9 Oost vecht tegen stuiting buurthuis Stichting Welzijn '90 noemt wensen een 'gepasseerd station' Moskee gepland in kerk Emmastraat De Pionier: wonen voor verantwoordelijke ouderen Marjolein slaat eerste paai van eigen hnis Schiedam-Zuid raakt schuilkelder kwijt 1r §s h?* feél ff 'S '5; Gandjapour springt gat in de lucht Consumentenbond wi! duidelijke wegwijzers Vragen over Turkije-reis 'Hinderwetvergunning te duur' Geen kermis op koninginnedag Record rijden onder invloed Over de kop Vechtpartij hij soos Voetgangster aangereden Brandje aan Stellingmolen Vernielingen bij volkstuinen Invalidewagen botst met auto Taxichauffer krijgt klappen Containerbrand Rotterdams Dagblad Maandag 9 maart 1992 Vlaardingen - Een vreugdekreet en ook een bijna Olympische hoogtesprong gaven zaterdagavond ui ting aan de vreugde van Alt Gandjapour. Na een avond van opgekropte spanning gunde vrijwel een ieder van de vierhonderd bezoekers bij de finale van hel Groot Viaardings Songfestival juist hem deze cli max van het succes. Naar het ovationele applaus in de Stadsgehoorzaal te oordelen, kon ook iedereen zich vinden in de beslist niet gemakkelijke einduit slag van de jury. De 20-jarige Vlaardmgse student »n de bouwkunde tilde zijn vocale kunst net even uit boven die van Eg- mond Verstift uit Spijkenisse, Binnen de vijfkoppige jury, zo bleek bij de bekendmaking, bestond aanvan kelijk geen eenstemmigheid over de winnaar. Na herberaad kwamen de vijf toch op één lijn. Met slechts anderhalve punt verschil moest zanger Ver- stift genoegen nemen met de, overigens zeer lof waardige, tweede plaats. De 26~jarige Spijkenisser nam behalve een reis naar Luxemburg en een horloge maar liefst twee bekers mee naar zijn gemeente. Uil handen van Joost Wild schut kreeg hij de Omroep Vlaardingen Trofee en uit die van Marten Putman, directeur van de Stadsge hoorzaal, ook nog de wisseltrofee voor het meest veelbelovende talent. „Niet gering," aldus een blijde Verstift die dus duidelijk de favoriet is bij de luiste raars van Omroep Vlaardangen. Ali Gandjapour is, hoewel zijn Iranese naam dat niet doet vermoeden, een geboren en getogen Vïaardin- ger. „Ik ben ontzettend blij met mijn uitverkiezing. De eerste plaats in het Groot Viaardings Songfestival heeft landelijk betekenis. Nog nooit is het festival door een Vlaardingse artiest gewonnen. Alleen al het feit dat ik de eerste ben geworden, is een eervolle zaak." Doorslaggevend voor All's uitverkiezing waren niet alleen zijn vocale- en acteerprestaties, maar zeker het eigen geschreven en gecomponeerde nummer 'We are you no". Slechts enkele van de 26 deelnemers presenteerden zteji mei éigëniiummers. Een uitzon- denng meróp Vormde neriB-jafige Leidse zangeres-' je Sandra fteouwerXlp de^urylijst eiste de talentvol-.,, Ie jonge zangeres kef vorens lelijke vierde plaats 1 voor zich op. De finale van het Groot Viaardings Songfestival heeft "zich ontpopt tot een waardig theater-evene ment. Directeur Marten Putman van de Stadsge hoorzaal: „Volgend jaar wil ik het, samen met Rita Young Entertainment, nog groter opzetten. Ik denk aan het optreden van een 'klapper' als Lee Towers of Anita Meijer in de finale. Een evenement als het songfestival moet een waardig besluit hebben." Viaardings loco-burgemeester John Ranshuysen, die de prijzen uitreikte, kon zich daarin best vinden. Hij prees organisatrice Rita Young voor haar inzet en ook voor de kwaliteit van het festival, dat Viaardin- gen (evenals de Haring- en Bierfeesten) in het land extra bekendheid geeft. Vooraf aan het songfestival ging de finale van het jaarlijkse mini-playback festival. De 11-jange Mir jam IJzendoom uitPemis werd met haar creatie van 'De Non' van Jasperina de Jong uitgeroepen tot win nares. De jongste deelnemer, de 5-jarige Michael Of ferman. kreeg door de jury de achtste en laatste plaats toebedeeld, „Maar met zijn '35 koeien' van André van Duin steelt hij absoluut wel de show," al dus de jury. Het joch, dat duidelijk buiten de prijzen viel, kreeg voor zijn prestatie twee vrijkaarten voor een circusshow van Bassie en Adriaan. Loco-burge meester John Ranshuijsen feliciteert Ali Gandjapour en overhan digt de eerste prijs. Foto Roei Dykstra i j'. j Vlaardingen - De plaatselijke werkgroep van de Con sumentenbond wil een duidelijker bewegwijzering naar Vlaardingen op de A20. De huidige aanduiding bij de twee op- en afritten vindt de werkgroep vol strekt onvoldoende en bovendien verwarrend. In brieven aan de ANWB en het ministerie van Ver keer en Waterstaat vraagt de Consumentenbond ten minste de aanduiding 'Holy* weer op de A20 aan te brengen. De naam van Vlaardingens grootste woon wijk verdween enkele jaren geleden van de borden op de rijksweg. Wat overbleef was een kaal 'Vlaardin gen'. Het bevreemdt de werkgroep dat Westwijk, qua inwonertal veel kleiner dan Holy, wel een eigen ver- J.melding kreeg. Behalve voor Holy, wil de werkgroep •in de toekomst ook aparte vermeldingen voor het centrum en de industriewijk. De gewenste veranderingen zouden niet alleen meer duidelijkheid scheppen voor automobilisten, maar ook onnodig omrijden voorkomen. „Een duidelijke bewegwijzering bevordert de verkeersveiligheid en beperkt het aantal aulobevvegmgen in de stad Vlaar dingen," aldus de werkgroep van de Consumenten bond. Schiedam - De Schiedamse delegatie, die in mei naar Turkije gaat om meer inzicht te krijgen in de cultuur en de relatie tussen politie en bevolking, zou zich vooraf moeten afvragen of wel naar dat land moet worden gereisd, gezien onder meer de martel praktijken van de Turkse politie, waarvan Amnesty International bij herhaling melding maakt. Dit zeggen de CD-raadsleden Cees Krommenhoek en Cor Zonneveld in schriftelijke vragen aan het col lege van B en W Ze willen weten wie precies deel uit maken van de delegatie. Ook wordt gevraagd of in Turkije politiemensen zuilen worden geworven. Het nut van de reis wordt ovengens m twijfel getrokken. De twee raadsleden vragen verder hoe zij m aanmer king kunnen komen voor reizen naar het buiten land. Vlaardingen - De voorgenomen sluiting van buurthuis Oost in Vlaardingen heeft grote verontwaardiging veroorzaakt bij het bestuur en het personeel. Het buurthuis in de Oosterstraat houdt de stichting Welzijn 90 verantwoordelijk voor de misère. Het bestuur zegt dat zijn bezwaren op geen enkele manier seri eus werden genomen. „Wij mochten alleen meepraten hoe het buurthuis gesloten moet worden. Dus je mag de boom uitzoe ken waar je aan wordt opgehangen." De stichting Welzijn 90, verant woordelijk voor hel sociaal-cultu reel werk in Vlaardingen, heeft van de gemeente een bezuiniging van 63.000 gulden opgelegd ge kregen. De stichting wil daarom 24.000 gulden weghalen uil buurt huis Oost. Voor organisatiekosten en activiteiten in de Oostwijk blijft dan nauwelijks geld over. Bovendien wordt het personeel overgeplaatst naar andere Vlaar dingse instellingen. De bezuinigingen en de daarmee verband houdende sluiting vloei en voort uit de gemeentelijke op zet het aantal buurthuizen in Vlaardingen door middel van fu sies m te krimpen. Buurthuis De Haven uit het centrum en het wel zijnswerk in de Westwijk zijn al gefuseerd en ondergebracht in het nieuwe buurthuis De Telder. Buurthuis Oost moet volgens de plannen samengaan met 't Nieuwlant in Vlaardinger-Am- bacht. Het bestuur van buurthuis Oost is daar fel op tegen en weigert aan dat plan mee te werken. „Wij wil len een voorziening in de wijk voor de minder mobiele groepen. Het nieuwe buurthuis in Nieuw lant is te ver weg voor de bewo ners van de Oostwijk," aldus het bestuur in een verklaring. Op 17 maart, wordt een actievergadering gehouden in het buurthuis. Peter van Wilsem, voorzitter van de stichting Welzijn 90, reageert schamper op die datum. „Dat is dan wel wat laat" Gepasseerd Volgens Van Wilsem werd het be sluit om het buurthuis op te doe ken al op 20 december vorig jaar genomen. De voorzitter noemt de wensen van het welzijnswerk in Oost 'een gepaseerd station'. Hij zegt dat het buurthuis zich van meet af aan doelbewust heeft ver zet tegen de reorganisatie en de samenwerking met Nieuwlant heeft geboycot. Volgens Van Wilsem heeft het be stuur van net buurthuis op ver schillende vergaderingen, waar de zaak aan de orde zou worden gesteld, verstek laten gaan. De voorzitter van de stichting Wel zijn 90 vindt het vooral sneu voor het buurthuis in Nieuwlant. „De mensen daar zijn de dupe van de ze onbuigzame opstelling." Vlaardingen - Gedwongen door ruimtegebrek gaat de Kerk van de Nazarener verhuizen. Aan het eind van het jaar hoopt de kerkge meenschap een nieuw onderko men aan de Zwanensingel te be trekken. Het kerkgebouw aan de Emmastraat wordt vermoedelijk verkocht aan de Turkse Culturele en Sociale Stichting. De Turken willen het kerkgebouw omtove ren tot een moskee. Het kerkgebouw aan de Emma straat biedt plaats aan tweehon derd bezoekers. Het aantal kerk gangers js in het tiende jaar na de vestiging van de kerk in Vlaardin gen gestegen tot vierhonderd. Vanwege deze grote belangstel ling wijkt de Kerk van de Nazare ner voor de dienst op zondagmid dag inmiddels uit naar de grotere Oosterkerk aan de Schiedamse- weg. Alleen de minder druk bezochte kerkdienst om zeven uur 's avonds vindt nog in het gebouw aan de Emmastraat plaats. In een tijd dat veel kerken met een te ruglopende belangstelling te kampen hebben, is de populari teit van de als heiligingskerk om schreven Kerk van de Nazarener extra opvallend. ,vTi#n jaar geleden zijn we meti acht mensen begonnen," zegt se cretaris A. Elderkatap'vart'-riet1 kerkgenootschap. „Bijna elke week zien we nieuwe gezichten bij de dienst. Veel mensen komen uil Vlaardingen, ma?r er zitten ook de nodige Schiedammers en Maassluizers bij." De bouwplannen voor de nieuwe kerk aan de Zwanensingel liggen op dit moment ter inzage op het stadhuis. Het kerkgenootschap hoopt voor 1 mei met de bouw van de kerk te beginnen. Het nieuwe gebouw kan volgens de secretaris in dat geval voor het einde van het jaar worden betrokken. De Turkse Culturele en Sociale Stichting heeft intussen bij het college van B en W geïnformeerd of zij het kerkgebouw van het ver trekkende kerkgenootschap mag betrekken. De Turken willen het gebouw inrichten als moskee. Het college van B en W gaat in princi pe akkoord met een verhuizing van de moskee, die op dit mo ment is gevestigd in een even eens aan de Emmastraat gelegen kleiner gebouw. „Bij de kerk is meer parkeerruim te dan bij de huidige moskee," zegt een woordvoerder van de ge meente. „Verder is de aanvraag niet in strijd me* het bestem mingsplan. De gemeente heeft derhalve geen bezwaar tegen dit voornemen." Voor de verhuizing zal de TuTkse vereniging in eerste instantie overeenstemming moeten berei ken met de door de Kerk van de Nazarener in de hand genomen makelaar. De vraagprijs voor het kerkge- 1 ebouw bedfëagt 475.000 gulden. De Turkse "Tulturéle en Sociale 2 (Sliéhüng heeft"Teeds onderhan delingen gevoerd met de make laar. De secretaris van het kerk genootschap zegt echter nog niet op de hoogte te zijn van de be langstelling uit Turkse hoek. „Er zijn wel verschillende mensen naar het gebouw komen kijken," zegt de woordvoerder van het kerkgenootschap. Schiedam - Bewoners die verant woordelijkheid dragen voor elkaar. Dat is de filosofie achter het complex seniorenwoningen dat op dit moment wordt ge bouwd op de hoek van de Lek straat en de Ridderkerksestraat in Schiedam-Zuid. Het gaat na drukkelijk om een experiment en daarom komt niet iedere Schiedamse oudere in aanmer king voor een woning in De Pio nier. De bewonen» van de 40 appai le menten in De Pionier gaan een zelfstandig huishouden voeren. Maar het is de bedoeling dat zij een min of meer gemeenschappe lijk leven leiden. Daarom krijgt het gebouw een eigen ontmoe tingsruimte, een biljart- annex vergaderruimte en een hobbyka mer. Er komt ook een bewoneiscom- missie die activiteiten organi seert en de gemeenschappelijke belangen behartigt. De huisbaas, de Woningbouwvereniging Schiedam, verwacht van de bewo ners dat zij elkaar met raad en daad bijstaan en bijvoorbeeld boodschappen doen voor de buurvrouw als zij ziek is. Voor De Piomerwordt een specia le toewijzingscommissie inge steld. Schiedammers die voor een woning m het complex in aanmer king willen komen, moeten aan een aantal voorwaarden voldoen. Ze mogen niet jonger zijn dan 55 jaar, ze moeten gemotiveerd zijn om in dit bijzondere complex te gaan wonen en ze mogen geen in komen hebben boven 4600 gul den bruto per maand. Verder heeft de huisbaas bij voorkeur huurders die niet meer aan het ar beidsproces deelnemen. Er wordt gestreefd naar een gevarieerd huurdersbestand, dat is opge bouwd uit zowel alleenstaande mannen en vrouwen en echtpa ren van verschilende leeftijden. Daarbij komt dat het grootste deel van de bewoners fit moet zijn. „De woningen zijn beslist niet bedoeld voor krakkemikkige mensen," aldus een woordvoer der van Bureau Huisvesting, dat een stevige vinger in de pap krijgt bij de toewijzing. Bureau Huis vesting en de Woningbouwver eniging Schiedam streven een verdeling na van tweederde goed gezonde huurders tegen eender de deel dat minder kwiek is. Het idee voor dit project heeft de Woningbouwvereniging Schiedam overgenomen van de HSHB, een stichting uit Amster dam die huisvesting voor oude ren verzorgt op humanistische grondslag. De HSHB heeft ver schillende van dergelijke com plexen gebouwd in de hoofdstad. Voor Schiedamse senioren die ge ïnteresseerd zijn in het project wordt op woensdag 25 maart een informatiebijeenkomst gehouden in wijkpost Zuid van het Gecoör dineerd Ouderenwerk, gehuis vest in de Bethelflat. Gegadigden voor een plaats m 'De Pionier' kunnen zich tot 1 mei aanmelden bij Bureau Huisvesting. De huur van de woningen varieert van 522 tot 577 gulden exclusief service kosten. ,£2 Natuurlijk moest ze worden geholpen, de 10-jarige Marjolein Niesten bij het slaan van de officiële eerste paal voor de bouw van 153 woningen in de Schiedamse wijk Spaland-De Velden. Maar uit eindelijk lukte het redelijk en zo kunnen er maar weinig mensen zeggen datze de eerste paal voor hun huiszelf hebben geslagen. Want Marjolein Niesten is één van de toekomstige bewoonstersin het gebied waar vijf bouwbedrijven actief zijn, te weten BAM Vermeulen Ontwikkeling BV, Bonten bal Bouw BV, Heijmans Projectontwikkeling BV, De Nederlandse Bouw Unie BV en Varioplan BV. De huizenkopers hebben van de gemeente eik twee gratis dagkaarten voor het openbaar vervoer gekregen. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Het einde van de Koude Oorlog gaat ook aan de Schiedamse wijk de Gorzen niet onopgemerkt voorbij. Binnen en kele maanden gaat de gemeente de schuilkelder onder het plein slopen. Naar verwachting zal dit leiden tot een grote chaos in dit deel van de Gorzen. De bewoners- vereniging Schiedam-Zuid hoopt Y- gemeente de operatie aan- gnjpi om het aanzicht van het plein te verfraaien. De operatie wordt gefinancierd uit gelden, die enkele jaren gele den over bleven bij de opheffing van de Bescherming Bevolking (BB). Na overleg met het ministe rie van Binnenlandse Zaken en het Bureau Rampenbestrijding heeft Schiedam toestemming ge kregen om de bunker te slopen. Een tweede noodonderkomen be vindt zich in de Slachthuisbuurt. Ambtenaar Jan Brouwer ver wacht dat deze bunker ook bin- Den Haag'Schiedam - De eige naar van Saunacentrum Groen- oord aan de Van Beethovenlaan in Schiedam is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen het sluitingsbevel dat burgemeester en wethouders tegen het bedrijf hebben uitgevaardigd. Volgens de gemeente moet de sauna zich onderwerpen aan de bepalingen in de hinderwet. Een hinderwetvergunning ontbreekt en aangezien eigenaar J. Goed hart weigert een aanvraag daar voor in te dienen, heeft de ge meente Schiedam een sluitings bevel tegen de ondernemer uitge vaardigd. „Ik heb ir 1984 een bouwvergun ning en een horeca-vergunning gekregen. Zeven jaar later stapt de gemeente ineens bij me bin nen en krijg ik te horen dat er ook een hinderwetvergunning nodig is. Een aanvraag daarvoor brengt allerlei kosten met zich mee en dat is mij te duur," zei J. Goedhart tijdens een hoorzitting bij de Raad van State. Zijn raadsman P. van der Graft voegde er aan toe dat sauna's volgens hem hele maal geen hinderwetvergunning nodig hebben. De waarnemend voorzitter van de afdeling bestuursgeschillen van de Raad van State, mr. H. Polak, liet reeds doorschemeren dat hij het met die visie niet eens is. Ge meente-woordvoerder drs. M. Eij- keihof drong aan op een snelle be slissing van de Raad van State omdat in Schiedam meer van soortgelijke kwesties tussen ge meente en bedrijven spelen Een uitspraak van de Raad van State zou de duidelijkheid in die ge schillen bevorderen en veel lange procedures kunnen bekorten. Mr. Polak maakt waarschijnlijk woensdag zijn beslissing bekend. nen afzienbare tijd wordt ge sloopt. Brouwer is niet rouwig over het verdwijnen van de vluchlplaat- sen, die in oorlogstijd hun nut zouden kunnen bewijzen. „Maar in deze tijd van vrede en ontspan ning zijn die dingen niet echt meer nodig. Bovendien kunnen in totaal slechts 125 mensen een schuilplaats vinden in de twee bunkers. Voor de meeste Schiedammers is er nooit plaats geweest." De noodonderkomens verkeren de laatsxe jaren in slechte staat. De bunkers staan half onder wa ter en zijn niet of nauwelijks nog toegankelijk. Een dikke stalen deur werd ooit geplaatst om de vluchters tegen de gevolgen van het oorlogsgeweld te bescher men. Op dit moment zou Brouwer echter niet eens weten, wie de sleutel van de deur van de de bun ker in zijn bezit heeft. De sloop van de bunkers wordt mede ingegeven door het gebrek aan alternatieve bestemmingen. In Rotterdam werd ooit onder zocht of de catacomben konden worden verbouwd tot repetitie ruimten voor popgroepen. Dat plan bleek echter niet haalbaar. Voor het onderkomen aan het Ro zenburgerplein zijn dergelijke plannen er nooit geweest en dat zou volgens De Gorzette, het blad van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid, wel eens te ma ken kunnen hebben met de onbe kendheid van de bunker. „We hebben nooit het voorstel ge hoord om er een jongerencen trum van te maken, of een par keergarage of een schiettent." De bewonersvereniging hoopt dat de gemeente de sloop van de bun ker aangrijpt om het Rozenbur- gerpiein op te knappen. In Zuid is men op dit moment met erg te spreken over de kwaliteit van de pleinen. Het plein met de bunker was 'huilen met de pet op', op het Dwarsstraatplein is het een rommeltje en het Wilhelmi- naplein wordt door de bewoners- vereniging gezien als 'een schan daal voor het aangezicht van de wijk'. Met het opknappen van het Ro- zenburgerplein zou de gemeente volgens de BVSZ een nieuwe start kunnen maken. Niet zoals in het verleden toen de gemeente voor miljoenen guldens de plei nen opknapte en ze vervolgens vergat te onderhouden. „Voor het opknappen en het onderhoud mag de gemeente gerust een te genprestatie vragen van de bewo ners," meent De Gorzette. „Ze kunnen een oogje in het zeil hou den en ook zelf de handen uit de mouwen steken." Schiedam - Voor het eerst sinds vele jaren is er in Schiedam op ko ninginnedag geen kermis. De spullenbazen zien er letterlijk geen brood meer in om op die dag hun tenten te openen in Schiedam. Op 30 april is de con currentie van de Rotterdamse kermis op de Mullerpier te groot, zegt Bureau De Kermisgids. De gemeente is met het organisa tiebureau overeengekomen dat de vooij aars kermis wordt ver plaatst naar de week van 13 tot en met 17 mei. De concurrentie met Rotterdam is dan minder groot. Bovendien is de periode tussen bevrijdingsdag en Hemelvaart- dag een stille tijd voor de exploi tanten. Elk evenement waaraan kan worden deelgenomen is dan welkom. De vooijaarskermis vindt als van ouds plaats op het Emmaplein. Waarheen het lunapark zal ver huizen als de komende jaren wordt gebouwd op het Em maplein en omgeving is nog niet bekend. De gemeente zegt daar nog geen concrete plannen voor te hebben. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft vrijdagmorgen rond half twaalf op het Koggeschip een au tomobilist aangehouden, die bij de alcohol-ademanalyse een pro millage van 3 vertoonde, een re cord voor Schiedam. De man kreeg een rijverbod van zeven den uur en zowel zijn auto als zijn rijbewijs werden afgenomen Vlaardingen - Een 33-jarige man uit Ridderkerk is vanmorgen met zijn auto op Rijksweg A4 in de slip geraakt en vervolgens op zijn kop in de berm terecht gekomen. Hy is met rugklachten naar het Holy Ziekenhuis gebracht. Vrijdagmiddag botsten op ge noemde rijksweg nog drie auto's op elkaar omdat één bestuurder opzij keek, toen er auto's voor hem vaart minderden. Vlaardingen - In een sociëteit aan de Schiedamseweg in Vlaardin gen is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij ontstaan waarbij een 21-jarige Vlaardinger is mishandeld. Het slachtoffer werd later buiten opgewacht en weer geslagen. Twee 24-jarige Vlaardingers zijn in verband met de vechtpartij aangehouden. Vlaardingen - Op de Westhaven- kade in Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag om streeks kwart over twee een 19-ja- rige voetgangster aangereden door een 21-jarige automobilist uit Naaldwijk. De vrouw moest met ernstige verwondingen in het Holy Ziekenhuis worden opgeno men. Een andere voetgangster kon de auto nog maar net ontwij ken. De politie zoekt haar als ge tuige. Maassluis -':In de schoorsteen van een woning aan de Stelling- molen in Maassluis heeft zater dagmorgen een brandje gewoed. De brandweer kon het vuur snel blussen. Maassluis - Op het volkstuinen complex bij de Weverskade m Maassluis zijn dit weekeinde ver nielingen aangericht Op enkele plaatsen is glas kapot gemaakt. Vandalen vernielden verder een CAI-kast aan de Burgemeester Zaneveldstraat, door ernaast brand te stichten. Bij een gereedschapsbedrijf aan de Industrieweg, is ingebroken nadat een ruit was verbroken. Er werd wat geld weggenomen. Bij een bedrijf aan de Keuchenius- straat gebeurde dat ook. Uit een kelderbox aan de Burgemeester Sehwartzlaan verdween een fiets en uit een kelderbox aan de Van Beethovenlaan een bromfiets Vlaardingen - Een 77-jarige Vlaar dingen bestuurster van een inva lidewagen is vrijdag aan het eind van de middag op de Churchill- singel in Vlaardingen gebotst te gen een auto. die werd bestuurd door een 51-jarige Vlaardinger. Ze had geen voorrang gegeven. De vrouw, die ook nog jarig was, raakte aan haar hoofd gewond en is naar het Holy Ziekenhuis ge bracht. Een 20-jarige bromfielster uit Vlaardingen is diezelfde middag op de Watersportweg gevallen. Zij had het verhoogde middenge deelte van de weg niet gezien en was daar tegenaan gekomen. Schiedam - Een taxichauffeur, die zaterdagavond in Schiedam netjes een klant afzette, kreeg in 'plaats van geld een stomp in zijn gezicht. De mepper ging er ver volgens als een speer vandoor. Schiedam - Aan de Zadelmaker hof in Schiedam is zondagmor gen brand in een container ont staan, dat door de brandweer werd geblust.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1