15 'Straussplein voorbeeld voor rest' het waaigat SP zit naast BB in nieuwe raadszaal rn Proefproject met buurt conciërge is doorslaand succes in Schiedam m Op afstand Telefonische Hulpdienst verdwijnt uit Lekstraat Boompjes in bieb Reggae in Notre Dame maassluis Groen Links en WD willen enquête naar vrijwilligers College niet onder indruk van Bulva De Jori relax aan FL 2.950,- Een voordelige zaak waarvan u jarenlang kan nagenieten. QB^W/oVA^i öödAJ OD QUO BOB so i rrm nmnuna f WONEN Markt 57 Vlaardingen Tel. 010 - 434 36 85 VERKOOPADRESSEN STAATSLOTEN Hoek van Holland De Boekelier Maassluis verzet zich tegen komst transportcentrum bij rand Maasland om "wakker" te blijven „MATHENESSE" GRATIS Ook voor al uw keuken- inbouwapparatuur hoge kortingen! nctmcii cm ic „nrmmcncddc Rotterdams Dagblad Vrijdag 27 maart 1892 Als ik. bij Holy, net de rijksweg op gereden ben, krijg ik de eerste waar schuwing. Het grote oranje bord meldt voor de Beneluxtunnel: 'File bij de Br iene noord brug. Volg route 7'. Wijn doel is deAlexanderpolder. Om •dan de tunnel in te duiken, is geen oplossing. Ik prepareer me opeen rit met ruime vertraging en zet de radio aan. Hoewel het aantal mede-weg gebruikers niet opvallend hoog is. '"In de buurt van de Margriethal komt een nieuwe waarschuwing. De elektronische snelheidsborden boven de rijksweg geven aan, dat we het maximum van honderd naar zeventig moeten terugvoeren. Ik kijk om me heen en twijfel, maar gehoorzaam toch. Het volgende bord geeft na melijk aan. dat we zelfs niet harder dan vijftig kilometer per uur beho ren te rijden. Links en rechts snellen ze me voorbij. Ter hoogte van de Spaansepolder rij ik, zeker als mijn bestemming voorbij het KleinpoJ- derplein ligt- nooit op de rechterbaan. Het is mij daar met die oprit bij de versmalling van de brug over de Schie en afslagen naar Den Haag en Overschie aan die kant veel te druk. A'an Radio Rijnmond krijg ik dan een nieuwe waarschuwing. Via de re- .gionale zender bereikt me de laatste verkeersinformatie: 'Het verkeer op de A20 tussen Schiedam en Rotterdam ondervindt vertraging we gens werkzaamheden aan het wegdek. Er staat een file van drie kilome ter.' Daar moet ik dus middenin zitten. 'Nu is me alles duidelijk. Ik geef gas om. op de linkerbaan, achter al die 'voorbijgesnelde auto's aan te sluiten en zonder vertraging onder het Schiep!ein door en langs de afslagen naar Crooswijk en de Brienenoord- brug richting Alexanderpolder te rijden. 'Met haar verkeerde informatie heeft Radio Rijnmond me deze keer ge holpen. Nergens langs het bewuste wegdeel, noch bij Vlaardingen, noch bij Schiedam of Rotterdam, waren wegwerkers te zien. Ook geen sporen ..van recente aanwezigheid. Waarom dan toch Rijkswaterstaat en de Rotterdamse Verkeersdienst met Rijnmond die waarschuwingen gaven? .Dat komt omdat de knoppen van de elektronische aanwijsborden op af stand worden bediend. Een van die computers staat bijvoorbeeld bij Delft. Hetzelfde geld! voor de Rotterdams/Dordtse regionale omroep, die trouwens ook gewoon is om het nieuws in het Waterweggebied op af- .sland te volgen. Net als de plaatselijke amateuromroepjes lezen ze zon der schaamte bij hun 'snelle medium' nieuwsberichten voor uit de krant. Zonder bronvermelding. BEN VAN HAREN Schiedam Als gevolg van het feil dat het de provinciale over heid aan voldoende middelen ontbreekt alle Zuid hollandse hulpdiensten in stand te houden wordt de Telefonische Hulpdienst (THD) aan de Lekstraat op geheven. De Sticiiting THD Waterweg-Noord wordt 1 april samengevoegd met de THD Rijnmond. De Telefonische Hulpdienst is een hulpverlenende vrijwilligersorganisatie die 24 uur per dag bereik baar is voor mensen die behoefte hebben aan een vertrouwelijk gesprek. Mensen die gebruik willen maken van de hulpdienst moeten vanaf I april het telefoonnummer 4362244 draaien. In de Centrale bibliotheek is in april een expositie van Leen Vogelezang te zien. De Rotterdammer maakt boompjes van halfedelstenen. De takken en stammen maakt hij van koperdraad en wol. De boompjes zijn te koop tegen prijzen die variëren van 75 tot 400 gulden. JVIaassluis Volgens muziekkrant Oor is het de meest onder schatte reggaeband van Nederland: Inity. De groep bestaat uit zeven, uit Suriname afkomstige, jongens. In hun vaderland hebben de muzikanten wekenlang op de eerste plaats van de hitparade gestaan. In Ne derland komen zij nog niet echt aan de bak, maar de tournee die onder meer langs jongerencentrum Not re Dame aan het Mackayplein voert, moet daar ver andering in brengen. Het optreden begint zaterdag 28 maart om 22 uur. De toegang is vijftien gulden. Agenda SCHIEDAM vrijdag 27 maart Het Groot Niet Te Vermijden Dans- en Showorkest, Passage, 20.15 uur. Luchthappen (cabaret), DeTeerstoof, 20.30 uur. Retrospectief. Filmhuis, 21.30 uur. zaterdag 28 maart Schie^nnordag. Westerkade 21,10.00 uur. Zachtjes murmelt het papier (Theater), De Teer- stoof, 14.00 uur. Robert Paul. Passage, 20.15 uur. Pluym/Douwes [Jiddische liederen), Teerstoof, 20.30 uur. Retrospectief. Filmhuis. 21.30 uur. Paardenmarkt, Grote Markt, 08.00 uur. zondag 29 maart Rommelmarkt, Kluphuis Oost, Galileislraat 86. 11.00 uur. Culturele manifestatie, de Erker, 13.00 uur. maandag 30 maart Cursus publiciteit, vrouwenontmoetingscentrum Barrika, Lange Kerkstraat 62,20.00 uur. VLAARDINGEN wijdag 27 maart Orgelconcert Helmut de Backer, Grote Kerk, 20.00 uur. Brutale wi nierbekentenissen (toneel met Ton Lutz) Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. Hot Blues Band, La Residence, Brede Havenstraat 4,21.00 uur. Naked Gun. Stadsgehoorzaal. 21.30 uur. zaterdag 28 maart Rommelmarkt, buurthuis De Haven, Weeshuis plein 18,10.01) uur. Concert christelijk jongerenkoor The Messengers, Emaauskerk. 20.00 uur. Deep River Quartet, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. J- J. C. Helder (muziektheater), Stadsgehoorzaal, 20.30 uur. Naked Gun (film), Stadsgehoorzaal, 20.30 uur. zondag 29 maart Museumconcert. Visserij museum, Westhavenkade o3,15.00 uur. vrijdag 27 maart "Stichting Searabee. Koningshof. 20.00 uur. Misery (film), Schuurkerk. 20.30 uur. zaterdag 28 maart *Speei-o-theek. Koningshof, 10.00 uur. dinsdag 31 maart Speel-o-theek. Koningshof. 13.30 uur. Spreekuur ziekenfonds. Koningshof. 14.00 uur Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Brede Haven straat 6 3131BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Schiedam - Het proefproject Buurtconciërge Schiedam Noord is een doorslaand succes gewor den. Dat blijkt uit de adviesnota die dc Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord (SSSN) onlangs aan burgemeester en wethouders deed toekomen en het evaluatierapport dat het Ex pertisecentrum Samenlevingsop bouw te Dordrecht in opdracht van de SSSN opstelde. De aanwezigheid van buurtcon ciërge Liset van Berkel op en rond het Straussplein in de wijk Gr oenoord wordt een verrijking voor het wijk- en buurtbeheer ge noemd. Met de komst van Liset van Berkel op 1 maart 1990 zijn de ontwikkelingen op het gebied van buurtbeheer inderdaad in een stroomversnelling geraakt en inmiddels zijn de eerste vruchten geplukt. De samenwerking tussen ambte lijke diensten en de bewoners is drastisch verbeterd, een aantal bewoners heeft zich in de vorm van de werkgroep Strauss Co ontfermd over de speelmogetijk- heden en weer een andere groep vrijwilligers heeft de kinderboer derij aan de Puccinistraat in be heer. Over beloningen voor hun werk lust hebben de actieve buurtbe woners niet te klagen. Afgelopen weekeinde werd op kinderboer derij 't Geitenweitje een nieuwe stal in gebruik genomen en eer der deze maand gaf Shell Pernis een cheque ter waarde van 50.000 gulden voor de realisatie van een nieuwe speelplaats. ..De missie is grotendeels ge slaagd.'' vindt buurtconciërge Liset zelf ook. ..Aanvankelijk moesten de wijkbewoners na tuurlijk aan de nieuwe situatie wennen. Maar toen ze eenmaal ondervonden dat buurtbeheer een goede zaak is en met een beetje goede wil prima uitvoer baar is, stond de een na de ander op om er actief aan deel te nemen. De bewoners voelen zich nauwer betrokken bij hun eigen buurt en springen er steeds beter mee om. Ze beseffen dat ze zelf ook voor een groot deel verantwoordelijk voor hun eigen woonomgeving zijn. De rest van Schiedam kan aan het Johan Straussplein een voorbeeld nemen." Aanvankelijk werd Liset van Berkel voor een jaar aangesteld op een werkervaringplaats, maar inmiddels is er een tweede ter mijn van twaalf maanden aan vastgeplakt en heeft de SSSN bij B en W de aanbeveling gedaan de proef om te zetten in een defini tief project. Zij moet dan niet per manent verbonden zijn aan één buurt. Primaire doelstelling is de bewoners eigen verantwoorde lijkheid bij te brengen voor de wo ning en de woonomgeving. Als geconstateerd wordt dat het doel is bereikt, vindt de SSSN. is de buurtconciërge op die plaats over bodig en kan die op een andere lo- katie worden ingezet. Voorlopig houdt Van Berkel zich, als het aan de SSSN ligt, tot maart 1994 bezig met het optimaliseren van het wijk- en buurtbeheer op en rondom het Straussplein. „We zijn." aldus de buurtconciërge, ..bezig met het formeren van een buurtbehcergroep die het reilen en zeilen m de wijk gaat coördine ren en organiseren. Er is hier voorlopig dus nog zat werk aan de winkel." Vlaardingen - De WD en Groen Links in Vlaardingen hebben de overige fracties in de gemeente raad opgeroepen mee te werken aan een enquête naar de 'nood' onder de plaaLselijke vrijwilli gers. Het Vlaardings Actiecomité Sociaal Cultureel Werk (VASK) wil daar onderzoek naar doen en heeft daar 2.000 gulden voor no dig. Het VASK is al langs de raadsfracties gegaan met het ver zoek, maar daarna gebeurde niet zo veel meer, WD en Groen Links hebben nu het voortouw genomen om het bedrag toch op tafel te krijgen. In een brief aan de overige fracties wordt voorge steld gezamenlijk druk uit te oe fenen op het college van B en W om hel geld beschikbaar te stel len. Als argument wordt aange voerd dat het vrijwilligerswerk zwaar onder druk is komen te staan door allerlei bezuinigingen. Een aantal vrijwilligers is wegens toenemende druk en dalende waardering afgehaakt. Met als ge: volg1 dat voor anderen het 'werk weer zwaarder is geworden. De enquête zou vóór de zomer ge houden moeten worden. Vlaardingen - Insiders in de Vlaardingse politiek gniffelen als ze de plattegrond zien van de nieuwe opstelling in de raadszaal: de Soeialistiese Partij heeft een plaatsje gekregen naast de afval lige leden die de fractie Burger Belangen hebben gevormd. In de raadszaal zitten de SP'ers en ex- SP'ers momenteel op eigen ver zoek van elkaar gescheiden, met de D66- en Groen Links-fractie als buffer. De vraag is trouwens ook of PvdA en CDA met deze opstelling ge noegen nemen, want de voorste -plaatsen worden in deze opzet be zet door kleinere fracties. D66 en de WD. In de Tweede Kamer vin den hele 'veldslagen' plaats over wie waar mag zitten. Toegegeven, daar staan dan ook elke dag tele visiecamera's. maar wie zegt niet dat die er ook een keertje in Vlaardingen komen? Ook hier geldt: regeren is vooruitzien. Voor de volledigheid: de plaatsen op bijgaande tekening rechts, met A gemarkeerd, zijn voor de pers. Die aan de overzijde, met de letters B, C en D zijn voor ambte naren. De E is het spreekgestoel te. Het college van burgemeester en wethouders zit met de rug naai de Grote Markt. De platte grond van de nieuwe op stelling in de raadszaal: de SP naast de 'eigen' afvalli ge leden, de BB 56 jaar Exclusieve maatkleding en confectie - fluim 100 jaSr kleermakers -. in.onze etalage steeds speciale aanbiedingen'! Ook voor confectie naar de 1/4 PCpMAI/CD Rotterdamsedijk 409a r\LLLniVinr\[:n teu 4268164. Schiedam Vlaardingen - Het WD-raadslid Jan Bulva mag dan nog zo boos worden, het college van B en W is daar niet van onder de indruk. De liberaal blies hoog van de toren, omdat hij vond dat zijn vragen over onder meer de bebouwing van de Broekpolder niet goed be antwoord waren. Maar in een kort briefje krijgt hij nu als antwoord dat hij het toch met die eerste ant woorden moet doen. Bulva krijgt voor de voeten ge worpen dat hij goed in de gaten moet houden dat er tolnutoe nog steeds slechts sprake is van een beleidskader, als het gaat over de toekomst op volkshuisvestingge- bied. en nog niet van concreet uit gewerkte plannen. Dus moet hij ook nog niet op concrete antwoor den rekenen. ./«-"AUI li.--.fi;>' P.'.il J A \t>h.i Zelden zal u he! meer verdiend hebben om eens lekker languit le relaxen Na heeft u immers de unieke kans om voor een eenmalige voordeelpots de befaamde Jori-relax JR-7650 »n prachtig Konu- leder de uwe te noemen Befaamd, met alleen omwille van rijn uniek utcnmforl, maar zeket ook door z>|n revolutionair mechanisme Mal een eenvoudig hendettp DE PROMOTIEtOOPT VAN 15'MAART TOT. 15 MEI- zet u deze Jou immeis precies in de positie d1 e perfect aan uw relax-wensen beantwoordt En welke positie u ook verkiest, steeds zorgt deze Jon voor een volledige, weldoende relaxatie Span u dus even in. en ga lussen 15.maart en 15 mei langs uw dichlslbe|- /iinJe Jon-dealer En gun u zelf een voordelige zaak waatran u nog jarenlang kan nagenieten Prins Hendrikstraat 386, tel. 01747-6327 Hoek van Holland P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265, tel. 01747-2516 Maassluis Sig,magazijn Hartelust Rembrandtlaan 1, tel. 01899-13184 Schiedam De Blocktrent Groenelaan 99a. tel. 010-4730525 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodinlaan 58, tel. 010-4703768 Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Uduinastraat 55, tel. 010-4267613 Schiedam B. P. H. Janse Broersvest 8a. te!. 010-4268804 Schiedam p j. Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek Troelstralaan 31, tel. 010-4703037 Vlaardingen Fa. Berco Liesveld 161, iel 010-4349911 Vlaardingen Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek De Loper 82, tel. 010-4742997 Maasland - Het gemeentebe stuur van Maassluis gaat tot aan de hoogste instanties in beroep tegen de voorgenomen vestiging van het transportcentrum Maas land. Wethouder Jan Storm (mi lieu liet daar tijdens een gister avond te Maasland gehouden hoorzitting over de komende be- stemmingsplanwijziging geen enkele twijfel over bestaan. „Het komt u kennelijk beter uit om dit centrum zo ver mogelijk weg te duwen van de Westlandse gemeenten, en ook van Maasland zelf. U wilt het niet in uw achter tuin. maar legt het pal tegen Maassluis. Onze burgers zullen dit moeten bezuren", hield de Maassluise portefeuillehouder zijn Maaslandse collega-bestuur ders voor. Het transportcentrum is gepland in de Oude Carapspolder-Zuid, vrijwel tegen de Maassluise ge meentegrens. Direct aan de ande re kant van de Maasdijk ligt de woonwijk Steendijkpolder. Dat de bewoners van die wijk zich zorgen maakten, bleek uit een op de tribune zittende afvaardiging. Een deskundige op het gebied van geluidsoverlast slaagde er niet in hun zorg weg te nemen. Volgens de Maaslandse wethou der F. de Vos (ruimtelijke orde ning) zijn alle met het transport centrum verband houdende za ken goed geregeld in hel door transporteurs gemeente en pro vincie overeengekomen be- stuursconvenant. De Vos ging niet in op de door Storm geopper de suggestie om het transportcen trum elders te situeren. De Maas sluise voorkeur voor het trans portcentrum gaat uit naar de Oranje Buitenpolder. Storm: „Er komt daar binnen een paar jaar een agro-logistiek distributiecen trum. Het zou van bestuurlijke wijsheid getuigen, om voor het transportcentrum te kiezen voor die polder Hoewel het transportcentrum uit sluitend voor Westlandse trans porteurs voor groenten en fruit en bloemen is bedoeld, is die opzet toch achterhaald. De Maaslandse portefeuillehouder bevestigde voor het eerst in het openbaar de tijdens de hoorzitting naar voren gebrachte opmerking dat er ook een veetransportbedrijf wordt ge vestigd. ,.Dat is toch belachelijk," stelde inspreker Graveland, die met zijn vergelijk lussen groen ten, fruit en koeien dc lachers op zijn hand kreeg. De Vos stelde dat die uitzonde ring 'beslist eenmalig* is. „Het gaat om een bedrijf (Van der Ak ker. red.) dat midden in Maasland is gevestigd. Dit bood de gelegen heid om het bedrijf in combinatie uitte plaatsen, waartoe de provin cie reeds toestemming heeft ge geven." Door de aangekondigde bezwaar schriften tegen de bestemmings planwijziging, wordt het zeer de vraag of de door dc initiatiefne mers nadrukkelijk geuite wens om nog dit jaar met de bouw te; kunnen beginnen, nog haalbaar- is. Niet alleen van Maassluis, maar ook van de Vereniging Mid den Delfland, de Open Groepe ring en tal van particulieren zijn er bezwaarschriften te verwach ten. „We gaan een poging wagen." stelde Storm, „dat die eerste paa! er nooit zal komen." UW ADRES VOOR Nieuw bij 3 Euro-comfort overnachtingen naar keuze, bij besteding van minimaal 400.- Plavuizen Wandtegels Keukens Sanitair Inbouwapparatuur V AllI/MM MM L.R IIRTIIFIIPAAO-M Nw. Mathenesserstraat 32 - Schiedam - 010-4731170 vo Formido Donderdags koopavond

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1