11 Blauwe Brug 1 mei in handen Accu Meer koopwoningen in de Babberspolder Wielrenners proberen nieuw parcours m: Maassluis laat caravans met rust Inwonertal Maassluis daalt weer Wandelaars genieten van booreiland Snuffelen in Olympiahal Inspraakbijeenkomst milieubeleidsplan Kinderdagverblijf erbij in Maassluis SP krijgt geen nieuwe antwoorden Bureau De Sprong vraagt vergunning Opgravingen Liesveld bemoeilijkt door puin Verbouwingskosten wijkcentrum blijven geschilpunt, overleg met gemeente volgt Paard bezorgt bazen letsel Vrouw jaagt inbreker weg Brand in hooidepot Dronken bij bedrijf binnen Lekkage door koelkast Politie helpt blaffende hond Banden lek Diefstal bij Excelsior '20 Rotterdams Dagblad Dinsdag 21 april 1992 RW i Kleding, ser viesgoed. glaswerk, kin derwagens boeken, pla ten, ansicht kaarten, klapstoel tjes, kleine huishoudelij ke artikelen en schilderij tjes. De Olym piahal m Maassluis stond er tweede paas dag vol mee. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Sehiedamse inwoners en organisaties die willen meepraten over het Concept Milieube leidsplan kunnen dat vanavond vanaf 20.00 uur doen :n de recreatiezaal van het stadskantoor. De raadscommissie voor Milieu heeft twee weken ge leden al gediscussieerd over het plan dat voor de ge meente Schiedam is gemaakt door een extern ad viesbureau en een groep ambtenaren onder leiding van coördinerend wethouder Bart de Leede. De reac ties van de raadscommissie, inwoners en organisa ties worden verwerkt in een aangepaste versie van het Milieubeleidsplan. Wie een inzage-exemplaar van het concept Milieube leidsplan wil lezen kan dat doen m een van de Sehiedamse bibliotheken. Bij de afdeling voorlich ting op het stadskantoor (4275439) kan men eventu eel ook een exemplaar aanvragen. Tot 4 mei kan schriftelijk worden gereageerd op de inhoud van het ontworpen milieubeleidsplan. Maassluis - De gemeente Maassluis heeft er een kinderdagverblijf bij. Het is gevestigd aan de Ple- vierslraat en wordt 24 april officieel geopend door burgemeester Van Es. Het wordt officieus al sinds twee weken gebruikt. In Maassluis zijn er zes peuterspeelzalen, halve dag opvang. buitenschoolse opvang en twee kinderdag verblijven. Het derde kinderdagverblijf is gevestigd in drie lokalen van de John F. Kennedyschool, Dankzij deze uitbreiding kan de wachtlijst met vijf tig kinderen worden bekort, zo is de verwachting. Ook hier kunnen kinderen vanaf zes weken worden geplaatst. De openingstijden zijn uiteraard dusdanig vastgesteld dat ouders en verzorgers van jonge kin deren kunnen blijven werken of studeren. Bedrijven en instellingen kunnen een voorrangs plaats 'kopen' voor ƒ13.500.- per jaar. Gebruikelijk is in deze gevallen dat het bedrijf een deel van de kos ten doorberekent aan dewerknemers(ster). Vlaardingen - SP-fractieleider Remi Poppe mag hoog van de toren blazen, het college van B en W wenst geen krimp te geven als het gaat om de beant woording van schriftelijke vragen van de plaatselij ke politicus. Poppe meende dat eerdere vragen van hem over Hydro Agri niet correct door het college waren beantwoord en eiste nieuwe antwoorden. Het college heeft hem nu laten weten dat hij het met de eerdere antwoorden zal moeien doen. „Wij hebben daaraan niets toe te voegen.'' aldus B en W. De schriftelijke vragen gingen over mogelijk verlies van werkgelegenheid bij de kunstmestfabriek. Pop pe vond dat het college moest proberen dat te voor komen. B en W hadden daarop geantwoord dat het college in die zaak geen partij is. Schiedam - Het bemiddelingsbureau voor woon ruimte De Sprong heeft bij burgemeester en wethou ders een vergunning aangevraagd om zijn activitei ten te mogen voortzetten. Het aan de Nieuwe Haven gevestigde bureau opereerde al enkele jaren zonder de m Schiedam vereiste papieren. De Sprong heeft de vergunning aangevraagd op aan dringen van de gemeente. De gemeente wil de activi teiten van De Sprong toetsen aan de verordening op de kamer- en woningbemiddelingsbureaus. Bij het gemeentelijk Bureau Huisvesting en het Bu reau voor Rechtshulp zijn veel klachten binnenge komen over de tarieven die het particuliere bemid delingsbureau hanteert en de wijze waarop het zijn cliënten behandelt. Vlaardingen - De brokstukken die na de sloop van de woningen aan de Schepenstraat en de Markgraaf laan door het vrachtverkeer in de grond zijn gere den. hebben de werkzaamheden van de archeologi sche werkgroep Helinium aan het terrein aan de voet van het Liesveldviaduct flink verstoord. Dat concludeert de Vlaardingse archeologie-student Jeroen ter Brugge. Ter Brugge is aangesteld voor de verwerking van de resten die tijdens de opgravingen van de middeleeuwse grafelijke hof Den Hoge Werff worden aangetroffen. Vorige week is hij samen met vijf andere leden van de werkgroep met de opgravin gen begonnen. „In de goed gebleven lagen zijn resten uit de twaalf de eeuw en Uzertijd gevonden," maakt Ter Brugge de balans op. „Maar enkele vlakken zijn verstoord doordat er puinstukken van de panden die hier zijn afgebroken, in de grond zitten. Daardoor wordt het werk enigszins bemoeilijkt. Desondanks is er wel enig scherfmateriaai uit de Ijzertijd aangetroffen. Dat is toeval want het is bijzonder dat in deze omge ving overblijfselen uit Ijzertijd op kleigrond worden aangetroffen. De vondsten wijzen er eik geval wei op dat we op een interessante plek bezig zijn." Vorig jaar is door de oudheidkundig adviseur van Vlaardingen J. Moree in samenwerking met Helim um in het terrein een proefsleuf gegraven en dat le verde verrassende resultaten op. Er werd onder an dere een deel van de gracht rond de hof gelokali seerd en op een relatief geringe diepte werden vier lagen tkingetroffen waarvan de bovenste en onderste rijk aan vondstmateriaal zijn. Schiedam - De stichting Accu heeft zich voorlopig neergelegd bij de gemeentelijke voorwaarden en neemt wijkcentrum De Blauwe Brug in Schiedam-Noord op 1 mei over. Maar de moge lij khei d bestaat dat de nieuwe beheerder tegen het einde van dit jaar alsnog het bij Itj e erbij neergooit. Dat hangt af van de politie ke bereidwilligheid om meer geld in het ontmoetingscentrum te steken. Accu gaat vanaf 1 mei dat gedeel te van De Blauwe Brug beheren dat niet is verhuurd aan vaste ge bruikers als de bibliotheek en de slreekmuziekschool. De stichting wordt verantwoordelijk voor zowel het beheer van het pand, in clusief de zalenverhuur, als het sociaal-cultureel werk in Schiedam-Noord. De nieuwe beheerder blijft onte vreden over het verbouwingsbud get, dat door de gemeente is vast gesteld op 550.000 gulden. De stichting gaat uit van verbou wingskosten tussen de 1,4 en 1,6 miljoen gulden. .Alleen dan is er wat van het gebouw te maken," zegt Bert van Kan, vice-voorzitter van Accu. „Je moet het goed doen, of helemaal niet. Aan half werk heeft niemand wat. Voor die 5 ton verbouwen wij in elk geval niet." De verbouwing, die deze zo mer zou beginnen, is een jaar uit gesteld. Ontevredenheid is er ook over de sterkte van het beroeps- personeel voor het sociaal-cultu rele werk. Accu wil de vier vaste krachten met één werknemer zien uitgebreid. Wethouder Bart de Leede weigert daar geld voor beschikbaar te stellen. Van Kan denkt dat De Leede zich verkijkt op de berg werk die er te doen is: „Het sociaal-cultureel werk heeft in Schiedam-Noord, een ontzet tend grote wijk, een heel zwaar programma. Alleen het jongeren werk vergt al veel inzet. Zonder voldoende personeel is dat niet uit te voeren." De stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord verdwijnt als werkgever van het toneel. Het personeel wordt overgenomen door Accu. Herma Voets gaat de dagelijkse gang van zaken in het ontmoetingscentrum runnen. Drie beheerskrachten zijn over geheveld naar andere wijkcentra, één is overgeplaatst naar de se cretarie en één heeft een andere baan gevonden. De opengevallen plaatsen worden ingenomen door werknemers van de Bedrijfsge- meenschap Schiemond, de socia le werkplaats van Schiedam. Schone lei Uit de verschuivingen van het personeel blijkt dat Accu met een schone lei wil beginnen. In het verleden zijn er door de onduide lijke beheersvorm dikwijls pro blemen geweest tussen gebrui kers. personeel en de beheerder, de gemeente Schiedam. De perso neel ssituatie was volgens Van Kan voor Accu één van de rede nen om toch ai op 1 mei het be heer over De Blauwe Brug over te nemen. „De mensen hadden recht te weten waar ze aan toe zijn. En daarnaast wordt de situ atie in De Blauwe Brug er niet be ier op als we nog langer zouden wachten," Om de geschilpunten op te lossen gaan de stichting en wethouder De Leede in de loop van dit jaar verder overleggen. Accu zal een wrerkplan opstellen, waarna het aan de gemeenteraad is om te beoordelen of dat kan worden uitgevoerd zonder extra geld in het ontmoetingscentrum te steken. Maassluis - De groei is eruit in Maassluis. Voor het eerst sinds tientallen jaren heeft de zich als 'Eerste stad aan de Water weg' afficherende gemeente te maken met een dalend inwo nertal. Op I januari 1992, blijkt uit de laatste officiële telling, had Maassluis 33.231 inwo ners. Dat is 41 minder dan aan het begin van het vorige jaar. De woningvoorraad steeg wel boven de dertienduizend. Aan het begin van dit jaar was het 13.036, tegenover 12.989 het jaar daarvoor. Als één van de weinige ge meenten langs de Waterweg heeft Maassluis te maken met een voortzettende daling van de gemiddelde woningbezet ting, die traditioneel overigens wel 'aanzienlijk hoger blijft dan die van de grotere steden in de qmgeving. Het gemiddel de aantal bewoners per huis in Maassluis zakte in 19S1 van 2,56 naar 2,55. In dezelfde pe riode-hadden Rotterdam en Vlaardingen te maken met een lichte stijging naar respectie- velijk''2,14 en 2,24 en hield Schiedam het al op 1 januari 1991 bereikte gemiddelde van 2,17 vast. Nog voor de officiële ope rung van de wielerbaan aan de Vlaar dmgesdijk probeerden amateurs het optimale wegdek van het parcours Uit. FotoGerritde Reus/Roel Dijkstra Maassluis - Officieel wordt de nieuwe wielerbaan aan de Vlaar- dingsedijk bij Maassluis pas vrij dag geopend. Oud Tour de Fran- ce-winnaar Jan Janssen geeft die dag het startschot voor een snel ererondje door leden van de Ren nerscombinatie Midden-Delfland De Coureur. Ondertussen maakt de RCMD al een paar weken enthousiast ge bruik van het parcours. Elk week einde zetten er/aren en begin nende wielrenners er gretig aan voor een sprintje. Het wegdek verkeert in optimale conditie sinds begin vorige week de top laag werd aangebracht. De Paasdagen waren voor veel amateur renners bij uitstek ge schikt voor een eerste kennisma king met het parcours. Zaterdag werd een knakenkoers verreden voor KNWU-licentiehouders uit- de wijde omtrek. Zondag versche nen de eigen renners aan de start voor het ciubkampioenschap. De gebruikers zijn zeer te spre ken over het parcours, dat voldoet aan de eisen van de Nederlandse Sportfederatie. De baan is 2025 meter lang en wordt nergens ge lijkvloers, gekruist door andere wegen. Het Recreatieschap Mid den-Delfland, dat de aanleg mo gelijk heeft gemaakt, zegt dat het parcours ook geschikt is voor an dere sporten. Rolskiën, skeeleren en zelfs atletiek zijn mogelijk. Voor de verhuizing naar Maas sluis maakte de Vlaardinge ver eniging De Coureur, die vorig jaar fuseerde met de wielervereniging Schiedam, voor zijn wedstrijden gebruik van een aantal straten in het industriegebied Vergulde Hand in Vlaardingen. Dat was een verre van ideale situatie, gezien de toenemende verkeersdrukte in de wijk. Het organiseren van wielerwedstrijden was daar vol gens een woordvoerder van de vereniging gaandeweg onmoge lijk, om niet te zeggen onverant woord geworden. Door Ben van Haren Vlaardingen - Burgemeester en wethouders hebben voorlopig be sloten om meer koopwoningen in de Babberspolder te bouwen dan oorspronkelijk was gepland. De eerste aanpassingen van de uit 1990 daterende plannen hebben al plaatsgevonden. Bij de verdere uitwerking zal het gemeentebe stuur zich telkens richten naar de laatste ontwikkelingen van de vraag op de woningmarkt. Nieuw is voorts dat de gemeente zelf de bouwplannen, ook voor de koopwoningen, gaat ontwikke len. Ze denkt zo tot scherpere prijzen te komen en redeneert dat de concurrentie in de bouwnijver heid stijgt omdat de vraag naar nieuw werk bij aannemers groot is. In het zuidelijk deel (tussen Rot terdam seweg en de Van Limburg Stirumstraat) zullen in totaal 256 huizen worden gebouwd, waar van slechts 99 voor het Gemeen telijk Woningbedrijf, In de oude opzet zouden er in dit deel ruim 130 huurhuizen komen en verder nog ongeveer tachtig aan de an dere kant van de Rotterdamse- weg. Nu is de kans zelfs groot, dat in het pas na 1994 te ontwikkelen resterende, noordelijke, wijkdeel helemaal geen huurwoningen ko men. Het beleid van staatssecre taris Heerma en de geringe finan ciële armslag van de gemeente maken het bouwen van redelijk betaalbare huurwoningen steeds moeilijker, zo heeft wethouder Ton van der Steen laten weten. Daarnaast blijft de vraag naar koopwoningen stijgen. Op dit moment is up de hoek van Rotterdan .seweg en Goudse- siraat de bouw aan de gang van 78 huur- en 63 koopwoningen. De gemiddelde huurprijs van deze driekamerflats, seniorenwonin gen en eengezinshuizen bedraagt 575 gulden per maand. De eenge- zinskoophuizen variëren in prijs van 170.000 tot 215.000 (inclusief afgekochte erfpacht). De totstandkoming van het uit eindelijke bouwplan voor deze zo genoemde Eerste Kwadrant heeft lang op zich laten wachten. „De onderhandelingen met de aanne mer (Rehorst Bouw) duurden lang en waren lastig, ook omdat er belangen waren die de koopwo ningen in dit gebied raakten," zei wethouder Van der Steen vorige maand bij het slaan van de eerste paal. Plannen Bij de uitwerking van de plannen voor de Tweede Kwadrant bleek, zo heeft Van der Steen deze week bekend gemaakt, dat de bouw van 54 woningen in de sociale huursector in het stuk tussen Van dei Duijn straal en Ammanstraat „financieel onhaalbaar" was. Be sloten is, dat het Gemeentelijk Woningbedrijf zich hier beperkt tot de bouw van nog 21 eengezins woningen. Ontwerper hiervan is architect T. Steemers van de Rot terdamse coöperatie Marge, die ook verantwoordelijk is voor veer tig aansluitend te bouwen koop woningen. Daarvan worden er 14 gebouwd met een eenmalige rijkssubsidie. De koopprijs zal on geveer 180.000 gulden bedragen, Verder worden in de zogenaamde 'Strip' achter de Van Limburg Sti rumstraat voor de verkoop nog achttien drie-ondereenkapwonin- gen van 215.000 gulden gebouwd, net als aan de oostkant van de Van der Duijnstraat naar ontwerp van architect M. van der Torre uit Amsterdam. Langs de vijver nabij het Plein 1940 verrijst een gebouw van 36 koopappartementen in het zoge naamde Zuidbaken. De ontwik keling daarvan zal gelijk oplopen met die van het vergelijkbare Noordbaken, in de speeltuin tus sen Hartmanstraat en Anthony Knottenbeltsingel, wat ongeveer net zoveel koopappartementen zal bevatten. De verdere bouw volgt pas over enkele jaren, als de sloop van het noordelijk deel van de in 1941 voor weggebombar deerde Rotterdammers gebouw de 410 noodwoningen volgt. Tus sen Rotterdamseweg en Goudse- singel zijn naast het appartemen tengebouw Noordbaken nog ruim tweehonderd woningen gepland. De duurste worden, waarschijn lijk achttien, zogenaamde vijver- villa's. Zij komen langs een nieuw te graven waterpartij aan de Rot terdamseweg te staan. Maassluis - De gemeente Maas sluis ziet geen heil in aanscher ping van de stallingsregeling voor caravans en vouwwagens. De ou de regeling dat eigenaren van kampeerwagens hun voertuig tussen 1 april en 1 november op de openbare weg mogen stallen blijft van kracht. Wel gaat de ge meente de eigenaren die ook bui ten deze periode hun caravan op straat laten staan, aanschrijven. Als dat geen effect heeft, worden er dwangmaatregelen genomen. Voorstellen om de stallingsperio de in te korten, bijvoorbeeld van 1 juni lot i oktoDer, nebben hei mei gehaald. Met het oog op de voor- jaars- en herfstvakanties zouden dan ontheffingen moeten worden veileend. Dat vindt de gemeente te veel werk. De Maassluise poli tie ziet bovendien op tegen de controle, die veel tijd kost. Ook het idee om de eigeifaren le laten betalen voor het stallen van hun vakantieverblijf op wielen leed schipbreuk. Maassluis heeft lering getrokken uit de Vlaar dingse mislukking van dit plan netje. Vlaardingen wilde ooit pre cariorechten invoeren voor op straat geparkeerde caravans, maar moest daar vanaf zien toen de rechter een dergelijke heffing verbood in de gemeente Ridder kerk. Het caravan-debat in Maas sluis werd aangezwengeld door een bewoner van de Bosuilstraat, die zich beklaagde over het grote aantal kampeerwagens en vouw wagens in zijn omgeving. „Onze siraat lijkt gedurende de zomer maanden meer op een caravans talling dan op een woonwijk." schreef hij in een brief aan de ge meente. Caravans, schreef deze Maassluizer verder, nemen bo vendien veel parkeerruimte weg, zodat automobilisten soms lang moeten zoeken naar een plaatsje voor hun wagen. Wonen of wandelen aan de Waterweg heeft zijn charme als uitgekeken kan worden over de rivier. Fraaie schepen varen daar voorbij, of, zoals dit weekeinde, een indrukwekkend booreiland, dat >rraai verlicht door de dalende avondzon onderweg is naar zee. Bij Maassluis stopten enkele wan delaars om even van het fraaie schouwspel te genieten. Foto Roel Dijkstra Vlsardingen - Een vader en zijn dochter zijn zondag in het Holy- ziekenhuis beland na een poging een r iard in een trailer te krijgen voo vervoer. Tegen dat voorne men verzette de viervoeter zich zo hevig dat de dochter een hersen schudding en een gebroken pols opliep en de vader een gebroken pols. Het paard werd maar weer teruggebracht naar de stal. Een en ander speelde zich af op een manege aan de Maassluisedijk. Vlaardingen - Een vrouw heeft zondagavond een inbreker ver jaagd uit haar flat aan de Van Beethovensingel in Vlaardingen, vermoedelijk nog voor deze wat kon meenemen. De jongeman, 1.80 lang, slank postuur, wit ge zicht met kort geknipt glad ach terovergekamd haar. droeg don kere kleding.Bij haar buren was eveneens ingebroken. Ook in de Mahlerslraat is m de nacht van zondag op maandag een inbreker gestoord tijdens zijn werk. Een man merkte dat ie- mand bij de buren probeerde de deur te forceren. De inbreker, l vluchtte. 1 Zaterdagavond is er ingebroken in een woning aan de Lavendels- traat. Er werden onder meer sie raden en fotoapparatuur gesto len. Vlaardingen - De Vlaardingse brandweer is gisteren nog flink wat uren in de weer geweest met broei in een hooidepot aan de Zuidbuurt. De melding kwam 's middags om half vier binnen, waarna de brandweer de smeu lende berg uit elkaar haalde. Tot 's avonds half elf was men vervol gens nog bezig om de zaak echt meester te worden. Schiedam - Een automobilist uit Schiedam had zaterdagmiddag zoveel gedronken dat hij op de Burgemeester Honnerlage Grele- laan de macht over het stuur kwijtraakte en door een glaswand een bedrijf binnenreed. Twee lek ke banden en een kapotte radi- ateur verhinderden dat de wagen wog kon rijden. De schade was enorm. De automobilist kreeg een rijverbod opgelegd van negen Schiedam - Een bewoonster van de Boylestraat in Schiedam heeft dit paasweekeinde te maken ge had met wateroverlast van boven buren. Daar werd de koelkast ont dooid. Het neergezette teiltje liep over en de bewoners bleken afwe zig. Schiedam - Op het balkon van een woning aan het Bachpiein in Schiedam heeft een hond dit paasweekeinde de buren met ge blaf behoorlijk ongerust ge maakt. Het dier kon niet naar bin nen en de eigenaars waren afwe zig. De politie zorgde er vervol gens voor dat het dier de woning in kon. Schiedam - In de Westfranke- landsestraat m Schiedam is dit weekeinde bij zes automobielen steeds één band lek gestoken. De daders zijn spoorloos. Schiedam - Bij de sportvereni ging Excelsior '20 in Schiedam zijn gistermiddag uit de kleed ruimten de spullen gestolen van zes personen. Onder meer kle ding raakten ze kwijt. Ingebroken is er dit weekeinde in Schiedam in woningen aan de Dr. Zamenhoffstraal, het Lisztplein, het Johann Straussplein en de Maasdamsestraal. Er verdwenen onder meer CD-spelers. giroche ques, geld en sieraden. Bij een bedrijf aan de Aigera- straat werd een busje gestolen met daarin een nagenoeg comple te kant ooruitrusting van hetzelf de bedrijf, bestaande uit compu terapparatuur, een fax. een c pi- eerapparaat, 13 semafoons, beeld schermen en telefoontoestellen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1