Waterweg 13 Speciaal onderwijs houdt deuren dicht RenéTroost wil graag in Privé en Story Schiedam wil greep op horeca verstevigen Q D66 en PvdA ruziën over sloop in Nieuwland Goed zien, er heel leuk uitzien. Basisscholen reageren niet op oproep mee actie te voeren tegen Wallage Ton weg door steunfraude Waterleiding gesprongen Vijf wagens botsen op A4 'Opstelling NU'91 is ontactisch' Meldpunten bij platforms Liftende rovers door politie aangehouden Vrouw werd gewurgd Schiedam dreigt met verkoop schip Ruiten kapot Rotterdams Dagblad Dinsdag 12 met 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel 0104350557/fax 4349754 Rotterdam - 'Onverstandig en ontactisch'. Zo beziet regiobestuurder Frans Kramer van de AbvaKabo de opstelling van de verplegersbond Nu'9l in het CAQ- conflict in de zorgsector. „Zo'n uitspraak is funest en dodelijk voor de samenwerking tussen de medewer kers binnen een instelling. Zij kunnen niet zonder elkaar." Nu'9l verklaarde afgelopen vrijdag, enkele dagen nadat het kabinet het door de bonden afgewezen aanbod deed de salarissen met een half procent extra te verhogen, in elk geval voor de zomer te zuilen stoppen met het voeren van actie in de gezondheids zorg. Als de bonden dan nog niet gezamenlijk met de werkgevers een CAO hebben afgesloten, wil deze bond een eigen CAO overeenkomen. Nu 91 vertegemvoordïgtaüeen verpleegkundigen en verzorgenden. AbvaKabo en CFö zetten zich ook in voor andere werkers in de zorgsector, zoals mede werkers van de keuken en de technische dienst. De AbvaKabo-be- stuurder vindt het een slechte zaak als allerlei beroeps groepen apart van elkaar gaan vissen in een en dezelfde vijver. Kramer hekelde de opstelling van Nu'9l gisteren tij dens een werkon derbreking in het Humanitas bejaar dentehuis De Leeu wenhoek in Rotter dam, Praktisch alle personeelsleden die op dat mo ment in het kleine tehuis aanwezig waren, verleng den de koffiepauze bij wijze van protest tot een uur. ie- .et A°r"~ jm in HM Rotterdam - De patiënten/consumenten platforms in de Rijnmond hebben een aantal meldpunten opengesteld waar gebruikers van de gezondheids zorg hun ervaringen met de protestacties kwijt kun nen. Het platform wil zo de vinger aan de pols hou den om de kwaliteit van de dienstverlening te bewa ken. De samenwerkende organisaties voor patiënten/con sumenten in de Rijnmond willen ervoor waken dat het conflict tussen werkgevers en werknemers in de gezondheidszorg over de ruggen van de gebruikers van de zorg wordt uitgevochten. Het platform heeft het actiecentrum van de vakbon den laten weten de acties te zullen toetsen aan ge rechtelijke uitspraken uit 1990. Dat betekent geen - zondagsdiensten op werkdagen die langer duren dan 24 uur, geen opnamestops die langer duren dan 24 uur en geen herhaling van deze actiemiddelen op dezelfde afdeling binnen een periode van vier we ken. Patiënten en consumenten die hun ervaringen met de acties kwijt willen, kunnen bellen met het Klach tenbureau Patiëntenbelangen Rotterdam, tel. ÖIG- 2141551. Voor Schiedam is het telefoonnummer 010- 4731517, voor Vlaardingen 010-4355690 en Maassluis 01899-14422. Regiobe stuurder Frans Kra mer van de AbvaKabo sprak giste ren Sn be jaardente huis De Leeuwen hoek. Prak tisch alle medewer kers van dit tehuis leg den het werk gedu rende een uur neer. Foto Niels van der Hoeven Rotterdam - De Rotterdamse politie heeft vannacht in de omgeving van de West-Kruiskade twee man nen aangehouden, die in Amsterdam een automobi list hadden gedwongen naar Rotterdam te rijden. De 'lifters' beroofden in Rotterdam de automobilist van ongeveer honderd gulden en zijn bankpas. Ook dwongen zij de man bij een bankautomaat geld op te nemen, maar dit mislukte doordat het slachtoffer een verkeerde pincode intoetste. Op de West-Kruis kade sprong de man bij het zien van een politie-auto uit zijn eigen voertuig. De overvallers sloegen daar op op de vlucht In de Gouvernestraat schoot één van de twee op de achtervolgende agenten. De politie mannen losten daarop eersteen waarschuwingschot en schoten later gericht op de overvallers. Maassluis - De 18-jarige Bianca Maas uit Maassluis, van wie zaterdagmiddag het stoffelijk overschot werd gevonden, is door wurging om het leven ge bracht. De dader is een eveneens 18-jarige Maasslui zen Hij werd enkele uren na de vondst van het li chaam aangehouden. Hij heeft een bekentenis afge legd. Over het motief bestaat volgens de politie nog geen duidelijkheid. De man is m het verleden be vriend geweest met het slachtoffer. Het lijk werd opgehaald uit een vijver bij het Vondel park, nadat het ontdekt was door een man die zat te vissen. Het slachtoffer was gedeeltelijk ontkleed en geboeid met een touw. Zowel de dader als het slachtoffer hebben vrijdag avond een bezoek gebracht aan discotheek Vliet- zicht in Maasland. De dader heeft Vlietzichl vrijdag nacht rond één uur, dus tegen sluitingstijd, verlaten, net als het slachtoffer. Schiedam - Omdat de eigenaar weigert een schuld van 360.000 gulden aan havengelden te voldoen aan de gemeente Schiedam, heeft de rechter de openba re verkoop gelast van de bulkcarrier Easiray. De da tum van verkoop is vastgesteld op 17 juni. Het schip, dat onder Liberiaanse vlag vaart, ligt sinds 12 november vorig jaar afgemeerd in de Wil- helminahaven in Schiedam. De eigenaar, Gulf Mari ne Services in het Zwitserse Genève, heeft vanaf de cember geen havengeld meer betaald. Aansporingen van de gemeente om de schuld te voldoen hebben niets uitgehaald. Omdat de in Schiedam gevestigde scheepsagent Interüoneï Shipping niet reageerde op rekeningen en aanmaningen liet de gemeente enige tijd geleden beslag leggen op de Eastray. Het is de tweede keer dat een gemeente naar het middel van verkoop grijpt om de havengelden voor de Liberiaanse bulkcarrier binnen te krijgen. Vorig jaar gebeurde hetzelfde in Rotterdam, waar de Eastray op 5 juni afmeerde. Ook toen werden geen havengelden betaald. Een openbare verkoping kon vorig jaar worden voorkomen doordat de eigenaren op het laatste moment met geld over de brug kwa- Schiedam - PvdA en D66 lijken het fundamenteel oneens over het plan om in de wijk Nieuwland flats te slopen, zodat er bouw grond vrijkomt voor duurdere koopwoningen. In het PvdA-blad Voorwaarts zijn de twee partijen, die samen met Groen Links het Schiedamse college van burge meester en wethouders vormen, elkaar m de haren gevlogen over de herinrichtingsplannen D66 is woedend dat het sioopplan. dat tot stand kwam onder D66- wethouder Adri Reijnhout en werd goedgekeurd door het pro jectteam (waarin ook bewoners zitting hebben), te elfder ure door de PvdA wordt gedwarsboomd. In de Voorwaarts schrijven de D66'ers Marcel Houtkamp en Vin cent Broeke dat de PvdA bij de presentatie van het beheerplan Nieuwland nauwelijks kantteke ningen heeft gemaakt. De demo craten vinden het een onaangena me verrassing dal hun coalitie partner nu opeens met bezwaren komt. Houtkamp en Broeke zijn razend over een artikel van PvdA-raads- lid Gé Brouwer in een vorig num mer van het partijblad. Dat ..cyni sche" stuk was ..slecht en onzorg vuldig geformuleerd," bevatte ..hele en halve waarheden" en ademde ..een lucht van afkeer je gens bewonersorganisaties." Brouwer zou in het gewraakte ar tikel onder meer hebben iaten doorschemeren dat hij weinig of geen belang hecht aan de mening van sommige organisaties in de wijk. omdat hij weigert te geloven dat zij namens Nieuwland spre ken. D66 heeft dat uitgelegd als kritiek op het meedenken en meebeslissen van bewoners. Brouwers pleidooi voor een opi nie-onderzoek in de wijk ten spijt. „Groezelig denken," noemt D66 dat. In een reactie in het jongste num mer van Voorwaarts verweert Brouwer zich tegen deze beschul digingen. Hij vindt dat Broeke en Houtkamp zijn artikel slecht heb ben gelezen. De PvdA'er deelt in zijn betoog terloops een sneer uit naar D66 en wethouder Reijn hout, die zich heeft verzet tegen de sloop van in tamelijk slechte staat verkerende huizen in de Gorzen, maar kennelijk geen moeite heeft met het afbreken van 520 goede flatwoningen in Nieuwland. Zuinig Ook andere PvdA'ers schrijven in de partijkrant dat zij grote moeite hebben met de sloopplannen. Jan Willem Mennink vindt hel be houd van goedkope woningen be langrijker dan 'heterogenisering' van de wijk (dat wil zeggen, ook dure huizen bouwen om een geva rieerde bevolkingsopbouw te be reiken), het uitgangspunt van Reijnhout. Menninks partijge noot Maarten Reuderink zegt dat goedkope huurwoningen schaars worden; de gemeente moet er dus zuinig op zijn. Anders loopt de ge meente het risico dat Nieuwland straks een prachtige wijk is. maar dat de huidige buurtbewoners er vanwege de hoge kosten niet meer kunnen wonen. Haaks daarop staat de mening van Gerard Koeten, lid van het projectteam Nieuwland namens de Schiedamse ouderenbonden, die eveneens in de Voor waarts - benadrukt dat de wijk bewoners akkoord zijn gegaan met de sloop. Niet van harte, maar omdat er geen alternatiefis. De wijk wordt overwegend be woond door gezinnen met lage in komens. Dat heeft al geleid tot het verdwijnen van winkels. Nieuwbouwhuizen, bewoond door de hogere inkomens, kun nen de wijk weer nieuw leven in blazen. Kunstmatig Arie van Loenen neemt binnen de PvdA een afwijkend standpunt in. Nu al zeggen dat goedkope wo ningen absoluut gehandhaafd moeten worden gaat dit raadslid te ver. Die woningen, redeneert Van Loenen, zijn zo goedkoop omdat ze niet zijn opgeknapt. Worden ze gerenoveerd, dan gaan de huren alsnog fors omhoog. De politiek kan ze kunstmatig goed koop houden door de huizen te la ten zoals ze nu zijn. „Edoch, dit zou juist de door ons verfoeide gh ettervorming in de hand wer ken." In een ingezonden brief naar deze krant lieten enkele bewoners on langs weten dat zij geen behoefte hadden aan de bezorgdheid van de PvdA over het behoud van goedkope woningen. In Nieuw land leeft de indruk dat de PvdA alleen maar tegen de sloopplan nen is omdat die uit de koker van een D66-wethouder komen. Het zelfde schrijven Vincent Broeke en Marcel Houtkamp in de Voor waarts. De vernieuwingen in Nieuwland zijn in gang gezet on der leiding van voormalig PvdA- wethouder stadsontwikkeling Hans van Kleef. Toen Van Keef enkele jaren geleden het project team installeerde, zinspeelde hij ai op mogelijke sloop van flat- blokken in Nieuwland. Vlaardingen - Vijf Vlaardingers zijn in april aangehouden in ver band met steunfraude. Ze kregen allemaal een uitkering, maar werkten daarnaast ook voor uit- zendbureaus zonder dat bij de Ge- meentelijke Sociale Dienst te melden. Die werd aldus voor een bedrag van 105.133 benadeeld. Het geld zal worden teruggevor derd. Schiedam - Aan de Schiedamse Hoogstraat is gistermorgen een waterleiding gesprongen. Er was geen noemenswaardige schade. De straat werd tijdelijk afgezet. Vlaardingen - „Toen ik klein was, zong ik altijd al met plaatjes mee. Niet omdat het in de familie zit, ik ben de enige die zingt. Eigenlijk gek hè? Ik heb altijd al gezegd dat ik een plaatje zou gaan maken. Nou en het is gelukt, maar ik had niet venvacht dat het allemaal zo snel zou gaan," vertelt de 17-jari ge René Troost groos. Kort geleden zat hij een hele dag in de studio om samen met stu- diomuzikanten zijn eerste plaatje 'Oud is de wijn' op te nemen. Re né hoopt dat de single het begin is van een carrière als Neder landstalig artiest. Op het moment werkt hij bij de dienst onderhoud van de Stena-line in Hoek van Holland. „Gelukkig heb ik een goede baas, want het komt steeds vaker voor dat ik 's avonds vanwege mijn op tredens niet kan werken. Ik heb daarover goede afspraken met hem gemaakt. Voorlopig moet ik nog wel blijven werken, maar ik hoop dat ik binnenkort zoveel werk als zanger heb dat ik full-ti me kan gaan zingen." Tijdens één van zijn optredens, die manager Mar Schaar altijd voor hem organiseert, zong René met de Vrijbuiters. De zaal stond op zijn kop toen hij nummers van Ronnie Tober en de Havenzan gers zong. De Vrijbuiters vonden hem zo goed dat zij hem aan spoorden een plaatje te maken. Twee leden van de band Leo Mud- de en Cees Verkaik, schreven twee liedjes voor hem: 'Oud is de wijn' en 'Wat benne gij toch mooi'. Rene vindt ue teksten zelf erg goed. Hij zingt: Mn opa van 80 is nog fit en kor daat Hij leest de krant nog zonder bril en weet precies wat er staal Een borrel of een wijntje gaat er bij hem nog goed in Naar urouittjes kijkt hij ook nop heel graag en zegt vaak maar een ding Als de plaat aanslaat en mis schien in de Nederlandse Tippa- rade komt, denkt René er over een CD op te nemen. Een fanclub ziet hij ook wel zitten. „Ik heb nu al wel fans hoor," zegt hij niet zonder trots. Zijn manager Mar zegt verbaasd: „Zou je dat echt willen, een fanclub? Nou dat wordt te druk voor me, hoor. Dan krijg je allemaal van die vrouwen achter je aan. Ja. hij krijgt regel matig brieven en post van fans maar er is een vrouw van een jaar of 59 die zegt niet buiten zijn stem te kunnen. Bij elk optreden staat zij vooraan." Kieskeurig De showbusiness heeft een enor me aantrekkingskracht op de jeugdige zanger. Jaren geleden werkte hij bij het lachspektakel van Bassieen Adriaan. „De arties tenwereld trekt me. Ik zou ook best wel in bladen als Privé en Story willen staan. Als ze maar geen onzin over me schrijven. Ik vind het wel belangrijk hoe je overkomt. Met optredens draag ik uok altijd nette pakken met strik Vlaardingen - Een aantal Vlaardingse scholen voor speciaal on derwijs is gisteren op slot gebleven. De Kleutertuin (onderwijs aan in hun ontwikkeling bedreigde kleuters, afgekort als 10- BK), de Professor Kohnstamm en Professor Dr. I.C. van Houte (onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkhe den. LOM) kwamen aldus in actie tegen vernieuwingsplannen van staatssecretaris Wallage (Onderwijs). De directeuren van deze scholen kwamen naar de Albert Schweit- zerschool om met collega's te pra ten over het streven van de be windsman. Dat gebeurde onder het motto „Liever gewoon in het speciaal onderwijs dan speciaal in het basisonderwijs." De Albert Schweitzerschool geeft onderwijs aan moeilijk lerende kinderen (MLK). Het speciaal onderwijs in Schiedam en Maassluis nam niet deel aan de actiedag. De directeu ren van de scholen hebben de Tweede Kamer wel via brieven la ten weten tegen de plannen van Wallage te zijn. De staatssecretaris streeft ernaar de bekostiging van het 10BK-. LOM- en MLK-onderwijs middels de basisscholen plaats te laten vinden. Dat houdt in dat de scho len voor speciaal onderwijs en de basisscholen worden samenge voegd. Leo Kruik, directeur van de Al- bert Schweitzerschool heeft, evenals zijn collega's, geen prin cipiële bezwaren tegen hei plan. „Het gaat er om dal de kinderen van het speciaal onderwijs en het basisonderwijs samen naar schooi gaan. Daar zijn wij het mee eens want vrij willen juist dat de kinderen, die speciaal onderwijs volgen, met in een hokje worden geplaatst. Maar je moet eerst be kijken wat het effect van het sa menvoegen van basisscholen en speciaal onderwijs in de praktijk De speciale scholen hebben liever dat de kinderen gewoon zijn ui het speciaal onderwijs dan bijzon der in het basisonderwijs. Als de praktijk uitwijst dat de kinderen met de aandacht krijgen die zij nodig hebben of dat zij, doordat zij in een speciaal klasje les krij gen. een stempel opgedrukt krij gen, zijn ze niet voor een samen voeging. Wallage wil echter niet wachten en wil het plan in 1995 wettelijk hebben vastgelegd. Kruik; „Maar er zijn nog teveel raadsels en vraagtekens. Hei is onaanvaard baar om de samenwerking zonder evaluatie in 1995 al wettelijk vast te leggen." Van alle gisteren uitgenodigde basisscholen had slechts écn di recteur gehoor gegeven aan de oproep van Kruik. Alle basisscho len ivaren zowel schriftelijk als mondeling gevraagd aanwezig te zijn bij de actie. Kruik reageerde, evenals collega's van het speciaal onderwijs, teleurgesteld op de af wezigheid van de directeuren van de basisscholen. Vlaardingen - Onvrede over te weinig teruggekregen wisselgeld is er mogelijk de oorzaak van dat een 26-jarige Vlaardinger giste ren twee ruiten ingooide van een winkel in de Van Baerlcstraat. en een band omtn'n middel. Maar ik ben kieskeurigEen strik met stippeltjes doe ik niet om. Ik ben een zanger en geen clown." De single wordt 30 mei officieel door de Vrijbuiters aan René Troost overhandigd. Zaal Prikke- water is vanaf 20.00 uur open en de kaarten zijn bijna uitverkocht. René Troost, de showbusi ness heeft een enorme aantrek kingskracht op de jeugdi ge zanger. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Begin volgend jaar hoopt de gemeente Schiedam te beschikken over bruikbare in strumenten waarmee ze baar greep op de horeca in ue binnen stad kan verstevigen. Naar voor beeld van de gemeente Ede is in Schiedam een leefmilieuverorde- ning in de maak, die de horecaza ken indeelt in soorten; grenzen stelt aan de vestigingsplaatsen en de mogelijkheid biedt variaties aan te brengen m de openingsu ren. De huidige regelgeving, zoals de drank- en horecawetten. bieden volgens burgemeester Reinier Scheeres maar weinig speelruim te. Het beste instrument om de horeca in de hand te houden is het bestemmingsplan, maar daar in wijzigingen aanbrengen is een tijdrovend karwei, aldus Scheeres. Het opstellen van een leefmilieuverordening vergt veel minder tijd. In tic gemeenteraad werd gister avond opnieuw aangedrongen op strengere regels voor de horeca in de binnenstad. Aanleiding was een enquête van de bewoners ver eniging Schiedam-Centrum met als uitslag dat menige binnen- stadbewonor overlast ondervindt van de vele cafés en zich boven dien in de eigen woonomgeving onveilig voelt. „Een slechte zaak." vindt PvdA- raadshd Yvonne Siljee. Zij wil dat de gemeente snel paai en perk stelt aan de groei van het aantal horeca-gelegenheden. Volgens mevrouw Siljee gaat het centrum van Schiedam steeds meer lijken op 'de kantine van de stad'. De toename van het aantal eet- en drink gelegen heden roept niet al leen weerstand op bij veel bewo ners. maar gaat ook nog eens ten koste van het win keibestand, waarvoor steeds minder ruimte overblijft. Schiedam - Op Rijksweg A4. ter hoogte van Schiedam, zijn gister middag tegen kwart voor vijf een bestelbus, twee personenauto's en twee vrachtwagens betrokken geraakt bij een ongeval. De voer tuigen kwamen met elkaar in bot sing op de oostelijke rijbaan. De precieze toedracht is nog met be kend. De schade aan de voertui gen was behoorlijk. De meeste bestuurders kwamen met de schrik vrij. Alleen een 20- jarige man uil Rotterdam liep ver wondingen op. Door glassplinter- tjes ontstonden smjwondjes aan zijn voorhoofd. De GGD behan delde de man ter plekke. Ook de brandweer was uitgerukt, maar hoefde niets te blussen. Brilaanpassing door modebewuste opticiens. Deskundig advies en voorlichting. Specialisten in Varilux en extra dunne glazen. Komplete oogmeting met oogdruk-kontrole. Optometrist OV Contactlensspecialist ANVC ROTTERDAM-OOST: Oude Dijk 141-143 - Tel. 010-412.23.27 SCHIEDAM: Passage 18 - Tel. 010-420.64.54

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2