijgt men ook een boek. Informatie is verkrijg baar in het wijkgebouw, tel. 4267767. Vlaardingen dor- De feministische schrijfster Anja Meulenbelt komt maandag 9 maart naar het Vrouwenhuis van de Slichting Coerke aan de P.K.Drossaartstraat 65 om 'e praten over de invloed die moeders en oma's heb ben op jonge vrouwen. Dat gebeurt onder de titel 'De irfenis van onze moeders'. De zaal gaat om 09.30 uur open. er wordt om 12.30 uur geluncht en om 16.00 jur wordt het programma afgesloten. Avonds is er een optreden van 'The Andrew Si sters". Ex-wethouder Arie Maarleveld opent in het ontmoetingscentrum van Coerke nog een expositie van aquarellen en pastels, gemaakt door Gerrie van r& ter Have. Een dag eerder wordt de internationale vrouwendag ne- jok kerkelijk gevierd in de Heilige Geest parochie. Dat begint om 17.00 uur met als thema 'Tol haar ge dachtenis'. )p dezelfde dag is er in wijkcentrum 't Nieuwelant de Goudsesingel een discussiemiddag over het mderwerp 'Werkgelegenheid en Vlaardingse mi grantenvrouwen'. De inleiding begint om half drie Si om vier uur wordt er gediscussieerd. In verband net de ramadan worden er geen hapjes en drankjes geserveerd. De Maassluise jeugd kan ouk dit jaar weer geduren- le de Krokusvakantie tegen een gereduceerde toe gangsprijs zwemmen in zwembad Dol-fijn. Van naandag 2 tot en met vrijdag 6 maart betalen kinde *en van vier tot en met vijftien jaar slechts een gul len per uur. De goedkope uren zijn op maandag van 3.00 tot 15.00 uur, dinsdag van 7.00 tot 15.00 uur, woensdag van 9.00 tot 15.00 uur, donderdag van 7.00 lot 8.00 en van 12.00 tot 15.00 uur en vrijdag van 9.00 lot 15.00 uur. In verband met de voorjaarsregeling komen het da- mesuur op donderdag en het zwangerschapszwem- men op vrijdag te vervallen. De kleuterlessen zijn verplaatst naar donderdag 5 maart van 8.30 tot 8.00 Jur en alle groepen van Meer Bewegen Voor Oude ven (MRVO) worden op de zelfde dag van 11.00 tot ,30 uur verwacht. De particuliere zwemlessen gaan gewoon door. De Open Groepering in Maasland behoudt een 'jouw in de gemeenteraadsfractie. In de plaats van' per 1 mei uit de raad opstappende L. Hulshoff- Roelfsema, wordt J. Chung-Lavrijssen als haar op volgster voorgedragen. Hulshoff (60) zegt het raads lidmaatschap niet goed te kunnen combineren met haar medisch werk. Volgens de kandidatenlijst van de met vier leden in ie raad zittende dorpspartij, komt L. Roza als eerste voor de vrijkomende zetel in aanmerking. Het be duur van de Open Groepering en Roza zelf zien ech- ler grote voordelen in een wisseling tussen Hulshoff sn Chung. Zij heeft als duo-raadslid al twee jaar erva- nng met dezelfde portefeuilles. Nu wordt Hulshoff up haar beurt duo-raadslid. Waarmee ook de vrouwelijke inbreng in de uit der tien leden tellende gemeenteraad blijft behouden. Geen van de drie overige partijen heeft een vrouw in ie fractie. Agenda SCHIEDAM Dansavond, dienstencentrum de 4 Molens, Nieuwe Vandaan 766,19.00 uur. donderdag 27 februari Thema-bijeenkomst over rechten en plichten van Sebruikers van de gezondheidszorg, de Erker, Jan ''anAvpp nestraat 32,14.00 uur. JlAARDINGEN l^aadscie. Onderwijs, stadhuis, 19.30 uur. *Goed fout (met Haye van der Heijden, Ina van bassen en Nelly Frijda), Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. Schiedam - De beschuldigin gen van de stichting Buiten landse Werknemers Rijn mond, die de gemeente Schiedam beticht van laks heid en bureaucratie, berus ten op een „pijnlijk en onver kwikkelijk misverstand". Dat zegt ambtelijk medewer ker migrantenzaken Herman Gerrits naar aanleiding van de klacht dat de gemeente niet zou willen meewerken aan de verspreiding van de va caturekrant voor migranten. Schiedam is wel degelijk be reid aan dat project mee te doen. Alleen is de in Rotter dam gevestigde stichting daar blijkbaar te laat van op de hoogte gesteld. De SBWR stuurde vorige week het bericht de wereld in dat Schiedam een van de gemeenten in het Rijnmondgebied is die ge zien hun weinig coöperatieve houding kennelijk weinig waarde hechten aan verbetering van de werkgelegenheid voor etnische minderheden. Als de stichting zich nog even had beheerst, had men de brief ont vangen waarin burgemeester en wethouders aankondigen dat de banenkrant voortaan ook in Schiedam verspreid zal worden, zegt Gerrits. De ambtenaar geeft wel toe dat de gemeente lang heeft geaarzeld. Het college weigerde aanvanke lijk een bestand met adressen van werkloze migranten beschikbaar te stellen, zoals de Rotterdamse stichting had gevraagd. „Als we die gegevens afstaan, dan komt er straks iemand om de adressen van alle Duitsers of joden in Schiedam. En waar blijven we dan," redeneerden B en W. Na Kerst vorig jaar besloten B en W alsnog akkoord te gaan, op voorwaarde dat de vacaturekran ten op het Schiedamse stadhuis van adresbandjes zouden worden voorzien. Op die manier zouden de per soonlijke gegevens binnenshuis blijven. De brief met deze beslis sing arriveerde in Rotterdam toen het gewraakte persbericht van de SBWR net de deur uit was, zegt Gerrits. Dit najaar wordt de eerste regio nale vacaturekrant voor migran ten ook in Schiedam verrpreid. Maar de gemeente betwijfelt of de actie veel zoden aan de dijk zal zetten. „Iedereen weet hoe dat gaat met zo'n krant die via de post wordt bezorgd. De meeste belan den meteen bij het oud papier," aldus Herman Gerrits. De ambtenaar verwacht meer heil van de eigen Schiedamse aanpak om migranten aan een baan te helpen. Vorige week verscheen een nota waarin wordt aangekondigd dat bij sollicitaties bij gemeentelijke diensten straks voorrang wordt verleend aan leden van de etni sche minderheden. In buurthuis De Pijpelaar start 11 maart een 'klus- -encursus voor vrouwen'. Zes woensdagochtenden lordt er van half tien tot half twaalf voorgedaan hoe ■i moet worden omgegaan met gereedschap, elektri- :iteit, behangpapier en kapotte fietsen. Deelnemen ióst dertig gulden, inclusief een tientje inschrijf- aid. Opgeven bij De Pijpelaar (tel. 4343841) of de Stichting Coerke (tel. 4351280), met wie de cursus is ipgezet. Een penetrante chloorlucht beheerst deze dagen het oude gedeelte van het Vlaardingse stadhuis. Niet omdat werksters er met de voorjaarsschoonmaak bezig zijn, maar omdat werklieden de raadszaal verbouwen. De hoefijzervormige vergadertafel moet worden vervan gen door een Tweede Kamer-achtige opstelling van de raadszetels. In verband met het werk zijn de wanden en vloer afgeplakt met doorzichtig plastic om beschadigin gen en onnodige vervuiling te voorkomen. Gestreefd wordt het werk voor 1 april klaar te hebben als de com missarisvan de koningin, mr. Schelto Patijn, in Vlaardin gen komt om te praten over een nieuwe burgemeester. Dat betekent dat de eerstvolgende raadsvergadering, die van 11 maart, op een andere plek in het stadhuis zat moeten worden gehouden. Foto Roel Dijkstra Maasland - Het licht voor het Westlandse transportcentrum in de Oude Carnpspolder-Zuid in Maasland staat bijna op groen. Maar nog altijd heeft het Samen werkingsorgaan Westland (SOW) niet gezorgd voor voldoende huis vestingsmogelijkheden voor de chauffeurs en medewerkers van het transportcentrum. De werknemers kunnen onmoge lijk allemaal worden geplaatst op ue iueh al lange wachtlijst vuor woningzoekenden in Maasland. Het door deze gemeente verlang de huisvestingsplan is echter nog steeds niet door hel samenwer kingsorgaan gepresenteerd. Ultimatum De gemeenteraad van Maasland heeft daarom gisteravond een ul timatum gesteld aan het SOW. Het samenwerkingsorgaan moet dit jaar met het huisvestingsplan komen, dat al in 19B5 is toege zegd. Als dat niet gebeurt, zal de ge meente Maasland alsnog niet ak koord gaan met de komst van zes tien transportbedrijven in de Ou de Campspolder-Zuid. Een hier toe strekkende motie werd met tien tegen drie stemmen aange nomen. Alleen de CDA'er P. de Jong, de WD'er D. Oosterlee en wethouder F. de Vos (CDA) stem den tegen. Moeite Voor het overige bleek de Maas- landse gemeenteraad niet veel moeite te hebben met de tot dus ver gemaakte afspraken over het transportcentrum. Burgemeester en wel houders van Maasland kre gen complimenten over het be- stuursconvenant tussen gemeen te, provincie en transporteurs. ..Het is een goed akkoord," stelde D. Hanemaaijer (Open Groepe ring). „Al kan het onze bittere pil niet wegnemen. Zo'n centrum past niet in Midden-Delfland, maar de prijs en de haast zijn de doorslaggevende motieven ge weest." Het nog altijd ontbreken van een Westlands huisvestingsplan kreeg ook van de PvdA fikse kri tiek. Het kleine Maasland vreest door het transportcentrum een extra druk op de plaatselijke wo ningmarkt, die in Westlands ver band zou worden opgevangen. „Het Westland is niet verder ge komen dan het sturen van brief jes. Het SOW heeft Maasland een beetje laten vallen," aldus woord voerder W. Gouma. Onvermogen Hanemaaijer wees erop dat de problemen er al zijn vanaf de rea lisering van bedrijfsterrein Col- denhove. „Het SOW geeft een brevet van onvermogen a?" Zonder de Westlandse huisves tingsregeling kan de eerste paal voor het transportcentrum niet worden geslagen. De Maaslandse raad liet daarover geen twijfel be staan. Niettemin was de aanne ming van het bestuursconvenant voor de aanwezige transporteurs aanleiding elkaar te feliciteren met het resultaat. Schiedam - Uit protest tegen het gemeentelijk personeelsbeleid is Groen Links deze week overge gaan tot een ongebruikelijke stap. Bij het benoemen van een nieuwe ambtelijk functionaris volgt de gemeenteraad normali ter eensgezind de aanbeveling van een sollicitatiecommissie, maar deze week stemde Jolie Hakkert van Groen Links tegen de benoeming van Leo Cok tot di recteur van de sociale dienst. Hakkert is het niet eens met de gevolgde procedure, die volgens haar fractie in strijd is met het po sitieve actiebeleid van de ge meente Schiedam. Voor zijn be noeming was Cok was actief als adjunct-directeur van de Schiedamse 'soos'. Na een interne sollicitatie-procedure rolde hij uit de bus als opvolger van de met vut vertrekkende Gérard Smits. Hakkert had liever gezien dat er een open sollicitatie-procedure was gevolgd. „Op deze manier verandert er nooit iets in de op bouw van het gemeentelijk perso neel. Vrouwen zijn nog steeds on dervertegenwoordigd in de ge meentelijke organisatie en ook voor nugranten is do situatie al lerminst kleurrijk. Alleen met een positief actiebeleid kan daar verandering in worden gebracht." Wethouder Aad Wiegman (perso neel) was het niet met de aanval uit de hoek van de coalitiepartner eens. „Juist bij de Sociale Dienst is het aantal vrouwen onder het personeel intussen gestegen tot boven de vijftig procent. Verder valt er een toename te constate ren in het aantal vrouwen in lei dinggevende functies. Het dcor u gewenste beleid is goed in gang gezet." Hakkert had het beleid graag be kroond gezien met de benoeming van een viuuw of nugidiil als di recteur van de sociale dienst. De kwaliteiten van de nieuwbenoem de directeur trok zij overigens niet in twijfel. „Zijn papieren zien er goed uit," Schiedam - Alle leerlingen van het voortgezet onderwijs in Schiedam hebben op maandag 9 maart een extra vrije dag. De do centen van de zeven plaatselijke scholen voor voortgezet onder wijs staan die dag niet voor de klas maar wonen een conferentie bij over de invoering van de basis vorming. De basisvorming, waarmee de scholen in augustus 1993 willen beginnen, laat de huidige struc tuurvan het voortgezet onderwijs intact. Mavo, Havo, Atheneum, Gymnasium en het voorberei dend beroepsonderwijs verdwij nen niet. Wel veranderen vorm, inhoud en organisatie van het v.o. De conferentie is onder meer be doeld om de docenten voor te lichten over deze wijzigingen. De gemeentelijke Dienst Educa tie noemt het 'uniek' dat de zeven Schiedamse scholen (drie open bare, twee rooms-katholieke, een protestants-christelijk en een al gemeen bijzondere) de invoering van de basisvorming samen voor bereiden. De Dienst Educatie is zelf ook bij de conferentie betrok ken. Rotterdam/Schiedam - De zaak legen de verdachte van de overval op het filiaal van de Marskramer aan de Monseigneur Nolenslaan in Schiedam is gistermiddag door de Rotterdamse rechtbank aange houden tot 4 mei. Omdat een be langrijk onderdeel van hel dos sier nooit bij de advocaat van de 32-jarige Schiedammer, mr, P. J. Silvis, terecht is gekomen, ver zocht de raadsman de zitting op te schorten tot een nader te bepalen datum. Het ging om het verslag van een verhoor dat door de recherche van de Schiedamse politie bij een getuige was afgenomen. En dat wilde mr. Silvis vanzelfsprekend nog in alle rust inzien. Op 29 oktober van het vorig jaar werd het Marskramer-filiaal vlak voor sluitingstijd overvallen door een man met een vuurwapen. Hij eiste het geld uit de kassa en omdat dat niet genoeg naar zijn zin was, sommeerde hij onder be dreigingvan het wapen twee in de winkel aanwezige klanten hun portemonnees af te geven. Tegen de feiten, die de verdachte ten las te werden gelegd, ging de Schiedammer niet in verweer. Hij beriep zich op het zwijgrecht. De man, bij zijn vlucht vermoede lijk geholpen door een handlan ger, verdween na de overval rich ting het naamloze parkje dat aan de A20 grenst en ontdeed zich daar van het vuurwapen en de twee portemonnees. De voorwer pen werden daar later door re chercheurs aangetroffen. Ze st uitten ook cp een man die ver klaarde twee hem onbekende mannen te hebben zien wegren nen. Opvallend was dat die getuige en kele dagen later tijdens een ver hoor op zijn relaaas terugkwam en zei te weten dat een van de twee personen de overval had ge pleegd. En juist een afschrift van die verklaring had advocaat mr, Silvis nimmer in zijn bezit gekre gen. Derhalve verzocht hij de zaak aan te houden. Dat was te gen het zere been van de officier die dan ook aandrong op voortzet ting van de zitting. Drie van de in de Marskramer aanwezige getuigen hadden de verdachte in de confrontatieruim te van het politiebureau herkend, dus was er volgens officier van Justitie mr. Roukema geen reden om de zaak over enkele maanden opnieuw voor te laten komen. Desondanks beraadden de leden van de rechtbank zich over het voorstel van mr. Silvis en kozen tenslotte zijn kant. Maar de advocaat lijkt nog meer noten op zijn zang te hebben. Er is destijds immers vlak na de overval in het Beatrixpark een 'bekende' van de Schiedamse po litie gesignaleerd die vermoede lijk betrokken is geweest bij de geldroof. Mr. Silvis wilde daar na de geschorste zitting echter niets over kwijt en mompelde slechts dat de Schiedamse politie haar werk niet goed had gedaan. „Daarover zeg ik pas iets op de zitting van 4 mei," liet hij zich tenslotte wel ontvallen. geheel los van zijn vroegtijdige vertrek uit de politiek. „Ik ambi eerde de functie van wethouder eenvoudigweg niet. Ik voel me meer thuis als belangenbeharti ger. Het raadswerk heeft me wel lekker gemaakt voor de functie die ik nu ga bekleden. Ik hou wel contact met de politiek, maar ik sta er niet meer middenin." Het terugtreden van Van der Lin den zal voorstanders van meer vrouwen in de raad vreugd doen. Nadat Eland werd opgevolg door mevrouw J.J. Driessen-van der Linden komt voor Van der Lin den Gerda van Dijk in de raad, een voormalig raadslid dat eigen lijk al eerder aan de beurt was om in de raadsbankjes terug te keren. Als gevolg van een langdurige ziekte liet zij twee keer haar beurt voorbij gaan. „Ik ben inmiddels geheel hersteld," zegt Van Dijk, die 2.5 jaar geleden na een raads periode van 7 jaar gedwongen af scheid nam. Veel aanpassingspro- Dlemen verwacht zij met. ,.lk loop al weer enige tijd mee langs de zij lijn. En veel thema's zijn geble ven. Net als destijds wordt er nog steeds gesproken over de aanleg van een nieuw zwembad." Maassluis - De leden van de CDA-fractie in Maassluis hebben weinig zitvlees. Amper twee jaar na de raadsverkiezingen hebben al drie van de zeven raadsleden hun functie opgegeven. Na Leo Eland en Roderick Wols heeft nu fractiesecretaris Jos van der Lin den zijn vertrek aangekondigd. De financieel expert van de frac tie wordt directeur van de rooms- katholieke woningbouwvereni ging in Leidschendam. Van der Linden wil op korte termijn ver huizen: „In overleg met de fractie heb ik daarom besloten op te stap pen. Ik verwacht in mijn nieuwe baan een hele drukte en wil mijn handen daarbij vrij hebben." Van der Linden trad zes jaar gele den aan als raadslid. In politiek- Maassluis wordt de bij het Alge meen Verbond Bouwbedrijf werkzame Van der Linden gezien als een getalenteerd en invloed rijk raadslid. Twee jaar geleden leek hij de gedoodverfde opvolger van de terugtredende wethouder Izaak van der Knaap. Uiteindelijk ging outsider Ruud Timmermans met de functie strijken. Deze keuze van de CDA-fractie staat volgens Van der Linden Vlaardingen - De Viaardinger C.Lvan de Kreeke krijgt geen honderd gulden schadevergoe ding van de gemeente, vanwege de diefstal van een hoeveelheid hout voor de open haard. Dat hout is volgens hem weggenomen door mensen die van de gemeente bij hem in de buurt, de Oranjebuurt, kerstbomen mochten verzame len. De gemeente zegt de aansprake lijkheid voor het verdwijnen van het hout af te wijzen. Er is geen aanleiding om aan de eis tege moet te komen, aldus het college van B en W. Van de Kreeke had de gemeente geschreven dat er rond Kerst on der meer weer werd gescheurd met oude auto's door de wijk en vuurwerk te horen was. ook 's nachts. Verder constateerde hij in de nachtelijke uren geschreeuw en soms vechtpartijen. In die tijd werd er viermaal bij hem hout voor de open haard gestolen, zegt hij. Ook de Volkstuinvereniging Zuidbuurt heeft bij de gemeente geklaagd over het in de buurt aanwijzen van een punt voor de verzameling van kerstbomen, eind vorig jaar. In dit geval was dat de hoek Maass!uissedijk/Mar- nixlaan. Volgens de vereniging vinden er rond die tijd ook altijd vernielingen en diefstallen plaats op het nabijgelegen volkstuin complex. En dat leidt weer tot ho gere verzekeringspremies, aldus de vereniging. Het college denkt erover de hoe veelheid kerstbomen die op de hoek Maassluissedijk/Marnixlaan verzameld mag worden, te beper ken en tevens wat tegen de groepsvorming aldaar te doen. Vlaardingen - De aanleg van ébn buurtpark nabij de Jacob van Dijkstraat in Vlaardingen (plan- Slaavenbruch) is een stapje dich terbij gekomen. Gedeputeerde staten hebben de bezwaren van A. Eigenraam en J.Visser-Eigen- raam tegen het bestemmingsplan voor dat gebied ongegrond ver klaard. Aangevoerd was onder meer dat er onvoldoende over legd was, dat de gemeente ondui delijk was in haar bedoelingen en dat er onrechtmatige besluiten waren genomen die de bereik baarheid van het tuincentrum al daar hadden bemoeilijkt. De ge meente heeft deze verwijten steeds tegengesproken. Nu kan de gemeente lot onteigening van de grond overgaan, als over ver koop geen overeenstemming wor den bereikt. Vlaardingen - Het Vlaardings Overleg Revalidatie (VOR) be treurt het dat in de nota Volks huisvesting geen aandacht is be steed aan aanpasbaar bouwen. Omdat de gemeenteraad daar eer der ai wel besluiten over had ge nomen, noemt het VOR het 'op zijn zachtst gezegd vreemd', dat de gemeente aan eigen besluiten herinnerd moet worden^ woningen dusdanig geconstru eerd dat ze zonder veel inspan ningen en kosten zijn aan te pas sen als mensen moeilijk ter been worden. In januari 1991 sprak de raad al uit dat voor deze aanpak meer aandacht moet komen. „Hel is een kwalijke zaak," aldus de VOR, „dat nu tijd verloren blijkt te zijn gegaan." In de afge lopen zomer zijn vertegenwoordi gers van de VOR al eens naar de afdeling Volkshuisvesting op het stadhuis gestapt, onder meer omdat ze de indruk hadden dat er niet hard werd gewerkt aan aan pasbaar bouwen. „Die inschatting bleek overigens juist te zijn," al dus de VOR in een brief aan het college van burgemeester en wet houders. Vlaardingen - De katholieke Paulusschool voor basisonderwijs m Vlaardingen verdwijnt. De school heeft te weinig leerlingen om aanspraak te kunnen maken op uitkeringen van het Rijk. Met ingang van het komende schooljaar zal de Paulusschool worden samengevoegd met de Wiihbrordusschool, die dan van zes op negen groepen komt. Omdat er in het onderkomen bij de Afrol niet genoeg huisvesting^ is voor deze groepen, is de raad gevraagd akkoord te gaan met de beschikbaarstelling van de ruim te van de oude Paulusschool, zo dat er toch voorlopig les gegeven I kan blijven worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1