Waterweg 13 'Verdacht' woningbureau onder druk De Ericaschool mag weer een stukje uitbreiden tm AKKERMAN B.V. College Schiedam eist nog deze week aanvraag voor vergunning 'Scholen Maassluis verzaken plicht' Bijval bewoners voor alternatief saneringsplan akkerman bv Vijftien maanden geëist voor inrijden op agent Verfbom ontmoedigt overvallers spaarbank Staking bij SGS-Redwood lijkt onvermijdelijk Pas in '94 herverdeling geld stadsvernieuwing Geld voor onderzoek naar andere plek spaarbekken Bestuurder meldt zich na dodelijk ongeluk TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF Fout parkeren: 100 gulden boete Vrouw valt, kin kapot Slogan voor huisvuil Straattegel door ruit Va Te rei f Vh Rotterdams Dagblad Donderdag 27 februari 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - Het verfbommetje moet worden gezien als een 'stukje ontmoediging' van de overvaller. Want, zo luidt de filosofie van de Verenigde Spaar bank, niet alleen het geroofde geld is door het explo derende projectiel waardeloos, óók de crimineel zelf is door het rondvliegend rood besmeurd. Wat opspo ring door de politie een stukje vergemakkelijkt. En daar blijft het voorlopig bij wat betreft de infor matie over de nieuwste maatregelen tegen de reeks overvallen op de filialen van de Verenigde Spaar- bank in Rotterdam. Want na het gewapend glas, ca mera's, extra alarm en zogeheten vluchtpakketten - kant en klare bundeltjes geld, meestal zo'n 20.000 gulden - doet de bank zélf steeds weer verwoede po gingen om het de criminelen to moeilijk mogelijk te maken. Zoals :n overvaller van een Verenigde Spaarbank-fi liaal aan de Dorpsweg eerder deze week ondervond, toen een verfbommetje in de net geroofde buit na een paar minuten ontplofte. „Naast deze maatrege len," zegt regio-directeur A. Bootsma van de Ver enigde Spaarbank, „werken we nog aan andere za ken, die het aantal overvallen moeten reduceren. Het initiatief komt in deze gevallen van onze kant." De Rotterdamse politie juicht 'creatieve ideeën' van banken toe, 'zolang het een bepaalde toets kan door staan'. Spijkenisse - Hernieuwde onderhandelingen tussen de Vervoersbond FNV en de directie van het olie- controlebedrijf SGS-Redwood in de Rotterdamse ha- ven hebben gisteren niets opgeleverd. Als de directie niet alsnog bakzeil haalt, gaan de 150 werknemers daarom morgenochtend direct na het verstrijken van het ultimatum om zes uur in staking. De directie ging gisteren niet verder dan een loons verhoging van 2 procent per 1 april vorig jaar en 1,5 procent per 1 april van dit jaar, plus een uitkering in eens van 1 procent. De Vervoersbond FNV eist twee maal 2,5 procent. Verder ziet het bedrijf niets in uit- breiding van de arbeidstijdverkoring, zoals de bond eist. SGS-Redwood heeft vestigingen in Spijkenisse, Dor drecht, Amsterdam en Delzijl. Het volcontinu-be- drijf werkt onder meer voor de olie-opslagbedrijven Matex, Paktank en Panocean en voor de oliemaat schappijen en hun klanten. Wanneer het tot een sta king komt, kunnen deze bedrijven geen olie-mon sters meer laten controleren, waardoor ze moeilijker in staat zijn transacties te verrichten. Op den duur zal daardoor ook het transport kunnen stagneren, verwacht bestuurder K. Marges van de Vervoers bond FNV. Den Haag - Staatssecretaris Heerma (Volkshuisves ting) wil pas in 1994 het Stadsvernieuwingsfonds an ders verdelen onder de gemeen ten. Hjj heeft dit gisteren de Tweede Kamer laten weten. De Kamer had Heerma enkele maanden gelden gevraagd om reeds volgend jaar over te gaan tot een nieuwe verdeling. Heer ma stond daar welwillend tegen over. De gemeenten en de pro vincies vonden de tijd echter te kort om in hun planning al voor volgend jaar rekening te houden met een nieuwe verdeling. Heer ma is gevoelig voor dat argu ment. Als tussenoplossing wil Heerma volgend jaar al wel het budget voor de niet-ingrijpende verbetering van particuliere woningen (bijna vijftig miljoen gulden) anders verdelen. In het Stadsvernieuwingsfonds zit ruim een miljard gulden. De nieuwe verdeling moet ten goede komen aan gemeenten met de grootste achterstanden. Dat zijn vooral Rotterdam, Amsterdam, Utrecht, Den .Haag en andere grote gemeenten. Den Haag - De plannen voor een vierde spaarbek ken in de Biesbosch lijken de aanwijzing tot natio naal park niet langer in de weg te staan. Staatssecre taris drs. D. Gabor (Natuurbeheer) heeft namelijk 250.000 gulden beschikbaar gesteld voor een onder zoek naar een alternatieve plek voor dit spaarbek ken buiten de Biesbosch. In 1987 stelde de minister van Landbouw het 'Over legorgaan Nationaal Park in oprichting De Bies bosch' in. De2e club, waarin tal van organisaties zit ting hebben, heeft bijna vijf jaar gewerkt aan een plan hoe de Dordtse, Sliedrechtse en Brabantse Biesbosch zouden moeten worden ingericht en be heerd als het eenmaal een nationaal park zou zijn. „Dat het zo lang heeft geduurd, komt omdat het zo'n uitzonderlijk gebied is," verklaarde voorzitter drs. J. Borgman van het Overlegorgaan, Wat de Biesbosch zelf betreft zei Borgman dat het Overlegorgaan in die vijf jaar niet alle problemen heeft kunnen oplossen. „Het vierde spaarbekken is daarvan een voorbeeld," vertelde Borgman. Zo houdt de provincie Noord-Brabant nog altijd vast aan de reservering van polders, grienden en kreken voor nog een groot spaarbekken, terwijl Borgman dat liever net buiten de Biesbosch aangelegd ziet worden. „Nu het Maaswater dikwijls smeriger is dan het Rijnwater, lijkt het logischer een bekken aan te leggen dat met Rijnwater gevuld kan worden." Daar om gaf hij als mogelijke plaats voor een nieuw bek ken de Noordwaard in de gemeente Werkendam aan, een grote landbouwpolder langs de Nieuwe Mervve- de. Rotterdam - De bestuurder van de personenauto, rige Rotterdammer*schepte, heeft rich gisteren zelf in politiebureau Hoogvliet gemeld- Na de aanrijding reed de verdachte door. Het slachtoffer overleed la ter in het Academisch Ziekenhuis Dijkzigt aan zijn verwondingen. Schiedam - Hetwoningbemiddelingsbureau De Sprong heeft van burgemeester en wethouders van Schiedam tot 1 maart de tijd gekregen een vergunning aan te vragen. Het bureau, dat wordt verdacht van malafide praktijken, opereert al geruime tijd zonder vergunning. Speciaal om meer greep te krij gen op de activiteiten van De Sprong hebben B en W besloten de uit 1979 daterende Verorde ning op de woning- en kamerbe middelingsbureaus uit de kast te halen. Deze verordening leidde tot nu toe een slapend bestaan. Het Buro voor Rechtshulp vroeg de gemeente eind vorig jaar het reglement in werking te stellen. De gemeente was het beslaan er van glad vergeten. Vanwege het toenemend aantal klachten over De Sprong waren verschillende juridische en maatschappelijke hulpverlendende instanties in Schiedam van plan wethouder Adri Reynhoul deze week nog maals met klem te verzoeken de activiteiten van het bureau te toetsen aan de verordening. Vol gens het Buro voor Rechtshulp moet er een einde komen aan de 'duistere zaakjes' van De Sprong. Omdat de gemeente inmiddels zelf actie heeft ondernomen, is de brief aan Reijnhout ingetrokken. De Sprong, gevestigd aan de Nieuwe Haven, zou onredelijk ho ge huren berekenen, cliënten in timideren en betalingen soms met geweld afdwingen. Bij het Buro voor Rechtshulp zijn de af gelopen twee jaar naar schatting 25 klachten over De Sprong ge meld. Ook de gemeente is al ge ruime tijd van de problemen met het bemiddelingsbureau op de hoogte. Bij Bureau Huisvesting, de politie en de Openbare Nutsbe drijven werden diverse klachten geregistreerd. Vlaardingen - Voor de tweede keer binnen drie jaar werd giste ren een eerste paal geslagen bij de Ericaschool in Vlaardingen. Vanwege het stijgende aantal leerlingen wil de instelling voor speciaal onderwijs en voortgezet speciaal onderwijs het gebouw aan de Delftseveerweg voor het nieuwe schooljaar hebben uitge breid met twee leslokalen. Drie jaar geleden kreeg de school er ook al een paar lokalen by. Directeur Henk Walsmit is ver heugd over de grote populariteit van zijn school, maar toont zich minder tevreden over de houding van het ministerie van Onderwijs, Walsmit heeft het ministerie al verschillende malen attent ge maakt op het constante ruimtege brek. Het departement staat de Ericaschool echter niet toe het probleem grondig aan te pakken. „Het liefst zouden we bouwen voor de toekomst. Maar we mo gen niet meer doen dan de be staande problemen oplossen," al dus Walsmit. Daarom voorziet de directeur nu al dat de aannemer binnen enkele jaren opnieuw aan de slag kan. Het houten noodlo- kaal achter de school is dan 'op', waardoor er wederom een stenen lokaal bygebouwd zal moeten worden. Walsmit: „Het blijft een beleid van stukjes en beetjes. Dat Leerlingen van de Eri caschool houden van een goede grap; bijvoor beeld net doen of je even wat hei palen opzij schuift. De vrolijkheid was er ook vanwege de uitbreiding van de school, waar mee gisteren werd begon nen. Foto Roel Dijkstra is niet alleen erg onpraktisch, het is ook veel duurder dan een struc turele oplossing." De Ericascboool had bij het mi nisterie toestemming gevraagd om de accommodatie uit te brei den voor de opvang van 12 klas sen. Uiteindelijk is er nu straks Maassluis - De Maassluise scho len verzaken de taak die zij heb ben in de preventieve bestrijding van jeugdcriminaliteit. Die harde beschuldiging uitte WD-raadslid John Scheerstra gisteravond tij dens de bespreking van een rap portage van de Stuurgroep Kleine Criminaliteit. In haar rapport maakt de advies commissie melding van een forse stjjging van het aantal wetsover tredingen in Maassluis. Tegelij kertijd wordt geconstateerd dat de scholen tot dusver niet of nau welijks gebruik maken van op de bestrijding van de criminaliteit gerichte lesprojecten. De project groep heeft verschillende initia tieven genomen om de kleine cri minaliteit in de vonn van speciale lesprojecten aan de kaak te stel len. Tot dusver gingen de meeste scholen niet op het aanbod in. „Ik vind dit ronduit frustrerend," reageerde Scheerstra op de berin- dingen van de stuurgroep kleine criminaliteit. „Er is in Maassluis jaarlijks sprake van meer dief stallen van fietsen en brommers. Het aantal geweldsdelicten is ook fors gestegen en het aantal inbra ken is de laatste jaren zelfs ver dubbeld. Er is sprake van een ver regaande normvervaging. „De scholen lijken echter weinig oog voor deze problematiek te heb ben. Het kan toch niet zo zijn dat de mede-opvoeders van onze kin deren deze taak laten liggen?," stelde de WD'er retorisch. Burgemeester Van Es erkende dat de pogingen om de scholen bij de bestrijding van de criminali teit te betrekken tot dusver op een mislukking zijn uitgedraaid. ,Jn overleg met de afdeling wel zijn en de onderwijs-ambtenaren wordt nu bekeken hoe we de scholen het üest kunnen benade ren. Tot dusver is dit nog niet ge lukt." Hindernissen Bij de bestrijding van de jeugdcri minaliteit heeft de gemeente vol gens Van Es ook te kampen met andere hindernissen. Door de grote achterstand in het werk van de kinderbescherming kunnen veel spijbelaars en andere pro bleemkinderen zich onttrekken aan de vleugels van deze instel ling. Volgens de burgemeester vergroot dit de kans op crimineel gedrag bij de betrokkenen. De theorie dat er een verband be staat tussen schoolverzuim en cri mineel gedrag wordt echter niet onderbouwd door het criminali- teits-rapportage. Het aantal wets overtredingen stijgt, maar het aantal spijbelaars bevindt zich al jaren op een constant niveau. D66-raadslid Leny van Duijn vraagt zich af. of deze cijfers wel kloppen. „Ik heb zeker niet het idee dat alle verzuim door de scholen wordt gemeld. Ik denk dat we betere statistieken nodig hebben." Voor de WD vormt de stijgende criminaliteitscurve aanleiding om te roepen om extra geld voor de bestrijding van de misdaad. „Ik denk dat het tot een speer punt van het gemeentelijk beleid moet uitgroeien," liet John Scheerstra weten. „Ondanks de krappe financiële situatie van de gemeente moeten er zonodig ex tra gelden beschikbaar worden gesteld." plaats voor 9 groepen. Walsmit betwijfelt of dat voldoende is. Op de Ericaschool wordt ZMLK-on- derwijs (voor zeer moelijk lerende kinderen) gegeven. De regionale school telt nu 93 leerlingen, af komstig uit Schiedam, Maassluis en Vlaardingen, maar er komen frequent nieuwe aanmeldingen bij. De school dankt dat volgens Walsmit aan de goede sfeer en het enthousiasme van het docenten team. Doordat de heistelling later arriveerde dan gepland, liep het slaan van de eerste paal gisteren enigszins in het honderd. De leer lingen die voor de veiligheid tij delijk waren ondergebracht in de dependance aan de Julianalaan, keerden terug toen het heien nog moest beginnen. Een lichtpuntje was er ook: snackbareigenaar Rob Lutz bood alle leerlingen een patatje aan. U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of renovatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl aanleg of reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-instaliaties aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwing etc. vernieuwingen van dakbedekking, waarin wij diverse kwaliteiten dakbedekkingsmaterialen verwerken, al naar gelang uw wens eiectrotechnische installaties Al ons werk wordt uitgevoerd door goede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaatselijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KIWA, GIVEG en KEMA instituut. d«kbad«kklny En.,*rg eweg 11 12 Jl33 EB Vlaardingen Tel 010-1342400 Fax 010 4356141 Door Carel van der Velden Maassluis - Het alternatieve voorstel van drie wijkbewoners uit de Maassluise Steendijkpol- der voor de afgraving van hun v/ijk, oogst veel bijval bij de be trokkenen. Het plan is gepresen- teera tijdens een avond van de Commissie Bodemsanering Steendijkpolder (CBS). Maar die commissie wordt door milieu-wethouder Jan Storm niet erkend als spreekbuis namens de wijk. In de vastgestelde procedu re komen de bewoners alleen aan bod in een schriftelijke in spraakronde. De wijkbewoners hebben tot eind maart de tijd om schriftelijk op de plannen van Maassluis en de provincie te rea geren. Storm heeft beloofd, dat de mening van de briefschrijvers se rieus wordt meegewogen in de uiteindelijke besluitvorming. Tijdens de informatiebijeen komst van de CBS gaven de aan wezige bewoners al een duidelijk signaal af aan de wethouder. De bewonersclub lijkt zich wel te kunnen vinden in de wijze van sa nering. In het 'heuvelplan1 wordt het in de jaren zestig gestorte Rot terdamse haven slib in de tuinen en bet openbaar groen afgegra ven tot een diepte van 1,30 meter. Gisteravond lieten de bewoners de eis varen dat de wijk integraal wordt afgegraven tot een diepte van 1,75 meter. De instemming van de bewoners houdt echter op als het gaat om de verwerking van het havenslib. Om de kostbare transport- en stortingskosten te ontlopen, wil len de gemeente en de provincie Zuid-Holland de grond opslaan aan de rand van de wijk. „Dat is onaanvaardbaar," liet wijkbewo ners Peter Kloet onder luid bijval van de zaal weten. „We wonen al tien jaar op gif en straks moeten we er ook nog tegenaan kijken." Het 'heuvelplan' is, geven de planmakers toe, vooral ingegeven door financiële overwegingen. In 1988 stelde het ministerie van TOOM 34,2 miljoen gulden be schikbaar ais bijdrage in een af graving van de wijk met 70 centi meter. Zuid-Holland, Maassluis en de betrokken bewoners wezen dit plan van de hand omdat het naar hun oordeel milieutechnisch overantwoord is. Verleden jaar kregen milieu-ge- deputeeide Hans van der Vlist en de Maasluise wethouder Storm bij de minister voor elkaar dat het beschikbare rijksbudget mocht worden ingezet voor hun sane ringsplan. Door te bezuinigen op de kostbare transport- en opslag kosten zou de door hen gewenste sanering tot een diepte van 1,30 meter alsnog kunnen worden ver wezenlijkt. Storm beschouwt zijn heuvelplan als een 'laatste kans' voor de Steendijkpolder, maar volgens de bewoners zijn de varianten nog lang met uitgeput. Onder het motto 'sanering ja, gifberg nee', presenteerden drie wijkbewoners gisteren hun alternatief van het plan Storm/Van der Vlist. In hun voorstel wordt de grond na een sa nering tot een diepte van 1,30 me ter wél afgevoerd naar een stort plaats. Dit plan is volgens de gemeente 7,5 miljoen gulden duurder dan het heuvelplan, maar de indie ners denken dit bedrag door be sparingen op andere onderdelen van het saneringsplan groten deels terug te verdienen. De tui nen 2ijn op dit moment voorzien van een schone toplaag van dertig centimeter. De planmakers Kloet/ Van Ginhoven en Van der Horst willen deze laag scheiden van het havenslib en na de sanering op nieuw gebruiken bij het ophogen van de wijk, Hierdoor zou naar schatting enkele miljoenen gul dens op de stortkosten kunnen worden bespaard. Het plan biedt volgens de bewo- nersvertegenwoordigers ook an dere voordelen. In de ter tafel lig gende variant moet een tennishal met een boekwaarde van 2,6 mil joen gulden voor de heuvel wij ken. Deze afschrijfpost kan vol gens de planmakers uitblijven als het gif buiten de wijk wordt ge stort. De CBS eiste gisteren dat de voorstellen van de drie bewoners de nieuwe leidraad in de discus sie over de bodemsanering gaan vormen. Vlaardingen - Een automobilist., gistermorgen honderd gulden ar mer geworden omdat hij zijn wa gen had achtergelaten op een par- keerplaats voor invaliden aan he Veerplem. Net toen de politie me een takelwagen de auto wikfc weghalen keerde de eigenaar t* rug. Hij betaalde de voorrijkoster van honderd gulden en kreeg eer proces-verbaal. Schiedam - Een 40-jarige wouw uit Vlaardingen is gisteren m hel ziekenhuis beland met een her senschudding en een kapotte kin nadat zij even na zes uur met has; bromfiets was gevallen op het Ha zepad. Ze moest uitwijken voor een andere bromfiets die op he: pad m de verkeerde richting rees en was daarbij gevallen. Op de 's Gravelandseweg was middags al een 64-jange Schiedammer bij het oversteken geraakt door een auto Hij werd door de GGD voor onderzoek het Schieland Ziekenhuis meege nomen. Een botsing vond 's middags ook plaats op de Burgemeester Knap perttaan. Daar raakten een auto en een bromfiets elkaar. De auto bestuurder, een 60-jarige man ui Hellevoetsluis, had bij het linksaf slaan op de kruising met de Aleidastraal de 17-jange brom fietser uit Schiedam niet gezien Er was geen noemenswaardig let sel. Vlaardingen - 'Afval. Dat gooi je niet weg. Dat leg je apart', is motto waaronder hal f mei op twee plaatsen in Vlaardingen gestart wordt met de gescheiden inzame ling van afval. Een jury van wet houders en ambtenaren heeft die slogan van oud-voorlichter Jar Maney gekozen. Maney won et onder meer een compact-camera mee. Maassluis - Bij een bedrijf aan de Nijverheidstraat in Maassluis een straattegel door een ruit var, de toegangsdeur gegooid om in tt kunnen breken. Er werd oven gens niets vermist. Dat was we' het geval bij inbraken in twee be drijven aan de Mozartlaan, waai uit één van die bedrijven de vide orecorder bleek te zijn verdwe nen. Rotterdam/Schiedam - Tegen eer 31-jarige Rotterdammer die ziel voor de rechtbank moest verant woorden voor een poging tol doodslag, heeft officier van justi tie mr. Van Beuningen vijftien maanden gevangenisstraf geëist De verdachte pleegde op 29 no vember in Schiedam een diefsta en werd na het delict in zijn auto achtervolgd door de politie. Aar de wilde rit kwam een eind nadat de Rotterdammer in een slip war geraakt. Maar op het moment dat een agent de man uit zijn auto wilde halen, gaf hij vol gas en reed op de politieman in. Dk moest volgens zijn verklaring op zij springen om niet door de ank te worden gegrepen. De raadsman van de verdachte, mr. Vrijhof, pleitte voor vn;- spraak en onderbouwde zijn ver zoek met het feit dat er geff wettig bewijs kon worden aange voerd. Daarbij maakte hij gebruik van de verklaring die door een ar dere bij de achtervolging betrok ken agent in een eerder stadium was afgelegd. Deze politieman verklaarde niet gezien te hebbes dat zijn collega weg moest sprin gen om zichzelf in veiligheid te brengen. Uitspraak volgt over twee weken Dok lelei Kind WOO Jeug 1400 14.00 •reek Opal schil aan c eenv land. Inwc men reini van van i speci to]Bl van 1 nisch papie De ae hel ci bus 5. mm Voor i maart zich e zijn 1 preste rectei Taube Dondi pnjze ningsl Vons, en Me SCÜIE vrijdag 'Tnoc Lette rlauc saterd, Poppt Child Secoi Theal 'Hoog 'Tnr d 'Childi Vlooit rondag Oper fchied< 'RobB TheS Natuu Conei la 00 m dinsdaj Voor! dj Wou haar vrijdag "fiwati 'Silver 'Vincei uterda 'Romn V.ooie Silver Mrs 2015 ui 'Vlaarc fefson, 'Vmcei omlag Oude- 'Vlaarc fcrson, 'Culiur 'Big Bi 'Spree: kuss rijdag Seanc 'Sticht Robin «aandi 'Voorh 'Sticht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2