7 Massale sloop in wijk Nieuwland Buurthuis Oost kan subsidie wel vergeten I J: Vijfhonderd woningen tegen vlakte voor duurdere huizen Veilingbedrijf Cohen B.V, Protesten tegen lawaai Stena Line Kruispunten 's-Gravelandseweg dit jaar beveiligd met verkeerslichten Herbouw Vlaardingse Stadskraan gaat feestelijk van start Kinderhulp in café Centraal Vlaardinger ontkent verzet tegen politie Dansen voor Greenpeace Wasmachine lek ZEER BELANGRIJKE TE ROTTERDAM (WIJK SCHIEBROEK) een partij stereo-apparatuur, kleurentelevisies en video's een partij gereedschappen een partij huishoudelijke gebruiksvoorwerpen en speelgoed een partij tuinmeubelen Meerdere homofielen slachtoffer jeugdbende Eenden in park beschoten Drietal vernielt woonkamer Auto's botsen Bejaarde vrouw bestolen Sokken gestolen Onder invloed, ƒ1500,- boete Rotterdams Dagblad Maandag 16 maart 1992 '■-:J vj iö'S**s fi; Z*zF~<& Door Ben van Haren Vlaardingen - Zaterdag, bij het begin van de lente, zal de Westhavenkade in het teken staan van ver nieuwingen van het Visserijmuseum. Van enen tot vijf uur zal m en rond de Oude Haven met een histo risch feest de herbouw van de oude, bouten Vlaar dingse Stadskraan worden gevierd. Met veel muziek en andere activiteiten maakt de Stichting Exploita tie Museumkade zijn plannen openbaar. Oud-wethuuder Jan Madern, die voorzitter van die stichting is, heeft stad en land afgereisd om hiervoor een antieke mallejan op de kop te tikken. Zo'n oude houten kar. die tot in de vorige eeuw voor het ver plaatsen van bomen, palen en masten werd gebruikt, kreeg hij uiteindelijk te leen van een Leids bedrijf. „Het ging moeizaam, maar we mogen hem nu toch voor deze bijzondere gelegenheid gebruiken," zegt Madern trots. Zaterdagmiddag om twee uur zullen leden van de zeeverkennersgroep De Geuzen op die historische kar een mast vervoeren van de Westhavenplaats naar het Visserijmuseum. Als vertrekpunt is de plek tegenover bloemisterij en antiekwinkel Ben Vogel uitgekozen omdat daar lot 1909 de Vlaardingse Stadskraan, in vijf gelijke uitvoeringen gedurende bijna drie eeuwen, vooral masten heeft verplaatst. Een varend dixieland-crkest van de Vlaardingse trompettist Koos van der Hout en het tamboer-, trompetter- en majorettenkorps Liberie begeleiden het geheel muzikaal. Verder liggen er oude visser schepen in de haven. De middag is bedoeld als start van een fondsen wervingsactie onder de plaatselijke bevolking en be drijven. Op de plek waar de stadskraan wordt her bouwd, tegenover het zogenaamde Waaigat, vindt om kwart voor drie een bouwvergadering oude stijl plaats in een op een ponton geplaatste tent. Direc teur Frits Loomeijer van het Visserijmuseum zal daar met behulp van een groot schaalmodel (1:20) de plannen voor de herbouw van de stadskraan toelich ten. Wie daar bij wil zijn moet vijf gulden entree be talen. Die bezoekers krijgen wel een prent van de kraan mee en recht op een 'kraanborrel met labs kous'. In het museum wordt een sponsor-bureau ingericht en de op dc mallejan aangevoerde paal wordt in stuk ken gezaagd om dienst te kunnen doen voor een ac tie spijkerslaan. Iedereen kan, in navolging van vroegere timmerlieden, a ƒ1,- zijn vaardigheid bewij zen m het recht in een paal slaan van een spijker. Burgemeester Fred van Lier zal omstreeks 14.15 uur al beginnen. Voor de herbouw van de stadskraan naar het laatst gebruikte model (uit 1858) en verdere inrichting van de museumkade is een half miljoen gulden nodig. De stichting van Madern heelt inmiddels al de helft van dit bedrag verzameld. In 1994 moet de bouw van het zeventien meter hoge gevaarte gereed zijn. Vlaardingen - In café Centraal aan de Westhavenka de in Vlaardingen is ƒ1480,- opgehaald voor hulp aan kinderen die getroffen zijn door de vulkaan Pinatu- bu op de Filippijnen. Die opbrengst ontstond omdat de baropbrengst van donderdag 5 maart in zijn geheel voor die hulp was bestemd. Diverse artiesten traden gratis op in het etablissement om zoveel mo gelijk mensen te trekken. Donaties blijven welkom op giro 14044, tnv Stichting Kinderhulp Pinatubu. Den Haag/Hellevoetsluis - Een 23-jarige Vlaardinger heeft in hoger beroep voor het Haagse gerechtshof in aile toonaarden ontkend dat hij zich in mei 1990 in thet winkelcentrum Struytse Hoeck in Heüevoetsluis tegen de politie verzet heeft. Op die dag sommeerde de politie een groep jongeren, die in het winkelcen trum een krat bier aan het leegdrinken was, zich te verwijderen. Volgens de Vlaardinger ging hij inder daad weg, maar keerde even later terug om een tas met spullen op te halen. Daarbij werd hij door de po litie aangehouden. Over die aanhouding lopen de vi sies uiteen. De Vlaardinger zegt zich gewillig te heb ben laten boeien en meenemen. Twee agenten ver klaren dat zij door het verzet van de jongeman kneu zingen aan de polsen hebben opgelopen. Voor dit ge drag werd hij door de Rotterdamse politierechter bij verstek tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld. Advocaat-generaal C. van Ginkel achtte, gezien de medische verklaringen over de kneuzingen, bewe zen dat de Vlaardingen zich bij zijn aanhouding ver zet heeft. In plaats van drie weken cel meende hij echter dat kon worden volstaan met een voorwaarde lijke gevangenisstraf van drie weken een geldboete van 500 gulden. Het Hof doet 26 maait uitspraak. Bij de dansschool Van Rijswijk in Vlaardingen en bij Sitton in Schiedam, Vlaardingen wi Maassluis is dit weekeinde gedanst voor Green peace. Tijdens een dans marathon, die ook bij dans scholen elders in Nederland is gehouden, zijn twaalf |mr lang de voetjes van de vloer gegaan. De op brengst moest uitkomen op 'een bedrag met vijf nul len'. Eerder werd zo al ruim een miljoen gulden bij- «engedanst voor het Nederlandse Rode Kruis. Be bedoeling was dat iedere danser sponsors zocht en zich per dans liet sponsoren. Er moesten dus zo veel mogelijk dansen worden uitgevoerd. Als al het seld is opgeteld is bekend of dit is gelukt. De dansschool-leerlingen die het grootste aantal sponsors hebben aangebracht,, mogen een dagje meevaren op het schip de Solo van Greenpeace. De antieke mallejan, die zaterdag in Vlaardingen wordt ge bruikt, staat nu nog bijeen bedrijf in Lei den. Foto Door Carel van der Velden Schiedam - De komende ja ren worden in de Schiedamse wijk Nieuwland ongeveer vijlhonderd woningen ge sloopt. Dat voorstel heeft een uit ambtenaren, winkeliers en bewoners bestaand pro jectteamvoor de eerste naoor logse wijk van Schiedam van middag gepresenteerd. De toekomstvisie op Nieuwland wordt in april in het college van B W behandeld. De bewoners van de wijk met 7000 drie- en vierkamer-portiek- woningen worden vandaag over de ingrijpende ontwikkelingen ingelicht. Voorafgaande aan de officiële presentatie wilden de be trokkenen geen gedetailleerde in formatie over de plannen kwijt. „Ik wil niet de fout maken van mijn voorganger," zegt wethou der Adri Reijnhout. „Enkele jaren geleden deed de gemeente mee aan een stadsvemieuwingsprijs- vraag. Toen werd een flatgebouw in de Van Hogendorpstraat voor gedragen voor sloop. De bewo ners moesten dat in de krant le zen. Dat is geen goede zaak." Het vandaag gepresenteerde voorstel is het meest opvallende onderdeel van deel drie van Be- heerplan Nieuwland. Uitgangs punt van de operatie is het econo misch en sociaal draagvlak van de wijk Nieuwland te vergroten. De woningen in Nieuwland zijn relatief goedkoop, waardoor er veel mensen met een laag inko men zijn neergestreken. In de op tiek van de stadsvernieuwers kan het draagvlak van de wijk worden verbreed als er duurdere huizen verrijzen. De eengezinswoningen en de duurdere appartementen kunnen onder meer worden ge bouwd op plekken waar flats wor den gesloopt. Enthousiast Formeel heeft wethouder Reijn hout geen binding met het werk stuk van het Planteam Nieuw land. Maar hij toont zich wel en thousiast over de voorzet voor de ingrijpende operatie in de wijk. „Het is vijf voor twaalf voor Nieuwland. Ik ben er van over tuigd dat op korte termijn fors moet worden geïnvesteerd om de ze wijk overeind te houden. Ik heb goede hoop dat de operatie politiek en financieel haalbaar is. Er is de laatste jaren hoegenaamd geen kritiek geweest op deze aan pak." De vraag is hoe de grote massa in Nieuwland op de voorstellen zal reageren. Zo betekent de sloop van vijfhonderd woningen verlies van een aanzienlijk deel van de goedkope huurhuizen in Schiedam. De nieuwe woningen die ervoor in de plaats komen zul len voor veel Nieuwlanders onbe taalbaar zijn. ,,Die goedkope huurwoningen ra ken we de komende jaren sowieso kwijt," zegt Reijnhout. „Want ook de fiats die blijven staan zullen niet kunnen ontkomen aan een ingrijpende opknapbeurt. Omdat voor naoorlogse woningen geen rijkssubsidie meer wordt ver strekt, zullen de kosten moeten worden doorberekend in de huur." Voorstel Het projectteam beperkt zich niet tot hel voorstel om gevarieerder wonen in de wijk mogelijk te ma ken. In Nieuwland wordt ook ge werkt aan een ingrijpende sane ring van het winkelaanbod. Ook stedebouwkundig staan de nodi ge veranderingen op stapel. Vol gens de planmakers moet de loop van veel straten worden gewijzigd en moet de wijk een groener aan zien krijgen. Door Peter de Lange Vlaardingen - De kans dat buurt huis Oost op eigen kracht, los van de stichting Welzijn 90, kan blij ven voortbestaan lijkt gering. Terwijl het bestuur van het buurt huis nog naar een oplossing zoekt om de dreigende sluiting te voor komen, Iaat de gemeente Vlaar dingen al op voorhand welen dat het stadhuis niet met geld over de brug zal komen. „We kunnen nie mand verbieden een eigen club op te richten, maar op subsidie hoeft men niet te rekenen. Alleen buurthuizen die bij de stichting Welzijn 90 zijn aangesloten krij gen subsidie," aldus een woord voerder. Het bestuur van Oost zit in een lastig parket. Het buurthuis heeft door een nieuwe bezuinigings ronde bij Welzijn 90 geen geld meer in kas. Sluiting van de ac commodatie in de Oosterstraat lijkt onafwendbaar. De enige mo gelijkheid om te blijven bestaan i"- een fusie met buurthuis Nieu welant in de Babberspolder, zoals de gemeente'en Welzijn 90 be ogen. Maar fuseren is het laatste wat Oost wil. In de praktijk komt dal neer op verhuizen naar het nieuw te bouwen wijkcentrum in de Babberspolder. Het buurthuis- bestuur is bang dat veel vaste be- Schiedam - Een lekkende was machine heeft zaterdagmiddag in de Potgieter straat in Schiedam voor wateroverlast gezorgd bij be nedenburen. De politie is de ver laten bovenwoning binnenge gaan en heeft enkele kranen dichtgedraaid. zoekers uit Oost dan zullen afha ken, omdat ze de afstand te groot vinden. Dinsdag is er een actievergade ring in het buurthuis. „Dan ho pen we alsnog een oplossing te vinden," aldus bestuurslid Toi de Bruyn. Hij ziet nog wel mogelijk heden, zoals een los-vast samen werkingsverband met Nieu- welant, waardoor toch subsidie naar de Oostwijk kan vloeien. Aansluiting bij de stichting Wel zijn 90 in de vorm van een werk eenheid Oost/Nieuwelant wijst De Bruyn pertinent af. Oost staat zeer wantrouwend tegenover de koepelorganisatie voor het wel zijnswerk in Vlaardingen. „Bij die stichting word je niet eer lijk behandeld. In de verslagen van vergaderingen vind je nooit terug wat je hebt gezegd. Je wordt er voortdurend voor lui gezet. Als je om half acht voor een vergade ring komt zit de deur potdicht, omdat ze opeens om acht uur be ginnen. Zonder dat je daarover wordt ingelicht." Dwarsliggerij De werkrelatie tussen beide in stellingen laat al jaren te wensen over, blijkt ook uit uitlatingen van Peter van Wilsem en George Herders, respectievelijk voorzit ter en directeur van de stichting Welzijn 90. Van Wilsem en Her ders verwijten Oost dwarsliggerij. „Oost weigert zich neer te leggen bij de fusie van de buurthuizen in Vlaardingen. Ze zeggen ijskoud dat zij daar niets mee te maken hebben. Ze zitten maar te schreeuwen, maar komen nooit to the point." Van Wilsem ontkent dat buurt huis Oost door de stichting bij de laatste bezuinigingsronde is 'te ruggepakt' voor die onbuigzame Peter van Wilsem, voorzitter van de stichting Welzijn 90 bij het met sluitingbedreigde buurthuis Oost: „Het alternatief was een opbouwwerker ontslaan. Dat vonden wij onverantwoord." Foto Roel Dijkstra houding van de laatste jaren. „We hadden toch geen andere keuze? Het enige alternatief was een op bouwwerker ontslaan. Dat von den wij onverantwoord." Herders: „Als je het activiteiten pakket van Oost bekijkt, zitten daar geen dingen bij die je niet net zo goed in een andere wijk zou kunnen doen. Naaicursussen, cursussen aerobic en Engels zijn in principe niet wijkgebonden. Oost heeft ons niet duidelijk kun nen maken waarom iets van hun aanbod specifiek in de wijk zou moeten blijven. Zelfs niet de kin deractiviteiten. Er worden nu au to's ingezet om de kleintjes zon der gevaar over de Schiedamse- dijk te brengen." Vrijwel alle activiteiten zijn in middels vanuit Oost overgehe veld naar 't Nieuwelant aan de Goudsesingel. Een logisch voort vloeisel uit het gemeentelijk be leid, vindt Herders: „De gemeen te stopt een vermogen in een nieuw buurthuis daar. Dan kun je niet doelbewust alles in je eigen wijk willen houden." Ton de Bruyn van buurthuis Oost stelt daar tegenover dat hij wel met Nieuwelant wil samenwer ken, maar geen verantwoordelijk heden wenst over te dragen. „Wij zijn er altijd vanuit gegaan dat we een steunpunt in onze wijk zou den houden. Daar gaan we nu voor knokken." Peter van Wilsem vindt dat Oost rijkelijk laat in actie komt. „Als ze sluiting hadden willen voorko men hadden ze vorig jaar decem ber iets moeten ondernemen. Toen is dit besluit gevallen. Wij hadden verwacht dat buurthuis Oost de dag daarna meteen bezet zou worden. Maar er gebeurde he lemaal niets." mm Op vrijdag 20 maart a.s. zal door Veilingbedrijf Cohen b.v. t.o.v. Gerechtsdeurwaarder Mr. A. Flanderijn en/of M. G. van Eek en/ of M. H. Vaes en/of R. P. van Duin te Rotterdam bij opbod wor den geveild: waaronder: stereocombinaties, stereoboxen, wereldontvan gers, CD-speters, autoradio's, stereowalkmans, kleuren-tv's, video enz. enz. waaronder: compressors, koiomboormachines, lintzagen, garagekricks, elektrische en C02 lasapparaten, slijpmachi nes, handtakels, lijmtangen en veel handgereedschap enz. enz. waaronder: magnetrons, cassettes, pannensets, dekbedden, wasmachines, wasdrogers, koelkasten, stofzuigers, koffie zet- en espressoapparaten, mixers en veel speelgoed. waaronder: vol kunststof 5-standen stoelen, idem tafels, 7- standen relaxstoelen, kussensets en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alles 2al per stuk worden geveild en aile KTV's en video's en elektr. gereedschappen worden onder volledige garantie ver kocht. De Veiling zal worden gehouden in de grote zaal van Wijkge- bouw „De Castagnet", aan de Larikslaan 200 te Rotterdam (Wijk Schiebroek) Kijkuur 12 uur, aanvang veiling 13.30 uur. Hanzeweg 21 a, 7241 CS Lochem. Hoek van Holland - Tegen het ver lenen van een hinderwetvergun ning aan Stena Line zullen de no dige bezwaren worden ingediend. Tijdens een korte hoorzitting in het Hoekse deelgemeentehuis hebben enkele inwoners van het Blesplan al direct mondeling een bezwaarschrift ingebracht. De verwachting is dat nog veel schriftelijke bezwaarschriften volgen. Tijdens een discussie tussen di- rektieleuen van Stena Line, ver tegenwoordigers van de milieu dienst DCMR en een aantal inwo ners van Hoek van Holland is dui delijk geworden dat de bezwaren vooral gericht zijn tegen de ge luidsoverlast van de schepen, wanneer die voor de kade liggen en tijdens het afmeren. De manier waarop de overlast vooral door de bewoners van het nabij gelegen Blesplan wordt er varen, is overigens nogal verschil lend. De een spreekt van een gie rend geluid, de ander van een bromtoon en veel mensen hebben last van trillingen in hun huizen. Het blijkt ook veei verschil te ma ken welk schip wordt afgemeerd. Momenteel heeft men te maken met vier verschillende schepen. De Koningin Beatrix en de Stena Brittannica voeren respectieve lijk de dag- en nachtdienst uit, maar op onregelmatige tijden worden extra vaarten gemaakt door de Stena Seatrader en de laatste tijd ligt ook de Stena Tra veller regelmatig voor de Hoekse kade. De ontwerp hinderwetvergun ning zal, samen met de bezwaar schriften, te zijner tijd op hel deelgemeentehuis ter inzage wor den gelegd en degenen die be zwaar indienen zullen die ook persoonlijk ontvangen. der van de bijdrageregeling weg- verkeersvoomeningen voor aan leg van verkeerslichten op deze kruisingen. Omdat de subsidie van deze regeling per 1 januari 1992 zou worden verlaagd van 80% naar 50%, diende de dienst Gemeentewerken namens B en W eind 1991 een aanvraag voor deze bijdrage in. Daar werd positief op gereageerd zodat de voor 1994 geplande plaatsing van de verkeerslichten vervroegd dient te worden naar eind dit jaar, ander raakt men de bijdrage kwijt. Gezien de levertijd van de regelautomaten en de lijd benodigd voor de installatie bete kent dit dat het ONS, die het on derhoud in beheer krijgt, een de zer dagen de opdracht moet krij gen voor de levering en plaatsing van de verkeersregelingen. Met de plaatsing van de verkeers lichten is ruim één miljoen gul den gemoeid. Van dat bedrag, om precies te zijn 1.057.223 gulden, legt de overheid 783 474 gulden op tafel. Inmiddels heeft ir. H. G. de Block, directeur van de dienst Ge meentewerken het college in overweging gegeven in te stem men met de aanleg van de ver- keersinstallaties. Door Sander Sonnemans Schiedam - Binnen enkele maan den komen er verkeerslichten op de twee kruisingen van de 's-Gra velandseweg bij de op- en afritten van rijksweg 20. De dienst Ge meentewerken heeft hier plan nen voor. Op de kruispunten van de voorrangsweg is de afgelopen drie jaar een groot aantal onge lukken gebeurd. De in 1990 geno men maatregelen hebben dus geen effect gehad. De verkeersregelinstallatie moet een definitief einde maken aan de filevorming en de verkeersonge lukken, die veelal worden veroor zaakt door ongeduldige automo bilisten. Deze trachten niet zon der gevaar, tussen de rijen auto's door, de 's-Gravelandseweg over te steken. Vooral het verkeer dat van de De Brauwweg komt en de rijksweg op wil slaan zorgt in de spitsuren op de 's-Gravelandse weg nog altijd voor een chaos. Het blokjesstelsel, dat twee jaar geleden op het wegdek werd aan gebracht om de verkeersstroom beter te begeleiden, heeft niet het beoogde resultaat opgeleverd. De blokjes zijn kapot gereden en lig gen als oud vuil in de berm. In het kade^van de aktie -25%, waarbij het streven was het aantal verkeersongevallen met 25 pro cent te reduceren, werden er in 1990 op de kruisingen enige aan passingen uitgevoerd. Zonder al te veel succes, want na een kleine terugval in dat jaar viel er, de ex tra wegmarkeringen ten spijt, in 1991 weer een stijgende lijn te constateren. In 1989 vonden op de twee kruisingen in totaal 96 ongeval len plaats, waarbij acht mensen letsel opliepen. Het jaar daarop bedroeg het aantal aanrijdingen tien minder dan in 1989 zonder dat de afname van hel aantal ge wonden evenredig verliep. Zeven verkeersdeelnemers raakten ge wond. In 1991 bleef het aantal slachtoffers ongewijzigd, hoewel de hoeveelheid aanrijdingen met veertien gevallen was gestegen tot een totaal van 100. Inmiddels heeft het Rijk, als be heerder van de op- en afritten, een onderzoek naar de veiligheid en filevorming in de spitsuren la ten verrichten. Daaruit is geble ken dat verkeerslichten op zowel de noordelijke als het zuidelijke kruispunt noodzakelijk zijn. Aan sluitend berichtte het Rijk in no vember van het vorig jaar een subsidie te willen geven in het ka- Schiedam - Circa tien homofie len zijn de afgelopen maanden mishandeld door leden van een Schiedamse jeugdbende is geble ken uit politie-onderzoek. Het is niet bekend of nog meer homo's slachtoffer zijn geworden van mishandelingen. Wel is vast komen te staan dat en kele slachtoffers ernstig zijn mis handeld. Veel meer over de zaak wil de Schiedamse politie niet kwijt, omdat het onderzoek nog in volle gang is en meer arresta ties worden verricht. De zaak kwam aan het licht toen begin dit jaar een jeugdige auto kraker werd aangehouden en bleek dat de Schiedammer deel uitmaakte van twee verschillende bendes, bestaande uit leden van 13 tot 20 jaar. De groepen hielden zich bezig mei inbraken in wonin gen. scholen en bedrijven, auto kraken en 'pot en rammen'. De twee in samenstelling wisselende bendes - de ene telde 30 en de andere 15 leden - werden vorige week door de Schiedamse politie opgerold. Vooral de bende van 15 man had hel in verschillende delen van de stad gemunt op homofielen. Eén van de plekken waar homofielen 's avonds lastig werden gevallen is de omgeving van de sporthal Margriet, schuin tegenover het politiebureau. Eind vorige week werden er 15 jongens aangehouden, van wie er inmiddels 12 zijn voorgeleid aan de officier van justitie. Vijf van hen zijn in verzekerde bewaring gesteld en worden vastgehouden in het Huis van Bewaring aan de Noordsingel in Rotterdam. Vlaardingen - De politie heeft za terdag in het park 't Nieuwelant twee jongens van 13 en 14 jaar aangehouden wegens dierenmis handeling. Zij schoten met een luchtdrukpistool op eenden. De jongens zijn naar bureau-Halt ge stuurd vooreen alternatieve straf. Maassluis - Drie mannen uit Naaldwijk en 's Gravenzande (20, 21 en 24 jaar oud) hebben zater dag in de Burgemeester Rip- pingstraat te Maassluis met mes sen de bewoner van een woning bedreigd en het interieur van de woonkamer volledig vernield. Er bleek sprake van een persoonlij ke vete. Het drietal is opgepakt. Schiedam - Op de Nieuwe Dam- laan zijn gistermiddag rond half twee drie auto's op elkaar gebotst. Dat gebeurde toen de 43-jarige Schiedamse bestuurder van de achterste auto te laat zag dat twee auto's voor hem stopten voor het rode licht. Een 73-jarige vrouw uit Schiedam, die in de achterste au to zat, moest voor behandeling naar het Sehieland Ziekenhuis. Schiedam - Een 82-jarige vrouw uit Schiedam is op de kruising Van Ruysdaellaan/Van Ostade- laan bestolen van haar tas. Die werd uit haar handen gerukt, waarbij zij omviel. Een huisarts constateerde dat de schrik groter was dan de lichamelijke schade. Schiedam - Uit een warenhuis aan het Broersvest in Schiedam is door een 23-jarige Vlaardinger voor honderd gulden aan sokken gestolen. Uit een container op een terrein aan de Westfrankelandse- 1 dijk zijn zes slijptollen ont vreemd. Bij de handbalvereni ging DWS zijn zaterdagmiddag drie keukenmessen gestolen. Men kwam binnen door een ruit te verbreken. Vlaardingen - Afgelopen nacht is een 26-jarige man aangehouden, die op Rijksweg A20 reed onder invloed van sterke drank. Hij viel op wegens zijn snelle rijden. De man negeerde een stopteken maar kon in Vlaardingen op de Marathonweg worden aangehou den. Hij betaalde een boete van ƒ1500,-.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1