15 Busvervoer in Maassluis kan beter I mm DEENS ZITCOMFORT 'Visserijmuseum moet meer zijn dan oud-Vlaardingeir mÊëmm 1 Fietsendieven Majorettes bij dieren SDraaginsignes uitgereikt ■Zorgen over strandrace Vooral ergernis over de situatie bij het NS-station Mark, d7 Vlaardingen Tel. OIO - 434 36 85 Lot monument Lange Kerkstraat lijkt bezegeld Openbare gebouwen slecht toegankelijk ét Rotterdams Dagblad Vrijdag 20 maart 1992 Die pet past ons allemaal. Zo heeft de politie de natie ingeprent Met I spotjes op televisie, praatjes op school, met stickers, reclame op bus- sen en buiboards. De soepel draaiende motor van een moderne pu- f blieiteitscampagne walste over heel Nederland heen. Oom Agent kon het allemaal niet meer alleen. In plaats van schelden 1 op hel ontbreken van politie, moest men zeil beter opletten en vaker een seintje aan de wijkagent of het bureau geven. I Zo is een mij bevriende middenstander opgevoed. Een hardwer- kende man. die zich niet alieen heeft kunnen handhaven, maar zelfs door zuinig leven zijn zaak aardig heeft kunnen uitbreiden. Pas de laatste jaren denkt hij wat meer aan eigen genoegens. Hij gaat vaker op vakantie, schaft zich nieuwe, ruimere auto's aan en heeft een nieuw huis gekocht Meteen andere nieuwe aanschaf is hij nogmeer in zijn sas. Hel is een fiets. „De eerste nieuwe fiets van m'n leven zei hij opgetogen. i Toen is alles misgegaan. Het heeft hem aan lager wal gebracht. Voor hij het zelf in de gaten had, was Hans toegetreden tot het gilde van i fietsendieven. Wat gebeurde er? Zijn eerste eigen, nieuwe tweewielerwerd opzeke- re dag uit zijn schuur gehaald. Tegelijk met een hoeveelheid Besjes bier. De drank werd, onaangeraakt, in de naaste omgeving terugge- vonden maar zijn fiets was foetsie. Als kenner van de buurt kende hij de plek waar de misselijke diefes zich meestal ophouden. En ja I hoor, daar stond zijn karretje te glimmen. Er was een splinternieuw slot aan gehangen. Hans, met die pet opgevoed, waarschuwde Oom Agent. Dan kunnen ze mooi de dader in zijn kraag grijpen en krijgt het recht z'n loop. re- I deneerde hij. Mis dus. „Als je er zeker van bent, dat het jouw fiets is, moetje hem gelijk meenemen," kreeg hij te horen, 's Avonds stond hij het nieuwe slot door te zagen. Met dieven vang je dieven? Oh neen. „We zitten hier met te weinig mensen," zeiden ze. BEN VAN HAREN Schiedam pe beesten van kinderboerderij 't Geitenweitje aan de Puccinislraat in Groenoord zijn vanaf zaterdag 21 ^naart ruimer behuisd. Die middag wordt om 14.30 iiur door de bewonersvereniging Strauss Co een Jneuwe stal geopend. De bewonersvereniging draagt «elf zorg voor het beheer van de boerderij. De feeste lijke gebeurtenis wordt omlijst met de trekking van een loterij, een optreden van clown Ricky en de mu zikale bijdrage van harmonie-orkest OBK. Vlaardingen be Vlaardingers D.M. van Kampen, G.W. van der ^Lubben, W. Mastenbroek en A. Vredenbregt hebben gistermiddag door burgemeester Van Lier het jpraagjnsigne Gewonde opgespeld gekregen. Het in signe is bedoeld voor oud-militairen die onder oor logsomstandigheden en bij internationale vredes missies lichamelijk en/of geestelijk letsel hebben op gelopen. J3e vier oud-militairen ontvingen de onderscheidin gen omdat ze in de periode 1947-1949 tijdens hun ac tiviteiten in N£d$rland5:Jppljë, gewond raakten. Hoek van Holland |pe vereniging 'Gezond en Veilig Hoek van Holland' ns bezorgd over de effecten die de strandrace kan ^hebben. De Veronica strandrace wordt op 18 oktober gehouden op en rond het Hoekse strand. Voorzitter jHenny Huurman vraagt zich af wat de milieu-aspec ten en de veiligheidsaspecten zullen zijn. Ook wil hij [garanties voor het natuurbehoud en het herstel van jde eventuele schade. JGezond en Veilig' wil voorts een enquête houden, tzowe] voor als na de strandrace om de mening van de (Hoekse bevolking te peilen. Volgens deelraadsvoor- (Zitler Wilhe Doom zijn alle zaken die door 'Gezond em Veilig' aan de orde worden gesteld, uitputtend jnet de organisatoren doorgesproken. Agenda {SCHIEDAM i vrijdag 20 maart Schiedams Vrouwenkoor. Magnalia Deïkerk, 20.00 tuur. Koning Jan (visueel theater), Passage, 20.15 uur. i* In bed with Madonna (film), Filmhuis, 21.30 uur. {zaterdag 21 maart Rommelmarkt St. Ei "en Werk Overschiesestraat :44.11.00-16.00 uur. Stadswandeling olv het Gilde, vertrek vanaf cen trum de Wissel. Broersveld 30,14.00 uur. Blinkie en de Kist van de Kalief (poppentheater), 'De Teerstoof. 14.00 uur. De Troefkaart (komedie) Passage Theater. 20.15 {uur. Regionale schrijversavond. Filmhuis, 20.30 uur. Heren op zicht (muziektheater). De Teerstoof, 20.30 uur. zondag 22 maart Ruilbeurs. 4 Molens, 13.30 uur. T Sandja (Afrikaanse live muziek), Juijncafé, Hoofd straat 311.16.30 uur. Kofi Ayivor (zang en percussie), Podium. 22.00 uur. Concert Ensemble Hexagon, Stedelijk Museum, 13.00 uur. VLAARDINGEN vrijdag 20 maart Vijftig (toneel). De Harmonie. 20.00 uur. Opening expositie Gerard van Soest (fotografie), voormalige Dr. j.Th. de Visserschool, ingang via au tomobielbedrijf Van der Kooi], 20.00 uur. Brigitte Kaandorp. Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. Meeting Venus (film), Stadsgehoorzaal. 21.30 uur. r Maywood, bar dancing La Bastille. 24.00 uur. Tony Bodar, discotheek My Way, 24.00 uur. zaterdag 21 maart De kleine profeet (film). Vredeskerk, 10,30 en 14.00 uur en Ichthuskerk, 13.00 uur. Arbeidsvitaminen (toneel). Harmonie, 20.00 uur. Brigitte Kaandorp. Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. Meeting Venus (film), Stadsgehoorzaal, 20.30 uur. maandag 23 maart Raadscie Algemene Zaken, stadhuis, 19.30 uur. {dinsdag 24 maart f Informatiedag Inspectie der direkte belastingen, {buurthuis de Haven, 10.00-16.00 uurt. MAASSLUIS vrijdag 20 maart 'f Rijnmond Schrijvers Festival. Schuurkerk, 20.30 {uur. •zaterdag 21 maart Korenzang, Koningshof. 20.00 uur. 'maandagss maart IvBridge-cursus. Koningshof, 19.00 uur. Stichting Scarabee. Koningshof, 20.00 uur. Maassluis - Het busven?oerin Maassluis is verre van optimaal. Aan zowel de lokale als de interlokale verbindingen kan veel worden verbeterd. Vooral de aansluiting van de bus op het ove rige openbaar vervoer (NS, HTM en RET) laat veel te wensen over. Dit blijkt uit de reacties van 71 reizigers die in oktober vorig jaar hebben meegewerkt aan een en quête in het Maassluise huis aan huis blad De Schakel. Het ge meentebestuur noemt de resulta ten „niet echt verrassend". Veel klachten waren al bekend. De ge meente wil overleg met de ver voersmaatschappij West-Neder land om de knelpunten aan te pakken. Een van de belangrijkste erger nissen van busreizigers is de slechte overstapregeling bij sta tion Maassluis-Centrum. Uit de trein stappend, en wachtend voor de overweg, zien zij dikwijls tot hun nijd de bus net wegrijden. Ook in Maassluis-W7est is de aan sluiting van de bus op de trein slecht geregeld. De Maassluise buspassagiers vinden verder dat er een halteplaats moet komen bij de veerpont naar Rozenburg. Veel passagiers vinden de fre quentie onvoldoende. De verbin dingen met Rotterdam zijn vooral 's avonds en in het weekeinde slecht. Den Haag is beter bereik baar, maar meer snelbussen zijn welkom. Uit de respons op de enquête blijkt dat veel reizigers zich erge ren dat de snelbus in Den Haag fuiiu ert als lokale bus. Ook de route naar de residentie zou inge kort moeten worden. Door Ben van Haren Vlaardingen - Vanaf zijn binnen komst als nieuwe directeur van het Visserij museum, twee jaar ge leden. is Frits R. Loomeijer met scheve ogen aangekeken. Hij is Groninger en schreef boeken over binnenvaart en coastervaart. Hij woont op de in de Rotterdam se Veerhaven afgemeerde oude vrachtcoaster Jutland, waarmee hij - voor zijn komst naar Vlaar dingen - een reis van een jaar heeft gemaakt. Het Visserijmuseum, instituut voor de Nederlandse zeevisserij, zoals de naam volledig luidt, draait al enkele jaren moeizaam. Van bijna 27.000 in 1980 was het bezoekersaantal in 1989 naar 22.000 gedaald. De enige subsi dieverlener, de gemeente Vlaar dingen, draaide steeds verder de duimschroeven aan en doorkruis te het personeelsbeleid. Na de di recteur was ook zijn waarnemer eraan onderdoor gegaan. Na de aanstelling van Loomeijer als tijdelijk directeur wierpen de vaste wandelaars langs de oude Westhavenkade suggestieve vra gen op. Weet hij eigenlijk wel wat van de visserij? Of hoe je een mu seum moet runnen? Drie maanden nadat hij het roer in handen kreeg, zei Loomeijer: „De man die dit museum van de grond heeft getild en groot ge maakt, Joop van Dorp, heeft een concept gemaakt dat nu nog up- to-date is. Het museum is echter in de versukkeling geraakt door het gemeenielijkjieïeid. Net. als andere cultuur-instellingen in heel Nederland is het geslachtof ferd aan de bezuiniging, wat bete kende: geld inleveren maar werk gelegenheid behouden. Dat is gaan wringen." De sociaal-economisch historicus uit Groningen heeft al zijn con clusie getrokken. „Met de jaar lijkse 750.000 gulden van de ge meente is deze stuurloze zaak wel weer in gang te krijgen, maar dan moet de personeelspost dalen. Met minder mensen gaan we hier meer dingen aanpakken. Dat kan door een andere indeling van het museum en het benutten van de brok historie, die hier voor de deur op straat ligt," zei hij in juni 1990. Lang niet iedereen heeft hem dat in dank afgenomen. Zeker niet de ongeveer vijftien personeelsle den. die al jaren met spanningen en krapte aan medewerkers en werkruimte hadden te maken. Niets kon nooit in hel museum, dat van rijkswege maar geen er kenning en evenmin extra-geld kreeg t,v ven. Trek Weer aden later, in sep- tembei 11)90, presenteert Loomeijer, die in zijn studenten tijd geld verdiende als invaller op Urker vissersboten, zijn 'Plan Vis serijmuseum'. Het museum moet 'het cultureel trekpaard' van Vlaardingen worden door enkele opvallende ingrepen. Hij lanceert drie plannen. *Het omgevingsplan. Een replica van de oude houten Stadskraan en schepen in de Oude Haven gaan voor de deur van het Visse rijmuseum aandacht trekken. *Het verbouwingsplan. De toegankelijkheid van het mu seum en de werkruimten voor het personeel moeten beter. *Het personeelsplan. Terugbren gen van het aantal formatieplaat sen van 10,3 naar 8,5 kan het geld opleveren om een en ander te fi nancieren. Een jaar na zijn start in het Visse rijmuseum concludeert Loomeij er teleurgesteld, dat hij van ge meentelijke zijde eerder minder geld dan extra steun kan ver wachten. In zijn eerste jaar. 1990, kwamen slechts 15.000 bezoekers het museum binnen, waardoor op elke bezoeker ruim 47 gulden uit de gemeentekas werd toegelegd. „Als interim-directeur wil je al tijd te snel te veel doen," reageert hij na confrontatie met zijn eerde re optimistische uitlatingen. „We zijn zeker nog een jaar aan hei krukken." Eigen kracht Zijn oude driejarenplan heeft hij niet afgeschreven, maar hij stelt vast dat hel museum een en an der geheel op eigen kracht moet Directeur Frits R. Loomeijer bij het model van deStadskraan,diestrakseen halve meter boven zijn Visserijmuseum uit zal torenen. Om aandacht te trekken." Foto Roei Dijkstra realiseren én voordat de gemeen te op haar bijdrage aan het mu seum gaat beknotten. Zo'n maat regel is onvermijdelijk, heeft de nieuwe wethouder van Financiën, John Ranshuijsen, hem wel dui delijk gemaakt. Frits Loomeijer (38) houdt zijn uitgezette koers vast, maar gaat zuinjger varen. Hij past zijn werk- wi.ze aan. Hij klinkt opnieuw op timistisch als we samen halver wege de geplande vernieuwings- periode van drie jaar de balans opmaken. „Het personeelsplan is volledig uitgevoerd. Er zijn inmiddels drie nieuwe mensen aangetrokken, die zich beter thuisvoelen in de nieuwe opzet. Er is geen sprake meer van aparte diensten maar nu wordt onderhoudswerk ook verricht door personeelsleden, die bezoekers kunnen rondlei den." De nieuwe directeur vreest niet, dat het Visserijmuseum on- derbemand zal raken. „We zitten op hetzelfde niveau als vergelijk bare musea zoals het Stedelijk in Schiedam, het Haags Historisch en het Scheepvaartmuseum in Amsterdam. We krijgen geen drommen bezoekers, dus kunnen we ons geen zelfstandige balie- dienst veroorloven. Hier hebben we duizendpoten nodig." Er zijn personeelsleden, die zeg gen eindelijk weer met plezier' aan het werk. te zijn. Aan het ma ker; van de nieuwe werkruimten mnr dat personeel is men overi gens nog niet toegekomen. We! staan er al werkbanken en zaag machines in de vroegere exposi tieruimte op de eerste verdieping, maar de verbouwing moet nog op gang komen, „Dat is fase 2, die we dit jaar zul len uitvoeren. De directeurska mer. waar nu een kinderbureau tje dienst doet als computertafel, en de bibliotheek komen ook aan bod. Het publiek moetvan de ver bouwingen zo min mogelijk mer ken, want dat gaat toch voor. In 1991 hebben we geld kunnen be nutten voor de eerste verbou wing. Er is een extra trap naar de eerste verdieping geplaatst, waar meer vloeroppervlak beschikbaar kwam door het dichtmaken van de vide." Goed jaar De inkomsten van het museum zijn vorig jaar geslegen. Hoewel de maandag als vaste sluitings dag werd ingevoerd en de toe gangsprijs is verhoogd, ging sinds jaren het bezoekerstal ein delijk weer omhoog. „In 1991 kwamen ruim 21.000 mensen naar het Visserij mu seum. Ondanks de verbouwing en het ontbreken van een ten toonstelling, afgelopen zomer. Maar het groeiend bezoekersaan tal is niet het enige," meldt Loomeijer. die als free-lancer naast boeken ook publiceert in de specialistische bladen Visserij- nieuws en Schuttevaer. „De Ver eniging Vrienden van het Visse rij museum kwam goed van de grond en steeg naar een ledental van 800. Aan die club hebben wij erg veel steun. Het museum heeft er bijvoorbeeld een computer van gekregen, maar daarnaast wer ken vrienden mee aan projecten en schieten ze. zo nodig, te hulp bij rondleidingen en registratie." Ook in ander opzicht draait de zaak naar wens. Morgen is hier- -van een-en-ander-te-merken-r-ond- de Oude Haven. Onder hel motto 'Hijst u mee' start de actie om on der de Vlaardingse burgerij en het bedrijfsleven geld te werven voor de wederopbouw van de ou de houten Stadskraan. In 1994 zal deze enorme blikvanger klaar zijn en een halve meter boven het Visserijmuscum uittorenen, heeft oud-wethouder Jan Madern be loofd. Hij heeft in samenwerking met Loomeijer, de burgemeester en andere enthousiastelingen al 250.000 gulden binnengesleept. De helft van het bedrag, dat nodig is om tegenover het Waaigat een tegen vandalisme beveiligde mu seumkade aan te leggen, waarop v de zeventien meter hoge kraan staat aan een aanlegsteiger voor visserschepen. Levendig Voor de deur van het museum moet het een levendige boel zijn, redeneert Loomeijer. Zoals de ha ven er nu uitziet, vindt hij maar niks. „Het is aan deze kant een grote bende. Schuin voor onze deur heeft een maand lang een gezonken boot gelegen. Er wordt hier niet geselecteerd zoals bij voorbeeld in Rotterdam. Als daar zoiets gebeurt in de Oude Haven komt de havendienst met een bok en sleept haar weg. Natuurlijk is het leuk als er gewerkt wordt op een schip, dat geeft levendigheid, maar ik zie nu boten waar het piepschuim aan alle kanten uit steekt. Het is een rommelige rot zooi. Sneu voor de eigenaren, maar die moeten maar ergens an ders een piekkie krijgen." De komende jaren zullen de bouwers aan Stadskraan en stei ger voor levendigheid zorgen. Daarna moet er ook weer van al les gebeuren, meent Loomeijer. Hij wil zich beijveren om telkens andere schepen te hebben. „Je moet er niet een schip neer leggen als stoffig museumstuk. Ik hoef er dus niet altijd een Vlaardingse logger te hebben, Wat denk je bijvoorbeeld van een moderne Eurokotter of een oude Westlander of tjalk, zoals die op vrijwel alle historische prenten van Vlaardingen voorkomen. Net als binnen in het museum moetje aan die steiger ook voor afwisse ling zorgen." Sponsor De veranderingen in en rond het museum leveren spanningen op. „Na een lange tijd van stilstaan is dat begrijpelijk. Voor sommige mensen gaat het te snel, voor an deren te langzaam omdat alles niet tegelijk kan. We hebben bij voorbeeld de volkskunstzaal leeg gehaald om eindelijk ruimte te krijgen voor wisselende exposi- -4-ieSr-maar dat betekent natuurlijk niet dat we de verzameling kle derdracht en sieraden hebben weggedaan. Straks wordt wat nu het Vrondel is een vaste opstel ling van kleding. Een van de vrienden is dat aan het voorberei den en zelf ben ik bezig met het zoeken van een sponsor, want er kan niet veel uil ons eigen bud get." Frits Loomeijer heeft het hier enorm naar zijn zin, maar hij waarschuwt: „In Vlaardingen moet men niet vergeten, dat het gaat om het Nederlands museum voor de Noordzeevisserij. Dat is meer dan oud-Vlaardingen. Ook de hedendaagse visserij verdient onze aandacht. De serie foto-ten toonstellingen Vis-a-Vis is een an der voorbeeld. Hiervoor kregen we subisidie van WVC en andere sponsors." „Nu zijn we uitgenodigd om vol gende maand met een stand in de Beurs van Berlage in Amsterdam te staan. Op zo'n manier komen we in wat andere circuits en dus nieuwe geldstromen terecht. En, denk erom, geld hebben we hard nodig." De fauteuil MONDIAL van S KAL MA a/s met zijn vele verste lm ogelijkhe- den is een goed voorbeeld van echt optimaal DEENS ZITKOMFORT. Wat kan deze fauteuil dan allemaal? Om te beginnen kan de rugleuning versteld worden, dit heeft tevens ais resultaat dat de voetenbank onder de stoel vandaan komt waardoor zowel uw voeten als rug tot rust kunnen komen. U kunt kiezen voor een handmatige of voor een elektrische bediening van dit verstelsysteem. Een detail waar wij u op willen attenderen, Is dat bij het verstellen van de rug eerst een stand bereikt wordt, waarin u goed een boek kunt lezen of TV kunt kijken. Mocht u nog extra willen ontspan nen, dan kan de rug nog weer iets verder, tot nage noeg de horizontale stand versteld worden. Ook de hoofdsteun kan versteld v/orden. Kortom de MONDIAL kan aan alle wensen die u van een dergelijke top- fauteuil mag verwachten met glans voldoen. P T, !qb^„ nVf ULJLiDD S03 BH38B expanmnanng- Schiedam - De historische ver eniging Schiedam heeft weinige hoop dat Monumentenzorg <Je' sloop van het pand Lange Kerk straat 56 zal tegenhouden. De ge* meer/»Schiedam wil het pand af breken om de bouw van een wa renhuis mogelijk te maken. Hoe wel het op de monumentenlijst staat, maakt HVS-secretaris Jef Jansen zich weinig illusies over de toekomst van het 19e eeuwse woonhuis. Officieel hoeft het gemeentebe stuur de rijksdienst in Zeist geen toestemming te vragen. Burge meester en wethouders kunnen zichzelf op grond van een wets wijziging in 1989 eet, sloopver gunning verlenen. De gemeente moet Monumentenzorg echter wel om advies vragen. Dat advies is weliswaar niet bindend, maar het kan, zoals een woordvoerder van de rijksdienst zegt, „ook niet zomaar worden weggewuifd", Sloop van een monument moet heel goed worden gemotiveerd, voegt de zegsman daar aan toe. Alles wijst er evenwel op dat Mo-, numentenzorg geen bezwaar zal' maken tegen de sloop. Volgens de gemeentelijke planning begint de? afbraak van de panden in de Lan-^ ge Kerkstraat, die moeten wijken voor het warenhuis van nlbort Heijn, Blokker en C&A, al in ma. Dat is moeilijk te rijmen met de vier tot zes maanden durende ad viesprocedure van Monumenten zorg, waarvoor volgens de rijks dienst nog niet eens een aanvraag is ingediend. Uit opmerkingen van ambtenaar stadsontwikkeling Flip Bohré valt op te maken dat het lot van het pand al tijdens informeel overleg met 'Zeist' is bezegeld. „We hebben al een keer of vijf, zes met elkaar aan tafel gezeten," al dus Bohré. De officiële procedu re, volgens Bohré inmiddels in gang gezet, lijkt nog slechts een formaliteit. Als argument voor de sloop voert de gemeente aan dat het niet mo gelijk is gebleken het monumen tale pand op te nemen in het wa renhuis. De architect heeft, zegt Bohré. verschillende versies gete kend waarin het monument op de een of andere wijze was geïnte greerd, maar geen van die plan nen bleek uitvoerbaar. Bij wijze- van troostprijs heeft de ABC-com- binatie de gemeente Schiedam geld in het vooruitzicht gesteld om andere monumenten m de stad op te knappen. De bouw van het warenhuis kan in september beginnen. Voordat de aannemer aan de slag gaat, wordt eerst nog een archeologisch onderzoek ge houden. De Lange Kerkstraat geldt als een van de oudste stró-, ten van de stad en wordt geziëir als een interessante vindplaat! voor oudheidkundigen. Vlaardingen - De toegankelijk heid van flink wat openbare ge-' bouwen in Vlaardingen moet wor den verbeterd om ook gehandi capten te kunnen ontvangen.; Vooral gebouwen van de gemeen te zelf laten te wensen over. Tot die conclusie komt het Vlaar- dings Overleg Revalidatie (VORK na 76 gebouwen nauwgezet te hebben onderzocht. Daarbij is be keken of ze goed bereikbaar zijn., toegankelijk, maar ook door gankelijk en of er een nooduit-1 gang is die door invaliden kan. worden gebruikt. Dat laatste was geen overbodige luxe. Van de onderzochte 76 ge-'; bouwen hadden cr minder dan de. helft. 21 oppreeito te zijn, een ook' voor invaliden bruikbare nooduit-,- gang. Tot de slechte, dan wel matige ge-_ bouwen behoren onder meer de, onderkomens van de streekmu* ziekschool, het GEWB, Gemeen-,, tewerken. de belastingdienst aan de Parallelweg, de Kamer van' Koophandel, het PEC, de Vrije- Academie, het Rotterdams Dag blad, Triangel, het Visserijmu-' seum, het gemeente-archief en. het oude stadshuis. Goede gebouwen zijn er cok. Dat- zijn onder meer het kantoor van- Samen werking'7 7, dc postkanto ren, de begraafplaats Emaus, heb Zonnehuis, Drieenhuijsen en het Holy-Ziekenhuis. t Het rapport "Vlaai-dingen nog me. voor iedereen' met de bevindim. gen ovder de toegankelijkheid is, gisteren overhandigd aan wet houder Aart Kool (Sociale Zaken)- Leerlingen van de St. Jozefmavo zijn op pad geweest om degebou-; wen te keuren. j fi I ze 'd 'P 'rir g< 'Vi D D h tP w c; n "D li d

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1