15 'Ze staken duim op en gingen door met wippen Uitzicht Klaverstede hotel ibis S. van DUFFELEN O Het Deze advertentie is mogelijk gemaakt door nevenstaande adverteerders. Lezingen bij COS Bloemschikken elders Politieke discussie in café Ook D66 wijken in Wijnconcert in boerderij Slagerij uit Babberspolder Zeven metalen vlaggen aan P.C. Hooftlaan Feestend de wereld rond Kipspecialiteiten ChkkWlnq REPARATIE ALLE MERKEN SCHIEKADE 75 SCHIEDAM TEL. 010-4155937 REUMABESTRIJDING MÓÉT DOORGAAN Zoektocht naar fouten bij aanleg van camping Buurthuis naar oude school Rotterdams Dagblad Dinsdag 17 maart 1992 Schiedam Het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking (COS) Nieuwe Waterweg-Noord houdt in april een le zingencyclus over de relatie tussen duurzame ont wikkeling en vrede, vrouw en en mensenrechten. Dal gebeurt in Passage 16 op de dinsdagen 7.14.21. en 28 april. De bijeenkomsten duren van 2Q.0G tot 22.15 uur. Deelnamekosten bedragen J20,-. In verband met een verbouwing in Trefpunt Oost zijn de activiteiten voor ouderen die elke woensdag morgen worden gehouden, vanaf woensdag 18 maart verplaatst naar Kluphuis Oost. Ouderen die in de periode tot en met 29 april willen deelnemen aan het bloemschikken, het maken van paasversieringen- en stukjes, de excursie naar het museum van Overschie en de slotochtend van het seizoen moeten zieh dus melden aan de Franklin- straat 1 la. Voor meer info,: 4264195, Marcel Hoogland (landelijk bestuurslid PvdA) en Maarten van Poelgeest (Groen Links) discussiëren woensdag vanaf 20,00 uur in café 't Spul aan de Hoogstraat over de politiek in Nederland. De DG6-fractie uit de Schiedamse gemeenteraad trekt, in navolging van de PvdA, de wijken in. Op dinsdagavonden zal van gedachten worden gewis seld met besturen van bewonersverenigingen, werk groepen en bewoners zelf. De eerste contactavond is al achter de rug. D66'er Adri Rcijnhout (wethouder) heeft met de Bewoners vereniging Schiedam Centrum van gedachten ge wisseld over zaken als parkeren, verpauperen en drugshandel in cafés. Vlaardingen Burgemeester Fred van Lier is vrijdag 20 maart ere gast op de wijnboerderij in de Zuidbuurt. De burge meester opent 's avonds om kwart over acht het eer ste wijnconcert' in de boerderij van Louise Holland en Jook Aarts. Op de grote concertvleugel, die on langs met veel moeite naar de zolder werd getakeld, spelen Jos Vranken en Leon Bak werken van Mozart. Chopin. Rachmaninov, Debussy en Schubert. Vran ken is pianoleraar in de regio, Bak beroepsmusicus die een opleiding volgde aan het Brussels conserva torium. Kaarten voor het concert kosten 20 gulden en zijn verkrijgbaar bij de VW. Inbegrepen is koffie in de pauze en een glas wijn na afloop. Slagerij De Wit kan de winkel in de saneringswijk Babberspolder op slot doen. De gemeente heeft een schadeloosstelling aangeboden, die is geaccepteerd. Eerdere onderhandelingen waren spaak gelopen. De slagerij is een van de laatste winkels in hel eerste te slopen deel van de Babberspolder, waarvoor nog geen oplossing was gevonden De slager was te oud om nog ergens een zaak op te zetten en te jong om al met pensioen te gaan. Wat de oplossing inhoudt, is niet door de gemeente meege deeld. Een metalen kunstwerk, bestaande uit zeven 'meta len vlaggen' van ongeveer vijf meter hoogte, wordt vrijdag 20 maart geplaatst op de hoek van de Vondel laan en de P.C.Hooftlaan. Het is een geschenk van de Raad voor de Volkshuisvesting 'aan de bewoners' en markeert het einde van het groot onderboudsproject voor 232 woningen aan de P.C.Hooftlaan, Vondel laan. Van Lennepstraat en G.A.Brederolaan. Hel kunstwerk is gemaakt duur deMaasMuise kuns tenares Gerda B. Ploeg. Ze heeft bewust verzuimd het monumentale obejet een naam te geven. Ze vindt dat mensen dat zelf maar moeten doen. Wethouder mevrouw L.A. Snoeck-Sehuller opent za terdag 21 maart om 11.00 uur de tentoonstelling 'Feestend de wereld rond' die in het gemeentemu seum valt te aanschouwen. De expositie wordt ge houden in het kader van de door de Verenigde Naties uitgeroepen dag ter bestrijding van racisme en dis- criminiatie en heeft onder andere ten doel begrip te kweken voor andere culturen. 'Feestend de wereld rond' behelst fotoreportages van een Marokkaans offerfeest, een Turks kinderfeest, de Surinaamse dag der vrijheden, het Antilliaanse kindercarnaval en de Nederlandse Koninginnedag. Bovendien geeft de tentoonstelling door middel van een portrettengalerij een beeld van de wijze waarop het kinderen uit de vijf genoemde landen het in Ne derland vergaat. Aan de expositie is een project van de werkgroep Kunstzinnige Vorming Schooljeugd verbonden waarbü de Maassluise scholieren het museum bezoe ken. Agenda SCHIEDAM woensdag 18 maart KrakeJee en zo (dansgroep), Passage, 14.00 uur. VLAARDINGEN dinsdag 17 maart Informatiedag Inspectie der direkte belastingen, buurthuis de Haven. 10.00-14.00 uur. woensdag 18 maart 4 Spoenk (jeugdtheaters Stadsgehoorzaal. 14.00 uu:. MAASSLUIS dinsdag 17 maart Bingo, Koningshof, 20.00 uur. woensdag 18 maart Kindertheater de Spotvogel, Schuurkerk, 14.00 John Zuydam woont met zijn gezin aan de Rotterdamsedijk en kijkt vanuit de huiskamer op de Koemarkt, de Broers- vest, de Hoogstraat en het be gin van de Rotterdamsedijk. Vanaf het achterbalkon heeft hij een minder riant uitzicht op de Buitenhavenweg. Door Sander Sonnemans Foto Roel Dijkstra „Wat ik niet begrijp is dat de ge meente die twee ouwe kraakpan den hier aan het begin van de Buitenhavenweg niet tegen de vlakte gooit. Toen café 't Fust door brand was vewoest, werd het met de grond gelijk gemaakt omdat het toch moest verdwijnen in verband met de komst van een Bas van der Heijden-filiaal op de huidige parkeerplaats. Daar ging trouwens wel enige tijd aan vooraf. Tot afgrijzen van de omwonenden stond dat pand maanden te verrotten. Pas toen de handel op instorten stond werd het gesloopt. Tot onze verbazing zagen we dat hel aangrenzende afbraakpand en de dichtgespij kerde woning daarnaast keurig bleven staan. Ik denk dat hel mis schien een dag werk was geweest om ook die twee panden op te ruimen. Als ik nu op het balkon sta kijk ik zó tegen die puinhopen aan. Het ziet er echt niet uit. Het steegje hierachter is één grote troep vol met ratten en katten. De mensen gebruiken het gewoor. als een vuilnishoop. Er worden vuilnis zakken en oude meubelen ge dumpt. In de zomer hoeven we niet op het balkon te gaan zitten want dan zien we alleen maar ellende en vuiligheid. Ik zal blij zijn als alles dadelijk plat ligt en die super markt er staat. Al vraag ik me wel af waar ik dan de auto moc-t laten. Nu parkeer ik 'm in het straatje of op de parkeerplaats maar dan moet ik 's ochtends altijd wel even kijken of alles er nog aan of in zit. Mijn banden zijn al meerde re malen lek gestoken en zelfs een keer onder de auto vandaan gehaald. Ook toen café 't Fust nog bestond hadden we te kampen met over last. Vooral in de zomer. Veel jon gelui stonden lallend op straat te drinken en aangezien we aan de achterkant slapen hebben we heel wat nachten wakker gelegen tot die kroeg dicht ging. Achter 't Fust stonden ze altijd te plassen, over te geven of te wippen. En als ik dan eens op het balkon stond te kijken staken ze hun duim om hoog en gingen ze gewoon verder met datgene waar ze mee bezig waren. Ze hadden geen schaamte gevoel en trokken zich er niets van aan. Voorkant We doen veel voor het raam aan de voorkant. Eten. koffie drinken en gewoon lekker zitten. Niet dat we voortdurend naar buiten zit ten te gluren maar er gebeurt al tijd ontzettend veel voor de deur. In het weekeinde na de sluitings tijd van de kroegen worden hier hele toneelvoorstellingen opge voerd door mensen die dronken over straat gaan. Een vrouw die, om snel een taxi te krijgen al liftend haar rok optilt, een man die in kennelijke staat om een lantaarnpaal hangt en een half uur voor het verkeerslicht staat te wachten terwijl het oranje knippert en iemand die niet over durft te steken. We hebben het al lemaal al een keer mogen aan schouwen en soms lagen we voor het raam echt in een deuk. Onze slingerklok werkt al acht tien jaar niet meer. Dat is ook niet van belang want we kijken altijd op de Koemarktklok. Overdag valt daar trouwens ook altijd van alles te zien. Regelmatig vinden er bij de tramhalte opstootjes plaats als er weer eens een zwart rijder of winkeldief wordt opge pakt. Laatst zagen we nog iemand lo pen met een stofzuiger onder zijn jas. De man had dat ding kenne lijk gejat want hij probeerde 'm aan voorbijgangers te verkopen. Later zagen we hem zonder stof zuiger de tram instappen. In een straat zou ik niet willen en kun nen wonen. Hier kan ik in mijn blote kont door de kamer lopen zonder dat iemand het ziet. Of v moeten met een verrekijker bij mij naar binnen zitten te kijken." Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Care! van der Velden Brede Haven straat 6 3131 BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen T elefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Handelstraat 1 3131 EK Vlaardingen Tel. 010-4355983 fried chicken grill kip hamburgers spare ribs div. snacks maaltijden Iedere dag geopend van 12.00-23.00 uur. Squash-, Tennis- Badmintcmcentrum Schiedam De Braunweg 46 f's-Gravenpolder) Tel. 010-4524323 Rotterdam I Vlaardingen 90 eigentijdse frisse kamers en de perfecte lokatie voor uw seminar, vergadering, produklpresentatie, receptie, diner of feestavond. Voor informatie: Westlaridseweg 270, 3131 HX Vlaardingen telefoon: 010-4602050 telefax- 010-4604059. telex- 29651 IBISR NL m BOVAG Autobedrijf FULT0NSTRAAT 7a Vlaardingen Tei. 010-4342933 heeft vele nieuwe en gebruikte onderdelen Tevens te koop gevraagd: loop-, sloop- en schadeauto's REUMA DESmiEPflN i U Reuma betekent pijn. Je kunt ermee leren U kunt er wat aan doen. Uw geld kan voor leven, maar geen moment van de dag Iaat het een reumapatiënt direct omgezet worden in je los. Veel reumapatiënten dragen hun lot in verlichting. Door revalidatie, hulpmiddelen en stilte, omdat hun handicap niet zichtbaar is. Stilte, onderzoek. Het Reumafonds helpt daarbij. Helpt die écht pijn doet. u het Reumafonds? Hoek var Heiland - Het dagelijks bestuur van de deelgemeente- raad gaal onderzoeken of er be stuurlijke en ambtelijke fouten zijn gemaakt bij de aanleg van de overloopcamping in het HiUduin. De aanleg van deze camping heeft al voor de nodige proble men gezorgd. Eerst werd de aan leg vertraagd omdat er sprake was van verontreiniging binnen het terrein. Toen bleek dat het vooral ging om puin en dat euvel was verholpen, kwam er verzet van milieu- en natuurorganisa ties. Voorde fractie van Hoeks Welzijn is dat aanleiding geweest om tij dens de raadsvergadering de zaak vrij scherp aan te kaarten en een onderzoek te eisen naar de gang van zaken. Woordvoerder Leen Vreugdenhil kreeg daarbij enige steun van CDA-fractieleider Piet van der Wel, Hij stelde dat het deelraadsbest uur met een nieuw voorstel dient le komen omdat er van het oorspronkelijke plan wei nig meer over is. Binnen een maand zal er een ant woord moeten komen op de vraag of er inderdaad fouten zijn ge maakt en op welke manier de aan leg van de camping nu wordt voortgezet. Vlaardingen - Het steunpunt voor het sociaal-cultureel werk in de Vlaardingse binnenstad wordt waarschijnlijk gehuisvest in de voormalige Juliana van Stolberg- school. Buurthuis De Haven, de stichting Welzijn 90 en de ge meente Vlaardingen hebben daar in principe overeenstemming over bereikt. Er zijn alleen nog problemen over de ruimteverdeling in het school gebouw aan de Groen van Prin- stererstraat, maar een oplossing lijkt nabij nu de gemeente hei PEC vervangende ruimte heeft beloofd. Het PEC (Plaatselijk Educatief Centrum) heeft een aantal lokalen van de school in gebruik. Naar een plaats voor het steun punt wordt al geruime lijd gfr zocht. De Haven is gefuseerd mei het club- en buurthuiswerk in Vlaardingen-West op voorwaarde dat er voor het ouderen- en jeugd werk in de binnenstad een eigen voorziening zou komen. De Ha ven moet het huidige onderko men in het Weeshuis binnenkort ontruimen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1