Waterweg 11 Verbod op tropisch hout kost ton POLI Veel kijkers bij fikse brand in handelsvoorraad Spijbelaars eerder aangepakt Buurthuis Oost dicht Toch kerk naast het HVO-complex College blijft tegen tunnel Politie-kinderen kijken in 'zwembad' FNV: werkonderbreking bij Havensleepdienst Heerma: geen extra geld voor stadsvernieuwing Duisburgs bedrijf gaat veel minder lozen in Rijn Ra a tJms t i t ujX f Gemeentelijk Woningbedrijf moet andere materialen zoeken voor bouw in Babberspolder Vanaf balkon beschoten Asbest vrij na brand Autodiefstal Wateroverlast in woningen Inbreker aangehouden Kantonrechter 'ontslaat' Uitzicht directeur Rotterdams Dagblad Donderdag 23 apnJ 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BCVlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Familieleden en bekende van medewerkers van de Rotter damse politie konden gisteren een kijkje nemen in de pas in- gebruik genomen nieuwbouw van het hoofdbureau aan het Haagseveer. Het nieuwe bureau, vanwege de blauwe tegels aan de buitenzijde ook wel 'het zwembad' genoemd, werd eind vorig jaar geopend. Vooral kinderen van medewerkers van de politie bezochten gisteren het nieuwe politiebureau. Het programma was daarop ook afgestemd. Zo konden de kinderen bij de recherche als 'echte boef op de foto. Ook was er een diploma, ais beloning voor het juist invullen van een vragenlijst aan het einde van de rondleiding. Foto John de Pater Rotterdam - De Vervoersbond FNV heeft al zijn le den bij Smit Havensleepdiensten opgeroepen vol gende week woensdagmiddag het werk neer te leg gen. Op dat moment houdt de bond in zaal Palace in Rotterdam een actievergadering. Daar wordt beslo ten hoe de directie van Smit verder onder druk kan worden gezet om de bekritiseerde reorganisatie van de sleepdienst tegen te houden. Morgen hebben de bonden een laatste onderhandelingsgesprek met Smit, maar de Vervoersbond FNV gaat er nu ai van uit dat dat gesprek niets zal opleveren. Smit wil de sterk verlies lijdende sleepdienst reorga niseren. Daarbij staan ongeveer driehonderd banen op het spel. De directie wil onder meer de bezetting van de schepen verlagen van vier naar drie man, omdat ook aartsrivaal Kooren met een kleinere be zetting vaart. Den Haag - Staatssecretaris Heerma (Volkshuisves ting) weigert meer geld uit te trekken voor de stads vernieuwing. Terwij! zowel de grote vier steden als het Interprovinciaal Overleg, waarin 23 middelgrote steden zijn vertegenwoordigd, hadden benadrukt datcr ruim tien miljard guiden extra nodig is, houdt Heerma vast aan een bedrag van elf miljard gulden. Daarmee dreigt, uitgaande van de argumenten van de veschillende steden, het wegwerken van de ach terstanden van de in de nog op te knappen wijken een onmogelijke opgave te worden. Vorig jaar reeds maakte de CDA-bewindsman be kend in zijn ontwerp-nota Beleid voor de Stadsver nieuwing in de Toekomst, dat hij tot 2005 nog elf mil jard gulden overheidsgeld in de stadsvernieuwing wilde investeren. Voor het afronden van het stads- vernieuwingskarwei was volgens berekeningen van het ministerie nog 22 miljard gulden nodig. Het rijk betaalt daarvan de helft, de andere helft moet deels van de gemeenten zelf komen en deels uit de markt sector (zeven miljard gulden). Rotterdam - Het Duisburgse bedrijf DK-recyc!ing und Roheisen zal minder zware metalen gaan lozen in de Rijn. De onderneming heeft dit afgesproken in een overeenkomst met de gemeente Rotterdam. De overeenkomst is gesloten in het kader van het Pro ject Onderzoek Rijn van het Gemeentelijk Havenbe drijf en Gemeentewerken Rotterdam. DK is specialist op het gebied van recycling. Elk jaar verwerkt het bedrijf meer dan 400.000 ton ijzerhou dende afvalstoffen. Hieruit wordt onder meer ruwij- zer gewonnen voor de gietindustrie. Op grond van de nu gemaakte afspraak moet het be drijf de zinklozingen in 1998 met tenminste 80 pro cent hebben teruggebracht. De hoeveelheid lood die in de Rijn verdwijnt moet in 2002 met 90procent zijn verminderd. DK zal echter proberen de doelstelling veel eerder te halen en de lozing van schadelijke stoffen nog verder terug te brengen. Dit moet onder meer gebeuren door investeringen in een afvalwa ter-zuiveringsinstallatie. De gemeente Rotterdam startte in 1985 met het Pro ject Onderzoek Rijn. Door overeenkomsten te slui ten met vervuilende bedrijven wil de gemeente be reiken dat het slib dat wordt opgebaggerd uit de ha venbekkens in de Maasstad in de toekomst zó schoon is dat het op het land of in zee kan worden ge stort. DK is de derde grote vervuiler waarmee een convenant is gesloten. Haarinstituut Nederland opent nu ook m Rotterdam Voor al uw haarproblemen kunt u vanaf woensdag 22 april ook terecht srt de Rotterdamse vestiging van Haannslituut Nededand aan de Esndrachtsweg 3B. Een ze-er ervaren team van haarspecialisten staat er klaar om u met hun vakkundige adviezen aan een goede en verantwoorde oplossing te helpen. Wij bieden u: 1Gehele haarprothese 2. Mini (deelprothese) 3. Verankermethode 4. Fusionmethode 5. Har'rweavinq/Haarverlenging 6. Haartranspiantatie Haarinstituut Nederland: Rotterdam: Eendrachtsweg 38, 010-4129590/4128455 Bussum: Olmenlaan 44, 02159-13469/17601 Vlaardingen - Het Gemeentelijk Woningbedrijf mag geen tro pisch hardhout (latengebruiken bij de bouw van 78 woningen in de Babberspolder in Vlaardingen. Het college van burge meester en wethouders heeft vanuit milieuoverwegingen een vrijsteilingsverzoek hiervoor van de hand gewezen. De consequentie van de maatre gel is dat de bouwkosten naar schatting honderdduizend gul den hoger uitkomen. De bouw plannen verkeren al in een cede- iijk ver gevorderd stadium en er zou weinig tijd meer zijn om even goedkope alternatieven te rege len. Het Gemeentelijk Woningbedrijf moet de extra kosten binnen de eigen begroting opvangen, is de bedoeling. Er zijn stemmen opge gaan om dan de huren van de wo ningen te verhogen, maar daar over heeft het college direct een veto uitgesproken. De gemeente Waardingen kent in de bouwverordening een bepa ling die het gebruik van tropisch hardhout binnen de gemeente verbiedt. Maar die bepaling ver dwijnt hoogstwaarschijnlijk, on der meer omdat handhaving wel haast onuitvoerbaar is. Boven dien overweegt het rijk maatrege len om dergelijke plaatselijke be palingen te verbieden. De afdeling Stadsontwikkeling heeft nu voorgesteld om in de eer ste plaats eer. voorbeeldfunctie te gaan vervullen. Vandaar de afwij zing van het verzoek van het Ge meentelijk Woningbedrijf. Bij uit besteding van werk zou ook van projectontwikkelaars moeten worden geeist dat geen tropisch hardhout wordt gebruikt. Daarnaast zou bij het uitgeven van grond in erfpacht kunnen worden voorgeschreven dat het gebruik van tropisch hardhout op het betreffende stuk grond verbo den is. Aan dat verbod zouden boetes moeten worden gekop peld, aldus de afdeling Stadsont wikkeling. die verder aanvoert dat meer voorlichting over tro pisch hardhout moet worden ge geven. De afdeling adviseert ook in aan vraagformulieren voor een bouw vergunning een passage op te ne men waarin staat dat de gemeen ten het gebruik van tropisch hardhout afwijst. Maassluis - Een flink deel van de handelsvoorraad is bij de brand bij Cindu Key Kramer vernie tigd De zeer brandbare bitumen zorgden voor een enorme rook ontwikkeling. Met name boven het westelijk deel van Vlaardin gen zag de lucht rond half negen zwart van de rook. Bij de blus werkzaamheden werd het vrijwil lige Maassluise brandweerkorps ondersteund door collega's uit Vlaardingen. De brand werd om tien voor half negen ontdekt. Op dat moment werd de meldkamer van de politie overspoeld met telefonische mel dingen. De brand ontpopte zich spoedig tot een publiekstrekker van jewelste. De nabijgelegen Maassluissedijk was geblokkeerd door auto's van nieuwsgierige toeschouwers. Vele honderden belangstellenden kwamen gister avond poolshoogte nemen bij de spectaculaire brand. Een woordvoerder van Cindu Key Kramer schat de schade op 1 a 2 miljoen gulden. Hij gaat er van uit dat de brand is aangestoken. De theorie dat dat het geval is wordt gevoed door de bevindin gen van de bewakingsdienst. Een half uur voordat de brand uitbrak, hebben beveiligingsbeambten nog een rondje over het terrein gemaakt. Bij die gelegenheid viel er niets opvallends te melden. Door de geïsoleerde ligging van de pijpen kan de brand met of nauwelijks zijn overgewaaid van een ander object. „En vanzelf gaan zis niet branden," stelde de woordvoerder. De technische recherche was gis teravond al druk in de weer met een sporenonderzoek. De brand weer was de brand na anderhalf uur meester, maar men was nog uren bezig met nablussen. De enorme rookontwikkelingtrok honderden toeschouwers, die niet alleen met auto's kwamen, maar ook op de fiets. De Maassluis sedijk werd erdoor versperd. Foto Robert Vos/John de Pater Schiedam - Na een lange voorbe reidingstijd wil de gemeente Schiedam in het komende school jaar het probleem van het school verzuim adequater aanpakken. Voor hardnekkige spijbelaars draait sinds enkele jaren hel zo genoemde Klas+-project, maar volgens de gemeente is het be langrijk dat beginnende school- verzuimers in een vroegtijdig sta dium aandacht krijgen. Voor een stedelijke aanpak denkt de ge meente jaarlijks 155.000 gulden nodig te hebben. In Schiedam zijn geen cijfers be kend over de omvang van het schoolverzuim. Landelijk haken jaarlijks 24.000 leerlingen zonder diploma af en volgens een woord voerder van het Samenwerkings verband O n d erwij svoorrangsge- bied Schiedam is er weinig reden aan te nemen dat Schiedam een positieve uitzondering op het lan delijk beeld vormt. In het Klas+-projecl draaien op dit moment 20 jongeren in de leeftijd van 13 tot en met 16 jaar mee. In deze opzet worden de jon geren dagelijks opgevangen in een eigen onderkomen. De ge meente schat dat jaarlijks 35 jon geren kunnen worden geholpen in hel nieuwe opvangprojeet. Uitgangspunt blijft dat scholen in eerste instantie de spijbelproble men op eigen kracht trachten op te lossen. Als de problemen een serieus karakter hebben, is het de bedoeling dat scholen de betrok ken leerling aanmelden bij de co ordinator van het nieuwe project. Op dit moment komt het voor dat ieeitingen na hei vet laten van de schoolbanken maanden met rust worden gelaten voordat ze bij het Klas +-project worden betrokken. Terugkeren Het Samenwerkingsverband On- dervvijsvoorrangsgebied wil be reiken dat spijbelende leerlingen zo snel mogelijk op school terug keren. „Schoolverzuim is een sig naal dat duidt op problemen," zegt woordvoerder Jacob Boven. „Het streven is dat de leerling met een begeleidend programma terugkeert op de eigen school. Herplaatsing op een andere school voor voortgezet andenvijs is ook een mogelijkheid. Anderen kunnen aan de bak in een combi natie van leren en werken." Te laat Pas als er geen directe terugkeer naar school mogelijk is, zouden de spijbelaars een plekje kunnen vinden in het Klas-project. „Maar dan is het eigenlijk al te laat," zegt de woordvoerder. „Het gaat erom de problemen in een vroegtijdig stadium te herkennen om erger te voorkomen." Een groot deel van de kosten voor het nieuwe project is gereser veerd voor de personeelslasten van de leerlingenbegeleiders. Een deel van het geld wordt gere serveerd voor psychologische en andersoortige onderzoeken bij de spijbelaars. De gemeente stelt het benodigde budget alleen beschik baar als alle middelbare scholen zich contractueel aan het project verbinden. De kosten worden be taald uit het fonds voor de Sociale Vernieuwing. De reguliere onder wijsbegroting biedt geen ruimte voor spijbelbeleid. Vlaardingen - Buurthuis Oost in Vlaardingen wordt definitief ge sloten. Het doek is gevallen nu het college van B en W heeft be sloten geen gehoor te geven aan de protesten tegen de sluiting. Het college wordt gesteund door de betrokken raadscommissies. De voorgenomen stopzetting van de sociaal-culturele activiteiten wekte begin maart grote boosheid bij de betrokken medewerkers. Bestuur en personeel van de Stichting Buurthuis Oost ston den op hun achterste benen omdat hun bezwaren niet serieus werden genomen door de Stich ting Welzijn '90, die verantwoor delijk is voor het sociaal-culturele werk in Vlaardingen. Die organisatie moest voor hel college aanwijzen waar er bezui nigd kon gaan worden, waarna buurthuis Oost de dupe werd. Er was geen geld meer voor organi satiekosten en activiteiten in het buurtgebouw. Bovendien werd besloten het personeel over te plaatsen naar andere Vlaardingse instellingen. Het college van B en W heeft het bestuur van de Stichting Buurt huis Oost geschreven dat de be zuinigingen, zoals die door de Stichting Welzijn '90 zijn voorge steld, doorgaan. Het groene licht is mede gegeven omdat met deze aanpak de effecten voor het werk van de Stichting Welzijn '90 ge ring zijn. Sleutels De Stichting Welzijn '90 is ge vraagd de ruimten aldaar te ont ruimen en de sleutels op het stad huis in te leveren. Het moest 65.000 gulden bezuinigen en hier van moest buurthuis Oost 24.000 gulden ophoesten. De sluiting past in het gemeente lijk beleid het aantal buurthuizen in te krimpen. Buurthuis Oost zou in dat verband moeten gaan samenwerken met 't Nieuwelant in Vlaardinger-Ambacht. Het be stuur van het buurthuis is daar fel op tegen. Het vindt 't Nieuwelant te ver weg. De Stichting Welzijn '90 heeft aangevoerd dat het buurthuis veel te laat is met de protesten. Al in december van het vorig jaar zou het voornemen bekend zijn gemaakt. Vlaardingen - Het ongeluk bij DSM Chemicals in december van het vorig jaar heeft het college van burgemeester en wethoudeis er niet van kunnen overtuigen dat alsnog de Blankenburgtunnel moet worden aangelegd. Vanuit milieu-oogpunt ziet Vlaardingen dan liever de Oranjetunnel tus sen Maassluis en Hoek van Hol land aangelegd. De gemeenteraad van Rozenburg heeft direct na het DSM-ongeluk in een motie uitgesproken dat de veiligheid moet worden verbeterd én dat snel moet worden overge gaan tot de aanleg van de Blan kenburgtunnel. Aan omliggende gemeenten is gevraagd die motie te steunen. Het Vlaardingse college onder schrijft het eerste deel van de mo tie. maar wijst de passage over de tunnel af. Vlaardingen - De voetbalvereni ging HVO in Vlaardingen krijgt toch een kerk naast het complex aan de Zwanensmgel. De bezwa ren van de club zijn niet door het college van burgemeester en wet houders overgenomen. Ere-voor- zitter Joop Hekkema verliet vori ge week het stadhuis met nog de hoop dat wethouder Ton van der Steen ervoor zou kunnen zorgen dat de Kerk van de Nazarener ver derop zou gaan bouwen. De gemeenteraad wordt nu voor gesteld het kerkgebouw alsnog toe te staan op de hoek van de Zwanensingel/Zwaluwenlaan. Het college gaat er vanuit dat daar mettertijd ook het nieuwe onderkomen komt van het Ge meentelijk Woningbedrijf. Bij de bepaling van de hoeveelheid par keerplaatsen is daarmee althans bewust rekening gehouden. De kerk krijgt een capaciteit van 450 bezoekers. De lokatie is onge schikt voor woningbouw, aldus B en W, omdat het te dicht bij de rijksweg ligt. Voor HVO betekent doorgaan van het plan dat de mogelijkheid om het complex later nogeens uit te breiden van de baan is. De voet balclub heeft al eerder daartoe verzoeken ingediend. Om finan ciële redenen werden die toen niet gehonoreerd. Omwonenden vrezen par keeroverlast en verstoring van de rust. Het college deelt die bezwa ren niet. Het gebouw bestaat uit drie de len. Ten eerste is er het grootste onderdeel, de kerkzaak Daarvoor komt een twee verdiepingen tel lend gebouw voor de zondags school en vergaderruimtes. Die twee gebouwen worden verbon den door het derde onderdeel, de ontmoetingsruimte. Het gebouw wordt zes meter hoog. Schiedam - De Schiedamse poli- tie heeft gistermiddag een 17-jari- ge Vlaardingse jongeman aange houden omdat deze vanaf het bal kon van een woning aan de Vlaar- dingerdijk een jongen had ver wond met een luchtdrukpistool. Deze 14-jarige Schiedammer liep een wond op in de linker oor schelp. Hij is in het Schieland- Ziekenhuis behandeld en kon daarna naar huis. Schiedam - De Schiedamse brandweer heeft gisteravond de Schiedamseweg schoon gemaakt omdat er bij de brand die daar dinsdagavond woedde asbestres- ten zijn vrijgekomen. Die waren gekomen uit het dak van de bran dende schuur. Monsters leerden gisteravond dat er asbest was vrij gekomen. Vanochtend zijn de dakresien met een speciaal middel behan deld, waardoor de asbest geen ge vaar meer kan opleveren, aldus de Schiedamse politie. Het dak zal zo snel mogelijk worden weg gehaald. Maassluis - In het Sparrenda! in Maassluis is een witte Opel Corsa (KF-24-JR) gestolen. Gisteren is aangifte gedaan. In dezelfde straat zijn nog twee auto's ODen- gebroken. De politie vermoedt dat dit ook is gebeurd met de be doeling de vierwielers te stelen. Verder is er ingebroken in een ca fé aan de Noorddijk. Een deur werd geforceerd waarna geluids apparatuur werd vermist. Vlaardingen - In enkele wonin gen aan de Van Leeuwenhoek- straat in Vlaardingen is gisteren wateroverlast ontstaan door een verkeerd functionerend wasappa- raat. De machine was wel goed, maar de slang bleek mei in de af voer te hangen. Bovendien bleek de eigenaar van de machine niet thuis. De politie greep in. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteren een 25-jarige Vlaardinger aangehouden in ver band met een inbraak in de Kei zerstraat waar een televisie was weggenomen. De man heeft be kend. Vlaardingen - Het verzor gingshuis "Uitzicht gaat op zoek naar een nieuwe direc teur. Alle banden met de vori ge directeur zijn verbroken nu de kantonrechter het ontslag van H. Kazen heeft goedge keurd. Kazen werd verdacht van administratieve en finan ciële onregelmatigheden. Tot een officiële aangifte bij de politie is het niet gekomen. Het bestuur van het verzor gingshuis heeft daarvan afge zien. Het ontslag bij de kan tonrechter was genoeg, zo is geoordeeld. Daar is aange voerd dat er 'gewichtige rede nen' waren voor de ontbinding van de werkovereenkomst. Uitzicht zit nog wel met flinke financiële schade, maar hoe groot die is wil voorzitter A J. van den Berge van het Uit zicht-bestuur niet kwijt. Daar naar is nog onderzoek gaande. Of de schade in de duizenden of tienduizenden guldens loopt kan Van den Berge niet precies zeggen. De functie van Uitzicht-direc teur wordt al enige tijd waarge nomen door de heer Nach tegaal. Deze week wordt de ad vertentie geplaatst, die een nieuwe directeur moet opleve ren. De verwikkelingen rond Ka zen zijn in de Vlaardingse ver zorgingswereld als een don derslag bij heldere hemel ge komen. De man werd als een „harde werker en iemand met visie" gezien. De weggestuur de Uitzicht-directeur was ook bouwcoördinator van het zorg centrum Soenda. de ouderen voorziening die in de plaats moet komen van de Billiton- flat. Die functie is hem ook ontnomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2