15 Gemeente wil advocaat kort houden 198.- 243.- 179.- Autokraker verspeelt kans op dienstverlening Oprichting milieugroep Landendag in de Erker Fietsdag in nieuw jasje Expositie 60-plussers Sursum Corda jubileert Industriewijk opgeknapt Met vut geridderd Orde van Advocaten noemt handelwijze Maassluise wethouder onrechtmatig Ylaggenparade scholieren uit Schiedam en Vienne Vergelijk onze spectaculaire prijzen met A1_L.EE modezaken in heel Nederland! KOSTUUMS KOLBEftTS Elders 249.- SHIRTS Elders 89.90-109.- JEANS C> *?/S Apolonia en Jacobus blijven feestelijke lui Automatenhal op strand is gokje op de goklust Rotterdams Dagblad Donderdag 7 mei 1992 [n verenigingsgebouw De Boshoek van de Konin klijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging worden donderdagavond 14 mei de mogelijkheden besproken om tot een plaatselijke milieu-defensie- groep te komen. De Schiedammer Fred van der Drift is de initiatief nemer die door middel van de op te ricnten MD- groep de verloedering van het milieu m Schiedam en de nabije omgeving tegen v/ii gaan. Hoe de groep gaal functioneren is afhankelijk van het aantal men sen en de interesse. De avond wordt ingeleid door de heer W. van Megge- len van het KNNV die het thema 'natuur en milieu' bespreekt. Ook is er iemand van het landelijk bureau Milieudefensie aanwezig om een en ander te vertel len over milieu-defensie en de steun die men vanuit het landelijke bureau geeft aan de groepen. Griekenland staat zondag 17 mei centraal tijdens de landendag van wijkcentrum de Erker aan de Jan van Avennesstraat. De Griekse dansgroep Afrodites ver zorgt een optreden, de heer Kalabogias bespeelt de bouzouki. er is een tentoonstelling en er worden Griekse gerechten geserveerd. Een toegangskaartje {inclusief eten) kost 12.50 gulden en de mensen die de landendag mee willen maken moeten zich voor woensdag 13 mei opgeven in de Erker. Vlaardingen De Landelijke Fietsdag, die zaterdag 9 mei wordt ge houden. ziet er dit jaar anders uit. In het routeboekje van de ANWB staat geen uitgebreide routebeschrij ving meer, maar slechts een verwijzing naar de op stappunten Vanaf deze punten moeten de fietsers zelf hun weg zoeken langs de ANWB-routebordjes. Als extra service heeft de VW Vlaardingen een be schrijving gemaakt van de aanlooproute naar het dichtstbijzijnde opstappunt. Dat foldertje is voor 75 cent alleen op zaterdag bij de molen Aeolus aan de Kortedijk verkrijgbaar. Ook nieuw is dat geen medailles meer worden uitge reikt aan de deelnemers die de tocht hebben vol bracht. Zij krijgen alleen een vaantje en een tasje voor aan het stuur. Tijdens de fietstocht kan men een bezoekje brengen aan museum het Tramstation en een tomaten- en potplantenkwekerij te Schiplui den en de rommelmarkt in Overschie. In verzorgingstehuis Vaartland aan de Dillen burgsingel zijn vanaf 8 mei tol 27 juni werkstukken te zien van cursisten van 60 jaar v.n ouder van de Vrije Academie. Zij zijn afgelopen seizoen bezig ge weest met liet thema 'Rembrandt' en hadden op dracht de soft-pastei-technieken toe te passen om zo de licht- en kleurcontrasten in hel werk van de be roemde kunstenaar te benaderen. De tentoonstel ling wordt vrijdagavond om 20.00 uur geopend door directeur H. Korsten van de 'Vrije Academie. Ter viering van het 90-jarig bestaan geeft de Christe lijke Harmonie Vereniging Sursum Corda zaterdag 9 mei een jubileumconcert in de Stadsgehoorzaal en wordt er bovendien een receptie gehouden. Speciaal voor de feestelijke muziekuitvoering verlenen het Vlaardings Dubbel Mannenkwartet en enkele com- bo-muzikanten hun medewerking. Dirigent is André Glotzbach en de presentatie wordt verzorgd door de radio-en televisiebekendheid Dick Passrhier Kaarten voor het concert, dat om 20.00 uur begint, zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor of aan de kassa van de Stadsgehoorzaal (alleen op 9 mei) en kosten acht gulden. De receptie is van 15.00 tot 16.00 uur en zowel 's mid dags als 's avonds is een kleine fototentoonstelling over de geschiedenis van Sursum Corda te bekijken. De wethouders Van Ardenne en Van der Windt ge ven zaterdag 9 mei om 9.30 uur aan de Energieweg het startsein voor de grote reinigingsaelie die deze maand in de industriewijk Groot-Vettenoord wordt gehouden. De grote schoonmaakbeurt vindt plaats m het kader van het verbeterings- en beheersplan en wordt gespreid over vier zaterdagen (9, 16, 23 en 30 mei). Andere verbeteringen die de komende maan den ter hand worden genomen zijn de toegang tot de wijk, het aanpakken van de groenvoorzieningen en de aanleg van parkeerplaatsen. Agenda Schiedam donderdag 1 mei Spirituele vereniging Harmunia Wibau?plein 165,20 00 uur. Lezing en diapresentatie nui de geschiedenis vjn Gouda, ge- Louw Nederlandse Protestantenbond, WViUe-t 82.20 OU uur. "Kadetskv (cabaret! delVorhtoor. 20 30 uur Jamsessie. Podium 21 00 uur Vlaardingen donderdag mei Gemeenteraad stadhuis 18.10 uu r !e\ entueel rijdafi vervolgi Stadsgehoorzaal 20 15 uur uantvi with Wohes,. filmzaal Stadsgehoorzaal. 20 30 uur Wijdag 8 mei Bingo De Bijenkort Beigeilaan 105.14O0uut Maassluis donderdag 7 mei *Bndge. Koningsbot, 19 -15 um Wijdag 8 mei 'Rommelmarkt. Komnghof, 14 00 uur Spreekuur Zieken!i>nds>. Koningshof. 14 00 uur Redactie Waterweg: Jan Boei ster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Brede Haven straat 6 3131 BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Do 57-jarige Willem de Witte uit Vlaardingen is we gens zijn langdurige carrière bij Gist-Brocades en de verschillende belangrijke maatschappelijke functies die hij heeft bekleed, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Vlaardinger die per 1 mei ge bruik maakt van de vut-regeling, werd geridderd in zijn voormalige woonplaats Delft. Naast zijn werk als hoofd Public Relations en Publiciteit is De Witte on der meer actief geweest als voorzitter van de Milieu- commissie van de Kamer van Koophandel le Delft, de Provinciale Milieu com missie en diverse onder wijsinstituten te Delft. Maassluis - Het gemeentebestuur van Maassluis heeft een merkwaardige voorwaarde gesteld aan de benoeming van ad vocaat mr. J. A. M. van der Sande in de commissie van Groot-, Midden- en Kleinbedrijf, die de gemeente adviseert. Wethou der Ruud Timmermans stelde als voorwaarde bij de benoe ming dat Van der Sande geen juridische procedures meer te gen de gemeente aanhangigmag maken. De Orde van Advoca ten heeft inmiddels laten weten dateen dergelijkevoonvaarde onrechtmatig is. Van der Sande is lid geworden van de commissie uit hoofde van zijn functie van secretaris van de Ondernemersfederatie Maas sluis. Namens de winkeliers spreekt hij mee over het beleid ten opzichte van ondernemingen in de gemeente Maassluis. Als lid van de adviescommissie is hij niet gebonden aan de ambtseed, die bij het aantreden van leden van de gemeenteraad wordt afge nomen. Van der Sande trekt zich niets van de voorwaarde van het gemeentebestuur aan, getuige het feit dat hij verschillende men sen bijstaat die een juridische procedure zijn gestart. Verleden jaar ontwikkelde Van der Sande zich in de door de winkeliers aan gespannen rechtszaken tegen de verplaatsing van de weekmarkt tot een geduchte opponent van het gemeentebestuur. Vrede De Raad van State schorste uit eindelijk een raadsbesluit, waarin was bepaald dat de weekmarkt van de historische Markt naar een parkeerterrein achter de Nieuw- straat zou verdwijnen. De OFM en de gemeente hebben de vrede weer getekend, maar Van der Sande sluit niet uit, dat hij indivi duele winkeliers zal bijstaan bij nieuwe procedures, die er op zijn gericht de weekmarkt alsnog op de oude plek frug te krijgen. Binnen de commissie voor het Groot-, Midden- en Kleinbedrijf leeft op dit moment veel onvrede over haar rol in het Maassluise po litieke krachtenveld. Volgens de vertegenwoordigers van de OFM heeft de adviescommissie veel te weinig invloed op de gemeentelij ke bestuurders. Volgens wethou der Timmermans uiten ook ande re commissies het verwijt dat het college van B W hen te weinig om advies vraagt. Het zit de commissie vooral hoog dat het niet mag adviseren over bestemmingsplannen. Dergelijke plannen kunnen van levensbe lang zijn voor de betrokken on dernemers en winkeliers. Voorzit ter Timmermans is geen voor stander van een uitbreiding van de bevoegdheden. Wel is hij be reid de commissieleden beter op de hoogte te houden van hetgeen is gebeurd met de gevraagde en ongevraagde adviezen. Schiedam - Alle landen van de wereld hebben er een. maar wat is dat eigenlijk, een vlag? Zesen twintig Franse en 27 Nederlandse schoolkinderen proberen volgen de week in Schiedam een ant woord te vinden op die vraag. Met een gezamenlijk kunstwerk wil len zij de Europese eenwording een stapje naderbij brengen. Het vlaggenprojekt vindt plaats in het kader van de uitwisseling tussen Europese partnersteden. Het projekt is een vervolg op het bezoek dat leerlingen van de Schiedamse basisschool De Ka meleon vorig jaar brachten aan leeftijdgenoten in Vienne. Zater dag arriveren de leerlingen van Nicolas Chorierschool in Schiedam voor een tegenbezoek. Gedurende hun verblijf volgen de Franse scholieren enkele lessen op De Kameleon. Om zoveel mo gelijk van Nederland te zien, ma ken ze ook verschillende excur sies. Daarnaast zullen ze zich be zighouden met het maken van kunst: een Frans/Nederlands leesplankje, een tekenfilm. En vlaggen. Een vlag is bij uitstek het sym bool van het nationale bewust zijn. Maar in hoeverre verschilt dat van land tot land? En wat drukt een vlag nog meer uit? De Vlaardingse kunstenares Wilma Kuil gaat met de kinderen aan de slag om dat uit te vinden. Wilma Kuil is consulente van de SSKV (Stichting Steunfunctie Kunst zinnige Vorming Zuid-Holland). Zeefdrukhal Hoogtepunt van het bezoek is het uitvoeren van de op school en bij de Vrije Academie in Vlaardingen gemaakte vlag-ontwerpen in de vlaggenfabriek van Thurmer. De kinderen mogen gebruik maken van de apparatuur in de splinter nieuwe zeefdrukhal van dit Vlaar dingse bedrijf. De ontwerpen wor den met verf aangebracht op wit dundoek en vervolgens volgens het gebruikelijke procédé door Thurmer 'gebakken'. Iedere vlag wordt gemaakt dooréén Frans en één Nederlands kind. Op dinsdag 19 mei wordt het pro jekt afgesloten met een vlaggen- parade voor het stadhuis in Schiedam. Bij de scholen in Schiedam en Vienne ten slotte worden vlaggemasten geplaatst waaraan bij speciale gelegenhe den een vlag zat wapperen. De dundoeken hebben een afmeting van 150 bij 200 centimeter. Bij New Bassy's ECHT honderden guldens besparen!! De totale voorjaarscollectie B,j Elders 469.-549.-798.- NEW BASSY'S Oe nieuwste kleuren en modeller.- Heel bekend merk!! B1J NEW BASSY'S De nieuwste kleuren! o.a. Salty Dog, News, Stadiumera. 9030 BY NEW BASSY'S 1.9a „Stadium" new Boxer" 98.- nu 139- ««go „Bogart" nu U3> 98.- nu VRIJDAG KOOPAVOND fashion l' Middellandstraat 7a - Rotterdam - Telefoon 010-4184668 SX>' jjf Jacobus en Apolonia zijn nog even ge lukkig met elkaar als 60 jaar geleden. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - .Ais Koos met zijn vorstje door Vlaardingen rijdt, Oh Plona. Dat wil heel wat zeggen in de crisistijdOh Plona" zingt de 88-jarige Jacobus Hendricus de Bruijn. Hij weet nog precies hoe hij 60 jaar geleden met zijn bruid Apolo nia Wapenaar tijdens het trouw feest in danszaal de Harmonie werd ingehaald. „Ja, dat hebben we allemaal meegemaakt hoor. Kinderen strooiden met bruids suiker en de hele zaal zong uit volle borst." De bruiloft van het echtpaar De Bruijn was niet zoals de meeste trouwerijen in de jaren '30 een so bere gebeurtenis. Er werden mooie wagens besteld en tiental len foto's gemaakt. De 87-jarige Apolonia en haar man bekijken op hun trouwdag enkele van de gemaakte foto's. „Die jurk, die ze aan heeft, is mooi hè? Ja, die heeft mijn vrouw toen zelfgemaakt." Op haar 60-jarige trouwdag ziet de bruid er ook heel feestelijk uit. Gehuld in een zwarte blouse met gouden borduursels en bijpassen de oorbellen vertelt Apolonia de Bruijn dat zij de mode altijd heeft gevolgd. „Ik kijk altijd wel naar modieuze kleding. Ik volg de mode wel. Ik was vroeger naaister in een ate lier in Vlaardingen. Ik heb veel kleding gemaakt. Ik maakte niet alleen m'n eigen trouwjurk, ook voor andere bruiden heb ik de jur ken gemaakt. Vijf gulden per jurk kreeg ik.'1 Mevrouw De Bruijn stopte met werken toen zij getrouwd was, haar man werkte tot zijn 65ste bij verschillende bazen. „Als kleine jongen heb ik op zee gezeten. Nou dan heb je wel wat meegemaakt. Ik heb twee keer meegemaakt dat het schip haast verging. Na de tweede keer was ik zo bang ge worden dat ik met meer mee durf de te gaan. Ik stapte in Engeland van boord en kreeg tijdelijk on derdak van miss Carlson. Zij had een prachtig huis en ik kon er een tijdje als kostganger blijven. La ter heb ik toch weer gevaren. Ik ben daarna in dienst gegaan. Ik wilde natuurlijk bij de marine dienen. Weet je waar ik terecht kwam? Bij het paardenvolk in Den Haag. Daarna heb ik nog van alles en nog wat gedaan. Ik ben melkboer geweest, heb in een ma gazijn gewerkt en was 25 jaar lang machinist." Het bruidspaar heeft al een feest je voor familie en vrienden gege ven en een feestje voor de buurt bewoners. Jacobus en Apolonia zijn nog even gelukkig met elkaar als 60 jaar geleden. Kinderen heb ben zij niet, maar zij hebben het druk genoeg met hun hobby's, hun kerkbezoeken en het met elkaar kletsen over de vele reizen die zij maakten. Hoek van Holland - Met de plaat sing van een automatenhal op het Hoekse strand lijkt de Hoekse deelgemeenteraad een beetje slachtoffer te zijn geworden van zijn eigen voortvarendheid In 1985 al gaf de raad toestemming voor plaatsing van zo'n hal en ook burgemeester Peper van Rotter dam gaf daarvoor toestemming. Maar toen eind 1991 de definitie ve vergunningaanvraag op tai'el kwam, bleken toch weer de nodi ge bedenkingen binnen de deel raad te zijn gerezen. Het liefst wil de een deel van de raad eigenlijk van de oorspronkelijke toezeg ging af en toen dat onmogelijk bleek, werd geprobeerd om de toegewezen ongunstige plaats toch door te drukken. Maar met hulp van een advocate kon het automatenbedrijf Jac ques van Ham uit Tilburg uitein delijk zelfs bereiken dat het als eerste en voorlopig enige een plaats kreeg toegewezen op het zuidelijk deel van de Zeekant. Daar stonden ooit verschillende exploitaties, maar door de stran- dafslag moesten die worden ver plaatst. Nu de opspuitingen jaar lijks worden uitgevoerd kan ook dit deel weer verhuurd worden en sinds drie weken staat daar dus de omstreden automatenhal. Jacques van Ham exploiteert dit soort hallen over het hele land. Hoewel in ieder café en tn iedere strandtent speelautomaten staan, is hij van mening dat er ook op het Hoekse strand een markt is voor een aparte hal. Zeventien automaten staan te wachten om gulzig de munten van de bezoekers in te slikken. In de drie weken dat de hal nu draait is de omzet bevredigend. De grote 'klapper' moet natuurlijk komen van het zomerseizoen. Het bedrijf is trouwens alleen maar geopend van april tot okto ber. De openingstijden zijn vari abel. Vanaf twaalf uur kunnen de liefhebbers van een gokje terecht en de sluitingstijd is een beetje af hankelijk van de belangstelling. „We werken met drie bedrijfslei ders," vertelt Chris van Hofwe gen, die deze week de hal onder zijn hoede heeft. „De automaten hal is een dependance van een soortgelijk bedrijf in Rotterdam en we werken bij toerbeurt in Ruek van Holland." Het 'Amuse ment Center 26' zal volgens de ex ploitant bijdragen om het Hoekse strand voor een groter publiek aantrekkelijk te maken. Van Ham is wel heel blij dat hij de nieuwe plek heeft kunnen be machtigen. „We staan nu op een plaats die overzichtelijk is en waar het oog op kan worden ge houden. Natuurlijk is zo'n auto matenhal inbraakgevoelig, maar 's nachts is er weinig te halen. Bo vendien is het de bedoeling om de hal in de winter helemaal weg te halen en in april opnieuw le plaat sen." Dat Hoek van Holland nog lang geen Scheveningen is, wordt met de komst van de automatenha1 eens temeer bewezen. Want een casino is het nog lang mei. De spiegelwanden mogen dan een idee van ruimte geven, in werke lijkheid zijn zeventien speelauto maten en zeven spelletjesauto maten samengeperst op slechts enkele tientallen vierkante me ters. Door Sander Sonnemans Rotterdam - Wilde de rechtbank gisteren eindelijk korte metten maken met de 20-jarige Schiedammer die een llinke reeks autokraken en andere de licten op zijn naam had staan, kwam de verdachte niet opdagen. Ook zijn raadsman mr. J.M.L.I. van Hommerich schitterde door afwezigheid. De advocaat had zich in de datum vergist en was in de veronderstelling dat de zaak een dag later diende. Ondanks zijn absentie was de autokraker inmiddels wel een bekende van officier mr. J.P. Wittop Koning. De man was immers al twee maal eerder voor de rechtbank ver schenen om zich te verantwoor den voor een serie autokraken die hij eind 1990 in zijn woonplaats had gepleegd en een aantal inbra ken die hij er in een later stadium op liet volgen. De Schiedammer was op het verkeerde pad beland om zijn verslaving aan soft-drugs en overmatig drankgebruik te kunnen bekostigen. Tijdens de eerste twee zittingen bekende de jonge crimineel de hem ten laste gelegde feiten waarop zijn advocaat en de offi cier niet zo, - er aan een celstraf maar aan dienstverlening dach ten. De jongeman leek er echter niet door tot inkeer gebracht kun nen worden en ging zich weder om te buiten aan praktijken die het daglicht niet kunnen verdra gen. En of de autokraker c.q. ïn- (ADVERTEN7IES) toilette korting SWAROVSKi rob heen.es juwelier NoorcJmoleusiraai 2 Rotterdam - Tel 010-4652026 breker er evenals zijn raadsman nu wel of niet was, toch werd de zaak gisteren voortgezet. De wel aanwezige reclasseringsamble- naar mocht vooraf nog even zijn verhaal doen maar of dat enig licht bracht in de duisternis rond om de verdachte is de vraag. Vol gens hem zit zijn pupil op school terwijl de ad\ oeaat had laten we ten dat zijn dient aan het werk is. üe officier van justitie daarente gen had van de politie te horen gekregen dat de man om wie alles draait regelmatig rondhangend in het centrum van Schiedam wordt gesignaleerd. Ongewenst gedrag Maar liefst 29 feiten, gepleegd m de periode december 199Ü tot en met eind januari 1991 en vane rend van autokraken tot inbraken in cafés en winkels, werden opge somd. Onomwonden stelde de of ficier vast dat het ongewenste ge drag van de Schiedammer die eerder al eens op vrije jonge leef tijd wegens een zedendelict in aanraking was geweest met Justi tie en derhalve zes maanden naar een tuchtschool moest, een halt toegeroepen moet worden. Om zijn woorden kracht bij te zetten, eiste hij een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van vijftien maanden. Uitspraak volgt op 20 mei.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1