Waterweg 13 Ondernemers aarzelen over meer bewaking 89." Toonkunst in het Olympisch Stadion TgtuM 3 x raak! 1| REGENMANTELS Nieuwe hoop voor HVO Hoge criminaliteit in Vlaardingse industriegebieden moet gezamenlijk aangepakt Kliniek Holystaete gaat later van start Gemeente moet humanistisch onderwijs toch subsidiëren Ambtenaren Jopen geld bijeen Nieuwe analyse van oud 'bommenrapport' Prof. Van Maarseveen gaat in hoger beroep Nautisch centrum aan Oude Maasweg Popverdieping: extra attractie Townpop '92 Nederlandse jurist helpt Suriname met wetgeving Ook Victoria werkt *AKTUEEL! W KWALITATIEF GOEDEMERKEN! fg KLEINE PRIJZEN! Liftdak waait weg Inbreker in café Drank op, licht uit Geen evenementen in Korenbeurs Rotterdams Dagblad Donderdag 16 april 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel 910-4350557/fax 4349754 Rotterdam - Het Rotterdamse bureau Rampenbe strijding en het ministerie van Binnenlandse Zaken willen dat Defensie een oud TNÖ-rapport uit 1988 over het spontaan ontploffen van blindgangers op nieuw analyseert. Mocht daaruit blijKen dat er een groot risico is dat bommen uit de Tweede Wereldoor log alsnog afgaan, zal de gemeente haar beleid wat betreft het ruimen van dit soort projectielen moeten wijzigen, zegt hoofd W. den Boef van het Rotterdam se bureau Rampenbestrijding. Vorig jaar al zeiden de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) en expïo- sieven-deskundige N. van Ham van TNO dat door uitkristalliseren van de lading van bommen sponta ne detonatie mogelijk is. Rotterdam - Professor Van Maarseveen legt zich niet neer bij het oordeel van het ambtenarengerecht, dat deze week bepaalde dat zijn gedwongen pensio nering geen leeftijdsdiscriminatie is. De hoogleraar gaat in hoger beroep. In december stuurde de Erasmus Universiteit hem met pensioen: de hoogleraar staats- en bestuursrecht was 65 jaar geworden. Maar prof. mr. H. T. J. F. van Maarseveen liet het er niet bij zitten en tekende pro test aan bij het ambtenarengerecht. In zijn woonplaats Gouda zei Van Maarseveen giste ren: „In het ambtenarengerecht zitten nogal wat le ken. Ik zoek het nu hogerop en leg mijn zaak voor bij de Centrale Raad voor Beroep. Daarin zitten profes sionele rechters en daar heb ik alle vertrouwen in." Rotterdam - Vertegenwoordigers van de acht bedrij ven en de gemeente Rotterdam, die gaan samenwer ken in het eerste Nautisch Dienstencentrum (NDC), hebben gistermiddag aan de Oude Maasweg in de Botlek de eerste paal geslagen. Eind dit jaar moet hun gezamenlijke project operationeel zijn. Vóór het heien vertelde havenwethouder René Smit dat er volgende maand wordt gesproken over soortgelijke centra in Europoort en in het stedelijk gebied. Doordat alle bedrijven en organisaties, die met aan komst en vertrek van zeeschepen te maken hebben, in één gebouw zijn ondergebracht, kan de communi catie snelleren eenvoudiger zijn. Deelnemers zijn de Roeiers Vereeniging Eendracht, Smit Havensleep diensten, sleepdienst Adriaan Kooren, sleepdienst Jan Kooren, de regionale loodsencorporatie Rotter dam-Rijnmond/Loodswezen Nederland, Gemeente werken en het gemeentelijk Havenbedrijf. Zo gaat het Nautisch Diensten centrum In de Botlek er uitzien. Te Kening Rotterdam - Onder de noemer Rotterdam Townpop '92 vieren de podia Nighttown en Rotown vanaf vrij dag 24 april een week lang hun eerste lustrum. Naast een hele rits optredens staan er twee lichtvoetige dis cussieavonden in Popular op het programma. Pop verdieping, dat is de titel van deze diepere beschou wing over ,,'s werelds jongste en meest gebruikte cultuurvorm", ofwel popmuziek. Op de eerste avond, maandag 27 april, komen de Mogelijkmakers aan het woord: de mensen die achter de schermen hun bijdragen leveren, zoals Leon Ramakers van Mojo Concerts en Dick Vos als programmeur van het Me tropolis Festival, De tweede avond, dinsdag 28 april, krijgen de Makers de kans om hun zegje te doen. Uit genodigde muzikanten zijn Cesar Zuiderwijk, Hans Zirk2ee, Rick deVifco en Margriet Ramona. Rotterdam - Nederland stuurt op korte termijn een ervaren wetgevingsjurist naar Suriname om te hel pen bij bet maken van nieuwe wetten. Minister Hirsch BaUin (Justitie) heeft vanmorgen in Rotter dam bekend gemaakt dat daarover een overeen komst is bereikt met zijn Surinaamse ambtgenoot Girjasing. „Ik deel met mijn ambtgenoot van de Re publiek Suriname de mening dat goede en uitgeba lanceerde wetgeving de basis is waarop de rechts staat tot ontwikkeling moet komen," zei Hirsch Bal ling vanmorgen op het symposium Dragsverkeer van en naar Suriname, dat werd gehouden in de Erasmus Universiteit Rotterdam. Dordrecht Na een staking van drie weken en drie dagen gaan de negentig stakers bij twee bedrijven van General Biscuits Nederland, Victoria in Dor drecht en Liga in Roosendaal, weer aan het werk. Daarmee komt een einde aan de stakingen in de sui kerverwerkende industrie die de Voedingsbond FNV vorige maand begon om behoud van de automa tische prijscompensatie. VOORJAAK PASEN wat let u?Ü De allermooiste HERENBLAZERS van Nederland van wereldberoemde ontwerper, '"12 «xhiitcrcnde nieuwe modekleuren, van ƒ598 - voor 298.-!! U kent mij (och? MODESTUDIO THEO SUTHOFF Kavteefocg 53. R'dam-Z., Oud-I Jsselmonde (aan de \oet van de Van Bnenenoordbrug) Geopend van 10.00 tot 18 00 uur. vrijdagavond koopavond. Vlaardingen - De politie, het Vlaardingse gemeentebestuur en de Industriële Kring Vlaardingen (IKV) zijn opzoek naaronder- nem ers die willen meebetalen aan een nieuwe vorm van beveili ging in de industriegebieden Het Scheur, Vergulde Hand en Groot-Vettenoord. Aan het project moeten minimaal 90 bedrij ven meedoen, anders zijn de kosten, die geschat worden op 460.000 gulden, niet op te brenger Politie en gemeente deden giste ren op een voorlichtingsbijeen komst in Groot-Vettenoord hun uiterste best de ondernemers te overtuigen van het nut van effi ciënte bewaking. Uit een onder zoek van de Haagse Stichting Vei ligheidszorg blijkt dat de drie Vlaardingse industrieterreinen te maken hebben met criminali teitscijfers die hoger liggen dan het landelijk gemiddelde. Een enquête in de industriegebie den wees uit dat er in 1991 een schade werd geleden door dief stal, inbraak en vandalisme van ruim één miljoen gulden. Omdat slechts 42 procent van de bedrij ven aan het onderzoek deelnam, vermoedt de politie dat het wer kelijke schadebedrag twee tot driemaal zo hoog ligt De huidige beveiling op de fa brieksterreinen voldoet niet. In de drie industriewijken zijn mo menteel vijftien verschillende veiligheidsdiensten actief. Dat maakt de situatie voor de politie, die zelf niet permanent een oogje m het zeü kan houden, ondoor zichtig. Daarnaast is de politie vee! tijd kwijt met het controleren van alarmmeldingen, waarvan vorig jaar maar liefst 89 procent vals bleek. Overeenkomst Politie, gemeente en IKV koersen aan op een samenwerkingsver band met de ondernemers en één bewakingsdienst. Andere steden (Schiedam/Rotterdam, Vianen. Zoetermeer) kennen al een derge lijke overeenkomst. De voordelen van zo'n contract zijn volgens Wil lem van Oppen van de Stichting Veiligheid groot. De bewakers pa trouilleren constant in het gebied en zijn bij een alarmmelding snel ter plaatse. In de huidige situatie komt het volgens Van Oppen voor dat een bewakingsdienst 18.000 gulden per jaar rekent, „enkel om drie keer per nacht langs een pand te rijden en even een kaart in een gleuf te stoppen." De Vlaardingse ondernemers hebben voorlopig een aftvachten- de houding aangenomen tegen over het initiatief Uit een politie- enquête blijkt dat slechts een klein percentage van de bedrij ven direct bereid is in het project te investeren. Het overgrote deel (77 procent) wil eerst meer gege vens. Ook de opkomst op de voor lichtingsmiddag was gisteren niet bijster groot Niet meer dan naar schatting 70 van de ruim 300 on dernemingen hadden een verte genwoordiger naar de afgevaar digd. Vlaardingen - De opening van de particuliere kliniek Holy staete is met enkele maanden vertraagd. Dit heeft volgens initiatiefnemer en directeur van de kliniek, plastisch chi rurg A Smith, te maken met de latere levering van luehtbe- handelingsapparatuur. Deze uitgekiende materialen, die van groot belang zijn voor het zuivere klimaat in de operatie- en behandelkamers, mc-cten uit de Verenigde Staten ko men. Praktijk Oorspronkelijk zou de kliniek, waar naast Arlan Smith ook andere specialisten van het Holyziekenhuis en Schieland praktijk gaan uitoefenen, be gin deze maand officieel van start gaan. Smith gaat er nu van uit, dat zijn kliniek in juni volop kan gaan draaien. In de Eurokliniek Holystaete zullen acht specialisten actief zijn. Zij gaan zich bezighou den met plastische chirurgie, oogheelkunde, keel-, neus en oorbehandelingen, pijnbestrij ding en orthopaedie. De parti culiere onderneming krijgt aan de Churchillsingel in Vlaardingen de beschikking over drie operatiekamers en dertien bedden voor nabehan deling. Wet De wet staat alleen dagbehan- delir.g toe in particuliere kli nieken. Patiënten mogen er dus niet overnachten. Sinds maart is wel al de administra tie en het technisch personeel van de eerste particuliere kli niek van deze regio in de nieuwbouw werkzaam en ont vangt Smith er patiënten. Be handelingen kunnen er nog niet plaatsvinden. Het SchiedamsToonkunstkoor oefent voor de muzikale wave in het Olympisch Stadion. 'Het leekonsheelleukom mee te doen'.Foto Roel Dijkstra Schiedam - De laatste weken doen de leden van het Schiedam- se Toonkunstkoor extra hun best tijdens de repetities. Want op 16 mei zingen zij in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Samen met 80.000 andere zangers uit Ne derland doet Toonkunst mee aan de Korenslag, een concert en te gelijk een massale openbare zangles in het stadion. Korenslag staat onder leiding van Theo Loe- vendie (componist) en Geert van Tijn (dirigent). De uitvoering wordt rechtstreeks door de Vara uitgezonden en zal zeer waar schijnlijk hel Guinness Book of Records halen. Het is voor het eerst dat Toonkunst meedoet aan Korenslag. Jansje Bootsma, één van de koorleden, las in een krant iets over het muziekfestijn en schreef Toonkunst in. „Het leek me heel leuk om mee te doen. De meesten waren het daar mee eens." Zij beschrijft het optreden in het stadion als een 'muzikale wave': „Het is eigenlijk net als bij voetbal, Dan zie je de mensen op de tribunes een golfbeweging ma ken. Voor ieder koor wordt een paar minuten muziek geschre ven, De zangers die aan de beurt zijn staan op en gaan weer zitten als ze klaar zijn. Daarna staat het volgende koor op. Een muzikale wave dus." Wat het Toonkunst koor gaat zingen op 16 mei is nog niet bekend. Pas over twee weken krijgt het Sehiedamse gezelschap de muziek toegezonden. Jansje vindt dat geen probleem. „We kunnen best in twee weken tijd het stuk instuderen. Ondertussen oefenen we andere stukken. Voordat het concert begint, heeft ieder koor namelijk vijf minuten de tijd om zichzelf buiten het sta dion op een eigen podium te pre senteren. Daarvoor oefenen wij nu alvast," Niet alleen koren maar ook individuele zangers hebben zich voor de Korenslag in geschreven. Deze zangers vormen een zogenaamd interim koor. Omdat enige oefening toch wel vereist is, reperteerden indi viduele zangers uit de regio zon dag in de hal van het NS-station Schiedam/Rotterdam-West. On der leiding van dirigent Geert van Tijn en pianist Maarten Hillenius kregen belangstellenden daar een uur zangles. Dat is de kracht van Skyline Mode! DEZE WEEK HEBBEN WE WEEREEN OVERTUIGENDE AANBIEDING IN BIJZONDER MOOIE BIJVOORBEELD Uitgewerkte regenmantels SWAGGER MODEL in ecru, zwart je. en rood van 179,- voor Skyline prijs Waanzinnige PARKA-RECHT MODEL metcapuchon, ecru. Small, medium enlarge ji- van 179,- voor Skyline prus ONS BREDE ASSORTIMENT EN DE ENORME KEUZE VOOR I JONG EN OUD ZORGT DAT U ALTIJD SLAAGT. fc De allerle en attente service van onze medewerkers maakt onze dienstverlening kompleet. B ZIE ONZE ETALAGES EN ONZE PRIJZEN ZULLEN U VRIENDELIJK VERBAZEN! IliimimTm Ju KOM BINNEN jV /GROENEWLLEDIJK Dit zijn onze adressen IU hoort van onsi ROTTERDAM: -1 e Middellandstraat 9 (donderdag koopavond) - Noordmolenstraat 35 (donderdag koopavond) -PeppelwegoO.Schiebroe* SCHIEDAM; - Broersvest5? (donderdagkoopavond) VLAARDINGEN: - Kuyperstraat56(v/h 3 Suisses) MAASSLUIS: -Nieuwstraat16 DE KOFFIE STAAT KLAAR! Vlaardingen - Ere-voorzitter JoopHekkema van de voetbalvereniging HVO is hoopvol bij de raadscommissie voor stadsontwikke ling vertrokken. De kans dat pal naast het derde veld van zijn club een kerk zal wor den gebouwd, lijkt kleiner geworden. Wet houder Ton van der Steen beloofde hem de ze week onder druk van de commissie, dat de mogelijkheid wordt bekeken om het 450 mensen plaats biedende nieuwe gebouw van de Kerk van Nazarener verder van het HVO-terrein te bouwen. Hiervoor komt ruimte vrij omdat de direc teur van het Gemeentelijk Woningbedrijf niets voelt voor de bouw van een nieuw kan toor in de groenstrook tussen Zwanensingel en de rijksweg. Mevrouw Theissen wil met het woningbedrijf naar een centralere plek in de stad. Aan het Emous moet haar bedrijf plaats maken voor nieuwe koopwoningen van Bouwbedrijf Van der Waal. Hekkema wees in de inspraakronde op de hoge kosten die zijn club pas heeft gemaakt en de noodzaak van de hoogst geklasseerde zaterdagclub van Vlaardingen om ruimte te hebben voor velduitbreiding „Wij hebben een trainingsveld, dat niet aan de KNVB- normen voldoet. Onze club heeft pas 200,000 gulden geïnvesteerd en de gemeen te gaf 50.000 gulden steun om nieuwbouw te plegen. Onze voorzitter zit momenteel in een commissie waar hij wethouder Van Ar- denne helpt onderzoeken hoe de sport in zijn totaliteit nog 230.000 gulden zou kun nen bezuinigen. In zo'n situatie valt toena me van het gebruik van bestaande accom modaties te verwachten en durven wij best hardop te zeggen, dat fusies in het verschiet liggen. Maar dan moeten wij natuurlijk wel armslag houden en die is er niet meer als vlak naast ons derde veld een kerk wordt neergezet." Buurtbewoners vonden geen begrip voor hun bezwaren tegen de kerkbouw. Zij we zen toename van verkeer en daardoor ver storing van de zondagsrust. Den Haag/Schiedam - De gemeenteraad van Schiedam moet weer geld beschikbaar gaan stellen aan het Humanistisch Vormingson derwijs op circa zeven Sehiedamse basis scholen. De rechtspraakafdeling van de Raad van State heeft beslist dat de gemeen teraad in 1987 ten onrechte de subsidie voor dit vormingsonderwijs heeft ingetrokken. Met deze uitspraak komt het rechtscollege tegemoet aan de bezwaren die de Stichting Humanistisch Vormingsonderwijs in Utrecht tegen de gemeenteraad heeft ge voerd. Op 31 januari werd over de kwestie een hoorzitting gehouden bij de Raad van State in Den Haag. De intrekking van de subsidie kwam voort uit bezuinigingen. De gemeenteraad moti veerde het besluit met de stelling dat de in 1985 in werking getreden Wel op het Basis onderwijs voorschrijft dat op elke basis school het vak Geestelijke Stromingen moet worden gegeven. Het vormingsonder wijs werd hiermee overbodig, aldus de ge meenteraad. De rechtspraakafdeling stelt dat onderwijs in Geestelijke Stromingen iets heel anders is dan levensbeschouwelijk onderwijs. Het vak Geestelijke Stromingen brengt de ba sisscholieren inzicht en kennis bij van de verschillende stromingen in de samenle ving. Bij het geven van godsdienst en le vensbeschouwelijk onderwijs gaat he1" ech ter om de eigen levensbeschouwelijke ge richtheid. Het rechtscollege merkt op dat de Wet op het Basisonderwijs dit onderscheid ook maakt. Schiedam - Aan het Johan Straussplein in Schiedam is gis teravond een liftdak naar bene den gewaaid. Niemand werd ge wond. Bij een inspectie op het dak, waar was gewerkt in verband met de bouw van een nieuwe liftkoker, bleken er meer onderdelen los te zitten. Die zijn vastgezet. Schiedam - De Sehiedamse poli tie heeft gistermorgen een inbre ker op heterdaad betrapt in een café aan de Rotterdamsedijk. De 36-jarige man, afkomstig uit Den Haag, had net de gokkast en de kassa geleegd. Ook is er ingebroken in een kap perszaak aan de Mgr. Nolenslaan De ruit naast de toegangsdeur was vernield. Door een deur uit de sponning te tillen kon vanmorgen vroeg worden ingebroken in een café aan de Borodinlaan. De bewoner van een woning aan de Daltonslraat had vergeten zijn achterdeur dicht te doen en miste later prompt een jack met gelden waardepapieren. Aan het Listzplein zag een bewo ner dat de deur van de buren openstond. De politie constateer de dal er was ingebroken. Gisteren is ook aangifte gedaan van een inbraak in een bedrijf aan de Nieuwstraat en een woning aan de Boerhaavelaan. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft vanmorgen rond kwart over vier een 34-jarige Rotter dammer aangehouden op de Pa rallelweg omdat hij zijn autolich ten niet aan had. De man bleek ook te rijden onder invloed van al cohol. Maassluis - Ongeveer vijftig ambtenaren uit Maassluis heb ben negenduizend gulden bijeen gebracht voor hulp aan de slacht offers van de aardbeving in Oost- Turkije. Dat deden ze door tijdens hun lunchpauze deze week een sponsorloop te houden. De hulpactie eindigt vanavond in het stadhuis met een bijeenkomst waarbij de ambassadeur van Tur kije aanwezig zal zijn. Tot dat tijd stip kan geld worden gestort op het bankrekeningnummer 42.06.65.765. De aardbeving heeft plaatsgevon den in een gebied waaruit veel Turken uit Maassluis afkomstig Den Haag/Schiedam - De ge meente Schiedam mag de Koren beurs aan de Lange Haven 145 voorlopig niet gebruiken voor evenementen en festiviteiten. Dit heeft Raad van State gisteren be kend gemaakt. De buurtbewo ners die bij de Raad van State in Den Haag protesteerden tegen de horecavergunning die de ge meente in december 1991 aan zichzelf had verleend, zijn hier mee in het gelijk gesteld. De buurtbewoners vrezen veel ge- luidoveriast te krijgen van evene menten als de Brandersfeesten en het Havenmuziekfestivai. Ze vinden dat in de vergunning te weinig voorwaarden staan die be perking van de overlast kunnen garanderen. De beslissing van Staatsraad Van Dijk blijft van krachOutde ge meente Schiedam zjón heeft be raad over alle bezwaren van de buurtbewoners. I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2